Pierwsza Pielgrzymka – Marsz Patriotow w Swieto Krolowej Korony Polskiej 03.05.2012

W dniach 01-03.05.2012 odbędzie się Pielgrzymka-Marsz Patriotów Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę Przez pierwsze dwa dni, z Sanktuarium Matki Boskiej Jazłowieckiej w Szymanowie do Krzyża Traugutta w Warszawie, pielgrzymować będzie sam Sekretariat Krucjaty ofiarując przez ręce Maryi swój wysiłek i pokutę w intencji dzieła posługi Bogu i Ojczyźnie.
W ostatnim dniu, w wielkie święto Matki Boskiej Królowej Korony Polskiej, zgodnie z sugestią ks. abpa Wacława Depo, zgromadzimy się wszyscy razem i wyruszymy w pielgrzymce przez Warszawę. 03 Maja przejdziemy w religijno-patriotycznym skupieniu, modlitwie i pokucie od Krzyża Traugutta, przez Nowe i Stare Miasto, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Most Poniatowskiego do Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej na Kamionku. Tu odprawiona zostanie Msza Święta w intencji Ojczyzny. Podczas Pielgrzymki – Marszu Patriotów przewidziana jest defilada grup rekonstrukcyjnych (z różnych okresów historii Polski), które później będą szły na czele pielgrzymki. Odbędzie się także koncert pieśni patriotycznych.
PRZYGOTUJMY się do tego święta już dziś myśląc o naszym udziale w zamanifestowaniu miłości do Boga, Jego Matki i do Ojczyzny. Prosimy serdecznie o umieszczenie załączonej grafiki w czasopismach i w mediach. Uprzejmie prosimy o rozsyłanie powyższej informacji do swoich znajomych, o umieszczanie na ten temat informacji na stronach www zachęcanie wspólnot, stowarzyszeń katolickich, bractw religijnych, parafii, redakcji czasopism, do propagowania tej idei – godnego uczczenia dnia 3 Maja, które z dawna w Polsce jest nie tylko świętem państwowym lecz przede wszystkim jest świętem naszej Królowej.
Wszystkich chętnych zapraszamy do współpracy, każdy będzie mógł uczestniczyć w swym kolorycie, barwach, z chorągwiami, feretronami, sztandarami. Maile można kierować na sekretariat@krucjatarozancowazaojczyzne.pl

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Krucjata, Wydarzenia i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na „Pierwsza Pielgrzymka – Marsz Patriotow w Swieto Krolowej Korony Polskiej 03.05.2012

 1. Małgorzata Z pisze:

  Manifestacje w obronie TV Trwam

  Polacy w kraju i za granicą stają w obronie wolnych mediów, w tym TV Trwam, której KRRiT nie przyznała miejsca na cyfrowym multipleksie. W najbliższym czasie ulicami polskich miast przejdzie 17 marszy.

  11 kwietnia zaplanowano marsz protestacyjny w Gnieźnie. Uczestnicy wyruszyli sprzed pomnika Św. Wojciecha.

  10 kwietnia Marsz w obronie wolnych mediów odbył się w Rybniku. Rozpoczął się o godz. 17:00 w Bazylice św. Antoniego. Zgromadzeni odmówili modlitwę i złożyli kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II. Marsz zakończył o godz. 18:30 Mszą św. za Ojczyznę w Kościele Królowej Apostołów. 10 kwietnia – to data marszu, który odbył się w Szczecinku. Jego uczestnicy spotkali się o godz. 17 przy pomniku marszałka Piłsudzkiego, następnie odbył się przemarsz do kościoła Ducha Św. Tam o godz. 18. sprawowana była Msza Św. a po niej odmówiono nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

  Marsz w obronie wolnych mediów przejdzie ulicami Katowic. Planowana data to 14 kwietnia. Katowicki marsz rozpocznie się o godzinie 15 Mszą św. w Archikatedrze Chrystusa Króla. [ZOBACZ KOMUNIKAT]

  Tego dnia po raz drugi manifestacja odbędzie się również w Rzeszowie. Rozpocznie go Msza. św. o godz. 11:00 w kościele Ojców Bernardynów, po której manifestacja przemaszeruje ulicami Sobieskiego, Targową i Mickiewicza na Rynek Rzeszowski. Jacek Kotula powiedział, że będzie to drugi marsz, który przejdzie ulicami Rzeszowa. [ZOBACZ PLAKAT]

  http://www.radiomaryja.pl/artykuly.php?id=1143421

 2. Małgorzata Z pisze:

  „Prawda o Smoleńsku może oznaczać koniec PO”

  Jeśli prawda o Smoleńsku wyjdzie na jaw, oznaczać będzie koniec tej elity politycznej, być może nawet koniec PO – mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński. Ocenił, że brak zgody Sejmu na poszerzenie porządku obrad o projekt uchwały PiS ws. wraku Tu-154M był do przewidzenia.

  Kaczyński w rozmowie z dziennikarzami w Sejmie zaznaczył, że przemówienie premiera, które nastąpiło przed głosowaniem, „nie po raz pierwszy, ale wpisuje go na tę listę, która niestety w polskiej historii jest długa – listę hańby i kłamstwa na zasadzie, że białe nazywa się czarnym, a czarne nazywa się białym”.

  „Prawda o Smoleńsku, jeśli wyjdzie na jaw, oznacza koniec tej elity politycznej, być może nawet Platformy Obywatelskiej” – powiedział prezes PiS. „Stąd ta próba obrony, (…) przygotowanej najwyraźniej” – ocenił Kaczyński wystąpienie premiera.

  Jak zaznaczył, natężenie „kłamstwa i łgarstwa” w przemówieniu Tuska było „zupełnie niebywałe”.

  „Oni wywołali wojnę z prezydentem, oni odpowiadają za to rozdzielenie wizyt, oni, przynajmniej w sensie politycznym, odpowiadają za katastrofę, oni wywołali (…) wojnę wokół Smoleńska, oni odmawiają uczczenia pamięci prezydenta, pamięci ofiar. Ponoszą stuprocentową odpowiedzialność za te emocje, które się w Polsce w związku z tym obudziły” – wyliczał prezes PiS.

  Odnosząc się do przebiegu samej katastrofy smoleńskiej, Kaczyński powiedział: Była mgła, oficerowie rosyjscy, którzy byli na lotnisku, wyraźnie mówili, że trzeba samolot odesłać. Dostali polecenie z Moskwy, że mają go sprowadzać, wydali polecenie obniżania wysokości (…), wydali polecenie schodzenia do 100 m, nawet nie jest pewne, czy nie do 50 (m) i dali następnie polecenie „wolny pas”, którego zresztą polska załoga już nie wykonywała, bo „wolny pas” to znaczy „lądujcie”.

  Jak zaznaczył, „to wszystko były decyzje rosyjskie, a nie polskie”. „Mówienie tutaj o czymkolwiek po polskiej stronie (błędach) jest po prostu niczym innym jak próbą realizacji w Polsce rosyjskiego interesu, (tego) kto to robi, trzeba tylko zapytać, czy on to robi ze strachu, czy dlatego, że po prostu jest zwerbowany” – powiedział Kaczyński.

  http://niezalezna.pl/26746-prawda-o-smolensku-moze-oznaczac-koniec-po

 3. Małgorzata Z pisze:

  Chrystus Zmartwychwstanie !

 4. Małgorzata Z pisze:

  Zmartwychwstał Pan.

 5. Małgorzata Z pisze:

  Zmartwychwstanie – Siedem Pieśni Marii

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s