Transmisja Mszy św. o uzdrowienie duszy i ciała z o. Danielem – Czatachowa 19.05.2012

Transmisja ze spotkania otwartego – Mszy św. o uzdrowienie duszy i ciała z o. Danielem Czatachowa 19.05.2012

W sobotę 21.04.2012 kolejne spotkanie otwarte oraz transmisja internetowa na żywo! Transmitujemy spotkanie na falach radia internetowego
OPOKA.FM.
By nas posłuchać można uruchomić radio klikając link poniżej

Opoka FM
Radio Opoka FM lub: WMP
lub wchodząc na stronę radia OPOKA.FM i tam uruchamiając radio.

Spotkanie rozpoczynamy ok. godziny 1800
http://czatachowa.pl/

Jeżeli chcecie się włączyć w śpiew to TUTAJ znajdziecie pieśni na Mszę Świętą.

Warto przypomnieć jedno z kazań Ojca Daniela:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Pomoc duchowa i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

13 odpowiedzi na „Transmisja Mszy św. o uzdrowienie duszy i ciała z o. Danielem – Czatachowa 19.05.2012

 1. KRYSTYNA pisze:

  KS. JACEK BAŁEMBA

  Lektury pożyteczne (3)

  Historia Świętych jest nauczycielką życia

  Pan Bóg nie próżnuje! JEST zawsze i od zawsze Święty i Uświęcający. Świętość jest posłuszeństwem Panu Bogu i działaniu Jego łaski. Świętość jest nieposłuszeństwem wszystkiemu, co sprzeciwia się Panu Bogu i działaniu Jego łaski.
  Świętość nie jest potulnością powszechną. Aby przekonać się o tym, warto (i trzeba!) czytać życiorysy Świętych. A i sam nasz Pan Jezus Chrystus, gdy było trzeba, chwycił za bicz i powypędzał kupczące bankierstwo ze świątyni! I niejednokrotnie używał słów dosadnych dla skruszenia serc zatwardziałych i pyszałkowatych.
  Naśladując Pana Jezusa i Świętych, dla obrony dzieł Bożych, trzeba w niektórych sytuacjach zdecydowanie i jasno powiedzieć ludziom: nie! Św. Teresa z Avila, doktor Kościoła, kobieta wybitnej orientacji w sprawach duchowych, pisze z właściwą sobie jasnością: „Przeklęta taka wierność, która posuwa się aż do sprzeniewierzenia się prawu Bożemu! Jest to przewrotny obyczaj świata” (Księga życia).
  Powiedzielibyśmy dzisiaj: przeklęta poprawność! Jest poprawność polityczna, jest jakaś poprawność w niektórych środowiskach kościelnych. To, że większość tak mówi, to, że większość tak robi, to nie znaczy, że to jest miłe Panu Bogu i zgodne z Jego Najświętszą Wolą. Więc, parafrazując św. Teresę, powiemy: „Przeklęta taka poprawność, która posuwa się aż do sprzeniewierzenia się prawu Bożemu! Jest to przewrotny obyczaj świata”.
  Trzeba bardzo wnikliwie badać, co jest miłe Panu Bogu, co jest zgodne z Jego Najświętszą Wolą, co jest działaniem Jego łaski.
  Trzeba cierpliwie i z determinacją czynić to, co jest miłe Panu Bogu, co jest zgodne z Jego Najświętszą Wolą, co jest posłuszeństwem działaniu Jego łaski.
  Trzeba cierpliwie i z determinacją dawać zdecydowany odpór wszystkiemu, co nie jest miłe Panu Bogu, co nie jest zgodne z Jego Najświętszą Wolą, co nie jest posłuszeństwem działaniu Jego łaski.
  „Lepiej nam się narazić ludziom niemądrym, nierozważnym, wyniosłym, chełpliwym niż Bogu” (Kazanie św. Piotra Chryzologa, biskupa).
  Równowaga między posługą hierarchiczną a kreatywnym swobodnym działaniem Ducha Świętego jest – jak pokazuje historia Kościoła – często w stanie nierównowagi, nawet konfliktu. Może to świadczyć o roztropnej ostrożności bądź o nieadekwatnym procesie duchowego rozeznania ze strony hierarchii. Nieadekwatnym, bo nie rozpoznającym Bożej inspiracji w Bożych dziełach. Przykładem jest obciążony wieloma przeciwnościami proces powstawania nowych zakonów (ogrom cierpienia, niezrozumienia, krytyki założycieli!). Przykładem jest też trudny proces ustosunkowania się do autentycznych prywatnych objawień, które często były dezawuowane a osoby, które ich doświadczyły – upokarzane i marginalizowane.
  Wzmiankowane problemy były – przez większość jej życia – udziałem pierwszej australijskiej Świętej: Mary MacKillop, założycielki Sióstr Świętego Józefa (józefitek), kobiety dzielnej, odważnej, przedsiębiorczej, gotowej do wielu poświęceń dla realizacji dzieła Bożego w służbie dzieciom i ubogim.
  Do swojej matki pewnego dnia pisała: „Musisz bardzo uważać na to, komu przekazujesz treść moich listów. Aby Cię pokrzepić, piszę Ci bowiem rzeczy, których nie powiedziałabym każdemu, nawet wielu ludziom, którzy podają się za moich przyjaciół. Kocham ich i zawsze będę ich kochać za okazaną mi dobroć, ale nie czuję, że są przyjaciółmi zgromadzenia […]. Zachowuj szczególną powściągliwość wobec duchownych […] – dodawała. – Wszystko wyjdzie na jaw w stosownym czasie”.
  Kampania oszczerstw. Biskup nałożył na nią karę ekskomuniki twierdząc, że Mary „podżega siostry do nieposłuszeństwa i buntu”. Została zganiona przezeń za „duchową pychę” i za „zło”, które wprowadziła do klasztoru. Biskup zagroził, że każdy kto będzie się z nią zadawał również zostanie ekskomunikowany. Nie zgodziła się na nakazaną zmianę konstytucji zakonnych. Znalazła pomoc w Stolicy Apostolskiej i u niektórych duchownych. Życie barwne, naznaczone wieloma napięciami, przeżywanymi w zaufaniu Panu Bogu, choć nie wolne od momentów zniechęcenia w chwilach, gdy trudności się nasilały.
  Biograf dopiero o końcowym etapie jej życia napisał: „Zgromadzenie istniało już prawie czterdzieści lat i zyskało ustabilizowaną pozycję. Na szczęście do przeszłości należały też spory z szalejącymi biskupami”.
  Kanonizowana przez Ojca Świętego Benedykta XVI dnia 17 października 2010 roku.
  Świętość nie jest potulnością powszechną. Aby przekonać się o tym, warto (i trzeba!) czytać życiorysy Świętych. Czytajmy życiorysy Świętych!
  Taka była moja druga lektura rekolekcyjna: Święta buntowniczka. Mary MacKillop. Zaznaczę tylko, że Autorka biografii, w kilku sformułowaniach nie jest niestety wolna od – określmy to oględnie – lewoskrętnej wizji Kościoła i chrześcijaństwa. Nie przekreśla to oczywiście cennej roli całego opracowania, które daje nam okazję poznania Świętej Mary i pięknego dzieła Bożego rodzącego się pośród ogromnych trudności na chwałę Boga i dla dobra wielu.
  I jeszcze jedno – jeśli by się komuś podobało: św. Mary MacKillop jest przedsoborową świętą!
  Historia sanctorum magistra vitae est. Święci uczą.
  Polecam!

  Lesley O’Brien, Święta buntowniczka. Mary MacKillop, Wydawnictwo WAM, Kraków 2010, s. 296, ISBN 978-83-7505-665-5.

  http://novushiacynthus.blogspot.com/2012/02/lektury-pozyteczne-4.html

  KRÓLUJ NAM CHRYSTE ! ! !

 2. sowa pisze:

  Admin przepraszam, pomyliłam wpisy, to tu powinno być!

  Przeglądam tę stronę a mam spore zaległości i w temacie Czatachowej to tak:
  A co widzą moje oczy?
  Kazimierz odważyłeś się w końcu napisać świadectwo? Brawo! Prawdę o cudach Pana Jezusa trzeba głosić po dachach. Dość siedzenia w naszych dolinach. Wiosna idzie, trzeba wyjść na połoniny z owieczkami i ze słowem Bożym.
  No i Chwała Panu – niech służy innym.
  Życzę czytelnikom pożytecznej duchowo lektury.
  Z Panem Bogiem

  https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2012/03/11/czatachowa-swiadectwo-uzdrowienia-admina-strony-podczas-sluchania-nagrania-z-nabozenstwa/

 3. Monika. pisze:

  Gorąco polecam wszystkim tę stronę: www. czatachowa.pl
  Sami się przekonacie jak wiele Łask otrzymacie.

 4. filmyprawdy pisze:

  ———————————————–FILMY PRAWDY————————————————–

  —————-“Wszystko to czego nie mówią Ci ,którym opłacasz abonament”———————-

  ——————————-WRAZ Z NAMI INFORMUJ SPOŁECZEŃSTWO!—————————-

  * http://filmyprawdy.wordpress.com/ *

 5. Agape pisze:

  Dziękuję serdecznie za zamieszczenie namiaru na tę wspaniałą, potężną wspólną modlitwę z Częstochowy! Na pewno dzięki temu mogło w niej uczestniczyć więcej osób.
  Chwała Panu!
  Pośród wielu innych próśb prosiłam też o uzdrowienie międzyblogowe, o dar wzajemnego przebaczenia, głębokiego pojednania i uzdrowienia zranień związanych z tą sytuacją i osobami w najszerszym spektrum i w samym korzeniu tych zranień, oraz za wszystkie osoby które na tym w jakikolwiek sposób ucierpiały o dar uleczenia i wypełnienia Duchem Św. tych ran i takie rozwiązanie sytuacji, która nie jest zamknięta, które najbardziej spodoba się Panu i najwięcej przysporzy Jemu chwały; jak również o czystość intencji, pokorę i dar jedności dla wszystkich braci w wierze i tych szczerze poszukujących, abyśmy wielbili Boga jednym głosem; oraz o dar szczególnego światła Ducha Św. dla kapłanów.
  Chwała Panu, który nas uzdrawia!!!

  • sowa pisze:

   Jestem za, ale co zrobić jak niektórzy boją się modlitwy, księży z krwi i kości czyli z imienia i nazwiska, kpią, że inni zastawiają się zacnymi kapłanami.i nawet intencji się boją jak diabeł święconej wody. Babcia pyta gdzie Tuptusia bo brakuje jej Nowenny do św. Józefa, ja odpowiadam, że Tuptusia nowennę zamieszcza na stronie „W obronie wiary i Tradycji”. Aby nie było, że spamuję, nie podaję linku a i tak wpis znika😦

   Znam Admina tej strony, wiem że to niespotykanie spokojny człowiek, pisał maile, wyjaśnienia, zapewnienia o modlitwie i tak będzie ale On nigdy nie pójdzie na ustępstwa typu dam łapę na zgodę, będę milczał na błędy, herezje i pomówienia. Admin prowadził wymianę mailową z drugim, odpowiedź w mailu inna a na stronie inna. Dużo tego. Tu biorą przyjmują intencje do Królowej Pokoju a tam piszą, że tu zwalczają Medjugorie i każdą próbę wyjaśnienia usuwają.
   To ja też pozostaję od dziś tylko w modlitwie i z roli mediatora rezygnuję. Bo jednać się można tylko w Prawdzie, w Chrystusie pod wodzą Kapłanów (zacnych i szarych ale Kapłanów z Kościoła a nie pisać, że kapłani niby szantażują, klątwy rzucają, gdy oni tylko proszą i upominają, bo taka ich rola na tym świecie.

  • wobroniewiary pisze:

   Razem z Adminką twierdzimy że stron katolickich-KATOLICKICH (wiernych Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, posłusznych Matce Kościołowi i szanujących Kapłanów) powinno być jak najwięcej lepiej sto katolickich jak jedna antykatolicka. Modlimy się za wszystkich i życzymy wiele łask Bożych wszystkim.
   Ps. zgadzamy się z tym co napisała Sowa bo Ona pisze prawdę.

   • Agape pisze:

    Ojcze Niebieski

    Wejrzyj na moje serce
    Pragnę Ci je ofiarować więc uczyń je takim żeby podobało się Tobie

    Pomóż mi stanąć w prawdzie przed Tobą
    Skrusz zatwardziałość mego serca
    Ukaż mi moje przewiny
    Ukaż mi mój brak miłości
    Ukaż mi belkę w moim oku
    Abym widziała Twoją Naturę w moim bracie
    Pomóż mi widzieć go lepszego niż ja myślę o sobie
    Zło jest w świecie, bo wciąż jest w moim sercu

    Kościół, Twój Dom to ja i mój brat, ten najbardziej przeze mnie odrzucony
    Co ja mogę zrobić żeby był piękniejszy

    Tak, daj mi pokorę, oczyszczaj moje serce
    Pragnienie pojednania niech pali mnie
    Bo bez niego mój dar dla Ciebie nie podoba się Tobie

    Pragnę żyć Twoją Miłością
    Pragnę walczyć o Twoje Królestwo- miłością
    Nie po swojemu, ale po Twojemu
    Miłością, która nie dzieli, nie ocenia
    Ale zbiera i jednoczy, która
    ….cierpliwa jest
    łaskawa jest
    nie zazdrości
    nie szuka poklasku
    nie unosi się pychą..
    nie szuka swego
    nie unosi się gniewem
    nie pamięta złego..
    wszystko znosi
    wszystkiemu wierzy
    we wszystkim pokłada nadzieję
    wszystko przetrzyma…

    Amen.

 6. Dziś 19 maja Ojciec Daniel wystąpił pięknie przeciwko orędziom Marii, jej błędom:

  Warto słuchać dziś Ojca Daniela. No dosłownie co słowo to odpowiedź na Marię z Irlandii!
  Najpierw, że ogólnoświatowe wylanie Ducha Świętego nastąpi za 8 dni w Święto Zesłania Ducha Świętego a teraz, że podczas bierzmowania każdy z nas otrzymał pieczęć Ducha Żywego Słuchajcie Kapłanów z Kościoła to nie pobłądzicie!
  Amen!
  Niech będzie Bóg uwielbiony w Ojcu Danielu z Czatachowej i w Jego mowie!
  A spotkanie dopiero się zaczęło po przerwie, skończyła się Msza Święta, teraz jest uwielbienie
  http://www.czatachowa.pl

 7. monika pisze:

  Panie Boże prować mnie przez poukładaj mi życie bo tylko tobie ufam tylko ciebie kocham

 8. Pukas pisze:

  Za ojca Daniela też się módlmy niech Pan Jezus daje mu siły a Matka Boża niech okrywa go swoim płaszczem z Panem Bogiem .Grazyna..

 9. tomek pisze:

  Mam pytanie czy będą jeszcze transmisje z Czatachowy? Na głównej stronie nie widze teraz żeby były. Nie musi być super jakość nawet przez kamerke internetową nadawane były by ok. Ktoś wie czy jeszcze będzie taka transmisja. Chciałbym osobiście tam pojechać jak będę lepiej się czuł i poczuje że dam radę.

  • wobroniewiary pisze:

   Na razie są nagrania na kilka dni po. Są już nagrania ze spotkania otwartego z 20-tego grudnia.
   Na razie tak być musi.
   Jeśli decyzja ulegnie zmianie, strona Wspólnoty MiMJ o tym poinformuje😉
   A my? Módlmy się, aby to się jak najszybciej stało

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s