Kawiarenka 16 – 18 czerwca 2012


Ten wpis został opublikowany w kategorii Kawiarenka i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

16 odpowiedzi na „Kawiarenka 16 – 18 czerwca 2012

 1. wobroniewiary pisze:

  „Blogu Obrony Wiary jest czas by się już obudzić .”


  Z pozdrowieniami dla śpiących i już obudzonych 🙂

 2. Małgorzata Z pisze:

  LESZEK DOKOWICZ | ŚWIADECTWO

 3. Małgorzata Z pisze:

  Zniewolenia duchowe cz. 1 (dlaczego nie chodzę do wróżki) – autopromocja

 4. Małgorzata Z pisze:

  Petelicki ujawnia szokujące fakty

  Tuż po katastrofie czołowi politycy PO otrzymali SMS-a z instrukcją na temat tego, jak mają się wypowiadać na temat katastrofy. Brzmiał on tak: „Katastrofę spowodowali piloci, którzy zeszli we mgle poniżej 100 metrów. Do ustalenia pozostaje, kto ich do tego skłonił”. Ten i inne fakty ujawnia w wywiadzie dla tygodnika „Wprost” gen. Sławomir Petelicki, twórca jednostki GROM.

  Gen. Petelicki jest współautorem raportu poświęconego przyczynom katastrofy smoleńskiej przygotowanego przez Zespół Eksportów Niezależnych.

  Oficer twierdzi, że decyzja o przyjęciu konwencji chicagowskiej jako podstawy prowadzenia badania katastrofy zapadła w trójkącie Donald Tusk-Tomasz Arabski-Paweł Graś. Tuż po katastrofie czołowi politycy PO mieli otrzymać SMS-a z instrukcją na temat tego, jak mają się wypowiadać na temat katastrofy. Petelicki poznał treść tego SMS-a. Brzmiał on: „Katastrofę spowodowali piloci, którzy zeszli we mgle poniżej 100 metrów. Do ustalenia pozostaje kto ich do tego skłonił”.

  Zdaniem Petelickiego, lot do Smoleńska miał status wojskowy i nie podlega to wątpliwości, a odpowiedzialnością za katastrofę nie można obarczać pilotów. Winę za przygotowanie lotu ponosi za to – według twórcy GROM – Kancelaria Premiera.

  Petelicki zarzuca także rządowi, że przy wyjaśnianiu katastrofy nie poprosił o pomoc NATO. „Tuż po katastrofie tylko Bogdan Klich pamiętał, że Polska jest od 12 lat członkiem Sojuszu i zaproponował, by poprosić NATO o pomoc. Ale premier tego nie chciał, ponieważ gdyby śledztwo toczyło się pod auspicjami NATO raport końcowy byłby miażdżący dla rządu i MON […] NATO powiedziałoby nam o wiele więcej na temat przyczyn katastrofy niż możemy się dowiedzieć od Rosjan. Rosjanie nie są zainteresowani, by pokazać całą sytuację – np. to, co działo się w baraku na lotnisku smoleńskim, którego nie można nazwać wieżą kontroli lotów. Ale Tusk najwyraźniej też nie jest tym zainteresowany. A przecież zwrócenie się do NATO tuż po katastrofie było obowiązkiem premiera!” – uważa generał.

  Według Petelickiego, karygodne zachowanie premiera Tuska po katastrofie smoleńskiej doprowadziło do tego, że Polska straciła w NATO wiarygodność. „Efekt? Tuż po katastrofie USA podjęły decyzję o tym, że – wbrew wcześniejszym ustaleniom – nie przekażą nam uzbrojonych zestawów rakietowych Patriot” – twierdzi Petelicki.

  http://niezalezna.pl/8793-petelicki-ujawnia-szokujace-fakty

  • Paweł pisze:

   @Małgorzata Z cytuje treść artykułu z Niezalezna.pl, która powołując się na wywiad generała Petlickiego dla Wprost, stawia szokujące tezy. Przeszukałem portal Wprost.pl. Nie znalazłem. Niezalezna.pl tez nie podaje, z jakiego to wywiadu. Admin mi zaraz napisze, ze moja obecność tu jest mocno warunkowa. a ja chcę, żebyście nie zakładali z góry, że wszystkie prawicowe media są kryształowe i byli krytyczni wobec tego, co piszą. Skoro tak drobiazgowo śledzicie i ujawniacie błędy i kłamstwa w objawieniach (i dzięki Bogu, że to robicie), przyłóżcie tę samą miarę rzetelności do wiadomości polityczno-patriotycznych. Żeby się nie okazało, że w jednym zachowaliście roztropność, a w drugim przyklasnęliście oszczercom. Nawet, jeżeli w tym przypadku macie rację, to niech to bedzie racja potwierdzona. Nie można się tłumaczyć, że cytuje się wiarygodny portal, skoro ich artykuł nie spełnia znamion rzetelności dziennikarskiej – brak precyzyjnego wskazania cytowanego wywiadu. Czy potraficie wskazać, o który konkretnie wywiad chodzi? To poproszę.
   Pozdrawiam serdecznie
   Stały czytelnik

   • wobroniewiary pisze:

    Proszę zapytać o to Małgorzatę Z lub napisać do Niezależnej albo do redakcji Wprost!
    Pani Admin jest bardzo chora i na pewno nie będę jej zaprzątać tym głowy zresztą ona pracuje dla innej gazety.
    Ja mam na głowie stronę, wpisy, setki maili i nie tylko te miłe i z prośbą o modlitwę.
    Naprawdę nie mam czasu na to, więc może Pan sam lub inni czytelnicy.

    O warunkowość proszę się nie martwić. to strona katolicka i usuwamy jawnych heretyków i wielbicieli herezji, polityką się nie zajmujemy i nie chcemy poza wyjątkowymi sytuacjami, Adminka ma jej dość na co dzień w pracy a ta strona służy czemu innemu 😉

    Admin

   • Patriota i katolik pisze:

    Ja polecam Ci Czytelnik taki artykuł rzetelny co się w Polsce dzieje!

    Kradzież i profanacja

    Zawłaszczenie krzyża, który stał na osiedlu Młodynie w Stalowej Woli, wygląda na dobrze przemyślaną akcję. Okazuje się, że choć ustalono sprawcę, u którego odnaleziono krzyż, i jest instytucja pokrzywdzona, czyli Kościół, to sprawa może toczyć się nawet kilka miesięcy. A co z obrazą uczuć religijnych osób wierzących i profanacją przedmiotu kultu?

    Do tego bulwersującego zdarzenia na Kokoszej Górce w Stalowej Woli doszło w nocy z piątku na sobotę. Krzyż, o którego usunięcie od dłuższego czasu walczyły miejscowe władze, został wykopany przez znanego ze swych ateistycznych poglądów Czesława Krzysztofa Obarę. Wmurował on następnie krzyż na swojej prywatnej posesji w Zaklikowie oddalonym ok. 15 km od Stalowej Woli. W reakcji na te wydarzenia Kuria Diecezjalna w Sandomierzu skierowała do wiernych specjalny komunikat. „Informujemy z głębokim smutkiem, że krzyż stojący na osiedlu Młodynie w Stalowej Woli został usunięty i zawłaszczony. Niezależnie od drogi prawnej, którą strona kościelna już wdrożyła w tej sprawie, zachęca się wszystkich do modlitwy ekspiacyjnej z powodu tego czynu wymierzonego w święty znak naszego zbawienia i raniącego uczucia religijne osób wierzących” – napisał ks. Paweł Bielecki, kanclerz.
    Kradzieżą krzyża zajmuje się policja. – Sprawa jest o tyle prosta, że wiemy, kto zabrał krzyż i gdzie on się znajduje. Musimy jednak ustalić z Prokuraturą Rejonową w Stalowej Woli, czy zaszło przestępstwo, czy nie – powiedział „Naszemu Dziennikowi” Paweł Międlar, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. – Mamy przedmiot, który został zawłaszczony – jest nim krzyż, przedmiot kultu religijnego. Jest też podmiot, instytucja, która przyznaje się do krzyża i czuje się pokrzywdzona. Aby jednak udowodnić temu panu kradzież, musimy stwierdzić, że chciał przez ten czyn się wzbogacić – wyjaśnia. Rodzi się jednak pytanie, czy wykopanie i zawłaszczenie krzyża można traktować jedynie jako zwykłą kradzież. Senator poprzedniej kadencji, prawnik Zbigniew Cichoń podkreśla, że czyn Czesława Krzysztofa Obary można podciągnąć pod obrazę uczuć religijnych i wszcząć sprawę z artykułu 196 kodeksu karnego. – Przecież w całej tej sprawie nie chodzi tylko o to, że ów człowiek zagarnął czyjeś mienie, ale o to, że wyrwał krzyż, przedmiot kultu religijnego, i usunął go z publicznego miejsca, gdzie on odbierał cześć – podkreśla. Zwraca uwagę, że jeśli spojrzymy tylko na wartość materialną krzyża, to pewnie rzeczywiście nie będzie ona wielka. – Jednak jeśli spojrzymy na krzyż, jako na symbol, przedmiot kultu religijnego, sprawa ma się zupełnie inaczej – zaznacza Cichoń. Jednocześnie zwraca uwagę, że osoba prywatna nie może decydować o tym, gdzie mają się modlić ludzie. – To tak jakby ktoś ukradł obraz z Jasnej Góry i zawiózł go np. do Warszawy i powiedział, że od teraz ludzie tam mają przyjeżdżać się modlić. Moim zdaniem, zachowanie tego człowieka to typowe działanie, które obraża uczucia religijne chrześcijan – mówi. Sprawa nie została na razie przekazana do prokuratury, co potwierdza w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” Barbara Bandyga z Prokuratury Rejonowej w Stalowej Woli. Przyznaje, że kiedy tak się stanie, na pewno prokuratorzy się nią zajmą, gdyż w przypadku usunięcia krzyża i wmurowania go w innym miejscu na pewno nastąpił zabór mienia w celu przywłaszczenia. – Tak nie wolno czynić. Na pewno więc podejmiemy postępowanie. Czy zostaną postawione zarzuty? Czas pokaże. Na pewno sprawa toczyć się będzie miesiąc, dwa. Może się jednak zdarzyć, że będzie to trwało dłużej, gdyż mogą okazać się potrzebne np. badania psychiatryczne albo konieczna będzie wycena krzyża. Jeśli jego wartość będzie wynosiła mniej niż 250 zł, to szkodliwość tego czynu okaże się niska. Mogą pojawić się świadkowie, a to wszystko wydłuży naszą pracę – podkreśla Bandyga. Mając na uwadze ogromną determinację władz w walce z krzyżem na osiedlu Młodynie w Stalowej Woli, trudno oprzeć się wrażeniu, że to, co się stało, jest dziś im na rękę. – Stalowa Wola będzie nareszcie miała spokój z krzyżem – cieszy się Obara. Miejmy jednak nadzieję, że kradzież, profanacja i obraza uczuć religijnych nie pozostaną bezkarne, a krzyż wróci na swoje miejsce.
    Małgorzata Pabis
    http://naszdziennik.pl/index.php?dat=20120619&typ=wi&id=wi05.txt

 5. Małgorzata Z pisze:

  Czego nie mógł znieść śp. Petelicki? Napisał list do…
  Słowa kluczowe: Sławomir Petelicki, GROM, Sławomir Petelicki popełnił samobójstwo, Petelicki zabił się, gen. Petelicki nie żyje, Petelicki zastrzelił się, Petelicki strzelił sobie w głowę, śmierć Petelickiego, twórca GROMu nie żyje, katastrofa smoleńska, Petelicki pisał list, Petelicki napisał list
  Gen. Sławomir Petelicki (+66 l.) nie mógł znieść bierności rządzących w priorytetowej – w jego ocenie – sprawie w Polsce, czyli w śledztwie smoleńskim. Pisał dramatyczne listy do Donalda Tuska z apelami ratowania polskich sił zbrojnych, które w katastrofie smoleńskiej straciły przywódców, przypisywał ministrowi obrony współwinę za katastrofę i rozpowszechniał informacje rzucające fatalne światło na PO

  http://www.fakt.pl/Gen-Slawomir-Petelicki-mial-na-pienku-Komu-podpadl-Slawomir-Petelicki-Dlaczego-Petelicki-popelnil-samobojstwo-,artykuly,163803,1.html

 6. Małgorzata Z pisze:

  TVG-9 Gen. Petelicki Obciążył Tuska

 7. Małgorzata Z pisze:

  gen. Petelicki ośmiesza Donalda Tuska.

 8. Małgorzata Z pisze:

  rząd tuska.mpg

 9. Admin pisze:

  Oświadczenie
  Obywatelskiej Komisji Etyki Mediów
  w sprawie podgrzewania atmosfery przemocy podczas Euro2012
  Wyrażamy dezaprobatę dla sposobu informowania przez główne media w ostatnich tygodniach o Euro2012, szczególnie przed meczem Polska-Rosja. Media głównego nurtu i ich portale przed wizytą rosyjskich kibiców zagrzewały Polaków do walki, udzielając nam przyspieszonych lekcji historii konfliktów rosyjsko-polskich i przypominając krzywdy doznane od władców Kremla. W mediach publicznych kilkakrotnie doszło do „omyłkowego” nazwania Rosji Związkiem Radzieckim i używania flagi ZSRS. Takie tytuły na okładkach, jak choćby „Polska-Rosja. Bitwa warszawska” („Newsweek”), wiązanie wyniku meczu z honorem i odpowiedzialnością przed „historią” („Wyborcza”), podgrzewanie w niedzielę i poniedziałek przed meczem atmosfery w telewizjach, zarówno publicznych, jak i prywatnych (mówiono o marszu kibiców rosyjskich w kontekście powstania warszawskiego czy zaborów), styl komentarzy w prasie i radiostacjach – nakręcały atmosferę konfliktu między Polakami a Rosjanami. Na ten zachęcający do przemocy styl zwróciło uwagę wielu niezależnych komentatorów i dziennikarzy o sławnych nazwiskach.
  Na tym się jednak nie skończyło.
  Mimo bardzo ograniczonego zasięgu bijatyk, niewielu (poniżej 200) jak na masową imprezę zatrzymań, zaledwie dwudziestu paru osób skazanych na niewielkie wyroki z zawieszeniem, media zajęły się obecnie tworzeniem rodzaju matriksu, który można by określić jako coraz większy dym bez ognia. Codziennie skala i znaczenie wydarzeń rośnie w opisach. Wynika to ze stylu informowania i komentarzy, a nie z analizy rzeczywistych wydarzeń.
  Ten rodzaj zniekształcania prawdy służy być może części polityków, nie ma jednak wiele lub nic wspólnego z rzeczywistością.
  Wyrażamy dezaprobatę dla tego rodzaju postępowania dziennikarzy i redakcji zaangażowanych w ten proces, krzywdzący prawdę i czytelników.
  Tomasz Bieszczad, Teresa Bochwic, Anna T. Pietraszek, ks. dr Roman Piwowarczyk, Ewa Stankiewicz, Jan Żaryn
  Warszawa, 17.06.2012
  http://ksd.media.pl/aktualnoci/731-okem-ws-podgrzewania-atmosfery-przemocy-podczas-euro2012

 10. wobroniewiary pisze:

  Wywiad z gen. Petelickim, przeprowadzony w
  maju 2011 roku przez red. Agnieszkę Piwar z Katolickiego Stowarzyszenia
  Dziennikarzy.

  Źródło:http://ksd.media.pl/aktualnoci/730-gen-slawomir-petelicki-nie-zyje

 11. anna pisze:

  Czy Polak, człowiek honoru, będzie dowodził jednostką bojową w okupowanym Afganistanie?
  Ostrożnie z tym kreowaniem kolejnego bohatera narodowego.!Powinnościa naszą jest dążenie do prawdy a nie uleganie manipulacjom medialnym.

  • wobroniewiary pisze:

   Prosimy na te tematy przejść już na blogi stricte czysto polityczne 😉
   Wpuszczamy część komentarzy ale głownie tych, co prowadzą swoje strony na ten temat i tam dyskutujmy. Być może i my będziemy tam zabierać swój głos ale ten blog ma inne cele. Owszem dyskusja tu trwałą, ale już wystarczy 😉

   Z Panem Bogiem

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s