Ks. Adam Skwarczyński – List „OBRONA KOŚCIOŁÓW I KAPŁANÓW PO „OSTRZEŻENIU””

fragment:

OBRONA KOŚCIOŁÓW I KAPŁANÓW PO „OSTRZEŻENIU”

Pan Zbigniew, mój nauczyciel i żołnierz

       Otrzymałem bojowy list od p. Zbigniewa, czytelnika strony „wobroniewiaryitradycji”. Nie może on pogodzić się m.in. z tragicznymi wydarzeniami w wiejskim kościółku: z profanacją Najświętszego Sakramentu i zamordowaniem księdza, w obronie którego nie stanął nikt z parafian. Tak być nie powinno! – twierdzi. Opisałem tę wstrząsającą wizję czytelniczki w swoim liście do księży o naszym męczeństwie jako o „windzie do Nieba”.
Nie chciałem w tym liście nikogo przekonywać, że ma naśladować biernych i tchórzliwych parafian albo księdza, bezkrytycznie idącego pod nóż, jednak przyznaję mojemu oponentowi rację: powinienem zabrać głos w tej sprawie, i właśnie w tej chwili to czynię. Jestem mu bardzo wdzięczny za to, że zaprosił mnie do siebie i odegrał w tym względzie rolę nauczyciela. Nawet bardzo mnie zawstydził, o czym może nie wie!
Przejechałem kawał Polski, wyobrażając sobie, że porozmawiamy z panem Zbigniewem o najlepszych rodzajach broni, możliwych do zastosowania w warunkach parafialnych. Może będą to łuki z ostrymi strzałami, dostępne w sklepach sportowych, noże, kije, petardy, granaty własnej roboty, samozapalający się „koktajl Mołotowa” w butelkach… Jakieś samopały też mogłyby się przydać… Nie zdążyłem rozwinąć całej listy pomysłów, gdy wykrzyknął:
– Proszę Księdza, jeżeli wróg przyjdzie z prawdziwą bronią palną, to ta prymitywna nic nie da – to będą jatki!
Spojrzałem na niego zdziwiony: przecież to on wspominał o broni…
– Tak – potwierdził – lecz w innym kontekście: myślałem o przygotowaniu na wszelką ewentualność księży kapelanów i duszpasterzy służb mundurowych i myśliwych. Gdyby kapelani, unikając rozgłosu, wtajemniczyli w sprawę najbardziej zaufanych, prawdziwych katolików, wówczas byłaby jakaś pewność, że klasztory, sanktuaria i niektóre parafie miałyby fachową zbrojną osłonę. Uniknęlibyśmy zaskoczenia, które bywa najgroźniejszym wrogiem, i po pierwszych wyraźnych znakach (wydarzeniach) zdążylibyśmy zorganizować obronę. Może Ksiądz o tym krótko napisać – kto wie, czy niektórzy księża kapelani nie potraktują tego poważnie. Aż strach pomyśleć, co by było, gdyby sataniści opanowali jednostki wojskowe i magazyny broni! Do tego nie wolno dopuścić! Krew lałaby się strumieniami. A przecież każda zbrodnia wzmacniałaby szatana i powiększała zakres jego władzy!
– A co do parafii…? – zapytałem.
– To proste. Czyżby Ksiądz nie pamiętał proroctwa kardynała Hlonda, że jedyną bronią, którą Polska zwycięży, będzie Różaniec?!
W gąszczu młodych liści (spacerowaliśmy wśród drzew) było na tyle ciemno, że mój rozmówca nie mógł chyba zauważyć, jak czerwone zrobiły się moje uszy… Wystarczyło to jedno jego zdanie, by przytłumić grę mojej wyobraźni, a moje myśli wprowadzić jak potok we właściwe łożysko. Kilka zdań przypomnienia wielkich historycznych zwycięstw różańcowych zamknęło właściwie temat, który aż tutaj mnie przyprowadził. Oto ksiądz, który tak wielu ludzi przekonywał, że powinni użyć Różańca jako broni-egzorcyzmu i wyjaśniał jak to robić, musiał od człowieka świeckiego usłyszeć, że ta broń musi być użyta właśnie teraz – w najbardziej zaciętej bitwie między Niebem i piekłem na obszarze całej ziemi!
– Ponieważ będzie to wojna z piekłem – kontynuował pan Zbigniew – nasza „armia” musi być bez grzechu śmiertelnego, w stanie łaski uświęcającej. Bo czy może szatan w kimś mieszkający wypędzać innego szatana, na przykład z kościoła?
– Święte słowa. Kojarzą mi się z warunkiem, jaki postawił dowódcy floty chrześcijańskiej, mającej wyruszyć do bitwy z Turkami pod Lepanto, święty papież Pius V: walczyć mogą tylko ci, którzy przystąpią do spowiedzi i Komunii świętej.
– No właśnie. Lepanto, Kolumbia, Manila – dyktator Marcos pokonany Różańcem, Węgry, a u nas wiktoria wiedeńska, cud nad Wisłą…
– A o Chełmnie Pan słyszał?
– Nie… Też jakiś cud różańcowy…?
– I to wielki! We wrześniu 39 roku Niemcy nie mogli zburzyć klasztoru-szpitala polowego, gdyż w dzień i w nocy trwała w nim modlitwa. Przy każdej salwie z dział widzieli dziwną Kobietę z Dzieckiem, która chroniła klasztor swoim płaszczem, więc ich kule padały albo za blisko, albo za daleko. Gdy strzelił do Niej z bliska jeden z żołnierzy, kula odbiła się od Niej i zabiła jego. A jeżeli chodzi o Bitwę Warszawską – słyszałem o księdzu Skorupce i jego śmierci w walce, z krzyżem w dłoni, ale o Różańcu…?
– Jak to! Przecież były dwie „armie” różańcowe: jedna na Jasnej Górze, z biskupami na czele, a druga na Placu Zamkowym w Warszawie! W Stolicy naliczono trzydzieści tysięcy ludzi, którzy nawet krzyżem leżeli na bruku! A co do księdza Skorupki – to on nie tylko w Ossowie batalion ochotników poderwał do walki, ale całe polskie wojsko, będące w rozsypce…
– Czy mógłby Pan coś więcej na ten temat? Jak to było możliwe…?
– Po pierwsze dlatego, że wieść o jego bohaterskiej śmierci obiegła lotem błyskawicy cały 100-kilometrowy front i wznieciła wolę walki, a po drugie… Chyba Ksiądz słyszał, że ksiądz Skorupka spełnił rolę proroka…? Już dwa tygodnie przed bitwą zapowiedział pewne zwycięstwo za sprawą Królowej Polski, nawet podał datę 15 sierpnia. Ta wieść podnosiła na duchu walczących, zwłaszcza gdy zbiegła się z wiadomością o śmierci księdza Ignacego. Ludzie przekazywali sobie wiadomość o jego akcie ofiarowania życia za Ojczyznę, opuszczał ich lęk, a serca napełniała nadzieja…
– O tym to nie słyszałem…
– Kiedy patrzę na Księdza… Czy Ksiądz jest pewien swojej śmierci męczeńskiej, i to już tak bliskiej…?
– Jestem pewien… No, może w 90 procentach, zawsze pozostaje jakaś niewiadoma, tylu ludzi zapewnia o modlitwie…
– Modlą się, żeby Ksiądz ocalał?
– Tak, chociaż wcale mnie to nie cieszy. Już jako wikariusz około 1978 roku – była to jakaś uroczystość, może Nawiedzenie Matki Bożej – do składanych przez parafian duchowych ofiar dołączyłem swoją, nawet napisałem na kartce: „Ofiaruję swoje życie za przyśpieszenie tryumfu Najświętszych Serc Jezusa i Maryi”. Teraz wszystko mi mówi, że moja ofiara została przyjęta. A ponieważ ten Tryumf jest już bardzo bliski, więc i moja ofiara…
– Przychodzi mi na myśl, że gdyby tak naprawdę miało się stać to, co czytałem w powieści, Księdza śmierć byłaby lontem, który by spowodował jednocześnie aż dwa wybuchy!

całość: obrona-parafii

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Pomoc duchowa i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

29 odpowiedzi na „Ks. Adam Skwarczyński – List „OBRONA KOŚCIOŁÓW I KAPŁANÓW PO „OSTRZEŻENIU””

 1. joaneczka pisze:

  ks.Adamie – swietna robota – WIELKIE BOG ZAPLAC:-)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dla mnie rozaniec zawsze byl trudna modlitwa, dojrzewam do niej, odkrywam jego piekno i moc. Jesli w objawieniach mamy napisane, ze to najlepsza bron i ks.Adam to potwierdza to znaczy, ze tak jest! Trzeba nam coraz gorliwiej odmawiac tajemnice rozancowe za nawrocenie grzesznikow, przyszlych atakujacych, jednoczesnie probujac ocalic siebie i najblizszych (szczegolnie dzieci!!!). Dopiero pozniej jesli wola boza bedzie jednak meczenstwo to przyjac go calym sercem w ofierze za innych. CHWALA PANU ZA KOCHANEGO PASTERZA NASZEGO „INTERNETOWEGO” STADA:-)!!!!!

  TYLKO JEZUS JEST PANEM!

 2. Patriota i katolik pisze:

  To jest najlepszy list. Różaniec a nie żadne tam krucjatki. Matka Boża w Fatimie, w Akita, kard. Hlond mówią o Różancu. Ile można dziesiątków odmówić zamiast stu iluś tam modlitewek?
  Już wiadomo czemu diabeł wymyśla nowe modlitewki, żeby odciągnąć od Różańca.
  Krucjata Różanowa tylko i wyłącznie plus Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  Ja jestem za

  • dakowski pisze:

   Pisze Pan: „Różaniec a nie żadne tam krucjatki”

   To jakieś przejęzyczenie: Krucjaty Różańcowe przecież; Już dziesięć zwyciężyło. Walczymy o to, by CAŁY NARÓD (tj choć 10-15%) uczestniczył w Krucjacie za Polskę, a także w Krucjacie o nawrócenie Rosji, jak żądała Matka Boska w Fatimie.
   Z Panem Bogiem Mirosław Dakowski

   • Terra pisze:

    Witam Panie Profesorze,
    Krucjata Różańcowa jak najbardziej tak! Tu jednak chodzi o „krucjatki”, do których zachęca strona ” dzieckonmp.wordpress.com”, jest ona naszpikowana satanistycznymi treściami i można się tylko domyślać, że propagowanie krucjatek ma na celu odciągnięcie ludzi od prawdziwie wartościowych modlitw danych nam przez Niebo.
    Jezus jest Panem!

   • Patriota i katolik pisze:

    Nie zrozumiał m,nie Pan, profesorze, ja nie kpię z Krucjat, ale z „krucjatek” czyli takich wymyślanych modlitewek przez „wizjonerkę Mery z Irlandii”
    Ksiądz Małkowski i Skwarczyński przestrzegają przed jej herezjami. Jest jeszcze gorsza od Mieczysławy Kordas bo zwodzi dziesiątki tysięcy katolików na całym świecie, ma znaki masońskie i satanistyczne w swoich „dyplomach pieczęci Boga” i tysiąc innych herezji. Księża z Wiosną Kościoła piszą o tym tutaj dokładnie.
    Ona swymi „krucjatkami” naprzykład krucjatka modlitwy nr 58, niedługo będzie chyba 358 ośmiesza Prawdziwe Krucjaty

    Krucjata Różańcowa Za Ojczyznę a nie krucjatki Mery od niemiłosierdzia

 3. malina pisze:

  przepraszam ,nie jestem taka mocna w wiadomości, napisz jak możesz co tu jest złego, bo jak te słowa czytam to naprawdę nie wiem.
  Proszę o rozjaśnienie, bo boję się tych orędzi ale jakby mnie ktoś zapytał to tu nie wiem co jest złego akurat w tych słowach

 4. nietypowy pisze:

  akurat te słowa mówią o tym, co jest bardzo istotne – nie tylko na czas ostrzeżenia, ale w ogólności – mianowicie, aby żyć w łasce uświęcającej. Też nie rozumiem, dlaczego Zenobiusz napisał :”Maria Irlandka, zaś powiada”. Ci, którzy żyją w łasce uświęcającej, nie mają się czego lękać.

 5. nietypowy pisze:

  nie rozumiem tylko co miałoby oznaczać „pozornie Mnie opuszczają”, bo jeśli każdy otrzyma światło poznania, to nie będzie „pozorności”, lecz rzeczywistość.

 6. nietypowy pisze:

  Zenobiuszu, nieco wyrwałeś zdanie z całego kontekstu. Gdy się przeczyta całość, to nabiera to zupełnie innego odniesienia. Znowu powtarza się ten sam scenariusz: modlitwy krucjaty mają uratować rodziny. Tutaj może pojawić się pokusa pychy, gdyby ktoś zaczął myśleć: „Mnie się nic nie stanie, ale inni biedni, nieprzygotowani”. Módlmy się za nasze rodziny, dawajmy im najlepszy przykład a sprawę nawrócenia pozostawmy Bogu, Który zna myśli i serca. Wystarczy, że zawierzymy Matce Najświętszej nas i naszych bliskich. Ona już będzie wiedziała, co ma czynić. Bylebyśmy sami nie byli przyczyną zgorszenia.

  • Adminka pisze:

   Brawo!
   Dzięki za wyjaśnienia i za …natchnienia. W tym to najważniejsze, dla księdza Adama w tym Jego liście.
   Każdy kto czyta ten list, wie, że najlepszą bronią jest Różaniec Święty i Krzyż Święty.
   Sama cieszę się jak dziecko, że mogę prowadzić tę stronę, że tu spotykają się ludzie, którzy nie strach i lęk dają ludziom lecz…nadzieję, a przynajmniej „promyczki nadziei” na lepsze jutro w Bogu!

   Jezus jest Panem!

   Ps. Słyszałam, że tak kończyła się modlitwa uwolnienia teraz w Czatachowej. Jak będą nagrania, to obowiązkowo zamieścimy 😉

  • Adminka pisze:

   Niektórzy myślą, że jak odwalą 1,5 czy 2 godz krucjatek to Ostrzeżenie zmieni się w słodkie tete-a-tete z lodami waniliowymi i Frappé di caffè, bo „my chronieni pieczęciami” i wielodzietni to już jedną nogą w Niebie jesteśmy, nieważne że po drodze zniszczymy kogo się da, zabijemy medialnie i w każdy inny duchowy sposób, no przecież klątwy nie działają a modlitwy „dobrze się sprzedają” oczywiście medialnie 😀

   Ale to w końcowym obrachunku
   JEZUS JEST PANEM!

   • Admin pisze:

    Ci co nie chcą słuchać ks. Adama pod wpływem wiadomych heretyków i ich stron, niech poczytają książkę Glorii Polo „Rażona piorunem”

    Czyta się jednym tchem a grzeszyć nie chce się wcale.
    Kto czytał moje świadectwo, ten wie, czemu trwam przy księdzu i polecam Glorię Polo

    Tu link:

    Admin

    • wobroniewiary pisze:

     A tutaj można pobrać w formacie pdf lub w Wordzie po polsku 🙂

     Piękna nauka jak przestać krakać na Kościół i Kapłanów a modlić się za nich i jak będzie wyglądać nasz sąd duszy!

     http://polish.gloriapolo.net/

     Ewa

    • Magdalena-Zofia pisze:

     Świadectwo Glorii Polo, to Rachunek Sumienia, który powinien przerobić każdy – tak odbieram „Rażoną piorunem”.
     JEZUS JEST PANEM.

    • joaneczka pisze:

     Gloria Polo jest REWELACYJNA:-). Ja wlasnie ostatnio przypomnialam sobie ostatnio ta lekture, zrobilam generalny rachunek sumienia aby wiedziec co mnie czeka, aby lepiej przygotowac sie na przyjscie Pana:-). To jest jedna z tych lektur, ktore kazdy powinien miec w domu wlasna, a nie pozyczona. Powinno sie do niej wracac regularnie raz na jakis czas. Ja mam slaba pamiec;-) dlatego sobie samej polecam jeszcze raz i jeszcze raz…..

     TYLKO JEZUS JEST PANEM!

  • nietypowy pisze:

   zwracam honor Zeno

  • wobroniewiary pisze:

   Oj bo ty nic nie rozumiesz i tylko czepialski jesteś jak i ja 😉
   Najpierw Sąd Ostateczny a potem aż 1000 lat raju na ziemi bez chorób i śmierci 😀 😀 😀 😀 😀

   Jak my możemy to wyśmiewać – takie ….powstrzymam się, jestem po spowiedzi świętej choć nie powiem, że ciśnie mi się takie jedno słowo na usta

   A tak w ogóle to przeczytaj dokładnie to orędzie pod względem gramatyki, oj brak tam Zenobiuszu prawdziwego geniuszu 🙂

  • brygadzista pisze:

   Zeno, a te miliony co czytają jej „orędzia”, to rozpoznać po kliknięciach na blogach razem wziętych Statystyki), czy jak należy to rozumieć? A tak w ogóle, to sam dajesz się wodzić za nos…czytasz a nie wierzysz! W ten sposób podbijasz statystykę 🙂

 7. brygadzista pisze:

  Też zauważyłem, że tych nie można cytować fragmentów tych „orędzi” wyrwanych z kontekstu. Dopiero jest się przeczyta całość można zrozumieć o, co tak naprawdę chodzi. Generalnie wzbudzają podświadomie lęk i niepokój. Już teraz MBM zmienia kierunek, bo może „ostrzeżenie” nastąpić w każdej chwili – no a co z tymi, którzy nie zdążyli z sadzonkami i zapasami? Jakieś to nielogiczne. Uważam, że modlitwa sercem, uczenie się kontemplacji, o wiele bardziej zbliża do Pana Boga niż cytowanie modlitw. Jeśli idę na adoracje, to też dlatego, by porozmawiać z Panem Jezusem, a nawet gdy mam „gorszy” dzień, po prostu klęczeć przed Jego Majestatem i powiedzieć: „Jestem”. Tego nauczyłem się od Cataliny Rivas. Powtórzyła to na filmie Jestem. Pan Jezus się żali, że ludzie przychodzą tylko ponarzekać, a nikt nie chce z Nim rozmawiać. Wydaje mi się, że uzależnianie się od recytowanych modlitw jest uzależnieniem. I chociaż ktoś może stwierdzić, że żadna modlitwa nie jest zła, to przypominają mi się słowa Pana Jezusa, który powiedział, że nawet ci którzy prorokowali w jego imieniu mogą wpaść w ogień piekielny.

  • Adminka pisze:

   Dokładnie, wszak w Biblii jest napisane: „Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie”. (Mt 7,21)

   A życzenie np. innym śmierci pod wpływem orędzionek mówi samo za siebie, szerzenie nienawiści, usuwanie komentarzy o modlitwę, kpienie z ludzi, posądzanie ich o agenturę, podszywanie się i inne, – jak napisał w liście konkretnie ks. Adam, odbieranie komuś dobrego imienia, plucie i szydzenie z „zacnych i Maryjnych” -każdy zbiera na swoje konto, kiedyś może nieświadomie ale teraz świadomie i z premedytacją.

   Módlmy się i czuwajmy, byśmy nie ulegli pokusie!

   Ewa

  • joaneczka pisze:

   @brygadzista ja tez jestem pod wielkim wrazeniem filmu „JA JESTEM”. Jezus przemowil do mnie. Tak samo uwazam jak Ty, trzeba dazyc do realnej, zywej rozmowy z Jezusem, aby stal sie naprawde naszym najwiekszym przyjacielem, ukochanym oblubiencem:-). A co na ten temat mowi Jezus? :

   „ON i ja” G.Bossis, TOM 1, 27 czerwca:
   „Niech Twoje zycie bedzie stalym skupieniem, nieustajaca rozmowa z Twoim Panem”

   TYLKO JEZUS JEST PANEM!

 8. filmyprawdy pisze:

  WAŻNA INFORMACJA – TAŃSZE PŁYTY!!!

  Pragniemy poinformować iż ze względu wzmożenia ilości zakupowanych przez nas czystych płyt dostaliśmy rabat na tańsze materiały w tym (płyty i opakowania plastikowe do nich).

  Z tego względu zmniejszyliśmy jeszcze bardziej ceny za poszczególne płyty na najniższe jakie tylko mogliśmy uzyskać.

  Bardzo dziękujemy za wszystkich którzy wsparli tą akcję informacyjną.

  Oto nowy cennik płyt:

  ——————————————————————————————————————-

  OPŁATA ZA Pojedyncze PŁYTY:

  Cena samej płyty z wykonanym nadrukiem – wysyłanej w kopercie bez pudełka: Cena=3,50zł

  Cena płyty z nadrukiem – wysyłanej w oryginalnym opakowaniu:
  Cena=5zł

  Osoba zainteresowana otrzymaniem płyty opłaca koszty związane z przesyłką.

  —————————————————————————–

  Adres kontaktowy pod zamówienia i uzyskanie wszelkich informacji:

  filmyprawdy@gmail.com

  —————————————————————-

  Więcej informacji:
  1) FILMY PRAWDY
  2) WSZYSTKIE FILMY NA 8 PŁYTACH

  .

  Redakcja Filmy Prawdy

  http://filmyprawdy.wordpress.com/

 9. Monika pisze:

  „Popatrzcie wokół siebie na te dusze, które są zgubione dla Mnie, które pozornie Mnie odrzucają. Dlatego proszę, abyście w tym czasie mocno się za nich modlili”.

  Co to za jakaś pozorność? Albo odrzucają albo nie odrzucają?
  Mowa: tak, tak albo: nie, nie.
  To jakieś pokrętne. Mamy się modlić za tych co pozornie odrzucają Pana Jezusa, czyli za kogo?
  Za tych co w rzeczywistości nie odrzucają?

 10. nietypowy pisze:

  Orędzia MBM są bardzo pokrętne – to fakt. Na pierwszy rzut oka zupełnie mogą zmylić. Doświadczenie ostrzeżenia jest zapewne tajemnicą Pana Boga, dlatego, że ma być to wydarzenie także indywidualne. Pan Bóg zna serca, zna nasze słabości i przyczynę naszego grzechu. Kiedy pomyślimy, że na jaw wychodzą zamysły serc wielu, to znaczy, że nie po to, abyśmy mogli oceniać innych, lecz przed wszystkim spojrzeć we wnętrze nas samych. Pewnie niektóre osoby, chciałyby widzieć, jak „inni cierpią” i pełni chełpliwości powtarzają ” a nie mówiłem/łam, że tak skończysz”. To oczywiście wskazuje na głęboko zakorzenioną pychę.
  Pamiętajmy o tym, abyśmy sami stanęli w prawdzie przed Bogiem, bo komu więcej dano, od tego więcej się będzie wymagać.

 11. Tadeusz z Podkarpacia pisze:

  BRAWO!
  Walczycie z herezjami, istniejecie od stycznia a już wyprzedziliście dzieckonmp
  proszę 😉

  dziecko daleko za wami w rankingu w wartościach, we wszystkim 🙂
  http://www.statscrop.com/www/dzieckonmp.wordpress.com
  Dzieckonmp.wordpress.com it is ranked #278,707 in the world, a low rank means that this website gets lots of visitors. This site is worth $61,580 USD and advertising revenue is $13 USD per day. This site has a very good Pagernk(4/10), it has 1,008 visitors and 3,326 pageviews per day. Currently, this site needs more than 1.83 GB bandwidth per day, this month will needs more than 54.95 GB bandwidth. Its seo score is 55.9%. IP address is 76.74.254.120, and its server is hosted at San Antonio, United States. Last updated on Sat, 16 Jun 2012 15:38:49 GMT.

  Teraz wy:
  http://www.statscrop.com/www/wobroniewiaryitradycji.wordpress.com
  Wobroniewiaryitradycji.wordpress.com it is ranked #332,349 in the world, a low rank means that this website gets lots of visitors. This site is worth $77,443 USD and advertising revenue is $16 USD per day. This site has a good Pagernk(2/10), it has 798 visitors and 4,229 pageviews per day. Currently, this site needs more than 3.38 GB bandwidth per day, this month will needs more than 101.28 GB bandwidth. Its seo score is 58.4%. IP address is 74.200.244.59, and its server is hosted at Plano, United States. Last updated on Mon, 11 Jun 2012 00:16:56 GMT.

  Cena szacunkowa o wiele niższa, cena za ewentualne reklama niższa ilość wejść też niższa
  , A istnieje ponad 3 lata, wy szósty miesiąc i brawo, brawo!
  Jezus jest Panem!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s