ks. Adam Skwarczyński – Moja Komunia święta (kilka ostatnich refleksji – naprędce pisanych i niedokończonych…

Moja Komunia święta
(kilka ostatnich refleksji – naprędce pisanych i niedokończonych, bez oparcia w literaturze)

(fragment)

       Moim Mistrzem pod każdym względem jest i powinien być Jezus Chrystus. A On jest spragniony stałej komunii (zjednoczenia) ze mną i robi wszystko, żeby usłyszeć moje AMEN – PRZYJDŹ! Gdy słyszy – przychodzi. Co się wtedy dzieje?

1 – Jednoczy się ze mną, jeżeli tylko żyję w łasce uświęcającej (jeśli w niej nie trwam – nie przychodzi, mimo pozorów, gdyż Jego miejsce w duszy zajmuje szatan). Wiadomo, że w łasce trwają tylko ci, którzy żyją zgodnie z prawym sumieniem, reagującym na odchylenia od Dekalogu (od woli Bożej).

2 – Oddaje mi całe swoje człowieczeństwo: ciało i duszę.

3 – Oddaje mi się w szczytowym momencie Ofiary Krzyżowej, a więc niejako w każdej Mszy świętej porywa mnie ze sobą na Golgotę. Oddzielna konsekracja chleba i wina mówi mi tak wiele: uobecnia ona ten moment, w którym ostatnia kropla żywej Krwi mojego Odkupiciela opuściła na krzyżu Jego ciało. Oddzielenie Krwi od Ciała było oczywistym dowodem śmierci.

4 – Gdy próbuję przyjąć słowa mszalnej konsekracji chleba i wina w taki sposób, jak mogły one zostać przyjęte przez Apostołów, jestem pełen zdumienia. Oni wiedzieli, że ciała baranka nie można spożywać razem z jego krwią – zresztą żadnego zwierzęcia – z tego powodu, że zgodnie z tradycją, w której się wychowali, we krwi jest dusza, a Panem duszy jest Bóg i do Niego musi ona powrócić (wykrwawienie zwierzęcia nazywają żydzi ubojem „koszernym”). I oto uczniowie Jezusa słyszą, że mają pić Jego Krew! Bóg przez ten fakt stawia niejako człowieka na równi z sobą samym, gdyż daje mu to, co należy się wyłącznie Bogu. Mało tego: daje mu nie krew jakiegoś zwierzęcia, ale swoją własną! W słowach „Pijcie Moją Krew” słyszę jakby: „Pijcie Moją duszę”.

[…]

18 – W Komunii sakramentalnej Bóg wszechmocny dochodzi do ostatecznego kresu swojej wszechmocy: nie może posunąć się dalej, jak ofiarować stworzeniu samego siebie. Skoro w ten sposób „zastawia mi stół”, mam Go naśladować i ugościć w sposób podobny: ofiarować Mu całego siebie: duszę z jej władzami rozumem, wolą i pamięcią, ciało wraz z jego ułomnościami, cały czas i całą wieczność, powołanie, środowisko życia – absolutnie wszystko. I choć to moje „wszystko” jest w rzeczywistości prawie równe zeru, jednak – jak wyżej napisałem – Bóg bardzo je sobie ceni jako dar swojego dziecka. Często też odpowiada na mój dar swoim darem ogromnego pokoju, wewnętrznej równowagi, harmonii, czystości, a zarazem mocy. Napełnia naczynie mojej duszy na miarę jego opróżnienia przeze mnie z tego, co dotychczas było moje, ale takim być przestało. Przez to potwierdza prawdziwość swoich słów: „Jeśli ktoś straci swoje życie z Mego powodu, ten je zachowa”. W tym wypadku nie chodzi o męczeństwo fizyczne, lecz o obumarcie duchowe dla samego siebie, by w pełni żyć dla Boga i w Bogu. Wielcy mistycy mają mnie więcej to samo na myśli, gdy piszą o kolejnych etapach drogi: oczyszczeniu, oświeceniu i zjednoczeniu. Tutaj zostało to uproszczone do maksimum. Prawdziwa pobożność eucharystyczna otwiera przed nami niebo na ziemi…

Jak piękna wkrótce będzie ziemia, zanurzona w tej pobożności! Celować w niej będą kapłani, którzy teraz, niestety, w trzeciej swojej części zostali zgarnięci ogonem piekielnego smoka, i choć mieli jako gwiazdy świecić na firmamencie Kościoła, zrzuceni na ziemię pogrążyli się w błocie… (Ap 12,4).
                                                                                                                  ks. Adam Skwarczyński
Rakowiec, 15 sierpnia 2012, godz. 14.30.

Pobierz całość: Komunia-moja

Od Adminów:
BARDZO ALE BARDZO PROSIMY O MODLITWĘ DZIŚ ZA KS. ADAMA
Ks. Adam dziś ma dziś dzień  wielkiego cierpienia. Nasz kolega z W-wy Krzysztof z nickiem “krzysztofn” (również swego czasu był na innej stronie ) pojechał do księdza by ksiądz Adam nie był sam. Ja dzwonię co godzinę. Pani Helenka na wyjeździe, ale jest pan Józef kierowca księdza przy Nim. Trwają na modlitwie w kaplicy Za Ojczyznę naszą. Brat księdza już odjechał, bo musiał.
O 15-00 ksiądz Adam pobłogosławił Ojczyznę i wszystkich Polaków Najświętszym Sakramentem! Rozmawiamy dziś dużo z księdzem. Każdy ma swój dzień – dzień cierpień.  Nie dodawajmy ks Adamowi większych cierpień Każdy kto słuchał nagrania to słyszał z jakim bólem ks. Adam wypowiada te słowa o ludziach złej woli. Pomódlmy się lepiej dziś w intencji ks. Adama!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Pomoc duchowa i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

45 odpowiedzi na „ks. Adam Skwarczyński – Moja Komunia święta (kilka ostatnich refleksji – naprędce pisanych i niedokończonych…

 1. Observator pisze:

  Drogi Ks. Adamie, proszę zwrócić uwagę na skalę ZŁA funkcjonującego w organie władzy jakim jest Wymiar Sprawiedliwości RP. Na portalu int AFERY PRAWA zamieszczone są krzyki OFIAR złych skorumpowanych działających w „układach” nepotyzmu sędziów. Proszę o modlitwy ZŁORZECZĄCE Psalmem 58 i EGZORCYSTYCZNE tego NAJWAŻNIEJSZEGO źródłowego organu władzy. Gdyby sędziowie pracowali tak jak ślubowali to politycy i inni zakulisowi manipulatorzy baliby się dopuszczania takich korupcyjnych występków. Proszę zauważyć, że przedwczoraj pod krakowskim sądem zakończył głodówkę Zbigniew Kękuś – Ofiara bandytyzmu sądowego. Prezes sądu łaskawie zwrócił mu jego własność. Przypominam, że litościwy „eSSman” po 15 dniach głodówki ojca Kolbe też mu cierpienie skrócił. Bezduszni zwyrodnialcy, źli, podli sędziowie codziennie przechodzili obok głodującego i dopiero jak telewizja pokazała głodówkę to oddali mu jego własność. … To jest treść intencji wysyłanej do skrzynek modlitewnych, bo pod sądem głoduje MATKA 5 dzieci !!! : W intencji OFIAR złych Sędziów, w tym: niewidomą Wandę Mizioł, którą wyrzucono z mieszkania i śpi w pociągach, za Zbigniewa Kękusia, który wczoraj zakończył 15 dniową głodówkę pod krakowskim sądem, za matkę 5 dzieci Teresę Kawiak, ojca Bogdana Goczyńskiego, któremu sędziowie bezpodstawnie zasądzili alimenty 7 000 zł implikując pozbawieniem go możliwości wychowywania dzieci oraz za Pokrzywdzoną gdzie 200 sędziów kłamie, że w KRS 25405 są mające znaczenie prawne dokumenty co skutkuje wielomilionową grabieżą i wszystkich pozostałych Ofiar opisywanych na portalu AFERY PRAWA. Ufnie zwracam się do Miłosierdzia Bożego o udzielenie dla ofiar łask ponad życzenie, potrzebnych do odbudowy zniszczeń duchowych i materialnych. Amen. Bardzo proszę, aby więcej ZŁO nie przechodziło przez ręce sędziów, proszę o odebranie Mocy i ochrony Złego łamiącym prawo Sędziom, Rzecznikowi Praw Obywatelskich, Prokuratorom, oraz zakulisowych Manipulatorom i jeśli jest to zgodne z Twoją wolą Panie to proszę o ich SKUTECZNE nawrócenie słowami PSALMU 58 i 109 . Przez Chrystusa Pana naszego. Amen. Bóg zapłać za modlitwę.

 2. Ultima pisze:

  Trzeba modlitwy za księdza i to bardzo trzeba.
  H [… nie dawajmy nazwisk – Adminka] otała nie przebiera w słowach na księdza Skwarczyńskiego. To jego wpis po filmie księdza na you tubie

  Jezus jest jedynym moim Panem, Przyjacielem, Bogiem.Mimo tego że pełno oszczerstwa, zniesławienia, nienawiści,złości, pychy, próżności i egoizmu u ludzi którzy chcą by zamknąć blog, będziemy dalej ten Krzyż nieść. Widocznie słowa księdza skierowane do mnie “będziesz cierpieć” muszą się wypełnić.”

  Próbowałam ja ale moje nie weszło, póbował Dyzma. Adminka to pikuś. Poszedł wyżej do księdza

  „Dyzma powiedział/a
  15/08/2012 @ 5:13 pm

  Ks. Skwarczyński odpowiada. Gdzie leży prawda ? Oto jest pytanie.
  [ Admin.. nie pozwolę na swoim blogu puszczać oszczerstwa na mój temat]”

  To znaczy że ks. Adam Skwarczyński opowiada oszczerstwa? Że „pełno oszczerstwa, zniesławienia, nienawiści,złości, pychy, próżności i egoizmu u ludzi którzy chcą by zamknąć blog”
  NIe milczmy dosyć „milczenia owiec” . Pani Benko ja po pani wpisie probowąłam wkleić tam film, teraz jak ktoś napisał, że Maria zarabia na orędziach po 15 euro to też napisał, że to oszczerstwa z waszego bloga
  a zarabia!!!
  http://www.thewarningsecondcoming.com/shoppingcart/

  • Benka pisze:

   @Ultima
   Co nie pochodzi od Boga , upadnie .
   Chcielibyśmy ,natychmiast …. ale Bóg widzi więcej , nie zawsze rozumiemy Jego plany.
   Pozostaje ufność , że te wszystkie podziały ,mają sens…….'” podobne , przyciąga podobne”
   Zaufajmy Panu Bogu – chociaż dziś wszyscy się na Niego powołują.

 3. Observator pisze:

  Pod krakowskim sądem nadal głoduje matka pięciorga dzieci !!!
  Smoleńsk to była ręka Przedwiecznego, bo wielu polityków to nie byli patrioci i bohaterowie lecz ludzie przez których działało ZŁO. Ojciec Kolbe wybrał świadomie śmierć męczeńską a smoleńska śmierć to ręka Przedwiecznego. Rzecznik Praw Obywatelskich wiedział o grupie 100 sędziów działających w zmowie i zatuszował sprawę. Prezydent Lech Kaczyński też wiedział i głęboko do szuflady schował Globalny Raport Transparency Int dt korupcji w sądownictwie. Co więcej to on podpisał dokument usuwający ławników z sądów, aby sędzia – pan i władca decydował bez wstydu przed innymi. 2 tygodnie przed katastrofą Ofiara bandytyzmu sądowego napisała do Prezydenta aby wyrzucił z pracy sędziów, którzy niewłaściwie interpretują przepisy… Ale on nie słuchał – opary władzy go narkotyzowały, miał w pogardzie pokrzywdzonych… i gniew Najwyższego ich dotknął…

  • Joasia pisze:

   Obserwatorze, Nasz Bog i Ojciec nie jest Bogiem gniewu ktory tylko czeka zeby czlowieka ukarac tylko jest Bogiem Milosci, Jednosci, wszelkiej Cierpliwosci, odwiecznej Milosci do czlowieka, Bogiem Przebaczenia i Wielkiego Milosierdzia. Smolensk jest czescia Bozego Planu dla Polski. Nam malym ludziom moze wydawac sie ze to byla duza cena ktora Polska musiala okupic ale moze ta Nagroda i Bozy Plan jest czyms Wyjatkowym, Nadzwyczajnym i Pieknym. Musimy Ufac. Pan Bog zawsze dochowuje wiernosci.
   Ja wiem ze krzywda dziejaca sie wokolo/ wszelkie przewinienia i przestepstwa w wymiarze sprawiedliwosci bola Cie bardzo, jeszcze bardziej przeraza i zniecheca ludzka bezczynnosc i niemoc. Moze to rowniez jest ludziom potrzebne zeby zrozumiec ze TYLKO budujac z Bogiem na prawach Bozych mamy szanse zbudowac kraj Milosci, Sprawiedliwosci i Prawa. Dlatego ten obecny swiat w ktorym rzadzi pieniadz musi upasc.
   I nie trzeba sie tym martwiec tylko radowac i wyczekiwac Pana ktory zaprowadzi porzadek.
   Ten Nowy swiat bedzie piekny. Bedzie panowala zgoda, jednosc i milosc.

   obserwatorze, modl sie – JUZ ZA CHWILE PRZYJDZIE PAN.

  • Benka pisze:

   @Observator
   Co powiedzieć w takiej sytuacji , nikt o tym oficjalnie nie informuje.
   Większość się cieszy ,że to nie ich dotyka…… do pory…
   Ta gangrena , toczy nasz naród , ale chyba jeszcze za mało nieszczęścia , bo większość śpi.
   Pozostaje Bożą interwencja , bo sami ,pewnie się z tego nie wyplątamy.
   Boże !!! Miłosierdzia !!!!

  • pola pisze:

   Obserwator,dlaczego piszesz o osobach które juz nic nie mogą zmienić a nie nawiązujesz to tych którzy na dzień dzisiejszy są władni aby zatrzymać całą tą machinę zła.Czy nie powinienes skierowac tych słów do żyjących?Nie sądz abyś nie był sądzony ,poniewaz nie zbadane są wyroki Pana.

 4. babcia pisze:

  Ja teraz odmówię całą część bolesną Różańca św. za księdza Adama
  A Pan niedługo przyjdzie i ze wszystkimi zrobi porządek

  Jezus jest Panem!

  • wobroniewiary pisze:

   Krzysztof dojechał szczęśliwie około 20-00 i jest z Księdzem Adamem.
   Do tego jest Pan Józef , więc jest Księdzu raźniej i łatwiej 😉

   Módlmy się 🙂
   Jezus jest Panem!

   • Benka pisze:

    My wszyscy w Tobie Panie , nadzieję pokładamy .
    Wspomóż , złagódź cierpienie , daj wytrwałość i ukojenie w bólu.
    Wysłuchaj nas Ojcze , uczyń z nami Cud.

   • Benka pisze:

    PSALM III
    Domine, quid multiciplicati sunt, qui tribulant me
    Jan Kochanowski

    Mocny Boże, jakoż ich wiele powstało,
    Jakoż się ich przeciw mnie siła zebrało!
    A tym serca nawięcej dodają sobie,
    Jakobych ja już prawie zwątpił o Tobie.

    Mylą się: Tyś jest, Panie, moja zasłona,
    Tyś moja cześć i mojej głowy korona;
    Kiedym Cię kolwiek wzywał w swojej potrzebie,
    Zawżdym ucho łaskawe nalazł u Ciebie.

    Przetoż i dziś będę spał na to bezpiecznie,
    Bo Pan żywota mego strzeże koniecznie;
    Nie ustraszą mię wozy kosami tknione,
    Nie ustraszą mię groty ku mnie złożone.

    Powstań, Panie, a broń mię w mej niewinności;
    Żaden mój nieprzyjaciel Twojej srogości
    Nigdy wytrzymać nie mógł; biłeś je w gęby,
    A oni w krwawym piasku zbierali zęby.

    Sam Ty, niebieski Panie, zdrowiem szafujesz
    I w ostatnich przygodach snadnie ratujesz;
    Od ciebie wszytko dobre na świecie mamy,
    Którzy się kolwiek ludem Twym ożywamy.

  • Joasia pisze:

   dolaczam sie do Ciebie Babciu bo: ”Gdzie dwoch lub wiecej gromadzi sie w imie moje tam Ja jestem posrod was” 🙂
   Tylko Jezus jest Panem

 5. Alicja pisze:

  Szczesc Boze, ja rowniez Babciu i Joasiu dolanczam sie do modlitwy za Ks.Adama , bo w trojke jeszcze lepiej! Pomodlmy sie tez za Adminke Ewe, ktora dzisiaj cierpi z powodu silnych boli migrenowych! Jezus jest Panem !

  • wobroniewiary pisze:

   Ja tam modlę się z wami za księdza. O migrenie nic nie wiem, chociaż ze zmęczenia może i boli głowa, ale to ze zmęczenia

   Alu ja nic nie wiem o migrenie 🙂

   Jezus jest Panem!

 6. brygadzista pisze:

  dołączam się do modlitw. Gdyby inni byli mężczyznami, a nie kapciami, sądzę, że inaczej potawili by sprawę, a tak mamy wylane dziecko z kąpielą.
  proponuję jak najmniej personalizmów, a jeżeli trzeba walczyć o prawdę, to trzeba.
  A tak w ogóle jeśli chodzi o sprzedaż, to zawsze i w jakiejkolwiek sytuacji będzie to temat drażliwy. Nie chodzi o pieniądze, ale o sedno i zasadniczość sprawy.

  • joaneczka pisze:

   Tak, oczywiscie, ja tez chodze z rozancem w reku dzis SZCZEGOLNIE ZA KS.ADAMA, lacze sie sercem, mysla, modlitwa!!!! Kochany ks.Adamie -az serce mi sie kraje, nie wiem co wiecej napisac….jestem blisko, nie zostawie ksiedza w tak trudnych chwilach – trwam przy Jezusie i Maryi proszac o ulge w cierpieniach, o wsparcie dla ksiedza!

   TYLKO JEZUS JEST PANEM!!!!

 7. Alicja pisze:

  Ewu, niezmiernie sie ciesze, ze nie Masz zadnego bolu glowy! natrafilam na wpis Moniki, ktory o tym informowal, ale pewno z roztargnienia, nie spojrzalam na date. Wiem jednak, ze potrzbujesz naszej modlitwy, aby Bog dal Ci sile i odwage na odbieranie ciosow od przeciwnika, dlatego tez od dzisiaj bede pamietac, o Tobie i o tej stronie w codziennej modlitwie!

 8. Barbar3 pisze:

  Ja również dołączam się do modlitwy za Ks.Adama i za Adminkę.
  A ta piosenka dla wszystkich http://www.youtube.com/watch?v=up8IBbnjWng
  Tylko Jezus jest Panem !

 9. Czekajacy pisze:

  Również zanurzyliśmy Ojczyznę, wszystkich rodaków w kraju i za granicą – w Bożym Miłosierdziu.
  Wieczorem różaniec, modlitwa w intencji obywateli, kapłanów, rządzących, wojsko, media.
  Modlitwa za Ks. Adama.

  @Observator
  nie jesteś sam ze swoją opinią na temat katastrofy.
  Modlitwa, modlitwa i jeszcze raz modlitwa.
  Pokuty! Pokuty! Pokuty!

  Zbyt wielu osobom wydaję się, że życie bez Boga to sukces tego świata…
  Temat objawień, egzorcyzmów, kar – wiążą ze średniowieczem…
  Szczytem było dla mnie – jak gdzieś czytałem, że Objawienia w Fatimie to była wizyta UFO…

  Panie Jezu Przyjdź !!!

 10. Proszę bardzo o przeczytanie, przemyślenie, przemodlenie i … o posłuchanie mnie w tej kwestii.
  Od teraz zero personaliów wrogów Kościoła z innych stron. Przykład historii z Joaneczką 🙂

  Swego czasu zaczęła się nagonka na ks. Adama, podawanie adresu na tacy mimo ochrony danych osobowych i seria wymysłów oszczerczych, tylko dlatego, że Monika ja i inni pisali, że to szanowany Maryjny Kapłan, wymyślanie, że się za Niego podaję, że włamałam się mu na skrzynkę mailową i odpisuję za księdza (Radosław nawet chciał pomagać żeby mu Bronki i inni pokazywali maile to On odpowie skąd pisane – dzięki temu i nas nauczyli inni informatycy jak to się robi – dzięki Styrlitz) a jest to bardzo przydatne …
  Do rzeczy 🙂 Joaneczka… 😉

  W tym okresie na stronie wiadomej (dzieckonmp) pojawiła się znikąd i tak od razu z grubej rury pisze „Joaneczka” w stylu „witajcie, och ach, jaki wspaniały ksiądz, może macie, dajcie mi natychmiast nr komórki do księdza,” Pierwsza moja myśl „podpucha” ktoś chce na siłę wyrwać dane do księdza (nr komórki sama mam od niedawna dopiero, bo ksiądz nr komórki podaje tylko rodzinie i najbliższym – aby być dla nich dostępnym zawsze)
  Pomyślałam nakręcając się „kolejna podstawka żeby podać w necie wszystkim dane” …. powoli i stopniowo jak zacheca Bronek jeśli idzie o niszczeni nas.

  Mija czas, powstaje ta strona, pojawia się i tu Joaneczka. Jeden wpis, drugi… napisałam maila, że …. bardzo przepraszam, że ją posadziłam o złe zamiary…. od słowa do słowa… podałam Joaneczce, za zgodą ks. Adama nr tel. stacjonarnego, Ona tak chciała błogosławieństwa, a potem… to Joaneczka z mężem z rodzicami i z dziećmi była u księdza Adama na mszy św. – ale wg nakręcających ja jestem tu również Joaneczką. Jestem każdym z was 🙂

  DLATEGO MAM PROŚBĘ – NIE NAKRĘCAJMY SIĘ. BEZ PERSONALIÓW. WALCZMY Z HEREZJAMI MBM a o stronie dzieckonmp zapomnijmy, jakby nie istniała…
  Co z tego, że znowu coś tam napiszą?

  Przecież trwamy w Kościele, słuchamy głosu Kościoła, głosu ks. Adama a ON WYRAŹNIE POWIEDZIAŁ, żeby nie otwierać, nie przejmować się…. TO NIC, ŻE BĘDĄ WAS POSĄDZAĆ, KPIĆ… on to wie…

  Ja już tyle miesięcy dzień w dzień dostaję maile, co o mnie wypisują. Zorganizowałam pomoc ktosiowi do dziś jest wpis główny a nie tylko komentarze. Na moją i Lucka prośbę Admin podał ją do biednych rodzin (a nigdy jej nie widziałam) Gdybym była złośliwa to Urząd Skarbowy miałby co robić w Łaziskach Górnych… (podatki od wszystkiego co gdzie dostanie, a pisze po całym necie po 30 maili na dobę do jednej osoby mając komorników pod drzwiami ma czas…) Do nas też na stronę pisała… że bronek i ja jesteśmy wrogami kościoła a potem prosiła adminkę o pomoc (nie wiedziała że to ja) księdzu wpis pokazałam.
  Umieją ludzie sobie wyrabiać opinię „tu skopiować jednego księdza tam drugiego naukowca – wkleić jako swoje myśli, a jak napisać o prawach autorskich to słownictwo z rynsztoka, no bo image musi być a samemu to się dwóch zdań nie skleci…) Za to obraza poszła, za prośbę o uczciwość… wtedy i ja zaczęłam pod różnymi nickami o tę uczciwość apelować… )

  Potem po całej akcji antypromyczkowej jak gdyby nigdy nic dostałam maila od Bronka „trza przetłumaczyć – przetłumaczysz? – i link. Najpierw mnie zatkało. Co za bezczelny tupet! Bo i tupet!!!

  Tłumaczyłam Bronkowi na główną stronę – na wpis artykuł z rosyjskiego, bo po całym wiadrze pomyj napisał czy pomogę, …. pomogłam odsyłając napisałam ironicznie „nie pisz kto ci tłumaczył, bo ci oglądalność spanie…i nie napisał kto tłumaczył 🙂

  Moja przyjaciółka Monika napisała, podając swój nr tel. aby zadzwonił sprawdził porozmawiał z nią, to…pojawił się główny wpis z jej komentarzy dodając że jest „tanią panienką” próbującą poderwać go na kasę albo że to ja znowu… serce333 (Marek z Edytą) widział Monikę ze mną w Wąwolnicy, – doniósł swemu guru ze szczegółami – czy Bronek zadośćuczynił? czy przeprosił Monikę??? Czy odwołał, że nie jestem oszczercą? że nie dostawałam od niego kasy (NIGDY. W jakiejś komentarzynie wyjaśnił to pokrętnie, wpis główny został…. dalej, że nie podrabiałam wpisu, maila, komentarza, może nie podawałam się za księdza?
  NIE ZADOŚĆUCZYNIŁ, a więc nie wypełnił warunków dobrej spowiedzi, komunie jego jeśli są to wiadomo że są …świętokradzkie. Tak naucza Kościół!
  To samo „ktoś” ..czy odwołała oszczerstwa na mój temat, rozsyłane w mailach po całej Polsce podając moje nazwisko, że jej niby męża odbiłam a ja nawet nie wiem jak chłop wygląda i jaki ma głos, sms-ów tez nie pisałam, nr tel. nie znam….?
  Na Tomasza szkoda klawiatury. Zło bez końca nie naprawialne….

  Ale to ich życie, ich sumienie.

  Jako adminka mam prawo to napisać, ostrzec innych że JAK MY NIE ZAMILKNIEMY AD PERSONAM to spirala będzie trwać bez końca do końca świata

  Nie można milczeć – ale o herezjach.
  Z tymi walczmy do upadłego. Z herezjami.
  Heretyków zostawmy Bogu!
  Personalia – zostawmy Bogu.
  Bóg widzi, słyszy a „Bóg za dobre wynagradza a za złe karze”

  Ksiądz pisał, wyjaśniał, odpowiadał na apel… oleli ksiedz,a oleją nas.
  Róbmy swoje. W kościele lokalnym i w internecie. Ale nade wszystko w realu

  I druga prośba – za Admina. Dużo modlicie się za mnie. Dziś proszę za Admina. Aby … i on mógł kiedyś przybyć osobiście na Mszę św. do ks. Adama. Aby i on prowadząc tę stronę i wgrywając filmy (cała oprawa „artystyczna to On i pani Maria z Amsterdamu -zdjęcia, filmy itp) mógł otrzymać osobiste błogosławieństwo ks. Adama!

  • Tadeusz z Podkarpacia pisze:

   Masz rację Adminka 😉

   Ale na orędzionkach mbm niemiłosiernej nie zostawię suchej nitki. Sprzedaje je za kasę a obok w książeczce Adam Człowiek albo Maria Pavlovitz i biedne dziewczę ze wsi na allegro, pani z NFZ-u znajoma hm, no wiesz kto jej „bron-ił” …. :).
   To się w głowie nie mieści, potem pójdą ploty że się nam Adam Człowiek za granicą dorabia.
   Manipulanci wstrętni!

   • Benka pisze:

    @Tadeusz
    Jeżeli , teraz , po tych filmach, juz na ks.Adama nie będzie można tak łatwo najechać i
    kazać mu „milczeć” ,obawiam się ,że może być ukierunkowanie na ACz , tym bardziej ,że –
    – jak piszecie- jest z tym związana „kasa”.
    Ale to ,już by było jawne draństwo. Trzeba będzie to pokazywać w dostępny sposób.
    Proszę , aby w imię spokoju na tej stronie , podejmować tematy ” na argumenty”.
    Nie dać się podpuszczać. Zgubimy w ten sposób charakter strony , /znamy już skutki/,
    i pójdziemy w kierunku niezamierzonym przez nas , a wymuszonym przez innych.

  • joaneczka pisze:

   To prawda, ja wparowalam na strone dziecka i ni z gruszki ni z pietruszki nieswiadoma niczego od razu zapytalam o namiary do ks.Adama. Mialam czyste intencje. Poszukiwalam kaplana, ktory mnie zrozumie w temacie paruzji, ostrzezenia a tu nagle dowiaduje sie, ze jest ksiadz, ktory sam tym zyje:-))). To byla dla mnie taka wielka radocha, chcialam jak najszybciej go poznac a tu jakies opory z zewnatrz na stronie „tamtej”, nie wiedzialam o co chodzi…jakies dziwne odpowiedzi. A pozniej szybka niespodzianka od Ewy, ktora mnie przepraszala. Alez Ewuniu, nie bylo za co – kazdy ma prawo miec takie podejrzenia bedac w takim srodowisku, ja tez bym podobnie pewnie myslala. A ja na poczatku Ci bardzo zazdroscilam, myslalam, ze jestes pyszna ale bardzo szybko zmienilam zdanie kiedy blizej Cie poznalam:-). Ja tez Cie przepraszam:-). Dlatego kochani spokojnie z tym ocenianiem. Z reszta sam Jezus wkrotce wszystkich oceni i zrobi porzadek:-)

   TYLKO JEZUS JEST PANEM!!!

 11. wobroniewiary pisze:

  Czytelność też ponoć mamy najmniejszą 🙂

  Oto zdjęcie z teraz ze statystyk wordpressa 😉
  Admin potem wstawi bo mi nie wchodzi tak jak trzeba dlatego podaję link 🙂
  Jest się czym cieszyć – głownie Prawdą 😀
  Admin wstawił 🙂 nie było mnie cały dzień a tu proszę 🙂

  • babcia pisze:

   Patrzę i choć bez okularów to widzę moje dzieci że macie 2 miejsce na cały ten wordpress a ci co wymagają modlitwą nie są przed wami
   Widzę też i drugą stronę w pierwszej dziesiątce. Ewangelia na 8-pozycji.
   No no no moje dzieci. Dwie strony w pierwszej dziesiątce to naprawdę wspaniale
   Bóg zapłać i niech dalej się rozwijają na chwałę Bożą.
   A Bóg przyjdzie i zrobi porządek 😉
   Jezus jest Panem!

  • joaneczka pisze:

   BRAWO BRAWO:-)!!!!! GRATULACJE!!!!! To przeciez jesli popularnosc jest to i jest lowienie dusz w boże sieci a o to wlasnie chodzi:-)!!!!!

   TYLKO JEZUS JEST PANEM!!!

 12. Yoko pisze:

  PS>Do Adminów Poświęcenie wody w I sobotę miesiąca 52 Przy ks Adam Skwarczyński link nie jest aktywny, nie wiem czy to u mnie czy na stronie?

   • Yoko pisze:

    Już jest strona aktywna. Mam pytanie czy sól egorcyzmowaną można tak jak wodę przygotować w pierwszą sobotę miesiąca?

    • wobroniewiary pisze:

     Ksiądz Adam mówi o praktyce wody ale w żadnym wypadku soli czy oleju. My olej i sól poświęcamy raz w miesiącu w Wąwolnicy albo jest taki jeden kapłan, który czyni nam to na miejscu. I do tego chętnie nakłada ręce na głowę błogosławi i odmawia modlitwę uwolnienia.
     Np raz moja mała całą noc płakała, że wie, że mama jej umrze. Zero spania, płacz i koniec. Ksiądz Adam jej tłumaczył przez telefon, błogosławił, poszła ze mną do kościoła, a tam znowu płacz „mama mi umrze” – podczas mszy św. Po mszy św. ksiądz nałożył jej ręce na głowę modlił się – słyszałam słowa typu „uwalniam cię od wszelkich lęków”, potem powiedział, jak trzeba sól czy lej czy wodę poświęcić to przynieście 😉

     Od tamtej pory mała zapomniała, że mama „ma umrzeć”. byłyśmy nad morzem, znów jedziemy 🙂
     Modlitwa uwolnienia, sól, woda olej – MAJĄ WIELKĄ MOC!
     ALE KSIĘŻA NA ODLEGŁOŚĆ POŚWIĘCAJĄ TYLKO WODĘ.
     Nie pytam czemu – przyjęłam to do wiadomości i tyle 🙂

 13. BARBARA MARIA pisze:

  Aż serce się raduje.Bez nazwisk, personaliów. tylko walka z herezjami, i głupotą ludzką.
  WSZYSTKO NA CHWAŁĘ BOGA!!!!!
  DZIĘKUJE KOCHANI, DZIĘKUJĘ!!!!

 14. kasjer pisze:

  Serce rośnie gdy się czyta takie informacje!

 15. Krzysztof pisze:

  Pozostaje w modlitwie za księdza Adama, widać ogromne cierpienie rysuące się na Jego twarzy, wstawiajmy się do Pana za tego świątobliwego kapłana
  i dziękuję Adminom za prowadzenie strony , oczywiście również nie zapomnę o modlitwie za wszystkich piszących i czytających – jak mówił ksiądz Adam można prosić o bardzo wieeele Jezusa.i dziękować

 16. Janusz (ps. polan) pisze:

  Ojcu Przedwiecznemu trzeba dziękować za takich duszpasterzy i z naszej strony ogromna modlitwa za kapłanów i ofiary składane Bogu. Dołączam się do modlitwy za ks.Adama Skwarczyńskiego

 17. Ks. Adam odpowiada Monice, Ewelinie i innym na temat spowiedzi:

  Bardzo długo rozmawiałam z ks. Adamem przez tel., odpowiedział mi na wątpliwości i pytania związane ze spowiedzią (w tym generalną) i oto najważniejsze rzeczy:

  1) NIE MA SPOWIEDZI NA RATY – nie ma rozgrzeszania na raty.
  Nawet jak nie zdążysz powiedzieć, przeczytać wszystkich grzechów – Pan je zna i zna twoje zamiary serca (nie ty je ukrywasz, ale czas ci nie pozwala)

  2) TYLKO GRZECHY CIĘŻKIE należy wyznać co do ilości i okoliczności (ale może być tak: (przykład teoretyczny, że zdradziłaś męża np 6 razy i tyle wymieniłaś albo 6 razy ukradłaś czyjąś pracę, wypowiedź artykuł, program komputerowy a pokazałaś jako swoją) a potem okazuje się że diabeł szepcze ci do ucha (a widzisz, nieważna, świętokradzka spowiedź, bo to było 7 razy a nie 6 – a pamiętasz tamto i tamto? i tak męczy). Bzdura. W chwili spowiedzi nie zatajasz 7-ego razu tylko o nim nie pamiętasz! A po to są słowa „więcej grzechów (w danej chwili) nie pamiętam….

  Potem przychodzą penitenci i mówią „a tego i tego nie wymieniłem”. I wtedy „specjalnie? -nie! zapomniałem! Więc nie wracaj! Pan wie zna twe serce (jak „specjalnie zapomniałeś” to świętokradztwo) ale jeśli zapomniałaś/-eś, Pan je zna i wybaczył Ci bo powiedziałeś „nie pamiętam ale za wszystkie żałuję”
  Diabeł potrafi wtedy „no ale jak mogłeś zapomnieć, jeszcze 2 minuty przed -w kolejce pamietałeś/-aś” – to tylko jego sztuczki nękania)

  3) wyjaśnienie ks. Jana Pęzioła – egzorcysty (dotyczyło mnie) ale niech służy innym.
  Ja też chciałam coś powiedzieć na spowiedzi bo właśnie mi się „przypomniało i to ważne”
  A ksiądz wziął mnie za ręce i powiedział: Dziecko nie obrażaj Miłosierdzia Bożego, Ono ponad wszystkie dzieła Boże. Bóg Ci wybaczył! Przecież nie pamiętałaś, nie ukrywałaś specjalnie, więc pamiętaj, że Pan Jezus powiedział św. Faustynie że dusze najbardziej Go ranią gdy wątpią w okazane miłosierdzie, odchodzą od konfesjonału i nadal wątpią że Bóg będący Miłością wybaczył im te wszystkie grzechy (w przypadku ważności spowiedzi)

  • brygadzista pisze:

   Odkładanie spowiedzi jest grzechem.
   Najczęściej popełnianym grzechem osób pobożnych. Odkładają do czasu generalnego rachunku sumienia a Pan może wcześniej przyjść po duszę i co wtedy? Śmierć w stanie grzechu ciężkiego?

  • Ewelina pisze:

   Serdecznie dziękuję za odpowiedź
   Jezu ufam Tobie

   • Adminka pisze:

    Cała przyjemność po naszej stronie.
    Dokładnie to samo robiłam na innej stronie. Czytałam pytania ludzi, potem pisałam do księdza albo dzwoniłam i ksiądz mi odpowiadał, bo kapłan zawsze wie lepiej. Takie mam zdanie i nie zmienię 🙂

    Najpierw pisałam że ksiądz mówi, a potem za pozwoleniem księdza i wiedzą adminów wklepywałam „ks. Jerzy Nemo” i dawałam odpowiedź księdza, przysłaną wcześniej na maila. To jest moje „słynne przestępstwo” – „tak wielkie”, że jak ksiądz Adam osobiście coś odpisał „ktosiowi” na jej maila (a durna podałam adres mailowy) a śpiesząc się na mszę św. nie zaczął listu „+JMJ, czy Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus” to ten pokorny kapłan dostał odpowiedź „z ciebie ksiądz jak z koziej… to ty wstrętny promyczku” 😀
    Wtedy zapytał mnie o co tu chodzi i w ten sposób został mimowolnie wciągnięty w wir głupot…
    dziś jestem ciekawa jak takie osoby się czują, ale może niepotrzebnie tym bardziej, że nadal wysyłają mnie do psychiatryka… 🙂

    Ważne, że to wszystko na chwałę Boga i wierzę, że nie będziesz dłużej odkładać spowiedzi!

    Jak wrócę to chętnie o tym przeczytam lub Admin powiadomi mnie telefonicznie 🙂

    Moja Monika poszła po x latach a po kilku godzinach mego tłumaczenia – do spowiedzi życia .Przygotowywała się bardzo długo, poszła z kartką (jak nie z zeszytem) wymieniał że x lat nie była i może ze 2 grzechy kapłan jej przerwał (ale nie spowiedź -bo sam mówił dużo. Odpuścił wszystkie …bo Pan Jezus znał zamiary jej serca 🙂

    Pozdrawiam was wszystkich i do usłyszenia za czas jakiś

    • Ewelina pisze:

     Wypoczywaj, ładuj akumulatory i łap słońce 🙂 A tłumaczyć nam się nie musisz, przynajmniej stałym czytelnikom 😉

 18. mc2 pisze:

  Uwaga bardzo ważne !!!
  Na Ukrainie działaczki Femenu ( naguski ) ścieły duży katolicki Krzyż piłą mechaniczną w centrum Kijowa upamiętniający ofiary represji stalinowskich. Wszystko nagrały i puściły w internet.

 19. mc2 pisze:

  Na w-yborczej jest artykuł i filmik na którym jest pokazana radość ścinających piękny krzyż na wzniesieniu Femenek.
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,12321338,FEMEN_scina_krzyz_ofiar_NKWD_w__gescie_poparcia__dla.html

  • wobroniewiary pisze:

   Bóg zapłać za tak ważną informację…były Związek Radziecki… przoduje w takich akcjach 😦

   W Moskwie „współczesny artysta” na WDNCh postawił metalową konstrukcję krzyżową a na niej figurę Pana Jezusa…. z odsłoniętymi genitaliami. Do tego napisy w prasie typu „ale jaja”

   Serce żal ściska.
   Mieszkałam 5 lat w Moskwie…
   Ci ludzie mają wyprane mózgi przez ateizm a ten wiadomo, że ma podłoże demoniczne. Lenin wyznawał kult szatana. Ks. prof. Tadeusz Guz mówi o tym wyraźnie!

 20. Defender pisze:

  Nie wiem, czy już pisałem na ten temat, ale oprócz wspomnianej tutaj międzynarodowej petycji w sprawie uwolnienia Asii Bibi na stronie: http://www.callformercy.com jest również polska petycja na stronie:
  http://www.activism.com/pl_PL/petycja/petycja-w-sprawie-uwolnienia-asii-noreen-bibi/35111
  zachęcam do podpisywania się.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s