Ks. Adam Skwarczyński odpowiada na list – czy w Nowym Świecie nie będzie grzechu? Bzdura!!!

List do księdza Adama

Drogi Ksieze Adamie!
W kontekscie tego co dzisiaj Ksiedzu napisalem, w Nowym Raju rzeczywiscie grzechu nie bedzie (!)
(tak sadze) po tym jak diabel zostanie wtracony do czelusci i nie bedzie juz kusic czlowieka. Zeby zaistnial grzech, musi byc wpierw pokusa, ktora od diabla pochodzi („I nie pozwol abysmy ulegli pokusie” = nie pozwol zebysmy zgrzeszyli).
Pytanie retoryczne: Czy Adam i Ewa zgrzeszyliby w raju bez pokusy (egzystencji) Lucyfera? Nie, bo by ich nie kusil i nie skusil.

 

Odpowiedź księdza Adama
Szczęść Boże.
Panie Krzysztofie, to KOMPLETNY ABSURD!!! Ziemia to nie Niebo! Tu zawsze pokusy były i będą, tylko zabraknie ZWODZICIELA NARODÓW!
Święci ludzie małe grzechy będą popełniać, tylko z wielkim bólem ze względu na czystość sumienia. Zycie publiczne natomiast i międzynarodowe wolne będzie od wielkich grzechów, dzisiaj nas niszczących.

Napisałem wyraźnie: gdyby byli sami w 100% święci, bez najmniejszego grzechu, nigdy by szatan nie wrócił na ostatnie prześladowanie, bo nie miałby na ziemi swoich ludzi do zniewolenia i walki. Pan Jezus powiedział Marii Valtorcie, że źli się przyczają i będą czekać na odpowiedni dla nich moment, by podnieść głowę. Tego się trzymajmy.

Korzeniem grzechów są wady ludzkie, a te nie zostaną „wycięte”, amputowane u ludzi, tylko pozostaną jako podłoże do pracy nad sobą. O nie będą zahaczać małe demonki i kusić, lecz na większą skale im się to nie uda. Pozostałość wad i lekkich grzechów będzie zmyta na końcu świata męczeńską krwią, i po to właśnie będzie to prześladowanie – nie dla 100%-owo świętych, lecz dla grzeszników, którym zastąpi czyściec. Niech Pan logicznie myśli, a nie kieruje się czyimiś wymysłami i pomysłami na „nowy raj na ziemi”!!!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Pomoc duchowa i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

10 odpowiedzi na „Ks. Adam Skwarczyński odpowiada na list – czy w Nowym Świecie nie będzie grzechu? Bzdura!!!

 1. JiM pisze:

  Mam nadzieję że takich nicponiów nie będzie POlityka i i układy
  Sensacyjne nagranie w sprawie „Amber Gold”
  6 września 2012 r., rozmowa z Prezesem Sądu Okręgowego w Gdańsku, Ryszardem Milewskim. Rozmówca podając się za asystenta z Kancelarii Premiera dokonał tzw. prowokacji dziennikarskiej. Ze względu na ochronę źródła informacji głos rozmówcy został zastąpiony głosem lektora. Treść pozostała niezmieniona. Głos sędziego pozostawiono w oryginale. Nagranie ujawnia jak w praktyce wyglądają relacje na linii władza – niezawisłe sądy.

  słuchajcie całego nagrania
  http://vod.gazetapolska.pl/2364-sensacyjne-nagranie-w-sprawie-amber-gold

 2. Małgosia pisze:

  Dzierżyński patronem pseudo-pojednania Polski i Rosji

  2012-09-12 http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=6725

  Ks. Tadeusz Isakowicz Zaleski

  Wczoraj minęła rocznica urodzin Feliksa Dzierżyńskiego, naszego “wielkiego” rodaka, a zarazem bohatera Rosji radzieckiej. Mógłby być on świetnym patronem dla tych, którzy wierzą, że sojusz z patriarchą moskiewskim Cyrylem I nas wszystkich w Polsce wspomoże.

  Dzierżyński był bowiem ochrzczony w kościele rzymskokatolickim. Co więcej, w 1910 r. wziął ślub katolicki w kościele św. Mikołaja przy ul. Kopernika w Krakowie. Miałem okazję widzieć na własne oczy stosowny wpis w księdze ślubów, gdyż jest to moja parafia rodzinna. W latach 70. pokazywał mi go osobiście jako klerykowi śp. ks. Stanisław Grodecki, ówczesny proboszcz tej parafii. Mówił przy tym, że specjalnie dla obejrzenia tej księgi przyjeżdżali do niego pracownicy Muzeum Ruchu Rewolucyjnego z Warszawy. Chcieli ją od niego wyłudzić, ale na szczęście zgodził się on jedynie na wykonanie fotokopii.

  Dzierżyński, zwany “Krwawym Felkiem”, wprawdzie wysyłał na śmierć tysiące katolickich księży i prawosławnych popów, ale kto by dzisiaj mu to pamiętał. Trzeba bowiem sobie “wybaczyć wzajemne winy”.

  Wybór takiego kandydata z pewnością byłby miły dla Cyryla I, tajnego współpracownika KGB. Ta bowiem służba specjalna jest bezpośrednią spadkobierczynią słynnego “Czeka”, założonego przecież przez naszego rodaka. Oczywiście byłoby to też miłe dla cara Władymira I Putina, który przez tyle lat był etatowym funkcjonariuszem KGB. I na tej instytucji nadal opiera swoją władzę.

  Trzeba w tym miejscu dodać, że pomniki Dzierżyńskiego do dnia dzisiejszego stoją w Rosji oraz na Ukrainie i Białorusi. W tym ostatnim kraju istnieje nawet dawne kresowe miasteczko Kojdanów, które przemianowano na Dzierżyńsk. W latach 30. wokół tego miasteczka istniał nawet obwód autonomiczny dla Polaków, zwany Dzierżyńszczyzną.

  W Warszawie pomnik Feliksa niestety zburzono w 1989 r. i postawiono na tym miejscu pomnik Juliusza Słowackiego. Można go jednak odbudować. Czego bowiem nie robi się dla “pojednania” z nowym carem.

  A co ze Słowackim? A do lamusa! Oczywiście wraz z Mickiewiczem, bo obaj źle wyrażali się o poprzednich rosyjskich carach.

  KRÓLUJ NAM CHRYSTE ! ! !

 3. Małgosia pisze:

  Zachęcam do kupna książki Ostatnia walka

  http://www.gloria.tv/?media=196607

  Zapraszam do lektury książki autorstwa śp Tadeusza Kiersztyna która ukazuje dzieje ludzkości oraz potyczkę Królestwa Bożego z królestwem ciemności od początku istnienia.
  Polecam każdemu przeczytać tę książkę ona przeprowadza nas przez całe dzieje od stworzenia Adama i Ewy i bardzo precyzyjnie ukazuje zapowiedź przyjścia Jezusa Króla Bożego Pomazańca. Książka jest niesamowitą opowieścią która obrazuje plan Boży w świecie który jest realizowany od momentu popełnienia przez człowieka grzechu pierworodnego!

  Żydzi, którzy wyrzekli się Jezusa Króla, stoczyli wkrótce na gruzach Jerozolimy ostatnią walkę, w czasie której wyginął prawie cały naród. Autor w sposób niezwykle barwny prowadzi Czytelnika poprzez dzieje świata ku zrozumieniu przyczyn i powodów zaistnienia tego niewyobrażalnego w skutkach dramatu. Przez cały czas narracji przewija się inny wątek, może jeszcze ważniejszy, dotyczący naszych czasów. Książka ta zmieniła sposób myślenia już tysięcy ludzi.

  http://intronizacja.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=92%3Aostatniawalka&catid=36&Itemid=164

  Książkę można zamówić po numerem telefonu: 12 285 60 98

  • Benka pisze:

   @małgosia
   Popieram to co piszesz. Książka cenna w treści , prosto i przystępnie napisana.
   Mam ją już od 6 lat.
   Polecam wszystkim.

 4. MANIUŚ pisze:

  Jak można myśleć że nie będzie grzechu w nowym świecie, skoro wiadomo że po niedługim czasie ludzkość znowu zbuntuje sie przeciwko Chrystusowi. Chyba miłość ich do tego nie doprowadzi tylko nienawiść.

 5. Lolek pisze:

  Umiłowani w Jezusie Chrystusie, Panu naszym, dedykuję tę pieśń duszom-ofiarom, które umiłowały Krzyż, to cudowne łoże miłości na którym dokonało się nasze zbawienie, o mój umiłowany Jezu, pragnę Cię kochać, całym mym małym sercem, pragnę być z Tobą na Krzyżu…


  pozdrawiam wszystkich:)

 6. szulamitka pisze:

  już mi się w głowie kręci od myślenia o tym co będzie.Obejrzałam piękny reportaż w tel.Trwam o Niemce ,która mając 60 lat wyjechała do Afryki służyć Bogu poprzez pracę na rzecz tamtejszych biedaków.To co kilkakrotnie podkreślała to żyć miłością do ludzi i być dyspozycyjną dla Boga,po prostu pozwolić aby to Bóg wykonywał całą pracę.To,czego Pan dokonał tam przez tę kobietę!!!!!!!!!A ona,kobieta siedemdziesięcioparoletnia mówi,że czuję się młodziej niż kiedy miała 30 lat i jest coraz bardziej pełna życia! CHWAŁA PANU!!!!!!!!! Jakież to budujące! A więc wszystkie 50,60 ,70-latki wszystko przed nami!

 7. Wiosna Kościoła pisze:

  DLA WSZYSTKICH DO WIELOKROTNEGO PRZECZYTANIA
  AUDIENCJA OGÓLNA BENEDYKTA XVI z 12.09.2012:
  ◊ Chrześcijanie nigdy nie mogą być pesymistami. Dobrze wiedzą, że historia, jej dramatyczne nieraz wydarzenia są miejscem konfrontacji pozornej potęgi zła z wszechmocą Boga – mówił Benedykt XVI na audiencji ogólnej. Dziś ponownie ukazywał znaczenie modlitwy w Apokalipsie. Księga ta pokazuje nam, że Kościół jest głęboko zanurzony w historię świata i to właśnie w nim ma budować Królestwo Boże. W tym celu musi jednak patrzeć na świat z Bożej perspektywy – mówił Papież. Myśl ta została wyjaśniona w polskim streszczeniu katechezy:

  „Dzieje świata trzeba widzieć w świetle trzech apokaliptycznych symboli: Bożego tronu, Księgi, Baranka. Tron jest znakiem obecności Boga, który kieruje losami świata: jest blisko człowieka, pozwala mu się poznać, zawiera z nim przymierze, jest pełen miłości i przebaczenia. Zamknięta i opieczętowana Księga zawiera Boży plan dotyczący dziejów świata i człowieka. Tylko Baranek, Zmartwychwstały Chrystus, jest godzien otworzyć Księgę, ukazać sens zdarzeń i plan zbawienia. Stopniowe otwieranie opieczętowanych kart, ukazując niegodziwość i grzech świata, przypomina Kościołowi, że do końca czasów przyjdzie mu wzrastać w rzeczywistości naznaczonej tragedią zła. Ma on jednak, zwyciężając zło dobrem, nieść światu orędzie zbawczej nadziei”.

  Benedykt XVI zauważył, że do takiego postrzegania rzeczywistości człowiek dorasta na modlitwie. To również modlitwa, na którą odpowiada wszechmoc Boga, pozwala nam stawić czoło dramatom codzienności – powiedział Papież.

  „Wznosząc wzrok ku Bożemu niebu, w nieustannej relacji z Chrystusem, uczymy się dostrzegania rzeczy w nowy sposób, pozwalamy, aby wola Boga oświecała naszą ziemską drogę życia. Wszystkie nasze modlitwy, ze wszystkimi ich ograniczeniami, znużeniem, nędzą, oschłością i wszelkimi niedoskonałościami, zostają oczyszczone i docierają do serca Boga. Musimy być pewni, że nie ma modlitw zbytecznych, niepotrzebnych. Żadna z nich nie idzie na marne. I na każdą z nich Bóg odpowiada, choć niekiedy w sposób tajemniczy, bo Bóg jest nieskończoną miłością i miłosierdziem. Bóg nie jest obojętny na nasze prośby. Interweniuje, daje odczuć swą moc i pozwala usłyszeć swój głos na ziemi, potrafi wstrząsnąć systemami Złego i je obalić. Niekiedy w obliczu zła możemy odnieść wrażenie, że nic nie da się zrobić. Jednakże to właśnie nasza modlitwa jest pierwszą i najbardziej skuteczną reakcją na zło. Dzięki mocy Boga nasza słabość okazuje się skuteczna”.

  • Wiosna Kościoła pisze:

   Czy papież mówił o uzależnieniu od modlitw? Nie. to Bóg uszlachetnia nasze modlitwy, a zatem, jak należy rozumieć intencje krucjatowe?

  • Benka pisze:

   @Wiosna Kościoła.
   ” Zamknięta i opieczętowana Księga zawiera Boży plan dotyczący dziejów świata i człowieka. Tylko Baranek, Zmartwychwstały Chrystus, jest godzien otworzyć Księgę, ukazać sens zdarzeń i plan zbawienia.”
   Jest to Prawda jedyna , jednoznaczna .
   I po co inne kombinacje , po co bluźnierstwa ?
   >>>>>>>>>>>>
   ” Księga ta pokazuje nam, że Kościół jest głęboko zanurzony w historię świata i to właśnie w nim ma budować Królestwo Boże. W tym celu musi jednak patrzeć na świat z Bożej perspektywy – mówił Papież. ”
   ….. No właśnie..
   Pierwszy Liturg Kościoła -Papież mówi wyraźnie , że Królestwo Boże jest dla tego świata
   , nie jest jakąś abstrakcją

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s