13 października – rocznica objawień Matki Bożej z Fatimy (13 maja – 13 października 1917)

Najświętsza Maryja Panna Fatimska

W 1916 r. w niewielkiej portugalskiej miejscowości o nazwie Fatima trójce pobożnych dzieci: sześcioletniej Hiacyncie, jej o dwa lata starszemu bratu Franciszkowi oraz ich ciotecznej siostrze, dziewięcioletniej Łucji, ukazał się Anioł Pokoju. Miał on przygotować dzieci na przyjście Maryi.
Pierwsze objawienie Matki Najświętszej dokonało się 13 maja 1917 r. Cudowna Pani powiedziała dzieciom: „Nie bójcie się, nic złego wam nie zrobię. Jestem z Nieba. Chcę was prosić, abyście tu przychodziły co miesiąc o tej samej porze. W październiku powiem wam, kim jestem i czego od was pragnę. Odmawiajcie codziennie Różaniec, aby wyprosić pokój dla świata”. Podczas drugiego objawienia, 13 czerwca, Maryja obiecała zabrać wkrótce do nieba Franciszka i Hiacyntę. Łucji powiedziała, że Pan Jezus pragnie posłużyć się jej osobą, by Maryja była więcej znana i kochana, by ustanowić nabożeństwo do Jej Niepokalanego Serca. Dusze, które ofiarują się Niepokalanemu Sercu Maryi, otrzymają ratunek, a Bóg obdarzy je szczególną łaską. Trzecie objawienie z 13 lipca przedstawiało wizję piekła i prośbę odmawiania Różańca.
Następnego objawienia 13 sierpnia nie było z powodu aresztowania dzieci. Piąte objawienie 13 września było ponowieniem prośby o odmawianie Różańca. Ostatnie, szóste objawienie dokonało się 13 października. Mimo deszczu i zimna w dolinie zgromadziło się 70 tys. ludzi oczekujących na cud. Cudem słońca Matka Boża potwierdziła prawdziwość swoich objawień. Podczas tego objawienia powiedziała: „Przyszłam upomnieć ludzkość, aby zmieniała życie i nie zasmucała Boga ciężkimi grzechami. Niech ludzie codziennie odmawiają Różaniec i pokutują za grzechy”.
Chociaż objawienia Matki Bożej z Fatimy, jak wszystkie objawienia prywatne, nie należą do depozytu wiary, są przez wielu wierzących otaczanych szczególnym szacunkiem. Zostały one uznane przez Kościół za zgodne z Objawieniem dokonanym przez Chrystusa. Dlatego możemy, chociaż nie musimy czerpać ze wskazówek i zachęt przekazanych nam przez Maryję.
Z objawieniami w Fatimie wiążą się tzw. trzy tajemnice fatimskie. Pierwsze dwie ujawniono już kilkadziesiąt lat temu; ostatnią, trzecią tajemnicę, wokół której narosło wiele kontrowersji i legend, Jan Paweł II przedstawił światu dopiero podczas swojej wizyty w Fatimie w maju 2000 r. Sam Ojciec Święty wielokrotnie podkreślał, że właśnie opiece Matki Bożej z Fatimy zawdzięcza uratowanie podczas zamachu dokonanego na jego życie właśnie 13 maja 1981 r. na Placu Świętego Piotra w Rzymie. Dziś mija kolejna rocznica tego wydarzenia.

Szóste i ostatnie objawienie: 13 października 1917

ŁUCJA: Czego Pani sobie życzy ode mnie?
MATKA BOŻA: Chcę ci powiedzieć, aby wybudowano tu kaplicę na moją cześć. Jestem Matką Boską Różańcową. Odmawiajcie w dalszym ciągu codziennie różaniec. Wojna się skończy, a żołnierze wkrótce wrócą do swoich domów.
ŁUCJA: Miałam prosić Panią o wiele rzeczy, o uzdrowienie kilku chorych, nawrócenie niektórych grzeszników, etc.
MATKA BOŻA: Jednych uzdrowię, innych nie. Trzeba, aby się poprawili i prosili o przebaczenie swoich grzechów. I ze smutnym wyrazem twarzy dodała: Niech nie obrażają więcej Boga naszego Pana, który już i tak jest bardzo obrażany.
Następnie, rozchylając dłonie, Najświętsza Maryja Panna zaczęła odbijać się w słońcu, podczas gdy unosiła się, odbicie Jej światła cały czas padało na słońce.
Wtedy to Łucja wykrzyknęła: Spójrzcie na słońce!
Po tym jak Najświętsza Maryja Panna znikła w bezmiarze nieboskłonu, wizjonerzy byli świadkami trzech następujących scen: pierwsza z nich symbolizowała tajemnice radosne różańca, następna tajemnice bolesne, a ostatnia tajemnice chwalebne (tylko Łucja widziała te trzy sceny; Franciszek i Hiacynta widzieli tylko pierwszą z nich):
Obok słońca zobaczyli pojawiającego się świętego Józefa z Dzieciątkiem Jezus oraz Matkę Boską Różańcową. Była to Święta Rodzina. Maryja była ubrana w białe szaty i w niebieski płaszcz. Święty Józef także był ubrany na biało, natomiast Dzieciątko Jezus miało okrycie w jasnoczerwonym kolorze. Święty Józef pobłogosławił tłum wykonując trzykrotnie znak krzyża. Dzieciątko Jezus uczyniło to samo. Następna była wizja Matki Boskiej Bolesnej i Chrystusa Pana obarczonego cierpieniem w drodze na Kalwarię. Jezus pobłogosławił lud czyniąc znak krzyża. Matka Boża nie miała w piersi miecza. Łucja widziała jedynie górną część ciała Pana Jezusa. Ostatnia była chwalebna wizja Matki Bożej Karmelitańskiej, ukoronowanej na Królową Nieba i Ziemi oraz trzymającej w swych ramionach Dzieciątko Jezus.
za: http://www.fatima.pl/objawienia-fatimskie

W 1910 r., a więc siedem lat przed objawieniami Matki Bożej w Fatimie, władzę w Portugalii przejęła masoneria. Rządzący postanowili zniszczyć Kościół katolicki w ciągu dwóch pokoleń. Nowa, walcząca z Bogiem władza ogłosiła, że katolicyzm jest największym wrogiem ludzkości, opium dla ludu, i dlatego należy go jak najszybciej unicestwić.

     Kiedy masoneria przejęła władzę w Portugalii, rozpoczęło się okrutne prześladowanie Kościoła, represjonowanie osób duchownych i świeckich; wiele z nich poniosło śmierć męczeńską. Prymasa Portugalii oraz najbardziej niewygodnych biskupów i kapłanów wypędzono z kraju. Lizbona została ogłoszona w 1915 r. ateistyczną stolicą świata. Rodzinę królewską wymordowano do ostatniego dziecka. I właśnie wtedy, gdy w Portugalii trwało wielkie prześladowanie ludzi wierzących, gdy cała Europa była terenem krwawych walk pierwszej wojny światowej, a władzę w Rosji przejmowali komuniści, Pan Bóg w nadzwyczajny sposób zaapelował do ludzkich sumień poprzez objawienia Matki Bożej w Fatimie. Maryja ukazywała się tam trojgu małym dzieciom: dziesięcioletniej Łucji, dziewięcioletniemu Franciszkowi i siedmioletniej Hiacyncie.

Ateistyczne władze, przestraszone rozwojem wydarzeń w Fatimie, zaaresztowały Hiacyntę, Franciszka i Łucję. Pod groźbą strasznych tortur starały się wymusić na nich zeznania, że nie ma żadnych objawień Matki Bożej. Dzieci pozostały jednak nieugięte i dlatego po kilku dniach wypuszczono je na wolność.
za http://ewangeliadlanas.wordpress.com/2012/05/12/fatima-cud-slonca/

W zalewie fałszywych objawień i fałszywych proroków przypominamy raz jeszcze te słowa:
Chociaż objawienia Matki Bożej z Fatimy, jak wszystkie objawienia prywatne, nie należą do depozytu wiary, są przez wielu wierzących otaczanych szczególnym szacunkiem. Zostały one uznane przez Kościół za zgodne z Objawieniem dokonanym przez Chrystusa. Dlatego możemy, chociaż nie musimy czerpać ze wskazówek i zachęt przekazanych nam przez Maryję – (porównaj przymusy i zastraszanie fałszywego proroka MBM oraz działania jej zwolenników)

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, objawienia uznane przez Kościół, Pomoc duchowa i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

18 odpowiedzi na „13 października – rocznica objawień Matki Bożej z Fatimy (13 maja – 13 października 1917)

 1. wobroniewiary pisze:

  Kawiarenka niepotrzebna i tak rozmawiamy o wszystkim.
  Nie nazywaj takich pięknych utworów zaśmiecaniem 🙂

  Więcej prosimy 😀

 2. Jerzy N pisze:

  Witam,
  Dostalem informacje ze Maria z Irlandii ma na odległosc poswiecac swiece i zapalki na trzy dni ciemności.
  Ma to miec miejsce 6.11.2012 roku o godz. 9 wieczór.
  szostka jest bardzo wazna data, wylanie Ducha tez mialo miejsce 6 maja
  Pozdrawiam wszystkich i zachecam do nabycia swiec. Poswiecenie na odleglosc, miejsce nie gra roli.
  Ja jeszcze poloze pieczec na koc zeby miec okna przykryte i chronione
  To samo radze innym

  • Tadeusz z Podkarpacia pisze:

   Jerzy, z Tobą wszystko w porządku?
   Pytam, bo może potrzebujesz pomocy 🙂
   Nie wiem, egzorcysty, psychologa, zwykłego księdza, co to posłucha, potem nałoży ręce na głowę i odmówi modlitwę uwolnienia

  • wobroniewiary pisze:

   6 maja powiadasz?
   Pamiętamy 🙂

   PRZESTROGA! Na 6 maja Maria z Irlandii zapowiedziała II wylanie Ducha Świętego.

   Przeczytajcie, co o tym dniu piszą grupy medytacyjne! Jestem zaszokowany!

   Nadszedł czas, aby podjąć działania! Nadszedł czas, by wziąć losy naszego świata we własne ręce! Dlatego spotkamy się się w grupach dużych i małych, indywidualnie i w parach, dokładnie w czasie pełni księżyca tego maja. Miliony nas zbierze się i będzie wizualizować wyzwolenie naszej planety od tyranii centralnych bankierów, abyśmy po raz pierwszy w naszej historii mieli szansę stworzenia własnego przeznaczenia jako wolni obywatele Ziemi. Istnieje plan opracowany przez pozytywnych ludzi w wojsku, wspierany przez władzę świecką, aby aresztować członków Kabała bankowego za ich zbrodnie przeciwko ludzkości. Nasza wizualizacja będzie wspierać ten plan, aby zamanifestował się jak najszybciej, bez użycia przemocy i jak najsprawniej, jak to tylko możliwe. Będziemy wspierać dzielnych bohaterów, którzy wypełniają ten plan. Coś takiego nigdy nie działo się na tej planecie wcześniej. To nasza szansa, aby być tego częścią. Nasz masowy wysiłek w tym dniu będzie wyzwalaczem, który uaktywni ten plan tak, aby moglo dojść do jego realizacji. Nasze wizualizacje w tym dniu będą naszą deklaracją wolności i niezależności. Rozpowszechnij to wirusowo! Podziel się tym na całym świecie! Będziemy wszyscy robić tę wizualizację w tym samym czasie, w momencie pełni księżyca, która przypada na 5 lub 6 maja. Dokładna godzina w dla różnych strefach czasowych:

   20:30 05 maja (Los Angeles)
   23:30 05 maja (New York)
   05:30 6 maja (Warszawa)
   4:30 6 maja (Londyn)
   5:30 6 maja (Paryż)
   11:30 6 maja (Beijing)
   12:30 6 maja (Tokio)
   13:30 6 maja (Sydney)

   Instrukcje:
   1. Zrelaksuj swoje ciało i umysł obserwując swój oddech przez kilka minut.

   2. Wizualizuj cywilną władzę dokonującą aresztowań centralnych przestępców bankowych, takich jak Rothschildów i Rockefellerów i innych członków Kabała takich, jak Henry Kissinger, itp. Wizualizuj, ze ten proces ma miejsce na całym świecie spokojnie i płynnie. Wizualizuj świat wreszcie wolny od finansowego niewolnictwa, wolny od wszelkiego zła dyktatorzy i skorumpowanych polityków.

   3. Wizualizuj jasną, nową przyszłość dla ludzkości, z nowym i sprawiedliwym systemem finansowym, ze wszystkimi długami anulowanymi, z funduszami obfitości uwolnionych dla projektów humanitarnych, z wprowadzonymi zaawansowanymi technologiami, ekosystemami uzdrowionymi i ludźmi w końcu wolnymi od wszelkiego ucisku.

   CZY TAK MA WYGLĄDAĆ RAJ WEDŁUG MARII?

   Nadesłał: Nietypowy

   całość: https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2012/05/06/przestroga-na-6-maja-maria-z-irlandii-zapowiedziala-ii-wylanie-ducha-swietego/

  • brygadzista pisze:

   Panie B. jest interes do zrobienia: świece i zapałki w promocji, dla wyznawców Mery proponuję 20% zniżkę.

   • brygadzista pisze:

    Jerzy N. szybko rezerwuj Pan bilet lotniczy tanich linii do Dublina na 6-tego!! Zawsze to bliżej i pewniej — poświęcone świece na poświęconej ziemi, na której żyje jedyna, niepowtarzalna prorokini. Śpiesz się Pan, wyznawcy czartują już samolot!
    Staroświecka ta Mery, nie lepiej poświęcić zapalniczki, albo najlepiej od razu całą butlę gazową, a może nawet i wszystkie rafinerie.

    • brygadzista pisze:

     chyba że prędzej Mery obleci na miotle całą kulę ziemską

    • Tadeusz z Podkarpacia pisze:

     Nie wiem czy jej paliwa na miotłę starczy, bo łaśnie wczoraj zaczął sie przepowiedziany przez nią wielki ucisk. A teraz cytat z wiadomej strony:
     Dzieckonmp pisze tak:

     „Aby wykluczyć jak nie w ten to inny sposób i już na pewno, Tv Trwam i Radio Maryja wczoraj (bo niewielu to zauważy przy ex’pose Tuska) tj. 12 października 2012 wprowadzono ustawą wykluczającą wolność słowa przez podniesienie opłat za częstotliwość w sposób niewyobrażalny dla nas bo o 30 000 % z około 1 miliona rocznie opłat do 300 000 000 zł !!! ustanawiając tym samym barierę nie do przejścia.

     (z powyższym się zgadzam, temat ważny politycznie i religijnie – ja Tadeusz z Podkarpacia, ale to poniższe, ten ciąg dalszy to śmiechu warty!)

     „Oczywiście prawa-furtki do obniżania, “dla swoich” zostały też wprowadzone jak dziś dowiedziałem się z radia. Czy nie zaczyna się wielki ucisk, zgodnie z orędziami Marii Bożego Miłosierdzia z Irlandii ? Moim zdaniem zaczyna się”.

    • brygadzista pisze:

     Myślenie kontaktowe, jak TV Trwam prześladują to jest globalny ucisk. A jak czyjaś teściowa jest wkurzająca, to też jest wielki ucisk?

    • Wiosna Kościoła pisze:

     u nas włączyli ogrzewanie, to musi być chyba globalne ocieplenie?
     Co do teściowych nie mam rozeznania – ale jak tak słucham, to coś tam z wielkim uciskiem ma wspólnego 🙂

    • wobroniewiary pisze:

     poczekajcie na najnowszy wpis ksiądz jest oburzony manipulacją dznmp i bezprawnym wykorzystaniem jego zdjęcia, a za chwilę ma odprawiac mszę świętą.

     Zaraz będzie wazne nowe oświadczenie księdza!

    • wobroniewiary pisze:

     Lepiej zobacz nowy wpis i wielką manipulację pana BH

 3. Nowa pisze:

  Szczęść Boże
  @ Zenobiusz, pytałam swojego księdza o te orgonity a on mnie bardzo zaskoczył.
  Słuchał, potem powiedział żebym poczekała. Szukał coś w komputerze a potem wydrukował mi tak:

  Z orędzia Adama Człowieka z 2 października we wspomnienie Aniołów Stróżów z 2 października 2012
  Musicie jednak odrzucić wszelkie bałwochwalcze wyobrażenia i zafałszowane nauki. Bądźcie ostrożni, gdyż szatan, który jest upadłym aniołem, zwodzi wielu i ukrywa się pod postaciami „pozytywnej energii”, która nie ma nic wspólnego z Bożym działaniem. Przedstawianie ich wizerunków* jest obecnie częstym pogańskim zwyczajem, który nie ma nic wspólnego z prawdziwym obrazem duchowej harmonii

  • Wiosna Kościoła pisze:

   Duarte Pio de Braganca jest najbliższym krewnym w linii męskiej ostatniego Monarchy Portugalii Manuela II o którym Matka Boża wspominała u……….

 4. joasia pisze:

  Swoje prośby i podziękowania do Matki Fatimskiej można kierować poprzez serwis Twoje światło w Fatimie. Sama korzystałam z możliwości zapalenia świecy 7 dniowej, dzięki której przez siedem dni siostry zakonne modliły się w mojej intencji, za co jestem bardzo wdzięczna. Intencja nasza może również zostać upubliczniona, aby inni uczestnicy akcji mieli możliwość modlitwy za nas (oczywiście jeśli taka będzie nasza decyzja).

  Na stronie http://modlitwa.fatima.pl istnieje możliwość zapalenia również innych świec, które to wiążą się z innymi przywilejami. I tak zapalając świecę, która będzie płonęła przez 30 dni dodatkowo zostaną odprawione dwie Msze Święte, które odbędą się w Portugalii, w Sanktuarium Fatimskim w miesiącach Maryjnych: maju i październiku. Dodatkowo każdy otrzyma prawdziwą świecę, która zostanie odpalona w Fatimie. Dwa razy do roku odesłane świece zostają stopione w duże świece wotywne i zawiezione wraz z intencjami do Fatimy, gdzie płoną sobie spokojnie. Świeca wieczysta ( już zawsze siostry zakonne będą się modlić w waszej intencji) niesie najwięcej korzyści, ale jak już pisałam wcześniej powinna ona być zapalana dla spraw naprawdę ważnych.

 5. jola pisze:

  Kiedy człowiek umiera bez Boga jest przerażliwie samotny. Na szczęście mnie Pan Jezus wyrwał z Szeolu, uzdrowił mnie z trzech guzów i wielu innych, cieszmy się tym co mamy, czyli tym co nam Bóg daje bo On na prawdę wie lepiej co dla nas jest lepsze…Szczęść Boże wszystkim.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s