Rozpocznijmy Nowy Rok Nowenną Pompejańską – zacznijmy odmawiać Różaniec Święty a zobaczymy cuda w swoim życiu…

Nowenna Pompejańska trwa 54 dni. Każdego dnia odmawiamy trzy części Różańca Świętego (radosną, bolesną i chwalebną). Jeśli ktoś chce, może odmawiać czwartą część z Tajemnicami  Światła. Przed rozpoczęciem każdej z wszystkich trzech części różańca, wymieniamy najpierw intencję (tylko jedną), a następnie mówimy:

Ten Różaniec odmawiam na Twoją cześć,
Królowo Różańca Świętego.

MB Pompejanska

Przez 27 dni odmawiamy część błagalną nowenny Pompejańskiej i codziennie, po ukończeniu każdej części różańca, odmawiamy następującą modlitwę:

Pomnij o miłosierna Panno Różańcowa z Pompejów, jako nigdy jeszcze nie słyszano, aby ktokolwiek z czcicieli Twoich, z Różańcem Twoim, pomocy Twojej wzywający, miał być przez Ciebie opuszczony. Ach, nie gardź prośbą moją, o Matko Słowa Przedwiecznego, ale przez święty Twój Różaniec i przez  upodobanie, jakie okazujesz dla Twojej świątyni w Pompejach wysłuchaj mnie dobrotliwie. Amen.

Przez pozostałe 27 dni odmawiamy część dziękczynną nowenny Pompejańskiej i codziennie, po ukończeniu każdej z trzech części różańca, odmawiamy następującą modlitwę:

Cóż Ci dać mogę, o Królowo pełna miłości? Moje całe życie poświęcam Tobie. Ile mi sił starczy, będę rozszerzać cześć Twoją, o Dziewico Różańca Świętego z Pompejów, bo gdy Twojej pomocy wezwałem, nawiedziła mnie łaska Boża. Wszędzie będę opowiadać o miłosierdziu, które mi wyświadczyłaś. O ile zdołam będę rozszerzać nabożeństwo do Różańca Świętego, wszystkim głosić będę, jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną, aby i niegodni, tak jak i ja, grzesznicy, z zaufaniem do Ciebie się udawali. O, gdyby cały świat wiedział jak jesteś dobra, jaką masz litość nad cierpiącymi, wszystkie stworzenia uciekałyby się do Ciebie. Amen.

Niezależnie od modlitw końcowych, każdą z trzech części różańca kończymy po jej odmówieniu trzykrotnym westchnieniem do Matki Bożej:

Królowo Różańca Świętego, módl się za nami!

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Modlitwa, Nowenna i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

212 odpowiedzi na „Rozpocznijmy Nowy Rok Nowenną Pompejańską – zacznijmy odmawiać Różaniec Święty a zobaczymy cuda w swoim życiu…

  1. m-gosia pisze:

    Jest planowana, ale nie od 1 stycznia 2019 tylko trochę później, Świetnie to ogarnia Eska. Może jeszcze ktoś się do Pana odezwie. Można zadać pytanie pod najnowszym wpisem.

  2. BS pisze:

    Szczęść Boże:) . Od 26 lutego zaczęłam odmawiać Nowennę Pompejańską x2 , za męża i syna . Po ludzku nie ogarniam tego, co się dzieje z synem , nie potrafię już dojść dlaczego to wszystko się wydarza w jego życiu i co się dzieje w jego sercu i głowie… . Po często nawracającej myśli o NP i wyczytanej informacji w necie, że wlłaśnie zaczynając 26 .02. skończy się odmawiać w Wielką Sobotę – ruszyłam z Nowenną Pompejańską . Mam nadzieję , że wytrwam z pomocą mojego Anioła Stróża . Jest tak źle z moim synem i jego życiem, że komentarze, iż w trakcie trwania odmawiania NP wszystko się nasiliło, że jest tragicznie , itp.-, trochę mnie zmroziło… , ale jak mam pomóc jeśli ,po ludzku nic nie mogę, żaden psycholog, rozmowa o terapii nie wchodzą w grę… Więc zaczęłam NP i mam w sypialni książkę śp. ks. Jana Kaczkowskiego , z jego pięknym uśmiechem na okładce i tytuł : Dasz radę : No i nie ma co odwlekać ,idę na całość 😀 !!! Nic do stracenia , a do wymodlenia wyrwanie syna od działania złego całkiem realne! , bo Któż jak Bóg! . Jezu ! , najlepszy z lekarzy , poukładaj i wyprostuj życie mojego syna na nowo!, obdarz go łaską odrodzenia na nowo. Jezu! zajmij się tym! Amen.

  3. BS pisze:

    Eeech, jednak zły nie odpuszcza:( , tak kotłuje moim synem kazdego dnia, że cięzko patrzeć i znosić to nam , a co dopiero jemu. Czasami mam wrażenie , że mój syn jest …. niezrównoważony ? 😦 . Modlę się NP mimo wszystko, Może Pan mnie wysłucha i wyprowadzi dobro z tej niemocy naszej…i odmieni serce i zycie syna , zabierze strach, niepewność i samotność z jego życia i serca?! Tak bardzo potrzebujemy Twoich rąk Panie!!!!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s