Dziś pierwsza środa miesiąca – poświęć się Świętemu Józefowi, cichemu Opiekunowi Świętej Rodziny

Dziś pierwsza środa miesiąca – poświęćmy się świętemu Józefowi

Akt poświęcenia się św. Józefowi
Święty Józefie, mój najmilszy Ojcze, po Jezusie i Maryi najdroższy mojemu sercu, Tobie się powierzam i oddaję, jak powierzyli się Twej opiece Boży Syn i Jego Przeczysta Matka. Przyjmij mnie za swoje dziecko, bo ja na całe życie obieram Cię za Ojca, Opiekuna, Obrońcę i Przewodnika mej duszy. O mój najlepszy Ojcze, święty Józefie, prowadź mnie prostą drogą do Jezusa i Maryi. Naucz mnie kochać wszystkich czystą miłością i być gotowym do poświęceń dla bliźnich. Naucz walczyć z pokusami ciała, świata i szatana i znosić w cichości każdy krzyż, jaki mnie spotka. Naucz pokory i posłuszeństwa woli Bożej. O najdroższy święty Józefie, bądź Piastunem mej duszy, odkupionej Krwią Chrystusa. Czuwaj nade mną, jak strzegłeś Dzieciątka Jezus, a ja Ci przyrzekam wierność, miłość i całkowite posłuszeństwo, bo ufam, że za Twym wstawiennictwem będę zbawiony. Nie patrz na moją nędzę, ale dla miłości Jezusa i Maryi przyjmij mnie pod swą Ojcowską opiekę. Amen.
całość: kliknij

Reklama
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Pomoc duchowa i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Dziś pierwsza środa miesiąca – poświęć się Świętemu Józefowi, cichemu Opiekunowi Świętej Rodziny

 1. Paweł pisze:

  Dlaczego akurat dziś?

  • wobroniewiary pisze:

   Dziś, bo jest I środa, wpis ponawiamy co miesiąc, tak jak co miesiąc jest pierwsza środa, (ku czci św. Józefa), pierwszy czwartek (poświęcony kapłaństwu -dzień modlitw za kapłanów – dzień ustanowienia Eucharystii) oraz pierwszy piątek i pierwsza sobota

   Nie chodzi o to, że konkretnie dziś 2 stycznia, ale dziś w pierwszą środę
   Mniej podejrzliwości 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s