Zabijanie staruszków jednym z praw człowieka – według Nowickiej. Według Owsiaka – pomoc starszym w cierpieniach

– Eutanazja jest jednym z, ja bym powiedziała powinna być jednym z praw ludzi, ludzie powinni mieć możliwość zadecydowania o końcu swojego życia i nie ma powodu żeby zmuszać ludzi do tego żeby dogorywali cierpiąc potwornie tylko dla jakiś powodów ideologicznych – oznajmiła, oczywiście z nieideologicznych powodów Wanda Nowicka w rozmowie z Moniką Olejnik.
A opinia ta oznacza, gdy przetłumaczyć ją z lewackiej nowomowy na nasze, że likwidowanie staruszków i chorych, często bez ich zgody (tak jest na przykład w Holandii), i pod milczącą, a niekiedy wcale nie milczącą, presją rodziny i lekarzy, powinno się stać prawem człowieka. Nie jest tylko jasne, dlaczego akurat wygoda lekarzy i rodziny ma być istotniejsza niż życie starców, ale lewica od dawna ma spore doświadczenie w wyjaśnianiu, dlaczego – w imię wyższych racji – można mordować słabszych.
Swoje przekonania Nowicka rozwija dalej i przekonuje, że „tak naprawdę liczy się jakość życia, tym się powinniśmy kierować”. – I ludzie dorośli powinni mieć tę możliwość i powinno u nas, wreszcie powinna zacząć być normalna dyskusja tak jak w innych krajach, przecież eutanazja już w wielu krajach jest dopuszczalna, bądź różne jej formy – dodaje, jakby nie zauważając, że pierwszym krajem, w którym wprowadzono eutanazję były hitlerowskie Niemcy. Jeśli Wanda Nowicka chce z nich brać przykład, to serdecznie gratuluję wzorców.
całość:  Fronda.pl

Owsiak: Płacę regularne podatki, rzadko korzystam z lekarzy, nie nadwyrężam budżetu państwa. Z publicznej służby zdrowia korzystam tylko w przypadku operacji – mówi w dziennik.pl Jerzy Owsiak.

Ale to na palcach jednej ręki można policzyć, bo mam dodatkowe ubezpieczenie – zastrzega. – Nie jestem drogim klientem dla tego państwa. A moja emerytura to są pieniądze poniżej godności – uważa.

Założyciel fundacji WOŚP zdradza, że „boi się zniedołężnienia”. – A najbardziej dysfunkcji, o których człowiek nie wie, jak demencja, alzheimer. Te choroby dotykają nie tylko seniora, ale wszystkie osoby, które żyją w jego otoczeniu, często wręcz degradują całe rodziny – zaznacza.

Twierdzi, że „w takich momentach pojawia się ostrożnie podejmowany u nas temat eutanazji”. – Ja bym się nie bał rozpocząć dyskusji na ten temat. Osobiście dopuszczam taki sposób pomocy, bo ja to tak rozumiem – eutanazja to dla mnie pomoc starszym w cierpieniach – kończy Owsiak.
mp, dziennik.pl
za: http://gloria.tv/?media=380165

Reklama
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s