Milion dzieci żyje w ubóstwie a Sejm debatuje o homozwiązkach.

Radio Maryja – http://www.radiomaryja.pl

W Polsce ponad milion dzieci żyje w ubóstwie, a Sejm zajmuje się tzw. związkami partnerskimi – powiedział poseł Andrzej Duda, podczas wczorajszej debaty w Sejmie. Dziś odbędzie się głosowanie.

 Posłowie rozpatrywali wczoraj projekty autorstwa PO, Ruchu Palikota i SLD, które m.in. dają tzw. parom homoseksualnym możliwość zawarcia związku.

Złożenie wniosków o odrzucenie projektów w pierwszym czytaniu zapowiedziały w kluby PiS i Solidarnej Polski. Pozostałe kluby, w tym większość posłów PO opowiada się za skierowaniem projektów do komisji. Taką wolę wyraża również premier Donald Tusk.

Poseł Andrzej Duda zauważył podczas debaty, że są ważniejsze sprawy niż legalizacja związków homoseksualnych. Wskazał m.in. na najnowszy raport UNICEFu .

– W Polsce ponad milion dzieci żyje w ubóstwie. Pawie 1.3 mln nie ma dostępu do podstawowych dóbr takich jak 3 posiłki dziennie, czy 2 pary obuwia w roku. Pod tym względem Polska znalazła się dopiero na 24 miejscu wśród 29 biednych krajów. Kwestia zapobieganiu ubóstwu dzieci powinna być priorytetem polityków – tak powiedziała Ewa Falkowska z UNICEF Polska. Według niedawno ogłoszonych danych bezrobocie w grudniu wynosiło 13,4 proc., czyli ponad 2 mln. 138 tys. ludzi w Polsce jest bez pracy. Nie wiadomo ilu nie jest odnotowanych, nie wiadomo ilu z nich zdążyło już wyjechać za granicę, zwłaszcza ludzi młodych. Czym zajmuje się Sejm, czym zajmuje się w Sejmie koalicja rządząca – zajmuje się związkami partnerskimi – powiedział poseł Andrzej Duda.

Na negatywne skutki rozpatrywanych projektów – wskazała również poseł i prof. Krystyna Pawłowicz, konstytucjonalista.

– Legalizacja związków homoseksualnych jest sprzecza z prawem. Promowanie jest zakazane, a proponowane związki mają cel czysto hedonistyczny, autodestrukcyjny dla człowieka i członków jego rodziny. Mają zapewnić na koszt społeczeństwa i budżetu państwa, ale nie w interesie społecznym wygodne, łatwe praktykowanie  egoistycznych, nieuporządkowanych uprawnień. Zjawisko związków jednopłciowych jest sprzeczne z naturą, projekty są sprzeczne z Konstytucją, zmierzają do jej obejścia, są szkodliwe, niesprawiedliwe, naruszają zasadę równości i prawo do intymności. Są ekshibicjonistycznie, pozwalają obnosić w przestrzeni publicznej skłonności seksualne czym naruszają poczucie estetyki i molarności większości Polaków –  powiedziała pos. Krystyna Pawłowicz.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

14 odpowiedzi na „Milion dzieci żyje w ubóstwie a Sejm debatuje o homozwiązkach.

 1. Patriota i katolik pisze:

  Leszek Miller o związkach partnerskich: prawica boi się Kościoła, słów potępienia na mszy

  • Patriota i katolik pisze:

   za wcześnie mi się kliknęło 😉

   – Czemu oni się tak brzydzą homoseksualizmem? – zapytała Leszka Millera w Radiu ZET Monika Olejnik. – Nie sądzę, żeby oni się bardzo brzydzili. Oni się po prostu boją Kościoła, tych swoich proboszczów. Tego, że jak wrócą do swoich miejsc zamieszkania to w najbliższą niedzielę usłyszą na mszy słowa potępienia. Tego się boją – odpowiedział szef SLD

 2. malina pisze:

  Z maila:

  Witam serdecznie, Króluj nam Chryste

  13 grudnia 2012 roku parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości – posłowie razem z senatorami – podjęli uchwałę dotyczącą profanacji Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze w Częstochowie.

  Poniżej pełny tekst uchwały.

  Uchwała
  z dnia 13 grudnia 2012 roku
  w sprawie aktu profanacji
  Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze w Częstochowie

  Posłowie i Senatorowie, członkowie Zespołów Parlamentarnych :

  • Parlamentarny Zespół Członków i Sympatyków Ruchu Światło – Życie, Akcji Katolickiej oraz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich,
  • Parlamentarny Zespół ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski,
  • Parlamentarny Zespół na rzecz Katolickiej Nauki Społecznej,
  • Parlamentarny Zespół na rzecz Ochrony Życia i Rodziny

  powodowani faktem profanacji Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze w Częstochowie – wyrażają swoje głębokie oburzenie i ubolewanie.

  Ten bezprecedensowy akt wandalizmu w Kaplicy Cudownego Obrazu musi zostać surowo potępiony. Nie może być i nie będzie zgody na niszczenie najważniejszych dla wszystkich Polaków świętych symboli, fundujących trwałość narodowej tożsamości i nienaruszalność narodowych tradycji.

  Ta szczególnie bolesna profanacja Cudownego Obrazu na Jasnej Górze posiada przecież kontekst wielu niedawnych faktów : znieważania Biblii, usuwania znaku Krzyża Świętego z przestrzeni publicznej, restrykcji wobec mediów katolickich, prób rugowania nauki religii ze szkół publicznych. Te wszystkie działania wiodą prostą drogą do wywołania w Polsce poczucia zagrożenia
  i krzywdy oraz społecznych niepokojów, których ofiarami stają się, tak naprawdę, wszyscy polscy obywatele.

  Polscy Posłowie i Senatorowie, członkowie Zespołów Parlamentarnych :

  • Parlamentarny Zespół Członków i Sympatyków Ruchu Światło – Życie, Akcji Katolickiej oraz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich,
  • Parlamentarny Zespół ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski,
  • Parlamentarny Zespół na rzecz Katolickiej Nauki Społecznej,
  • Parlamentarny Zespół na rzecz Ochrony Życia i Rodziny

  w związku z aktem profanacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, wyrażają szczery żal i z całą mocą podkreślają , iż zawsze będą potępiać i przeciwdziałać wszelkim próbom łamania podstawowego atrybutu swobód obywatelskich, jakim jest w Polsce: wolność sumienia i wyznania.

  23 stycznia 2013 roku projekt uchwały potępiającej akt profanacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze odrzuciła sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu. W projekcie posłów PiS wezwano do zaprzestania ataków na Kościół katolicki i jego wiernych. Za odrzuceniem projektu uchwały głosowało 12 posłów, 9 było przeciw. Ostateczną decyzję ws. projektu podejmie Sejm.

  Jest zadziwiające, że posłowie Platformy odrzucili projekt uchwały tylko z powodu stwierdzenia, że atak na obraz Jasnogórski wpisuje się w inne przejawy agresji. W ostatnich tygodniach mieliśmy bowiem przykłady właśnie agresji wobec katolików, jak choćby dewastację katolickiego cmentarza sióstr urszulanek w Pniewach, dewastację szopki betlejemskiej w Szydłowcu, dewastację szopki w Zgierzu czy dewastację cmentarza w Łagiewnikach. Widać wzrost niszczenia obiektów związanych z religią katolicką.

  W swojej deklaracji założycielskiej z 2001 roku Platforma deklarowała, że jest partią chadecką, czyli wierną wartościom chrześcijańskim w życiu publicznym. Tego typu momenty, jak ataki na Kościół w przestrzeni publicznej, są czymś w roli sprawdzianu, czy rzeczywiście zachowany jest ten pierwotny, deklarowany kurs polityczny. Okazuje się, że po raz któryś z rzędu Platforma zajmuje stanowisko, które plasuje ją po drugiej stronie sporu niż Kościół katolicki.

  Platforma nigdy nie była gwarantem obrony wartości katolickich w przestrzeni publicznej. Trzeba odróżnić sferę deklaracji od rzeczywistych działań. Ewolucja w stanowisku wobec konkretnych problemów jest już widoczna od dłuższego czasu, choćby w kwestii in vitro, czy podejmowanych co jakiś czas debatach na temat związków partnerskich. Pytanie jest jak szybko ta ewolucja będzie postępować oraz jak długo ta partia będzie miała wpływ na wprowadzenie pewnych projektów w życie.

  źródła:

  http://niezalezna.pl/36003-uchwala-pis-ws-profanacji

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/komisja-za-odrzuceniem-projektu-uchwaly-ws-czestoc,1,5402193,wiadomosc.html

  http://www.stefczyk.info/publicystyka/opinie/gorny-zaskakujaca-decyzja-platformy,6519294767

  Króluj nam Chryste

 3. wobroniewiary pisze:

  Terlikowski: Wygrał zdrowy rozsądek i rodzina!
  http://www.fronda.pl/a/terlikowski-wygral-zdrowy-rozsadek-i-rodzina,25667.html

  Publikujemy pełne listy wyników głosowań nad wszystkimi projektami!

  Publikujemy pełną listę wyników głosowania nad wszystkimi trzema projektami ustaw o związkach partnerskich. Z pewnością największą wściekłość homoaktywistów wzbudzą teraz posłowie Platformy, którzy zagłosowali za odrzuceniem projektu autorstwa Artura Dunina.

  Przeciw projektowi Dunina zagłosowali: 1. Achinger Elżbieta 2.Adamczak Małgorzata 3.Arkit Tadeusz 4.Arndt Paweł 5.Biernacki Marek 6.Bobowska Joanna 7.Borowiak Łukasz 8.Brzezinka Jacek 9.Budnik Jerzy 10.Cycoń Marian 11.Czerwiński Andrzej 12.Fabisiak Joanna 13.Gadowski Krzysztof 14.Gąsior-Marek Magdalena 15.Głogowski Tomasz 16.Godson John Abraham 17.Gowin Jarosław 18.Grad Mariusz 19.Gut-Mostowy Andrzej 20.Hoppe Teresa 21.Kaczor Roman 22.Kania Andrzej 23.Kosecki Roman Jacek 24.Kozdroń Jerzy 25.Koźlakiewicz Mirosław 26.Lamczyk Stanisław 27.Mężydło Antoni 28.Miodowicz Konstanty 29.Mroczek Czesław 30.Oświęcimski Konstanty 31.Pępek Małgorzata 32.Pietrzczyk Lucjan Marek 33.Plocke Kazimierz 34.Pluta Mirosław 35.Raczkowski Damian 36.Radziszewska Elżbieta 37.Raniewicz Grzegorz 38.Raś Ireneusz 39.Saługa Wojciech 40.Sibińska Krystyna 41.Siedlaczek Henryk 42.Staroń Lidia 43.Tomański Piotr 44.Tomczak Jacek 45.Ziemniak Wojciech 46.Żalek Jacek

  Pełne listy:
  http://www.fronda.pl/a/pelna-lista-poslow-ktorzy-glosowali-za-odrzuceniem-projektu-po,25668.html

  • mer pisze:

   Bogu niech będą dzięki, że mają zdrowy rozsądek. 1 Zdrowaś Maryjo, łaskiś pełna, Pan z Tobą, błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus. Święta Maryjo, Matko Boża, módl sie za nami grzesznymi, teraz iw godzinie śmierci naszej. Amen.- w intencji za tych posłow wyżej wymienionych

 4. Magda pisze:

  Nie ustają ataki na o. Tadeusza Rydzyka, Dyrektora Radia Maryja. Po raz kolejny atakującym jest poseł Platformy Obywatelskiej Stefan Niesiołowski. Solidarna Polska domaga się ukarania posła za obrazę Dyrektora Radia Maryja
  SP domaga się postawienia posła Niesiołowskiego przed Komisją Etyki Poselskiej

  http://www.radiomaryja.pl/informacje/sp-domaga-sie-postawienia-posla-niesiolowskiego-przed-komisja-etyki-poselskiej/

  • Magda pisze:

   A mówił tak 😦
   Stefan Niesiołowski o ojcu Rydzyku: Oligarcha, potworny nieuk, ograniczony, tępy człowiek

   – To nie jest żaden ojciec. To oligarcha, biznesmen, który z poparciem polityków dostaje pieniądze – powiedział o ojcu Rydzyku na antenie Radia ZET poseł PO Stefan Niesiołowski. Jak stwierdził, redemptorysta z Torunia to „potworny nieuk” i „ograniczony, tępy człowiek”.

 5. Nowa pisze:

  Tusk: Gowin wygłosił swoją osobistą opinię
  Minister sprawiedliwości Jarosław Gowin powiedział w Sejmie, że wszystkie trzy projekty w sprawie związków partnerskich są niezgodne z konstytucją. Premier Donald Tusk natychmiast zareagował: wszedł na mównicę i oświadczył, że w tej sprawie Gowin wygłosił swoją osobistą opinię. Sala zareagowała śmiechem.

  Donald Tusk, fot. PAP/Leszek Szymański

  Tusk reaguje na słowa Gowina
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/tusk-gowin-wyglosil-swoja-osobista-opinie,1,5404199,wiadomosc.html

 6. wobroniewiary pisze:

  Największa w historii akcja pro-life. Jest szansa, żebyśmy zablokowali finansowanie z budżetu Unii Europejskiej aborcji i doświadczeń na ludzkich embrionach!


  Jak informuje na swojej internetowej stronie Gość Niedzielny – gosc.pl, w całej Unii Europejskiej rozpoczęła się wielka akcja mająca na celu doprowadzenie do radykalnej zmiany przepisów unijnych dotyczących finansowania aborcji i eksperymentów na ludzkich płodach.

  Obecnie z podatków krajów UE gigantyczne dofinansowanie dostają instytucje promujące aborcję i prowadzące badania nad embrionalnymi komórkami macierzystymi. Na przykład, Unia Europejska w 97 proc. finansuje aborcje w Afryce – rocznie z naszych podatków płacimy za zabójstwo 170 tys. nienarodzonych dzieci na tamtym kontynencie – oblicza European Dignity Watch, europejska organizacja, która czuwa nad obroną praw i godności człowieka.

  Z funduszy Europejskiej Unii Rozwoju Pomocy i Zdrowia Publicznego, w ramach kilkuletniego programu zdrowotnego płyną dziesiątki milionów euro, m.in. na narzędzia do zasysania płodów i wyskrobywania dzieci. Wszystko w ramach „seksualnych i reprodukcyjnych programów zdrowotnych”.

  Wszystko to może się zmienić za sprawą orzeczenia Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu z 18 października 2011 r. W tzw. sprawie Brüstle’a przeciw Greenpeace, nie mająca związków z obrońcami życia organizacja ekologów wniosła skargę przeciw neuropatologowi z Uniwersytetu w Zurychu, który prowadził zaawansowane badania nad ludzkimi embrionami i macierzystymi komórkami embrionalnymi. Greenpeace oskarżyła naukowca o niemoralność, brak etyki ekologicznej i gwałt na godności istot ludzkich.

  Źródło: Wpolityce.pl

 7. Tuptusia pisze:

  Kier powiedział/a
  25 Styczeń 2013 @ 16:29

  Przesyłam informację…. warto się dołączyć.

  Kochani,

  Postanowilam Was o cos poprosic:

  Jak zapewne slyszeliscie w mediach, we Francji niebawem beda podejmowane decyzje o wprowadzenie do prawa zgody na zawieranie malzenstw i adopcje dzieci wsrod par tej samej plci.

  Chrzescijanie we Francji beda laczyc sie w modlitwie rozancowej w piatek 25 stycznia 2013

  Powstala strona internetowa, zachecajaca wszystkich, szczegolnie mlodych do modlitwy w tym dniu. W rozancu nasza sila i moc. Prosze Was, o przylaczenie sie do modlitwy rozancowej w tym dniu. Im wiecej nas sie polaczy w modlitwie, stworzymy barykade przeciw złu. Namawiam Was o przekazanie tej prosby do Waszych wspolnot i innych Chrzescijan, zeby sie przylaczyli do modlitwy. Jesli Polska sie przylaczy, to chyba powinno byc dobrze? 🙂

  Niech Pan Bóg wyprowadzi dobro z tej calej sytuacji!

  strona po francusku

  http://www.tousenpriere.com

  ——————————————————————————————-
  Im dajesz więcej, tym większym się stajesz. Ale potrzebny jest ktoś, aby przyjmować. Bowiem dawać to nie znaczy tracić (Antoine de Saint-Exupéry).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s