Czy szatan może namawiać do modlitwy różańcowej? Bezpośrednio NIE, lecz dla uwiarygodnienia swojego działania i zwodzenia – TAK!!!

 Czy szatan może namawiać do odmawiania Różańca? Bezpośrednio nie, ponieważ wie, jak potężna jest ta modlitwa, lecz dla uwiarygodnienia swojego działania i oraz zwodzenia już tak. Może posłużyć się sloganem: „Odmawiajcie różaniec”, ale w swoim przebiegłym planie, przygotowuje setki innych modlitw, by w rzeczywistości odciągnąć od modlitwy różańcowej. Zupełnie inny porządek duchowy notuje w swoim Dzienniczku św. s. Faustyna: „Co do modlitw. Medytacja godzinę, Msza św. Komunia św., pacierze, dwa rachunki sumienia, oficjum, różaniec, czytanie duchowne, godzina modlitwy w nocy. Co do rozkładu dnia według godzin, uczynić można lepiej, jak się zacznie tym sposobem żyć. (Dz 547)

Zwolennikom herezji z Irlandii wpis poświęcamy

Za: http://signum-dei
Georges Huber „Idź precz szatanie
! – Działanie szatana dzisiaj. Michalineum 1999

Czy szatan może namawiać do odmawiania Różańca? Bezpośrednio nie, ponieważ wie, jak potężna jest ta modlitwa, lecz dla uwiarygodnienia swojego działania i oraz zwodzenia już tak. Może posłużyć się sloganem: „Odmawiajcie różaniec”, ale w swoim przebiegłym planie, przygotowuje setki innych modlitw, by w rzeczywistości odciągnąć od modlitwy różańcowej. Zupełnie inny porządek duchowy notuje w swoim Dzienniczku św.s. Faustyna: „Co do modlitw. Medytacja godzinę, Msza św. Komunia św., pacierze, dwa rachunki sumienia, oficjum, różaniec, czytanie duchowne, godzina modlitwy w nocy. Co do rozkładu dnia według godzin, uczynić można lepiej, jak się zacznie tym sposobem żyć. (Dz 547) Oczywiście należy zrozumieć, że życie w klasztorze różni się od życia świeckiego.
Rozeznanie duchowe w długiej tradycji określa się w kontekście Objawienia i dogmatów wiary. Nie każdemu duchowi dowierzajcie, ale badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków pojawiło się na świecie – mówi św. Jan (1 J 4, 1). Jest to bardzo ważne, sam bowiem szatan podaje się za anioła światłości (2 Kor 11, 14). Dopuszczenie możliwości zwodzenia duchowego, jako części tradycji walki duchowej, jest ważne w przypadku nadzwyczajnych zjawisk, bo – jak zauważył Tomasz Merton – diabeł „specjalizuje się w fałszywej mistyce”.
Każdy charyzmat może być imitowany, każda wizja mistyczna podrobiona, co podkreślali dobitnie zarówno św. Jan od Krzyża, jak i Teresa z Ávila.

Z kolei Janowa „teologia Antychrysta” sugeruje możliwość zbiorowego zwodzenia czy masowych iluzji w kontekście właśnie nadzwyczajnych znaków. Jest to ciągle ważna teologia dla prawosławnych i protestantów, ale także wielu katolików wraca do tej głębokiej teologii rozwijanej przez Ojców Kościoła pierwszych wieków.

Kierownik duchowy w swej posłudze może wypełniać różne role pomocnicze – psychologa, mistagoga czy pedagoga. Jednak najważniejszy jest aspekt mistyczno-duchowy, oparty na zdrowej teologii. Już św. Teresa z Ávila, patronka mistyki ekstatycznej, podkreślała, że kierownik duchowy powinien być dobrym teologiem. Problem wrażliwości na dogmaty wiary należy odróżnić od języka scholastyki, mimo iż teologia dogmatyczna posługiwała się nim. Dziś bardziej rozumiemy to, że język mistyki jest raczej językiem obrazów niż pojęć.
Zgodnie z zasadami wiary, powinny być pozbawione przymusu i otwarte na weryfikację. Mogą być jedynie warunkowe, a nie fatalistyczne, zależne od nawrócenia człowieka i woli Boga. Nie mogą być więc zbyt szczegółowe. Ukrycie osoby otrzymującej orędzia może mieć dwojakie podłoże. Przykładem jest św. s. Faustyna, [Dz. 351 „O Boże mój, jak słodko jest cierpieć dla ciebie, cierpieć w najtajniejszych tajniach serca, w największym ukryciu, płonąć jako ofiara przez nikogo nie spostrzeżona, czysta jak kryształ – bez żadnych pociech, ani współczucia….], św. Katarzyna Laboure ((tylko spowiednik wiedział o jej wizjach), ale może być także ucieczka przed w/w weryfikacją Kościoła. Dlatego kto unika takiej weryfikacji, nie może być traktowany poważnie. Można być ukrytym dla świata, ale nie dla Kościoła.

Przykładem prawie doskonałego zwodzenia okazała się Matka Angelika od ś. Magdaleny, która chciała zreformować zakon Cystersów, prowadzając surowe zasady życia: modlitwy i postów, powołując się na przeżycia charyzmatyczne, które okazały się oszustwem a sama „reformatorka” sprowadziła opactwo, w którym była ksienią, na drogę jansenizmu. (XVII wiek Port-Royal)

Przychodzi na myśl pewien epizod z „Dziejów Apostolskich„: pewnego dnia św. Pawłowi na spotkanie wyszła kobieta, prawdopodobnie niewolnica, która zarabiała dla swojego pana poprzez wróżenie za pieniądze. Święty Łukasz, autor „Dziejów Apostolskich”, dodaje, że miała ona w sobie ducha nieczystego (” ducha pytona”), który przez nią przemawiał. Ale najciekawsze jest to, że ten duch głosił czystą prawdą przez usta tejże kobiety, która krzyczała: „Ci ludzie [czyli Paweł i jego towarzysze], którzy zwiastują wam drogę zbawienia, są sługami Boga najwyższego” (Dz 16, 16-17). Co powiesz na to, Ojcze Augustynie?

     Skoro ta kobieta wieszczka wydała prawdziwe świadectwo uczniom Pańskim, to Paweł powinien oszczędzić ducha, który przez nią przemawiał.
     Właśnie, a jednak…
     A jednak nie: uwolnił tę kobietę, wyrzucając z niej demona.
     Ale czy to nie sam Jezus był wzorem takiej postawy? Czy nie nakazywał demonom milczeć nawet wtedy, gdy wykrzykiwały „świętą prawdę” o tym, że ten Jezus jest Mesjaszem i Synem Bożym? Orygenesem z wielkim przekonaniem wołał w jednej ze swych homilii: „przenigdy nie uwierzyłbym wężowi [Szatanowi], nawet gdyby mówił prawdę„.
     Oczywiste: bo mówi ją po to, by zwodzić. Prawda jest dobra, ale w szatańskiej grze działa na zasadzie lodowiska, na którym podkulawiony grzechem pierworodnym człowiek łatwo może się wyłożyć. Świadomy tego Kościół po dziś dzień przestrzega przed zdobywaniem jakiejkolwiek wiedzy od złych duchów Diabeł zwodzi i kwita – nawet gdy mówi prawdę.
Dlatego właśnie Pismo św. w trosce o nasze duchowe dobro wskazuje aby być ostrożnym. Jeśli jakieś treści są niezgodne z nauczaniem Kościoła, i to nie tylko dlatego, że kłamliwie uczą ich nauczyciele, bo Pismo dodaje: „Jeśli oni wam coś zapowiedzieli i tak się przydarzyło – nie wierzcie im” (por. Pwt 13, 2). Jeśli ktoś powołuje się swoimi argumentami na różaniec i wezwanie do modlitwy, to należałoby w takim przypadku przeanalizować ilość wezwań do innych modlitw a do samego wezwania do modlitwy różańcowej. A to przecież nie jedyne kryterium oceny autentycznośći…. Demon liczy, że po upływie jakiegoś czasu z czegoś może wyciągnąć większe zło to jak najbardziej będzie namawiał do odmawiania różańca itp. Szatan jest mistrzem oszukiwania i mówienia półprawdami. Diabeł powie 99 % prawdy ale skazi to tym jednym maleńkim procentem kłamstwa
_________________

„Kiedy diabeł nie może nas skusić wprost do działania w złym, to doprowadza nas do przyjęcia dobra ponad nasze siły i przeciąża nas… aż zostaniemy przytłoczeni zbyt dużym ciężarem, zbyt ciężkim obowiązkiem”. Tak powiedział jeden z największych ludzi czynu, jakiego zna historia Kościoła, św. Wincenty a Paulo, w „rozmowie z seminarzystami na temat przesady, której trzeba unikać w miłości Boga”.
  Gerson, kanclerz uniwersytetu paryskiego, autor traktatu o różnych pokusach diabła, wyróżnia między innymi następujące podstępy Szatana: zasugerowanie   działania zbyt absorbującego, aby potem wywołać   nadmierne przemęczenie; nakłonienie do odmawiania  wielkiej ilości modlitw, kosztem obowiązków własnego stanu, aby wzbudzić niesmak i odczuwać subtelną  pychę; doprowadzenie do zaniechania czynienia dobra pod pretekstem skromności i pokory; wzbudzenie   gniewu w innych pod pretekstem upomnienia braterskiego; nakłonienie do upodobania sobie w rozkoszach pobożności do tego stopnia, by uczynić z niej cel życia wewnętrznego.
  Co za realizm w tej analizie serca człowieka i   przebiegłości Szatana! Jak te podstępy, zasugerowane przez Szatana ilustrują dobrze maksymę św.  Tomasza z Akwinu. Czym innym jest to, co diabeł  wydaje się nam ofiarowywać, i czym innym jest  ukryty cel, do którego dążyCo jest tym przedmiotem zaofiarowanym? Działalność gorączkowa, lawina modlitw, postawa pokory, obowiązek społeczny, uczuciowa pobożność  A co jest wyznaczonym celem?: Zmęczenie, ruina życia duchowego; formalizm, gangrena pobożności;  pozór skromności, pokarm ukryty pychy; miłość   bliźniego odłączona od miłości Boga; pobożność bez podstawy dogmatycznej, upodlenie dręczące i obezwładniające.
Reklama
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Pomoc duchowa i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

25 odpowiedzi na „Czy szatan może namawiać do modlitwy różańcowej? Bezpośrednio NIE, lecz dla uwiarygodnienia swojego działania i zwodzenia – TAK!!!

 1. Smal pisze:

  „Można być ukrytym dla świata, ale nie dla Kościoła..”
  Módlmy się za braci błądzących, którzy najbardziej potrzebują dziś modlitwy aby starczyło im łaski stanąć w prawdzie, klęknąć u kratek konfesjonału i pojednać się z Bogiem i przeprosić bliźnich.

  • margreth pisze:

   TO, ZE OREDZIA Z IRLANDI SA FALSZYWE –
   GLOSNO NAGLASNIAJA WSZYSTKIE – INSTYTUCJE – W CALYCH NIEMCZECH :
   KATOLICKIE, EKUMENICZNE I PROTESTANCKIE !

   WIADOMSC , ZE OREDZIA Z IRLANDI – NIE SA PRAWDZIWE –
   ROZPOWSZECHNIANE BYLO NAWET PO DOMACH , PRZEZ SAM KOSCIOL!
   Z gorliwoscia nigdy wczesniej -n i e s p o t y k a n a !
   KTOS TEZ ROZPROWADZAL KARTKI Z TA INFORMACJA WRZUCAJAC JE DO SKRZYNKI NA LISTY..to przeciez kosztuje – kto za to placil?

   JESZCZE NIGDY NIE SPOTKALAM SIE W KATOLICKIM KOSCIELE Z TAK WIELKA TROSKA O CZYSTOSC WIARY KATOLICKIEJ !
   moze krotko po wojnie tak bylo…

   NIE TWIERDZE , ZE KLAMIECIE – ALE ZE SAMI ZOSTALISCIE OSZUKANI …
   … tak jak ostatnio RADIO MARYJA !

   • wobroniewiary pisze:

    „TO, ZE OREDZIA Z IRLANDI SA FALSZYWE –
    GLOSNO NAGLASNIAJA WSZYSTKIE – INSTYTUCJE – W CALYCH NIEMCZECH :
    KATOLICKIE, EKUMENICZNE I PROTESTANCKIE !

    WIADOMSC , ZE OREDZIA Z IRLANDI – NIE SA PRAWDZIWE –
    ROZPOWSZECHNIANE BYLO NAWET PO DOMACH , PRZEZ SAM KOSCIOL!
    Z gorliwoscia nigdy wczesniej -n i e s p o t y k a n a !”

    Chwała Panu ❤ ❤ ❤

    • Maggie pisze:

     Oby (!!!), to była prawda, że informowanie o fałszywości irlandzkich herezji jest rozprowadzane, bo jak dotąd to … jak słyszałam … nawet koło w WC w Częstochowie, rozdawane były odmienne kartki, tj waśnie te z tymi herezjami.

     Kopie, a nie ostrzeźenia(!), „krucjatkowych modlitewek i pieczęci” nadal krążą po całym świecie – a wiele osób nimi … modlących się, nie ma pojęcia w co się wpakowało, i kim jest ich autorka-agitatorka… Kiedy powiedziałam, księdzu, że parafianki miały „pieczęcie marychny”, to był zdziwiony, bo nic o niej i o takich herezjach nie wiedział!

     Nie wiem teź, co sądzić o zdaniu, o niezwykłej, a raczej niespotykanej w historii, trosce o czystość wiary w KK … przecież to odwieczne zadanie, a w obecnych czasach atak i wpychanie okultyzmu tak się nasiliły, że osaczają ogłupianiem, więc KK musi to pokazywać – zwłaszcza, że dzięki mediom i globalnej modzie „nowinkowej”, nie zawsze widać, że czarne od czarnego jest czarne.

     Myślę, że jest raczej niedosyt takich ostrzeżeń/informacji, bo kiedy mówi się w towarzystwie np o homeopatii, yoga , Harry Potter etc … to można, jeśli nie wprost, to za plecami, zostać obdarzonym „kółeczkiem” wokół „czółka”. Zło małymi kroczkami się wkradło, zadomowiło w świadomości i życiu i i rozrasta jako spasiona norma ….

     Radio Maryja nie powiela herezji, ani WOWIT, WIĘC nie bardzo rozumię, co ma znaczyć ostatnie zdanie @margreth – zdanie, w którym czuję jakiś nieprzyjemny „zgrzyt” i dziwny powiew …

     Jeśli ktoś rozprowadza, informacje uświadamiająco-ostrzeżeniowe, to Chwała Panu – bo to może być równieź forma zadośćuczynienia za uprzednie ich rozprzestrzenianie przez osobę, która w pewnym okresie była zainfekowana tymi herezjami zielonowsypowymi … a nie zaś … podstępna forma reklamy w celu bliższego zapoznania się z nimi (@Margreth pisze, o finansowaniu tych info-ulotek .. jako o podejrzanym).

     @Margreth – nie wiem kim jesteś, ale wiem, że pisałaś w emocjach, może to albo moja długa bytnośc poza Polską są przyczyną moich wątpliwości i niezrozumieniem Twojej wiadomości, wątpliwości o ktorych wyżej. Polecam ciebie Bożej Opiece.

     Jezus jest Panem!

 2. Nowa pisze:

  Bóg zapłać.
  Kolejne wątpliwości rozwiane 😉

 3. Franek pisze:

  Najnowsza herezja rozłoży każdego
  To mówi Pan „Jezus”
  Te złe duchy, a jest ich wiele, ukazują się Mi wijąc się przede Mną w ciemności

 4. AA pisze:

  wpis na czasie 😉
  „Jeśli ktoś powołuje się swoimi argumentami na różaniec i wezwanie do modlitwy, to należałoby w takim przypadku przeanalizować ilość wezwań do innych modlitw a do samego wezwania do modlitwy różańcowej”

  Właśnie trwa namawianie do kolejnej modlitwy krucjaty – byle nie Różaniec

  Duch Święty, obecny w sercach Moich wyznawców, zorganizuje potężną batalię, aby pomóc zwalczyć to zło. To dlatego tak ważna jest modlitwa. Wasze modlitwy, (….. ) Proszę, kontynuujcie odmawianie Modlitwy Krucjaty (87) o ochronę waszego narodu od zła, tak aby złe akty prześladowań mogły zostać złagodzone

  Tylko ślepiec jeszcze uwierzy w Marysię z Zielonego Wzgórza

 5. Artur pisze:

  Ilu Polaków jest za przyznaniem miejsca TV TRWAM na multipleksie ?
  Czwartek, 24.01.2013 policzono 2 mln 423 tys. 243 kopie podpisów w obronie TV Trwam.

  A do Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę zapisało się uwaga:
  109025 zgłoszeń

  I kogo to wina, że tak mało nas jest. Kochani Biskupi i Kapłani wy macie nam dawać przykład a my mamy was wspierać.
  Maryja w Medjugorie przekazała nam:
  1. Różaniec – modlić się z sercem
  2. Eucharystia
  3. Biblia
  4. Post
  5. Raz w miesiącu spowiadać się

  Zaraz ktoś powie, że to nie zatwierdzone przez Kościół.
  W wielu miejscach na świecie Maryja mówi nam to samo i jest to zatwierdzone przez Kościół, Ci co chcą znaleźć orędzia z imprimatur to znajdą.

  Boli bardzo jak mało w Krucjacie Różańcowej jest Biskupów i Kapłanów.

  Może ktoś wie ilu ojców Redemptorystów zapisało się do Krucjaty Różańcowej ?

  Kiedyś pewien Kapłan powiedział mi, że kapłani Maryjni są prześladowani, daje to dużo do myślenia.

  Myślę, że nad uświadamianiem wiernych najwięcej pracy do wykonania mają Proboszczowie w Parafiach i Biskupi w Diecezjach. Kto od Nich ma większy autorytet.
  Jakby się wzięli ostro do roboty to na pewno było nas Krucjacie Różańcowej dużo więcej.

  Wczoraj po Apelu Jasnogórskim, wkleiłem ten komentarz na stronie Radia Maryja i nie został umieszczony.
  Niestety prawda najbardziej boli.
  Nie wiem co ma się jeszcze wydarzyć aby obudzili się Biskupi i Kapłani.
  Dzwony we wszystkich Kościołach w Polsce powinny bić non stop i wzywać ludzi do modlitwy, pokuty, wynagradzania za grzechy własne i całego świata, Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.

 6. gumisia pisze:

  mam takie pyt Artur
  czy to jest kolejnosc pod wzgledem waznosci wypelniania?

  Maryja w Medjugorie przekazała nam:
  1. Różaniec – modlić się z sercem
  2. Eucharystia
  3. Biblia
  4. Post
  5. Raz w miesiącu spowiadać się

 7. Artur pisze:

  Na obrazku z Medjugorie jest taka kolejność.
  Myśle, że kolejność jest dowolna.
  Realizacja tych wytycznych zniwelowałaby w dużej mierze to co ma nastąpić.

 8. czekajacy pisze:

  @Artur,
  nasze zadanie to modlitwa.

  Takich mamy kapłanów jakich wymodlimy. Koniec kropka.

  Oni pochodzą z nas, z ludu. A jak wygląda stan wiary statystycznego Polaka?

  Ja chcę to zmienić. Ale nie szumem i wrzaskiem.
  W ciszy, w modlitwie, w ofierze. Nie narzekam.

  Osobiście – nie wierzę – iż różne mocne słowa przyniosą coś dobrego poza poprawieniem swojego własnego ego. W najgorszym przypadku – wzmocnią jeszcze argumenty wątpiących, albo przeciwników kościoła.

  Na jednym ze spotkań opłatkowych z niesmakiem słuchaliśmy takich właśnie oskarżeń a to na proboszcza, a to na innych księży – od pań z RM. Naprawdę z niesmakiem.

  To co jest – było przepowiedziane. Mało tego – dostaliśmy drogowskaz na te czasy, właśnie w Medjugorie – modlić się, a osąd zostawić Jezusowi.

  Cierpisz – ofiaruj to za kapłanów.

  PS:
  znam mnóstwo osób, które regularnie odmawiają różaniec, uczestniczą w czuwaniach przebłagalnych za Ojczyznę, fatimskich.

  Wg Twojej listy – nie są godne bycia chrześcijaninem, bo nie uczestniczą w krucjacie..?
  Nie są uświadomieni przez pasterzy? Pasterze mają się wziąć do roboty?

  Przepraszam, ja nie mogę tego słuchać.

  Pokój z Tobą!

 9. BARBARA MARIA pisze:

  Wymagać jak najwięcej od innych , jak najmniej od siebie !.Nawracajmy najpierw się sami, a każde cierpienie ofiarujmy JEZUSOWI.

 10. gumisia pisze:

  kolejnosc ta mnie dziwi, bo zawsze wydawalo mi się, że to Eucharystia powinna byc na I miejscu.

  i dobrze pisze Czekający- TAKICH MAMY KAPŁANÓW JAKICH SOBIE WYMODLIMY

  oni są z naszych Rodzin. Potrzeba dużo modlitwy za nich.

  • wobroniewiary pisze:

   Zgadzam się z Tobą, ale… na mszę świętą nie każdy może chodzić codziennie a Różaniec można odmawiać kilka razy dziennie, oczywiście dla katolika Eucharystia jest największym darem i na I miejscu w drodze do zbawienia!

 11. AA pisze:

  Co jeszcze może szatan?
  A może wymyślać takie bzdury 😀
  „zgłodniałe dusze będą pić Mojego Świętego Ducha i pochłaniać Moje Święte Słowo. Po tak długim czasie otrzymają one Prawdę dzięki rozprzestrzenianiu się Moich Grup Modlitewnych”
  „chodzi o kraje, gdzie… Msze nie są już celebrowane. Od was zależy, Moi umiłowani uczniowie, rozpowszechnianie Mojego Świętego Słowa,”
  „Odmawiajcie Moje Modlitwy; czytajcie Moje Chwalebne Orędzia „

 12. Magda pisze:

  Ach ta Irlandia
  Kolejny kapłan wyskakujący za burtę Kościoła w imię postępu. Watykan wzywa do odwołania poglądów i grozi ekskomuniką

  http://www.fronda.pl/a/kolejny-kaplan-wyskakujacy-za-burte-kosciola-w-imie-postepu-watykan-wzywa-do-odwolania-pogladow-i-grozi-ekskomunika,25758.html

 13. Tuptusia pisze:

  Zamiast nowenny
  7 DNI MODLITW PRZED ŚWIĘTEM OFIAROWANIA PAŃSKIEGO 2 LUTEGO
  DZIŚ DZIEŃ CZWARTY

  KORONKA (RÓŻANIEC) DO SIEDMIU BOLEŚCI NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

  Modlitwa wstępna
  Mój Boże, ofiarowuję Ci ten różaniec na cześć siedmiu głównych boleści Maryi, na Twoją większą chwałę, moje nawrócenie i nawrócenie wszystkich ludzi na wiarę w Twego umiłowanego Syna, Jezusa Chrystusa- nasze zbawienie i naszą jedyną drogę do Ciebie, w jedności z Duchem Świętym, na wieki wieków.
  Amen!

  Akt żalu
  Mój Boże, bardzo żałuję, że Cię obraziłem, podczas gdy Ty jesteś nieskończenie dobry, nieskończenie łaskawy, a grzech jest Ci przykry. Podejmuję stanowcze postanowienie, z pomocą Twojej świętej łaski, że nie będę Cię już obrażał i okażę żal za grzechy. W tym żalu chcę żyć i umrzeć. Amen!

  BOLEŚĆ CZWARTA – Maryja spotyka Jezusa niosącego krzyż

  Słowo Boże: Ewangelia według św. Łukasza 23, 26-31
  Gdy Go wyprowadzili, zatrzymali niejakiego Szymona z Cyreny, który wracał z pola, i włożyli na niego krzyż, aby go niósł za Jezusem. A szło za Nim mnóstwo ludu, także kobiet, które zawodziły i płakały nad Nim. Lecz Jezus zwrócił się do nich i rzekł: „Córki jerozolimskie, nie płaczcie nade Mną; płaczcie raczej nad sobą i nad waszymi dziećmi! Oto bowiem przyjdą dni, kiedy mówić będą: „Szczęśliwe niepłodne łona, które nie rodziły, i piersi, które nie karmiły”. Wtedy zaczną wołać do gór: Padnijcie na nas; a do pagórków: Przykryjcie nas! Bo jeśli z zielonym drzewem to czynią, cóż się stanie
  z suchym?

  Rozważanie
  Dziewica Maryja bardzo kochała swojego Syna Jezusa, najpierw jako swojego jedynego Syna, a potem jako Syna Najwyższego. Miłość, którą tak bardzo Go kochała, sprawiła, że poczuła ogromny ból, kiedy Go spotkała niosącego krzyż. Jak nam mówi Ewangelia według św. Łukasza, były też inne kobiety, które szły za Nim i płakały nad Nim.
  – Jeśli te, które nie znają tajemnicy Syna Maryi, płaczą, to jak cierpi w swoim sercu Ta, której ten sekret został wyjawiony?
  – Jeśli te, które nie wydały Go na świat, nigdy nie zabrały Go, żeby uciekać
  i żyć wraz z Nim zagranicą, płaczą, to jak bardzo wstrząsnęło to serem Tej, która z Nim to przeżyła?
  – Jeśli kobiety, które płaczą, nie wychowywały Go, nie widziały Jego słodkiego uśmiechu, nie słyszały Jego szczerego słowa, nie widziały Jego prawdziwej miłości do swojej Matki, nie były nazywane „Mamo”, to co czuje w swoim sercu Ta, którą przepełnia dobroć dla swojego tak dobrze wychowanego Syna, Ta, która tego wszystkiego doświadczyła?

  Modlitwa
  Matko, która tak bardzo wycierpiałaś, pozwól, że Cię o coś poproszę. Ty, która robisz wszystko, aby ci, którzy przyszli do Ciebie znaleźć schronienie, nie byli rozczarowani, pociesz matki, które zostały poważnie zranione, widząc swoje dzieci zasztyletowane jak bydło przeznaczone na rzeź, przeszyte włócznią jak ci, którzy znieważyli Króla. Pociesz matki przygniecione ogromnym bólem, bo straciły swoje dzieci, które się do nich czule uśmiechały i które napełniały je radością. Pociesz dzieci, które padły ofiarą sądu na wzór sądu Piłata, które nie zdążyły nawet dowiedzieć się, co to jest grzech. Pociesz dzieci, które będąc jeszcze bardzo małe, niosły ciężki krzyż życia. Pociesz tych, których oskarżono niesprawiedliwie i których spotyka wiele nieszczęść.

  1 „Ojcze nasz” 7 „Zdrowaś Maryjo” i 1 “Chwała Ojcu”

  źródło: http://www.kibeho-sanctuary.com/index.php/pl/liturgia/roaniec-siedmiu-boleci

  Maryja w Kibeho obiecała dla tych, którzy będą odmawiać tą koronkę:
  1. Najtwardsze serca doznają łaski nawrócenia
  2. Będziemy uwolnieni od różnych złych obsesji i zniewoleń
  3. Słabości naszego charakteru zostaną uleczone
  4. Dzięki modlitwie we wtorki i piątki, wiele próśb zostanie wysłuchanych
  5. Pokój zapanuje w naszych rodzinach
  6. Poznamy głębię wielu Bożych tajemnic.

 14. Maggie pisze:

  Najpierw zly moze namowic do odmawiania Rozanca, po to by zniechecic czyms pozniej a nawet prowadzic do profanacji…badz tylko aby namowa byla parawanem majacym potwierdzic rzekome dobro … przykladem Irlandka.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s