Ks. Sylwester Zawadzki ze Świebodzina – „Składam serdeczne podziękowanie WSZYSTKIM, którzy odpowiedzieli darem serca na moją prośbę umieszczoną na stronie WOWiT

Drodzy Czciciele Chrystusa Króla w Polsce i na całym świecie!

  Składam serdeczne podziękowanie WSZYSTKIM, którzy odpowiedzieli darem serca na moją prośbę umieszczoną na stronie  ” W obronie wiary i tradycji katolickiej”.  Zgodnie z obietnicą przesyłam aktualne fotografie Domu Pielgrzyma i kamiennej bramy do  Świebodzińskiego Chrystusa Króla. Pozostaje ogrom prac, które wymagają nakładu finansowego. Mogę liczyć tylko na pomoc od Was.  Za każdą formę pomocy najserdeczniej dziękuję.

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Niech Chrystus Król ze Świebodzińskiego Wzgórza hojnie błogosławi Ofiarodawcom. Wdzięczny za modlitwę i pomoc  
ks. Sylwester Zawadzki.

Konto: Parafia Rzymsko-Katolicka p.w. Miłosierdzia Bożego   66-200 Świebodzin  Os. Łużyckie 52 w Banku WBK

Nr 95 1090 1593 0000 0000 5903 7265

 z dopiskiem „na dalsze prace przy Pomniku”.

Przypominamy poprzedni wpis
List-prośba Ks. Sylwestra Zawadzkiego ze Świebodzina do nas i naszych Czytelników – wspomóżmy budowę Ośrodka Duszpasterskiego Kultu Chrystusa Króla

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

9 odpowiedzi na „Ks. Sylwester Zawadzki ze Świebodzina – „Składam serdeczne podziękowanie WSZYSTKIM, którzy odpowiedzieli darem serca na moją prośbę umieszczoną na stronie WOWiT

 1. Nowa pisze:

  Dziękuję za ten list od ks. Zawadzkiego i cieszę się, że On też wspiera tę stronę swoim słowem a my wspieramy jego dzieło.
  Króluj nam Chryste!

 2. Magda pisze:

  Króluj nam Chryste!

 3. Franek pisze:

  Świadkowie : Opętany przez szatana [odc. 1 z 3]

 4. Magda pisze:

  Oby na świecie było jak najwięcej kapłanów pokroju ks. Adama czy ks. Sylwestra!

  Mocne przesłanie Benedykta XVI: kapłani powinni żyć w ubóstwie!

  Dziś Benedykt XVI wspominając dzień poświęcony kapłanom, wzywa duchownych by naśladowali Jezusa. Podczas audiencji, zwracając się do Polaków, stwierdził, że księża powinni żyć w „czystości, ubóstwie i posłuszeństwie”.

  „Jezus – podkreślił Benedykt XVI – nie przyszedł, by szukać poklasku ludzi, lecz dać świadectwo prawdzie. Prawdziwy prorok bowiem posłuszny jest wyłącznie Bogu, a służąc prawdzie, gotów jest oddać za nią życie – podsumował Papież dzisiejszą Ewangelię.

  Zwracając się do Polaków Benedykt XVI przypomniał, że wczoraj obchodziliśmy Dzień Życia Konsekrowanego. „Maryi, która blaskiem świętości opromienia życie każdego człowieka, polecamy w modlitwie wszystkich, którzy wybrali drogę rad ewangelicznych. Niech z radością naśladują Jezusa w ubóstwie, czystości i posłuszeństwie, podejmując każdego dnia posługę Bogu i bliźnim” – mówił papież.

  Nawiązując do obchodzonego dziś we Włoszech 35. dnia życia papież powtórzył wezwanie biskupów do „zainwestowania w życie i w rodzinę, ponieważ jest to skuteczna odpowiedź na obecny kryzys”.

  Bardzo potrzebne słowa. Papież ma świadomość, że współczesny świat, by mógł być dobrze ewangelizowany potrzebuje kapłanów, którzy żyją nie w tym świecie ale nad nim. Nie karierowicz, nie ksiądz z kalendarza ale prawdziwie oddany duszpasterz, który spędzi więcej godzin w konfesjonale niż gdzie indziej. Módlmy się i my za naszych kapłanów, by rozniecili żar wiary w naszych sercach i umysłach.

  http://www.fronda.pl/a/mocne-przeslanie-benedykta-xvi-kaplani-powinni-zyc-w-ubostwie,25919.html

  • Magdalena-Zofia pisze:

   Odnoszę wrażenie, że autor tej informacji (Philo/IAR), usłyszał tylko jedno z trzech wypowiedzianych w tym kontekście słów. On usłyszał tylko o ubóstwie, czemu dał wyraz w tytule artykułu i końcowym komentarzu.
   Papież mówił o „czystości, ubóstwie i posłuszeństwie” – temu autorowi spodobał się widocznie najbardziej środek.

   • wobroniewiary pisze:

    Zgadzam się.
    Czystość – w kwestii celibatu
    Ubóstwo – w kwestii coraz liczniejszych afer majątkowych, np. wydawnictwo katolickie w Niemczech czerpiące zyski ze sprzedaży pozycji pornograficznych, okultystycznych i innych
    posłuszeństwo – w kwestii totalnego nieposłuszeństwa Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, samemu Papieżowi , bo „tu ja jestem papieżem”

    A pisząc o kapłanach to mam ochotę dodać patrząc na to co Papież mówi do nich – to samo zastosujmy do siebie, świeckich i „wymagajmy od siebie, choćby inni od siebie nie wymagali”

    • Magdalena-Zofia pisze:

     Lepiej nie da się rozwinąć moich myśli – o to mi właśnie chodziło.

 5. niech Dobry Bog Blogoslawi Wszystkim .Bog zaplac za takich nieugietych Kaplanow oby bylo ich jak jak najwiecej.KROLUJ NAM CHRYSTE

 6. Pingback: Życzenia Wielkanocne od ks. Zawadzkiego ze Świebodzina | W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s