Ks. Adam Skwarczyński – Tak działa kusy… Św. Teresa z Avila vs „Maria” z Irlandii

Św. Teresa z Avila vs „Maria” z Irlandii

Ks. Gabrielle Amorth w „Wyznaniach egzorcysty” cytuje z 25 rozdziału „Życia” św. Teresy z Avila m.in. następujące zdania:

 <<Jeden grzech powszedni większą nam może wyrządzić szkodę, niż wszystkie razem potęgi piekielne.
Czy wiecie, kiedy czarci napawają nas strachem? Wówczas, gdy sami sobie dajemy powód do strachu naszym przywiązaniem do czci, do rozkoszy, do bogactw tego świata. Wtedy, kochając się w tym i pożądając tego, czym winniśmy się brzydzić, sami w ich ręce składamy oręż, którym powinniśmy się bronić przeciw nim, i doprowadzamy ich do tego, że pokonują nas i wyrządzają nam wielkie szkody. Jeśli ktoś jest tak ślepy, że swoje szczęście widzi w dobrach tego świata, tak błahych i marnych jak dziecinne zabawki, to z takim też postępuje jak z dzieckiem i śmiało rzuca się na niego, i to nie raz, a wiele razy.
Nie rozumiem lęku tego, kto krzyczy „diabeł! diabeł!!!”, podczas gdy powinien wołać „Bóg! Bóg!!!” i napędzić strachu całemu piekłu>>.

A co pisze Mary z Irlandii w tej kwestii?
„Otrzymano 07.02.2013 godz.23:30 – fragment:
Moja najdroższa córko, jakie to ma znaczenie, że Moje dzieci tak bardzo kochają dobre rzeczy, które zapewniłem na ziemi?
Jakie to ma znaczenie, że ten piękny świat, który Ja Stworzyłem jest tak kochany i podziwiany przez Moje dzieci?
Jakie to ma znaczenie, że Moje dzieci kochają się wzajemnie i odnajdują radość w innych?
To wszystko są Dary ode Mnie, waszego ukochanego Ojca. Nigdy nie wolno wam się bać tych wspaniałych Darów ani czuć się winnymi, gdy przynoszą wam one przyjemność…..”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Pomoc duchowa i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

45 odpowiedzi na „Ks. Adam Skwarczyński – Tak działa kusy… Św. Teresa z Avila vs „Maria” z Irlandii

 1. wobroniewiary pisze:

  Św .Teresa z Avila mówiła
  Czyż nie wiemy, że złe duchy nawet nie mogą się ruszyć jeśli im Bóg nie pozwoli? Na cóż więc te wszystkie daremne wątki? Co do mnie, to bardziej się boję tych, którzy się boją diabła, niż diabła samego, ten bowiem nic mi zrobić nie może

  • Maria z Warszawy pisze:

   Ma rację ks. Adam,iz tak działa kusy, wystarczą słowa „jakie to ma znaczenie, że Moje dzieci….” Wychodzi na to, że Bóg zaprzecza sam sobie wystarczy Psalm 50(49) – gdzie mówi Pan „Złóż Bogu ofiarę dziękczynna i wypełnij swe śluby złożone Najwyższemu, wtedy wzywaj Mnie w dniu utrapienia:Ja cie uwolnię, aty Mnie uwielbisz”.; „Kto składa Mi ofiarę dziękczynną, ten MI cześć oddaje, a postepującym bez skazy ukażę Boże zbawienie.”
   proponuję również Księge Hioba 38 -Mowy Boga – Chyba się ks. Adam ze mną zgodzi?

  • M pisze:

   jak można się bać ludzi, którzy boją się diabła? to chyba tych, którzy się go nie boją można się obawiać….bezsens

   • wobroniewiary pisze:

    M., Margaretko, Roztropna i Hellko
    Po pierwsze zdecyduj się na jeden nick
    Po drugie jak masz wątpliwości i pytania do Urzędu Nauczycielskiego Kościoła, bo Teresa z Avila jest Świętą, więc to co mówiła i pisała Kosciół uznał

  • mariaP pisze:

   Swięci ciągle mὀwią !

   „Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, a duszy zabić nie mogą;
   ale raczej bójcie się tego, który i duszę i ciało może zatracić do piekła” (Mt. X, 28).

   … ustami dygnitarza swego Delpecha zapowiedziała:
   „Panowanie Galilejczyka trwało 20 wieków, ale już się kończy”.
   W 1906 r. ponownie ogłosiła swój tryumf w parlamencie francuskim przez Vivianiego (późniejszego premiera):
   „Wyrwaliśmy człowieka ze szponów wiary.
   Podnieśliśmy modlącego się na klęczkach po całodziennej pracy nędzarza
   i powiedzieliśmy mu, że za obłokami jest tylko wymysł i urojenie.
   Zgasiliśmy światła na Niebie
   i bodajby ich nigdy nie zapalono”

   Do Polski ta sekta odzywa się jak niegdyś szatan:
   „Pokłoń mi się, a dam ci królestwo tego świata”…….

   – Swiety Biskup JÓZEF SEBASTIAN PELCZAR

   Z Nowym Rokiem, Wiary Rokiem ,
   jednym krokiem,
   butnym krokiem
   sprzeciw krokiem…raz, dwa, lewa…

   WIĘC
   „Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, a duszy zabić nie mogą;
   ale raczej bójcie się tego, który i duszę i ciało może zatracić do piekła” (Mt. X, 28).

   Tak działa kusy…

   A Sw. Teresa ? intuicyjnie … Pasterze, którzy wytrwale czuwacie,
   Strzegąc swej trzody wśród nocy,
   W ciała ludzkiego niepozornej szacie
   Bóg się dziś rodzi Wszechmocny!

   Przychodzi cichy, nikomu nie znany,
   Z tym większą wiarą się kłońcie.
   Strzeżcie,
   by Skarb ten
   nie był wam porwany
   I przed wilkami Go brońcie !!

  • Halina pisze:

   tak ale przeciez Bóg Ojciec ustanowił człowieka gospodarzem na ziemi i dal mu wolną wole żeby wybierał i decydował .Bóg szanuje każdy wybór człowieka nawet ten który jest zły i zadaje Mu ból.I na ziemi szatan moze robic to na co mu człowiek pozwoli …Czy mam racje….A odnosnie sformułowania— ze bardziej boje sie tych co boja sie diabła niz djabła —–to tego nie rozumie bo widzialam przy egzorcyscie co szatan z czlowiekiem robi bez jego zgody i woli i jak trudno zmusic go do opuszczenia tego człowieka do którego wszedł ……

   • wobroniewiary pisze:

    Nie tak „na ziemi szatan moze robic to na co mu człowiek pozwoli” ale na co mu Bóg dozwoli, często człowiek dopuszcza złego do siebie ale gdy ten już człowieka posiądzie, to wtedy diabeł robi o wiele więcej niż by mu człowiek pozwolił, wtedy diabeł rządzi jego ciałem ale nigdy duszą!

    Ci co się boją diabła to są ludzie albo z pootwieranymi furtkami na zło albo strachliwi i letni. Gorący chrześcijanin diabła się nie boi bo wie że jest w ramionach Ojca a diabeł może sobie tylko poszczekać jak uwiązany kundel na smyczy.
    Gorzej, jeśli furtki są otwarte, wtedy się zaczyna ostra jazda, gdzie zły bierze we władanie umysł i ciało i pokazuje co potrafi.
    Ale wtedy właśnie przychodzi z pomocą sam Jezus przez sakramenty spowiedzi i Eucharystii oraz przez egzorcystów i charyzmatyków takich jak ks. Bashobora czy O. Daniel

 2. Agnieszka pisze:

  Pan Jezus nie mógł tak powiedzieć do tej irlandki – by była wyrządzona duchowa krzywda i przykrość dla biednych i chorych któży nie mogą podziwiać piękna tego świata spowodu swego pochodzenia biedy czy też choroby. NASZ PAN JEST DLA UBOGICH, I CHORYCH NA DUCHU I CIELE A PIĘKNO ŚWIATA I BOGACTWA JEST NICZY DO PIĘKNA DUSZY I PIĘKNA NIEBA, POZDRAWIAM.

  • Maria z Warszawy pisze:

   Agnieszko, nawet biedny i chory może podziwiać piękno świata i dobroć Boga. Dla wszystkich świeci słońcei ksieżyc,dla wszystkich jest błękit nieba dla wszystkich kwitna kwiaty, zieleni się trawa i drzewa, śpiewają ptaki i dla wszystkich bez wyjatku jest Bóg na niebie.Chciejmy tylko to zauważyć.

 3. MANIUŚ pisze:

  Ot, i mamy przewrotność diabła, czyli korzystajcie ze wszystkiego czego pożadacie i co przynosi wam przyjemność. A co na to Pismo Święte?
  A wielu dalej nie widzi nic złego w tych wypocinach Mery.

  • Franek pisze:

   Maniuś, a skąd mają widzieć to zło, jak sami uganiają się za bogactwami tego świata, przechwalają się ile mają na koncie, jaki nowy samochód, gdzie wypoczywali, nawet zasponsorować innym coś mogą, bo im zbywa z nadmiaru a bogactwo jest ich jedynym wspólnym wyznacznikiem.
   Dlatego myślą, że jak z pieczęcią wejdą do bunkra to ich zło tego świata i kataklizmy i miną 😉

 4. Małgosia pisze:

  Zamiast wołać diabeł wołajmy Bóg odmawiając choćby tę modlitwę do Boga codziennie

  „Czuły Ojcze, nie wylewaj Twojego gniewu na to pokolenie, aby nie zginęło zupełnie. Nie wylewaj na Twoje stado rozpaczy i cierpienia, albowiem wtedy wody wyschną i natura zwiędnie. Wszystko upadnie wobec Twojego gniewu nie pozostawiając po sobie żadnego śladu. Żar Twojego Tchnienia podpali ziemię, zamieniając ją w ugór! Ponad horyzontem ukaże się gwiazda. Noc zniszczeje i popiół spadać będzie jak śnieg zimą, pokrywając Twój lud niczym zjawy. Miej Miłosierdzie dla nas, Boże, i nie osądzaj nas surowo. Wspomnij na serca, które radują się w Tobie, a Ty – w nich! Wspomnij na Twoich wiernych i nie dopuść, by Twoja Ręka spadła na nas z mocą, W Twoim Miłosierdziu podźwignij nas raczej i umieść Twoje nakazy w każdym sercu. Amen”

  • wobroniewiary pisze:

   I tę modlitwę Anioła z Fatimy:

   MODLITWA ANIOŁA Z FATIMY
   O mój Boże, wierzę w Ciebie, uwielbiam Cię, mam nadzieję w Tobie i kocham Cię. Proszę Cię o przebaczenie dla tych, którzy w Ciebie nie wierzą, nie uwielbiają Ciebie, nie mają w Tobie nadziei i nie kochają Cię.
   O Przenajświętsza Trójco, Ojcze, Synu i Duchu Święty, w najgłębszej pokorze uwielbiam Cię i ofiaruję Ci Przenajdroższe Ciało, Krew, Duszę i Bóstwo Jezusa Chrystusa, obecne na wszystkich Ołtarzach świata, jako wynagrodzenie za zniewagi, świętokradztwa i obojętności, jakimi On Sam jest obrażany. Przez nieskończone zasługi Jego Najświętszego Serca i przez Niepokalane Serce Maryi błagam Cię o nawrócenie biednych grzeszników. Amen.

 5. Ania pisze:

  Modlitwa codzienna do Matki Bożej Królowej Aniołów i Pogromczyni szatana
  Niepokalana Dziewico Maryjo i Królowo Aniołów! Bóg obdarzył Cię od początku mocą i powierzył Ci zmiażdżenie głowy szatana. Pokornie Cię błagamy: poślij swoje niebiańskie zastępy, aby zwycięsko pokonały duchy piekielne, zniweczyły ich zamiary oraz strąciły w przepaść. Potężna Matko Boża, poślij również swoje zwycięskie wojska niebieskie do walki z wysłannikami piekła wśród ludzi, zniszcz przewrotne plany bezbożnych i okryj hańbą wszystkich, którzy pragną czynić zło. Daj im światło poznania i łaskę nawrócenia, aby mogli wielbić Trójjedynego Boga i również Tobie oddali cześć. Spraw, aby za Twoją przyczyną wszędzie zwyciężyła prawda. Toruj drogę sprawiedliwości!

  Potężna Obrończyni i Hetmanko, z pomocą duchów czystych weź w swoją opiekę także swoje świątynie na całym świecie oraz łaskami słynące miejsca. Niech chronią kościoły, wszystkie miejsca święte, przedmioty i osoby, a szczególnie Najświętszy Sakrament. O łaskawa Pani, nie dopuść, aby uległy pohańbieniu, padły ofiarą grabieży i zniszczenia. Matko Niebieska, strzeż również nasz dobytek od widzialnych i niewidzialnych wrogów. Strzeż nasze domy i nasze rodziny. Niech mieszkają w nich święci aniołowie i niech zapanują w nich: miłość, pokój i radość Ducha Świętego.

  Któż jak Bóg? – Któż jak Ty, Maryjo, Królowo Aniołów i Pogromczyni szatana! Najmilsza i łaskawa Matko Boża, Przeczysta Oblubienico Ducha Świętego, której oblicze duchy czyste oglądać pragną. Ty zawsze pozostaniesz naszą miłością i nadzieją, naszą obroną i chwałą! Święty Michale Archaniele, Święci Aniołowie i Archaniołowie, brońcie nas i przyjdźcie nam na pomoc. Amen.

 6. Anonim pisze:

  Hm, mnie uczono, że Święci żyją w chwale Nieba i że osiągnęli już Królestwo Niebieskie,
  a tu proszę 😉
  Otrzymano 08.02.2013 godz.23:45
  „Moja szczerze umiłowana córko, gdyby ludzie zdawali sobie z tego sprawę z Daru, jakim Ja mam obdarzyć ludzkość i dzięki niemu przywrócić do życia zmarłych i świętych”

  „przywrócić do życia zmarłych i świętych” Co to znaczy? Nie rozumiem tego. W ogóle 😀

 7. Anonim pisze:

  Jezus mówi „ja jestem czymś, jakimś duchowym pojęciem” i oczywiście, musicie, musicie i jeszcze raz musicie!

  „Nie tylko musicie w tym czasie wykonywać Moje polecenia, musicie wziąć na siebie odpowiedzialność za pomaganie Mi ratowania dusz tych, którzy nie interesują się Mną i którzy nie pragną ocalenia swoich dusz poprzez odkupienie się przede Mną czy przyjmowanie Sakramentów. To dlatego, że podjęli świadomą decyzję, aby oddzielić Moje Istnienie od swojego życia dzień po dniu. Ja Jestem czymś, czego oni mogą nie być w pełni świadomi – jakimś duchowym pojęciem, którego nie potrafią zrozumieć. Przyczyną tego jest ich brak zainteresowania wprowadzaniem zmian, które są konieczne, aby mogli stać się godnym Mojego Królestwa”

 8. Magda pisze:

  Mnie uczono, że „Kogo Pan Bóg kocha, temu krzyże zsyła”
  Ale widać, że teologia Marii z Irlandii to jakaś neoteologia nie mająca nic wspólnego z prawdziwą nauką KK
  Pamiętamy z Biblii, że choćby sam anioł z nieba głosił co innego, to niech będzie przeklęty
  Niech będzie przeklęty. Amen

 9. Anonim pisze:

  Ja na stronie fanów ziemskiego raju przeczytałem komentarz jakiejś nawiedzonej, że Benedykt XVI dlatego odszedł w cień, bo nowy papież będzie zły a wtedy Benedykt wyjdzie z cienia i będzie kierować resztą, dobrą resztą.
  Aż chce się zadać pytanie: Czy tą zresztą pieczęciami na papierze?
  To jest po prostu obrzydliwe, co ci ludzie wypisują 😦

 10. wobroniewiary pisze:

  Niezliczone tłumy na Placu św. Piotra a Papież Benedykt XVI powiedział m.in. „Niech nam Maryja będzie przewodniczką w tej godzinie próby”
  To tyle w temacie krytyki maryjności ludzi trwających mocno w kościele
  Krytykom Kapłanów Maryjnych to dedykuję 😉

 11. uważny czytelnik pisze:

  Dziecko NMP psuje ludzi swoim blogiem poprzez zamieszczanie fałszywych orędzi , pogoń za sensacją i różna teorie spiskowe. To przyciąga wierzących młodych ludzi którzy szukają czegoś mistycznego , sensacji i znajdują tam takich jak oni sami i przywiązują się do tego bloga.
  W dodatku jak sam się przekonałem manipulacje i oszustwa są na porządku dziennym w działaniu admina z dziecko NMP. Nie ma on opiekuna duchowego zresztą chyba żaden ksiądz nie jest związany z tym blogiem. Dlatego też myślę że ten blog kreuje fałszywe pojęcie wiary , szukanie sensaci i spisowe teorie dziejów w każdej postaci .
  To co ekscytuje niektórych to wymiana podglądów poprzez komentarze , możliwość dyskusji pogoń za sensacją . Szkoda że tylu ludzi wiązanych z tym blogiem nie widzi niebezpieczeństwa jakie niesie ślepe podążanie za treściami tam zamieszczanymi jak fałszywe orędzia Marii MDM . Myślę że wkrótce mogą się przekonać co do błędów jakie popełniają

 12. Moherek pisze:

  ale Ksiądz wyjął ten cytat z kontekstu! Proszę popatrzeć.Cytuje Ksiądz: ” To wszystko są Dary ode Mnie, waszego ukochanego Ojca. Nigdy nie wolno wam się bać tych wspaniałych Darów ani czuć się winnymi, gdy przynoszą wam one przyjemność…..”
  A w ostrzeżeniu (Orędzie z serii Ostrzeżenie, 2013.02.07, 23.30) czytamy dalej:
  „Najważniejszym jednak Darem ze wszystkich, jakie wam ofiarowuję, jest Moja Miłość do każdego z was. „..oraz dalej: „..I właśnie wówczas, kiedy umieszczacie waszą miłość wobec tych szczególnych darów ponad waszą miłością do Boga — nie będziecie mogli zaznać spokoju. Tak więc Dary, które wam sprezentowałem, mogą tylko wtedy stać się przykładnym źródłem radości, kiedy jest to połączone z czystą miłością waszego serca do Waszego Stworzyciela.”

  To jest logiczne co tu pisze i zgodne z nauczaniem Kościoła. Można to streścić w jednym zdaniu:wszystkie dary Boże są dobre i dane po to by czerpać z nich radość ale nie ma prawdziwej radości ten kto przedkłada je nad miłość do Boga.

  Ja nie widzę niczego złego w tym co Mary z Irlandii napisała. Proszę mi wskazać gdzie jest to zło, które ona sieje. To nie jest złośliwy komentarz ale serdeczna Prośba:)

  • wobroniewiary pisze:

   Druga część pochodzi nie od księdza ale od Adminów

   A jak to jest w nauczaniu Mary?

   Nie wyrwane z kontekstu tylko zacytowany fragment, gdyż ta strona nigdy nie będzie popularyzować całości

   Teraz mamy okres umartwień i wyrzeczeń – czas Wielkiego Postu.
   Pączki jedliśmy w tłusty czwartek 🙂

   Przy okazji polecamy tekst ze strony Adama-Człowieka:
   Słowo Biskupa Sosnowieckiego w związku z abdykacją Benedykta XVI
   http://adam-czlowiek.blogspot.com/2013/02/sowo-biskupa-sosnowieckiego-w-zwiazku-z.html

   Podajemy też tylko fragment:

   Na pewno po ogłoszeniu tej ważnej decyzji, rozpoczną się – czego już jesteśmy świadkami różnego rodzaju spekulacje na temat sytuacji Kościoła, prawdziwych powodów rezygnacji z urzędu Następcy Świętego Piotra. Z pewnością nie zabraknie wielkich dyskusji, kto będzie i kto powinien być następcą Benedykta XVI. Na pewno sytuacja ta zostanie wykorzystana przez ludzi nieprzychylnych Kościołowi, aby ukazać go w złym świetle. Być może znajdą się i tacy, którzy będą chcieli wpłynąć na wybór nowego papieża. Już teraz pojawiły się głosy, że najlepszym kandydatem na papieża będzie osoba, która zmieni naukę Kościoła o antykoncepcji, otworzy się na sprawę sztucznego zapłodnienia, uzna legalizację związków osób tej samej płci, czy zezwoli na święcenie kobiet itd. Kościół jednak, mimo różnego rodzaju nacisków, nie może upodobnić się do instytucji świeckich. Nie może akceptować lub zgadzać się na coś, co jest w sprzeczności z prawem Bożym, jeśli nawet to coś występuje w społeczeństwie lub zostało zaakceptowane przez większość, np. parlamentarną. Żaden papież nie jest nad Panem Bogiem, żaden nie może zmienić praw ustanowionych przez Boskiego Ustawodawcę. Prawa te zostały dane dla dobra i szczęścia człowieka, a także po to, by na ziemi panowały pokój i sprawiedliwość. Gdy człowiek ich nie przestrzega, przychodzi przemoc i nieszczęścia. Historia Polski, chociażby okres II wojny światowej jest tego dobitnym dowodem.
   Pewnie będzie wiele spekulacji, ale nie warto się nimi zajmować. Trzeba pamiętać, że to Pan Jezus jest Głową Kościoła, i to On nim bardzo mądrze kieruje według swojego zamysłu.
   W tych nietypowych czasach proszę was, drodzy diecezjanie, abyście jeszcze gorliwiej modlili się za Kościół, a w sposób szczególny za księży kardynałów, którzy po 28 lutego zbiorą się w Kaplicy Sykstyńskiej na Watykanie, aby wybrać następcę Benedykta XVI. Błagajmy Boga Wszechmogącego, aby księża kardynałowie przy wyborze nowego papieża otworzyli się na działanie Ducha Świętego i Jemu dali się prowadzić.

  • wobroniewiary pisze:

   Jeszcze jedno moherku 🙂

   Mary kradnie prawdę św. Faustynie
   Pan Jezus powiedział do Św. Faustyny, że największym darem jest Miłosierdzie!!!!

   Skoro została Świętą, to wie co mówi.
   I jej słuchajmy 🙂

  • Anonim pisze:

   Moherek a co powiesz o tych słowach?

   „“Moja szczerze umiłowana córko, gdyby ludzie zdawali sobie z tego sprawę z Daru, jakim Ja mam obdarzyć ludzkość i dzięki niemu przywrócić do życia zmarłych i świętych””

   Czy one są wg ciebie zgodne z teologią?
   Przywrócenie do życia Świętych? Świeci żyją w chwale Nieba i nikt ich nie musi ściągać z powrotem do raju na ziemię to bzdury i herezje jehowitów o raju na ziemi razem ze Świętymi i ich przywracaniem do życia
   Jak można przywrócić do życia kogoś kto żyje i jeszcze nas wspomaga z Nieba?
   :Pomyśl logicznie

   • Moherek pisze:

    Rozumiem te słowa w ten sposób, że dzięki Odkupieniu i nieustannie działającej Łasce Bożej ludzie żyjący w stanie grzechu ciężkiego (zmarli –w Ostrzeżeniu) mogą powrócić do życia w stanie łaski uświęcającej i żyć razem ze świętymi w niebie.

    • wobroniewiary pisze:

     „ludzie żyjący w stanie grzechu ciężkiego (zmarli –w Ostrzeżeniu) mogą powrócić do życia w stanie łaski uświęcającej i żyć razem ze świętymi w niebie”

     gdzieś ty była jak religii uczono?
     Jak ktoś kto umrze w stanie grzechu ciężkiego może potem być w Niebie?

 13. Moherek pisze:

  Dzięki za odpowiedź:) Ale skąd informacja, że na stronie: [nie linkujemy do stron z herezjami-Adminka] nigdy nie ma całych treści ostrzeżeń? To gdzie jest cała treść?
  A jeśli chodzi o siostrę Faustynę – moją ulubioną świętą – to Miłosierdzie jest największym darem i jest ono Czynna Miłością. Nie da się oddzielić Miłości od Miłosierdzia. Nie ma żadnych sprzeczności.

 14. Michał pisze:

  Moherek, jeśli siostra Faustyna jest twoją ulubiona świętą, to chyba wiesz, co przedstawia obraz Jezusa Miłosiernego i jaka jest jego treść. Blady promień oznacza wodę, która usprawiedliwia dusze, czerwony promień oznacza krew, która jest życiem dusz.
  Szczęśliwy ten, kto w ich cieniu żyć będzie, prawda??
  Oczyszcza dusze sakrament chrztu i pokuty, a karmi ją Eucharystia. To ma znaczenie, bo piękna musi być dusza, by podobała się Panu.
  Miłość współweseli się z Prawdą, a nie z Kłamstwem.
  Chyba że preferujesz namiętność zamiast miłości..

  • Dorota pisze:

   Moherek nie może odpowiadać bo strona nie przyjmuje jej komentarzy

  • wobroniewiary pisze:

   Jarek ponieważ twój blog ma treści, z którymi się nie zgadzamy, to jeśli chcesz pisać cokolwiek, to musisz pisać bez logowania się
   Nie mogę wpuszczać wpisów z linkiem do twojej strony na której są nieraz treści bardzo antykatolickie

   • wobroniewiary pisze:

    A ja mam nadzieję i głęboką wiarę że Bóg zatryumfuje i że „globalnie świadomi” znajdą drogę do Boga czego i Tobie Jarku życzę żegnając się już z Tobą na naszym blogu.
    Marana Tha

 15. Michał pisze:

  Moherek, w mojej ocenie preferujesz namiętność zamiast miłości.
  Jeśli siostra Faustyna jest twoją ulubioną świętą, to znasz obraz Jezusa Miłosiernego i jego treść. Biały promień oznacza wodę, która usprawiedliwia dusze, a czerwony oznacza krew, która jest życiem dusz. „Szczęśliwy jednak może być ten, kto w ich cieniu żyć będzie”.
  Apropos miłości, to ona współweseli się tylko z prawdą i nie może radować się z kłamstwem. I to właśnie ma znaczenie.

 16. Michał pisze:

  Adm. jeden mój komentarz możesz usunąć, bo są właściwie takie same…
  Nie wpisał się pierwszy, więc pisał jeszcze raz

 17. Agnieszka pisze:

  Cytat z 227 ,,orędzia”: ,,Śmierć Mojego syna Muammara Gaddafi, za którego duszę ty i bliskie ci osoby modliły się w ciągu ostatnich kilku miesięcy…”
  Kogo Gaddafii wybrał za ojca chyba nie muszę pisać, ale skoro był dyktatorem, moredercą i pedofilem to nie był nim Jezus Chrystus więc dlaczego miałby go nazywać swoim synem?

  Ludzie przestańcie wierzyć w te objawione czary mary albo raczej czary Mery !

 18. Sebro pisze:

  Tak odnośnie tych wszystkich ziemskich radości:

  „Ku temu więc, kto się odrywa od znajomych i przyjaciół, przybliży się Bóg ze świętymi aniołami.”
  „Pragnienia sfery zmysłowej ciągną do przechadzania się, lecz po godzinie wynosisz z tego tylko sumienie obciążone, a serce rozproszone. Wesołe wyjście powoduje często smutny powrót, a radosne wieczorne przesiadywanie czyni ranek smutnym. Tak wszelaka cielesna radość wchodzi z powabem, lecz na końcu dokuczy i zniszczy.” – Tomasz a Kempis „Naśladowanie Chrystusa”.

  • Rysiek. pisze:

   Sebro, no w końcu znalazłas żródło, poczytaj jeszcze o Św. o. Pio.. Ciało zniszczysz, ale dusza moja należy do Pana. Niech Bóg Ci błogosławi.

   • wobroniewiary pisze:

    Sebro to on, tato naszego blogowego I-ego dziecka, Frania 😉
    Więc nie znalazłaś ale znalazłeś, a wiem kto to, to powiem, że mu wiarą i wiedzą wszyscy do kupy do pięt nie sięgamy 😀

 19. Michał pisze:

  A propos tego cytatu… to celowe zacieranie różnicy pomiędzy dobrem i złem. To stara sztuczka, często stosowana. Tym można doprowadzić do tego, że każdy sam bez Boga może wybaczyć sobie swoje grzechy i tym załatwi sobie czyste sumienie

  • Franek pisze:

   No bo przecież wystarczy odklepać kolejną „krucjatkę” i już wszystko super, ja bym to nazwał „samoodpuszczeniem”.

   • Rysiek. pisze:

    Kochani, minął Wieki Tydzień, kiedyś napisałem , że już więcej na tym blogu nie napiszę, wiem, że za chwilę od seberka zostanę do szatańskich myśli i stwierdzeń oskarżony,czego nie doświadczyłem od kilkudziesięciu lat mojego życia, a bior.ę udział do dziś w Apostolstwie Modlitwy,Dlatego wybaczam, a być może ten post się nie ukarze, ale proszę Was dajcie spokój tej Mery, bo przez Wasze ciągłe wspomnienia, szuka więcej ludzi – o co chodzi z tą Mery. Proszę spójrzcie na papieża Franciszka, czy aby to co robi jest zgodne z Ewangelią Pana Naszego. Dochodzi do zmiany tradycji, Wiele ludzi zaczyna się pytać Boże co jest, o co chodzi. Dziś nikt nie jest w stanie odpowiedzieć. Powyższe posty Franka Mi chała przypominają mi tych co przed chwilą brali udział we Mszy Sw. z okazji rocznicy Radia Maryja, a wsiadając do autobusu nawalali się parasolkami, ze za wolno,że ktos przed nimi się wpycha, itd…. Jeżeli wierzymy, to bądżmy prawdziwymi świadkami wiary w B oga Ojca w Trójcy Jedynego. Po za tym pierwszy raz słyszę a mam ponad 50 lat, że posłuszeństwo papieżowi jest dogmatem, Wybaczcie, ale to jest herezja, tak jak ostatnio ksiądz proboszcz powiedział,że KAŻDY OCHCZONY BĘDZIE ZBAWIONY, A GDY na moje słowa Nie każdy, który mówi Panie wejdzie do królestwa, był bardzo zdziwiony. Może czas, abyśmy od nowa zaczęli czytać Pismo Sw. Z Bogiem.

    • wobroniewiary pisze:

     To nie my, to papież Bonifacy wydał bullę 😀
     Bullę o nazwie Unam sanctam

     No i było to wieki temu, więc Adminka nie mogła go ani „zamordować” ani przekupić ani zniszczyć ani w żaden inny sposób zmusić, o co jest posądzana dzisiaj, po prostu przytoczyła fragment bulli papieskiej, który jest nie w smak zwolennikom Mery

     Być ochrzczonym to jedno, ale będziemy zbawieni przez nasza wiarę. Wierzymy w Jezusa. Tego Jezusa, który do Piotra powiedział „paś baranki moje” a dziś i baranek przeszkadza wielu 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s