Ojciec Święty Franciszek i Medziugorje

Niewiele jest w internecie informacji, jakie jest stanowisko Ojca Świętego Franciszka odnośnie objawień Matki Bożej w Medziugorje. Ale wśród, niewielu jakie można znaleźć jest m.in. wywiad z arcybiskupem z Argentyny. Jego Eminencja Emilio Ogñénovich*, bo o nim mowa udzielił tego wywiadu w czasie pobytu w Medziugorju w maju 2006 roku. Mówił w nim, że rozmawiał z prymasem Argentyny, ks. kard. Jorge Mario Bergoglio, o planowanym wyjeździe do Medziugorja. Przyszły Ojciec Święty Franciszek był bardzo szczęśliwy, że ks. abp. Emilio Ogñénovich tam jedzie.

Wywiad ukazał się 31 maja 2006 roku na oficjalnej stronie parafii Medziugorje – medjugorje.hr .

Tłumaczenie artykułu: „Arcybiskup z Argentyny odwiedził Medziugorje”

 

W dniach od 25 do 31 maja w Medziugorju przebywał Jego Eminencja Emilio Ogñénovich, emerytowany arcybiskup diecezji Mercedes-Luján (Argentyna).
W czasie swojego pobytu spotkał się z medziugorskim proboszczem o. Ivanem Sesarem. Z uwagi na fakt, że Arcybiskup był założycielem katolickiego radia i telewizji w Buenos Aires, wyraził życzenie zwiedzenia radiostacji Mir Medziugorje, o której powiedział, że jest to duszą Medziugorja. W wywiadzie prowadzonym przez Huanitę Dragićević, Jego Eminencja Emilio Ogñénovich, mówiąc o Medziugorju, powiedział między innymi:
W Kościele, niestety, wciąż jeszcze panuje wielka niewiedza, jeśli chodzi o wielką nadprzyrodzoną rzeczywistość w Medziugorju pośród współczesnego świata. Mnie jednak napawają nadzieją słowa Jana Pawła II, który nam kapłanom i biskupom powiedział, abyśmy towarzyszyli pielgrzymom udającym się do Medziugorja, gdzie ludzie modlą się, nawracają, poszczą i zmieniają swoje życie. Kościół potrzebuje jeszcze czasu, aby ogłosić swoje stanowisko wobec Medziugorja, podobnie jak w swojej mądrości potrzebował czasu, aby wydać swój sąd na temat Fatimy i Lourdes.
Jeśli chodzi o Medziugorje, to ja podzielę się swoim osobistym przekonaniem ze swoimi braćmi biskupami i naszym Przewodniczącym Konferencji Episkopatu Argentyny prymasem Bergoglio, który był bardzo szczęśliwy, kiedy powiedziałem mu o swoim wyjeździe do Medziugorja.

Jeśli zapytacie mnie o moje własne zdanie na temat Medziugorja, to muszę powiedzieć, że czuję się jak matka, jak brzemienna niewiasta, która będąc w szóstym miesiącu ciąży, nie może się wprost doczekać narodzin swojego dziecka. Nie należy jednak przyspieszać tego momentu, gdyż on sam nadejdzie w odpowiednim czasie.”

źródło: http://medjugorje.hr

PS. Tłumaczenie wywiadu z języka chorwackiego. Dziękuję

*Urodzony w Olavarria, w prowincji Buenos Aires 25 stycznia 1923 roku w rodzinie o korzeniach chorwackich. Święcenia kapłańskie przyjął 17 grudnia 1949. Służył Bogu przez ponad 61 lat kapłaństwa w tym 31 lat jako biskup. Zmarł
za: http://medziugorje.blogspot.com

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „Ojciec Święty Franciszek i Medziugorje

 1. malina pisze:

  Ja znalazłam coś takiego 😉

  We note that Cardinal Bergoglio is on the list of pro Medjugorje Cardinals on p.43 of „Medjugorje and the Church” by Denis Nolan. And on p. 91, Archbishop Emilio Ognenovich is quoted as saying in 2006 that Cardinal Bergoglio „was very happy when I told him that I was going to Medjugojre.”)
  http://www.marytv.tv/

 2. Anna pisze:

  Franciszkanie będą przy Papieżu
  Franciszkanie z La Verny będą służyć do Mszy św. inaugurującej pontyfikat Ojca Świętego Franciszka 19 marca w Watykanie. Taką wolę wyraził nowy Papież.

  Prośbę o służenie do Mszy św. inauguracyjnej skierował do franciszkanów Ojciec Święty Franciszek – podała Katolicka Agencja Informacyjna.

  W La Vernie koło Arezzo św. Franciszek z Asyżu otrzymał w 1224 r. stygmaty. Z tego sanktuarium przyjedzie do Watykanu 14 zakonników, w klasztorze pozostaną jedynie chorzy i zbyt sędziwi, by mogli odbyć podróż do Rzymu.
  http://www.naszdziennik.pl/wiara-stolica-apostolska/27020,franciszkanie-beda-przy-papiezu.html

 3. Anna pisze:

  Nigdy nie chciał by go nazywano go biskupem, eminencją. Dla wszystkich chciał być ojcem Jorge – o papieżu Franciszku opowiada o. Hugo Guillermo Ortis, jezuita, kierownik hiszpańskojęzycznej sekcji Radia Watykańskiego.

  http://gosc.pl/doc/1488906.Wysylal-nas-na-ulice

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s