Papież Franciszek: „karierowicze w Kościele to złodzieje i zbóje” a nie może być mowy o religii przypominającej handel

papiez_franciszekPapież Franciszek ostro wypowiedział się w poniedziałek o karierowiczach w Kościele nazywając ich „złodziejami i zbójami”, którzy „okradają Jezusa z chwały” i myślą tylko o zyskach dla siebie.

– Także we wspólnotach chrześcijańskich są karierowicze. Udają, że wchodzą do niej, ale to złodzieje i zbóje okradający Jezusa z chwały – powiedział cytowany przez Ansę papież w homilii podczas porannej mszy, jaką codziennie odprawia w watykańskim Domu świętej Marty, gdzie mieszka. Dodał, że karierowicze „chcą tylko zysku dla samych siebie”.
Franciszek stwierdził, że nie może być mowy o religii przypominającej handel.
– To byłaby religia jak ze sklepu. Ja dam ci chwałę, a ty dasz ją mnie – podkreślił.
Wezwał wszystkich w Kościele, by postępowali zgodnie z błogosławieństwami, wskazanymi przez Jezusa w Kazaniu na Górze: “jesteś pokorny, ubogi, cichy, sprawiedliwy”.
– Kiedy przedstawiają ci inną propozycję, nie słuchaj jej – apelował papież.
Następnie zauważył: „Jest wiele ścieżek, być może bardziej korzystnych, ale nie są one prawdziwe”.
Drogą jest tylko Jezus. Ktoś z was powie: „Ojcze jesteś fundamentalistą”. Nie, to po prostu powiedział Jezus: „Ja jestem bramą”- mówił papież Franciszek.
Za: deon.pl

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Papież Franciszek, Zagrożenia duchowe i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

24 odpowiedzi na „Papież Franciszek: „karierowicze w Kościele to złodzieje i zbóje” a nie może być mowy o religii przypominającej handel

 1. wobroniewiary pisze:

  Matka Boża na całym świecie prosi o Różaniec Święty. Św. Ojciec Pio wołał „Nie wypuszczajcie Różańca z rąk”
  S. Łucja z Fatimy „Różaniec może zawiesić prawa natury i zapobiec wojnom”

  Trwa na żywo transmisja codziennego Różańca z Placu św. Piotra. Dołączajmy kto może!

 2. Magdalena pisze:

  Anna Grodzka oburzyła się na Rzecznika Praw Dziecka za to, że honorowym patronatem objął imprezę, na której występował ks. Dariusz Oko

  „Od strony medycznej homoseksualizm jest katastrofą. 60 proc. chorych na AIDS to geje. Mają też oni olbrzymi udział w pedofilii. Ich życie wymaga terapii” – powiedział ks. prof. Dariusz Oko

  „Szok. Rzecznikiem powinien się zająć parlament!” – oburzyła się Anna Grodzka. „Żeby roztaczać patronat nad imprezami, na których głoszone są takie poglądy, trzeba być kompletnie niedouczonym!” – dodała, powołując się na fakt, że Międzynarodowa Organizacja Zdrowia nie uznaje homoseksualizmu za chorobę.
  http://www.fronda.pl/a/grodzka-oburzona-na-rpd-za-wyklad-ks-oko,27685.html

 3. wobroniewiary pisze:

  Około 1981 roku ks. bp Zbigniew Kraszewski po powrocie z Rzymu opowiedział na Jasnej Górze członkom Kapłańskiego Ruchu Maryjnego, co następuje:

  Na prywatnej audiencji dla Polaków Jan Paweł II pochwalił Ruch za to, że wszyscy (także świeccy, na wieczernikach – chórem) mówią egzorcyzm Leona XIII, zaczynający się od modlitwy do św. Michała Archanioła. Po chwili jednak wyjął z kieszeni swój różaniec i pokazując obecnym powiedział: „Ale przecież to jest egzorcyzm przeciwko wszystkim złym duchom, dostępny także dla świeckich!” Widząc zaskoczenie na twarzach, dodał: „Żebyście nie mieli wątpliwości, to ja w tej chwili nadaję Różańcowi moc egzorcyzmu”. Usłyszawszy to stwierdziliśmy my, zebrani na Jasnej Górze w Sali Różańcowej: „Przecież właśnie od dnia wypowiedzenia przez Papieża tych słów – od kilku miesięcy – Różaniec stał się strasznie męczącą modlitwą! Musieliśmy toczyć walkę z rozproszeniami, z sennością oraz z innymi przeszkodami, jak nigdy dotąd!”
  https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/modlitwa/rozaniec-swiety-jako-egzorcyzm-2/

 4. Ania pisze:

  ks egzorcysta Antoni Zielinski wyjaśnia czym jest spoczynek w Duchu Świętym

  • wobroniewiary pisze:

   Bardzo dobrą odpowiedź daje o. Kocańda (były egzorcysta)
   Spoczynek w Duchu Świętym – jak odróżnić prawdziwy od tych spektakularnych udawanych i tych od złego ducha
   http://pierzchalski.ecclesia.org.pl/index.php?page=10&id=10-01&sz=&pyt=153

  • wobroniewiary pisze:

   Długo szukałam w archiwum ale znalazłam i warto.
   Tu o. Kocańda krótko i zwęzłowato tłumaczy czym jest spoczynek w Duchu Świętym.
   Słuchając wielu opinii bałam się tego i podchodziłam nieufnie do tematu ale widziałam spoczynki w Duchu Świętym po błogosławieństwie egzorcysty ks. Pęzioła, o. Kocańda też jest egzorcystą (teraz już byłym ale egzorcystą), więc chyba ich lepiej słuchać jak wszystkowiedzących ludzi
   Polecam jasne i klarowne tłumaczenie od 4.57

 5. AA pisze:

  Prawdziwi chrześcijanie to nie włamywacze, ale ludzie żyjący logiką Jezusowych błogosławieństw: pokorni, ubodzy, cisi i sprawiedliwi. Mówił o tym Papież Franciszek podczas porannej Mszy w kaplicy Domu św. Marty. W liturgii wzięli udział pracownicy Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej oraz technicy z ośrodka transmisyjnego Radia Watykańskiego w Santa Maria di Galeria pod Rzymem. W homilii Ojciec Święty nawiązał do dzisiejszego czytania z Ewangelii św. Jana, w którym Jezus wyjaśnia, że to On jest bramą owiec, natomiast ci, którzy do owczarni wchodzą inną drogą, są złodziejami i rozbójnikami.

  „Także w chrześcijańskich wspólnotach zdarzają się tacy włamywacze, co szukają swego – mówił Franciszek. – Tacy świadomie czy nieświadomie udają, że wchodzą, ale są złodziejami i rozbójnikami. Dlaczego? Bo kradną chwałę Chrystusa, pragną własnej chwały i o tym właśnie Jezus mówił do faryzeuszy: «Jedni od drugich odbieracie chwałę…». To taka religia trochę handlowa: Ja tobie daję chwałę, a ty mnie. Ale ci nie weszli przez prawdziwą bramę. Bramą jest Jezus, a kto nią nie wchodzi, błądzi. Ale jak rozpoznać, która brama jest Jezusowa? Weź ewangeliczne Błogosławieństwa i czyń to, co one mówią. Bądź pokorny, ubogi, cichy, sprawiedliwy…”.

  http://www.fronda.pl/a/mocne-slowa-papieza-franciszka-o-tzw-ksiezach-karierowiczach-kradna-chwale-chrystusa-pragna-wlasnej-chwaly,27692.html

 6. Magdalena pisze:

  Prawdziwi chrześcijanie to nie włamywacze, ale ludzie żyjący logiką Jezusowych błogosławieństw: pokorni, ubodzy, cisi i sprawiedliwi. Mówił o tym Papież Franciszek podczas porannej Mszy w kaplicy Domu św. Marty. W liturgii wzięli udział pracownicy Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej oraz technicy z ośrodka transmisyjnego Radia Watykańskiego w Santa Maria di Galeria pod Rzymem. W homilii Ojciec Święty nawiązał do dzisiejszego czytania z Ewangelii św. Jana, w którym Jezus wyjaśnia, że to On jest bramą owiec, natomiast ci, którzy do owczarni wchodzą inną drogą, są złodziejami i rozbójnikami

  Jak zaznaczył Papież, uznanie Chrystusa za bramę, ale także drogę – jedyną właściwą, która nie prowadzi na manowce – nie jest jakimś fundamentalizmem. Po grzechu pierworodnym mamy przecież skłonność do wynajdywania klucza interpretacji wszystkiego i do przyznawania sobie władzy torowania własnych dróg i przejść. Tymczasem jedyną właściwą bramą jest Chrystus i to do niej należy usilnie pukać.

  „Czasem jest ona zamknięta – kontynuowała Ojciec Święty. – Wtedy jesteśmy smutni, doświadczamy strapienia, mamy kłopoty z pukaniem do tych drzwi. Ale nie można iść gdzie indziej, by szukać innych drzwi, które wydają się łatwiejsze do sforsowania, wygodniejsze, bardziej poręczne. Zawsze są tylko te jedne: Jezus. A On nigdy nie zawodzi. Jezus nie oszukuje, nie jest złodziejem ani rozbójnikiem. Dał za mnie swoje życie – każdy z nas powinien to powiedzieć: «Ty, który oddałeś za mnie swoje życie, proszę, otwórz, abym mógł wejść»”.

  http://pl.radiovaticana.va/news/2013/04/22/poranna_msza_z_papieżem_franciszkiem:_chrystus_jest_jedyną_bramą/pol-685352

 7. Magdalena pisze:

  40-lecie profesji zakonnej Jorge Bergoglio
  Dokładnie dzisiaj przypada 40. rocznica złożenia przez obecnego Papieża profesji zakonnej. Miało to miejsce w święto Najświętszej Maryi Panny Matki Towarzystwa Jezusowego. Jest ono obchodzone przez jezuitów 22 kwietnia, w dzień, w którym w 1542 r. św. Ignacy Loyola i jego pierwsi towarzysze złożyli w Bazylice św. Pawła za Murami uroczyste śluby, dając początek dopiero co zaaprobowanemu przez Pawła III zakonowi. Również ks. Jorge Bergoglio, mający w 1973 r. 36 lat, złożył klasyczną jezuicką profesję zakonną czterech ślubów: czystości ubóstwa i posłuszeństwa oraz specjalnego posłuszeństwa Ojcu Świętemu w sprawach misji.

  http://pl.radiovaticana.va/news/2013/04/22/40-lecie_profesji_zakonnej_jorge_bergoglio/pol-685359

 8. wobroniewiary pisze:

  Bez zbędnych słów 😉

 9. wobroniewiary pisze:

  „Wszystkie rzeczy, które używałem na co dzień zostawiam do dyspozycji mojemu ukochanemu tacie i bratu. Moją wolą jest, aby samochód sprzedać i uzyskane z niego pieniądze, wraz z oszczędnościami przeznaczyć na zakup 4 monstrancji, na podobieństwo tej którą podarowałem parafii św. Franciszka w Zabrzu. Na każdej z nich proszę wygrawerować napis: Wdzięczny Bogu za dar świętego kapłaństwa, ofiaruje ks. Damian Kominek. (+data)”.

  Poruszający testament ks. Damiana
  Pogrzeb ks. Damiana Kominka zgromadził kilka tysięcy ludzi z całego świata. Nawet przypadkowi ludzie, pytani o zmarłego, powszechnie przerywali swoje relacje z powodu spazmatycznego szlochu. Podczas Mszy eksportacyjnej został odczytany tekst duchowego testamentu śp. ks. Damiana.

  Ks. Damian Kominek pochodził z zabrzańskiej parafii św. Franciszka. Od 9 lat był wikarym w Rusinowicach koło Lublińca, gdzie znajduje się duży Ośrodek Edukacyjno-Rehabilitacyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej, prowadzony przez Caritas Diecezji Gliwickiej. Swoją pracą w parafii i z niepełnosprawnymi zyskał powszechny szacunek i uznanie wszystkich, którzy go spotkali. Zginął tragicznie w wypadku samochodowym 16 kwietnia. Miał 35 lat. W jego pogrzebie 20 kwietnia w Rusinowicach uczestniczyło kilka tysięcy ludzi.

  Poniżej tekst testamentu ks. Damiana Kominka. Zasadnicza część została napisana 14 maja 2006 r. (siedem lat przed śmiercią). Autor dokonał potem dwóch niewielkich korekt – 7 stycznia 2011 r. oraz 15 marca 2012 r. Pisownia oryginalna.

  http://gliwice.gosc.pl/doc/1528749.Poruszajacy-testament-ks-Damiana

 10. wobroniewiary pisze:

  23 kwietnia, w liturgiczne wspomnienie św. Jerzego, przypadają imieniny Jorge Mario (Jerzego Mariusza) Bergoglio – papieża Franciszka. Z tej okazji odprawi on o godz. 10.00 Mszę świętą.

  W kaplicy Paulińskiej Pałacu Apostolskiego, z udziałem kardynałów obecnych w Watykanie.
  Dzień imienin papieża jest w Watykanie wolny od pracy. Za pontyfikatu Jana Pawła II był to 4 listopada (św. Karola Boromeusza), a za Benedykta XVI – 19 marca (św. Józefa).
  Jorge Mario Bergoglio Sívori urodził się 17 grudnia 1936 r. Został ochrzczony 25 grudnia w bazylice Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych na terenie parafii św. Karola Boromeusza w dzielnicy Almagro. Tamtejszymi parafianami byli m.in. słynny śpiewak tang Carlos Gardel, który wcześniej należał do kościelnego chóru dziecięcego, i bł. Zefiryn Namuncurá.
  Obecny proboszcz parafii, salezjanin, ks. José Repovz, opowiada, że od dnia wyboru kard. Bergoglio na papieża, wierni modlą się przy chrzcielnicy, do której przed niemal 77 laty przynieśli go rodzice: Mario José Bergoglio i Regina Sívori, aby nadać mu imiona Jorge Mario (Jerzy Mariusz). Podobnie zresztą modlił się sam kard. Bergoglio za każdym razem, gdy odwiedzał tę parafię.
  W 70. rocznicę jego urodzin obok chrzcielnicy umieszczono mały obrazek z kopią aktu jego chrztu. Znajdują się na nim także imiona jego rodziców chrzestnych. Byli nimi: Francisco Sívori i Rosa Vassallo de Bergoglio. Przyszłego papieża ochrzcił salezjanin, ks. Enrique Pozzoli, który później był jego pierwszym kierownikiem duchowym.
  Młody Jorge Mario miał w zwyczaju długo modlić się przed obrazem Maryi Wspomożycielki, pobłogosławionym przez św. Jana Bosko. Z bazyliki zaś często chodził do pobliskiej kaplicy św. Antoniego, w której w 1908 r. powstał klub piłkarski San Lorenzo de Almagro, którego był i nadal jest kibicem.

  http://info.wiara.pl/doc/1530073.We-wtorek-imieniny-papieza

 11. Magdalena-Zofia pisze:

  No i jak tu nie kochać Ojca Świętego Franciszka !!!

 12. Michałk pisze:

  Heh, przecież to o [….edycja Adminka]
  Papież Franciszek ostro wypowiedział się w poniedziałek o karierowiczach w Kościele nazywając ich “złodziejami i zbójami”, którzy “okradają Jezusa z chwały” i myślą tylko o zyskach dla siebie

  • wobroniewiary pisze:

   Nie sądźcie a nie będziecie sądzeni.
   Czy ten kapłan jest ci coś osobiście winien? To idź i upomnij się u niego osobiście, to co piszesz jest po prostu obrzydliwe, rzucanie nazwiskami bo ktoś widział i powiedział.

   Wstyd. Nie tak postępuje katolik!!!

   • Michałk pisze:

    Nie, nie jest mi nic winien. Rozmawiałem z kuzynem dziadka, który wplacił mu 400 pln ze swojej emerytury na stocznie. Potem się okazało, że stoczniowcy nie dostali ani złotówki. Nie będę pisał co ten staruszek zrobiłby z ojcem dyrektorem. A był to cicho-ciemny, weteran II wojny światowej, był skoczkiem spadochronowym. Oni mieli swoje sposoby 🙂

   • Sebro pisze:

    To Ty nie wiesz? Przecież każdy taki komentator jest zazwyczaj głównym księgowym u danego księdza albo samym materacem chociażby więc ma informacje z pierwszej ręki.

    Przepraszam za tę złośliwość ale i mnie wkurzają takie teksty, że ten a tamten to tylko dla kasy/kariery/popularności został księdzem. Jeśli nawet coś sprzeniewierzył to Bóg go rozliczy a nie my.
    Inną sprawą jest gdy jakiś kapłan czy zakonnik publicznie opowie się za jakąś kwestią będącą w sprzeczności z nauka KK. Wtedy można podyskutować i przede wszystkim modlić się za delikwenta. Ale oskarżenia oparte na pomówieniach to po prostu kpina. 8 przykazanie się kłania.

   • Anonim pisze:

    @Michałk
    Sprawy „zbiórki na stocznię” już dawno były wyjaśniane wystarczyło czytać Nasz Dziennik a nie wybiórczą oglądać Tv Trwam a nie tvn a wszystko było by jasne.

 13. Michałk pisze:

  Ciekawe, już kolejny mój wpis zbanowany 🙂
  Nie podejmujecie dyskusji, gdy jest ona Wam nie na rękę. Najłatwiej stosować cenzurę.
  W takim stanie czekacie na Namaszczonego?
  Po co On Wam? Żeby robił to co Wy uznacie za słuszne???
  A może to będzie niepokorny indywidualista, który oprócz Boga nie będzie się słuchał nikogo?
  Człowiek, który ostrym słowem będzie oddzielał obłudników od ludzi prawych?
  Jak Go potraktujecie, gdy nie spełni Waszych oczekiwań.
  BĘDZIECIE CHCIELI ZROBIĆ Z NIM TO SAMO CO ŻYDZI Z JEZUSEM.
  Zbliża się czas, gdy zacznie swoją działalność publiczną.
  Już wybierzcie, czy będziecie mu sprzyjać, czy wystąpicie przeciw niemu.
  Zróbcie to teraz, gdy go jeszcze nie znacie.
  Czasy idą ciężkie i będzie działał zdecydowanie.
  Wybierzcie już, po której stronie będziecie!

  Ponieważ używacie cenzury, to jest mój ostatni wpis.

  • Magdalena-Zofia pisze:

   Michałk pisze:
   „Nie podejmujecie dyskusji, gdy jest ona Wam nie na rękę.”
   – Nie podejmujemy dyskusji, opartej na oszczerstwach i pomówieniach.

   Przepraszam, a jak Pan sobie wyobraża, żeby strona była bez cenzury ? Czy Pan zdaje sobie sprawę, co by tu powstało za bagno !!!, ile by jeszcze było takich wpisów jak Pańskie !

 14. wobroniewiary pisze:

  Zamiast krytykować przygarnij w modlitwie a Bóg Ci wynagrodzi wszelkie oszczerstwa i zniewagi rzucane na kapłanów
  Nie przeklinaj – tylko błogosław!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s