Maj – miesiąc szczególny… św. Józefa, miesiąc Maryi, rocznice objawień, zamachu, beatyfikacji… miesiąc Nieba

Maj to najpiękniejszy miesiąc. Miesiąc szczególny…
1 maja – święto Józefa robotnika, opiekuna Świętej Rodziny, ale też i II-ga rocznica beatyfikacji Jana Pawła II,
3 maja – święto Królowej Polski,
13 maja – rocznica objawień Pani z Fatimy, rocznica zamachu na Jana Pawła II na Placu św. Piotra i cudownej interwencji Matki Bożej Fatimskiej,
cały maj – nabożeństwa majowe….

Modlitwa papieża Jana XXIII  do świętego Józefa robotnika
Święty Józefie, Opiekunie Dzieciątka Jezus, przeczysty Oblubieńcze Maryi, który wypełniając wiernie swoje obowiązki, pracą rąk zarabiałeś na utrzymanie Świętej Rodziny Nazaretańskiej, weź nas w swoją opiekę, kiedy z ufnością się do Ciebie zwracamy. Ty znasz nasze potrzeby, troski, nadzieje. Ty również przeżywałeś chwile próby, doświadczenia i niepokoju. Do Ciebie się uciekamy ufni, że w Tobie znajdziemy opiekuna.
Wśród rozlicznych zajęć codziennego życia Twoja dusza znajdowała pokój i ukojenie w głębokim zjednoczeniu z Jezusem i Jego Matką, Twojej pieczy powierzonym. Dopomóż i nam zrozumieć, że w naszych potrzebach nie jesteśmy opuszczeni, byśmy w naszej pracy też spotykali Jezusa i przy Nim trwali, podobnie jak Ty to czyniłeś.
Uproś nam tę łaskę, by w naszych rodzinach, w zakładach i miejscach pracy, wszędzie gdzie chrześcijanin pracuje, wszystko było nacechowane miłością, cierpliwością i sprawiedliwością. Niech każdy usiłuje czynić wszystko dobrze, by kiedyś otrzymał bogactwo darów nieba. Amen

Miesiąc nabożeństw majowych

3 maja – święto Królowej Polski

krplPolskie Dni w Medziugorju
Maryja nauczycielką wiary i miłości Ojczyzny

Uroczystość Królowej Polski w Medziugorju
2-3 maja 2013

Obchodom przewodniczył będzie ks. dr Eugeniusz Derdziuk

Program obchodów
2 maja 2013 Godz. 14.20
po Mszy św. dla Polaków świadectwo – katecheza ojca Petara Ljubićića
O. Petar Ljubićić od 2 tygodni modli się za Polaków i pragnie dać świadectwo (kapłan, który we wskazanym przez Matkę Bożą czasie będzie razem z widzącą Mirjaną modlił się i pościł przez 10 dni, a 3 dni przed mającym nastąpić wydarzeniem ogłosi światu treść tajemnicy przekazanej widzącej przez Maryję). Miejsce spotkania podane będzie w ogłoszeniach po Mszy św.
Godz. 21.15 – po zakończonej adoracji Najświętszego Sakramentu gromadzimy się wokół figurki Matki Bożej na placu przed kościołem św. Jakuba, aby w łączności z Jasną Górą i ze wszystkimi Polakami wyśpiewać Apel Jasnogórski – całość: kliknij

13 maja – rocznica zamachu na Jana Pawła II oraz objawień fatimskich

Cud słońca w Fatimie (X 1917 – kilkadziesiąt tysięcy osób ujrzało wirujące słońce przemieszczające się po nieboskłonie, oświetlające zebranych wszystkimi kolorami tęczy…)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Cuda, Medziugorje, objawienia uznane przez Kościół, Pomoc duchowa i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

17 odpowiedzi na „Maj – miesiąc szczególny… św. Józefa, miesiąc Maryi, rocznice objawień, zamachu, beatyfikacji… miesiąc Nieba

 1. wobroniewiary pisze:

  Centrum uwagi Maryi i św. Józefa był Jezus
  Rozważanie Ojca Świętego Franciszka podczas audiencji ogólnej w Watykanie na placu św. Piotra 1 maja 2013 roku:
  http://www.naszdziennik.pl/wiara-stolica-apostolska/31369,centrum-uwagi-maryi-i-sw-jozefa-byl-jezus.html

 2. wobroniewiary pisze:

  Maj szczególnym miesiącem czci Matki Bożej
  Rozpoczęliśmy powszechnie uważany za najpiękniejszy miesiąc maj. Tradycja dedykuje ten miesiąc szczególnej czci Matki Bożej, a w Polsce w tym właśnie miesiącu obchodzimy uroczystość Matki Bożej Królowej Polski.

  Polacy jako „naród maryjny” bardzo ukochali różne formy czci dla Matki Bożej. Jedną z nich jest bardzo rozpowszechnione nabożeństwo majowe. Bardzo piękny i wzruszający jest, gdy przemierza się zwłaszcza wiejskie tereny Polski, widok spontanicznych grup ludzi gromadzących się w tym miesiącu przy ozdobionych kwiatami i wstęgami kapliczkach przydrożnych, krzyżach i figurach, by wspólnie odmówić lub zaśpiewać Litanię loretańską i piękne polskie pieśni maryjne. Pierwsze nabożeństwa majowe zaczęto odprawiać w Polsce w połowie XIX wieku w Płocku, Toruniu, Nowym Sączu i Krakowie, a od 1852 r. uroczyście w kościele Świętego Krzyża w Warszawie. Po 30 latach stało się ono bardzo popularne i znane w całym kraju.
  http://www.naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w-polsce/31352,maj-szczegolnym-miesiacem-czci-matki-bozej.html

 3. wobroniewiary pisze:

  Błogosławiony Jan Paweł II! :))
  Po niespełna 5,5-letnim procesie beatyfikacyjnym, Ojciec Święty Benedykt XVI uroczyście wyraził zgodę, wobec prośby wikariusza generalnego dla diecezji rzymskiej kard. Agostino Valliniego, która dotyczyła włączenia Papieża-Polaka w poczet błogosławionych i świętych. Następnie oficjalnie odsłonięto i zaprezentowano całemu światu, obraz beatyfikacyjny Karola Wojtyły.
  Bł. Janie Pawle II, módl się za nami!

 4. Ania pisze:

  MODLITWA ANIOŁA Z FATIMY
  O mój Boże, wierzę w Ciebie, uwielbiam Cię, mam nadzieję w Tobie i kocham Cię. Proszę Cię o przebaczenie dla tych, którzy w Ciebie nie wierzą, nie uwielbiają Ciebie, nie mają w Tobie nadziei i nie kochają Cię.
  O Przenajświętsza Trójco, Ojcze, Synu i Duchu Święty, w najgłębszej pokorze uwielbiam Cię i ofiaruję Ci Przenajdroższe Ciało, Krew, Duszę i Bóstwo Jezusa Chrystusa, obecne na wszystkich Ołtarzach świata, jako wynagrodzenie za zniewagi, świętokradztwa i obojętności, jakimi On Sam jest obrażany. Przez nieskończone zasługi Jego Najświętszego Serca i przez Niepokalane Serce Maryi błagam Cię o nawrócenie biednych grzeszników. Amen

 5. Ania pisze:

  Błogosławiony Jan Paweł II! :))
  Po niespełna 5,5-letnim procesie beatyfikacyjnym, Ojciec Święty Benedykt XVI uroczyście wyraził zgodę, wobec prośby wikariusza generalnego dla diecezji rzymskiej kard. Agostino Valliniego, która dotyczyła włączenia Papieża-Polaka w poczet błogosławionych i świętych. Następnie oficjalnie odsłonięto i zaprezentowano całemu światu, obraz beatyfikacyjny Karola Wojtyły.
  Bł. Janie Pawle II, módl się za nami!

 6. Admin pisze:

  Profanacja konfesjonałów, czyli zabijanie konfesjonałów gwoździami. Ale jest na szczęście polski ksiądz w USA

  Ks. Janusz Kukulka, o swojsko dla Polaków brzmiącym nazwisku, posługujący w parafii Derby w archidiecezji Hartford w USA dokonał udanego eksperymentu duszpasterskiego.
  Przyzwyczajenia
  Przez lata, ten ksiądz był zadowolony z odpuszczania grzechów, w przeznaczonym do tego celu pokoju, do którego drzwi znajdowały się na prawo od ołtarza Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej. Ale coś się stało w czasie tego Wielkiego Postu. Po raz pierwszy w tym roku zauważył że w jego kościele, już od czterech dekad, od 1970 roku wierni nie spowiadają się w konfesjonałach. Zlikwidowano je podczas Soboru Watykańskiego II i zabito gwoździami, a z czasem umieszczono w nich mechanizmy urządzeń klimatyzujących.
  http://www.fronda.pl/a/staroswiecki-konfesjonal-ozywil-duchowosc-parafian,27873.html

 7. Admin pisze:

  Dlaczego nienawidziłam księży
  Mówiłam dużo złych rzeczy o Kościele, a tak naprawdę wcale go nie znałam – o powodach swojego dawnego antyklerykalizmu mówi była modelka Anna Golędzinowska
  http://www.idziemy.pl/wiara/dlaczego-nienawidzilam-ksiezy/

 8. Małgosia pisze:

  1 maja 1955 roku zwracając się do Katolickiego Stowarzyszenia Robotników Włoskich papież Pius XII proklamował ten dzień świętem Józefa rzemieślnika.

  1 maja 1955 roku zwracając się do Katolickiego Stowarzyszenia Robotników Włoskich papież Pius XII proklamował ten dzień świętem Józefa rzemieślnika, nadając w ten sposób religijne znaczenie świeckiemu, obchodzonemu na całym świecie od 1892 r., świętu pracy. Odtąd tego dnia także Kościół akcentuje szczególną godność i znaczenie pracy. To wspomnienie jest wyrazem zrozumienia i poszanowania jej roli w duchowym rozwoju człowieka, a także okazją do złożenia hołdu tym jej wartościom, które pozwalają stosunki między ludźmi ją wykonującymi oprzeć na zasadach pokoju społecznego, dalekich od niezgody, gwałtu i nienawiści.
  http://www.fronda.pl/a/pius-xi-cala-akcje-kosciola-skierowana-przeciwko-komunizmowi-na-calym-swiecie-oddajemy-pod-opieke-sw-jozefa,27875.html

 9. Maggie pisze:

  W podanym wyzej http://www.idziemy.pl, jest informacja o sympozjum z 22.IV.br „Religijnosc miedzy wiara a przesadami” konkludujacym:
  „ze rozni ludzie, a wsrod nich przestepcy i politycy, czesto dokonuja „zawlaszczania religii” dla poprawy wlasnego wizerunku i uzyskania akceptacji w spoleczenstwie. I ten wniosek z watykanskiego sympozjum zabrzmial echem w papieskiej homilii”.

  • Maggie pisze:

   Ta konkluzja jest niezwykle trafna …wystarczy sie wokol rozejrzec po „podworku”….
   Jezus jest Panem!

 10. Anna pisze:

  1 maja
  Miłosierdzie wobec bliźnich
  Bądź zawsze miłosierna, jako Ja miłosierny jestem. Kochaj wszystkich z miłości ku Mnie, choćby największych wrogów, aby się mogło w całej pełni odbić w sercu twoim miłosierdzie Moje (Dz. 1695).

 11. Paweł pisze:

  Papież do Polaków: patrzcie na przykład bł. Jana Pawła II
  Szczególnie liczną grupę na dzisiejszej audiencji ogólnej stanowili Polacy. Przybyli oni do Rzymu w niemal 80 zorganizowanych grupach. Papież Franciszek zwrócił się do niech z pozdrowieniem, przypominając zarazem o ich wielkim rodaku:

  „Dzisiaj, w drugą rocznicę beatyfikacji Jana Pawła II, szczególnie witam przybyłych na audiencję Polaków. Pozdrawiam liczną pielgrzymkę z diecezji kaliskiej i grupę z sanktuarium z Pólka. Pozdrawiam kleryków i ich moderatorów z seminariów duchownych w Pelplinie i w Białymstoku. Niech wasze życie przenika przykład wiary, miłości i odwaga apostolska Jana Pawła II. W modlitwie wypraszam dla was wszystkich, dla Kościoła i całej Polski, opiekę Matki Bożej i potrzebne dary Bożej Opatrzności. Z serca wam błogosławię”.
  http://pl.radiovaticana.va/news/2013/05/01/papież_do_polaków:_patrzcie_na_przykład_bł._jana_pawła_ii/pol-688075

 12. Nowa pisze:

  Myśli Ojca Pio
  1 maja
  Kiedy przechodzi się przed obrazem Matki Bożej, trzeba mówić: „Pozdrawia Cię, o Maryjo! Pozdrów ode mnie Pana Jezusa” (AdFP, s. 401).
  https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/mysli-sw-pio-na-kazdy-dzien/mysli-sw-pio-maj/

 13. Nowa pisze:

  Maj miesiąc cudów Cud w Fatimie i cud w Medziugorje

 14. Pingback: Maj-miesiąc szczególny …miesiąc Nieba | Biały, bardzo biały

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s