Franciszek powitał Benedykta XVI po jego powrocie do Watykanu oraz … pierwszego w historii rosyjskiego ambasadora w Watykanie

Benedykt XVI powrócił do Watykanu.
Helikopter, którym przyleciał z Castel Gandolfo wylądował tuż po godz. 17. Na lądowisku powitali go najwyżsi przedstawiciele Watykanu, z sekretarzem stanu kard. Tarcisiem Bertone i dziekanem kolegium kardynalskiego kard. Angelo Sodano na czele. Ojciec Święty oczekiwał natomiast swego poprzednika przed jego nową rezydencją, czyli byłym klasztorem Mater Ecclesiae, który znajduje się w Ogrodach Watykańskich.
Komunikat Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej podaje, że było to powitanie pełne braterskiej serdeczności. Obaj Papieże udali się następnie do klasztornej kaplicy na krótką modlitwę. Watykański komunikat informuje ponadto, że były Papież jest zadowolony z powrotu do Watykanu. Będzie tu nadal służyć Kościołowi, przede wszystkim poprzez modlitwę. Wraz z Benedyktem XVI będą mieszkać abp Georg Gänswein oraz członkinie stowarzyszenia Memores Domini, które będą nadal posługiwały byłemu Papieżowi.

Ponadto, w dniu dzisiejszym po raz pierwszy od ustanowienia pełnych stosunków dyplomatycznych z Rosją w 2009 roku, powołała ona ambasadora przy Stolicy Apostolskiej. Papież Franciszek przyjął go dziś rano w Watykanie

Reklama
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Papież Franciszek i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na „Franciszek powitał Benedykta XVI po jego powrocie do Watykanu oraz … pierwszego w historii rosyjskiego ambasadora w Watykanie

 1. Ania pisze:

  Na prywatnej audiencji Papież Franciszek przyjął nowego ambasadora Federacji Rosyjskiej przy Stolicy Apostolskiej. Aleksandr Awdiejew złożył w Watykanie listy uwierzytelniające. 67-letni rosyjski dyplomata rozpoczął swoją karierę w 1968 r. Na czasy schyłkowego Związku Radzieckiego przypadła też jego pierwsza funkcja ambasadorska, pełniona w Luksemburgu (1987-1990). Już jako przedstawiciel Federacji Rosyjskiej Aleksandr Awdiejew był następnie ambasadorem w Bułgarii (1992-1996) i Francji (2002-2008). Ostatnio (2008-2013) miał stanowisko ministra kultury.
  http://pl.radiovaticana.va/news/2013/05/02/nowy_rosyjski_ambasador_u_ojca_świętego/pol-688399

 2. Magdalena pisze:

 3. Patriota i katolik pisze:

  Sześciu belgijskich senatorów wniosło projekt ustawy, która przewiduje kary więzienia i wysokie grzywny dla krytyków islamu. Projekt zakłada surowe kary dla osób, które m. in. „uważają islam za religię przemocy, wspierającą terroryzm” lub np. „uważają islam za ideologię polityczną, wykorzystywaną do realizacji celów politycznych i wojskowych”. Jednocześnie w Walonii oficjalnie zmieniono w kalendarzu szkolnym nazwy chrześcijańskich przerw świątecznych i umożliwiono wyznawcom islamu dopisanie ich własnych.

  http://www.pch24.pl/w-belgii-zakaza-islamofobii-,14539,i.html

 4. Patriota i katolik pisze:

  Pokazali, kto tu rządzi
  Z prof. Piotrem Jaroszyńskim, kulturoznawcą, wykładowcą na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II i w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, rozmawia Jacek Dytkowski

  Różowe baloniki, flagi z logiem Programu 3 Polskiego Radia, różowe ulotki reklamujące „Gazetę Wyborczą”, przy tym orzeł z czekolady bez korony gotowy do spożycia i uśmiechnięty prezydent Bronisław Komorowski – tak wyglądała akcja „Orzeł może”, którą zorganizowano w związku z Dniem Flagi. Czy można to nazwać świętowaniem?

  http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/31493,pokazali-kto-tu-rzadzi.html

 5. Paweł pisze:

  Sercem rezydencji jest kaplica, w której z woli Jana Pawła II od 13 maja 1994 r. modliły się w intencjach Papieża i Kościoła siostry klauzurowe. Teraz tę posługę modlitwy przejmuje Benedykt XVI

  Siedzibą Papieża seniora będzie teraz dawny klasztor klauzurowy Mater Ecclesiae. Został on gruntownie wyremontowany i dostosowany do jego potrzeb. Przygotowano m.in. specjalny gabinet, gdzie przewieziono stare biurko kard. Ratzingera. Do nowego domu trafiły też inne meble, których używał, zanim został wybrany na Stolicę Piotrową, a które następnie przechowywano w magazynie watykańskim, oraz liczący kilkadziesiąt tysięcy tomów księgozbiór. Przygotowano też pokój gościnny dla ks. Georga Ratzingera.

  Wraz z Benedyktem XVI w ogrodach watykańskich zamieszkają cztery panie opiekujące się domem ze związanej z ruchem Comunione e Liberazione wspólnoty osób konsekrowanych Memores Domini oraz osobisty sekretarz abp Georg Gänswein. Sercem rezydencji jest kaplica, w której z woli Jana Pawła II od 13 maja 1994 r. modliły się w intencjach Papieża i Kościoła siostry klauzurowe. Teraz tę posługę modlitwy przejmuje Benedykt XVI. W ostatnich słowach przed ustąpieniem wyznał on, że odtąd staje się tylko pielgrzymem, a swoją modlitwą, refleksją i wszelkimi siłami wewnętrznymi chciałby służyć dobru wspólnemu, dobru Kościoła i ludzkości.

  http://pl.radiovaticana.va/news/2013/05/02/castel_gandolfo-watykan:_powrót_benedykta_xvi/pol-688403

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s