„Moc przekleństwa i sposoby obrony” i „zagrożenia demoniczne” – wykłady egzorcysty, ks. M. Piątkowskiego

Przekleństwo to świadome i celowe złorzeczenie — przywołanie zła, żeby zniszczyło danego człowieka i sprowadziło na niego nieszczęście. Złorzeczenie wypowiadane jest najczęściej pod wpływem emocji, mówiący nie ma wtedy na myśli klątwy, choć padają ciężkie słowa: „A niech cię szlag trafi!”, „Idź sobie w cholerę!”, „A żebyś zdechł!”. Ale wszelkie świadome życzenie komuś zła jest już przekleństwem. Nie musi nawet być wypowiedziane — ważna jest intencja. Ks. Marian Piątkowski wyjaśnia dlaczego przekleństwa mają wpływ na nasze życie oraz jak się przed nimi bronić.

Wykład ks. prałata Mariana Piątkowskiego koordynatora egzorcystów w Polsce pt. „Zagrożenie demoniczne dzisiaj” na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Jedno z ostatnich wystąpień ks. Mariana.

Informacja ze strony z filmem:
Wykład ks. prałata Mariana Piątkowskiego koordynatora egzorcystów w Polsce mianowanego przez Konferencję Episkopatu Polski pt. „Zagrożenie demoniczne dzisiaj” odbył się zgodnie z planem w czwartek 10.11.2011 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.
Zgodnie z planem choć nie bez przeszkód. Wiele wskazywało na to, że coś (lub może ktoś) próbowało utrudnić księdzu prałatowi przekazanie jego cennej wiedzy zgromadzonym licznie tj. prawie 300 słuchaczom. Najpierw samochód jadący po księdza tkwił godzinę w wielkim korku na jednej ulicy, potem okazało się, że ktoś nam zajął salę, po znalezieniu zastępczej wysiadły mikrofony, do szafki ze sprzętem nagłośnieniowym nie było klucza. Udało się w końcu to uruchomić i ze sporym opóźnieniem zaczęliśmy spotkanie. Czekaliśmy tylko kiedy przepalą się żarówki
Pozostałe części: http://www.egzorcyzmy.katolik.pl

Modlitwa w intencji śp. ks. prałata M. Piątkowskiego:
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen
Zdrowaś Maryjo…

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Pomoc duchowa, Zagrożenia duchowe i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

18 odpowiedzi na „„Moc przekleństwa i sposoby obrony” i „zagrożenia demoniczne” – wykłady egzorcysty, ks. M. Piątkowskiego

 1. wobroniewiary pisze:

  Jakie parafie omijać szerokim łukiem? Podpowiada… Gazeta Wyborcza

  Co zrobi światły uczestnik Mszy św. kiedy poczuje, że kapłan głoszący kazanie uraził jego inteligencję? Poskarży się do GW. Kiedy inteligent czuje się obrażony przez kaznodzieję? Gdy słyszy o satanizmie!

  Ksiądz Andrzej Bemowski, proboszcz parafii Świętej Teresy w Gdańsku, postanowił ostrzec dzieci, a nade wszystko ich rodziców przed demonicznymi symbolami w bajkach, w kulturze masowej. W związku z tym ksiądz proboszcz przygotował dla swoich parafian ulotki jakie rozdawał w czasie Mszy św. dla dzieci. Zawierały one mniej więcej taką oto treść:

  „Jakie są korzenie kotka, którego zna cały świat? Czy ludzie mają wiedzę na ten temat? Chyba nie wszyscy” – pyta ks. Bermowski i troszcząc się o wiernych tłumaczy:
  http://prawy.pl/portal_aktual/wiara/3020-jakie-parafie-omijac-szerokim-lukiem-podpowiada-gazeta-wyborcza

  • ula pisze:

   to ze GW szuka kazdej okazji zeby dokopac to wiemy! ale nie o tym chcialam, tylko o tych wszystkich nie prawdziwych informacjach krazacych po niecie. Sprawdzilam pochodzenie kotka i niestety, ale to ze zostal stworzony jako dziekczynienie dla szatana jest nie prawda. Zaprojektowala go kobieta… ale to tez nie o tym chce pisac. Ksiadz nie jest niczemu winien, zaufal zrodlom internetowym, ktore sa wiarygodne. Ja tez tak robie, jezeli zrodlem informacji jest wiarygodny srodek przekazu nie doszukuje sie, wiec apel do wszystkich ktorzy sa uwazani za wiarygodnych, sprawdzajcie 183929283 razy zanim cos umiescie… 🙂 a co do kotka tak na zakonczenie, to ze uzyto go do nie dosc fajnych rzeczy to w koncu nie wina kotka… jak sluchalam w rekolekcjach tutaj podanych ksiadz mowil, ze widzial zapalniczke w ksztalcie krzyza… a tak wogole jakie jest docelowe przeslanie kotka nie wiemy, ale wiemy ze informacja ktora ksiadz zaszczuty przez GW zostal wprowadzony w bald… internet to fajna rzecz… ale smieci sa pomieszane z brylantami i ciezko sie czasem polapac ehh

  • Maria z Warszawy pisze:

   Niestety nie można obejrzeć filmu Moc przeklenstwa….. macie może jakiś inny link

  • Maria z Warszawy pisze:

   kochani mam pytanie i prośbę. Czy ktoś z Was posiada Koronkę do Przemienienia Pańskiego? Jest to stara modlitwa . I czy mógłby że tak powiem uzyczyć jej.

   • Maggie pisze:

    Wypisalam na Google „Koronka do Przemienienia Panskiego” i jest tam do „wyciagniecia” ale nie umiem tego uczynic tak by przeniesc ja na ta strone. Mysle, ze warto by ta Koronka sie tu rowniez znalazla.

 2. Ania pisze:

  Kolumbia: Brutalne zabójstwo kapłana
  Do brutalnego zabójstwa kapłana doszło wczoraj w Kolumbii. Z rąk nieznanych sprawców zginął 48-letni ks. Antonio Valle Bayona.

  Jak podaje Katolicka Agencja Informacyjna, kapłan zginął od ciosów zadanych nożem. Duchowny był od czterech lat proboszczem w Lipaya, dzielnicy miasta Barranquilla. Jest on czwartym w tym roku katolickim kapłanem zabitym w Kolumbii

 3. Paweł pisze:

  Komorowski upiększa historie?

  Byliśmy sojusznikami w czasie II Wojny Światowej – i to sojusznikami od samego początku do samego końca wojny – podkreślił Komorowski zapominając chyba, że od 10 lipca 1940 roku do 20 sierpnia 1944 roku legalną władzę we Francji sprawował prohitlerowski rząd w Vichy. Rozkazywał on francuskiej policji i żandarmerii łapanie Żydów – wysyłanych następnie do obozów zagłady. Odpowiedzialność francuskiego państwa za prohitlerowską politykę została oficjalnie uznana przez byłego prezydenta Jacquesa Chiraca

  http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-komorowski-upieksza-historie-zaskakujace-oswiadczenie-prezyd,nId,964278#

 4. wobroniewiary pisze:

  Polecam słuchanie zwłaszcza od części 8 do 12. Pytania i odpowiedzi
  Ludzie zadają pytania ks. Piątkowski odpowiada
  I tak w cz. 9 od 9 min50 jest poruszona dokładnie sprawa Medziugorje, ale jest tez sprawa wróżb, posiadania bożków – posążków Buddy, papirusów, mandali (jak się tego pozbyć w bezpieczny sposób, bo i piece podczas palenia papirusów czy mandali potrafią wybuchać) jest temat homeopatii, a także modlitw ekumenicznych w Asyżu (odpowiedź ks. Piątkowskiego dała mi jasne odpowiedzi na konkretne pytania), sprawa opętań a chorób psychicznych, kwestii przekleństw i dziedziczenia pokoleniowego.
  I rzecz najważniejsza – trzeba zawsze prosić o ochronę przez zemstą złego ducha, jak piszemy jakieś świadectwa, podajemy komuś linki, po prostu mieszamy szyki złemu – nie zapominajmy prosić o ochronę (jeden ksiądz miał 7 razy skasowany doszczętnie samochód, jemu samemu nic się nie stało, to złe duchy mściły się za to, że odprawiał egzorcyzmy a on – zapominał prosić o ochronę. ks. Piątkowski nigdy nie miał takich problemów bo zawsze o tę ochronę prosi)
  http://www.youtube.com/user/korporacjalechia?feature=watch

  cz. 9 (m.in. o Medziugorje)

  Kolejny raz dziękuję Bogu, że dane mi jest słuchać tak mądrych wypowiedzi i uzyskać tyle odpowiedzi na konkretne pytania

 5. Magdalena pisze:

  Wysłuchałam wykładu o przekleństwie i bardzo za nie dziękuję Bogu, zwłaszcza za słowa od 37 minuty. Zabobony jakie w celu wyrzucenia złego ducha szerzy Wanda Prątnicka szerzą się prawie w każdym domu
  Polecam wysłuchanie każdemu. Ksiądz Piątkowski omawia najpierw książkę Wandy Prątnickiej „Opętanie przez złe duchy” ostrzega przed nią i bardzo dobrze, bo też miałam ją w zbiorach i teraz wiem jak łatwo można ulec zwiedzeniu. Nie ufać nigdy świeckim egzorcystom, łupią kasę i tyle.
  Prątnicka poleca modlitwę wstawienniczą, ogłasza się świecką egzorcystką, która za odpowiednią kwotę obecnie za 300 zł potrafi nawet przez tel. rozeznać złe duchy, ile ich jest i potem je wygoni. Do tego wiara w reinkarnację a niewiara w piekło i szatana stanowi dziwne niezrozumienie. Jak można wierzyć w dobre i złe duchy a nie wierzyć w szatana i w piekło. ć

  Druga książka przed którą ksiądz przestrzega to Zdejmowanie klątw i uroków – Alla Alicja Chrzanowska, która pisze, że wierzy w Boga ale całe zło jakie spotyka ludzi przypisuje energii.
  Ważne krótkie zdanie księdza egzorcysty, które mi pomogło raz na zawsze rozeznać czego unikać.
  „Tam duchy, tu energia”
  Poleca rytuały i magiczne zaklęcia plus modlitwy. Przepis z kociołkiem, piołunem i świecą rozjaśnił mi wszystko do tego owijanie ciała nitką w sobotnie południe.
  Jej modlitwy są takie poprawne teologicznie i zgodne z nauką katolicką, że można je śmiało zamieścić w książeczkach do nabożeństwa i w modlitewnikach zero błędów ale gdy dodać do tego te praktyki okultystyczne to już nie jest śmieszne ale tragiczne i niebezpieczne i zanurzone w okultyzmie.
  Polecam ten wykład każdemu

  • Dzieje Apostolskie 20,17-18.28-32.36.
   Paweł, posławszy z Miletu do Efezu, wezwał starszych Kościoła. A gdy do niego przybyli, przemówił do nich: “Wiecie, jakim byłem wśród was od pierwszej chwili, w której stanąłem w Azji. Uważajcie na samych siebie i na całe stado, nad którym Duch Święty ustanowił was biskupami, abyście kierowali Kościołem Boga, który On nabył własną krwią. Wiem, że po moim odejściu wejdą między was wilki drapieżne, nie oszczędzając stada. Także spośród was samych powstaną ludzie, którzy głosić będą przewrotne nauki, aby pociągnąć za sobą uczniów. Dlatego czuwajcie, pamiętając, że przez trzy lata we dnie i w nocy nie przestawałem ze łzami upominać każdego z was. A teraz polecam was Bogu i słowu Jego łaski władnemu zbudować i dać dziedzictwo ze wszystkimi świętymi. Po tych słowach upadł na kolana i modlił się razem ze wszystkimi.

   http://ewangeliadlanas.wordpress.com/2013/05/07/8-maja-2013-uroczystosc-sw-stanislawa-biskupa-i-meczennika-glownego-patrona-polski/

 6. wobroniewiary pisze:

  To do kompletu polecam:

  (I część mało wyraźna niestety)
  http://www.youtube.com/watch?v=VBU-OiMZ0hY

 7. TomaszWierny pisze:

  Lewacy we Francji znów chcą krzyżować katolików
  Wiele wskazuje na to, że pośród francuskiej młodzieży zwolennicy rozwiązań rodem z czasów krwawej rewolucji są nadal wpływową większością. W poniedziałek protest osób broniących normalnej rodziny lewacka młodzież podsumowała wezwaniem do krzyżowania katolików.

  W poniedziałek w miejscowości Rennes, stolicy Bretanii odbył się protest przeciwko haniebnej legalizacji homo-małżeństw. Lewacy i homoseksualiści zorganizowali kontrmanifestację. Następcy Robespierre’a nieśli wielką planszę z napisem: „dwie deski, jeden gwóźdź: Jezus to zrobił, dlaczego nie wy?”.

  To nie pierwszy tego typu „apel”. W listopadzie ubiegłego roku, kiedy we Francji katolicy bronili tradycyjnej rodziny w licznych marszach, promujące dewiacje homoseksualne stowarzyszenie ActUp, na swoim portal głosiło: „Przygotujmy deski i gwoździe”.

  Read more: http://www.pch24.pl/lewacy-we-francji-znow-chca-krzyzowac-katolikow,14647,i.html#ixzz2SgTIhF3N

 8. Michał pisze:

  Człowiek został stworzony na obraz i podobieństwo Boże. Ale mam problem ze zgodzeniem się z księdzem, że to rozum i wolna wola upodabniają nas do Stwórcy. Mógłby mi to ktoś wyjaśnić?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s