Kolejna profanacja Najświętszego Sakramentu – tym razem w kościele, w którym modliła się św. Faustyna

Nieznani sprawcy włamali się do kościoła i sprofanowali Najświętszy Sakrament

Jak podało Radio Warszawa, dzisiaj o 7.00 rano parafialny kościelny otwierając kościół św. Klemensa I papieża i męczennika w Klembowie natrafił na ślady włamania. Otwarte na oścież były szafy i sejf w zakrystii, a w prezbiterium złodzieje włamali się do tabernakulum. Jak relacjonuje ks. kanonik Edmund Jakacki, kielichy z komunikantami były porozrzucane po prezbiterium.
Na miejscu jest już policja, która zabezpiecza ślady i prowadzi dochodzenie.
Parafia w Klembowie jest jedną ze starszych na Mazowszu: istnieje od 1375 r. Obecny, murowany kościół został zbudowany przez właściciela dóbr klembowskich, generała Franciszka Żymirskiego w latach 1823-1829. W kościele tym w latach 1924-25 młodziutka Helena Kowalska, przyszła św. s. Faustyna modliła się o powołanie. Pracowała wówczas w pobliskim domu państwa Lipszyców, zarabiając na wiano do klasztoru. Codziennie piechotą przez las szła do klembowskiego kościoła na Mszę św.

Wynagradzajmy – modlitwą, Różańcem świętym, Koronką do Bożego Miłosierdzia, Komunią św. wynagradzającą

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Zagrożenia duchowe i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

16 odpowiedzi na „Kolejna profanacja Najświętszego Sakramentu – tym razem w kościele, w którym modliła się św. Faustyna

 1. wobroniewiary pisze:

  Najgorsze jest to że włamywacze sprofanowali najświętszy sakrament – mówi proboszcz parafii ksiądz kanonik Edmund Jakacki
  Tu można odsłuchać – http://radiowarszawa.com.pl/2013/05/profanacja-najswietszego-sakramentu-sprawa-zajela-sie-policja/

 2. Ania pisze:

  Papieska Msza w Domu św. Marty: o chrześcijańskim „awansowaniu”

  Prawdziwą władzą jest służba, a kto chce „awansować” w życiu chrześcijańskim, musi się uniżyć. Mówił o tym Papież Franciszek podczas porannej Mszy w kaplicy Domu św. Marty. W liturgii wzięła udział m.in. kolejna grupa pracowników Radia Watykańskiego, w tym Sekcji Polskiej papieskiej rozgłośni.

  W homilii Ojciec Święty nawiązał do dzisiejszego czytania z Ewangelii św. Marka, gdzie Jezus zapowiada swoją mękę, a kłócących się o pierwszeństwo uczniów wzywa do pokory. Papież zwrócił przy tym uwagę, że „walka o władzę w Kościele to nie sprawa ostatnich dni”, ale miała ona już miejsce za czasów Jezusa. Tymczasem sam Zbawiciel wskazuje, czym jest prawdziwa władza: służbą i to aż po krzyż. Nie ma innej drogi naprzód, niż uniżenie, służba innym. Tymczasem w naszej mentalności pozostaje skłonność do walki o pierwsze miejsca, co znajduje swój ślad nawet w sposobie mówienia.

  „Gdy ktoś otrzymuje jakąś funkcję, która w oczach świata wydaje się wyższa, powiada się: O, ona awansowała na przewodniczącą stowarzyszenia, albo: on awansował… – mówił Papież. – Ten czasownik awansować – piękne słowo i trzeba go używać w Kościele, ale w taki sposób: ten awansował na krzyż, tamten awansował na upokorzenie. To jest prawdziwy awans, który lepiej upodabnia nas do Jezusa!”.

  Franciszek przypomniał w tym kontekście zalecenie św. Ignacego Loyoli z jego Ćwiczeń Duchownych, by prosić Pana o łaskę bycia upokorzonym. To jest prawdziwa władza w służbie Kościołowi – stwierdził Papież. – To jest prawdziwie Jezusowa droga awansu

 3. ANNA MARIA pisze:

  Biedni ci, którzy to zrobili, bo nie wiedzą, co czynią. A jeżeli wiedzą- tym gorzej dla nich.

 4. wobroniewiary pisze:

  Dostałam na pocztę maila z filmem „owoce Medziugorje” 😉
  Bohaterem z tego co zrozumiałam jest nasz kochany egzorcysta z Wysp – ks. Piotr Glas
  Może ktoś znający ang. pomoże 😉

  Fr. Peter Glas shares amazing healing testimonies from Medjugorje. Bob Evans also shares of his own conversion in Medjugorje. Fruit of Medjugorje is an on going series of webshows giving witness to the incredible graces of healing and conversion in Medjugorje. As Christ said in the Gospels, you will know a tree by its fruit, this webshow testifies to God’s incredible blessings in Medjugorje by giving voice to the myriads of pilgrims whose changed lives ARE the fruit of Medjugorje.

  • wobroniewiary pisze:

   Ps. Wpisy typu „to bredzenie sekty medziugorskiej” głoszącej nadejście lucyfera na obłokach językiem zbudzonego „śpiocha” Zenobiusza i jego „kamandy” mnie nie interesują!

   Interesuje mnie streszczenie tego co mówi ks. Piotr, egzorcysta, czyli ten który wygania a nie hoduje złe duchy!

   • TomaszWierny pisze:

    😀 😀 😀
    Nie znam też czekam na streszczenie bo lubię słuchać ks. Piotra Glasa

    Z Watykanu dotarła dziś do dominikanina o. Jana Góry informacja o tym, że Ojciec Święty Franciszek wystosuje specjalne przesłanie do młodzieży, która 1 czerwca przybędzie na XVII Spotkanie Młodych na Lednicy. W odpowiedzi na tą radosną wiadomość, młodzież lednicka wysłała do papieża prezent, który już jutro trafi do jego rąk.

    Papiez przemówi do młodych na Lednicy

    W wysłanej dziś do Ojca Świętego paczce znajdują się tegoroczne symbole lednickie: stuła i łyżeczka, a także m.in. krzyż lednicki, srebrny pierścień i talenty lednickie oraz płyta z Tango Francesco, piosenką, która powstała z inspiracji postacią nowego papieża. O. Jan Góra dołączył także do niej list, który napisał do papieża Franciszka.

    Jak wyjaśnia o. Góra w rozmowie z KAI, starania o to, aby papież wystosował specjalne przesłanie do młodzieży, podjął zaraz po zakończeniu ostatniego konklawe. Wysłał wówczas do Ojca Świętego list z zaproszeniem na Lednicę oraz krótkim przedstawieniem historii spotkań. „To wspaniałe, że Lednica utrzymuje swój papieski charakter” – komentuje o. Góra dzisiejszą informacje z Watykanu. Dla Ruchu Lednickiego jest ona szczególnie ważna, bowiem pokazuje, że po Janie Pawle II i Benedykcie XVI, kolejny papież pamięta o Lednicy.

    Ojciec Święty Franciszek słowo skierowane do młodych nagra 29 maja. Od razu zostanie ono przetłumaczone na język polski. W formie przekazu multimedialnego zostanie odtworzone 1 czerwca na Polach Lednickich w wieczornej części spotkania, po Mszy św. sprawowanej o godz. 19.

   • Franek pisze:

    Ja znalazłem tyle 😉
    Adminka daje link bo chyba nie przesłuchała 😀

    A ktoś tam ripostuje
    „Pani Tereso, jakiś dziwny ten ks. Piotr Glas. on mówi, że jak wyjeżdża z Medjugorie to placze z żalu , że musi juz wyjeżdżać.
    A pobyt w Medjugorie nazywa niesamowitą dawką duchową, po której ciężko mu wraćac do wariakowa jakim jest świat”

    Jak widać u nich też można znaleźć perły 🙂

   • Franek pisze:

    Dodam ciekawy komentarz tym razem z jeszcze lepszego forum 🙂

    „Oglądałem niedawno materiał filmowy ze spotkania z egzorcystą.Ksiądz ten mówił m.in.o pewnym trudnym przypadku podczas jednego z egzorcyzmów,że nie mógł sobie poradzic z najsilniejszym z demonów,który nie chciał wyjść.W pewnym momencie wyjął z kieszeni malutki obrazek i położył go na brzuchu osoby egzorcyzmowanej.I w tej samej chwili demon wydał z siebie głęboki jęk i wyszedł.Tym obrazkiem był obrazek Matki Bożej z Medjugorje.tym,którego ja słuchałem był ks.Piotr Glas,egzorcysta pracujący w Anglii.”

    😀 😀 😀 😀 😀

 5. Paweł pisze:

  Wczoraj samobójstwo w Notre Dame a dziś kolejna profanacja

  We wtorek świat obiegła wiadomość, że w słynnej paryskiej katedrze Notre Dame zastrzelił się mężczyzna. Jak się okazało, 78-letni Dominique Venner był znanym działaczem skrajnej prawicy i przeciwnikiem małżeństw homoseksualnych. Jego czyn miał prawdopodobnie związek z tym, że w ostatnich dniach parlament francuski ostatecznie przyjął ustawę zezwalającą na małżeństwa homoseksualne i adoptowanie dzieci przez pary tej samej płci.

  Tymczasem w środę, w ramach protestu przeciwko homofobii „ludzi takich jak Venner” w świątyni zorganizowała happening jedna z działaczek feministycznej organizacji Femen. Półnaga kobieta z wypisanym na biuście hasłem „Niech faszyści odpoczną w piekle” wtargnęła do katedry z atrapą pistoletu. Następnie przed obiektywami fotografów pozowała wkładając sobie broń do ust i celując w obiektywy.
  http://wiadomosci.wp.pl/gid,15669350,gpage,2,img,15669430,kat,1356,title,Nagi-protest-w-katderze-Notre-Dame-w-Paryzu,galeria.html

  • wobroniewiary pisze:

   Bardzo jednoznaczny przekaz Ojca Świętego: głoszenie zabijania w imię Boga to bluźnierstwo!

   „Czynić dobro” – ta zasada jednoczy ludzkość ponad różnorodnością ideologii i religii. Tworzy ona kulturę spotkania, która stoi u podstaw pokoju. Mówił o tym Papież Franciszek podczas porannej Mszy, komentując dzisiejszą Ewangelię, w której Jezus stwierdza m.in.: „Kto nie jest przeciwko nam, ten jest z nami”. Tym razem uczestnicy liturgii to grupa pracowników Gubernatoratu Państwa Watykańskiego.

   W homilii Ojciec Święty zwrócił uwagę, że oburzenie apostoła Jana, który zabraniał „nie swoim” wyrzucania złych duchów w imię Jezusa, było dość typowe dla ludzi, którym się wydaje, że posiedli prawdę. Dla nich ci, którzy tej prawdy nie mają, nie mogą czynić dobra. Tymczasem ta zdolność czynienia dobra jest zakorzeniona w stworzeniu.

   „Pan nas stworzył na swój obraz i podobieństwo i jesteśmy wizerunkiem Pana – mówił Papież. – To On czyni dobro, a my wszyscy mamy w sercu to przykazanie: czyń dobro, nie czyń zła. Wszyscy.
   (…) „Pan odkupił nas wszystkich przez krew Chrystusa – przypomniał Ojciec Święty. – Wszystkich, nie tylko katolików. A czy i ateistów? Tak, również ich. Wszystkich! I ta krew czyni nas dziećmi Bożymi pierwszej kategorii. Zostaliśmy stworzeni jako dzieci na obraz i podobieństwo Boże, a krew Chrystusa odkupiła nas wszystkich. I my wszyscy mamy obowiązek czynienia dobra. I myślę, że to przykazanie czynienia dobra to dobra droga do pokoju. Jeśli my, każdy z osobna, czynimy dobro drugim, spotykamy innych w czynieniu dobra i powolutku tworzymy tę kulturę spotkania, której tak bardzo potrzebujemy. «Ależ proszę księdza, ja jestem niewierzący, jestem ateistą!» Czyń dobro – tam się spotkamy!”.

   Franciszek zawierzył dzieło budowania kultury spotkania wspominanej dzisiaj w liturgii św. Ricie, patronce spraw niemożliwych.
   http://www.fronda.pl/a/bardzo-jednoznaczny-przekaz-ojca-swietego-gloszenie-zabijania-w-imie-boga-to-bluznierstwo,28324.html

  • Maggie pisze:

   Czyzby w kazdym kosciele beda musieli miec „bukiecik pokrzyw” aby popiescic nimi obnizajace sie feministki, profanujace swa obecnoscia swiatynie. Pokrzywy to nic wobec piekielnych katuszy…
   Dziwne tez, ze nikt nie widzi iz naruszaja one wolnosc religii i ze sa nietolerancyjne i bluzgaja w nienawisci „mowa nienawisci”- czy ktos wchodzi na ich zebrania np z Krzyzem i Pismem Sw.? …wiec jesli nie mysla o skrusze wchodzac do Kosciola to won …az skruszeja….
   Jezus jest Panem!

 6. Czekajacy pisze:

  Coraz większa klarowność i polaryzacja dobra i zła.

  Coraz jaśniejsze, że zło walczy pod płaszczykiem pseudo szczytnych idei – np. tzw. gender, które sprzeciwiają się Słowu Bożemu.

  Do tego – zwodzą co słabszych katolików – demonicznymi przekazami dawanymi Irlandce, a także wielu innym, którym wydaje się, że ich objawienia prywatne to głos „z góry”…

  W końcu i antychryst ogłosi publicznie swoją działalność. Jeszcze nie tak dawno (czyt. za życia błogosławionego Jana Pawła II) – nie mogłem sobie wyobrazić, że człowiek GRZECHU może być popierany przez tak dużą część ludzkości.

  Powoli staje się jasne, że ideologie pseudo miłości, pseudo wolności, sprzeczne z ewangelią, hołdujące CIAŁU – będą coraz bardziej „sprzedawane” jako postęp, rozwój, cywilizacja, a wszystko w duchu miłości, tolerancji.

  Stąd i rekacja na profanacje pewnie coraz częściej będzie ośmieszana, jak i ośmieszane są często wartości chrześcijańskie, ba, gorzej, traktowane jako coś średniowiecznego, czy zaściankowego.

  A MY?

  Pozostańmy w jak największej ilości wierni, módlmy się o nawrócenie dla grzeszących oraz za kościół święty!
  Składajmy ofiary przebłagalne za grzechy ludzkości, przepraszajmy Boga!

  Wykorzystujmy w pełni czas MIŁOSIERDZIA, nadejdzie i czas SĄDU.

  MARANA THA !
  JEZUS JEST PANEM !

  • wobroniewiary pisze:

   Masz 100% racji
   „Składajmy ofiary przebłagalne za grzechy ludzkości, przepraszajmy Boga!
   Wykorzystujmy w pełni czas MIŁOSIERDZIA, nadejdzie i czas SĄDU”.

   Ohyda spustoszenia weszła do świątyni na dobre i to z każdej strony. Nawet z tej z której ludzie najmniej się spodziewają, świeccy rządzą księżmi próbują wszystkich ustawiać na swoją modłę, pociągać kapłanami za sznurki własnego widzimisię a jak coś nie tak to kilka artykułów i zapowiedzi „nie jeden już upadł to i ksiądz upadnie” jak mnie nie słucha bo ja wiem więcej, mam swoje rozmowy z górą i wiem wszystko….
   A jeśli któryś powie „nie jestem zainteresowany kontaktami” nie zechce słuchać rad i pouczeń to od razu artykuł że to co on naucz a jest złe, a i babę zaraz mu się znajdzie…
   Ile dla przykładu poszło w sieci plotek na temat O. Daniela, że koło niego tez się jakaś kręci jak koło ks. Piotra. Nie tylko im zresztą przypisuje się baby i stosuje emocjonalne szantaże…
   Niedawno O. Daniel przestrzegał przed jednym samozwańczym prorokiem, który mu pozazdrościł charyzmatów, nie słuchał go i jeszcze próbował nim rządzić i ustawiać go.
   Tak chyba jest z każdym medialnym księdzem i me(n)dialnymi „reformatorami”

   Normalnie czas pomieszania totalnego nie tylko powszechnego i nie zdziwię się jak czas miłosierdzia się skończy niedługo.
   Kto to widział żeby świeccy pouczali kapłanów jak oni mają postępować spowiadać rozmawiać przemawiać z ambony, pisać itp. itd. J jeszcze jak mają postępować z innymi, bo ci reformatorzy lepiej wiedzą i tak rozwalają kościół od środka myśląc, że go ulepszają bo teraz oni rządzą (a potrafią….) ale do czasu dopóki Bóg nie powie BASTA!

 7. TomaszWierny pisze:

  „W niedzielę nie kupuję”
  W Olsztynie zainaugurowano kampanię „W niedzielę nie kupuję”. Metropolita warmiński ksiądz arcybiskup Wojciech Ziemba zauważył, że w niedzielę kobiety powinny odpoczywać z rodziną, spacerować z dziećmi, a nie pracować w hipermarketach.
  http://www.naszdziennik.pl/polska/33437,w-niedziele-nie-kupuje.html

  • Marzena pisze:

   Ja pracuje na galerii w hipermarkecie gdybyście widzieli co się w niedzielę wyprawia.
   Tłumy ludzi na lody na spacer po oglądać, chodzą cały tydzień i w niedzielę też przychodzą. A żeby było śmieszniej jak wychodzą życzą milej niedzieli, a ja jestem w sklepie od 9,30 do 19,30. i co niektórzy nie przejmują się wcale ze już zamykam że koniec oni chcą jeszcze kupić „ja tylko jedną rzecz, już zamknięte a dlaczego” itd.
   A mili ludzie to jednostka. Zapomnijcie o dzień dobry, poproszę, do widzenia dziękuje.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s