Oświadczenie autorów broszury „Podstawy walki duchowej…” Mamy zgodę na publikację od Autora – egzorcysty ks. dra P. Sawy :)

Zarząd Diecezjalnej Szkoły Nowej Ewangelizacji śś. Cyryla i Metodego w Bielsku-Białej pisze:
„W związku z publikacjami medialnymi na temat broszury „Podstawy walki duchowej. Zestaw pytań przygotowujących do modlitwy o uwolnienie, przydatny do rachunku sumienia.” oraz atakami na naszego Pasterza prezentujemy oświadczenie Zarządu Wspólnoty w poniższej kwestii.

Oświadczenie Zarządu Diecezjalnej Szkoły Nowej Ewangelizacji śś. Cyryla i Metodego w Bielsku-Białej ws. tekstu ks. Przemysława Sawy Podstawy walki duchowej. Zestaw pytań przygotowujących do modlitwy o uwolnienie, przydatny do rachunku sumienia

1. „Idźcie na cały świat i czyńcie uczniów ze wszystkich narodów” (Mt 28, 19). To wezwanie Pana Jezusa realizowane przez Kościół stanowi cel misji i posługi Diecezjalnej Szkoły Nowej Ewangelizacji śś. Cyryla i Metodego w Bielsku-Białej oraz ks. Przemysława Sawy jako duszpasterza tej Wspólnoty. Dlatego podejmujemy rozmaite dzieła ewangelizacyjne oraz prowadzimy formację ewangelizatorów w kraju i za granicą.

2. Wyraźnie protestujemy przeciwko koncentrowaniu naszego posługiwania na kwestii zniewoleń demonicznych, gdyż stanowi to jedynie część aktywności towarzyszącej ewangelizacji. Nasza uwaga skoncentrowana jest na głoszeniu Dobrej Nowiny, a więc na orędziu o Bożej miłości, o grzechu człowieka, zbawieniu w Jezusie Chrystusie, wierze i realnym, całościowym nawróceniu, z poddaniem każdego wymiaru życia Jezusowi jako jedynemu Panu i jedynemu Zbawicielowi. Prowadzimy ludzi do przymierza z Duchem Świętym i budujemy wspólnoty wzrostu w wierze i formacji katolickiej.

3. Broszura „Podstawy walki duchowej. Zestaw pytań przygotowujących do modlitwy o uwolnienie, przydatny do rachunku sumienia” służy ludziom wierzącym, którzy przepracowują historię życia. Jej treść umiejscowiona jest w kontekście ewangelizacji i modlitwy wstawienniczej. Dotyczy zagrożeń duchowych, czyli przestrzeni życia, które przy zaistnieniu wielu rozmaitych czynników mogą, a nie muszą, prowadzić do jakiejś duchowej czy wewnętrznej szkody. Nie można więc wprost utożsamiać tego ze zniewoleniem czy wręcz opętaniem przez złego ducha. Zaznaczamy jednocześnie, że w żadnym wypadku nie można bagatelizować grzechów przeciwko I przykazaniu Bożemu.

4. Nie zgadzamy się na publikowanie broszury w prasie, Internecie czy innych mediach bez wyraźnej pisemnej zgody Autora. Wynika to z zasady poszanowania własności intelektualnej. Na dzień dzisiejszy prawo publikacji otrzymali w dniu 26 lipca 2013 redaktorzy strony diecezji warszawsko-praskiej (poprzez kontakt z Księdzem Kanclerzem Kurii) oraz portalu Fronda.pl.

5. Treść broszury jest owocem doświadczenia posługi egzorcystów oraz studium wiarygodnej literatury przedmiotu. Dlatego podtrzymujemy ważność wymienionych zagadnień, ale w kontekście modlitewno-ewangelizacyjnym, Z osobistą rozmową z konkretnym człowiekiem doświadczającym duchowych i wewnętrznych trudności. Wyraźnie protestujemy wobec prób demonizowania świata oraz dostrzegania w całości współczesnej kultury duchowych zagrożeń. Nie można jednak pomijać rozmaitych niebezpieczeństw duchowych związanych z New Age i współczesną rzeczywistością, o czym wyraźnie mówi dokument  Papieskiej Rady ds. Kultury i Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego pt. Jezus Chrystus Dawcą wody żywej. Chrześcijańska refleksja na temat „New Age”.

6. Wyraźnie zaznaczamy, że broszura która stała się przedmiotem komentarzy na różnych portalach i blogach internetowych oraz innych mediach została wycofana przez Autora kilka lat temu i zastąpiona nową wersją. Bardziej szczegółowe opracowanie znajduje się w książce: P. Sawa, M. Pietroszek, Zwycięstwo Światłości. Teoretyczno-praktyczny przewodnik po walce duchowej i zagrożeniach wiary, Edycja św. Pawła, Częstochowa 2011 (Imprimatur: bp Jan Wątroba, Wikariusz Generalny, Kuria Metropolitalna w Częstochowie, 30 września 2011; L.dz. 943/2011).

7. Protestujemy przeciwko ośmieszaniu w mediach posługi egzorcystów oraz zespołów modlitwy wstawienniczej. Są to służby obecne w Kościele, normowane odpowiednimi przepisami prawa kościelnego prowadzone w jedności z biskupami.

8. Modlimy się o Boże błogosławieństwo dla wszystkich ludzi dobrej woli. Zachęcamy do budowania jedności opartej na miłości i prawdzie zawartej w Ewangelii.

Zarząd Diecezjalnej Szkoły Nowej Ewangelizacji w Bielsku-Białej
ks. dr Przemysław Sawa
Marek Kurczyk
Kamil Orlicki
Marzena Pietroszek
Beata Surmiak
Aniela Wiewióra
Źródło http://www.sne.bielsko.pl/

**************

Zgodnie z powyższym oświadczeniem, wystąpiliśmy do Autora o zgodę i taką otrzymaliśmy wraz z błogosławieństwem na dalszą drogę Nowej Ewangelizacji:)
Autor – ks. Przemysław Sawa to prezbiter diecezji bielsko-żywieckiej; doktor teologii dogmatycznej (Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach); założyciel i dyrektor (moderator) Diecezjalnej Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Cyryla i Metodego w Bielsku-Białej; wykładowca, rekolekcjonista, egzorcysta.
Tekst  broszury ks. Przemysława Sawy Podstawy walki duchowej. Zestaw pytań przygotowujących do modlitwy o uwolnienie, przydatny do rachunku sumienia znajduje się na naszej stronie w zakładce pod nazwą Podstawy walki duchowej – Spowiedź furtkowa
Na zdjęciu poniżej skan zgody udzielona na publikację na naszej stronie.

zgoda

Jeszcze raz przypomnijmy pkt. 8 oświadczenia, pod którym i my się z całego serca podpisujemy – wg nas jest on bardzo ważny, jak nie najważniejszy w świetle ostatnich wydarzeń 😉
„Modlimy się o Boże błogosławieństwo dla wszystkich ludzi dobrej woli. Zachęcamy do budowania jedności opartej na miłości i prawdzie zawartej w Ewangelii”

********************

Jeśli choć na jedno z pytań była odpowiedź twierdząca wskazana jest modlitwa o uwolnienie.
Oczywiście wszystkie odpowiedzi twierdzące należy wyspowiadać i wyrzec cię ich w konfesjonale
Ksiądz dr Przemysław Sawa

PODSTAWY WALKI DUCHOWEJ.

Autoryzowany zestaw pytań przygotowujących do modlitwy o uwolnienie, przydatny do rachunku sumienia

Drogi Czytelniku, Droga Czytelniczko, zanim przystąpisz do analizy swojego życia (rachunku sumienia), uwierz: JEZUS CHRYSTUS JEST PANEM, KTÓRY POKONAŁ ZŁO. JEŚLI JESTEŚ WE WSPÓLNOCIE Z NIM, ZWYCIĘŻASZ.

Zestaw pytań przygotowujących do modlitwy o uwolnienie

Przykładowe dwa pytania (dwa z kilkudziesięciu…)
56. Czy posiadałeś drzewka szczęścia, talizmany, amulety, pierścień Atlantów, wisiorki z wężem lub smokiem, podkowy i słoniki „na szczęście” lub dla bogacenia się? {wiara w moc tych przedmiotów jest grzechem bałwochwalstwa; noszenie ich jest zewnętrznym wyrazem przynależności do „świata”, który te przedmioty reprezentują, to przynosi „przekleństwo”, a nie szczęście}

65. Czy podejmowałeś leczenie poprzez medycynę niekonwencjonalną?
{np. bioenergoterapia; reiki; akupresura, akupunktura; sesje Harrisa, Kaszpirowskiego, uzdrowicieli z Filipin, Brazylii i innych; jasnowidztwo (np. irydologia, leczenie z moczu; seanse biotroniczne)}

Oddaj swoje życie Jezusowi (decyzja, by Jezus był autentycznym Panem)

o Daniel 20 lipca

Pobierz całość: kliknij na „Autoryzowany zestaw pytań przygotowujących do modlitwy o uwolnienie”
Pobierz całość pdf: pytania-egzorcysty

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

19 odpowiedzi na „Oświadczenie autorów broszury „Podstawy walki duchowej…” Mamy zgodę na publikację od Autora – egzorcysty ks. dra P. Sawy :)

 1. wobroniewiary pisze:

  Jedno z najnowszych i najbardziej popularnych zagrożeń i grzechów – zakupy w niedzielę!


  Niedziela to dzień zakupów, ale nie dla katolików

 2. Jan pisze:

  To mi się podoba. takie załatwianie sprawy i informowanie o tym w taki a nie inny sposób 😉
  Tego mi było dziś potrzeba.
  Świetny wpis i potrzebne informacje
  Pozdrawiam

 3. Paweł pisze:

  A ja w zgodzie ze swoim sumieniem informuję, że bloger […edycja]
  Zło dobrem zwyciężajmy!

 4. Franek pisze:

  Belgia: kaplica podpalona przez nastolatków
  Prokurator Namur, poinformował, że trzech nieletnich Francuzów świadomie podpaliło nieczynną kaplicę w Jemeppe-sur-Sambre. Pożar zniszczył całkowicie dach kaplicy

  Read more: http://www.pch24.pl/belgia–kaplica-podpalona-przez-nastolatkow,17111,i.html#ixzz2cpfwu2dG

 5. Franek pisze:

  Żywy Bóg czy kamienie na szczęście?
  Czy nie wiedzą Państwo, że ametyst przynosi szczęście i miłość, kopniak zapewnia zdanie egzaminu, a czerwona wstążeczka na ręce odgania wpływ negatywnego myślenia od osoby ją noszącej?
  Oczywiście, żartuję. Ale obawiam się, że całe tłumy ludzi z kraju, w którym chrześcijaństwo ma ponad tysiącletnią historię, biorą te rzeczy całkiem na serio. Mało tego – te komunikaty krzyczą z ekranu telewizyjnego i kioskowych wystaw. Najświeższe „informacje” o ametyście zdobyłam dzisiaj patrząc na wystawę kiosku – „Energia kamieni” brzmiał tytuł, a pod spodem „rzetelne” wyliczenie „korzyści” płynących z jego noszenia. Co do kopniaka „na szczęście” to trudno byłoby mi już zliczyć , ile razy słyszałam o jego „skuteczności” od uczęszczających co niedziele na Eucharystię katolików. Pierścień Atlantów (ponoć przynoszący szczęście i dobrobyt) co chwile błyska mi przed oczami w autokarze, sklepie, kościele… W większości (jeśli nie we wszystkich) kobiecych magazynach można przeczytać o tym, co przyniesie kolejny tydzień, miesiąc, rok – w zależności od tego pod jakim znakiem zodiaku jesteś urodzony. W czasie ostatniej wakacyjnej podróży mogłam napatrzeć się na stragany uginające się od słoników na szczęści, drzewek szczęścia, kamieni, wisiorków… czego bądź, mającego zapewnić wszystko, czego dusza zapragnie w tym i przyszłym życiu. I o tym trąbią „oświecone” media, a przed oczami widzów co jakiś czas pojawia się reklama renomowanego wróżbity, który obiecuje odsłonić przed klientem zakamarki przyszłości. A wykształceni, uważający siebie za zdroworozsądkowych ludzie wierzą i kupują amulety, czytają horoskopy, omijają kota na ulicy.
  Całość i źródło: http://www.fronda.pl/a/zywy-bog-czy-kamienie-na-szczescie,30252.html

 6. Dziecko Medziugorje pisze:

  Widząca Vicka w Ziemi Świętej
  Widząca Vicka w dniach od 19 do 27 sierpnia uczestniczy w międzynarodowej pielgrzymce do Ziemi Świętej.
  Pielgrzymka jest zorganizowana przez Maranatha*, międzynarodowy ekumeniczny ruch modlitewny w intencji uzdrowienia ludzkości, którym kieruje belgijski arcybiskup André-Joseph Léonard. W Ziemi Świętej Vicka była już kilka razy, ale pierwszy raz objawienia Matki Bożej będzie miała publicznie m.in. w Nazarecie, Jerozolimie, Betlejem. Szczegóły wkrótce…

  Źródło http://medziugorje.blogspot.com/2013/08/widzaca-vicka-w-ziemi-swietej.html

 7. Czekajacy pisze:

  Bardzo przydatny wpis, wręcz konieczny!
  Podziękowania dla Ks. Przemysława Sawy oraz osób pomagających.

  Prośba,
  może zamiast dokument w Wordzie – dać bardziej uniwersalny PDF?

  • wobroniewiary pisze:

   Czy chodzi ci o „Autoryzowany zestaw pytań przygotowujących do modlitwy o uwolnienie” aby był w pdf-ie??

   Już jest do pobrania pdf we wpisie.

   • Czekajacy pisze:

    Tak, o tym pliku myślałem.

    Dokument Word nie na każdym komputerze się otworzy, a PDF chyba na zdecydowanej większości (bez konieczności instalowania darmowego odtwarzacza przez tych, którzy nie mają Office’a).

    Tak opcjonalnie pytam, nie jest to problem życia i śmierci.

 8. ircia pisze:

  Kochani,musze sie z Wami podzielic moja radoscia,wlasnie wrocilam z Gorki Klasztornej,ze mszy swietej z uzdrowieniem,uwolnieniem i uwielbieniem 🙂 To byl jeden z Wazniejszych i piekniejszych Dni w moim zyciu,tak bardzo poczuc obecnosc Jezusa,Ducha swietego i Maryji,to cos cudownego,Ojciec John Bashobora jest przekochanym czlowiekiem,dziekuje Bogu za Niego,Jego skromnosc,poswiecenie i tak niesamowicie gleboka wiara,sprawia ze On i Jezus sa „najlepszymi przyjaciolmi” 🙂 Prosilam Jezusa o laski dla wszystkich ludzi udzielajacych sie na stronce WOWIT 🙂
  Dzialo sie duzo pieknych rzeczy,jak rowniez wiele manifestacji zlego bylo(naprawde sporo) Jezus jest Panem! 🙂

 9. malina pisze:

  Upomniał mnie

  Katarzyna K., luty 1993:

  Długi czas znosiłam pijaństwo mojego męża, w końcu opuściłam go. Po jakimś czasie złączyłam się z innym mężczyzną, ale okazało się, że i on był pijakiem. Wtedy właśnie Anioł Stróż upomniał mnie przez zmarłą siostrę. Moja siostra zginęła tragicznie w 3 miesiące po ślubie. Kiedy raz spałam, przyszła cała w bieli i zapytała, czy ją poznaję. Odpowiedziałam, że tak. Wtedy upomniała mnie mówiąc, że żyję w grzechu, że powinnam się oczyścić. Następnie razem z innymi moimi zmarłymi siostrami odmówiła Różaniec. Ja modliłam się z nimi. Potem pochwaliły Pana Boga i znikły. Wzięłam sobie do duszy to upomnienie, oddaliłam mężczyznę. Teraz żyję sama, pojednałam się z Bogiem i upominam drugich, aby żyli w łasce Bożej. Było mi ciężko, więc zaczęłam się więcej modlić. Pewnej nocy zobaczyłam na niebie trzech rycerzy. Mówili mi, abym nie płakała, tylko żebym się więcej modliła. Powiedzieli mi, że Aniołowie walczą dniem i nocą w naszej obronie. Powiedzieli mi również, aby nie troszczyć się o żadne wyjazdy za granicę, że powinniśmy się cieszyć z tego, że jesteśmy w Polsce. Ci, którzy wyjechali, na kolanach będą chcieli wrócić, ale już nie będą mogli. Innym razem, kiedy szatan kusił mnie, mój Anioł Stróż doradził mi, abym go odpędziła znakiem krzyża św., co też zrobiłam. Odtąd przyzywam często opieki św. Michała Archanioła i mojego Anioła Stróża.
  http://www.opoka.org.pl/biblioteka/Z/ZF/ZFS/petrus_2010_anioly_03.html#1

 10. malina pisze:

  Rozmowy niedokończone – Masoneria przeciw Polsce i Kościołowi oraz Tv Trwam

 11. malina pisze:

  Masz za grube dziecko, za chude, albo za niskie – możesz już zacząć się bać. Jesteś nadopiekuńczy albo za mało zajmujesz się dzieckiem – też nie jesteś bezpieczny. A jeśli, co nie daj Boże, masz najmniejsze podejrzenie problemów psychicznych – to sprawa jeszcze bardziej się komplikuje. W każdej z tych sytuacji mogą zabrać ci dziecko.

  I niestety nie jest to przesada. Ostatnie miesiące przynoszą kolejne dowody na potwierdzenie tej tezy. Wczoraj odebrano dzieci matce, u której „podejrzewano” depresję. Nikt jej nie zbadał, a o odebraniu czwórki dzieci zdecydowali urzędnicy. I na nic zdały się zapewnienia o związku dzieci z matką. W innym miejscu zabrano dziecko matce, bo było… za grube, a ją samą uznano za nadopiekuńczą. I to wystarczyło, by dzieci zabrać, bo najwyraźniej urzędnicy uznali, że Dom Dziecka zapewni dziecku wystarczająco mało opieki, by to nie czuło się już rozpieszczone.

  http://www.fronda.pl/a/terlikowski-odczepcie-sie-od-naszych-dzieci-czyli-do-domu-urzednikom-wstep-wzbroniony,30248.html

  • Anna pisze:

   Ale przecież – i niestety – właśnie o to chodzi – rozbić rodziny i okaleczyć ludzi. Łatwiej potem takimi ludźmi manipulować.
   Gołym okiem widać, że szatan został spuszczony ze smyczy i szerzy spustoszenie. Wie, że przegra, ale próbuje w zemście jak najwięcej dusz pociągnąć ze sobą w otchłań…
   We Francji państwo dochodzi do wniosku, że trzeba walczyć ze „stereotypem” grzecznej i porządnej dziewczynki; w Niemczech wprowadzano trzecia płeć; w wielu krajach niszczy się i profanuje kościoły, kaplice, krzyże; w UE ruguje się wszystko co związane z religią i wiarą – „zniewolenie w imię wolności”.
   Idźmy za głosem Fatimy i zanośmy modlitwy wynagradzające, jak o to prosiła i prosi nasza Niebieska Matka:
   http://pl.gloria.tv/?media=490392

 12. Sebro pisze:

  Tak, szatan się mści za wszelkie dobro, które nieliczni ludzie czynią dla zbawienia innych i siebie.
  W ostatnich dniach takie ataki mialy i mają miejsce na moją osobę. Jest ktoś za kogo modlimy się całą rodziną, o nawrócenie, opamiętanie i uwolnienie. I właśnie te akty zemsty świadzczą o tym, że prowadzeni jesteśmy dobrą drogą. W „podzięce” zaś mamy oszczerstwa i kłamstwa na nasz temat, wiele przekleństw, pomówień i złych życzeń, które chyba zaczynają się spełniać, bo dziś w nocy ktoś dobierał mi się do samochodu. Na szczęście skończylo się „tylko” kradzieżą wycieraczki.
  Bezradność miesza się ze złością dlatego proszę o choćby westchnienie byśmy wytrwali pod tym krzyżem. A tym, którzy mnie i moją rodzinę oczerniają i którzy nam źle życzą, niech Bóg błogosławi i udzieli łaski nawrócenia.
  Jeśli Bóg z nami, któż przeciwko nam?

  • wobroniewiary pisze:

   Proś NMP choćby „Pod Twoją obronę” przed duchami zemsty i złośliwości.
   To rada śp. ks. M. Piątkowskiego, egzorcysty poznańskiego

   „Przekleństwo to świadome i celowe złorzeczenie – przywołanie zła, żeby zniszczyło danego człowieka i sprowadziło na niego nieszczęście.
   Złorzeczenie wypowiadane jest najczęściej pod wpływem emocji, mówiący nie ma wtedy na myśli klątwy, choć padają ciężkie słowa: „A niech cię szlag trafi!”, „Idź sobie w cholerę!”, „A żebyś zdechł!”. Ale wszelkie świadome życzenie komuś zła jest już przekleństwem. Nie musi nawet być wypowiedziane — ważna jest intencja. Ks. Marian Piątkowski wyjaśnia dlaczego przekleństwa mają wpływ na nasze życie oraz jak się przed nimi bronić.”

 13. wobroniewiary pisze:

  Cejrowski o „artystce”, która przybiła kurę do krzyża: Niech przybije do krzyża figurkę Angeli Merkel… nie wiem kogo tam lubi i szanuje. A najlepiej niech przybije Proroka Mahometa i przejdzie się z tym swoim krzyżem do najbliższego meczetu. Może reakcja muzułmanów uświadomi jej co czują katolicy”

  „Obrażanie uczuć religijnych jest prawnie zakazane, tyle, że w Unii Europejskiej jakoś nie stosują istniejących przepisów. Aby nawet osoba kompletnie głupia była w stanie zrozumieć co jest nie tak z przybijaniem kury do krzyża, wystarczy wymienić elementy składowe: Niech „artystka”, która wykonała tę bluźnierczą rzeźbę, poeksperymentuje z postaciami które są jej drogie, które kocha. niech na przykład przymierzy do krzyża postać swojej mamusi, lub dziecka, niech powiesi na krzyżu kogoś konkretnego, kogo darzy szacunkiem a ta osoba wciąż żyje (tak jak ja wierzę, że Chrystus żyje). Niech przybije do krzyża figurkę Angeli Merkel… nie wiem kogo tam lubi i szanuje. A najlepiej niech przybije Proroka Mahometa i przejdzie się z tym swoim krzyżem do najbliższego meczetu. Może reakcja muzułmanów uświadomi jej co czują katolicy” – radzi znany podróżnik.

  http://www.fronda.pl/a/cejrowski-o-artystce-ktora-przybila-kure-do-krzyza-niech-przybije-do-krzyza-figurke-angeli-merkel-nie-wiem-kogo-tam-lubi-i-szanuje,30264.html

 14. Franek pisze:

  Świadectwo Eweliny: „W grze to ty jesteś bogiem”, czyli jak gry RPG zniewalają człowieka

  „Gry RPG były w moim domu odkąd pamiętam. Siadywałam wieczorami z tatą i przyglądałam się jak grał. Opowiadał mi, co się dzieje na ekranie, a ja wpatrywałam się w niego zauroczona. Kiedy podrosłam na tyle, by swobodnie podążać za fabułą, sama włączyłam się do rozgrywki. Było to dla mnie czymś naturalnym, codziennym nawykiem: wracałam ze szkoły, odrabiałam lekcje… i siadałam do gier. W liceum świat lochów i smoków stał się już moim światem.
  Na początku gry były tylko rozrywką i metodą na zrelaksowanie się. Później granie stało się formą oderwania od realnego świata, wejściem do przestrzeni, w której moje problemy traciły na znaczeniu. W tym świecie miałam poczucie panowania nad tym, co się dzieje i kontrolowania życia. Byłam swoim własnym panem. To mnie pociągało – ja decydowałam, czy mam ochotę być dobrym paladynem, czy nekromantą panującym nad podziemiem. Z czasem coraz rzadziej wybierałam „dobre” postaci, ponieważ przestały być one dla mnie wystarczająco atrakcyjne. Wydawało mi się, że korzystniej wybrać taką ścieżkę gry, na którą w życiu nie zdecydowałabym się w realu. Moje posunięcia stawały się coraz bardziej agresywne, a ja wtapiałam się w postać, którą grałam, powoli przekraczając cienką granicę.
  Jednocześnie rodzice zawsze pilnowali, żebym chodziła razem z nimi do kościoła. Szczególnie mama dbała o moją więź z Bogiem. Nie nazwałabym się wtedy osobą wierzącą, ponieważ była to dla mnie część tradycji, rodzinnego zwyczaju. Śmieszyło mnie jak ktoś podsyłał mi artykuły o szkodliwości tego typu gier. Wydawało mi się, że księża powinni się zająć czymś lepszym niż straszeniem o diable, bo przecież mamy XXI wiek, a nie średniowiecze.
  Minęło bardzo dużo czasu zanim zorientowałam się, że coś jest nie tak. To nie jest tak, że zagrałam raz czy dwa i od razu działo się coś złego. To był powolny proces wchodzenia w rzeczywistość, w którą nie wierzyłam, a która moją niewiarą specjalnie się nie przejęła.”

  Całość na Fronda.pl http://www.fronda.pl/a/swiadectwo-eweliny-w-grze-to-ty-jestes-bogiem-czyli-jak-gry-rpg-zniewalaja-czlowieka,30276.html

 15. Pingback: Idź do spowiedzi i nie wstydź się wyznać swoich grzechów – papież się spowiada w konfesjonale, wyspowiadaj się i Ty :) | W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s