Papież Franciszek z przedświąteczną wizytą u Papieża-seniora Benedykta XVI

Ojciec Święty Franciszek odwiedził Papieża-seniora Benedykta XVI – z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia

Papież Franciszek złożył przedświąteczną wizytę Benedyktowi XVI. Papież Senior powitał go w drzwiach swej rezydencji, dawnym klasztorze Mater Ecclesiae. Po wspólnej modlitwie w klasztornej kaplicy obaj Papieże odbyli półgodzinną rozmowę. Następnie Franciszek złożył życzenia swemu poprzednikowi oraz towarzyszącym mu osobom: abp. Georgowi Gänsweinowi oraz członkiniom wspólnoty Memores Domini, które nadal posługują Benedyktowi XVI. Wizyta Franciszka u Papieża Seniora rozpoczęła się o godz. 17. i zakończyła ok. 17.45 minut.

A dzisiaj:

Papież całuje Dzieciątko

Reklama
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Papież Benedykt XVI, Papież Franciszek i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

12 odpowiedzi na „Papież Franciszek z przedświąteczną wizytą u Papieża-seniora Benedykta XVI

 1. wobroniewiary pisze:

  Alicja „POUCZENIA” śr. 6.08.1997 Przemienienie Pańskie

  † Ja jestem Bogiem Miłości – Miłością samą, najczystszą i doskonałą, która tworzy tylko dobro i tylko dobrem obdarza.

  Zło pojawiło się na świecie z woli ludzi. Dziś także istnieje w różnorodnych przejawach i nasileniu z woli ludzi. Rozlewa się szeroko i sięga głębin duszy, zadając ból, rany, umęczenie i śmierć. Dotyczy to zarówno materialnej i cielesnej sfery życia ludzkiego, jak i przede wszystkim – życia duchowego i samych dusz ludzkich.

  Najgłębsza przyczyna zła przez całe dzieje ludzkości tkwi w odejściu od Boga – w zerwaniu przymierza przyjaźni, w odwróceniu się od woli Mojej.

  Źródłem wszelkiego dobra jestem wyłącznie Ja – Bóg Wszechmogący i Jedyny. Człowiek i ludzkość w oderwaniu ode Mnie nie są w stanie wydobyć z siebie żadnego dobra, bo go tam nie ma. Wydobywają więc błędy, pomyłki i zło, jakie im wciska zły duch. Jeśli człowiek wyrzuci Boga ze swej duszy i ze swego życia – wkracza tam szatan, który dyktuje swoje inicjatywy oparte na kłamstwie, krzywdzie, śmierci. To samo dotyczy grup ludzkich, społeczeństw czy nawet ludzkości.

  Ja nigdy nie rozdaję krzyży i nikogo nie krzyżuję. Czynią to ludzie nawzajem sobie i sami sobie przez swoje zaślepienie, krótkowzroczność i egoizm. Krzyżem dla każdego jest własna pycha i własny egoizm. Jakże szczęśliwi są ci, którzy całkowicie oddają Mi siebie: swoją wolę, pragnienia, swoje wszystko. Którzy kochając, pragną tylko Mnie samego – ponad wszystko na świecie i ponad samych siebie. Ci są wolni i szczęśliwi, i zawsze bezpieczni cokolwiek się dzieje i cokolwiek ich otacza.

  Wszystko, co dzieje się na świecie, jest konsekwencją czynów i intencji ludzkich. Wiara powierzchowna, płytka często nie chroni od samowoli, od łamania Moich pouczeń i przeciwstawiania się temu, co nakazałem dla dobra ludzkości i każdego człowieka.

 2. Magdalena pisze:

  Ile ci dwaj papieże mają w sobie uczucia wzajemnej miłości i serdeczności 🙂
  Na filmiku widać, jak bardzo papież Benedykt XVI uśmiecha się i jaką sympatią darzy papieża Franciszka.
  Nigdy nie dam sobie wmówić, że papież Franciszek to zły papież i fałszywy prorok, który „wykopał Benedykta XVI” jak piszą w przykościelnej sekcie „geniusza” fani Marii z Irlandki

  • Maggie pisze:

   @Magdalena: masz racje…a takie bzdury o „wykopaniu” plota tylko ci: ktorzy „demokratycznie” zalatwiaja wszystko i mierza innych swoja miarka, gdyz „glodnemu chleb na mysli”.
   Jezus jest Panem!

 3. Magdalena pisze:

  Nasz Ojciec daje nam Jezusa, aby prowadzić nas na drodze do ziemi obiecanej

  „Nie lękajcie się! Nasz Ojciec jest cierpliwy, kocha nas, daje nam Jezusa, aby prowadzić nas na drodze do ziemi obiecanej” – powiedział Franciszek podczas swojej pierwszej Pasterki, której przewodniczył w Wigilię uroczystości Narodzenia Pańskiego w Bazylice św. Piotra w Watykanie.

  W homilii papież rozważał tajemnicę: „wędrówki i widzenia”, „światła i ciemności”. „Jeśli kochamy Boga i bliźniego, to chodzimy w światłości, ale jeśli nasze serce się zamyka, jeśli zwyciężają w nas pycha, fałsz, poszukiwanie własnego interesu, to wtedy ciemności zstępują w nasze wnętrze i wokół nas” – powiedział papież. Wraz z papieżem liturgię koncelebrowali po łacinie kardynałowie i biskupi z Kurii Rzymskiej.
  http://ekai.pl/wydarzenia/temat_dnia/x73873/nasz-ojciec-daje-nam-jezusa-aby-prowadzic-nas-na-drodze-do-ziemi-obiecanej/

 4. Magdalena pisze:

  Orędzie Bożonarodzeniowe i błogosławieństwo “Urbi et Orbi”


  „Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom Jego upodobania” (Łk 2,14).

  Drodzy bracia i siostry z Rzymu i świata, dobrego Bożego Narodzenia!

  Posłużę się pieśnią aniołów, którzy ukazali się pasterzom z Betlejem w tę noc, w którą narodził się Jezus. Śpiew ten jednoczy niebo i ziemię, kierując ku niebu uwielbienie i chwałę, a ku ziemi ludzi – życzenia pokoju.
  http://www.radiomaryja.pl/kosciol/oredzie-bozonarodzeniowe-i-blogoslawienstwo-urbi-et-orbi-3/

 5. wobroniewiary pisze:

  Alicja „ŚWIADECTWO” cz. IV sob. 26.12.1987, godz. 9.50 św. Szczepana

  – Dlaczego pozwalasz mi widzieć złego ducha?

  † Trzeba wiedzieć, że on jest zawsze obok i czyha na twoją słabość.

  – Powiedział, że i tak mnie dosięgnie. A ja mu odpowiedziałam, że jeśli tak, to stanie się to na chwałę Boga.

  † Nie wdawaj się w rozmowę, ale wiedz, że on jest, że nie trzeba się go lękać, gdy jesteś we Mnie, bo wtedy jest bezsilny. Jego narzędziem działania jest lęk. Jeśli rozpoznasz go w ludziach – nie lękaj się. Cóż może uczynić ci człowiek, gdy Ja jestem z tobą. Bądź zawsze pełna pokoju i miłości. Do serca pełnego Miłości nie ma dostępu. Przytul się do Mnie i trwaj. Nie zwracaj na niego uwagi.

  Mk 16, 6 „Lecz on rzekł do nich: «Nie bójcie się!…”

 6. wobroniewiary pisze:

  Grzech i konsekwencje
  Grzech:
  Feministki sprofanowały kościół pod wezwaniem Świętej Magdaleny w Paryżu!
  W tym roku to już druga profanacja kościoła pod wezwaniem Świętej Magdaleny przez feministyczną grupę Femen. Tym razem do świątyni wtargnęła półnaga kobieta, jedna z aktywistek grupy. Do zdarzenia doszło w czasie próby parafialnego zespołu wokalnego.
  Jak relacjonuje proboszcz, ks. Bruno Horaist, młoda kobieta położyła przed głównym ołtarzem kawałek cielęcej wątroby mający przestawiać płód, a potem oddała mocz na schodach ołtarza. Następnie bez słowa opuściła kościół. Na jej nagim torsie widniał wulgarny napis, będący odnośnikiem do manifestu 334 kobiet, które w 1971 r. podpisały apel domagający się depenalizacji aborcji i legalizacji zabijania nienarodzonych dzieci.

  Konsekwencje grzechu?
  We Francji woda podczas sztormu zalała całe miasto
  W wyniku sztormu zalane zostało portowe miasto Morlaix we Francji. Poziom wody na ulicach osiągnął 1,4 m. Woda wdarła się do mieszkań, sklepów, magazynów, samochodów etc. 240 tys. domów zostało pozbawione energii elektrycznej na Wigilię.
  Prędkość wiatru osiąga siłę 120 kilometrów na godzinę, a wysokość fal 7 metrów.

  • Maggie pisze:

   Przeciez taki akt i caly ten ruch nie ma nic wspolnego z kobiecoscia!
   Jakaz to bylaby reakcja, gdyby taka „nawiedzona” nawiedzila i to samo uczynila w ichnim Parlamencie? Mysle, ze odnalezionoby ja i „obdarowano” odpowiednim paragrafem?….i moze caly ten satanistyczny ruch ?… W swiatyni i to przed Najswietszym Sakramentem to tak mozna??????
   To ma byc demokracja, kultura etc?
   Modlmy sie wynagradzajac Panu Bogu zniewagi, ale i o ludzkie opamietanie …. Taki czyn, jak w tym paryskim kosciele, to nie tylko profanacja ale rownoczesnie obnazenie „kultury” czlonkin i sensu oraz etyki popierajacych ten „ruch”. Upadek pod przewodnictwem upadlego aniola widoczny jak na dloni…..
   Ruch ktorego motto to jako nr 1: wykreslic V Przykazanie i kolejno pozostale ….. – nie wystarczy im, ze zabijaja wlasna dusze!…

   Jezus jest Panem!

 7. Małgorzata Z pisze:

  Dodano: 13.11.2013 [21:29]
  Mafia planuje zamach na papieża?

  Mafia planuje zamach na papieża Franciszka – powiedział włoski prokurator Nicola Gratteri. Jego słowa cytuje „The Guardian”.

  W jednym ze swoich pierwszych kazań papież wezwał mafię do zaprzestania wykorzystywania ludzi. W poniedziałek z kolei powiedział, że nie można być jednocześnie dobrodziejem Kościoła i okradać państwa oraz biednych. – Tak być nie może. To jest podwójne życie. I to zasługuje na to – mówi to Jezus, nie ja – by kamień młyński zawieszono mu u szyi i wrzucono go w morze – powiedział Franciszek, przytaczając słowa z Ewangelii świętego Łukasza.

  Zdaniem prokuratora, który walczy z ‚Ndranghetą, organizacją przestępczą wywodzącą się z Kalabrii, życie papieża jest zagrożony, gdyż zapowiada on walkę z korupcją. „Daily Mail” przypomina, że od czasu rozpoczęcia pontyfikatu papież Franciszek nie ukrywa, że chce walczyć o praworządność w Watykanie, który od dawna wykorzystywany jest do prania brudnych pieniędzy.

  Gratteri powiedział, że plany papieża Franciszka niepokoją ‚Ndranghetę. – Ci, którzy do tej pory karmili się bogactwem i władzą pochodzącą od Kościoła, są zdenerwowani – stwierdził. Prokurator powiedział, że gdyby bossowie mafii mogli usunąć papieża Franciszka, z pewnością by to zrobili. – Nie wiem, czy organizacje przestępcze są w stanie coś mu zrobić, ale z pewnością to rozważają. To niebezpieczny czas dla papieża – dodał.

  Gratteri zaatakował duchownych z południa Włoch. – Księża chodzą na kawę do bossów mafii. To daje bossom siłę i legitymizuję ich władzę – powiedział. Prokurator dodał, że podkreślanie silnych relacji z kościołem jest dla mafii ważne. – ‚Ndrangheta i kościół idą ręka w rękę – powiedział.

  http://niezalezna.pl/48256-mafia-planuje-zamach-na-papieza

 8. Ania pisze:

  Alicja „ŚWIADECTWO” cz. IV czw. 31.12.1987, godz. 19.30

  † Nie lękaj się, Moja córeczko, przyszłych dni. Pójdź, złożymy ofiarę za świat, za Moje biedne, umiłowane dzieci i za tych, którzy je ratować będą. Pójdź, Moja oblubienico – w Moich ramionach będziesz, gdy ziemia zadrży i zapłonie Niebo. Moja Miłość w tobie będzie ocaleniem dla wielu.

  Pójdź, aby Matka Moja przygotowała cię do ofiary miłości, do godów weselnych z twym Oblubieńcem. Poddaj się Jej czułym dłoniom. Niech przystroi cię, przyozdobi, zanim w Moich ramionach złożysz ofiarę czystą, świętą. Zanim przekroczysz próg domu Mojego.

  Prosiłaś o Słowa na ten rok nowy. Oto one. Oto zapowiedź twoich dni.

  – Połączyłeś mnie z kimś, Jezu, i jest moją troską…

  † Jest światłem na oświecenie pogan i wyzwoleniem dla wielu. Jest Moją Miłością chodzącą po tej ziemi. Jego modlitwy są woda żywą, a dłonie balsamem gojącym rany. Jest ukrytą mocą Moją, którą ujawnię, gdy przyjdzie czas oczyszczania świata.

  Twoja ofiara rozświetli jego charyzmat, a jego serce będzie przystanią pokoju dla wielu.

  2 Tm 3, 10-17 Trwać w powołaniu „Ty natomiast poszedłeś śladem mojej nauki, sposobu życia, zamierzeń, wiary, cierpliwości, miłości, wytrwałości, prześladowań, cierpień, jakie mnie spotkały w Antiochii, w Ikonium, w Listrze. Jakież to prześladowania zniosłem – a ze wszystkich wyrwał mnie Pan! I wszystkich, którzy chcą żyć zbożnie w Chrystusie Jezusie, spotkają prześladowania. Tymczasem ludzie źli i zwodziciele będą się dalej posuwać ku temu, co gorsze, błądząc i [innych] w błąd wprowadzając. Ty natomiast trwaj w tym, czego się nauczyłeś i co ci powierzono, bo wiesz, od kogo się nauczyłeś. Od lat bowiem
  niemowlęcych znasz Pisma święte, które mogą cię nauczyć mądrości wiodącej ku zbawieniu przez wiarę w Chrystusie Jezusie. Wszelkie Pismo od Boga natchnione [jest] i pożyteczne do nauczania, do przekonywania, do poprawiania, do kształcenia w sprawiedliwości – aby człowiek Boży był
  doskonały, przysposobiony do każdego dobrego czynu”.

 9. Papież Franciszek na twetterze:

  U stóp Żłóbka módlmy się w szczególny sposób za tych, którzy cierpią prześladowanie z powodu wiary.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s