Ks. prałat Roman Kneblewski – Klęczenie a nie leżenie jak na uczcie w kościele!

Mocne, dobre, warte wszelkie uwagi!

Swoją drogą, jak ks. prałat wciągnął takie wielkie łoże do kościoła – powiem szczerze, że widok księdza na łożu pośrodku świątyni wywołał we mnie takie odczucia, że powtórzę – jeśli leżeć, to tylko krzyżem!

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Pomoc duchowa i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 odpowiedzi na „Ks. prałat Roman Kneblewski – Klęczenie a nie leżenie jak na uczcie w kościele!

 1. wobroniewiary pisze:

  Papież Franciszek: – zamieszczam z największa radością serca!
  TEKST REWELACYJNY z dedykacją dla Pawła-Adama i jego asystentki naczelnej wotiw-nej Anastazji

  http://www.niedziela.pl/artykul/9833/Papiez-Franciszek-w-Kosciele-nie-mozna

  Na konieczność poszanowania różnorodności w Kościele, pełnej do niego przynależności, bez szukania własnych korzyści zwrócił uwagę papież podczas porannej Mszy św. w Domu Świętej Marty. Franciszek nawiązał do „Modlitwy Arcykapłańskiej” Jezusa o jedność Kościoła (J 17,20-26), aby nie było w nim podziałów i kłótni.

  Ojciec Święty zauważył, że wiele osób twierdzi, iż należy do Kościoła, ale jedną nogą są na zewnątrz, chcąc jednocześnie być w Kościele i poza nim. Dla tych ludzi – przestrzegł Franciszek – Kościół nie jest ich domem, nie czują się w nim u siebie, traktują go jak wynajmowanie mieszkanie. Wskazał, że są trzy grupy osób traktujące Kościół w ten sposób.

  Pierwsza z nich, to ludzie chcący, by wszyscy w Kościele byli jednakowi – uniformiści. „Jednorodność. Bezkompromisowość, surowość. Są niewzruszeni! Nie mają tej wolności, jaką daje Duch Święty. Powodują dezorientację między tym, co Jezus głosił w Ewangelii, a swoją doktryną nierówności. A Jezus nigdy nie chciał, by Jego Kościół był tak bezkompromisowy. Nigdy. A oni ze względu na tę postawę nie wchodzą do Kościoła. Deklarują się jako chrześcijaninie, katolicy, ale ich bezkompromisowa postawa oddala ich od Kościoła” – stwierdził Ojciec Święty.

  Kolejną grupą zdaniem papieża są ludzie, którzy zawsze mają swój własny pomysł, własną ideologię, ważniejszą od nauczania Kościoła.

  „W ten sposób przynależą do Kościoła jedynie częściowo. Także oni mają jedną nogę poza Kościołem. Także dla nich Kościół nie jest własnym domem. Wynajmują tylko miejsce w Kościele” – powiedział Franciszek. Dodał, że zjawisko takie miało już miejsce w początkach głoszenia Ewangelii.

  Trzecią grupą wskazaną przez Ojca Świętego są ludzie, którzy nazywają siebie chrześcijanami, ale sercem nie wchodzą do Kościoła, ludzie, którzy poszukują korzyści, chcą w Kościele czy kosztem Kościoła „robić interesy”. Zauważył, że już w początkach Kościoła takimi byli Szymon Mag, czy Ananiasz i Safira. Ale można ich dostrzec także we wspólnotach parafialnych czy diecezjalnych, w zgromadzeniach zakonnych. Pojawiają się niekiedy ludzie pyszniący się tym, że są dobrodziejami Kościoła, ale pod stołem robią swoje ciemne interesy. Także i ci nie traktują Kościoła jako swojej matki – zaznaczył Franciszek

 2. Ania pisze:

  Noworodek nie dał odłączyć się od mamy. Wzruszający film
  Na YouTube pojawił się niesamowity film, nagrany tuż po porodzie. Maleńkie dzieciątko wprost nie daje się oderwać od mamy, na każdą podejmowaną przez położną próbę reagując wybuchem płaczu.

  Filmów, dokumentujących moment narodzin można znaleźć na YouTube bardzo dużo. Szczęśliwi rodzice uwieczniają pierwsze chwile swoich dzieci na świecie, pierwszy krzyki… To nagranie jest jest jednak niezwykłe i wyjątkowe.

 3. Daniel pisze:

  Ja mam pytanie w sprawie przyjmowania komunii na kolanach.
  Czy przyjmowanie Komunii na kolanach nie jest trochę na pokaz w sytuacji, gdy wszyscy pozostali przyjmują w pozycji stojącej. A tu nagle jedna osoba klęka przed przyjęciem Komunii św. .

  • wobroniewiary pisze:

   Posłuchaj uważnie wykładu ks. Pawlukiewicza (najnowszy wpis komentarz i pytania do ks. Pawlukiewicza) i zrozum, że nie należy przejmować się tym jak wypadamy na tle innych (w jakiejkolwiek sytuacji) bo to pycha – ty se przejmuj jak wypadasz na tle Boga!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s