Wstrząsająca profanacja we Włoszech!

Szok we włoskiej miejscowości San Giorgio. W kościele św. Krzyża niezidentyfikowani sprawcy wykradli z tabernakulum konsekrowane hostie, po czy rozrzucili je na ziemi mieszając z odchodami. Przy użyciu tych ostatnich zbezcześcili również ołtarz.
Sprofanowano także posąg Matki Bożej oraz Chrystusa Ukrzyżowanego przypalając figury dymem ze świec oraz oblewając woskiem. W obliczu tak bezbożnych czynów lokalna wspólnota wiernych pod przewodnictwem swego proboszcza rozpoczęła modlitwy „by odpowiedzieć z wiarą i nadzieją na to, co się wydarzyło”. Naprzeciwko wejścia do świątyni umieszczono wiele zapalonych świec jako znak bliskości, solidarności i jedności w modlitwie. Tymczasem policja jest już na tropie sprawców dzięki telekamerom rozmieszczonym w pobliżu ratusza.
W oświadczeniu proboszcz parafii, w której dokonano świętokradztwa stwierdził: „Świadomi powagi tych aktów i naznaczeni poczuciem głębokiego smutku, pragniemy z jeszcze większą siłą i przekonaniem głosić piękno Ewangelii i wiary w Pana Jezusa, który jest w stanie pokonać wszelkie zło. Właśnie z tego powodu czujemy potrzebę modlitwy przede wszystkim za tych, którzy dopuścili się wspomnianych czynności, ponieważ doświadczanie miłości Pana prowadzi do żalu za grzechy a jego ojcowska łaska pozwala odzyskać godność”.
Jezu Chryste, zmiłuj się nad nami.
Źródło: PCh24

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia, znaki czasu i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

15 odpowiedzi na „Wstrząsająca profanacja we Włoszech!

 1. Magdalena pisze:

  Emerytowany papież Benedykt XVI od niedawna porusza się przy pomocy balkonika. Abp Georg Gänswein zapewnia, że papież z Niemiec jest jednak w świetnej duchowej kondycji.

  Abp Georg Gänswein, prywatny sekretarz Benedykta XVI potwierdził, że emerytowany papież porusza się od niedawna przy pomocy balkonika. „Czuje się dobrze, nogi są już osłabione, ale jego duch i zdrowie są w dobrej kondycji” – wyjaśnił mediom w czwartek przy okazji wykładu wygłoszonego w Rzymie.

  Benedykt XVI używa balkoniku od dwóch lub trzech tygodni podczas swoich spacerów. „Po prostu zauważył, że dzięki temu łatwiej mu się chodzi” – powiedział abp Gänswein. Włoski magazyn „Oggi” opublikował w tym tygodniu zdjęcie, na którym widoczny jest Benedykt XVI wspierający się na balkoniku. Komentarz prywatnego sekretarza emerytowanego papieża jest odpowiedzią na spekulacje, jakie zrodziły się po publikacji tego zdjęcia.

 2. wobroniewiary pisze:

  Modlitwa wstępna (odmawiana w każdym dniu nowenny)

  Duchu Święty, Boże, który w dniu narodzin Kościoła raczyłeś zstąpić widomie na apostołów, aby oświecić ich rozum, zapalić serca, utwierdzić w wierze i życie ich uświęcić, błagamy Cię najgoręcej w czasie tej nowenny, abyś również nam raczył udzielić tych samych darów dla naszego uświęcenia i wzrostu chwały Bożej. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.
  W ósmym dniu:

  Pismo święte poucza: „Ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć. jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują. Nam zaś objawił to Bóg przez Ducha – Duch przenika wszystko, nawet głębokości Boga samego” (1 Kor 2,919).

  Módlmy się: Przybądź, Duchu Święty, napełnij serca Twoich wiernych i zapal w nich ogień Twojej miłości, abyśmy miłowali Boga całym sercem i otrzymali wieczne szczęście. Amen.
  Modlitwy końcowe (odmawiane w każdym dniu nowenny)

  Ojcze nasz…

  Módlmy się: Boże, Ty otworzyłeś nam bramy życia wiecznego wywyższając Chrystusa i zsyłając nam Ducha Świętego, spraw, aby tak wielkie dary umocniły nasze oddanie się Tobie i pomnożyły naszą wiarę. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.
  http://sanctus.pl/index.php?podgrupa=262&doc=198

 3. Ania pisze:

  Niemieccy katolicy lobbują na rzecz aborcji. Za pieniądze Kościoła!
  W niemieckim Kościele wybuchł duży skandal. Okazało się, że Katolicka Wspólnota Młodzieży, finansowana z pieniędzy Kościoła katolickiego, domaga się dostępu do antykoncepcji, aborcji oraz popiera gender.

  Katolicka Wspólnota Młodzieży (Katholische junge Gemeinde, KjG) w jednym ze swoich pism lobbuje na rzecz aborcji, „prawa do seksualnego samookreślenia” oraz transgender. Robi to w dodatku za pieniądze Kościoła katolickiego.
  http://www.fronda.pl/a/niemieccy-katolicy-lobbuja-na-rzecz-aborcji-za-pieniadze-kosciola,38243.html

 4. Ania pisze:

  Katolicki diakon mordował ludzi poprzez nielegalne eutanazje

  Katolicki diakon z Belgii zamordował 10 osób, dokonując na nich nielegalnej eutanazji. To przestroga dla Kościoła, który musi twardo bronić się przed naporem szatańskiej ideologii!

  Jeden z katolickich diakonów z Belgii okazał się być wielokrotnym mordercą. W „zabiegach” eutanazyjnych pozbawił życia 10 osób. O sprawie dowiadujemy się tylko dlatego, że zabójstwa były nielegalne. Mężczyzna pracował w Szpitalu Św. Serca w Menin do roku 2002. W ciągu kilku lat pozbawił tam życia 10 osób, zapewne na ich własne życzenie.
  http://www.fronda.pl/a/katolicki-diakon-mordowal-ludzi-poprzez-nielegalne-eutanazje,38244.html

 5. Sebro pisze:

  Przy I Sobocie Miesiąca mam do Was prośbę o modlitwę za 12 letnią Marysię. Dziecko zostało przeklęte i po długotrwałej terapii psychologicznej w końcu trafiła do egzorcysty. Niestety niezbędne będzie odprawienie rytuału. Jutro o godzinie 12 odbędzie się egzorcyzm nad Marysią. W jej imieniu proszę o wsparcie modlitewne. Jutro wielkie święto – niech to będzie wielki dzień zwycięstwa dla tej małej.
  Bóg zapłać.

  • wobroniewiary pisze:

   Obydwoje z Adminką zapewniamy o modlitwie.

  • eska pisze:

   Będę odmawiać koronkę do Krwawych Łez Matki Bożej.

   Przy okazji pozwolę sobie na prywatę i także poproszę o modlitwę – w najbliższych dniach przyjdzie na świat mój synek. Całą akcję porodową, wszystkie bóle itd. ofiarowałam w intencji uwolnienia pewnej zniewolonej osoby; można powiedzieć – za jej nowe narodzenie (dla Chrystusa). Tak więc proszę o modlitwę w intencji tych „podwójnych narodzin”.

 6. Adminka pisze:

  Na własne oczy widziałam jak nawracająca się opętana po przyjęciu Komunii świętej na kolanach sprawdzała czy choć okruszek nie został wypluty bo Szatan ja męczył i dusił chcąc, by wypluła a jak popiła wodą, to woda wychlusnęła z niej powrotem, dlatego szukała najmniejszej drobinki, zresztą na kolanach szukaliśmy we troje: ona ksiądz i ja….
  Nawet opętani nawracający się wiedzą że w Hostii jest prawdziwy Bóg a inni chyba na siłę chcą dopiero poznać ból dręczenia ich przez Szatana

 7. wobroniewiary pisze:

  Bł. Marianna – Wizja profanacji Sakramentów świętych, główne objawienie o zgaśnięciu wiecznej lampki oraz objawienie Najświętszego Serca Pana Jezusa o kryzysie w Kościele

  Wizja profanacji Sakramentów świętych
  20 stycznia 1610 roku Matka Boża objawiła się jej znowu i powiedziała między innymi: „Wiedz, że od końca XIX, a szczególnie w XX wieku namiętności wybuchną i dojdzie do zupełnego zepsucia obyczajów, bo Szatan prawie całkowicie panował będzie przez masońskie sekty. Aby do tego doprowadzić, skupią się one szczególnie na dzieciach. Biada dzieciom w owych czasach! Trudno będzie przyjąć sakramenty chrztu i bierzmowania. Wykorzystując osoby posiadające władzę, diabeł starać się będzie zniszczyć sakrament spowiedzi (…) To samo będzie z Komunią świętą. Niestety! Jak bardzo zasmuca Mnie, że …..
  https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2013/04/25/bl-marianna-wizja-profanacji-sakramentow-swietych-glowne-objawienie-o-zgasnieciu-wiecznej-lampki-oraz-objawienie-najswietszego-serca-pana-jezusa-o-kryzysie-w-kosciele/

 8. Iwona pisze:

  Przerażenie ogarnia z powodu tak strasznego, niepojętego czynu. zły wścieka się i szaleje. Na to, że będzie lepiej widoki marne – potrzeba nam się wzajemnie umacniać, bo nikt z nas nie wie co zrobi w obliczu ogromnej presji lub bezpośredniego zagrożenia. Potrzebne są wspólnoty, żebyśmy w godzinach próby nie byli osamotnieni.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s