O. Józef Witko – O przekleństwach. Oznaki, symptomy duchowe i chorobowe itp.

Siedem oznak przekleństwa
– za Księgą Powtórzonego Prawa (rozdział 28), Księgą Malachiasza (rozdz. 3) oraz 2 Listem św. Pawła do Koryntian 

(nie we wszystkich przypadkach (!!!) ale w większości przypadków może to być związane z przekleństwem):

I oznaka: problemy emocjonalno-psychiczne
1. werset 34: „Dostaniesz obłędu na widok, jaki się przedstawi twym oczom”
2. werset 20: „Pan ześle na ciebie przekleństwo, zamieszanie i przeszkodę we wszystkim, do czego wyciągniesz rękę, co będziesz czynił. Zostaniesz zmiażdżony i zginiesz nagle wskutek przewrotnych swych czynów, ponieważ Mnie opuściłeś”
3. werset 65: „Nie zaznasz pokoju u tych narodów ani stopa twej nogi tam nie odpocznie. Da ci tam Pan serce drżące ze strachu, oczy wypłakane z tęsknoty i duszę utrapioną „

II oznaka: powtarzające się choroby, szczególnie dziedziczne
(Pwt) rozdz. 28
1. werset 21: „Pan sprawi, że przylgnie do ciebie zaraza, aż cię wygładzi na tej ziemi, którą idziesz posiąść”
2. werset 22: „Pan dotknie cię wycieńczeniem, febrą, zapaleniem, oparzeniem, śmiercią od miecza, zwarzeniem zbóż od gorąca i śniecią: będą cię one prześladować, aż zginiesz”
3. werset 35: ” Pan cię dotknie złośliwymi wrzodami na kolanach i nogach, nie zdołasz ich uleczyć; rozciągną się od stopy aż do wierzchu głowy”
4. werset 27: „Pan dotknie cię wrzodem egipskim, hemoroidami, świerzbem i parchami, których nie zdołasz wyleczyć”
5. werset 28: „Pan dotknie cię obłędem, ślepotą i niepokojem serca”
6. werset 59: „Pan nadzwyczajnymi plagami dotknie ciebie i twoje potomstwo, plagami ogromnymi i nieustępliwymi: ciężkimi i długotrwałymi chorobami”
7. werset 61: „Także wszystkie choroby i plagi, nie zapisane w księdze tego Prawa, ześle Pan na ciebie, aż cię wytępi”

III oznaka: niepłodność, skłonności do poronień i choroby kobiece
1. werset 18: „Przeklęty owoc twego łona, plon twej roli, przyrost twego większego bydła i pomiot bydła mniejszego”

IV oznaka: rozbicie małżeństwa i wyobcowanie w rodzinie – obecnie bardzo nagminne przekleństwo
1. Księga Powtórzonego Prawa, rozdział 28, werset 41: „Wydasz na świat synów i córki, a nie zostaną u ciebie, bo pójdą w niewolę”
„Rodzisz dzieci, ale ich nie masz – ma je świat, demon, mają ich wszyscy ale nie ty” – tłumaczy ojciec Józef Witko
2. Księga Malachiasza, rozdział 3, wersety 23-24: „Oto Ja poślę wam proroka Eliasza przed nadejściem dnia Pańskiego, dnia wielkiego i strasznego. I skłoni serce ojców ku synom, a serce synów ku ich ojcom, abym nie przyszedł i nie poraził ziemi [izraelskiej] przekleństwem”.
Matka Boża w Medziugorje powiedziała 1 stycznia 2000 roku, że „właśnie szatan został spuszczony z łańcucha i przeprowadza atak na rodziny, młodzież i na pokój”

V oznaka: ustawiczny brak finansowy, brak pieniędzy
1. Księga Powtórzonego Prawa, rozdział 28,
werset 17: „Przeklęty twój kosz i twoja dzieża”.
2. werset 29: „W południe będziesz szedł po omacku, jak niewidomy idzie po omacku w ciemności, w zabiegach swoich nie będziesz miał powodzenia. Stale będziesz napastowany, ograbiany, a nikt cię nie będzie ratował”.
3.
wersety 47-48: „Zamiast służyć Panu, Bogu twemu, w radości i dobrym sercem, mając obfitość wszystkiego – w głodzie, w pragnieniu, w nagości i w największej nędzy będziesz służył swoim wrogom, których Pan naśle na ciebie. On położy na twój kark żelazne jarzmo, aż do zupełnej twej zagłady”.
4. Drugi List św. Pawła do Koryntian (2 Kor), rozdział 9, werset 8: „A Bóg może zlać na was całą obfitość łaski, tak byście mając wszystkiego i zawsze pod dostatkiem, bogaci byli we wszystkie dobre uczynki według tego, co jest napisane:
Rozproszył, dał ubogim,  sprawiedliwość Jego trwa na wieki”

VI oznaka: podatność na wypadki
1. Księga Powtórzonego Prawa, rozdział 28,
werset 29: „W południe będziesz szedł po omacku, jak niewidomy idzie po omacku w ciemności, w zabiegach swoich nie będziesz miał powodzenia. Stale będziesz napastowany, ograbiany, a nikt cię nie będzie ratował”.

VII oznaka przekleństwa: tradycja samobójstw oraz nienaturalnych, przedwczesnych zgonów w rodzinie
1. Księga Powtórzonego Prawa, rozdział 28,
wersety od 16-tego (a jest tego wiele i dlatego o. Józef nie podaje konkretów lecz same cytaty):
„Przeklęty będziesz w mieście i przeklęty na polu”, „Zostaniesz zmiażdżony i zginiesz nagle wskutek przewrotnych swych czynów, ponieważ Mnie opuściłeś” , „Twój trup będzie strawą wszystkich ptaków powietrznych i zwierząt lądowych, a nikt ich nie będzie odpędzał”

Księga Powtórzonego Prawa, rozdział 28 – kliknij

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Pomoc duchowa i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

22 odpowiedzi na „O. Józef Witko – O przekleństwach. Oznaki, symptomy duchowe i chorobowe itp.

 1. Margeretka pisze:

  Cenne kazanie,ja jeszcze dodam wyklad o.Szustaka o rodzicach i trudnych relacjach.Co powinniśmy zrobić według Pisma Świętego i jak reagować.http://www.youtube.com/watch?v=_kmMyWt2bOY&feature=kp

 2. Adminka pisze:

  Dziś po Apelu Jasnogórskim (może słuchać na stronie Radia Maryja lub TV TRWAM ) ok. 21-20
  ks. Adam poświęci wodę egzorcyzmem, dla tych, którzy potrzebują zapomnieli (Rosa, Anett, Małgosia – to dla Was i dzięki Wam zgłosiłam kolejną datę zapotrzebowania na egzorcyzm wody)
  Olej, sól, świece – nie, ponieważ ks. Adam ma zezwolenie tylko na egzorcyzmowanie wody na odległość
  Wszystkie osoby piszące z prośbą o błogosławieństwo – macie dziś podwójne. O 15-00 w Godzinie Miłosierdzia oraz po Apelu Jasnogórskim ok. 21-20

  Ps. Anett -napisałam Ci ważnego maila

 3. wobroniewiary pisze:

  Według prokuratury obrońca godności św. Jana Pawła II jest wandalem!

  Nie możemy pozostawać bierni wobec zła, wobec ataków na nasze narodowe świętości, nawet za cenę ofiar… i wyroków ziemskich sądów – przekonuje w rozmowie z Prawy.pl były poseł Witold Tomczak, który w 2000 r. stanął w obronie godności Ojca Świętego, a obecnie za swój czyn sprzed lat zasiada na ławie oskarżonych. Rozmawia Agnieszka Piwar.
  W 2000 roku stanął Pan w obronie godności Ojca Świętego, znieważonego w Galerii Narodowej Zachęta. Proszę nam przypomnieć, co dokładnie wydarzyło się czternaście lat temu?
  Podczas jubileuszowej wystawy z okazji 100-lecia Zachęty zaprezentowano tam tzw. instalację przedstawiającą powaloną postać Papieża Polaka przygniecionego meteorytem. Ta skandaliczna ekspozycja zatytułowana „La Nona Ora”(„Dziewiąta godzina” – biblijna godzina śmierci Chrystusa) wzbudziła zrozumiałe oburzenie wśród Polaków. Jako poseł Rzeczypospolitej Polskiej nie mogłem w tej sytuacji pozostać biernym – usunąłem 60 kilogramowy głaz – meteoryt przygniatający postać papieża. Uczyniłem to po bezskutecznych, wcześniejszych interwencjach parlamentarnych.
  Warto zaznaczyć, że Galeria Narodowa Zachęta utrzymywana jest z naszych podatków.
  Jak się potoczyły Pana losy po tamtym zdarzeniu?
  Polska prokuratura po wieloletnim śledztwie, uznała mnie – obrońcę godności Ojca Świętego – za wandala, czyli bezmyślnego niszczyciela, i skierowała akt oskarżenia do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia. Od 11 lutego 2013 r. toczy się proces, w którym występuję w charakterze oskarżonego o zniszczenie rzeźby obrażającej św. Jana Pawła II. Grozi mi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz zapłata odszkodowania w wysokości 40 tys. zł.
  […] Swoim czynem sprzed czternastu lat de facto reprezentował Pan większość Polaków, także i mnie. Tymczasem Pana przypadek, w oczach niektórych może powodować obawy, że nie warto się wychylać i bronić swoich przekonań, bo może się to skończyć sądem. A przecież do podobnych aktów zniewagi jak w „Zachęcie” dochodzi coraz częściej. Co by Pan chciał przekazać tym wszystkim rodakom, którzy mimo oburzenia na profanację, wybierają bierność i wolą się nie wychylać?
  Nie możemy pozostawać bierni wobec zła, wobec ataków na nasze narodowe świętości, nawet za cenę ofiar… i wyroków ziemskich sądów.
  Obrona naszego chrześcijańskiego dziedzictwa, obrona godności i moralności naszych rodzin jest naszym obowiązkiem i wypełnieniem testamentu pozostawionego nam przez Ojca Świętego Jana Pawła II. Wielokrotnie wołał On do nas, abyśmy nie zmarnowali tego duchowego dziedzictwa, któremu na imię Polska.
  Jeżeli będziemy w tym boju razem i będzie nas wielu – to zwyciężymy! Mamy już pierwsze sukcesy: obrona TV Trwam i zablokowanie bluźnierczego spektaklu „Golgota Piknik”. Zatem – nie lękajmy się! Odwagi!
  Dziękuję za rozmowę.
  Źródło i całość: Prawy.pl

  • Maggie pisze:

   Jakie to dziwne, ze to twórca takiego „dzieła” wraz z promotorami nie są sądzeni…
   i skazani za obrazę uczuć religijnych i godności człowieka przez znieważenie Świętego, czy promowanie agresji przez rzucenie głazu na schorowanego i czci godnego następcy św.Piotra …..

   Moze, w związku z tym, ze JPII jest już kanonizowany, powinno sie rykoszetem obrócić oskarżenie – obrona przez atak a nie tłumaczenie sie….. (tak jak atak na złego Różancem… a tu świętością i kardynalnymi prawami i moralnymi normami na nikczemnosc). Co wiecej trzeba podkreślać, ze Pan poseł Witold Tomczak jest wyrazicielem wyborców, ktorzy są oburzeni profanacja i cala farsa ciagania Posla po sadach i bezkarnoscia prawdziwych winowajców.
   Jeśli byłaby teogo rodzaju petycja to podpisuje sie obiema rękoma: ukarać „twórcę profanacji” i jego promotora/ów. Petycja zaś o uniewinnienie posła Tomczaka, a podciagniecie do odpowiedzialności karnej profana i oskarzyciela powinna służyć jako materiał obrony.

   Jezus jest Panem!

   • Maggie pisze:

    Jako nowy materiał dowodowy: kanonizacji JPII

   • Maggie pisze:

    Proszę o poprawkę w ostatnim wpisie na: kanonizacja JPII.

    Kończę, na dziś IPad ma maniere poprawek bez wyboru opcji (@Artur pisał o znaku=globie, przy wielojezycznosci etc a ja to mam, ale tylko w j.polskim często!: poprawki wchodzą „automatycznie” a nie ukazaja sie jako do wyboru tak jak w j.ang.)

 4. roza pisze:

  Przez 13 lat Owsiak podawał fałszywe kwoty zbiórek i wyjmował z „puchy” miliony!
  Tradycją stało się, że przed kolejną rozprawą ujawniam cześć faktów dotyczących działalności WOŚP, prezesa Owsiaka oraz Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak. Ostatnią rozpaczliwą bronią fundacji było rozpowszechnianie bajki o tym, że dobra WOŚP wydaje więcej niż zbiera do „puchy”. Członkowie milicji obywatelskiej „Pokojowy Patrol”, którzy udawali obiektywnych komentatorów i niezależnych dziennikarzy non stop powtarzali, że nie należy liczyć przychodów WOŚP, ale kwotę ze zbiórki publicznej, czyli tak zwanego Finału WOŚP. Pisałem już o tym czym jest „Finał” i na podstawie jakich dokumentów jest organizowany, ale zdaję sobie sprawę, że większość ludzi nie ma ochoty się katować dokumentami, których lektura może wywołać opuchliznę półkuli, jak każda lektura urzędowej nowomowy. Uproszczę jak tylko się da biurokratyczne rozporządzenia i wyjaśnię w jaki sposób od 13 lat Owsiak i jego księgowi kreowali rzeczywistość. Do zorganizowania zbiórki publicznej, którą WOŚP z przytupem nazywa „Finałem” potrzebna jest zgoda ministerstwa, wcześniej było to Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, obecnie Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Zgoda zawiera podstawowe dane: czas zbiórki, cele zbiórki, formę zbierania pieniędzy (wpłaty na konto, sms, aukcje). Ta ostatnia pozycja jest kluczem do kreatywnej księgowości. Co roku Owsiak krzyczy w telewizji w jaki sposób można wrzucać do „puszki” i do tego momentu w zasadzie mówi prawdę. Kłamstwo zaczyna się z chwilą sporządzenia wniosku u udzielenie zgody na zbiórkę publiczną, w którym pojawia się tylko część z tego, o czym wcześniej mówił Owsiak. Ulubioną kreacją księgową Owsiaka są aukcje Allegro, to właśnie ta pozycja, choć nie tylko, sprawia, że do „puchy” ląduje tyle ile zechce Owsiak, a nie wszystko, co wrzucą darczyńcy.
  http://kontrowersje.net/przez_13_lat_owsiak_podawa_fa_szywe_kwoty_zbi_rek_i_wyjmowa_z_puchy_miliony

 5. roza pisze:

  63 zakładniczkom Boko Haram udało się zbiec
  Porwanym sześćdziesięciu trzem kobietom i dziewczętom udało się uciec od swoich oprawców i wrócić do spalonych wiosek. Boko Haram uprowadził je w zeszłym miesiącu. Zakładniczki zostały porwane ze wsi Kummabza w północnej części Borno 18 czerwca po inwazji na wioskę powstańców Boko Haram. Bojownicy zabili wtedy 30 mężczyzn i spalili całą wieś.

  Grupa Boko Haram wciąż uważa, że przetrzymuje ponad 200 uczennic porwanych 14 kwietnia z miasta Chibok. Bukar Kyari, lokalny strażnik walczący z Boko Haram, powiedział, że kobiety uciekły w piątek, gdy porywacze opuścili obóz w celu rozpoczęcia ataku na wojsko i policję w pobliskim mieście Damboa. Ponieważ żołnierze okazali się zbyt silni dla bojowników, Boko Haram musiał zmobilizować wszystkich swoich ludzi, pozostawiając tym samym kobiety w obozie bez straży.
  http://gosc.pl/doc/2077529.63-zakladniczkom-Boko-Haram-udalo-sie-zbiec

 6. roza pisze:

  ”Spowiedź Judasza”-o. Adam Szustak OP
  http://swiatlopana.com/8557/spowiedz-judasza-o-adam-szustak-op/
  Konferencję wygłosił 29 maja w łódzkim klasztorze oo. dominikanów o. Adam Szustak OP. Spotkanie było częścią całorocznego cyklu ”Credo” poświęconego spowiedzi.
  Jak Pan Jezus radzi sobie z beznadziejnymi przypadkami….polecam:)))

  • AKSORZ pisze:

   Zastanawia mnie tylko jedno. Skoro Judasz będzie nam otwierał bramy nieba to dlaczego podczas egzorcyzmów ujawnia się demon Judasza?

   • wobroniewiary pisze:

    Jestem za!
    Na kilku egzorcyzmach to słyszałam. Ale jest jedna ważna sprawa
    Wiem, że Judasz jeśli jest w piekle to nie ma zeń powrotu – nie ma tak, że se odpoczywa łowiąc ludziki na ziemi , z piekła wyjścia nie ma
    Ale chodzi o demona, który kusił i skusił Judasza
    Gdy na egzo słyszę słynne chrapliwe „neeeeeeeeeein” jak u Emily Rose to wiem, że to ten sam demon który ją dręczył, demon który dręczył Hitlera,Emily i obecnie egzorcyzmowaną dziewczynę ale wiem, że to nie sam Hitler

    Krzyk demona dręczącego Hitlera słyszałam nie tylko na filmach z Emily Rose, ale na rzeczywistych dwóch egzorcyzmach u dwóch różnych osób- raz w Lubinie a raz u mnie w mieście

   • Monika pisze:

    Nie jesteśmy sędziami nikogo, więc nie oceniajmy.
    Jaką miarą my będziemy mierzyć taką i nam odmierzą.
    Nie jesteśmy w sercu drugiego człowieka (ani współczesnego ani żyjącego przed wiekami) i tylko jest w nim sam Bóg i tylko Pan Bóg zna każdego z nas lepiej niż my sami siebie, bo nas stworzył i zanim jeszcze my sami zgrzeszyliśmy On już nam wybaczył i za nas oddał życie z Miłości.

    AKSORZ – przypomnę, bo to było już tutaj gdzieś na stronie.tłumaczone, że człowiek to nie demon – trzeba to rozróżniać, chociaż człowiek może demonom służyć (także często nieświadomie odbierając kłamstwo jako prawdę).
    Nie można dwóm panom służyć tak więc człowiek może służyć albo Bogu albo diabłu – jednak Pan Bóg zawsze czeka do końca na decyzję człowieka i nawet w ostatniej chwili życia może on z własnej, nieprzymuszonej woli i dzięki Łasce Bożej i Bożemu Niezgłębionemu Miłosierdziu się nawrócić.
    Musimy wreszcie nauczyć się, że człowiek jest człowiekiem (teraz i po śmierci) a demon demonem. Nie można tego mylić. Demon nie jest człowiekiem i demon nie był Judaszem ani Judasz demonem a podczas egzorcyzmów ujawniają się najróżniejsze demony, między innymi i te, które kusiły Judasza.
    O. Adam Szustak przypomniał w konferencji „Spowiedź Judasza”, że jedynym apostołem, według „Pisma Świętego”, który stanął w obronie Jezusa był właśnie Judasz.
    Sam z siebie, bez Bożej pomocy, żaden człowiek nie zwycięży choćby nawet jednego demona a co mówić setki demonów ale z Bogiem może wszystko i wtedy żaden demon go nie dosięgnie jeśli jest z Bogiem.
    Każdy kto jest w stanie Łaski uświęcającej i ma pozamykane furtki, które wcześniej w życiu mógł pootwierać jest oczywiście nieustannie kuszony ale nie należy do diabła tylko do Boga. To jest walka aż do ostatniego tchnienia, aż do krwi.
    I najważniejsze – Zwycięstwo należy do Boga, bo to Jezus jest Panem!
    Jeśli trwamy z Bogiem, w Bogu, jesteśmy w Kościele (Ciele Chrystusa) – diabeł nic tu nie może – co najwyżej może do czasu (a czasu ma mało) sobie poszczekać, powarczeć na łańcuchu, który nas nie dosięgnie.
    Diabeł jest tylko kłamcą, chce nas zwieźć, oszukać jak tylko się da i na końcu zniszczyć, zabić – taki jest jego cel. Samo to, że grzeszymy, więc ulegamy diabłu. A najbardziej sprzyja mu to, że tak naprawdę wielu nie wierzy w jego istnienie. Jednak kłamstwo nigdy nie wygrywa, zawsze jest przegrane.

    Pytanie: czy my możemy powiedzieć o sobie, że walczymy z każdym grzechem aż do krwi?
    Z każdym kłamstwem?
    Taki powinien być każdy katolik, a nie mówić, w dodatku publicznie, że jest się wierzącym katolikiem gdy jednocześnie jest się za aborcją, czyli za śmiercią i cywilizacją śmierci, w dodatku mając władzę a więc i większą odpowiedzialność – władzę stanowienia prawa jako poseł, prawa będącego w sprzeczności z prawem Bożym.
    Nie dość, że nie słucha się biskupów, ich nauczania, wskazówek, to jeszcze się ich krytykuje i wytyka, że stają w obronie życia i prawa do życia.
    Wstyd i hańba!
    Kłamstwo jest zawsze kłamstwem.
    Woda nie jest ogniem a kłamstwo prawdą.

    Jezus jest Panem!

 7. olo13jcb pisze:

  Każde przekleństwo – dosłownie – jest jak kamień!
  ” Kij robi sińce – słowo łamie kości ”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s