Rola cierpienia w Twoim i moim życiu – jedno zdanie a stanowi szkołę życia…

Jezus - szkoła cierpienia

Reklamy
Obrazek | Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

59 odpowiedzi na „Rola cierpienia w Twoim i moim życiu – jedno zdanie a stanowi szkołę życia…

 1. wobroniewiary pisze:

  Jak podaje Catholic News Agency, w amerykańskim stanie Oklahoma okultyści zamierzają podczas czarnej „mszy” sprofanować konsekrowaną Hostię wydzielinami fizjologicznymi.

  Profanację przygotowuje okultystyczna grupa Dakhma of Angra Mainyu, która, jak twierdzi, inspiruje się „ideami starożytnej Persji”. Na stronie internetowej tej bluźnierczej organizacji czytamy, że współczesne formy rytuałów satanistycznych zakładają użycie konsekrowanej Hostii sprofanowanej „seksualnymi wydzielinami”.

  Hostia staje się w ten sposób „ofiarą [czarnej] mszy”. Grupa zapewnia, że nie zamierza łamać prawa, a więc nie będzie prezentować samego aktu profanowania Hostii. Wejście na czarną „mszę” będzie wymagać biletu za 15 dolarów.
  http://www.fronda.pl/a/dzisiaj-golgota-jutro-profanacja-hostii,39272.html

  • Maria z Warszawy pisze:

   „Panie widzisz i nie grzmisz!!!!”. A może właśnie wtedy zagrzmi, bo patrząc na te wszystkie „dzieła wolności” po prostu mozg się lasuje i odwraca.

 2. ma pisze:

  Piękne … właśnie wczoraj naszła mnie refleksja, że to poprzez cierpienie czyli gotowość znoszenia ofiar dla innych bądź pokornego przyjmowania woli Bożej w najwyższy sposób okazuje się miłość. Łatwo kochać, gdy wszystko się układa, a właśnie w trudnym i bolesnym czasie najtrudniej jest kochać.

 3. wobroniewiary pisze:

  Niezwykle mocne słowa Ojca Świętego o pedofilii wśród duchownych
  Profanują wizerunek samego Boga, na którego obraz zostaliśmy stworzeni

  To i dla mnie wielki smutek i ból z powodu tego, że niektórzy kapłani i biskupi pogwałcili niewinność nieletnich i swoje własne powołanie kapłańskie przez nadużycia seksualne wobec nich – mówił Papież. – To coś więcej, niż akty karygodne; to jest jak świętokradcza ofiara, bo ci chłopcy i dziewczęta zaufali charyzmatowi kapłańskiemu, który miał ich prowadzić do Boga, a tymczasem oni go poświęcili bożkowi swojej pożądliwości. Profanują wizerunek samego Boga, na którego obraz zostaliśmy stworzeni”.
  http://www.fronda.pl/a/niezwykle-mocne-slowa-ojca-swietego-o-pedofilii-wsrod-duchownych,39265.html

 4. wobroniewiary pisze:

  Wyznania aborcjonistów: Dokonujemy egzekucji
  Nie da się spokojnie czytać, łzy płyną ciurkiem….

  http://naszdziennik.pl/swiat/84295,wyznania-aborcjonistow-dokonujemy-egzekucji.html

 5. Magdalena pisze:

  Dość kuriozalnym pomysłem Świadków Jehowy jest pogląd, że Jezus to ta sama osoba, co archanioł Michał.

  Jest to naprawdę oryginalne, bo na pytanie Chrystusa: „Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego?” i „A za kogo wy Mnie uważacie” (Mt 16,13.16) nikt nie odpowiedział, że za Michała. Taką odpowiedź dają jedynie Świadkowie Jehowy.

  \Biblia pokazuje wyraźnie wyższość Jezusa nad wszystkimi aniołami (Hbr 2,5. 8 ; Ap 14, 10 i in.). List do Kolosan przestrzega nas przed przesadną czcią dla aniołów (Kol 2,18 por. Hbr 1,4-7), a Chrystusowi powinniśmy oddawać taką samą cześć jak Bogu Ojcu (J 5,23). W 1Tes 4,16 czytamy „Sam bowiem Pan zstąpi z nieba na hasło i na głos archanioła, i na dźwięk trąby Bożej”. A zatem archanioł jest osobą różną od Pana. Potwierdza to 2 Tes 1,7: „gdy z nieba objawi się Pan Jezus z aniołami swej potęgi”. Świadkowie Jehowy, by łatwiej zidentyfikować Jezusa z Michałem zmienili w swojej wersji Biblii ten werset i oddali go następująco: „sam Pan zstąpi z nieba (…) z głosem archanielskim oraz z trąbą Bożą…”. I na podstawie tego fałszerstwa dowodzą, że skoro Jezus ma głos archanielski, to jest archaniołem.

  Ściema 4 – Duch Święty jest jak energia elektryczna

  Świadkowie Jehowy w publikacjach i własnej Biblii określenie „Duch Święty” piszą z małej litery. Uważają bowiem, że jest to nazwa „czynnej bezosobowej mocy Boga“, czegoś na podobieństwo energii elektrycznej. Biblia odróżnia jednak Ducha Świętego od siły czy mocy Bożej por. (Za 4,6 ; Dz 10, 38; 1Tes 1,5; 2Kor 6,4. 6n i in.) Moc jest przymiotem Ducha Świetego, a On jest jej Dawcą. (por. „abyście przez moc Ducha Świętego byli bogaci w nadzieję” (Rz 15, 13), „Nie odważę się jednak wspominać niczego poza tym, czego dokonał przeze mnie Chrystus w doprowadzeniu pogan do posłuszeństwa słowem, czynem, mocą znaków i cudów, mocą Ducha Świętego” (Rz 15, 18n).

  http://www.stacja7.pl/article/1454/%C5%9Awiadkowie+Jehowy.+7+najwi%C4%99kszych+%C5%9Bciem

 6. Magdalena pisze:

  Polecam Ewa Dąbrowska
  […] edycja

  • Marta pisze:

   Gdzie można kupić różową sól himalajską?

   • wobroniewiary pisze:

    A co to za sól i do czego?

   • olo13jcb pisze:

    Hmm…..czyżby jaki nowy czary-mary specyfik hinduski???????

   • Monika pisze:

    Marta, wpisujesz różowa sól himalajska i masz pierwszy lepszy link:
    http://drpelc.pl/103-sol-himalajska?gclid=CLC2rYyOuL8CFSkCwwodvFQA0A
    Poniżej jakiś wątek dyskusji o tym jaką sól wybrać i do czego (do jedzenia, do kąpieli) na jakimś forum:
    http://www.dzieci.org.pl/forum/leczenie-poprzez-zywnosc/sol-himalajska-zagrozeniem-dla-nas/

   • olo13jcb pisze:

    Eeee tam mnie wystarczy nasza Polska nic jej nie brakuje…

   • Monika pisze:

    Nic jej nie brakuje – pod warunkiem, że to sól kamienna, szara, bo biała jest pozbawiona wszystkiego co cenne.

   • olo13jcb pisze:

    Dokładnie, miałem na myśli szarą…

   • Maggie pisze:

    Na Internecie znalazłam, ze sol ta zawiera 84 pierwiastków chemicznych w tym flour (! -tym wiecej im czerwiensza), stront i …kadm(!!!) …dziękuje.
    Używam bardzo mało soli starając sie przyprawami i ziolami dodać smaku.

    Ta różowa sol pochodzi z Pakistanu i wydobywania jest ręcznie, bez użycia materiałów wybuchowych ..i jak reklamuja …ma być podobno sterylna …

    Cza,cza, cza…ktoś radośnie tańczy, bo na soli fortunę zbija. Jeszcze nie wiadomo czy jakiś hocus pokus sie do niej „dołącza”. Moze ktoś spróbuje taka zanieść na egzorcyzm?

    Jak ktoś chce mieć różowa, to niech polska sol burakami zabarwi i będzie taniej.
    Kupuje sol morska, ze względu,iz bez tutejszych fabrycznych dodatkow i na naturalna zawartość jodu …ale czy ona zdrowsza wobec wielkiego zanieczyszczenia mórz i oceanów???

    A swoją droga warto przypomnieć sobie, ze są 3 białe „trucizny” w kuchni: sol, cukier i wybielona mąka. W Polsce jeszcze z nimi nie tak zle, bo ludzie maja wiecej umiaru i nie szukają smaku, jako smaku, w soli czy cukrze. W Kanadzie tak solą, ze czasem czuje sie dosłownie gorycz (nawet bułka moze tu być przesolona!), przesladzaja tez i tak, ze aż pali w gardle (jak ulepek), a bułki czy chleb to jak wata (z wyjątkiem a’la europejskiego pieczywa – które nie jest tak dobre jak: polskie w Polsce) …a to nie tylko kalorie, ale jeszcze zagrożenie udarem mózgu,zawałem serca, nadciśnieniem, cukrzyca, refluxem i ….otyłością.

   • Admin pisze:

    „flour, stront i …kadm(!!!)”
    Ooo same „przysmaki” jak widzę
    Marta nie obraź się ale czy Ty tej „soli” szukasz czy ją tu chcesz reklamować i czemu swoim Nickiem linkujesz do „WP” ?

  • Monika pisze:

   Jak podają wśród tych 84 pierwiastków jest też rtęć i ołów. A jak wiadomo rtęć a zaraz po niej ołów to dwa najniebezpieczniejsze pierwiastki dla zdrowia i życia człowieka.
   Marta zapewne pyta o różową sól himalajską w związku z tym co usłyszała od dr Leonarda Coldwella zapewne w filmiku poniżej, – w minucie 3:50:

   [..] edycja nie przemawia do mnie ten doktorek

   • Maggie pisze:

    Nie tylko, ze za taka sol sie słono płaci, ale można i tez słono przypłacic (zdrowiem).

    O takim jednym:
    Słono za „cudowny” środek płacił …
    Zdrowiem i zyciem przyplacil.

   • Admin pisze:

    I jeszcze to co piszą o tej soli reklamujący ją:

    „Zawiera informacje z ponad 250 mln lat temu. Himalajska sól krystaliczna to przede wszystkim nośnik informacji. Ta specjalna sól czeka na moment, kiedy po dodaniu wody uwolni swoją zmagazynowaną energię oraz biofotony.”

    Zapachniało homeopatią.

   • Maggie pisze:

    Ten pan zaleca robienie wlasnej wody. Mowi i truciznach ale i o dodawaniu soli himalajskiej do „jałowej” wody – czy on nie zna skladu tej soli? Jego zdaniem sami mamy robić sobie wodę (?)…to chyba będziemy łączyć wodor z tlenem by otrzymać czyste H2O, bo filtry są tylko filtrami i to często zrobione z roznorakich „syntetykow”.
    Zaleca on picie soków (a to kalorie etc) …a czy te soki to nie z plastikowych opakowań czy plastikowej sokowirowki (a moze ze stali z „domieszkami”?) ? BPA już sie nie używa do produkcji butelek….ale kto wie po co „ludzki geniusz” jeszcze sięga czy sięgnie…

    Natury nie trzeba poprawiać ani zanieczyszczac „wzbogacaniem”.
    Kiedyś, będąc przejazdem, pilam naprawdę pyszna (!) wodę ze studni, a jaka wspaniała woda była ze źródła św.Barbary w Częstochowie !!! Och jak to dobrze mieć choć wspomnienia….
    Dziękować Panu Bogu za to co sie ma, bo są rejony gdzie umierają z braku wody i żywności.

    Jezus jest Panem!

   • Monika pisze:

    Ciekawy i nadal aktualny filmik o naszej Polskiej żywności i wodzie, czyli czym jesteśmy truci.

   • Maria z Warszawy pisze:

    Najlepsze wyjście : przestańmy jeść i pić będziemy zdrowi i ile zoszczędzimy

   • Maggie pisze:

    @Maria z Warszawy: Zgadzam sie, wspaniały pomysł …tylko: jeszcze przestanmy oddychać tym zanieczyszczonym powietrzem …to będzie mniej dwutlenku węgla i UE nie nałoży kar za jego emisje=dwie pieczenie przy tym samym ogniu.

  • Teresa pisze:

   Nie podoba mi sie tego doktorka komentaz na temat uzdrowien w Lourdes

   • wobroniewiary pisze:

    Usuwamy to jakiś nawiedzony energiami profesorek doktorek

   • Marta pisze:

    Z braku czasu nie zaglądałam tutaj i to było na moją korzyść bo tak wiele się dowiedziałam. Ten komentarz o uzdrowieniach w Lourdes tez mnie zaniepokoił. Wielkie dzięki, że usunęliście ten filmik.
    Mam jednak pytanie związane z postem Daniela. Czy ma ktoś może doświadczenie leczenia sie takim postem i czy by go polecał? A może ma ktoś kontakt bezpośredni do ks. Ireneusza Łukanowskiego bo bardzo mi na tym zależy, a na Centrum Animacji Misyjnej który jest podany w internecie nie mam szczęścia księdza zastać.

    • wobroniewiary pisze:

     Mam doświadczenie, polecam z całego serca, za każdym razem ks. Adam błogosławi mnie na ten post.

     Ja po poronieniu Karolinki i po urodzeniu Ani brałam hormony, wyglądałam „jak potwór”
     Po prostu bardzo bardzo przybrałam na wadze.
     A na tym poście nie tylko jestem zdrowa, ale chodzę spoko na plażę na nasz zalew i na basen 🙂
     A co do zdrowia to nie narzekam, jestem „zdrowa jak ryba” – cukier, ciśnienie, hormony tarczycowe, cholesterol i wszelkie inne wyniki „wzorcowe” ciśnienie np. 120/80, cukier – 85 -95 itd.

 7. Jan pisze:

  Bardzo dobre opracowanie błędów teologicznych Agnieszki od księdza Natanka przez przyjaciela Adama Człowieka „parvusa małego”
  Błędy teologiczne zawarte w objawieniach Agnieszki Jezierskiej – Cz. I
  http://gloria.tv/?media=630367
  http://gloria.tv/?media=630962&postings

 8. Ania pisze:

  Paszporty gratis! Żydzi masowo dostają polskie obywatelst​wo
  W kolejkach do polskiego konsulatu w Tel Awiwie zaledwie jedna na 20 osób mówi w języku polskim. Dochodzi nawet do tego, że niektóre z nich nie wiedzą nawet… gdzie Polska leży !

  Rozdajemy izraelskim Żydom obywatelstwa jak ulotki. Problem w tym, że miażdżąca większość nowych Polaków nie ma o naszym kraju bladego pojęcia.
  http://www.fronda.pl/a/paszporty-gratis-zydzi-masowo-dostaja-polskie-obywatelstwo,35620.html?fb_action_ids=808412882519457&fb_action_types=og.likes

  • roza pisze:

   Ale mają kasę, a u nas wszystko rząd wyprzedaje, póki jeszcze może…niestety…

  • Maggie pisze:

   Kraj obiecany? … nie przez Pana Boga , więc moze rząd albo UE?

  • Janek pisze:

   Szczegóły historii Bożego narodu wybranego były dokładnie przepowiedziane w Biblii. Każdy z trzech długich okresów niewoli Izraela był przepowiedziany: ich pierwsze wygnanie w Egipcie, które trwało 430 lat; 70 lat niewoli w Babilonie; ostateczne ogólnoświatowe rozproszenie Żydów przez dwa tysiące lat. Za każdym razem kiedy Izrael był poza Ziemią Obiecaną, okres niewoli był przepowiedziany – jak długo Bóg miał trzymać Żydów na wygnaniu. Zdumiewająco, właściwy czas odrodzenia Izraela, 15 maja, 1948 roku, był przepowiedziany przez proroka Ezechiela ponad 25 wieków przed spełnieniem się.
   Naturalnie, prorok Ezechiel znał proroctwo Jeremiasza, że Żydzi mieli powrócić z Babilonu po 70 latach, w 536 roku przed Chrystusem. Jednakże, Bóg dał mu nowe objawienie, które wybiegało dużo dalej w przyszłość, mówiące jak dużo czasu miało przeminąć zanim lud żydowski miał w końcu odbudować swoje państwo w dniach ostatnich. Przewidywanie to rozpoczyna się deklaracją Boga, że „to będzie znakiem dla domu Izraela” (Ezechiel 4:3). Całą przepowiednię można znalezć w Ezechiela 4:3-6: „To bedzie znakiem dla domu Izraela. Poloz sie na lewym boku, a Ja poloze wine Izraelitow na ciebie. Przez tyle dni bedziesz znosil ich wine, przez ile bedziesz na nim lezal. Podaje ci lata trwania ich winy w liczbie dni: przez trzysta dziewiecdziesiat dni bedziesz znosil wine pokolen izraelskich. A kiedy je wypelnisz, polozysz sie znow na prawym boku i bedziesz znosil przewinienia pokolenia Judy przez czterdziesci dni. Licze ci jeden dzien za kazdy poszczegolny rok.” (Ezechiel 4:3-6).
   Zarówno Biblia jak i historia wykazują, że Izrael nie pożałował swoich grzechów na końcu swej 70-letniej niewoli w Babilonie.
   Odnalazłem rozwiązanie zagadki długości ogółnoświatowego rozproszenia i powrotu Izraela w boskiej regule, którą Bóg wyjawił Mojrzeszowi w Kap. 26. Bóg powiedział w tym fragmencie cztery razy, że jeśli po odbyciu kary ciągle się nie opamieta, kara poprzednio ustanowiona będzie pomnożona przez siedem (liczba wypelnienia). „I po tym wszystkim, jeśli Mnie nie usłuchasz, wtedy ukaram cię siedmiokroć więcej za twoje grzechy” (Kap. 26:18, również Kap. 26:21, 23-24, 27-28). Innymi słowy, jeśli Izrael się nie opamięta jego kara uprzednio zapowiedziana będzie pomnożona przez siedem. Ponieważ większość Izraela odmówiło opamiętania się po niewoli w Babilonie, okres 360 lat dalszej kary zapowiedzianej przez Ezekiela 4:3-6 był pomnożony przez siedem. To oznaczało, że Żydzi mieli pozostać bez swojego kraju przez nastepne 2520 biblijnych lat, od 536 p.n.e., moment kiedy prorokowany okres miał się rozpocząć (360 lat x 7 = 2520 lat biblijnych).
   Popołudniem 14 maja, 1948 roku, Żydzi proklamowali niepodległość odrodzonego stanu Izrael. . Ten wielki dzień zaznaczył pierwszy raz od dni Salomona, kiedy zjednoczony Izrael znalazł swoje miejsce jako samorządny, niezależny stan pośród narodów świata.

   http://www.grazingsheep.com/artp/duch/old/izra1948.htm

  • AnnaSawa pisze:

   No to przy okazji taka o to piguła:

   Chazarowie – spisek rządzący światem:

   Kim są współcześni żydzi??? (proszę zwrócić uwagę na rzeźbę w tym artykule)
   http://wolna-polska.pl/wiadomosci/kim-sa-wspolczesni-zydzi-michael-hoffman-2014-01

   Wikipedia: Chazarowie (jako plemię wężowe), prawdziwe pochodzenie.
   Chazarowie – religia, nadanie sobie wyznania judaizmu (jako judaizmu rabinicznego)
   Prawdziwi Izraelici a tak zwani Żydzi.

   …..sytuacja się wyjaśnia.

   • AnnaSawa pisze:

    oj tyko obrazek brzydki tu się wyświetlił !!!!!!!!! może dajcie tylko nazwę linku z y-tube aby nie było widać gęby tego potwora.

 9. Magdalena pisze:

  Polecam ważny i dobry artykuł o Golgota Picnic i o Tomaszu Terlikowskim, który tak naprawdę nieźle namieszał i przysłużył się większemu złu. I ja się z tym zgadzam.
  Jego krytyka wszystkich i wszystkiego od Medziugorje poczynając robi więcej szkody niż dobra.
  Przeczytajcie sami.
  Czy musiał tych ludzi nazywać cieniasami? Metody blogów Kefira, Zenobiusza i efekt odwrotny od planowanego.Postanowili pokazać, że cieniasami nie są i dlatego recytowali tę Picnic Golgotę.
  http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/komentarze/art,1699,na-progu-wojny-kulturowej.html

  • Sebro pisze:

   A artykuł zamieszczony na dominikańskim „deonie” – dziękuję, postoję.
   Na Deonie też swego czasu pojechali po egzorcystach i miesięczniku „Egzorcysta”.

 10. wobroniewiary pisze:

  Praca egzorcystów cieszy się rosnącym zainteresowaniem
  Zainteresowanie kwestią wypędzania diabła jest coraz większe – mówi rzymski egzorcysta, o. Francesco Bamonte. Jednak wiele osób myli prawdziwe opętanie z problemami zdrowotnymi.
  O. Bamonte mówi, że wiele osób, które zwracają się o pomoc do egzorcystów, jest bardzo oddalonych od wiary lub myli problemy zdrowotne z duchowymi. Pomimo tego duchowny uważa, że w każdej diecezji powinien działać egzorcysta. „Jeżeli go brakuje, to ludzie często zwracają się do czarowników, tarocistów czy sekt” – wyjaśnia o. Bamonte. Dodaje, że zwiększona obecność egzorcystów w życiu Kościoła nie powinna wprawiać wiernych w niepokój.
  http://www.fronda.pl/a/praca-egzorcystow-cieszy-sie-rosnacym-zainteresowaniem-1,39260.html

 11. olo13jcb pisze:

  Szczęka mi opadła…
  Wszystko jasne – widać komu służą i kto jest ich panem…

  Anglikanie nie wyrzekną się szatana

  Zatwierdzono nowy rytuał anglikańskiego chrztu. Abp Welby usunął z niego wyrzeczenie sie grzechu i szatana. Wszystko jasne?

  Arcybiskup Canterbury Justin Welby, tytułuje się prymasem całej Anglii, lord duchowny w Izbie Lordów oraz zwierzchnik światowej Wspólnoty Anglikańskiej postanowił, że rodzice i chrzestni nie muszą już wyrzekać się grzechu i szatana. Za powód podaje niewiarę wielu anglikanów w istnienie szatana a jedynie jakiegoś abstrakcyjnego zła. Jak by tego było mało, prymas Anglii zrezygnował też z deklaracji poddania się Jezusowi Chrystusowi ze względu na „złe skojarzenia”, zwłaszcza kobiet. To wszystko oczywiście w imię „Ducha Czasu” z którym postanowił iść zwierzchnik Wspólnoty Anglikańskiej.

  Abp Justin Welby zasłynął już zorganizowaniem akcji promującej pederastię wśród dzieci, w szkołach należących do jego wspólnoty. Akcja zorganizowana została w imię „walki z homofobią” a wśród anglikanów pojawiły się nawet głosy za uznaniem Jezusa za homoseksualistę. Nie powinno to wcale dziwić, gdyż jak napisał św. Hilary z Pointiers Ponieważ wszelka herezja początek swój wzięła z nowości, dlatego aby się okazała godną tej nazwy, nigdy nie zaprzestaje wprowadzać innowacji.

  Stanowisko prymasa spotkało się z na szczęście z ostrym sprzeciwem innych przedstawicieli zboru anglikańskiego, którzy widzą rozbieżność między pomysłami hierarchy a nauczaniem biblijnym. Na przykład zdaniem bp. Michaela Nazira-Ali banalizowane jest w ten sposób nauczanie, w imię tego, by wszyscy czuli się jak w domu i by nikogo nie urazić. Tym samym jednak chrzest został sprowadzony do banalnego powitania we wspólnocie i nie ma już żadnego zakorzenienia w Bożych obietnicach. Miejmy nadzieję, że ta i inne podobne sytuacje zmuszą do zastanowienia się nad swoimi błędami wielu anglikanów a także innym heretyków i skłonią ich do nawrócenia.

  Źródło: wiara.pl
  http://www.pch24.pl/anglikanie-nie-wyrzekna-sie-szatana,24095,i.html

 12. olo13jcb pisze:

  Odkupienie Najdroższą Krwią było obfite i całkowite

  Żydzi uważali, że Mesjasz miał przyjąć cielesną postać, jedynie by przywrócić dawny blask królestwu Izraela. Jezus natomiast przychodzi na ziemię, by wyzwolić wszystkie ludy, a więc w wymiarze duchowym. „Moje królestwo – mówi – nie jest z tego świata”. Dlatego Odkupienie dokonane przez Krew było obfite – to znaczy, że Jezus nie ograniczył się do paru kropli Krwi, lecz ofiaruje ją w całości – czyniąc się naszą drogą poprzez przykład, naszą prawdą poprzez słowo, naszym życiem poprzez łaskę i Eucharystię, zechciał odkupić człowieka we wszystkich jego władzach: woli, umysłu i serca. Nie ogranicza swego dzieła zbawczego do wybranych narodów czy uprzywilejowanych kast: „Odkupiłeś nas, Panie, swoją Krwią, z każdego plemienia, języka i narodu”. Z wysokości krzyża, na oczach całego świata, Krew Jego spływa na ziemię, przezwycięża przestrzenie, przenika ją całą, aż sama przyroda drży przed tak ogromną ofiarą.

  Jezus był oczekiwany przez ludzi i wszyscy ludzie powinni cieszyć się z tej ofiary i patrzeć na Kalwarię jako jedyne źródło zbawienia.

  Dlatego spod stóp krzyża wyruszają i zawsze będą wyruszać misjonarze – apostołowie Krwi – aby jej wołanie i jej dobrodziejstwa docierały do wszystkich dusz.

  PRZYKŁAD: Najbardziej cenną relikwią jest zbroczony Krwią Święty Krzyż. Po cudownym odkryciu za przyczyną świętej Heleny i świętego Makarego pozostawał przez trzy wieki w Jerozolimie; po zdobyciu miasta przez Persów trafił do ich państwa. Czternaście lat później imperator Herakliusz po podbiciu Persji zechciał osobiście zawieźć go do Świętego Miasta. Gdy rozpoczął wspinaczkę stromymi ścieżkami Kalwarii, coś nie pozwalało mu iść dalej. Zbliżył się więc do niego święty biskup Zachariasz, mówiąc: „Imperatorze, nie jest możliwe podążać z takim przepychem po drodze, którą przebył Jezus z wielką pokorą i bólem”. Dopiero gdy pozostawił bogate szaty i klejnoty, był w stanie kontynuować drogę i własnymi rękami umieścić Święty Krzyż na wzgórzu ukrzyżowania.

  Również my uważamy się za prawdziwych chrześcijan, to znaczy gotowych dźwigać krzyż z Jezusem, a jednocześnie pozostajemy przywiązani do życiowych wygód i naszej pychy.
  Tak więc jest to absolutnie niemożliwe. Koniecznie trzeba być pokornymi, aby móc przejść przez drogę naznaczoną Krwią Jezusa.

  POSTANOWIENIE: Z miłości do Boskiej Krwi będę cierpiał upokorzenia i odmówię sobie czegoś na rzecz biednych.

  AKT STRZELISTY: Wielbimy Cię, o Jezu, i błogosławimy, gdyż przez Twój Święty Krzyż zbawiłeś świat.

  http://naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w-polsce/84332,odkupienie-najdrozsza-krwia-bylo-obfite-i-calkowite.html

  • olo13jcb pisze:

   Wielbię Cię o Krzyżu Święty Który Byłeś Ozdobiony

   NAJŚWIĘTSZYM CIAŁEM Mojego PANA

   Pokryty i Zbroczony JEGO Drogocenną KRWIĄ.

   Wielbię Cię Mój BOŻE dla Mnie Przybity do KRZYŻA.

   Wielbię Cię o Krzyżu Święty Przez Miłość Ku TEMU

   Który Jest Moim PANEM. AMEN

 13. wobroniewiary pisze:

  Uniwersytet w Cambridge: pedofilia jest normalna dla mężczyzn

  Sprawdzają się przypuszczenia, że po załatwieniu sobie akceptacji „naukowców” przez środowiska homoseksualne, przyjdzie kolej na pedofili, którzy również domagają się „naukowego” uzasadnienia dla swojej dewiacji. Także i w tym wypadku to ma być pierwszy krok do narzucenia społeczeństwu konieczności akceptacji dla kolejnego zboczenia.
  Czołowa brytyjska uczelnia, czyli Uniwersytet w Cambridge, zorganizowała akademicką konferencję z wieloma „niezależnymi ekspertami”, w której stwierdzono „pedofilia jest naturalna i normalna dla mężczyzn”, „znacząca część normalnych mężczyzn chciałaby odbyć stosunek seksualny z dziećmi” czy „normalni mężczyźni są podniecani przez dzieci”.
  Inna prezentacja na Uniwersytecie w Cambridge stwierdziła, że należy „uwolnić pedofilię” poprzez zmianę stosowanego względem niej dyskursu. Stwierdzono, że należy zaprowadzić do powszechnego dyskursu pojęcie „hebefilii”, czyli seksualnych „preferencji” dla dzieci we wczesnym okresie dojrzewania, a zatem między 11 a 14 rokiem życia.
  Jednym z uczestników spotkania w Cambridge był Tom O’Carroll, wielokrotnie skazywany za seks z dziećmi, a także prowadzący przez wiele lat kampanię na rzecz legalizacji seksu z dziećmi jako szef Biura Informacji Pedofilskiej (Paedophile Information Exchange). Po spotkaniu napisał na swoim blogu „Wspaniale” oraz „To było kilka dni, kiedy mogłem poczuć się względnie popularny!”.
  W spotkaniu udział wzięło wielu znanych badaczy, którzy bronili pedofilii i nawoływali do zmiany statusu prawnego względem tej dewiacji. Uczestniczyli w niej m.in.: Ken Plummer (emerytowany profesor socjologi Uniwersytetu w Essex), Graham Powell (jeden z czołowych brytyjskich psychologów, były prezydent Brytyjskiego Towarzystwa Psychologicznego), Ray Blanchard (profesor psychiatrii z Uniwersytetu w Toronto) czy Philip Tromovitch (profesor Uniwersytetu Doshisha w Japonii), który właśnie stwierdził, że „prawdopodobnie większość mężczyzn jest pedofiliami i hebefilami”. Wspomniany zaś O’Carroll chwalił się dumnie na swoim blogu jak to zaprosił Tromovitcha na drinka, i spędzili wieczór w pełnej zgodności odnośnie swoich poglądów obserwując malowniczą rzeczkę Cam.
  Nie jest to pierwszy raz, gdy czołowy zachodni uniwersytet próbuje bronić pedofilii i dopuszcza zorganizowanie tak skandalicznej konferencji. Pytanie brzmi: kiedy przyjdzie pora na polskie uczelnie, z których część przejęła już zachodni dyskurs w sprawie homoseksualizmu czy „nauk” gender. Ukazuje to smutny fakt, iż dzisiejsza psychologia coraz częściej zamiast szukać sposobu wyleczenia ludzi z dewiacji seksualnych, zajmuje się obroną tych zachowań czy wręcz ich propagowaniem.
  Michał Kowalczyk http://www.prawy.pl/z-zagranicy2/6277-uniwersytet-w-cambridge-pedofilia-jest-normalna-dla-mezczyzn

 14. wobroniewiary pisze:

  Proszę o modlitwę ….
  Ewa

 15. Sebro pisze:

  A może to ma być ten „czip bestii”?

  Antykoncepcyjny czip komputerowy. Bill Gates za to płaci!
  By ludziom lepiej się … Program lewicowej inżynierii społecznej, czyli dehumanizacji człowieka, robi krok dalej. Oto powstał czip antykoncepcyjny, który został stworzony dzięki dużej hojności Billa Gatesa.

  http://www.fronda.pl/a/antykoncepcyjny-czip-komputerowy-bill-gates-za-to-placi,39286.html

 16. wobroniewiary pisze:

  Modlitwa do Matki Bożej Szkaplerznej
  Dzień drugi — 8 lipca
  „Nie bójmy się, że Maryja przesłoni nam Chrystusa, Ona jest po to, aby do Niego prowadzić”.
  Stefan kard. Wyszyński

  Maryjo, Gwiazdo Karmelu i Matko nasza, która pałając szczególną miłością ku dzieciom odzianym Szkaplerzem świętym, nawiedzasz ich dusze, pocie­szasz je słowem i przykładem, uproś nam, o Królowo nasza, aby Syn Twój, a Pan nasz, Jezus Chrystus, swą Boską światłością rozproszył ciemności naszych umysłów; abyśmy poznali wartość Jego miłości ku nam zwróconej i serdecznie Go miłowali, abyśmy zrozu­mieli doniosłość naszych obowiązków i sumiennie je wypełniali, abyśmy wszystkie myśli, słowa i czyny kierowali ku większej chwale Bożej i zbudowaniu naszych bliźnich.
  Pokornie powierzamy Ci wszystko, co nas dręczy, niepokoi i boli. Ufamy, że przyjmiesz to jak Matka i dasz naszym duszom i sercom niezmącony pokój! Amen.

  (na rozpoczęcie nowenny)
  O najwspanialsza Królowo nieba i ziemi! Orędow­niczko Szkaplerza świętego, Matko Boga! Oto ja, Two­je dziecko, wznoszę do Ciebie błagalnie ręce i z głębi serca wołam do Ciebie: Królowo Szkaplerza świętego, ratuj mnie, bo w Tobie cała moja nadzieja.
  Jeśli Ty mnie nie wysłuchasz, do kogóż mam się udać? Wiem, o dobra Matko, serce Twoje wzruszy się moim błaganiem i wysłuchasz mnie w moich po­trzebach, gdyż Wszechmoc Boża spoczywa w Twoich rękach, a użyć jej możesz według upodobania. Od wie­ków tak czczona, najszlachetniejsza Pocieszycielko strapionych, powstań i swą potężną mocą rozprosz moje cierpienia, ulecz, uspokój mą duszę, o Matko pełna litości! Ja zaś wdzięcznym sercem wielbić Cię będę aż do śmierci. Na Twoją chwałę w Szkaplerzu świętym żyć i umierać pragnę. Amen.
  http://sanctus.pl/index.php?podgrupa=270&doc=207

 17. Ania pisze:

  Andrzej Włodarczyk były wiceminister zdrowia i doradca minister Ewy Kopacz na własnej skórze doświadczył opieki zdrowotnej swego kraju pod rządami swoich

  Były wiceminister zdrowia Andrzej Włodarczyk dostał krew od nosiciela wirusa HIV

  Najnowsze wiadomości: Rosyjski deputowany: koniec z nagim Apollem na rosyjskich banknotach
  Służba zdrowia – czytaj raport specjalny!
  więcejtematy na czasie:

  Afera podsłuchowa
  Deklaracja wiary lekarzy
  Ukraina

  Były wiceminister zdrowia Andrzej Włodarczyk dostał krew od nosiciela wirusa HIV
  Byłemu wiceministrowi zdrowia Andrzejowi Włodarczykowi przetoczono krew od dawcy zakażonego wirusem HIV – donosi „Fakt”. Tabloid opisuje zmagania byłego polityka z chorobą – nowotworem złośliwym, oraz to, że w trakcie leczenia uszkodzono mu nerwy obwodowe i zarażono sepsą.

  Andrzej Włodarczyk z wykształcenia jest chirurgiem. Szpiczaka, czyli złośliwy nowotwór układu krwionośnego, wykryto u niego we wczesnym stadium. Wspomina, że przez cztery miesiące był „truty bez efektu”. – U nas ze względu na oszczędności pacjentów leczy się najtańszymi preparatem i najmniej skutecznymi – mówi były wiceminister zdrowia
  Kolejne etapy leczenia tylko pogarszały stan zdrowia Włodarczyka. Zmiana leku spowodowała uszkodzenie nerwów obwodowych. Następnie tuż przed przeszczepem, zakaził się w szpitalu sepsą. A kiedy po chemioterapii przetoczono mu krew, okazało się, że pochodziła ona od nosiciela wirusa HIV
  – Godzinę trwało zanim stwierdzono, że nie zostałem zarażony. To była najdłuższa godzina w moim życiu – wspomina Włodarczyk.
  Trzy miesiące temu Włodarczyk przeszedł operację przeszczepu szpiku kostnego. Wierzy, że wygra z chorobą.

 18. Malgorzata Maria pisze:

  Zalozylismy rozaniec w intencji aby Komunia Swieta byla przyjmowana do ust, na kolanach i dawana tylko przez kaplanow, kazdy uczestnik rozanca dostaje jedna dziesiatke i odmawia ja codziennie, az otrzymamy te laske. Modlimy sie aby Eucharystyczne Cialo Jezusa Chrystusa bylo szanowane i uwielbiane na calym swiecie. Prosze, zakladajcie takie rozance, do kazdego rozanca potrzeba tylko 20 osob ktore kochaja Boga……

 19. magda pisze:

  Mam rozumieć,że to Jasnogórska Rodzina Różańcowa?, możesz Ewo sprawdzić czy jestem zapisana? Odmawiam 1 Tajemnicę światła 🙂

  • wobroniewiary pisze:

   Tak to cząstka Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej, u nas jesteś zapisana a sama napisz na Jasną Górę, adres we wpisie i dostaniesz dyplom przynależności do JRR 🙂

 20. magda pisze:

  Pogubiłam się trochę 😦 – gdzie ten adres?

  • wobroniewiary pisze:

   A najlepiej w formularzu zgłoszeniowym samemu wpisać adres dane to i dyplomik przynależność wyślą, ja waszych pełnych danych nie mam

   http://www.jrr.org.pl/kontakt

   Jak zostać członkiem JRR:

   1. Zapisanie się w Sekretariacie JRR na Jasnej Górze

   lub
   2. Korespondencyjnie wysyłając swoje dane na adres:
   O.Bogumił Schab, Dyrektor JRR,
   42-225 Częstochowa, ul. Kordeckiego 2

   lub
   3. Poprzez internet na adres e-mail
   Administrator:
   kontakt.jrr@gmail.com

   (piszcie do nas w sprawach różnych)

   Uwaga:
   Aby zostać członkiem JRR należy zapoznać się z opisem JRR

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s