O. Jan Paweł: „Przestańcie chodzić na Mszę świętą… a zacznijcie…”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Pomoc duchowa, Rekolekcje i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

17 odpowiedzi na „O. Jan Paweł: „Przestańcie chodzić na Mszę świętą… a zacznijcie…”

 1. Sylwia pisze:

  To prawda wielu ludzi chodzi do kościoła tylko po to by spotkać znajomych ,czy pooglądać kto jak jest ubrany .. albo idzie bo musi , niestety wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy co się dzieje podczas Mszy Świętej że jest tam sam obecny Jezus ! ja też taka byłam ale wiele się zmieniło wiem po co teraz idę ! jeszcze bardziej utwierdziło mnie w tym zobaczenie wywiadu Cataliny Rivas która tak pięknie i dosadnie mówi jak naprawdę wygląda Msza Święta ,to przez nią Bóg nam objawił jak powinniśmy uczestniczyć w niej ! Chwała Panu !

 2. julia pisze:

  może przydałaby się jakas akcja przed kosciołami.?.rozdawanie darmowych wydruków z wizja cataliny rivas czym jest msza swięta. ?
  Nie ma co winic ludzi, ze nie wiedzą… ja od dziecinstwa nie wiedziałam w czym uczestniczę… ani ksiadz mi tego nie pokazał, ani lekcje religii , ani dom.. rodzice gonili do kosciola bo tak trzeba. MOja mam dosc pobozna osoba, dopiero po przeczytaniu cataliny rivas bardziej swiadomie uczestniczy w mszy. Myslę, ze gdyby ludzie zetkneli sie z tym objawieniem wielu by uswiadomiło sobie czym jest ich pójscie do kosciola..

 3. Sylwia pisze:

  Julio zgadzam się z tobą chciałabym żeby taka akcja się pojawiła! na pewno wielu ludzi by zrozumiało po co tam idą ! chciałabym żeby taką akcję zorganizowano ! tylko gdzie i komu zaproponować taki pomysł ? o to jest pytanie !

 4. Monika pisze:

  Tu jest link do książki: S. Eugenia Elisabetta Ravasio
  „BÓG OJCIEC MÓWI DO SWOICH DZIECI.” – na stronie Vox Domini – za jedyne 4,50.
  Zawsze można komuś sprezentować na jakąś okazję lub bez okazji.
  Jezus jest Panem!

   • julia pisze:

    ja ich wsparłam 🙂 zakupujac komplet Poematu Boga człowieka. Niby czytam na necie ale jednak ostatnio przekonałam się, ze nie ma to jak namacalna ksiązka…;) potem moge puscic w obieg w rodzinie.

    co do tej akcji, mysle , ze mozna to robic na własna rekę , skserować pare egzemplarzy i zostawić w kosciele, albo rozdawac przed kosciolem. Ludzie jak widzą ze sie darmowo cos daje to biorą zawsze;):)::) u nas jest specjalna podstawka na gazetki i ludzie zawsze biora sobie do domu te darmowe gazetki , wiec moze gdyby wzieli takie kserówki z wizjami cataliny rivas cos by do nich trafiło.
    Tylko nie wiem jak to wyglada od strony moralnej kserowanie swojej ksiazki i rozdawanie je innym w takiej formie?

    • wobroniewiary pisze:

     Ja polecam jeszcze:
     Maria Valtorta KONIEC CZASÓW. Walka dobra ze złem u progu wiosny Kościoła. Boże pouczenia o Końcu czasów, Antychryście i czasie Ducha
     «Wiosna Kościoła» – te słowa często padały z ust Ojca Świętego Jana Pawła II, który swym spojrzeniem proroka widział – ponad zalewem zła, atakującym człowieka, społeczności i narody – jutrzenkę innego, nowego, lepszego życia dla świata, a przede wszystkim dla Kościoła… Kiedy to nastąpi? Jakie wydarzenia będą temu towarzyszyć? Jaka w tym wszystkim jest rola wierzących, którzy kochają Boga? Czym jest czekający ludzkość sąd? Co oznaczają apokaliptyczne bestie? Czy żyjemy już w czasie zapowiedzianych przez proroków wydarzeń?
     Na te pytania odpowiada wybór pism zanotowanych przez Marię Valtortę w latach trwającej II Wojny Światowej. Wtedy wszyscy spodziewali się, że nazizm – będący największą ohydą, jaka dotknęła ludzkość – na zawsze odejdzie i w sercach zwycięży Dobro. Jednak Chrystus pouczający Marię – swego „małego Jana” – na wzór św. Jana Apostoła, któremu w Apokalipsie ukazał zło i dobro ostatnich czasów, ostrzega, że dopóki człowiek nie porzuci zła w swoim życiu i nie zwróci się do Boga, dopóty szatan będzie mógł przychodzić na świat, szkodząc mu na różne sposoby, aby spowodować potępienie jak największej liczby dusz, aż zło osiągnie swój szczyt w wielu plagach, które z winy ludzkości spadną na wszystkich, oraz w pojawieniu się Antychrysta…

     Książka zawiera wybór tekstów z pism „I Quaderni” z lat 1943-1947
     http://www.voxdomini.pl/of_ks/koniec.html

   • Krzysztof K pisze:

    Najlepiej podejść do proboszcza i powiedzieć jemu, że możesz takie coś przygotować, poprosić go o zgodę i pomoc. Wystarczy, że na ogłoszeniach powie o tym objawieniu i że jest ono rozdawane.
    Nie wiem czy bez zgody proboszcza coś takiego bym robił. Może lepiej, żeby się wypowiedział ktoś bardziej doświadczony.

    • wobroniewiary pisze:

     Zgoda jest zawsze potrzebna. Organizuję wyjazd na Mszę św. o zdrowie duszy i ciała z modlitwa wstawienniczą, plakat wisi u OO. Franciszkanów (stąd wiem) ale żeby zorganizować autokar, podać miejsce wsiadania, godz. wyjazdu -też poszłam po zgodę do O. Kustosza i O. Gwardiana
     Posłuszeństwo to rzecz najważniejsza 🙂

  • Sylwia pisze:

   Moniko czytałam to piękna Książka a właściwie Słowa Pana Boga 🙂

 5. Sylwia pisze:

  no tak posłuszeństwo jest ważne ale mnie zastanawia czy kuria Biskupia nie wiem czy jakoś tak nie mogła by wydać broszurek na ten temat ? ale chyba to już wiązało by się z jakimiś nakładami ..finansowymi wiadomo druk i tak dalej .. i zastanawiam się gdybym przygotowała coś na własną rękę i powiedziała o tym proboszczowi jak by to przyjął nie wiem ..ale coś uważam trzeba zrobić w tym kierunku by więcej ludzi zdawało sobie sprawę co to jest Msza Święta !

 6. Kasia pisze:

  Myślę,że książka,oraz flm o objawieniach Cataliny Rivas,jak również w formie bajki pt.”Największy z Cudów” powinien zobaczyć każdy,szczególnie dzieci i mlodzież na lekcjach religii,powinno to być szeroko rozpowszechnione przez księży,biskupów i zwykłych ludzi,tylko jak to zrobić.Julia ma racje-nikt nas nie uczył,o tym,co rzeczywiście dzieje sie podczas Mszy Św.jak również podczas Spowiedzi Św.Mielismy tylko nakaz chodzenia w niedziele do kościoła i odmawiania codziennego pacierza,co raczej sprowadzało się do wykonania obowiązku i tak też dzieje sie obecnie w wielu polskich i nie tylko domach.Nikt z nami tak naprawdę na te tematy nie rozmawiał,nie tłumaczył i to powinno się zmienić.

 7. Zojka pisze:

  Myślę, że najlepiej zakupić w wydawnictwie Vox Domini książkę Cataliny Rivas „Tajemnica spowiedzi i Mszy świętej”, cena 4 zł i rozdać znajomym. Ksero może wynieść tyle samo. Poza tym wesprzemy też wydawnictwo.

 8. Ewa pisze:

  Bardzo dziękuję, w imieniu wydawnictwa, zwłaszcza Zojce za mądrą uwagę o tym, że ksero może wynieść tyle samo, co zakup książeczki. Ponadto kilka skserowanych kartek nie ma takiego efektu, jak książeczka. Osoby kserujące mają też nie raz skłonność, aby dodawać jakieś inne treści do swoich ulotek, traci się źródło i istotne informacje o autorze, tłumaczu, tekście, wydawcy. Ktoś mający tylko ksero czasem ma trudność w zdobyciu dalszych informacji. Pomijam tu zupełnie fakt, że jest to forma (staramy się myśleć, że:) nieświadomego podkopywania naszej działalności i nawet w świetle ludzkiego prawa naganna i naraża nawet zakład kserograficzny na kary. Nam książki zalegają magazyny, a ktoś uważa, że ewangelizuje i rozpowszechnia, bo zakupił lub pożyczył 1 egz i zaczął kserować. Mamy książek sporo, ponieważ, aby osiągnąć w miarę niską cenę druku i potem sprzedaży, podwyższaliśmy nakłady. Staramy się nadal ze wszystkich sił zachować niskie ceny. Podam przykład. Ostatnio kilka wydawnictw przedrukowało broszurki Cataliny Rivas wydane już przez nas i celowo zmieniło tytuły (my zachowaliśmy tytuły tłumaczone z hiszpańskiego takie, jakie im nadała Catalina). W ten sposób ktoś posiadający już nasze wydania wizji mistycznych może myśleć, że kupuje w księgarni coś innego, a tymczasem… powiela to, co posiada. I tak np. jest w sprzedaży (innego wydawnictwa niż „Vox Domini”) książeczka Cataliny „Największy cud. Tajemnica Eucharystii w mistycznej wizji Cataliny Rivas = 7 zł i osobna „Tajemnica spowiedzi w mistycznych wizjach Cataliny Rivas” = 7 zł. Koszt łączny 14 zł… U nas wszystko (obydwie te wizje) w jednej książeczce za 4 zł. Różnica istotna: 10 zł. Za 14 zł można u nas kupić 3 egz. Tajemnicy mszy św. i spowiedzi i jeszcze mieć już kilka złotych na koszt wysyłki. Bez systematycznej sprzedaży książek nie jesteśmy w stanie myśleć o nowych publikacjach, bo po prostu nie mamy na nie pieniędzy.

 9. julia pisze:

  Ewo dobrze, ze o tym napisałaś…
  powielam swoje własne słowa odnosnie kserówek;
  Tylko nie wiem jak to wyglada od strony moralnej kserowanie swojej ksiazki i rozdawanie je innym w takiej formie?
  zadałam to pytanie, bo chodzi o rzecz taką, ze kserowanie moze byc naruszeniem praw autorskich i byc z krzywda dla blizniego. Dlatego uwagi Ewy uważam za cenne.
  Lepiej kupic i pozyczyc , albo polecić innym tytuł, zeby sami sobie kupili.
  Coś musimy robić, bo zaraza odstępstwa się szerzy i to dzięki zwiększonej aktywnosci chrzescijan, którzy jednak niewiele chca miec do czynienia z kosciolem.

 10. kasiaJa pisze:

  PILNE w sprawie małego Antosia !!! Wklejam informację z fb od Rodziców:

  „Kochani musze wam powiedzieć bardzo przykra wiadomość.
  Antoś ma problemy z oddychaniem, momentami nie może złapać powietrza chodź jest pod tlenem. Pani doktor mówi że może to się uspokoić i wyrówna sie oddech, ale może być tak że nie będzie juz mógł złapać oddechu bo ma bardzo poważne problemy z tym i wtedy…. Musimy być gotowi na wszytko, tylko nie wiem jak można być gotowym do cholery. Przepraszam was za to słowo ale to jest straszne i nie możemy się z tym pogodzić. Bardzo się modlimy żeby było dobrze, ale wiemy co może się zdarzyć w każdej chwili. Najważniejsze żeby go nie bolało, dostał bardzo dużo leków przeciw bólowych i zasnął, tlen ma cały czas przy buzce.
  Kochani proszę was módlcie się za Naszego synka Antosia może to pomoże.
  Je wszystkich bardzo proszę aby do mnie nie dzwonili bo i tak nie odbiorę. Jesteśmy calu czas przy Antosiu i przytulamy go ,calujemy, trzymamy za rączkę i mówimy mu jak bardzo go kochamy.
  Ten czas poświęcam tylko Antosiowi i proszę abyście uszanowali to!
  Rodzice”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s