3-ci dzień z 33-dniowego okresu ćwiczeń duchowych do Aktu Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Maryję

Za nami pierwsze dwa dni, trwamy dalej, dziś już mamy 3-ci dzień naszych ćwiczeń duchowych z dwunastodniowego I-ego okresu „Wyrzeczenie się świata”

Ćwiczenia duchowe: Rachunek sumienia, modlitwa, ćwiczenie się w: wyrzeczeniu, umartwianiu, czystości serca – ta czystość jest nieodzownym warunkiem dla kontemplowania Boga w Niebie, widzenia Go na ziemi i poznania Go poprzez światło wiary.

Modlitwy do odmawiania przez pierwszych dwanaście dni:
– Veni Creator Spiritus,
– Ave Maris Stella,
– Magnificat

***
Czytania na dziś:

Dzień trzeci: Z Ewangelii wg Św. Mateusza 5, 27-37;

Szóste przykazanie

27 Słyszeliście, że powiedziano: Nie cudzołóż! 28 A Ja wam powiadam: Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa. 29 Jeśli więc prawe twoje oko jest ci powodem do grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie. Lepiej bowiem jest dla ciebie, gdy zginie jeden z twoich członków, niż żeby całe twoje ciało miało być wrzucone do piekła. 30 I jeśli prawa twoja ręka jest ci powodem do grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie. Lepiej bowiem jest dla ciebie, gdy zginie jeden z twoich członków, niż żeby całe twoje ciało miało iść do piekła.
31 Powiedziano też: Jeśli kto chce oddalić swoją żonę, niech jej da list rozwodowy. 32 A ja wam powiadam: Każdy, kto oddala swoją żonę – poza wypadkiem nierządu – naraża ją na cudzołóstwo; a kto by oddaloną wziął za żonę, dopuszcza się cudzołóstwa.

Ósme przykazanie

33 Słyszeliście również, że powiedziano przodkom: Nie będziesz fałszywie przysięgał, lecz dotrzymasz Panu swej przysięgi. 34 A Ja wam powiadam: Wcale nie przysięgajcie, ani na niebo, bo jest tronem Bożym; 35 ani na ziemię, bo jest podnóżkiem stóp Jego; ani na Jerozolimę, bo jest miastem wielkiego Króla. 36 Ani na swoją głowę nie przysięgaj, bo nie możesz nawet jednego włosa uczynić białym albo czarnym. 37 Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi.

Z książki „O naśladowaniu Chrystusa, Księga Ks. I, Rozdz. 18: kliknij

Księga I  Zachęty pomocne do życia duchowego
Rozdział XVIII

O PRZYKŁADZIE ŚWIĘTYCH OJCÓW

1. Spójrz na żywe przykłady świętych Ojców, w których jaśnieje doskonałość i pobożność, a ujrzysz, jak to mało, prawie nic, do czego my dochodzimy. O, czymże jest nasze życie, jeśli je porównamy z ich życiem? Święci i przyjaciele Chrystusa służyli Panu w głodzie i pragnieniu, w chłodzie i nagości, w pracy i trudzie, w czuwaniu i postach, w modlitwie i rozmyślaniach, w prześladowaniach i w poniżeniu.

2. O, jak wiele, jak ciężkie udręki znosili apostołowie, męczennicy, wyznawcy, panny i wszyscy inni, którzy zapragnęli iść śladami Chrystusa! Mieli w nienawiści dusze swoje w tym życiu, byle mogli pozyskać życie wieczne.
O, jak surowe i pełne wyrzeczeń było bytowanie świętych Ojców na pustyni! Jakie uporczywe i ciężkie znosili pokusy, jak często dręczył ich nieprzyjaciel! Jak nieustannie i żarliwie modlili się do Boga! Jakie surowe przetrzymali umartwienia! Jak wielka była ich gorliwość i zapał w dążeniu do duchowej doskonałości! Jak dzielnie walczyli ze sobą i pokonywali swoje wady! Z jak czystą i prostą myślą zwracali się do Boga! We dnie pracowali, a noce spędzali na modlitwach, chociaż i pracując nie przestawali się modlić w głębi serca.

3. Cały swój czas wykorzystywali z pożytkiem, a każda chwila poza pracą poświęcona Bogu była im za krótka. Czasami z wielkiego uniesienia ducha zapominali o posileniu ciała. Odrzucali bogactwa, godności, zaszczyty, zostawiali przyjaciół i znajomych, nie chcieli posiadać nic z rzeczy świata, tylko to, co niezbędne do życia, i ubolewali, że z konieczności muszą jeszcze podlegać potrzebom ciała.
Byli więc biedakami, jeśli chodzi o rzeczy ziemskie, ale bogaczami łaski i dobra. Na zewnątrz nie mieli nic, ale w głębi podtrzymywała ich łaska i Boża pociecha.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

21 odpowiedzi na „3-ci dzień z 33-dniowego okresu ćwiczeń duchowych do Aktu Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Maryję

 1. wobroniewiary pisze:

  Diecezjalne nabożeństwo egzorcystyczne
  W najbliższą sobotę, 8 listopada 2014 r. w ramach obchodów Roku Jubileuszowego, odbędzie się w Sanktuarium św. Antoniego w Radecznicy diecezjalne nabożeństwo egzorcystyczne.

  Program spotkania:

  godz. 10.00 Spotkanie z egzorcystami, podczas którego będzie możliwość zadawania pytań.

  godz. 11.00 Nabożeństwo i modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała.

  godz. 13.30 Procesja modlitewna przez park św. Antoniego do kaplicy na wodzie – modlitwy przy kaplicach objawień.

  Zapraszają

  OO. Bernardyni z Radecznicy

 2. wobroniewiary pisze:

  Święta z satanistą! Empik rozpoczyna bożonarodzeniową kampanię
  Twarzą tegorocznej świątecznej kampanii Empiku będą Nergal i Maria Czubaszek. Akcja będzie przebiegać pod hasłem „Empik każdego inspiruje inaczej”.
  – Do współpracy zaprosiliśmy znane osoby związane z kulturą, które w charakterystyczny dla siebie sposób opowiadają o tym, jak zainspirowały ich produkty dostępne w Empiku – uważa Magdalena Mularuk, dyrektor marketingu Empiku.
  W jaki sposób Boże Narodzenie skojarzyło się twórcom kampanii z drącym Pismom Święte satanistą i celebrytką znaną z proaborcyjnych przekonań? Trudno to zrozumieć. Czy zatem marzy im się świąteczny czas „wzbogacony” porykiwaniami Behemota i apologią zabijania nienarodzonych dzieci?
  Źródło: http://www.pch24.pl/swieta-z-satanista–empik-rozpoczyna-bozonarodzeniowa-kampanie,31972,i.html#ixzz3INqhp4v5

 3. kasiaJa pisze:

  Na stronie internetowej wydawnictwa Jedność znalazłam propozycję książki (uwaga !) „Medytacja chrześcijańska w szkołach” z płytą DVD dla dzieci 5 – 17 lat !!! A poniżej opisu dwie recenzje kapłanów 😦 Ta książka namawia do tego, przed czym ostrzegają nas m in. księża egzorcyści.
  http://jednosc.com.pl/product_info.php?cPath=4&products_id=2096

 4. Jagoda pisze:

  Kochani, jestem z Wami w „33-dniowym okresie ćwiczeń duchowych do Aktu Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Maryję”. Serdecznie pozdrawiam uczestników rekolekcji z Ojcem Janem Pawłem nad morzem. Do zobaczenia na następnych 🙂

  • wobroniewiary pisze:

   A my pozdrawiamy Ciebie i syna Andrzeja (jak zobaczyłam na rekolekcjach Andreja na wózku -to moje serce ścisnęło wzruszenie)
   Pan Bóg kocha nas wszystkich i nie zapomnę nigdy jak na wieczornym przemarszu z Maryją i świecami Andrzej jechał z nami a potem figura Maryi stała u stóp jego inwalidzkiego wózka ❤
   Jagoda- Ty jesteś wspaniała kochana Mamuśka, która tyle serca daje Andrzejowi podczas codziennej troski 😉

 5. Jagoda pisze:

  https://www.facebook.com/events/858870767480454/?pnref=lhc.recent Zapraszam również do wspólnej modlitwy 7-dniowym Nabożeństwem Intronizacyjnym. Zaczynamy 16 listopada 2014 r. Króluj nam Chryste

 6. kasiaJa pisze:

  Ks. John Bashabora modli się w Twojej intencji ❤ ❤ ❤

 7. julia pisze:

  nie wiem co się dzieje , ale ten od pokus dziś szaleje…druga połowa dnia i praktycznie dwa cięzkie upadki z mojej strony , przynajmniej tak to postrzega moje sumienie…czuję się fatalnie , że uchybiłam miłości bożej i mysle znów o spowiedzi.
  Przyszła mi teraz mysl, ze kusy sie wscieka bo chce się oddac Maryi jak dziecko, jak niemowlę, które trzeba prowadzić za rączkę , że tesciowej powiedziałam o adoracji i zapałała chęcią tez byc na czyms takim, ze na adoracji oddałam Maryi nie tylko swoja rodzine,ale i swoich nieprzyjaciół a zwłaszcza chrzescijan, którzy wyszli z koscioła poleciłam jej opiece…
  do tego jeszcze jakies ciagłe przepływy mysli -pokus by odrzucic wiare, bo to nieprawda,,, brakuje tylko mysli bluznierczych do kolekcji:(. duchowo jestem dziś umęczona i do tego jeszcze synek wyznał przy zasypianiu powiedział głosno…”przepraszam Cię Maryjo , za to co zrobiłem”…
  zaskoczona zapytalam co się stało.. a on, ze podarł naklejkę z jej wizerunkiem,,, nie pomagały tłumaczenia , ze pewnie sie zezłoscił , ze naklejka sie przykleic nie chciała do ksiazeczki z religii.. wybuchnał płaczem , ze tak zrobił Maryi … i zebym go nie tłumaczyła, bo specjlanie na oczach kolegi to zrobił…
  wyjasniłam mu, ze skoro załuje, to Maryja juz mu wybaczyła… ale zeby wiecej nie robił nigdy tak….
  ciężki dzis dzien… muszę chyba mocniej uzbroić się w modlitwę ..bo skoro po 3 dniach spokoj został zaburzony, to co będzie po 33 :):):) …. diabeł się wscieknie… bo on wie , ze to nie tylko o mnie chodzi, ja juz dawno Bogu sie w niewole oddałam , ale oddając się Maryi chcę do niej prowadzic wszystkich, którzy sa daleko od koscioła.

 8. Sebro pisze:

  To chyba ostatni artykuł jaki przeczytałem na Frondzie. I nie chodzi o zamieszczenie informacji o zmianach w Watykanie, tylko o komentarz autora tekstu. Jak można zionąć takim jadem w stosunku do papieża? Nie twierdzę, że protestantyzm nie ma wpływu na kształt obecnego KK ale to nie wina papieża Franciszka. Biedny chłop obrywa teraz za wiele lat błędów.

  http://www.fronda.pl/a/zmiany-w-kurii-franciszek-usuwa-ludzi-benedykta-xvi,43718.html

 9. wobroniewiary pisze:

  Poranna Msza papieska w piątek: uwaga na „chrześcijańskich pogan”!

  Także dzisiaj bywają chrześcijańscy poganie, którzy zachowują się niczym wrogowie Chrystusowego Krzyża. Dlatego należy strzec się pokus tego świata, które prowadzą nas do upadku. Zwrócił na to uwagę Papież podczas porannej Mszy w kaplicy Domu św. Marty.

  W homilii Franciszek wyszedł od słów pierwszego czytania liturgicznego, w którym św. Paweł ostrzega Filipian właśnie przed postawą przyziemności. Jak zauważył kaznodzieja, apostoł wyróżnia dwie grupy wiernych. Obie należały do Kościoła, nazywały siebie chrześcijanami i uczęszczały na te same nabożeństwa. Z tym, że jednej z tych grup Paweł wypomina, iż postępują „jak wrogowie krzyża Chrystusowego”. To, jak zauważył Papież, ludzie światowi, chrześcijanie jedynie z nazwy, chrześcijańscy poganie, „pociągnięci z wierzchu farbą chrześcijaństwa, lecz pod spodem pozostający poganami”.

  „Także dzisiaj nie brakuje takich – zaznaczył Ojciec Święty. – Również my musimy uważać, by nie wpaść na tę drogę chrześcijańskich pogan, chrześcijan pozornych. A pokusa przyzwyczajenia się do przeciętności takiego chrześcijaństwa jest ich zagładą, bo serce stygnie i oni sami stają się letni. A do letnich Pan kieruje twarde słowo: «Ponieważ jesteś letni, wypluję cię z moich ust». To naprawdę mocne słowo! Są to nieprzyjaciele Chrystusowego Krzyża. Przyjmują imię, lecz nie spełniają wymagań chrześcijańskiego życia”.

  Tymczasem, jak przypomina św. Paweł, „nasza ojczyzna jest w niebie”. A zatem – mówił dalej Papież – nie jesteśmy już obywatelami tego świata, lecz nieba. I dlatego musimy zrobić rachunek sumienia, czy przypadkiem nie ma w nas owej światowości, tego swoistego pogaństwa:

  „Czy lubię się chwalić? Czy pociągają mnie pieniądze? Czy podoba mi się duma, pycha? Skąd wyrastają moje korzenie, to znaczy czego jestem obywatelem: nieba czy ziemi? Świata czy ducha światowości? A nasza ojczyzna jest w niebie i stamtąd wyczekujemy, jako Zbawcy, Pana Jezusa Chrystusa. A tamci? Ich losem jest zagłada! Ci malowani chrześcijanie skończą marnie… I patrzcie na cel: dokąd prowadzi to obywatelstwo, które masz w sercu? Światowe – ku zagładzie; przynależność do Chrystusowego krzyża – na spotkanie z Nim” – powiedział Papież.

  Na koniec odniósł się do przypowieści o nieuczciwym rządcy, którą słyszymy w Ewangelii. Zachęcił przy tym wiernych, by „stali mocno w Panu”, nie ulegając pokusie zepsucia:

  „Jak doszedł ów rządca z Ewangelii do tego, że zaczął oszukiwać i okradać swego pana? Czy stało się to z dnia na dzień? Nie. Przecież to się dzieje krok po kroku. Jednego dnia jakiś prezencik tu, drugiego jakaś łapówka tam, i tak krok za krokiem dochodzi się do korupcji. Droga światowości owych nieprzyjaciół Chrystusowego krzyża wygląda właśnie tak: prowadzi do zepsucia! I kończy się jak u tego człowieka – do jawnej kradzieży…”
  http://pl.radiovaticana.va/news/2014/11/07/poranna_msza_papieska_w_pi%C4%85tek:_uwaga_na_%E2%80%9Echrze%C5%9Bcija%C5%84skich_pogan%E2%80%9D!_/pol-835255

 10. Maria pisze:

  Polecam arcyciekawy wykład ks. prof. Tadeusza Guza filozofa prawa KUL ,,Rodzina i małżeństwo w świetle III Synodu Biskupów”. Długi ale warto posłuchać. http://gloria.tv/media/RswLisn2Mz8

  • Maria pisze:

   Dopiero teraz zobaczyłam, że ten sam wykład wkleił we wcześniejszym wątku Jan. Nie zawsze wszystko czytam i oglądam, dopiero w nocy tak naprawdę mam czas siąść do komputera. Pozdrawiam wszystkich, zwłaszcza Adminów – odwalacie kawał dobrej roboty. Podziwiam Was, bo znaleźć tyle czasu na prowadzenie tej strony, wśród codziennych obowiązków, to nie lada wyczyn 🙂 Niech Bóg Wam błogosławi.

 11. fornal53 pisze:

  Pokój wam drodzy przyjaciele. Jestem z wami duchowo w tych ćwiczeniach. Pokusy i próby zycia muszą być, by wasze ofiarowanie było pełniejsze (co i tak wiecie ;)). Modlę się za wami do Pana Boga naszego o światło jego ducha <3. Jezus jest Panem!

 12. Pingback: Święta Rita z Cascia – patronka spraw beznadziejnych i po ludzku niemożliwych…. | W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej

 13. Pingback: Dzień III przygotowania do oddania się w niewole Jezusowi Chrystusowi przez ręce NMP! | Biały, bardzo biały

 14. Elżunia pisze:

  Szczęść Boże ja również jestem z wami. pozdrawiam

 15. Lucyna pisze:

  Kochani ja również zaczęłam 5.11.2018r. ćwiczenia duchowe przygotowujące do oddania się Jezusowi przez Niepokalane Serce Maryi nie zapisywałam się nigdzie czy to jest ważne

  a proszę o informację gdzie można przeczytać teksty Pana Tomasza które poleca Ks. Skwarczyński są tylko te pierwsze Bożego Błogosławieństwa dla całej rodziny WOWIT-ów i Ks. Skwarczyńskiego niech Matka Boża go Broni i Chroni Amen

 16. Sylwia pisze:

  I ja rozpoczęłam przygotowania do oddania się w niewolę NMP❤️I tak naprawdę mija już rok jak podjęłam tą decyzje i cały rok codziennie o tym myśle i niemogę się już doczekać 8 grudnia będzie to najważniejszy dzień w moim życiu. Czuje że biegnę ku wolności wewnętrznej. Ale ja również miałam napady duchowego męczenia,pojawiały się wątpliwości w sens tego wszystkiego i nawet nie wiecie jak bardzo ucieszyło mnie to ,że wy również to przeżywacie ,ze nie jestem sama. Bóg zapłać za tą stronę ,za wpisy,za ludzi zaglądających tutaj.prosze o modlitwę za mnie abym wytrwała.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s