Ks. Adam Skwarczyński o zbliżających się wyborach oraz ważna homilia ks. bpa J. Zawitkowskiego

Księże Adamie, co Ksiądz myśli o wyborach? Oto otrzymana dzisiaj odpowiedź:

Co myślę…? Różne myśli się nasuwają:
1. Obowiązek udziału w wyborach wynika z IV przykazania Bożego, gdyż Ojczyzna to moja Matka, a grzechem jest oddać własną matkę w ręce oprawców.
2. Tym razem głosy będą liczone na miejscu (tego trzeba dopilnować), a nie w Moskwie, więc od nas bardzo dużo zależy.
3. Wszystko wskazuje na to, że ludzie teraz wybrani będą musieli – jeśli tylko Chrystus, przychodząc, uzna ich za godnych i pozostawi ich na ziemi – wziąć na swoje barki straszliwy ciężar. To oni będą kierować podnoszeniem swojego regionu z ruin, zgliszcz, chaosu, i to bez jednego grosza (wkrótce pieniędzy nie będzie wcale na świecie). Nie tylko nie będą mogli liczyć na pomoc z zewnątrz (gdyż wszystko będzie zniszczone), lecz otoczy ich morze cudzej nędzy, głodu, bezdomności. Rozsypią się miasta, a uciekinierzy zapełnią wsie, już i tak biedne i puste, żywiące się dziś ze sklepików, których wtedy nie będzie. Muszą więc to być ludzie najsilniejsi, najbardziej szlachetni i mądrzy, w ścisłym kontakcie z Bogiem, bez którego niczego nie zrobią.
4. Jeśli gdzieś wybrani zostaną ludzie niegodni, i tak nie ostoją się przed przychodzącym Boskim Sędzią, a ich miejsce zajmą ci, których Bóg wskaże. W skrajnie trudnych sytuacjach rozkwitają Boże dary i charyzmaty, więc i odpowiedni ludzie wypłyną na powierzchnię i chwycą za ster.
5. Zachęcam do refleksji nad orędziem, które otrzymała p. Anna Argasińska w związku z poprzednimi wyborami w 2011 roku (załączam je z pewnymi opuszczeniami).
6. Jako polski kapłan błogosławię z serca wszystkich, którzy w zgodzie z sumieniem (dobrze ukształtowanym, a nie źle!) zatroszczą się w niedzielę o dobro Ojczyzny – królestwa Najświętszych Serc Jezusa i Maryi; którzy nie wpuszczą piekielnego przeciwnika tam, gdzie on się tego spodziewa.
NIE RZUCIM ZIEMI, SKĄD NASZ RÓD. TWIERDZĄ NAM BĘDZIE KAŻDY PRÓG! TAK NAM DOPOMÓŻ BÓG!

DOKĄD IDZIESZ POLSKO?

Orędzie Pana Jezusa podyktowane Annie A. w tygodniu wyborów (3 października 2011 r). Tekst skrócony.

Jezus: Polska będzie krzyżowana, dręczona i prześladowana pod względem religijno‑wyznaniowym, ekonomicznym i gospodarczym. Pozwolę Moim prześladowcom kpić z Ojca i Kościoła dotąd, aż naród Polski upadnie na kolana przede Mną, Władcą Wszechświata.

       To będzie czas pokory dla wszystkich twoich rodaków, Anno. Już czas, aby wasze oczy przejrzały, aby wasze uszy zaczęły słuchać głosu Prawdy, a nie kłamstwa, aby obudzili się ci, co snem śmierci (grzechu) pomarli.

       Cierpienia doznają młodzi i starzy. Dopuszczę na was owoce waszych wyborów; odrzucenie Boga a opowiedzenie się za igrzyskami, kiedy chleba będzie wam braknąć.

       Przyłączyliście się do chóru europejskiego, zapragnęliście wielkopańskości. To pozwolę, byście pili do nasycenia z zatrutych źródeł gorzkiego napoju, aż piołun wypali wasze wnętrza [chodzi o duchowe oczyszczenie].

       Obudzę pasterzy Kościoła poprzez klęski, które na nich dopuszczę. Doznają jeszcze większego braku szacunku i lekceważenia. Dopóki naród wraz z pasterzami Kościoła nie stanie się jednością, dopóty będę trzymał wyciągniętą dłoń nad waszą Ojczyzną. Nie zniosę letnich serc, szukania we wszystkim wygody, waszego nieuzasadnionego optymizmu, udawania i grzechu milczenia, kiedy to trzeba nawoływać i upominać.

       Polskę szczególnie otoczcie modlitwą i Mszami świętymi za Ojczyznę, aby przebłagalna Ofiara Syna obroniła was od ukrytego i jawnego wroga Kościoła.

       Po latach ucisku i poniewierki podniosę Moje „Jeruzalem” – Polskę, wasze rodziny. Wówczas zapanuje prawo i sprawiedliwość. Jeżeli „Jerozolima” wytrwa w wierności i ponownie nie odwróci się od swego Boga, będziecie ssać do nasycenia, bo Ja będę was karmił najprzedniejszym pokarmem. Będziecie Moim ludem, a Ja będę waszym Bogiem. Jeżeli jednak jeszcze raz odwrócicie się ode Mnie – popadniecie w jeszcze większą niełaskę niż ta, której doznawać będziecie teraz, począwszy od końca 2011 roku.

       Mój wierny lud proszę o szacunek dla waszych Kapłanów. Pozostańcie wierni tradycji i starodawnej kulturze polskiej. To Polska ma stać się ewangeliczną solą dla Europy poprzez naturalną więź z Kościołem, a Kościół z Narodem.

       Wasz Nauczyciel.

***

***

Pobożność bezbożnych wzrosła
teraz do Komunii Świętej idą i ci,
co złorzeczyli wcześniej Bogu
i z diabłem cyrograf podpisali

Słowa ks. biskupa Józefa Zawitkowskiego podobne do słów ks. Jerzego Gardy. Serce się ściska i kraje, gdy czytamy, że

A mnie się tak wydaje,
że Matka Boska chyba jest w letargu,
że jest z bólem serca i po zawale”

Oby tylko ludzie chcieli wziąć sobie te słowa do serca!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

20 odpowiedzi na „Ks. Adam Skwarczyński o zbliżających się wyborach oraz ważna homilia ks. bpa J. Zawitkowskiego

 1. Sebro pisze:

  Co mnie cieszy w nadchodzących wyborach, to to, że tym razem mam dylemat natury pozytywnej – piszę oczywiście o swoim mieście. Do tej pory było tak że się szło i nie było na kogo zagłosować. Teraz z kolei mam upatrzonych kilku kandydatów do rad miasta i powiatu, że szkoda któremuś nie dać głosu, ale niestety można głosować tylko na jednego.
  Jest coś na rzeczy w słowach ks. Adama, bo kandydaci o których piszę wywodzą się z naszych wspólnot parafialnych; Domowy Kościół, Ekipy Notre Dame, Odnowa. Są to ludzie, których znam, którzy z Kościołem są za pan brat, a to już dużo. Ale wiele zależy od nas samych, bo trzeba takich ludzi wybrać a nie tylko cieszyć się, że są na liście.
  Jak krzyknął mości Czarniecki w Potopie „komu Bóg i Ojczyzna, za mną!…” tak i my głosujmy, z Bogiem w sercu i za Ojczyznę.

  • wobroniewiary pisze:

   Na stronie Radia Maryja czytamy :
   Maria pisze:
   11 listopada 2014 o 09:08
   Płakałam rzewnymi łzami ze wzruszenia słuchając słów księdza biskupa Zawitkowskiego. On powiedział nam to wszystko, o czym myślą i czują prawdziwie wierzący Polacy. Mam wielką nadzieję, że te słowa staną się drogą przewodnią dla naszego Narodu i wstrząsną tymi, którzy zatracili swój honor, patriotyzm, wiarę i stali się wyrobnikami okupantów. Księże Biskupie, Polska jest w nas, w tych, którzy Ją kochają i którzy pokładają nadzieję w Panu i Jego Najświętszej Matce – Maryi – Polski Królowej, Częstochowskiej, Wołomińskiej, Licheńskiej i wielu innych Jej wcieleniach. Bóg zapłać Księże Biskupie za te słowa prawdy, wstrząsu, ale i pokrzepienia!
   http://www.radiomaryja.pl/multimedia/homilia-ks-bp-jozefa-zawitkowskiego-wygloszona-podczas-spotkania-rrm-w-wolominie/

   Posłuchajmy tej homilii a ostro zaczyna się już od słów” Tylko chamy nie dziękują… to ja zacznę od podziękowań” Słucham i serce drży

   • Bogusia pisze:

    Wasza Ekscelencjo,Ksieze Biskupie!
    „Serce roscie”-sluchajac tak pieknego kazania,ale nie”…patrzac na te czasy”.
    Bog Zaplac,za „wycisniecie lez”..,za prawdziwe…,piekne slowa… i udzielone blogoslawienstwo.
    Staropolskim Bog Zaplac-serdecznie dziekuje…!!!

 2. wobroniewiary pisze:

  Kiedy Polska zmartwychwstanie

  „Tylko ludzie wierzący
  potrafią dziękować Bogu i ludziom.
  Chamowie sobie nie dziękują.
  Więc ja chcę dziękować”

  „Bolszewickie zagrożenia
  to mały pikuś
  wobec dzisiejszych genderowych.
  To już nie dzika bolszewia,
  to wykształcone bestie.
  Nic już nie mamy własnego
  z bogactwa i majątku.
  Decydenci uwłaszczyli siebie.
  To owoc okrągłego stołu.
  Brawo, bohaterowie!

  Naród wymiera!
  Odbierzcie jeszcze dzieciom
  miłość i młodzieży rozum,
  a ostanie nam Polska
  ugorem pachnąca.
  http://www.naszdziennik.pl/wp/113029,kiedy-polska-zmartwychwstanie.html

 3. Ania pisze:

  Ks. Stanisław Małkowski: WSZYSTKO MOGĘ W TYM, KTÓRY MNIE UMACNIA

  Poemat o dzielnej niewieście (zob. Prz 31, 10-31), czytany w niedzielę 16-go listopada, kiedy wspominamy Matkę Boską Miłosierdzia czyli Ostrobramską, odnosi się do Maryi poślubionej św. Józefowi, której ufa serce małżonka. My również ufamy miłosierdziu Serca naszej Matki.

  Dzielną niewiastą jest też czysta Oblubienica Baranka Bożego związana mocą Nowego Przymierza z Chrystusem – Oblubieńcem (Ap 19,7).

  Wieczne zaślubiny Chrystusa z Kościołem i obustronna wierność (siły piekła nie przemogą Kościoła wzniesionego na skale) dają niezawodną nadzieję i zapewnienie, że nie tylko Kościół ufa Chrystusowi, ale i Chrystus – Kościołowi. „Powstaną więc synowie, by szczęście jej (dzielnej niewiasty) uznać, i mąż, ażeby ją sławić” (Prz 31,28).

  „Nie jesteśmy synami nocy ani ciemności, jesteście synami światłości i synami dnia” – powiada w drugiej lekcji św. Paweł (1 Tes 5,5). Wezwanie do czuwania i trzeźwości oznacza możliwość wprowadzenia porządku dnia w ciemność nocy. Kto czuwa, ten nie pozwoli się uśpić. Różni usypiacze chcą, abyśmy w sposób bezwolny i bezrozumny poddali się osobistej, społecznej i narodowej krzywdzie wyrządzonej nam przez funkcjonariuszy duchów ciemności.

  W Ewangelii słyszymy przypowieść o talentach (Mt 25, 14-30). „Pewien człowiek” to Chrystus, który udał się w podróż z nieba na ziemię i z ziemi do nieba. Słudzy to ludzie, którzy dostali do dyspozycji majątek niebędący w pełni ich własnością, bo przez własną pracę mają darowane im do czasu dobra pomnażać. Pan powróci i rozliczy się ze sługami nie według posiadania ale zgodnie z użytkiem uczynionym z tego, co dostali. Nagroda nieskończenie przewyższa zasługi. „Kto ma, temu będzie dodane, a temu kto nie ma, zabiorą nawet to, co ma” (w. 29, por. Łk 8,18). Kto ma wiarę, nadzieję i miłość, kto ma postawę posłuszeństwa, pokory i gotowości współdziałania z Bożą łaską, kto chce pomnażać Boże dary i czynić z nich dobry użytek, temu będzie dana wieczna nagroda. Kto zaś nie ufa Bogu, ale tylko sobie, temu zabiorą najpóźniej wraz ze śmiercią doczesną także to, co przez krótki czas miał i otrzyma karę, której obrazem są ciemności zewnętrzne, płacz i zgrzytanie zębów. Ciemności wewnętrzne prowadzą do zewnętrznych ciemności piekła. Słowa Jezusa są jednoznaczne: człowiek raz stworzony przez Boga w chwili poczęcia nigdy istnieć nie przestanie. Jakie to istnienie w wieczności będzie, zależy najpierw od Boga, od Jego miłości stwórczej i zbawczej, ale zależy również od naszej odpowiedzi na Bożą miłość. Sposób sprawowania Bożej władzy nad nami i jej skuteczność według zamiarów i pragnień Boga jest inny, gdy Boga przyjmiemy, a inny gdy Go odrzucamy. Porządek miłosierdzia poprzedza czas nieuchronnej Bożej sprawiedliwości. Bożą sprawiedliwość będą musieli uznać wszyscy, natomiast nie wszyscy chcą już teraz przyjąć Boże miłosierdzie. Chrystus jest Królem Wszechświata na mocy wyroku sprawiedliwości, z woli Boga Ojca. Chrystus jest Królem narodów, a najpierw zgodnie z Jego objawioną wolą – Polski, na mocy wyboru dokonanego przez narody w formie intronizacji w odpowiedzi na postępującą detronizację. Jeżeli nie uznaje się społecznego panowania Chrystusa zgodnie z Pismem Świętym i nauką społeczną Kościoła (m.in. encykliką Piusa XI „Quas primas”), to z konieczności do pustego domu polityki wchodzą złe duchy i źli ludzie, czego doświadczamy w Polsce, Europie i na całym świecie. „Powstań Polsko, skrusz kajdany, dziś twój tryumf albo zgon” – śpiewamy niezdolni, aby o własnych siłach obce i własne kajdany zrzucić.

  Ale dla Boga wszystko jest możliwe, wystarczy chcieć, bo w duchu wiary chcieć to móc. Dwaj żebracy – ślepy i chromy według legendy o św. Marcinie (którego wspominamy 11 listopada) – początkowo nie chcieli, ale w końcu doświadczyli cudu uzdrowienia.

  Oby Polska chciała widzieć i chodzić. Widzieć znaki od Boga oraz iść drogą Jego woli.

  Ks. Stanisław Małkowski
  Warszawska Gazeta 14 – 20 listopada 2014 r.
  KOMENTARZ TYGODNIA

 4. Kasia pisze:

  Niestety tak wielu jest Polaków,którzy niczym się nie interesują.Jak trafnie okreslił Jan Pośpieszalski wystarczy ,że jest „ciepła woda i grilowanie”,a o resztę niech martwią sie inni,albo z drugiej strony zniechęcenie:”nie pójdę do głosowania,bo to i tak nic nie zmieni”.W ogóle nie zdają sobie sprawy z tego,że jeśli nie zagłosują ,to tym samym juz oddali swój głos.To wszystko napawa wielkim smutkiem.Jedyna nadzieja w modlitwie za tych ludzi i w opiece Maryi nad naszym krajem.
  Jezu ufam Tobie!

  • wobroniewiary pisze:

   W drogę z nami wyrusz Panie…..

   [,,,] 4. Chcemy z Tobą/wybudować
   Nowy kraj nasz/nowy świat
   W którym nie ma/nienawiści
   W którym każdy/jest jak brat

   5. Naszą wiarę/mocną uczyń
   By przestała/się już chwiać
   Daj nam pełnię/tej ufności
   Co przy Tobie/każe stać

   6. Z mapy świata/wymaż wojny
   Daj nam pokój/zamiast zła
   Niech się miłość/wokół zbudzi
   I niech już na/zawsze trwa

  • Maggie pisze:

   Niestety, wielu uważa i to z duma (!?), ze jest wielkoeuropejczykami … a to boli.
   Co to za dziwna nacja … wielkoeuropejska , ktora sie operuje jak mysza komputerowa?

 5. Magdalena pisze:

  Nie miała pulsu przez 45 minut, a jednak przeżyła! Opisuje, co widziała i słyszała po tamtej stronie
  http://chnnews.pl/index.php/pl/ameryka/item/1975-nie-miala-pulsu-przez-45-minut-a-jednak-przezyla-opisuje-co-widziala-i-slyszala-po-tamtej-stronie.html

 6. Jan pisze:

  Dziś ruszył portal internetowy mapaafer.pl. PiS przypomina tam wszystkie afery ogólnokrajowe i samorządowe obecnej koalicji rządzącej PO-PSL.
  http://mapaafer.pl/web/
  Każdy kto ma dostęp do internetu może poznać prawdziwy bilans aktualnych rządów. Politycy wskazują, że większość afer Platformy Obywatelskiej zostało wyciszonych, a skompromitowanych parlamentarzystów nikt nie rozliczył.

  Ten portal ma uzmysłowić obywatelom kto rządzi w Polsce – powiedział Maciej Wąsik, radny PiS w Warszawie.

  – Osoby, które wejdą na ten portal zorientują się, jak mnóstwo pieniędzy płacimy za tą władzę, jak bardzo ta władza ograbia Polaków z pieniędzy, z ich dochodu narodowego i w jaki sposób ogranicza rozwój Polski. Afer PO było bardzo dużo i wszystkie są nierozliczone. Która z afer PO jest rozliczona? Afera hazardowa? Afera stoczniowa? Afera podsłuchowa? Żadna z nich nie doczekała się finału. W wyniku afery podsłuchowej Radosław Sikorski dostał tak naprawdę awans, bo z ministra spraw zagranicznych stał się marszałkiem Sejmu. Ten portal ma uzmysłowić Polakom skalę afer, do których dopuściła się ta władza – podkreślił Maciej Wąsik.

  Dziś ostatni dzień kampanii wyborczej przed wyborami samorządowymi. Od północy będzie obowiązywała cisza wyborcza.
  http://www.radiomaryja.pl/informacje/ruszyl-portal-mapaafer-pl/

 7. Kayo pisze:

  Króluj nam Chryste.
  Kochani, pragnę przypomnieć, że dzisiaj jest pierwszy dzień Nowenny przed uroczystością Chrystusa Króla.

 8. Monika pisze:

  Wywiad z Jose Prado Floresem z Meksyku na temat Nowej Ewangelizacji. Rozmawiał ks. dr Sławomir Płusa. Zachęcam do obejrzenia!

  Jose to twórca Szkół Nowej Ewangelizacji, które są w ponad 80 krajach na świecie. Do SNE należą m.in. Galilea i Pallotyńska SNE oraz powstająca właśnie Lubelska SNE działające w Lublinie.
  Link do kolejnej transmisji na żywo – już jutro – 15.11.2014:
  http://kolbe.lublin.pl/
  Jezus jest Panem!

 9. Paulina pisze:

  Poruszyły mnie te słowa ks. Adama, a w kontekście tych słów wcześniej zacytowanych, które powiedział o. James Manjackal, że to już końcówka czasów ostatecznych, to aż ciarki przechodzą. W głowie często pojawia się myśl, że jest mało czasu…

  • Iwona pisze:

   Kochani, gdzie mogę posłuchać lub przeczytać o końcówce czasów ostatecznych? Dajcie konkretne namiary, chodzi mi przede wszystkim o ojca J. Manjackala. Dziękuję.

   • wobroniewiary pisze:

    O. Manjackala – tylko kupując płytę z nagrań rekolekcji, będą w ciągu dwóch miesięcy, koszt jednak wysoki -200 zł za komplet

   • mariaP pisze:

    @ Iwona
    Moze Cie usatysfakcjonuje /
    +ks. prof. Jerzy Bajda o czasach ostatnich na podstawie rekolekcje wielkopostnych wygloszonych w Watykanie przez kard. Giacomo Biffi kilka lat temu.
    (…)
    W tych wszystkich prądach widać jak na dłoni dążenie do realizacji programu oddzielenia człowieka od Boga. Chrześcijaństwo powstało w wyniku zjednoczenia Boga z naturą ludzką. Teraz obserwujemy w naszej kulturze prąd przeciwny, który może pochodzić tylko od antychrysta: w imię autonomii człowieka oderwać go od wszelkiego związku z Bogiem Jezusa Chrystusa. Niech wierzy we wszystkie „wartości”, które chce, ale niech nie szuka zjednoczenia z Chrystusem.

    Wiecej tutaj
    http://sanctus.pl/index.php?podgrupa=234&doc=170
    Lub tutaj
    https://gloria.tv/?media=602386 / Przeraza moc uwodzenia.

    Slychac to i w homilii ks Bp J Zawitkowskiego – Gleboki bol Proroka Bezradnego.
    Powiedzialabym , Lamentacje!

    Jak cię pocieszyć? Z czym porównać?
    Córo Jeruzalem!
    Z czym cię porównać, by cię pocieszyć?
    Dziewico, Córo Syjonu,
    gdyż zagłada twoja wielka jak morze.
    Któż cię uleczy?
    //
    Nie ustaje w płaczu me oko,
    bo nie ma ulgi…

   • Monika pisze:

    Fragment wywiadu ze śp. o. Joachimem Badeni OP pt. „Uwierzcie w koniec świata! Współczesne proroctwo o powtórnym przyjściu Chrystusa”.
    http://www.fronda.pl/a/czy-zbliza-sie-czas-antychrysta,43774.html
    Jezus jest Panem!

 10. wobroniewiary pisze:

  O Jan Paweł o naszym stosunku do polityków jaki jest i jaki być powinien

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s