31-szy dzień z 33-dniowego okresu ćwiczeń duchowych do Aktu Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Maryję

III-ci tydzień II-go okresu naszych ćwiczeń duchowych do Aktu Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Maryję
„Poznanie Jezusa Chrystusa”

Ćwiczenia duchowe: Akty miłości do Boga, dziękczynienie za błogosławieństwa Jezusa, akty żalu i postanowienia.

Modlitwy do odmawiania w trzecim tygodniu “Poznanie Jezusa Chrystusa”: Litania do Ducha Świętego, Ave Maris Stella, Litania do Najświętszego Imienia Jezus lub Litania do Przenajświętszego Serca Jezusa, modlitwy Św. Ludwika: “Do Jezusa Chrystusa” i “O Jezu żyjący w Maryi!”

Czytanie na III-ci tydzień II-go okresu
Dzień trzydziesty pierwszy

O naśladowaniu Chrystusa, Księga III, Rozdziały 5, 1-2; 6, 1-4; 56, 1-2.

Rozdział V
O CUDOWNYM DZIAŁANIU MIŁOŚCI BOŻEJ

Błogosławię Cię, Ojcze na niebie, Ojcze Pana mojego Jezusa Chrystusa, żeś raczył wspomnieć na mnie biednego. Ojcze miłosierdzia, Boże wszelkiej radości, dziękuję Ci, że mnie niegodnego radości odświeżasz czasem swoją pociechą.
Błogosławię Cię zawsze i wysławiam razem z Synem Twoim jednorodzonym i Duchem Świętym Pocieszycielem na wieki wieków. O tak, Boże, moja święta miłości, kiedy wejdziesz do mego serca, zadrży we mnie wszystko. Ty jesteś moja chwała i wesele mojego serca. Tyś moja nadzieja i ucieczka w dniu udręki.

Ale że ciągle jestem tak bezradny w miłości i niedoskonały w czynieniu dobra, Ty musisz mnie pokrzepiać i pocieszać, więc częściej przybywaj do mnie i dawaj mi swoje święte nauki.
Uwolnij mnie od złych namiętności i uzdrów serce ze wszystkich niedobrych uczuć, abym był do głębi oczyszczony i uzdrowiony, zdolny do kochania, umocniony do cierpienia, pokrzepiony do wytrwania.

Rozdział VI
O PRÓBACH PRAWDZIWEJ MIŁOŚCI

Synu, miłość twoja nie jest jeszcze silna i rozumna. Dlaczego, Panie? Dlatego, że lada przeszkoda odwodzi cię od zamiarów i jeszcze zbyt chciwie szukasz samozadowolenia. Ten, kto kocha prawdziwie, nie poddaje się pokusom, nie wierzy chytrym podszeptom wroga. Tak jak miłuje mnie w pomyślności, tak i w trudnościach miłować nie przestaje.

Ten, kto kocha rozumnie, nie tyle zważa na dary kochającego, ile na samą miłość tego, który daje. Szuka serca nie korzyści i ponad wszystko, co darowane, stawia Ukochanego. Miłość szlachetna nie zatrzymuje się na darach, ale dąży ku mnie ponad wszystkimi darami. Dlatego kiedy czasem mniej czujesz obecność moją i świętych, niżbyś pragnął, nie wszystko jeszcze stracone.
Dobre to i cudowne uczucie, a kiedy je osiągasz, jest to wynik łaski i jakby przedsmak ojczyzny niebieskiej, ale nie polegaj na nim zbytnio, bo łaska przychodzi i odchodzi. To zaś znamię człowieka silnego i wielka zasługa – walczyć ze złymi poruszeniami duszy i odrzucać namowy szatana.

Nie przejmuj się więc cudzymi wymysłami, jakiejkolwiek by były natury. Mocno trzymaj się swojego postanowienia i nieustannego dążenia do Boga. Nie jest złudzeniem, jeśli niekiedy czujesz się nagle w uniesieniu, a potem zaraz wracasz do zwykłych ułomności serca. Bo wbrew sobie raczej je cierpisz, bez twojej winy, a dopóki masz je za złe i nie ulegasz im, poczytane ci to będzie za zasługę, a nie powód do zguby.

Wiedz, że odwieczny wróg zawsze stara się przeszkodzić ci w twoim pragnieniu dobra, usiłuje odciągnąć cię od służby Bożej, od czci świętych, od rozpamiętywania mojej męki, od uprzytamniania sobie grzechów, od baczenia na własne serce i od silnego postanowienia doskonałości.
Podsuwa wiele złych myśli, aby cię wpędzić w smutek i strach, odrywa od modlitwy i czytania Pisma. Nie lubi szczerej spowiedzi i robi, co może, abyś przestał przyjmować Komunię świętą. Nie wierz mu i nie zważaj na niego, choćby ciągle nastawiał na ciebie podstępne sidła.

Rozdział LVI
O TYM, ŻE POWINNIŚMY ZAPOMNIEĆ O SOBIE I NAŚLADOWAĆ CHRYSTUSA W DŹWIGANIU KRZYŻA

Synu, o ile zdołasz oddalić się od siebie, o tyle zbliżysz się do mnie. Nic nie żądać od świata – to znaczy znaleźć wewnętrzny spokój, a opuścić siebie samego znaczy złączyć się z Bogiem. Chcę cię nauczyć doskonałego zaparcia się siebie i oparcia się na mojej woli bez sprzeciwu i bez wykłócania się o swoje.
Idź za mną – jam jest droga, prawda i życie. Bez drogi nie ma poruszania się naprzód, bez prawdy nie ma rozeznania, bez życia nie ma życia. Jam jest droga, którą iść powinieneś, prawda, której masz zawierzyć, życie, któremu masz zaufać. Jam jest droga niewzruszona, prawda nieskażona, życie – wieczność nieskończona. Jam droga najprostsza, prawda najwyższa, życie szczęśliwe, życie prawdziwe, życie właściwe. Jeżeli będziesz szedł moją drogą, poznasz prawdę, a prawda cię uwolni i pozwoli osiągnąć życie wieczne.

Jeżeli chcesz wejść do żywota, zachowuj przykazania. Jeżeli chcesz poznać prawdę, uwierz we mnie. Jeżeli chcesz być doskonały, sprzedaj wszystko. Jeżeli chcesz być moim uczniem, zaprzyj się samego siebie. Jeżeli chcesz osiągnąć życie szczęśliwe, odwróć się od obecnego życia.
Jeżeli chcesz być wywyższony w niebie, uniż się na ziemi. Jeżeli chcesz ze mną królować, nieś ze mną krzyż. Bo tylko słudzy krzyża znajdują drogę szczęścia i światłości.

Modlitwy na drugi tydzień II okresu „Poznanie Jezusa Chrystusa” Kliknij

********

Informacja od ks. Macieja Bagdzińskiego:
Do niewolnictwa powinien przyjąć kapłan, który jest niewolnikiem i pobłogosławić.
Z tego co wiem, to ks. Adam Skwarczyński jest niewolnikiem.
A skoro nie ma innej możliwości, to niech sobie sami założą, przeczytają akt oddania w niewolę św. Ludwika a gdy spotkają takiego kapłana – niewolnika Maryi, niech go poproszą o błogosławieństwo.

*************

Dzisiaj o godz. 8.20 po trzech miesiącach śpiączki odszedł do Pana niestrudzony kapłan, kierownik duchowy o. Jana Pawła  – o. Sylwester Haśnik. Ojciec Sylwester zmarł dzisiaj w I piątek miesiąca, w dniu urodzin Alicji Lenczewskiej, autorki „Pouczeń”, która dziś Alicja skończyłaby osiemdziesiąt lat.
+++ Anielski Orszak niech Jego duszę przyjmie! +++
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Modlitwa, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

13 odpowiedzi na „31-szy dzień z 33-dniowego okresu ćwiczeń duchowych do Aktu Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Maryję

 1. wobroniewiary pisze:

  ❤ Alicja "POUCZENIA" Niedz. 2.05.1993, godz. 0.20

  – Dał mi Pan łaskę zrozumienia, czym jest miłość: Kochać to znaczy pragnąć czynić dobro i czynić dobro, nie zważając na to, jaki jest ten ktoś (drugi człowiek) i jak odnosi się do mnie oraz do wartości, jakie ja uznaję. Czynić dobro tylko ze względu na kogoś. Wszystko dać, nic nie chcąc dla siebie – więcej – tracąc wszystko, co moje. Mądrze – aby obdarzyć prawdziwym Dobrem: by ocalić duszę. To jest czysta Miłość – zupełnie inna niż to, co uznawane jest za miłość nawet w bardzo szlachetnym ujęciu. Chrystus kochał tych, którzy pluli na Niego, znęcali się nad Nim, lekceważyli Go. Każdemu czynił DOBRO i każdego obdarzył największym Dobrem – Życiem wiecznym w szczęściu – wiadomo za jaką cenę własną. Nie chcąc w zamian nic dla Siebie. Jeśli mam być miłosierna dla kogoś, to nie dlatego, że widzę w nim Chrystusa i lituję się nad Nim. Lecz dlatego, że mój bliźni jest nędzny i cierpiący podobnie, jak ja, i podobnie, jak ja, zamotany we własną głupotę i grzeszność.

  Mogę okazywać Miłosierdzie (autentycznie i w pokorze) tylko wtedy, gdy dogłębnie poznam, jak bardzo ja sama potrzebuję Miłosierdzia od Pana. Jakże wielkiego Miłosierdzia potrzebują ci, którzy nic o tym nie wiedzą. I jak wiele trzeba dla nich czynić, by powrócili do Chrystusa. Dobrem – czyli miłością – jest tylko to, co rodzi człowieka dla Chrystusa.

 2. wobroniewiary pisze:

  Co do o. Sylwestra
  Dnia 5 grudnia 2014 roku, o godz. 8.3o, w 63 roku życia, 43 roku życia zakonnego, 36 roku kapłaństwa, zmarł w panewnickiej infirmerii
  o. Sylwester Piotr Haśnik OFM.
  Pogrzeb odbędzie się w bazylice panewnickiej we wtorek, 9 grudnia, o godz. 11.oo. Wyprowadzenie z kaplicy Szymona na kalwarii o 10.45. Wieczny odpoczynek…
  ***********
  Dziś jest I piątek miesiąca, więc na pewno o. Sylwester został przytulony do Najświętszego Serca Pana Jezusa ❤

 3. Jan pisze:

  Depozyt wiary i łaski

  Dnia 15 maja 1956 r. od Papieża Piusa XII Kościół powszechny otrzymał encyklikę doktrynalną „Haurietis aquas”, poświęconą tajemnicy i kultowi Najświętszego Serca Jezusa, jeden z najpiękniejszych dokumentów doktrynalnych ogłoszonych w Kościele. Ojciec Święty dokonał w niej podsumowania całego dotychczasowego rozwoju kultu Serca Jezusa w Kościele i jego uroczystego potwierdzenia, mając również na względzie jego dalszy rozwój.

  Pius XII pisał: „W rzeczywistości, jeśli rozważymy należyte argumenty uzasadniające kult przebitego Serca Jezusowego, to stanie się nam jasne, że nie chodzi tu tylko o jakąś zwyczajną formę pobożności, nad którą można przedkładać inne, a nawet ją lekceważyć. Przeciwnie, mamy tu do czynienia z praktyką religijną, która bardzo skutecznie pomaga do osiągnięcia chrześcijańskiej doskonałości. […] Należy więc mieć w największej czci tę formę religijności, przez którą człowiek Boga więcej wielbi i kocha, a siebie samego łatwiej i doskonalej poświęca Bożej miłości. […] Nie ulega więc żadnej wątpliwości, że wierni, oddając hołd Najświętszemu Sercu Jezusa, zadośćuczynią, z całą pewnością, najpoważniejszemu obowiązkowi, jakim jest służenie Bogu, oddając równocześnie Stwórcy i Odkupicielowi siebie samych, wraz ze wszystkim, co posiadają, a więc swoje najgłębsze uczucia i czyny. W ten sposób spełniają posłusznie przykazanie Boże: »Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą, całym swoim umysłem i całą swoją siłą«”.
  Cały tekst: http://www.naszdziennik.pl/mysl/117003,depozyt-wiary-i-laski.html#.VIFvtHNYJeY.facebook

 4. wobroniewiary pisze:

  „Ojcze nasz” z rozłożonymi rękami, czyli…
  Episkopat reguluje sprawy liturgii sprawowanej w małych grupach.
  Kwestia podnoszenia rąk przez wiernych podczas Modlitwy Pańskiej, odprawiania Mszy św. poza budynkiem kościelnym, itp. – reguluje specjalny dokument: „Wskazania Episkopatu Polski dotyczące liturgii Mszy świętych sprawowanych w małych grupach i wspólnotach” – przyjęty, na 366. Zebraniu Plenarnym KEP. Podkreśla się w nim m. in., że celebracje takie nie mogą być „przeżywane równolegle lub w rywalizacji z Kościołem partykularnym”, ale mogą mieć miejsce „ze względu na bardziej świadome, czynne i owocne uczestnictwo wiernych”.

  http://gosc.pl/doc/2272166.Ojcze-nasz-z-rozlozonymi-rekami-czyli

  • julia pisze:

   kurcze, to przecież nie chodzi o to, ze koscioł, czy jego wyznawcy, dyskryminujemy homoseksualne osoby. Jesli coś piętnujemy to postawę grzechu z tym związaną , nie konkretnego człowieka. Ja tym ludziom wspołczuje i wolałabym zeby ktos pokazał im , ze to nie jest orientacja z jaka sie narodzili, ale cos co mozna wyleczyc..z boża pomocą..

   Wodecki sam sobie strzela w piętę pisząc , ze Bóg stworzył ludzi… ale nie wiem, czy wie, ze Bóg poprzez swoje prawo uregulował seksualizm człowieka, sprowadzając go do związku męzczyzny i kobiety, a homoseksualne grzechy była dla niego obrzydliwością.
   Kiedy wreszcie ci co tak powołują się na Boga , zaczną czytac Biblię….

   • Maggie pisze:

    Julio, oni moze i czytają nasza Biblię ale … wybiórczo tj wyrywając z kontekstu pare słów w hipokryzyjny sposób, bo
    ich bycia racja to: manipulacja.

    Jest to co najmniej denerwujace ale i równocześnie żałosne…. przeciez to nasi blizni, ktorzy gotuja sobie straszliwa wiecznosc. Oby sie zawczasu opamiętali.

    Jezus jest Panem!

  • Maggie pisze:

   Dyskryminacja? Jaka wobec tego jest definicja dyskryminacji ? Przeciez moga pracowac, chodzic do szkol czy teatru, restauracji, jezdzic pojazdami komunikacji miejskiej etc. etc., etc.

   Zmysłowośc i fizyczne fantazje w obrębie tej samej płci, nie jest czym innym jak dewiacja, ktora nie daje podstaw do tworzenia małżeństwa … przecież to logiczne. Obnoszenie sie zaś ze swoimi „preferencjami” w tej materii, zakrawa na bezwstydny exhibicjonizm.

   NIE znaczy NIE … a sam sprzeciw przeciw rozprzestrzenianiu dewiacji nie jest dyskryminacja lecz obrona przeciw destrukcyjnym „nowym porzadkom”, ktore zagrażają istnieniu ludzkości.

   Czyz nachalne forsowanie tej ich chorej ideologii gender, nie jest łamaniem kardynalnych praw Bozych i człowieka/obywatela?

   Jeśli pan Wodecki np chciałby należeć do klubu łysych … to chyba odrzucenie jego osoby, z lwią grzywa, nie byłoby dyskryminacja ale czymś naturalnym…. – no ale on moze mialby na ten temat inne zdanie.
   To wystąpienie wyglada … jakby gasnaca gwiazda popularnosci tego pana, chciała nagle zabłysnąć wsród blasku jupiterow piekła ….

   • wobroniewiary pisze:

    A ja przyznam się wam, że mam z tą sprawą wielki problem – bo Jezus kocha grzesznika a gadzi tylko grzechem a ja z kolei…. czuje pogardę, mam odruch wymiotny na samą myśl i oddaję to Jezusowi również w konfesjonale
    Nie umiałabym przyjaźnić się z aktywną lesbijką, nie wiem czy nawet rozmowa o pogodzie nie powoduje u niej zboczonych marzeń typu powiesz: „słoneczko plaża, lubie morze”, a ona już może w myślach z tobą fantazjować.

    Unikam i nic na to nie poradzę, właśnie zostałam poinformowana w ramach prośby o pomoc do księdza, że pewna osoba z takim problemem ma kochankę (chodzi o moje własne miasto a nie jakieś wirtualne twory) gdy spotkałam te osobę w sklepie – najpierw długo stałam wryta (Panie czemu mi ja dziś postawiłeś na drodze) potem miałam ochotę trzepnąć ja patelnią w łeb a potem wyszłam ze sklepu – z obrzydzeniem
    Osoba prowadzi podwójne życie- mąż dzieci i na boku kochanka.
    Wybacz mi Panie, ale nie potrafię przejść nad tym do porządku dziennego, mdli mnie. i czuję jedno wielkie obrzydzenie ..

 5. Pingback: Święta Rita z Cascia – patronka spraw beznadziejnych i po ludzku niemożliwych…. | W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej

 6. Pingback: Zostań (o ile nie jesteś) niewolnikiem NMP – odnów lub przygotuj się do oddania Niepokalanemu Sercu NMP | Serce Jezusa

 7. piotr wiśniewski pisze:

  chcę być niewolnikiem więc błogosławieństwo jest mi potrzebne

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s