W sidłach okultyzmu – oprócz kart tarota istnieją inne, nie mniej niebezpieczne „karty anielskie”

Szatan nie śpi, on próbuje się dostać do nas na wszelkie możliwe sposoby
Po kartach tarota pojawiły się karty anielskie, szeroko promowane wśród ruchu new age
Karty anielskie, karty archanielskie – karty medytacyjne, będące w domenie ezoteryki pośrednikiem między aniołami a ludźmi. W zależności od rodzaju, mogą wywodzić się z kabały lub tradycji chrześcijańskiej.
Obecnie talie kart anielskich, archanielskich są stosowane jako narzędzie wróżebne. Tak jak w przypadku tarota, istnieje wiele odmian kart anielskich. Mogą one zawierać wizerunki aniołów, archaniołów, przesłania aniołów w formie tekstu, bądź symboliczne obrazy nawiązujące do działania poszczególnych aniołów.

„W chrześcijaństwie nie ma czegoś takiego jak uzdrawiająca energia” – często hasło tych kart. Zachęcamy do wysłuchania wykładu ks. Remigiusza Recława

***********
Matka Boża wyrwała mnie z sideł okultyzmu

Pochodzę z katolickiej rodziny. Przez wiele lat nie wierzyłam, że istnieje zło osobowe, czyli szatan. Zupełnie nieświadomie otarłam się o parapsychologię, wróżbiarstwo i astrologię, tzw. senniki oraz medycynę niekonwencjonalną. Odwiedzałam uzdrowiciela i jasnowidza. Nie widziałam w tym nic złego, gdyż uczestniczył on we Mszy św., przystępował do sakramentów, a jego mieszkanie było pełne świętych obrazów.
To było jednak sidło zastawione na mnie. Zostałam oczarowana „poznaniem” pochodzącym od szatana. Książę ciemności ma moc, by odkryć pewne prawdy z życia ludzi, aby potem wciągnąć ich w swoją pułapkę.

Zaraz po maturze pojechałam z koleżanką na Jasną Górę dziękować Matce Bożej za zdane egzaminy. W bardzo bliskiej odległości od klasztoru było dużo straganów z książkami religijnymi. Wśród nich zobaczyłam senniki oraz broszurę pt. Jak wróżyć z kart? Nie uważałam wówczas, że to coś sprzecznego z przykazaniami. Ponadto, nie spodziewałam się, żeby coś niezgodnego z wiarą mogło znajdować się w takim świętym miejscu. Zainteresowałam się parapsychologią, a więc dziedziną zajmującą się tym, co niewytłumaczalne dla rozumu ludzkiego i zachowującą ścisły związek ze złymi mocami. W moje ręce trafiły też horoskopy. Na początku miałam pewność, że są to jakieś bzdury, do których nigdy wcześniej nie przywiązywałam uwagi. Wierzyłam, że przyszłość nie należy do nikogo innego, jak tylko do Boga, który w swej Opatrzności prowadzi nas zgodnie ze swym planem miłości. Teraz jednak zaczęłam się mocno zastanawiać, czy rzeczywiście moje życie nie jest podporządkowane bezosobowym gwiazdom. A skoro tak, to po cóż się modlić? Czy ja będę się modlić, czy nie, to nie ma znaczenia, bo i tak cała historia mojego życia została już wcześniej ustalona. W tym myśleniu pomagały mi również karty.

Nigdy też nie przypuszczałam, że diabeł może działać przez sen. Nagle pojawiły się dziwne sny. Przypomniałam sobie, że kiedyś kupiłam senniki w Częstochowie. Zaczęłam więc tłumaczyć na ich podstawie treść snów. Zrozumiałam jednak, że wdepnęłam w coś złego, ale nie wiedziałam dokładnie w co. Wtedy właśnie poszłam przed obraz Matki Bożej Miłosierdzia, prosząc Maryję o ratunek dla mnie. Odczułam konieczność pójścia do spowiedzi. Ksiądz zadał mi za pokutę przeczytanie fragmentu Pisma św. mówiącego o zwycięskiej walce na niebie św. Michała Archanioła ze złymi duchami. Dopiero wtedy uświadomiłam sobie, że złe duchy rzeczywiście istnieją i pragną zarazić nas swą pychą i buntem przeciwko Bogu.

Przez całe życie darzyłam Matkę Bożą wielką miłością. To Ona uchroniła mnie od całkowitego popadnięcia w niewolę złych mocy. Zerwałam całkowicie ze wszystkimi praktykami mającymi jakikolwiek związek z okultyzmem. Po nawróceniu doświadczyłam, jak wiele szkód i ran na mojej duszy i ciele spowodował okultyzm – religia szatana. Dziś jestem wdzięczna Bogu, że mnie ocalił i dał łaskę bycia w Chrystusowym Kościele, który jest jakby szpitalem całej ludzkości. To właśnie tutaj korzystam z Jezusowej mocy uzdrawiania i uwalniania z niewoli sił zła, często uczestnicząc we Mszy św., przystępując do sakramentu pokuty, trwając w adoracji przed Najświętszym Sakramentem, biorąc udział w różnych formach rekolekcji i modlitw wstawienniczych. W Kościele otrzymuję odpowiedzi na pytania mnie nurtujące, dotyczące życia codziennego. Czerpię wielką, wewnętrzną radość z doświadczania Boga i pełnienia Jego woli. Tylko Jezus jest jedynym lekarzem mojej duszy i ciała i tylko w Nim jest moje zbawienie.
Za:
http://www.milujciesie.org.pl

********
Cytaty z Pisma Świętego:

„Nie będziecie uprawiać wróżbiarstwa. Nie będziecie uprawiać czarów.” (Kpł 19,26)

„Nie będziecie się zwracać do wywołujących duchy ani do wróżbitów. Nie będziecie zasięgać ich rady, aby nie splugawić się przez nich. Ja jestem Pan, Bóg wasz.” (Kpł 19,31)

„Przeciwko każdemu, kto się zwróci do wywołujących duchy albo do wróżbitów, aby uprawiać z nimi nierząd, zwrócę oblicze i wyłączę go spośród jego ludu. Uświęćcie się więc i bądźcie świętymi, bo ja jestem święty. Ja, Pan, Bóg wasz! Będziecie strzec ustaw moich i wykonywać je. Ja jestem Pan, który was uświęca!” (Kpł 20,6-8)

„Trwajże przy twoich zaklęciach i przy mnogich twych czarach, którymi się próżno trudzisz od swej młodości. Może zdołasz odnieść korzyść? Może zdołasz wzbudzić postrach? Masz już dosyć mnóstwa twoich doradców. Niechaj się stawią, by cię ocalić, owi opisywacze nieba, którzy badają gwiazdy, przepowiadają na każdy miesiąc, co ma się z tobą wydarzyć. Oto będą jak źdźbła słomiane, ogień ich spali. Nie uratują własnego życia z mocy płomieni. Nie będą dla ciebie twoi czarownicy, z którymi się próżno trudzisz od młodości. Każdy sobie pójdzie w swoją stronę, nikt cię nie ocali.” (Iz 47,12-15)

„Gdy podniesiesz oczy ku niebu i ujrzysz słońce, księżyc i gwiazdy, i wszystkie zastępy niebios, obyś nie pozwolił się zwieść, nie oddawał im pokłonu i nie służył, bo Pan, Bóg twój, przydzielił je wszystkim narodom pod niebem.” (Pwt 4,19)

„Wróżbiarstwo, przepowiednie z lotu ptaków i marzenia senne są bez wartości, jak urojenia, które tworzy serce rodzącej.” (Syr 34,5)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Zagrożenia duchowe i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

17 odpowiedzi na „W sidłach okultyzmu – oprócz kart tarota istnieją inne, nie mniej niebezpieczne „karty anielskie”

 1. Jan pisze:

  Zakazano Mszy Świętych dla protestujących pod ziemią górników!
  Prezes Kompanii Węglowej i dyrektorzy kopalń zakazali organizowania w niedzielę Mszy Świętych dla protestujących pod ziemią górników!
  To po prostu niewyobrażalny skandal, nawet za komuny nie było takiego zamordyzmu — mówi Dominik Kolorz, szef śląsko-dąbrowskiej Solidarności.
  Z prośbą o umożliwienie zjazdu pod ziemię kapłanom, aby mogli odprawić msze święte, wystąpili do kopalnianych i kompanijnych władz protestujący pod ziemią górnicy. Usłyszeli kategoryczne „nie”. Ludzie są oburzeni, bo to brzmi jak ponury żart. Zastanawiają się, kiedy zarząd Kompanii wyda zakaz czczenia św. Barbary jako patronki górników — dodaje Dominik Kolorz.
  W protestach w czterech kopalniach wskazanych przez rząd do likwidacji uczestniczy obecnie 2 tys. górników.
  http://www.niedziela.pl/artykul/13421/Zakazano-Mszy-Swietych-dla-protestujacych

  Abp Skworc: księża odprawią Msze dla strajkujących, jeśli zostaną przez nich poproszeni
  Księża będą obecni wszędzie tam, gdzie zostaną zaproszeni przez strajkujących, w porozumieniu z dyrekcjami kopalń – zapewnił w rozmowie z KAI abp Wiktor Skworc odnosząc się do informacji o zakazie zorganizowania niedzielnej Mszy św. dla strajkujących górników.
  Obecność księży nie może być traktowana instrumentalnie – przypomniał metropolita katowicki, ale jako umożliwienie strajkującym górnikom spełnienia obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej.
  Ponieważ Msze te miałyby być sprawowane poza świątynią, należy uzyskać zgodę biskupa miejsca. Tam, gdzie biskup wyrazi na to zgodę, będą mogły być odprawione z zachowaniem przepisów liturgicznych oraz BHP obowiązujących na kopalni – dodał abp Skworc.
  Cały tekst: http://www.niedziela.pl/artykul/13425/Abp-Skworc-ksieza-odprawia-Msze-dla

 2. AKSORZ pisze:

  Kapitalne audycje , słucham je wszystkie po kolei 🙂

 3. Sylwia pisze:

  To prawda Karty tarota ,anielskie to samo zło ,senniki itd. Wielu naiwnych ludzi myśli że jak karty anielskie to karty dające znaki od samych Aniołów .. istnieją jakieś też afirmacje anielskie .. to wszystko to sprawka szatana ! jeżeli chcemy pomocy Aniołów to się do nich módlmy .. a nie kupuje się na jakimś straganie karty i senniki .. lecz człowiek jest człowiekiem i niestety wierzy w te bzdury .. ja powiem na swoim przykładzie gdy byłam daleko od Pana Boga ,wierzyłam w to wszystko ! teraz mam to za sobą jednakże nie obyło się bez odczuwalnych skutków . Teraz wiem że to wszystko to manipulacja złego , bo dlaczego to wszystko tak dostępne wszędzie, racja nawet i w Częstochowie czy w innych miejscach ,a działa to tak że i w Świętym miejscu szatan poluje kogo by zwieść a to karty a to sennniczek .. on tak działa żeby podświadomie wejść w myślenie człowieka. Święte miejsce to takie karty anielskie nic złego przecież sprzedają obok klasztoru .. niestety tak teraz jest że trzeba uważać na wszystko niezależnie gdzie jesteśmy !

  • wobroniewiary pisze:

   W najbliższych dniach (specjalnie nie podaję kiedy) znana mi osoba będzie uwalniana od skutków senników, tarota, spirytyzmu i innych Jest dość poważnie dręczona. Szatan potrafi unieść ją na metr nad łóżko i grozić.Proszę o modlitewne wsparcie zwłaszcza za ks. egzorcystę.
   Tego dnia uwalniany tez będzie inny człowiek, służący złemu przez czytanie Biblii Szatana i praktyki okultystyczne, wymawiający różne klątwy, korzystający z porad wróże i cyganek

 4. julia pisze:

  ja tez jestem anty nastawiona do wszelkich wrózb, kart nawet horoskopów…
  omijam to dziadostwo z daleka…
  tak naprawde zanim zaczął się mój proces nawracania , sam Bóg wskazał mi ( wtedy nie wiedziałam , ze to jego sprawka 🙂 ze wrózenie, słuchanie wrózek, spirytyzm jest zły…
  ot był czas , ze popularna była trylogia Milennium szwedzkiego pisarza. I tak cały wątek sensacyjny mocno związany był z cytatami ze Starego Testamentu…
  m. in ze wróząca osoba ma byc karana smiercią…
  jakos mnie to wtedy ruszyło, bo od dziecinstwa karty do gry, potem numerologia, horoskopy , w koncu tarot, chinskie wrózby i inne cuda.. były czyms dzieki czemu zagladałam w przyszłosc..
  szczerze, nikt mi nigdy nie powiedział, ze to grzech. Dopiero cytat biblijny z tej ksiazki …ze jest to dla Boga obrzydliwością wstrząsnął mną…
  za jakis czas pojawiły się mysli, ze czas Biblie przeczytac i tak sie zaczęło uswiadamianie…

  nie dziwcie się ludziom, ze nie wiedzą, ze robią to…. mało kto ma swiadomosc , ze to furtka dla szatana…
  uświadamianie to dobra rzecz, ale obawiam sie , ze wiele osob uzna to mimo wszystko za głupstwo, dopóki nie doswiadczy działanie Złego.

  • wobroniewiary pisze:

   My mamy wobec Boga obowiązek uświadamiania innych. Tylko tak obronimy wiarę.
   Podam jeden przykład. Mój dom i dom pewnej rodziny bardzo blisko mnie.

   U mnie pali się świeca egzorcyzmowana a do niej wsypuje co wieczór część kadzidła (przyniesiona 6 stycznia) z kościoła. – U nich palą się kadzidełka.
   U mnie stoi na stole woda egzorcyzmowana – u nich procentami zakrapiana.
   U mnie gra komputer (treści religijne) – u nich treści porno i sensacyjne.
   U nas woła się Świętych – u nich na psa wołają „demon” sorry to fakt.
   U mnie łacina kościelna – tam łacina podwórkowa
   U mnie szczęśliwa córcia siedzi obok na dywaniku i rysuje kolejny rysunek – tam dziecko może oberwać po głowie i to mocno bo „skurczybyk tylko kasę traci i marnuje papier”
   U mnie czyta się Pismo Święte oraz różne normalne książki – tam się czyta romansidła, Harrego Pottera, i horoskopy.
   U mnie tornister z księżniczka (Królową Śniegu) – tam tornister z trupimi czaszkami i z Hello Kitty
   Najmniejsze uświadomienie odbija się echem „ta wiara na mózg ci siadła”
   Co robię?
   Uświadamiam dalej po cichu po troszku – własnym przykładem, gdy pytają co robisz, że Ania o rok młodsza a tez chodzi do 3 klasy i o wiele lepiej czytam pisze, uczy się i jest pogodna, nie nerwowa

   • Sylwia pisze:

    powiem że dobry przykład niestety tak jest ! trzeba uświadamiać jak nie głośno to subtelnie ale trzeba , Ewo to jak napisałaś to jak zupełnie dwa inne światy .. tak lepiej żeby taka wiara na mózg ci siadła 😀 niż byś miała mieć mózg zatruty .. 🙂 byłam na fb i na stronie Miesięcznika Egzorcysta piszą ludzie różne komentarze ..ech brak słów gdy słyszę kto w te głupoty wierzy .. albo kto to czyta .. ludzie nie zdają sobie sprawy w ogóle z zagrożenia niestety..

 5. julia pisze:

  nota bene , muszę przyznac , ze ostatni numer egzorcysty jest naprawdę bardzo dobry

  • Sylwia pisze:

   Julio powiem ci że mi też nikt nie powiedział że tak nie wolno .. dopóki sama się nie przekonałam .. na szczęście w porę oczy mi się otworzyły .. co do uświadamiania ciężko jest ludziom powiedzieć że to co się dzieje to nie bajki .. niestety z różnym przekonaniem się spotkałam mogę policzyć na palcach ilu ludzi wie że przez to można otworzyć furtkę a raczej drzwi .. a ilu wyszydziło to co powiedziałam .. to prawda do puki sam człowiek nie wdepnie w błoto się nie przekona.. dobrze że Pan Bóg czuwał nad demną i mi dał pomoc.. to prawda w Biblii jest bardzo dużo napisane na ten temat wystarczy usiąść poczytać i zastosować 🙂

 6. Maria Magdalena pisze:

 7. Ania pisze:

  Ksiądz Aleksander Posacki przypomina nam czym tak naprawdę jest New Age!
  Nauka, którą głosi New Age, wydaje się być bardzo podobna do chrześcijaństwa, wiele mówi o duchu, miłości i mistyce, gdy w rzeczywistości nie ma z nimi nic wspólnego-przypomina ks. Aleksander Posacki

  Przypominamy bardzo ważny wywiad z księdzem Aleksandrem Posackim z 2010 roku zamieszczony w „Życiu Duchowym”, a który traktuje o New Age, systemie na tyle groźnym, że prowadzącym prosto do piekła.

  „New Age generalnie jest kontynuacją tradycji gnostyckich, wiele czerpie również z religii orientalnych, ze współczesnych nauk szczegółowych i pseudonaukowych hipotez (z pogranicza nauki). Rozwija się już od ok. 30 lat. Bezpośrednim jednak źródłem tej ideologii jest XIX-wieczna teozofia i antropozofia. New Age wykorzystuje też wiele koncepcji filozoficznych i religijnych,odpowiednio przedefiniowując je dla własnych celów. Nowością tu jest wykorzystanie nauki i techniki lub powoływanie się na nie” – wyjaśnił na początku ksiądz Posacki.
  http://www.fronda.pl/a/ksiadz-aleksander-posacki-przypomina-nam-czym-tak-naprawde-jest-new-age,45997.html

 8. wobroniewiary pisze:

  Znam tę osobę, bardzo pobożna, wspaniała osoba, która wiele przeszła, dziś zwalcza okultyzm,równie mocno jak my na Wowitowie 😀
  No i jest przeciwna MBM

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s