Ks. Jan Pęzioł, egzorcysta: bestia apokaliptyczna to władza polityczna pewnych środowisk

Ks. infułat Jan Pęzioł, egzorcysta mówi:
W Apokalipsie św. Jan Apostoł mówi, że przyjdzie czas, a pisał to 2000 lat temu prawie:
„I zobaczyłem jak wyszła z morza – bestia! I zabijała, i brała w niewolę, i więziła”
Ta bestia to ta władza polityczna pewnych środowisk – czyżby już te czasy przyszły, gdzie się ludzi aresztuje za poglądy? …”

Posłuchajmy:

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Pomoc duchowa i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

71 odpowiedzi na „Ks. Jan Pęzioł, egzorcysta: bestia apokaliptyczna to władza polityczna pewnych środowisk

 1. mer pisze:

  radny Maciej Wąsik
  poseł M Kamiński – po 3 lata odsiadki
  Grzegorz Braun 1000 zł z zamianą na 50 dni aresztu

  • mer pisze:

   Teraz mamy już 100% pewności, w zbliżających się wyborach prezydenckich będą Państwo mogli oddać głos na Grzegorza Brauna. Media zapewne dalej będą próbowały przemilczeć naszego kandydata, my jednak zadbamy o to(w miarę możliwości) aby o Grzegorzu Braunie i jego wybitnym przekazie było jak najgłośniej.

   http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,PKW-zamknela-liste-Jest-11-kandydatow-na-prezydenta,wid,17411638,wiadomosc.html?ticaid=1149b2&_ticrsn=3
   WP.pl – Grzegorz Braun, wymieniony oczywiście jako ostatni.
   Dziękujemy raz jeszcze!
   – to było ze strony http://www.grzegorzbraun2015.pl

   • ewa pisze:

    nie chce tu na stronie pisać o polityce….ale jak już ten temat wywołano, to TAK…. dla mnie to TYLKO GRZEGORZ BRAUN :)! Jako jedyny z kandydatów na prezydenta, jest też za Intronizacja Jezusa Chrystusa na Króla Polski i myśli o tym poważnie.

   • myślący pisze:

    Do Dami !
    Bracie (chyba mogę tak napisać) a dlaczego u Ciebie agresja się pojawia na temat Pana Brauna, czytasz ze zrozumieniem co piszę, jeżeli chodzi o wypowiedzi prorosyjskie to wystarczy posłuchać na necie wystąpień jakichkolwiek. Przecież wiadomo, że jak jedzie się po Amerykanach wszędzie i zawsze, wplątując to żydów, to siłą rzeczy grasz na Rosję. Zaznaczam, że większość poglądów Pana Brauna jest zbieżna z moimi (np. nie podoba mi się to co mówił o św. pamięci Lechu Kaczyńskim) . Ale w wyborach po prostu nie ma szans, i to jest to ALE.
    Już nie piszę o polityce ! Pozdrawiam w Wielki Czwartek

  • myślący pisze:

   ZASTANÓWCIE SIĘ! Grzegorz Braun na Prezydenta to za wysokie progi, jest monarchistą, ale nie ma najmniejszych szans a jedynie rozdrabnia głosy na prawicy, ja głosuję na Dudę, bo (PIS) to jedyna siła zdolna to szataństwo, szaleństwo lewackie zastopować, pan Braun zbierze ile 2 max 3 % i co dalej? Poza tym jest za Intronizacją ok to super, a jednocześnie jest pro rosyjski, niestety. Jego poglądy na lewacką unię europejską są zbieżne z moimi, ale nie trzeba od razu iść w ramiona Rosji. I nie jest tak że PIS mi się podoba, bo jest tam wielu nierobów i karierowiczów, ale na dziś nie ma wyboru, trzeba PO pogonić i tyle.

   • Admin pisze:

    @Myślący
    Masz rację, tylko już takich głosów rozsądku i trzeźwego spojrzenia jest niestety co raz mniej.

   • Dami pisze:

    Pierwsze słyszę, o pro rosyjskości wymienionego powyżej Pana Grzegorza. Z jego wypowiedzi ja tego nie wnioskuję. Ale podobno o polityce tu nie wolno rozmawiać…

   • Dami pisze:

    Jeśli ktoś wyrabia sobie opinie na temat Brauna czytając Frondę, no to się nie dziwię, że takie bzdury powtarza.

   • Marian pisze:

    Popieram.

   • Jerzy pisze:

    Myśleliśmy od zakończenia wojny. Skończyliśmy myśleć a zaczęliśmy wierzyć „II zstąpił Duch Święty i napełnił ziemię”. A potem znowu zaczęliśmy myśleć i spekulować i tak sobie myślimy od okrągłego stołu. Czas już skończyć z myśleniem i zacząć porządnie WIERZYĆ.
    Króluj nam Chryste!

 2. wobroniewiary pisze:

  Dziś rozmawiałam z Panem, który mi powiedział: Są dusze, w których nie mogę nic zdziałać; są to dusze, które ustawicznie śledzą innych, a nie wiedzą, co się dzieje w ich własnym wnętrzu. Ustawicznie mówią o innych, nawet w czasie ścisłego milczenia, które jest przeznaczone na rozmowę ze Mną. Biedne dusze, nie słyszą słów Moich, pozostają puste ich wnętrza, nie szukają Mnie wewnątrz własnego serca, ale w gadulstwie, gdzie Mnie nigdy nie ma. Czują swą pustkę, a jednak nie uznają własnej winy, a dusze, w których w całej pełni króluję, są dla nich ustawicznym wyrzutem sumienia. One zamiast się poprawić, jednak serce ich wzbiera zazdrością, a jeżeli się nie opamiętają – brną dalej. Serce dotychczas zazdrosne poczyna być nienawistne. I są już bliskie przepaści, zazdroszczą innym duszom darów Moich, a same ich przyjąć nie umieją i nie chcą. (Dzienniczek 1717)

 3. Sylwia pisze:

  Szczerze mówiąc już nie chce mi się czytać komentarzy na temat polityki , myślę że każdy w swoim sercu powinien rozważyć, na kogo ma głosować a nie proponować kto lepszy .. myślę że polityką powinno się dzielić w innym miejscu , owszem ja też coś tam na ten temat napisałam, ale uważam że powinniśmy jednak zostawić to dla siebie .

  • AnnaMaria pisze:

   W Wielką Sobote wieczor krwawy księżyc (zaćmienie) będzie widoczny w Ameryce Płn, Azji i Australii, jako kolejny, już trzeci raz (z mających nastąpić takich czterech zaćmień księżyca i następujących po nich 6-ciu pełni księżyca). Czyli cos co astronomia określa jako  ‚Tetrad’.

   John Hagee amerykański pastor mowi ,że wierzy ze cos dramatycznego zdarzy się na Bliskim Wschodzie i będzie też dotyczyło Israela, coś co zmieni bieg historii tego regionu i będzie miało wpływ na cał świat.

   Wydał nawet książke „Four Blood Moons” i uważa że to zjawisko wypełnia przepowiednie z biblii jako ze przypada po obchodach śmierci Pana Jezusa w Wielki Piątek
   a przed Zmartwychwstaniem. Czyli zdarzenie mające znaczenie religijne może się wydarzyć. Koniec epoki nadchodzi?
   „Czujemy już że w świecie wszystko się zmienia a Bóg chce nam coś zakomunikować w ten niezwykly sposób”.

   http://www.express.co.uk/news/nature/567354/Blood-Moon-Bible-Good-Friday-Easter

   Ciekawe co na takie protestanckie rewelacje powiedziało by Watykańskie Obserwatorium Astronomiczne?

  • Dami pisze:

   Nie można nie mówić o polityce. To taka sfera, która nami się zainteresuje gdybyśmy sami mieli ją głęboko gdzieś. Jeszcze kwestia modnego hasła: Rozdział państwa od Kościoła. Czy nie zgadzamy się po cichu na takie postulaty lewaków postawą ,,nie mieszania się w politykę” jako osoby wierzące w własnym gronie (podejrzewam, że wszyscy/ większość tutaj to katolicy) lub nabierając wody w usta. To widmo nas brudnej polityki nas dopadnie… Szukajmy Prawdy! I tego życzę i sobie i wam tu wszystkim. (Dzięki niektórym kandydującym możemy zaobserwować kto jest kim i właśnie ŚLEDZIĆ jak niektóre sprawy się rozwiną)

 4. Sebro pisze:

  A wg mnie, po tym co było na „samorządówce”, wybory prezydenckie są już ustawione i wynik określony. Naród nic nie zrobił więc sprzedawczyki mają wolna rękę.
  Nie oznacza to, że mamy nie iść, bo byłby to grzech zaniechania. Ale nie łudźmy się – skoro czas końca się zbliża, zatem musi być tylko gorzej.

  • Jerzy pisze:

   Naród będzie miał okazję opowiedzieć się za Królestwem Bożym, za Zmartwychwstałym, Eucharystycznym Królem Polski.
   Komu ma służyć blokada informacyjna w tej sprawie w katolickich mediach?

   • Monika pisze:

    Pytania, które wciąż wracają – przed każdymi ważnymi wyborami:
    Czy naród polski i każdy z nas z osobna jest gotowy na Prawdę, na przyjęcie Prawdy?
    Czy Jezus znajdzie wiarę kiedy przyjdzie?
    Czy umiemy i czy chcemy się tak otworzyć na Łaskę i Boży Plan, by Jezus rozgościł się w naszych sercach, w rodzinach i w Ojczyźnie?
    TO JEZUS JEST PANEM!

   • Jerzy pisze:

    Dzisiaj 01.04.2015 proszę o połączenie się z modlącymi się w czasie Mszy św o godz.18:30 w moim parafialnym kościele w Baranowie w intencji: „O panowanie Chrystusa Króla w naszych rodzinach, w naszej parafii i w naszej Ojczyźnie”. To czwarta w tym roku Msza św. zamówiona w tej intencji.
    Króluj nam Chryste!

   • Adminka pisze:

    Jerzy, my wszyscy różnimy się tutaj ale ważne, tym co są za prawicą – dać się wypowiedzieć.
    Ja nie będę blokować wpisów o innych kandydatach prawicy.
    Są takie sprawy jak „Nie zabijaj” czy pochówek nienarodzonych – ja wciąż biję się z myślami: „nie rozdrabniać głosów czy nie pozwalać na kompromisy aborcyjne a może jednak dziękować Panu Bogu na kolanach za to, że jeden z kandydatów dokonał pogrzebu nienarodzonych” Kto nie stracił dziecka, które potraktowano jako odpad medyczny i wyrzucono do śmietnika- ten tego nie zrozumie.
    Dziś usłyszałam „wolę małe odstępstwa” – dla mnie to jakby moją Karolinkę zabić drugi raz, znów wrzucić ją do śmietnika!!!

    Teraz przede mną wielka walka duchowa. Nie wypowiem się politycznie do końca kampanii ale będę bacznie czytać i obserwować scenę polityczną i wszystkie poczynania.
    Ja też nie chcę polityki na stronie (za dużo) ale cytuję Papieża:
    Papież Franciszek: dobry katolik miesza się do polityki
    Na znaczenie pokory i umiłowania swojego narodu jako niezbędnych cech ludzi sprawujących władzę wskazał papież podczas Mszy św. w Domu Świętej Marty. Dodał, że obywatele, zwłaszcza katolicy nie mogą nie interesować się polityką i zachęcił wiernych do modlitwy za rządzących.
    http://www.pch24.pl/papiez-franciszek–dobry-katolik-miesza-sie-do-polityki,17760,i.html

   • Admin pisze:

    Wszystko pięknie, tylko zwracam uwagę na jedną bardzo istotną kwestię,
    Dając silne poparcie Braunowi, blokujemy tym samym drogę Dudzie
    Nie daj Boże drugiej tury wyborów z Braunem i Komorowskim, ten pierwszy nie ma szans na wygraną w II turze.
    Nie chcecie „drobnych ustępstw” Dudy, będziecie mieć całkowite ustępstwa Komorowskiego, ale wtedy nikt z was już nie pójdzie do urny skreślać inaczej, będzie na to za późno.
    To już mój ostatni komentarz tyczący wyborów, niech każdy podejmie decyzję w zgodzie z własnym sumieniem, ja już podjąłem, zbyt wiele nas może kosztować ten eksperyment z Braunem.
    Jeśli nie możemy ratować wszystkiego, ratujmy co się da!

    • wobroniewiary pisze:

     Wiesz co Admin?
     Kompromis aborcyjny pozwala na usuwanie „zdeformowanych chorych genetycznie płodów” Taką też wadę (zespół SLO) wieszczono przez ciążę mojej synowej. Fabianek nie został usunięty jest cały i zdrowy – mam w 4 literach lekkie odstępstwa aborcyjne. Przyjedź i powiedz to mojemu wnuczkowi!!!!

     Ale aby się na ten temat wypowiadać trzeba samemu to przeżyć, a tak syty głodnego nie zrozumie. Zero kompromisu dla aborcji!!!

   • Maggie pisze:

    Właśnie o to chodziło („komuś”) aby po „dramacie” wpisów na listę, podzielić prawicę tak, ze będzie walczyć miedzy sobą, a finalnie moze (?) przejedzie sie „po grzbietach” lekko … ten sam przeciwnik, z drugiego bieguna, ktory zna już „drogę do tronu” i myśli, ze urodził sie z przyrosnietych stolkiem.

    Na Internecie widziałam, ze anglojezyczne źródła nie widza zmiany… Dlatego, zastanawia mnie startowanie kandydata z „ostatniej chwili”.

    W takim układzie jedynie koalicja prawicy mogłaby cos zyskać, bo lewica sie od lat razem programowo trzyma i dlatego zmiany nima.

    Rowniez, wole zachować milczenie, bo głosy zagraniczne to jak kropla w oceanie – choc czasem i kropla moze przelać czare.

   • Jerzy pisze:

    Dosyć mam rozważań o mamonie EURO dziś, czy EURO jutro. My chcemy Boga!
    Króluj nam Chryste.

   • Admin pisze:

    Popieram Dudę nie dlatego że on jest za kompromisami aborcyjnymi, lecz dlatego że wiem że on będąc prezydentem będzie o wiele bardziej za życiem poczętym niż obecny prezydent. Wiem też, że popierając Brauna w pierwszej turze ryzykujemy to iż drugiej tury może w ogóle nie być, co było by katastrofą dla Polski, dla dzieci poczętych, trzeba sobie uzmysłowić to, że obecny prezydent poprze każdą liberalizację przepisów dot. aborcji gdy tylko nadarzyła by się ku temu okazja, wiadomym jest chyba wszystkim że „genderlewica” tylko z tym czeka na odpowiedni moment. Uświadomić trzeba sobie wreszcie i to że każdy kto nie pójdzie na wybory lub odda głos na kandydata który ma mizerne szanse wygrać Komorowskim, zaciąga na siebie odpowiedzialności za wszystkie ustawy które on w przyszłości być może podpisze. Zbyt wiele mamy do stracenia aby bawić się w rozdrabnianie głosów.
    Nie jestem i nigdy nie byłem za żadną aborcja proszę mi tego nie imputować, nie podoba mi się to że Duda może iść na kompromisy w sprawach aborcji ale jestem świadom ile szkód może narobić jego najgorszy rywal w wyścigu do prezydenckiego fotela.
    Jeśli się rozdrobniony w pierwszej turze wyborów, drugiej tury może nie być i co wtedy, kto poniesie za to odpowiedzialność? ci co pozwalają na uchybienia Dudy? czy ci co poskąpią mu głosu w I turze. Zastanówcie się nim będzie za późno. Wybór należy do każdego z nas
    1. Kompromis Dudy
    2. Pełna liberalizacja Komorowskiego
    I nie mówcie że dajecie się wypowiedzieć Braunowi „bo to jedyna szansa by świat usłyszał prawdę” bo to już nawet śmieszne nie jest, każdy może zakładać strony internetowe, jeśli ma pieniądze jak Braun, może drukować darmowe gazetki w których może pisać prawdę ile tylko chce, ale to trzeba chcieć, nie potrzeba na to kampanii wyborczej i rozdrapywania tak potrzebnych głosów.
    Jeszcze jedno, gdyby tak chociaż trochę były tańsze filmy P. Brauna z pewnością o prawdzie dowiedziało by się zdecydowanie więcej osób, bo jak narazie do ta prawda w nich zawarta trafia jedynie do tych których na nią stać.
    Wiem że pisze gorzkie i ostre słowa, ale czasem tak trzeba aby się niektórzy obudzili z sennych marzeń.
    Do zobaczenia po wyborach, niech Bóg ma nas w opiece jeśli sprawdzi się ten najgorszy scenariusz z Komorowskim na następną kadencję.

    • wobroniewiary pisze:

     A ja ci powiadam „niech wasza mowa będzie TAK-TAK, NIE -NIE”
     A nie jakieś kompromisy
     Bóg podał V przykazanie NIE ZABIJAJ!

     „Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść do innej Ewangelii. Innej jednak Ewangelii nie ma…”

     I nie imputuj mi, że kompromis aborycjny to nie popieranie aborcji – mój wnuczek w imię takiego kompromisu mógł nie żyć. Moja Karolinka była wyrzucona do śmietnika jako medyczny odpad wynik poronienia – w imię kompromisu, który tak popierasz!!!
     „Inna aborcyjna kompromisiera, byle nie Komor cholera”
     A ja mówię -NIE ZABIJAJ!

    • wobroniewiary pisze:

     A ja chcę:
     A) aby pan Duda zmienił stanowisko w sprawie aborcji

     b) abyś nie popierał kompromisów aborcyjnych bo Bóg ma być na I miejscu – nie chcę mieć za przyjaciół ludzi, którzy nie Boga stawiają na I miejscu a partię!

  • Dami pisze:

   Nie pamiętam nazwiska tej osoby, ale ktoś twierdził, że wybory są ,,podfałszowywane, nie fałszowane w Polsce. To by się zgadzało jeśli założymy wiarygodność tej sondy : https://www.youtube.com/watch?v=ZKoLfyCf3zY&feature=youtu.be

 5. AnnaMaria pisze:

  A ja sie nigdzie nie wybieram, bo nie zamierzam glosowac na marionetki nwo (chociaz dają nawet wybór). Nasz kraj nigdy nie odzyskał wolnosci rzeczywistej tylko „propagndową” i bardzo to przykre patrzeć na to jak naród jest manipulowany i oszukiwany… przez tyle lat….

  To nasze wielkie cierpienie jako narodu…bezsilnego i ogłupionego…oszukiwanego…
  bitego, katowanego i zabijanego duchowo. Widac to na ulicy gołym okiem….te rezultaty….

  • Maggie pisze:

   @AnnaMaria: To nie dobrze, bo lewica jak muchy do uchmm,chmm, zlatuje sie gromadnie … i w tem sposób np 17% staje sie większością ponad 50%.

   Kiedy idziesz po jarzyny na stragan, starasz sie wybrać te najlepsze na kieszeń z oferowanych.

 6. Ewa pisze:

  Ja też się zastanawiam czy pójdę na te wybory…

  • Maggie pisze:

   ??? Walkowerem ??? … jak Pilat ???

   • AnnaMaria pisze:

    Pan Jezus powiedział Piłatowi ze nie miałby tej władzy gdyby nie była mu dana z góry….
    Nigdy juz nie pójde na wybory…. bo wyboru nie ma… sami złoczyńcy…..
    Przykre to jak sie dajecie manipulować i skaczecie sobie do oczu….

    A wszystkim życze Błogosławionego Tridium Paschalnego i Swiatła Bozego w jego przeżywaniu i zrozumieniu!
    Niech Bóg Błogosławi Wam wszystkim!

  • kasiaJa pisze:

   Po to człowiekowi Pan Bóg dał rozum i wolną wolę, żeby czynił sobie ziemię poddaną. Przecież wiadomo, że każdy z nas zostanie rozliczony przez Pana, z tego co z tym zrobił. Mamy iść i głosować! Co to w ogóle za „rozmemłanie”?

 7. kasiaJa pisze:

  Obecnie rządzący zafundowali dzieciom z klas VI egzamin końcowy….w Wielkim Tygodniu!

  Mamy Wielki Tydzień. Dla katolików to czas wyjątkowego skupienia na Męce Pańskiej. Niestety, w Polsce – nie dla wszystkich. 350 tysięcy szóstoklasistów właśnie dzisiaj przystępuje do ważnego egzaminu.

  Mamy Wielki Tydzień. Dla katolików to czas wyjątkowego skupienia na Męce Pańskiej. Niestety, w Polsce – nie dla wszystkich. 350 tysięcy szóstoklasistów właśnie dzisiaj, w Wielką Środę, przystępuje z woli rządu Platformy Obywatelskiej do egzaminu, który kończy ich etap nauki w podstawówce. Setki tysięcy dzieci ich rodzice i dziadkowie właśnie w środku Wielkiego Tygodnia zamiast o Jezusie Chrystusie, Krzyżu i Zmartwychwstaniu, myślą o egzaminie.

  Kto to wymyślił? Zrobił to tylko dlatego, że jest kompletnym idiotą i nie wpadł na pomysł, że Wielki Tydzień to nie jest czas, który można psuć podobnymi wymysłami? A może zrobiono to z premedytacją, ot tak, by popsuć setkom tysięcy katolickich rodzin przygotowania do najważniejszego święta?

  Nie zdziwiłbym się, gdyby tak właśnie było. Skoro nasza władza ochoczo przyjmuje rozmaite walczące z Kościołem i tradycją dokumenty, jak Konwencja lub ustawa o in vitro, to dlaczego nie miałaby walczyć z Kościołem i tradycją także na innych polach? Po co rodziny mają w wolnych chwilach śpiewać z dziećmi Gorzkie Żale? Przecież to przesąd. Lepiej uczynić Wielki Tydzień maksymalnie stresującym dla dzieci okresem. A przez święta, jako, że szkoły już zamknięte, niech zamiast o naszym Panu Jezusie Chrystusie myślą tylko o tym, jak im poszło i do jakiej dostaną się teraz szkoły.

  I chociaż JE pan prezydent Bronisław Komorowski i reszta jego platformerskiej świty bez wątpienia pokażą się w telewizji „z koszyczkiem” czy palemką, to nie mamy złudzeń: dla tej władzy prawdziwa katolicka wiara to już tylko absurd.
  http://www.fronda.pl/a/rzad-platformy-niszczy-swieta-setkom-tysiecy-polskich-rodzin,49431.html

 8. kasiaJa pisze:

  Ksiądz profesor Alfred Wierzbicki na usługach genderideologii :/

  Kiedy atakowany jest Kościół i jego nauczanie, każdy katolik staje by go bronić, chociaż doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, że Kościół Chrystusa i tak obroni się sam. Jednakże brak reakcji także jest postawą.

  Ksiądz profesor Alfred Wierzbicki udzielił kolejnego już w ostatnim czasie wywiadu, w którym opowiedział się za genderową konwencją tzw. antyprzemocową, krytykując przy tym stanowisko biskupów na temat ideologii gender. Rozmowę przeprowadzili dziennikarze „Tygodnika Powszechnego”. Uważam, iż katolikowi nie wolno milczeć w sytuacji, gdy kapłan lub świecki, występujący ex cathedra jako nauczyciel korzystający z usłużnego medium, nie tylko degeneruje prawdy wiary i nauczanie Kościoła, ale także oficjalnie uprawia herezje i bluźni.

  Tu reakcja powinna być natychmiastowa, chociaż nie uderzająca bezpośrednio w osobę, która głosi fałszywą naukę, ale w samą herezję. Niemniej, od dawna wiadomo, że największe szkody Kościołowi niosą nawet nie tyle totalitaryzmy czy ideologie (bo już nie z takimi zatrutymi prądami jak gender chrześcijaństwo sobie radziło), ale osoby, które przebrane za nauczycieli w rzeczy samej są wygłodniałymi wilkami w owczarni. Nie są to moje słowa, ale Chrystusa, powtórzone bardzo głośno przez Benedykta XVI, który prosił o modlitwę chroniącą jego posługę przed wilkami w owczarni. Dlatego, że ktoś te koncepcje tworzy, ktoś je dystrybuuje, ktoś wstrzykuje jak truciznę w żywą tkankę, szczególnie młodego pokolenia.

  Uczona ignorancja?

  Wystąpienia ks. Wierzbickiego nie są przypadkowe ani sporadyczne. Przypomnę, że dyrektor Instytutu Jana Pawła II KUL stanął w obronie ideologizacji nauki i wypaczania nauki katolickiej już dawno temu. Używał do tego dość kontrowersyjnych tez, co prawda błędnych, ale wywołujących tęczowy fetor. Na przykład, obwołał nie tak dawno Najświętszą Maryję Pannę „ikoną gender”.

  Rezultaty swoich przemyśleń ogłasza zazwyczaj na łamach „Gazety Wyborczej”. Korzystając z platformy ex definitione antychrześcijańskiej, przemawiając na forum antykatolickim, ks. prof. Wierzbicki pisze, że „gender nie jest ideologią wrogą chrześcijaństwu, tylko nauką”.

  Utytułowany duchowny zgodził się z pełną premedytacją na wykorzystanie swojej osoby, swojego nazwiska w wojnie z Kościołem. Wrzuca do jednego worka pojęcia kultury, sztuki, biologii, metodologii, nauki. Zniekształca nauczanie Stolicy Apostolskiej i tym samym sieje zamęt w głowach i sercach wiernych, podważa kompetencje polskich biskupów, legitymizuje lobby niebezpiecznych środowisk mniejszościowych, i jakby jeszcze tego było mało, wypowiada się nie jako osoba prywatna, ale dyrektor stojący na czele Instytutu św. Jana Pawła II. Nic innego jak jawną manipulację lub ignorancję oznacza bowiem twierdzenie, że gender (w tym przypadku gender studies) to nauka. W rzeczywistości gender studies są wyłącznie paradygmatem, metodą badawczą wypływającą zresztą z zatrutego źródła ideologicznego, jakim jest feminizm. I tak „Gazeta Wyborcza” zdobyła kolejny przyczółek w wojnie cywilizacyjnej, znajdując następnego „dyżurnego eksperta”. Natomiast ks. Wierzbicki w istocie dolewa paliwa do mechanizmu napędzającego nagonkę na Kościół w Polsce i głosi pochwałę paranauki.

  W artykule umieszczonym na łamach magazynu „Gazety Wyborczej” (8 marca 2014), bluźnierczo zatytułowanym „Maryja, matka gender”, autor stawia szereg słabych do utrzymania, fałszywych tez. Zdroworozsądkowo myślący czytelnik zastanawia się w zdumieniu, czy nie jest to aby świadoma prowokacja, a jeśli tak, to czemu ma ona służyć?

  Genderowy redukcjonizm

  Przedstawię główną tezę ks. prof. Alfreda Wierzbickiego, dyrektora Instytutu Jana Pawła II KUL: „Jeśli uznamy, że gender jest zagrożeniem, to stracimy rdzeń chrześcijaństwa”. Będąca konsekwencją przyjęcia nauczania Kościoła oczywista odpowiedź na takie stwierdzenie jest oczywiście przeciwna. Jeżeli uznamy gender za zjawisko bezpieczne, to stracimy rdzeń chrześcijaństwa, ideologia ta podkopuje bowiem najważniejsze prawdy o człowieku jako takim, zarówno z punktu widzenia katolickiej teologii, jak i prawa naturalnego.

  Zdaniem księdza, „człowiek to biologia, kultura i transcendencja, nie można widzieć tylko jednej strony”. To ewidentne przypisywanie fałszu Kościołowi, który nigdy nie postrzegał człowieka jednowymiarowo, nigdy nie redukował go do biologii, jak czynią to ewolucjoniści, albo do kultury, jak czynią to ideolodzy gender, albo wyłącznie do teologii. Przeciwnie, redukcjonizm, o jakim mowa, charakteryzuje właśnie reprezentantów ideologii gender. Stając w ich obronie ks. Wierzbicki zajmuje stanowisko wrogie nauczaniu Kościoła, odrywa jego trzon, rdzeń, jak to robią właśnie genderyści, czy ewolucjoniści, którzy negują prawdę chrześcijaństwa głoszącego, obok czynników kulturowych i biologicznych, także element transcendencji wpisanej w istotę ludzką. Stając po stronie gender, atakuje się zasadniczą i głęboką prawdę o człowieku.

  Dalej ks. Wierzbicki pyta: „Gender zauważa i promuje wymianę ról. Co to oznacza w praktyce? Kobieta realizuje się w życiu zawodowym i nie przestaje być kobietą, a mężczyzna może opiekować się dzieckiem, biorąc urlop tacierzyński zarezerwowany wcześniej dla kobiet. Czy przez to przestaje być mężczyzną?”. Fakt, mężczyzna nie przestaje być w takim przypadku mężczyzną, ale idea urlopu macierzyńskiego nie ma na względzie ani dobra mężczyzny, ani dobra kobiety, lecz dziecka. Ks. Wierzbicki wchodzi w grę ideologów równouprawnienia, zazwyczaj kierujących się w realizacji założeń gender egoizmem i paradygmatem walki płci.

  Zapoznanie perspektywy dziecka, które przede wszystkim w pierwszym okresie swego rozwoju potrzebuje przede wszystkim matki, nie ojca, jest podstawowym błędem, jaki tak często popełniają feministki, dopuszczające się dodatkowo brutalnej manipulacji, głosząc na przykład hasło: „mój brzuch, moja wolność”.

  Twierdzenie, że dla dziecka nie ma żadnej różnicy, kto jest mu najbliższy na pierwszym etapie życia, to fałszowanie rudymentarnych zasad rozwoju małego człowieka. A jeżeli wprowadzić w czyn zasadę równouprawnienia, upraszczając slogany genderowców – tata zastępujący rolę mamy, a mama wchodząca w rolę taty – to jeśli już pozwolimy sobie na ten bałagan w imię równości, za chwilę konsekwentnie zgodzimy się, aby dziecko wychowywał tata i tata lub mama i mama, w końcu do tego dąży także ruch gender.

  W dalszej części wywiadu ks. Wierzbicki jest coraz ostrzejszy: „Jeżeli Kościół będzie chciał się trzymać patriarchalnego modelu, w którym podstawową rolą kobiety jest prowadzenie domu, to świat nam ucieknie. Bo cywilizacja wymusza albo umożliwia kobiecie pracę i małżonkowie w naturalny sposób wymieniają się tradycyjnymi dotąd rolami”. Myślę, że nie tyle świat ucieknie Kościołowi, co w ostateczności ks. Wierzbicki ucieknie od Kościoła i jego podstawowej nauki. Smutne to, bo jednak utrata kapłana zawsze jest dla wspólnoty bolesna.

  Dalej ks. Wierzbicki zapytuje: „Czy nie wyszłoby na dobre cywilizacji, gdyby kobiety stały się bardziej ‘męskie’, a mężczyźni – ‘kobiecy’?”. Mówiąc wprost: nie, nie sądzę. A to, że jak stwierdził dalej ks. Wierzbicki, „kobiety są bardziej od mężczyzn nastawione na długofalową współpracę, empatyczne, przyjacielskie, mężczyźni świetnie potrafią zmobilizować się do jakiegoś jednego zadania i są bardziej ambitni, zorientowani na siebie”, nie wynika z kultury, ale z biologii i uwarunkowań psychicznych, duchowych, nie kulturowych, i wszelkie sztuczności kończą się nie tylko kompromitacją, ale zgubą bądź niebezpiecznymi eksperymentami.

  Sprawiedliwość i dowartościowanie to podstawy gender, zabrzmiał głos intelektualisty. Zacznijmy od tego, że jeszcze nie tak dawno „Gazeta Wyborcza” starała się przekonać opinię publiczną w Polsce, iż zjawisko gender nie istnieje. Nagonka na Kościół i wielokrotne powtarzanie zarzutu, że wymyślił on sobie wroga, była brutalna, zaś kampania ośmieszająca liderów Kościoła – ostra.

  Teraz ksiądz Wierzbicki mówi wprost, ze gender to jednak fakt, a „GW” tę prawdę dystrybuuje. Mało tego, podstawą gender są rzekomo sprawiedliwość i dowartościowanie. Mnie natomiast wydaje się, że to raczej podstawą chrześcijaństwa jest miłość, solidarność, sprawiedliwość, dowartościowanie, szacunek, ochrona słabszego, pomoc i wsparcie. Wystarczy trzymać się tych zasad, i to najlepiej bez gender, którego promocja (co przemilcza ks. Wierzbicki) oznacza brutalną agresję w zwalczaniu Kościoła, ośmieszanie jego ludzi i katolicyzmu w ogóle, antagonizowanie płci, wprowadzanie związków jednopłciowych, związków partnerskich, aborcji, antykoncepcji i innych patologii.

  Dalej wywiad przynosi nam już herezje przeplatane subiektywnymi nonsensami o „genderowym przesłaniu Ewangelii”, o Kościele, który jest instytucją, państwem feudalnym, o tym, że Kościół boi się kobiet. Na tej bazie argumentacji niedługo może powstać nowe pojęcie: feminofobia.

  Najbardziej jednak boli wykrzywienie i zniesławienie Matki Bożej, a także obrażenie osoby Jej męża, Józefa. Dodatkowo utrzymywanie, że Maryja jest jakąś ikoną gender to profanacja (artykuł, przypomnę został zatytułowany: „Maryja, matka gender”. O ile pamiętam z lekcji religii, Maryja była matką Jezusa…).

  Maryja, osoba cicha, skromna, pobożna, posłuszna, zajmująca się domem, otwarta na macierzyństwo, ciepła i czuła, podległa mężowi, który nakazuje nagle, w noc, wyruszyć w podróż z małym dzieckiem, bo przypomnę (znów z lekcji religii), że to Józef, a nie Maria otrzymał polecenie ucieczki do Egiptu. Ponadto Józef to człowiek mocny, odpowiedzialny, dobry i szlachetny, zaś oskarżanie go o próbę „wymigania się” jest nikczemne. „Jak mogliśmy zapomnieć o genderowym przesłaniu Ewangelii?”, pyta nagle ks. Wierzbicki, może dlatego, że takiego nigdy nie było?
  źródło i dalszy ciąg :
  http://www.pch24.pl/na-uslugach-genderideologii,34867,i.html#ixzz3W5eQT6w9

  • julia pisze:

   cokolwiek wiem na ten temat… gender to faktycznie nauka, oparta jednak na teoretycznych wynurzeniach lesbijki, która nie mogła sie pogodzić z tym, ze spoleczenstwo niechetnie przyjmuje osoby z taką orientacja homoseksualna. Sara Butler skonstruowała tezy dowodzące, ze jestesmy zniewoleni przez paradygmat biologizmu , ktory od momentu urodzenia juz narzuca płeć dziecku. Jej marzeniem jest postawienie płci kulturowej nad biologiczną. Oznacza to postulat by dzieciom do pewnego wieku nie narzucac stereotypowych ról i dac im wolnosc wyboru jaka płec chcą wybrac. to tak w wielkim skrócie. To co najbardziej mnie uderzyło w jej teoriach.
   Niestety jej preferencje troche przysłoniły/ przyciemniły jej rozum, bo chocby nie wiem jak bardzo chcieli genderyści, to jednak nie wyeliminują sfery biologicznej … kobieta zawsze bedzie kobieta i do rodzenia jest dostosowana a mężczyna powinien byc opiekunem.
   Wymiana ról spolecznych, nie jest niczym złym , dopoki nie zamierza się uderzać w sferę biologicznej roli i idąc za tym wmawiac chłopcu, ze moze byc dziewczynka, jesli tylko zechce.

  • wobroniewiary pisze:

   Mer, Maryja w Medziugorje tyle razy prosiła nie osądzać, nie wyzywać kapłanów, tylko modlić się za kapłanów. No to popisałaś się w dzień ustanowienia kapłaństwa, w noc cierpień Pana Jezusa w Ciemnicy.

   Ks. Wierzbicki błądzi ale NIE MASZ PRAWA nazywać go kreaturą!!!
   Normalnie załamałam się. Pan Jezus widział jak postępował Judasz Upominał go z miłością nie wyzywał. Ty pojechałaś jak po bandzie! Niczym się nie różnisz od czytelników pewnego bloga, którzy w ten sam obrzydliwy sposób jechali po ks Adamie – choć ten tylko krytykował fałszywe wizje!
   Ale jeszcze dziś działa noc konfesjonałów!

 9. AnnaMaria pisze:

  @ Admin napisał : „Uświadomić trzeba sobie wreszcie i to że każdy kto nie pójdzie na wybory lub odda głos na kandydata który ma mizerne szanse wygrać Komorowskim, zaciąga na siebie odpowiedzialności za wszystkie ustawy które on w przyszłości być może podpisze.”

  Fałsz – Anty-Life kandydaci są rozumni i dorośli jak i inni pozostali i to oni sami odpowiadają za swoje czyny bo mają wolną wole daną im przez Boga jak i władze!!!!
  Głosowanie na tych ktorzy sa za aborcja jest ciężkim grzechem i żadne spekulacje polityczno-intelektualne tego nie usprawiedliwią.

  • wobroniewiary pisze:

   Otóż to!
   Głosowanie na tych ktorzy sa za aborcja jest ciężkim grzechem i żadne spekulacje polityczno-intelektualne tego nie usprawiedliwią.”

   • Sylwia pisze:

    Dokładnie , tylko nie wielu ludzi zdaje sobie sprawę z tego , ja nie chce głosować na tego co jest za Aborcją , za eutanazją , karą śmierci bo to złamane przykazania, nie wiem na kogo głosować by ktoś popierał moje poglądy i szanował prawo do życia . Pan Bóg dał Pan Bóg wziął i niech on o tym decyduje nie my !

  • Admin pisze:

   Jakiego kandydata wybierzesz, takie ustawy on podpisze, ponosisz więc winę i odpowiedzialność nie za niego ale za to co on podpisuje, (głosując na niego – popierasz go, głosowanie jest naszym obowiązkiem, sam Papież Franciszek mówi aby katolicy brali udział w polityce)
   1. Komorowski – dowolny dostęp do aborcji
   2. Duda – ponoć jakieś ustępstwa (ale dziś nikt nie wie jakie, istnieją tylko medialne spekulacje)
   3. Braun – nie wygra wyborów więc nic nie podpisze

   Teraz łopatologicznie bo nadal nie jesteście w stanie zrozumieć podstaw praw wyborczych
   Oto możliwości i przewidywane scenariusze wyborów:
   A. Im więcej otrzyma w pierwszej turze Braun, tym mniej otrzyma Duda i pierwszą turę wygra Komorowski, on zawsze ma prawie stałą ilość głosów – wynik (patrz punkt 1.)
   B. Braun z małym poparciem odpada w pierwszej turze, mamy więc drugą turę wyborów i tu duże szanse ma Pan Duda, jeśli daj Boże wygra pierwszą turę,
   C. Wybory wygrywa Duda
   wtedy:
   Robimy petycje
   piszemy listy
   mówimy głośno aby P. prezydent Andrzej Duda wprowadził całkowity zakaz aborcji.
   I co najważniejsze modlimy się o to.
   Ale nie zasiadamy na laurach, będą wybory parlamentarne, potrzebna jest większość by te dobre ustawy wprowadzać, siedzenie i biadolenie nic nie pomoże.
   ŁOOOOJEEEEKUUUU NI MA NA KOGO GŁOSOWAĆ ten taki, ten owaki, tamtem jest za ustępstwem aborcyjnym łooojeeejjjj nie pude na wybory wygro Komorowski a potem PO i dali bede biadolić ze nima na kogo głosować.
   Możecie mi mówić że popełniam ciężki grzech głosując na Dudę bo on być może pójdzie na jakieś ustępstwa ale zastanówcie się ci co nie idziecie oddając walkowerem zwycięstwo osobie która jest skłonna uwolnić całkowicie „prawo” do aborcji, czyż możecie mieć wtedy spokojne sumienie?
   Zobaczcie ile jest teraz aborcji w Polsce a ile może być gdy ruszy nie skrępowana nawet ustępstwami Dudy machina śmierci, ja nie chcę zaciągać tego na siebie, wy jeśli chcecie droga wolna.
   Teraz już na serio żegnam się z wami do czasu zakończenia wyborów, nie mam zdrowia kłócić się z Wami starając się wytłumaczyć najbardziej podstawowe rzeczy.

   Strona wolna nie będę blokował żadnych komentarzy możecie lecieć z propagandą Brauna ile tylko wlezie, powodzenia.
   Tylko jak mi ktoś będzie biadolił po wygranych przez Komorowskiego wyborach że podpisał jakąś złą ustawę, osobiście zdzielę patelnią w łeb, a potem zapytam
   GDZIEŚ BYŁ/ŁA JAK SIĘ ROZSTRZYGAŁY LOSY POLSKI?

   ps:
   jestem za tym aby ratować nienarodzonego życia tyle ile się da w obecnej chwili, wy możecie to wszystko rzucić z powodu ustępstwa Dudy, ja nie wypuszczę tego co już mam zapewnione, a będę się starał jak do tej pory ratować jeszcze więcej, tyle ile jest to możliwe.
   (można mi przywalić)

   • julia pisze:

    całkowita racja. Myślę podobnie.
    Poza tym trzeba jeszcze wziąść pod uwagę, że gdyby Duda teraz głośno i radykalnie przeciwstawił sie in vitro ( a własnie teraz tyle sie o tym mówi w tv) to część elektoratu , ktora chciałaby z in vitro dzieci mieć spisze go od razu na straty.
    Mnie takie mówienie o „ustępstwach” pokazuje raczej rozwage kandydata,,,, na zasadzie, ok,.. teraz powiem wam , ze rozwazymy in vitro, a jak juz zostane prezydentem i będę miał wiekszosc w sejmie to powiem veto. To mi wygląda na rozwagę i rozsądek wyborczy niż pojscie na ustepstwo.
    Druga sprawa,jesli wygra Komorowski, a ma najwieksze szanse ta ustawa wejdzie w zycie po Ichniemu i nie będzie juz mozliwosci walki , zadnymi petycjami.
    A trzecia sprawa to taka, ze trzeba sie przed wyborami modlić , niech dobry Bóg pomoże by sie spełnila jego wola.

   • Jerzy pisze:

    Ta kampania wyborcza przesądzi czy Polska będzie katolicka czy też nie.
    Aborcja, eutanazja itd to tylko fragmenty większego planu Boga w stosunku do Polski.
    Św. Ignacy na 2 kwietnia taką daje nam maksymę: „Nie zawsze ten zbiera więcej, kto więcej zasieje. Nasienie samo z siebie niepożyteczne jest i żadnego nie przyniesie owocu, jeżeli Bóg nie da wzrostu”. Nasienie zostało rzucone. Rzutem na taśmę udało się Panu Braunowi uzyskać nieco ponad 100 tys podpisów. (to najmniej ze wszystkich kandydatów). Teraz można go posłuchać tylko w internecie. To niewiele. Czy uda mu się przemówić w TV do wszystkich rodaków, trudno to określić, a jeszcze trudniej z góry wykluczyć że nie wejdzie do drugiej tury. Pan Bóg potrafi pokrzyżować ludzkie plany. Obecnie każdy z nas stanie przed wyborem: zło czy dobro. Bo mniejsze zło to też zło. Albo ktoś jest za Bogiem i Jego prawami, albo nie. Albo wie co to grzech obrażający Boga, albo wystarcza mu przestrzeganie ludzkiego prawa, które sam sobie stanowi. Św. Ignacy dalej pisze: „Głos ludzki martwy jest, dochodzi do uszu, ale nie przenika do serca, chyba że się złączy z głosem Boga. Na próżno wytężasz siły, jeśli Bóg z tobą nie mówi, nic nie zdziałasz. Bóg swój głos łączy tylko z tymi, którzy z nim są złączeni stąd tak niejednakowy tylu Apostołów owoc!.
    Jeśli umysł wybornymi prawdami oświecasz, a serce szpetną chorobą zarażone w odrętwieniu zostawiasz, jeśliś sam niebiegły w tym czego uczysz, innych do cnoty, do moralności pobudzasz nie szczególnego stąd spodziewaj się owocu”.

    • wobroniewiary pisze:

     Jerzy, ja dziękuje Bogu za „kasiaJa”
     Jej komentarze i zdjęcie pozwalają mi spokojnie zasnąć i oddać głos na obrońcę życia z dużym poparciem i szansą przegonienia Komorowskiego

   • Krzysztof pisze:

    A czy można prosić o źródło tego plakatu?.
    Bo już na oko widać, że to fałszywka, ale mając źródło mógłbym dokładniej się przyjrzeć, proszę więc o źródło i najlepiej pełną wypowiedz pana Dudy (chodzi mi o te … ) jeśli ktoś ma.

   • Krzysztof pisze:

    Cóż kościół nauczył mnie wszystko rozeznawać. Więc staram się jak mogę wszystko rozeznać, aby podjąć dobrą decyzję. Do wyborów zostało jeszcze trochę czasu. I staram się poznać poglądy każdego kandydata i owoce jego wcześniejszej pracy, więc czytam o wszystkich.
    Czytam też o panu Andrzeju Dudzie, dla tego zainteresował mnie ten plakat, bo nigdzie wcześniej go nie widziałem na oficjalnych stronach pana Dudy (mogłem oczywiście przeoczyć).
    Sam plakat jest bardzo kiepsko zrobiony. Jestem słabym grafikiem, ale robiłem lepsze plakaty (nieskromnie wspomnę) 🙂

    Dziękuję za podesłanie linka, przeczytałem cały artykuł i faktycznie jest tam wypowiedz donośnie ochrony życia. Jestem spokojniejszy, że jak wygra pan Duda to będzie bronił życia poczętego, chodź zaniepokoiły mnie inne jego wypowiedzi, ale nie będę poruszał tutaj tematów politycznych, bo i tak admin wykasuje moje posty (jak zawsze) 🙂

    Na razie jeszcze nie jestem w pełni zdecydowany na kogo będę głosował. Jeszcze raz dziękuję za linka 🙂

    • wobroniewiary pisze:

     To nie jest oficjalny plakat komitetu wyborczego.
     Plakat zrobił jakiś grafik amator i zapewne nie chodziło mu o jego dopracowanie wizualne ale o treść, o przekaz obraz/słowa bo taki obraz znacznie łatwiej jest rozpowszechnić niż słowa które na nim są, bo te słowa są na tyle jasne i ważne aby media mętnego nurtu skutecznie je blokowały kreując fałszywy obraz kandydata. Dlatego też lepiej jest starać się więcej słuchać i czytać Dudy niż „o Dudzie”.

   • roza pisze:

    Teraz i ja wiem, na kogo mam głosować, będąc chrześcijanką:)

   • Krzysztof pisze:

    @wobroniewiary Dla tego właśnie prosiłem o źródło i pełną oficjalną wypowiedz.
    Niestety czytając wskazany przez ciebie wywiad sprawił, że nadal moje wątpliwości odnośnie łamania innych przykazań, nie zostały rozchwiane, będę jeszcze czytał i szukał. bo na razie jeszcze się w pełni nie zdecydowałem na kogo zagłosuję.

   • Maggie pisze:

    @Krzysztof: ktos powiedział, ze dyplomacja polega na tym aby mówić nie otwierając ust.

    Jeśli więc osoba deklaruje sie za zyciem i jest na Pro-life otwarta, to kiedy będzie dane jej przemówić, tak aby cos uczynić, to chyba przemówi wprowadzając słowa w czyn….
    Jeśli inna osoba dużo mówi, a nie ma faktycznej siły i przewagi … to tylko woda na młyn konkurencji – nie łudzmy sie.

    Pro-choice to wielki business/machina o ogolnoswiatowym zasięgu, w ktora wciągnięto politykę gender etc. = skomasowana akcja przeciw Pro-life i Bogu.

    Polska moze przetrwać tylko jako katolicka – jej dzieje są tego żywym dowodem.
    Z wyborami w tym i z elekcja, to jak z wolna wola i trzeba uważać na manipulacje, gdyz szatan krąży, patrząc kogo pozrec.
    Oby nie było jak w wierszyku: osiolkowi w żłobie dano, w jednym owies, w drugim siano i to pachnie i to neci … tak ze finalnie pośród jadła z głodu zwierzyna padła.

    Maryjo, Krolowo Polski, modl sie za nami.

   • Krzysztof pisze:

    @Maggie ja patrze na to szerzej, dla mnie liczą się słowa i czyny dla tego sprawdzam historię, aby rozeznać po owocach i tak np. odnośnie aborcji (a są jeszcze inne przykazania) to:

    słowa
    1. W roku 2003 prezes PiS Jarosław Kaczyński podpisał uchwałę kongresu założycielskiego partii, w której czytamy m.in.: „W pierwszym rzędzie upominamy się o respektowanie podstaw chrześcijańskiej cywilizacji Zachodu i o duchowo-moralny wymiar jedności Europy. … Szczególne znaczenie przypisujemy kwestii ochrony życia od chwili poczęcia, godności małżeństwa i wychowania”. Prawo i Sprawiedliwość uznało za jedną ze swych podstaw nauczanie Jana Pawła II o cywilizacji życia, zawarte w encyklice Evangelium vitae.

    czyn
    2. rok 2007 partia PiS (na którą głosowałem) blokuje projekt Marka Jurka (można było poczytać pełne informacje jak PiSowcy blokowali i torpedowali ten projekt na stronie Marka Jurka tz. białą księgę (nie wiem czy jest ona nadal dostępna))
    PiS nie głosował za obroną życia poczętego, przez co nie wypełnił pkt.1 (założeń swojej partii)
    Po tym głosowaniu Marek Jurek odchodzi z PiS, brak rozeznania przez wyborców sprawia, że nie poszli za Markiem Jurkiem tylko zostali z Jarosławem Kaczyńskim, który w tej kwestii złamał uchwałę kongresu założycielskiego partii, którą sam podpisał i jak dla mnie stał się kłamcą.

    owoce
    3. Pigułka aborcyjna
    Brak wpisu do konstytucji ochrony życia od poczęcia sprawia, że pigułka aborcyjna i wcześniej pigułki wczesnoporonne (na receptę) mogły wejść do sprzedaży w Polsce.
    Nie tylko PO i PSL odpowiada za wprowadzenie pigułki aborcyjnej dla szesnastolatków ale też PiS, LPR i Solidarność. Wydaje mi się jednak, że katolicy tego nie dostrzegają.

    Dla tego mam spore problemy odnośnie partii PiS gdyż w 2007r. straciłem wiarę w to, że ta partia jest katolicka. Kilka razy starałem się też zadać tutaj pytania, które być może rozwiałby moje wątpliwości. Niestety nigdy nie otrzymałem na nie odpowiedzi tylko moje pytania były kasowane przez admina, który jak mniemam jest działaczem PiSu?

 10. kasiaJa pisze:

  Katolik nie może głosować za in vitro. Jeśli to zrobi, sam wyklucza się z Kościoła, którego nauczania, chroniącego życie ludzkie, nie akceptuje. Stanowisko Konferencji Episkopatu Polski rozwiewa wszelkie wątpliwości. Bronisław Komorowski nie może więc dłużej mamić obywateli swoim domniemanym katolicyzmem i twierdzeniami, że skoro jest „za życiem”, to i „za in vitro”. Teraz dopiero posypią się gromy od lewaków.

  Metoda in vitro jest nie do pogodzenia z nauczaniem Kościoła. Nie ma możliwości żadnego kompromisu na płaszczyźnie moralnej, jeśli chodzi o tę kwestię. Każdy katolik, który jest zaangażowany w życie społeczne, polityczne, musi uwzględniać tę bezwzględną ocenę tej metody. (…) Rządowy projekt ustawy o in vitro jest z punktu widzenia nauki Kościoła nie do przyjęcia

  — powiedział bp Artur Miziński, przedstawiciel Episkopatu Polski, tłumacząc że rządowy projekt sprzeciwia się uniwersalnym wartościom, godzi on w godność osoby ludzkiej, w prawa dziecka, w prawo do środowiska naturalnego, do poczęcia, wzrastania, rodziców.
  http://wpolityce.pl/polityka/239463-watpliwosci-rozwiane-platforma-musi-przestac-sie-podszywac-pod-katolikow-kosciol-nie-akceptuje-in-vitro

 11. kasiaJa pisze:

  Nie ma co mówić o jakimkolwiek tutaj kompromisie, bo druga strona, strona lewacka, nie uznaje żadnych kompromisów – powiedział, w wywiadzie dla Niedziela FM, Andrzej Duda o możliwości zachowania dotychczasowego tzw. kompromisu aborcyjnego.

  Jego zdaniem „w Polsce musi być wprowadzona absolutna ochrona życia”.
  – Nie ma co mówić o jakimkolwiek tutaj kompromisie, bo druga strona, strona lewacka, nie uznaje żadnych kompromisów i w sposób bezwzględny forsuje swoje rozwiązania szkodliwe dla polskiego społeczeństwa – zaznaczył.

  http://prawapolityka.pl/2015/02/duda-w-polsce-musi-byc-wprowadzona-absolutna-ochrona-zycia-niedziela/

 12. Dami pisze:

  Do Myślący:
  Filmy Brauna typu ,,Towarzysz Generał” czy ,,Transformacja od Lenina do Putina” to przykrywka dla jego wrażej działalności? Myśl. Nie można być po prostu pro Polski? Tylko co najwyżej przychylny innym mocarstwąm, czy to na wschód czy na zachód…

 13. Sebro pisze:

  Ja w tej całej, ekhm, dyskusji przychylę się do opinii Admina.
  Duda na samym starcie wykonał wyborczy strzał w kolano opowiadając się stanowczo przeciw in vitro – co nas katolików ucieszyło ogromnie. Pytanie brzmi -kto jest odpowiedzialny za tę plotę z kompromisem aborcyjnym? Być może jakiś nadgorliwy członek komitetu wyborczego wypuścił taki tekst, by ratować poparcie p. Dudy. A ostatnia przytoczona tu wypowiedź daje wyraźnie do zrozumienia, że żadnego kompromisu być nie może. Ochłońcie zatem i głęboko w sercu rozważcie czy jest w interesie Polski szatkowanie głosów na drobne, zamiast skupić się na jednym REALNIE mocnym kandydacie?
  A Ci którzy nie zamierzają iść na wybory, niech zamilkną i nie wypowiadają sie w tym temacie.

  • wobroniewiary pisze:

   Seba, zgadzam się że to plota o kompromisie aborcyjnym i cieszę się, że dyskusja wyszła jaka wyszła, bo dzięki temu widać, jakie są fakty, KasiaJa bardzo tu pomogła. ja mam czyste sumienie a plotkarze widzą, że ich zamysły spełzły na niczym!
   Bóg zawsze wyciąga dobro -nawet z plot 😀

  • Jerzy pisze:

   „A Ci którzy nie zamierzają iść na wybory, niech zamilkną i nie wypowiadają sie w tym temacie.” Bzdura
   Trochę matematyki i procentów
   1. Wahający nie idą na wybory: K 60% – D 40% jedna tura K prezydentem
   2. Wahający idą na wybory i głosują na B.
   ilość głosujących zwiększa się ze 100 jednostek do 130 jednostek
   K nadal 60 jednostek
   D nadal 40 jednostek
   B dochodzi 30 jednostek
   w 130 jednostkach K ma 46 %, D ma 31% i B ma 23%
   do drugiej tury przechodzi K i D
   B w 2 turze oddaje głosy dla D
   wynik 2 tury K=46% D = 31+23=54 %
   Wniosek: Obecnej władzy zależy na tym, aby jak najmniej osób poszło na wybory.
   Polakom jeśli chcą coś zmienić w tym kraju winno zależeć, aby jak najwięcej osób poszło głosować, a na kogo będą głosować czy na D czy na B to dla pokonania K obojętne, ale dla sumienia głosującego już nie.
   Powtórzę to co wyżej napisałem: „Bóg swój głos łączy tylko z tymi, którzy z Nim są złączeni stąd tak niejednakowy tylu Apostołów owoc!”

   • wobroniewiary pisze:

    A Ci którzy nie zamierzają iść na wybory, niech zamilkną i nie wypowiadają sie w tym temacie.”

    Nie bzdura tylko prawda!
    Jerzy -od dziś mamy Święte Triduum Paschalne.
    Skupmy się na tym, co najważniejsze
    http://www.pch24.pl/triduum-sacrum–skupmy-sie-na-tym–co-najwazniejsze,34892,i.html

   • Maggie pisze:

    Zgadza sie Jerzy i niech nie zniechęcają innych, a sami pomyślą o tym, ze oddając walkowerem … umywają ręce jak Piłat. Potem niech nie maja pretensji, ze gender czy „kultura” z rodzaju „Golgota piknik” etc jest/będzie promowana, bo beda w pewnym stopniu współwinni.
    Do tego trzeba pamiętać, ze rozdrabniajac sie mnogoscia kandydatów … oslabiamy najsilniejszego kandydata opozycji … i w ten sposób działamy na korzyść tych, na których utuskujemy=utyskujemy.

 14. Dami pisze:

  Ach zacięta dyskusja. Taka dygresja: niewiadomo czy do tych wyborów dojdzie. Przecież w obliczu zamachów terrorystycznych obecnie panujący nam Pan Komorowski zapowiedział, że będą ćwiczenie wojskowe o kryptominie ,,kraj2015”. Jakież to znamienne…
  Demokracja się kończy. Obama nie będzie mógł kandydować na drugą kadencję. Niemcy muszą coś zrobić bo Turcy i inne mniejszości ich demokratycznie przegłosują, a przecież na to sobie nie pozwolą… A z początkiem lata odbędzie się zebranie Grupy Bilderberg, pewnie poruszą tam temat wyznaczneia terminu zrobienia ,,kryzysu kontrolowanego”, który muszą zrobić, bo ich Utopia się wali więc sami wywołają kryzys żeby powołać rząd światowy. Kazdy powód nawet przypadkowy zamach terrorystyczny jest dobrym pretekstem. A wracając do naszego biednego kraju: Może już tam gdzieś w jakiejś szufladzie są plany właśnie nowego stanu wojennego, który spowoduje zawieszenie tego ustroju demokratycznego. Do maja daleko, a tutaj w obliczu zamachów należy przeprowadzać jakieś ćwiczenia, a jak wiadomo przeszkolona kadra sprzyda się w każdej sytuacji nawet względem jakiś rozruchów wenątrzpaństwowych wywołanych przez faszystów…

  Jeszcze jedna ważda kwestia odnosząc się do powyższych komentarzy. Oprócz kompromisu aborcyjnego, który jest faktem. Jeszcze jedno jest ważne zaspokojenie żydowskich roszczeń majątkowych, przez które mają być sprzedane nasze lasy:

  • Marek pisze:

   Konrad Daniel, to ten co namawiał by skreślać po dwa nazwiska w wyborach do sejmików samorządowych po to aby wybory można było unieważnić?
   Powiem szczerze że to był wybitnie idiotyczny pomysł, prowadzący do jeszcze większej katastrofy wyborczej niż jest po ostatnich wyborach samorządowych.
   Ale sobie bracie znalazłeś nauczyciela, współczuję ci.

   • Dami pisze:

    Skąd wiesz, że od razu nauczyciela. Jakoś nie trafiłem na filmik, w którym mówiłby to co ty powyżej. Może i bym to sprawdził, ale nie będzie mi się chciało…Choć warto by było. Chyba że mi podeślesz na emeila. W tym linku chodzi o konkretną sprawę znaną już szerszemu ogółowi czyli WYPŁACANIE PRZEZ POLAKÓW ODSZKODOWAŃ ŻYDOM ZA HOLOCAUST.

   • Dami pisze:

    Pierwsze słyszę, nie spotkałem się z takim filmem. Może mi go prześlesz na meila, czy coś. Chętnie bym sprawdził, ale za dużo czasu by to pochłonęło. W komentarzu na który odpowiadach chodziło mi o konkretną sprawę czyli: WYPŁACANIE ŻYDOM PRZEZ POLAKÓW ODSZKODOWAŃ ZA TO ŻE ICH MORDOWALI NIEMCY. Ciekawe jak na to się zapatrują poszczególni kandydaci…
    Wybory, ciekawe co nam szykują służby i loże.

 15. Dami pisze:

  Ach myślałem że mi nie wysłało tego wcześniejszego komenta… Proszę o jego usunięcie, bo już mają niekórzy w tym wprawę.

  • wobroniewiary pisze:

   Człowieku idziesz do spamu – dziś mamy Wielki Czwartek, Pan Jezus cierpi w Ciemnicy, mamy 10-tą rocznicę śmierci św. Jana Pawła II a ty dalej swoje jak piesek ujadający w budzie. Im głośniej i więcej – tym lepiej?
   Basta! Non possumus!

   • Maggie pisze:

    Słusznie, bo to wyglada jak prowokacja, dopiero weszlam na stronę i czytam kolejno, chciałam cos napisać, do Dami’ego, ale bateria wysiadla. Kiedy naladowa sie i weszlam ponownie, widzę, ze p.Ewa zrobiła porzadek z podpuszczalskim.

 16. Regina Wojtan pisze:

  Bog zaplac.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s