Dekalog z ks. Michałem Olszewskim SCJ – IV przykazanie

IV Przykazanie

W kolejnym przykazaniu ks. Michał omawia relacje i hierarchię wartości, jaką wyznacza nam Dekalog w naszym codziennym życiu w kontekście IV Przykazania „Czcij ojca swego i matkę swoją, abyś długo żył na ziemi, którą Pan, Bóg twój tobie daje”.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Pomoc duchowa i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

12 odpowiedzi na „Dekalog z ks. Michałem Olszewskim SCJ – IV przykazanie

 1. wobroniewiary pisze:

  Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego – Piątek Wielkanocny
  Dzień ósmy: Dusze czyśćcowe

  Dziś sprowadź mi dusze, które są w więzieniu czyśćcowym i zanurz je w przepaści miłosierdzia mojego, niechaj strumienie krwi mojej ochłodzą ich upalenie. Wszystkie te dusze są bardzo przeze mnie umiłowane, odpłacają się mojej sprawiedliwości; w twojej mocy jest im przynieść ulgę. Bierz ze skarbca mojego Kościoła wszystkie odpusty i ofiaruj za nie… O, gdybyś znała ich mękę, ustawicznie byś ofiarowała za nie jałmużnę ducha i spłacała ich długi mojej sprawiedliwości.

  Jezu najmiłosierniejszy, któryś sam powiedział, że miłosierdzia chcesz, otóż wprowadzam do mieszkania Twego najlitościwszego Serca dusze czyśćcowe – dusze, które Ci są bardzo miłe, a które jednak wypłacać się muszą Twej sprawiedliwości – niech strumienie krwi i wody, które wyszły z Serca Twego, ugaszą płomienie ognia czyśćcowego, aby się i tam stawiła moc miłosierdzia Twego.

  Ze strasznych upałów ognia czyśćcowego
  Wznosi się jęk do miłosierdzia Twego.
  I doznają pocieszenia, ulgi i ochłody
  W strumieniu wylanym krwi i wody.

  Ojcze Przedwieczny, spójrz okiem miłosierdzia na dusze w czyśćcu cierpiące, a które są zamknięte w najlitościwszym Sercu Jezusa. Błagam Cię przez bolesną mękę Jezusa, Syna Twego, i przez całą gorycz, jaką była zalana Jego przenajświętsza dusza, okaż miłosierdzie swoje duszom, które są pod sprawiedliwym wejrzeniem Twoim; nie patrz na nie inaczej, jak tylko przez rany Jezusa, Syna Twego najmilszego, bo my wierzymy, że dobroci Twojej i litości liczby nie masz. (1226-1227)

  Koronka do Miłosierdzia Bożego
  http://sanctus.pl/index.php?doc=178&podgrupa=243

 2. wobroniewiary pisze:

  12 kwietnia 2015 roku

  Nie przegap tej szansy!
  Zostaw swoją przeszłość w ramionach miłosiernego Boga
  i zacznij wszystko od nowa!

  http://www.krakow2016.com/tylko-raz-w-roku

  • kasiaJa pisze:

   [KIEDY PRAWDZIWIE POLACY POWSTANĄ…]
   Juliusz Słowacki

   Kiedy prawdziwie Polacy powstaną,
   To składek zbierać nie będą narody,
   Lecz ogłupieją… i na pieśń strzelaną
   Wytężą uszy… odemkną gospody…

   I będą wieści z wichrami wchodziły,
   A każda będzie serce ludów pasła;
   Nieznajomemi świat poruszą siły
   Na nieznajome jakieś wielkie hasła.

   Nie pojmie Francuz… co to w świecie znaczy,
   Że jakiś naród… wstał w ciemności dymie,
   Choć tak rozpaczny… nie w imie rozpaczy.
   Choć taki mściwy – a nie w zemsty imie.

   Nie pojmie… jaką duch odbył robotę
   W przeświętych serca ludzkiego – ciemnicach
   I przez sztandary jest tłuczony złote,
   I przez bój wielki – i [w] dział błyskawicy.

   „Cóż to” – zapyta – „są za bezimieńce,
   Którzy na dawnym wstali mogilniku?
   Bój tylko widać i ogniste wieńce,
   A zwierzęcego nic nie słychać krzyku!

   „Nie, to nie ludzie z krwi i ciał być muszą,
   Lecz jacyś pewnie upiorni rycerze,
   Którzy za duszę walczą tylko duszą
   I ogniem biją niebieskim w pancerze”.

   • Maggie pisze:

    Slowacki, Mickiewicz, Krasinski … to Trzech Wieszczow, ktorych ruguje sie ze szkol i pamięci Polaków. Podobnie jak Sienkiewicza i innych katolickich twórców i patriotów „odkłada” sie do lamusa …. jest to podla intryga, ktora okalecza, a nawet wiecej gdyz niszczy.
    Mamy w prawdzie jeszcze Pismo Swiete, ale ktore to Pismo … bezkarnie, w publicznym miejscu pozwala sie niszczyc – wg „oblicza sprawiedliwości”… jako „ekspresje artystyczna”.
    Mamy różance, a jeśli by ich zabrakło to … 10 palców, na ktorych można sie modlić … ważne by sie modlić.

    Harry Potter czy Superman nie zastąpią wzorów i bohaterów ..

 3. Monika pisze:

  Mija 3 lata i 3 miesiące od powstania strony WOWiT. a na liczniku odwiedzin widnieje już ponad 9 milionów wizyt. – Gratulacje i szczere życzenia owocnej dalszej ewangelizacji w służbie Prawdzie, w służbie Bogu i bliźniemu.
  Dzięki serdeczne Ewo i Kazimierzu oraz księże Adamie za Waszą nie pozbawioną trudów pracę.
  Jezus jest Panem!

 4. wobroniewiary pisze:

  XX Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym w Częstochowie
  Czuwanie w Częstochowie odbędzie się w dniach 15 maja 2015 (Dzień Animatora) i 16 maja 2015 (spotkanie otwarte na Wałach Jasnogórskich).

  Czuwania są zawsze organizowane w trzecią sobotę maja. Co 5 lat w ramach czuwania jest Ogólnopolski Kongres Odnowy, który trwa od czwartku do soboty.

  Jest jednym ze spotkań, w których powinny brać udział wspólnoty należące do koordynacji, aby być w jedności z diecezjalną i krajową Odnową w Duchu Świętym.

  XX Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym 2015 – plan:

  http://odnowachojnice.wix.com/odnowachojnice#!XX-Og%C3%B3lnopolskie-Czuwanie-Odnowy-w-Duchu-%C5%9Awietym-w-Cz%C4%99stochowie/c17jj/551700030cf21e26bab870a8

 5. Maria Magdalena pisze:

  Ks.Michał Olszewski – pentagram w zakonie

 6. Maria Magdalena pisze:

 7. Alina pisze:

  Do niemieckich zwolenników udzielania Komunii Świętej osobom rozwiedzionym dołączyła diecezja w Lyonie, na czele, której stoi prymas Francji, ks. kard.Philippe Barbarin. Na jego ręce przekazano tzw. „Syntezę Diecezjalną”. Przesłano ją również do Konferencji Episkopatu Francji.

  Kardynał Barbarin uchodzi za konserwatystę i jak dotychczas udało mu się zachować obraz diecezji pielęgnującej pewne tradycje. Hierarcha wielokrotnie otwarcie bronił życia, popierał wszystkie manifestacje organizowane przez stowarzyszenia pro-life. Nie mniej jednak i on ulega progresywnym prądom. W katedrze w Wersalu 4 stycznia 2011 . kardynał powiedział, że nauczył się na pamięć muzułmańskiego wyznania wiary, głoszącego: „Wyznaję, że nie ma innego Boga niż Allah, a Mahomet jest jego prorokiem”. Purpurat wyznał, że recytuje ją przy umierających muzułmanach.

  W „Syntezie Diecezjalnej”, ogłoszonej publicznie, diecezja w Lyonie angażuje się zdecydowanie na rzecz dopuszczenia do Komunii świętej osób rozwiedzionych. Napisano w niej: „Jest czymś bardzo pilnym wyjście z tego okresu, w którym rozwiedzeni, żyjący w drugim związku, są wykluczeni z życia sakramentalnego, a przede wszystkim z Eucharystii”.

  Dokument atakuje fundamenty małżeństwa. Nie ma w nim mowy o złu wynikającego z rozwodów, grzechu, poprawie i cierpiących dzieciach. Nie znajdziemy także fragmentów opisujących społecznych skutków do jakich prowadzi plaga rozwodów. Nie wspomina się w nim o Bogu.

  Synteza opiera się na całkowicie kłamliwych argumentach. Stwierdza się w niej m.in., że dzieci rozwodników są wykluczone z sakramentów, że homoseksualiści nie mogą się spowiadać i dostąpić łaski przebaczenia.

  „Czy jesteśmy pewni, że Jezus odmówiłby Przebaczenia i swojej Eucharystii rozwiedzionym, którzy ponownie zawarli związek małżeński i homoseksualistom, ten który dał wodę życia Samarytance, pozwolił Judaszowi wziąć chleb Ostatniej Wieczerzy i przede wszystkim, który zmarł ze słowami Ojcze przebacz im….Kim jesteśmy, by decydować?” – napisano w dokumencie.

  W dokumencie znajdziemy postulat Komunii nie tylko dla rozwiedzionych, ale także dla homoseksualistów. W żadnej jego części nie mówi się o grzechu jaki czynią.

  Z dokumentu wynika, że grzech nie popełnia ten, który narusza boskie przykazania, ale Kościół, który odmawia dostosowania swojej doktryny do kaprysów człowieka.
  http://www.pch24.pl/diecezja-lyon-promuje-komunie-swieta-dla-wszystkich,35068,i.html#.VSZETVLcNp0.facebook

 8. Aneta pisze:

  Spotkanie z Andrew Comiskey nt. Uzdrowienia kobiecości i męskości

  19 kwietnia o godz. 15.00 w dolnym kościele odbędzie się spotkanie z Andrew Comiskey, twórcą programu LIVING WATERS (Strumienie Życia), autorem m. in. książki „W poszukiwaniu tożsamości płciowej.

  http://www.stegny.marianie.pl/2015/04/spotkanie-z-andrew-comiskey-nt.html

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s