Dekalog z ks. Michałem Olszewskim SCJ – V przykazanie

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Pomoc duchowa i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

33 odpowiedzi na „Dekalog z ks. Michałem Olszewskim SCJ – V przykazanie

 1. wobroniewiary pisze:

  Ks. Dariusz Kowalczyk (fb)
  Prezydent Komorowski podpisał konwencję antyprzemocową. W uzasadnieniu stwierdził, że w tej kwestii nie można kierować się kalkulacją polityczną, ale trzeba stać po stronie osób słabszych. To opinia podobna do tej, że popiera in vitro, bo jest za życiem. Zastanawiam się, czy Komorowski, który cały czas prezentuje sie jako katolik, jest cyniczny, czy też tylko mało inteligentny.

  • Maggie pisze:

   Ta konwencja w polaczeniu z in vitro przypomina swa istota … cyrograf – jeszcze tylko brakuje przypieczetowania genderyzmem.

   Papiez Franciszek i jego regula 5-ciu palcow wskazuje w jakiej kolejnosci, kazdemu, potrzebna modlitwa i jak sie modlić. Moze warto tutaj to przypomnieć.

   Swiety Michale broń …

   • Krzysztof pisze:

    Obawiam się ze cyrograf Polska podpisała dużo wcześniej, jest nim traktat Lizboński, teraz mamy owoce tego traktatu. Niestety gorzkie owoce, sprzedaliśmy się za złudne dopłaty.

   • Maggie pisze:

    Lizboński traktat, to podwaliny na bazie ekonomicznej, a teraz chodzi o dusze. Od rzemyczka do koniczka.

   • Krzysztof pisze:

    Tak jak napisałem, kilka lat temu został podpisany cyrograf, teraz są jego owoce.
    Gdyby nie było traktatu, nie byłoby dzisiejszej konwencji.

   • Maggie pisze:

    Krzysztofie,czy jestes pewny, ze ci inni nie przykladali do tego reki? W angielskim jest idiom, ze nie płacze sie nad juz rozlanym mlekiem.

   • Krzysztof pisze:

    Zawsze z UE można wyjść, tylko trzeba zmienić swoje postępowanie. Nie zrobimy tego, jeśli nie staniemy w prawdzie i nie powiemy sobie, że UE nas niszczy i że trzeba w końcu się przyglądnąć tym ludziom, którzy chcą rozbicia UE aby być może ich wesprzeć.

   • Marek pisze:

    „Zawsze z UE można wyjść…”
    Krzysztof nie zgadzam się z Tobą.
    Św. Jan Paweł II mówił kiedyś że Polska powinna być w UE ale na chrześcijańskich zasadach, mamy do unii wnosić to co unia zatraciła, czyli jej chrześcijańskie korzenie – a my co? już chyba większość zapomniała po co mamy być w UE.
    Do przywracania chrześcijańskich korzeni w unii potrzeba nie tylko mądrych i odważnych polityków ale także nas dającym im w tym poparcie, no i Kościół, nasz Kościół zajmujący jak teraz jasne i wyraźne stanowisko, np. ostatnie głosy ws. podpisanej przez Komorowskiego konwencji antyprzemocowej. Nie potrzeba nam polityków takich którzy ślepo przyjmują co unia daje i też nie takich którzy unii mówią „nie bo nie”.
    Możemy mieć gospodarcze powiązania z unią i militarne z NATO, właśnie taka polityka powinna być realizowana, nie potrzeba nam gender i innego diabelstwa i wcale nie musimy tego wprowadzać u siebie będąc w UE.
    A tak nawiasem, to ci co to u nas chcą wprowadzać aby to robić nie muszą być w UE, robili by to i bez UE.
    Jeśli będziemy się odwracać od wyzwań z UE związanych, uciekać od moralnych problemów tam panujących, to co to za Iskra z Polski ma wyjść. jaka komu i po co?
    Zaś co do rozwalenia UE i jej resztek jedności, to jest ktoś komu bardzo na tym zależy, Putin się nazywa, ma on już nawet w Polsce pierwszych zwolenników gotowych instalować jego chore wizje imperialistycznej Rosji, ten twór to „zmiana”.
    Krzysztof, jeśli spalisz most, to jak się podzielisz z tymi na drugim brzegu tym co masz dobre, no chyba że nie chcesz się dzielić.

   • Maggie pisze:

    Marku, masz racje. U zarania powoływali sie na katolickie wartości jako inspiracje i prawo … a co sie stało ? Manipulacje to nie partnerstwo, podobnie jak pasozytnictwo z dominacja, nie ma nic wspólnego z prawdziwa miłością bliźniego i współpraca.

   • Krzysztof pisze:

    Marku wyjść z UE można na wiele sposobów. Nikt nie mówił, że trzeba się całkiem od nich odciąć. Nadal można pozostać w Schengen, można wejść w pakty handlowe itp. na podobnej zasadzie jakiej jest Szwajcaria czy Norwegia, trzeba nam też odzyskać suwerenność.

    Jan Paweł II owszem namawiał do wstąpienia do UE ale nie do podpisania traktatu Lizbońskiego. Jak sam powiedziałeś „ale na Chrześcijańskich zasadach” skoro tych zasad nie ma, to trzeba się wycofać, bo zmienić zasad nie możemy mamy tylko 51 posłów w Europarlamencie, który sobie liczy 736 europosłów. Więc w tej chwili masoni z Niemiec, Francji i Anglii decydują o tym jak katolicy w Polsce mają wychowywać i nauczać swoje dzieci. A my możemy co najwyżej wysłać maila z informacją, że się z tym nie zgadzamy i że chcemy normalnego prawa. Mówisz, że nie możemy stać i patrzeć jak np. państwa UE wprowadzają homomałżeństwa i homoadopcję. A co niby możesz w tej sprawie zrobić, poza wysłaniem wspomnianego maila?

    Jesteśmy w UE już ponad 10 lat i nie widzę, abyśmy zmieniali Europę na lepsze. Za to widzę, że UE zmienia nas na gorsze.
    Powinniśmy wyjść z UE, stworzyć prawo oparte na wartościach Chrześcijańskich, a inne państwa będą od nas brały przykład.

    Rosja już dawno się dogadała z UE przede wszystkim z Niemcami i Francją. Już dawno Polska jest pod wpływem siły Niemieckiej i Rosyjskiej, Zresztą mówił o tym Jarosław Kaczyński kilka lat temu, zdaje się nazwał to kondominium rosyjsko-niemieckim. Od siebie mogę dodać, że jest to wszystko pod zarządem żydokomunomasonerii.

    Pominąłem oczywiście najważniejszy fakt, że podpisując traktat wybraliśmy „człowieka” nie Boga. Pokładaliśmy nadzieje w UE nie w Bogu. Jest to złamanie najważniejszego przykazania.
    Tak dla ciekawości, na tej stronie jest 7 oznak przekleństwa o Witko. Porównaj sobie czy te oznaki przekleństwa są na Polsce. Jeśli tak to jak myślisz jakie i ile praw Bożych złamaliśmy? Jak myślisz czy traktat nie jest wielką otwartą bramą (bo nie furtką), przez, którą wchodzi do nas diabeł?

  • Sebro pisze:

   A „naród” i tak zagłosuje na niego, bo w końcu wolność pełną gębą nastała.
   A jeszcze najmłodszy syn nie ruszył do szkoły i ciekawe co tam zastanie jak już osiągnie wiek szkolny.

 2. Alina pisze:

  Komorowski podpisał wyrok ostateczny. Feministki i homolobby mogą legalnie toczyć propagandę. Co nas czeka po ratyfikacji?
  Ze zwalczaniem przemocy wobec kobiet Konwencja ma wspólną jedynie nazwę. Obecna ustawa antyprzemocowa zapewnia ofiarom przemocy ochronę wystarczającą. Co więcej, w krajach które przyjęły rozwiązania proponowane przez Konwencję kobiety narażone są na przemoc trzy razy bardziej, niż Polki
  http://wpolityce.pl/polityka/240713-komorowski-podpisal-wyrok-ostateczny-feministki-i-homolobby-moga-legalnie-toczyc-propagande-co-nas-czeka-po-ratyfikacji

 3. Małgosia pisze:

  Ks. Kloch: Kościół jest przeciwny konwencji antyprzemocowej
  Polski Episkopat konsekwentnie wypowiada się przeciwko podpisanej dziś przez prezydenta Bronisława Komorowskiego ustawie ratyfikującej przyjęcie konwencji antyprzemocowej.

  – Prawo pięści należy zwalczać, ale konwencja łączy je z religią i rodziną, a to nie prawda – mówi ksiądz Józef Kloch, rzecznik prasowy Episkopatu Polski.

  Zdaniem duchownego źródłem przemocy są ludzkie słabości i błędy, a nie wiara i rodzina.

  – Polska ma już prawo, które pozwala zwalczać agresję wobec kobiet, a konwencja nie dodaje niczego nowego – podkreśla ksiądz Józef Kloch.

  Co na to Bronisław Komorowski? Przecież mieni się katolikiem, przyjmuje komunię świętą!
  http://www.fronda.pl/a/ks-kloch-kosciol-jest-przeciwny-konwencji-antyprzemocowej,49975.html

 4. wobroniewiary pisze:

  Zbydlęcenie dżihadystów: dziewięciu terrorystów z ISIS zgwałciło 9-latkę
  9-letnia dziewczynka, którą zgwałciło dziesięciu dżihadystów z ISIS, jest w ciąży. Dziewczynka była przetrzymywana wraz z innymi uprowadzonymi jazydami przez osiem miesięcy.

  Dziewczynka została uprowadzona wraz z od 1500 do 4000 kobiet ze wspólnoty jazydów w sierpniu ubiegłego roku. Ogromna większość z nich została zgwałcona, albo sprzedana i zmuszona po torturach do małżeństwa. Jedną z ofiar była także dziewięcioletnia dziewczynka, którą zgwałciło dziesięciu różnych mężczyzn.

  Po ośmiu miesiącach przetrzymywania dziewczynka została zwolniona wraz z grupą chorych i starszych uprowadzonych wcześniej jazydów. W obozie odkryto, że dziecko jest w zaawansowanej ciąży. Obecnie każda forma porodu, także cesarskie cięcie jest dla jej zdrowia niebezpieczne. Rozwiązaniem nie jest także, o czym warto przypomnieć, aborcja, która nie tylko wywołałaby kolejną traumę, ale też musiałaby zostać – ze względu na wiek życia dziecka nienarodzonego – przeprowadzona w sposób bardzo niebezpieczny dla zdrowia i życia dziewczynki. – Gwałt sprawił, że dziewczynka cierpi z powodu fizycznej i psychicznej traumy – podkreśla Yousif Daoud, pracownik socjalny pracujący w obozie.

  Sytuacja ta, po raz kolejny pokazuje, jak zbydlęceni są terroryści z ISIS, i jak bardzo wprost odwołują się oni do tradycji proroka Mahometa, który ożenił się z niepełnoletnią dziewczynką i rozpoczął z nią współżycie, gdy tylko pojawiła się u niej pierwsza menstruacja. Trudno też ni zadać pytania, jak długo jeszcze świat będzie się spokojnie przyglądał temu, co dzieje się na Bliskim Wschodzie.
  http://www.fronda.pl/a/zbydlecenie-dzihadystow-dziewieciu-terrorystow-z-isis-zgwalcilo-9-latke,49977.html

 5. wobroniewiary pisze:

  Tak, to w Polsce: Chłopcy w spódnicach mają w szkole przywileje
  Chłopiec, którzy ubierze się do szkoły w spódniczkę, nie będzie musiał pisać klasówki – oto rzeczywistość w polskich szkołach z okazji „światowego dnia spódnicy”.
  http://www.fronda.pl/a/tak-to-w-polsce-chlopcy-w-spodnicach-maja-w-szkole-przywileje,49983.html

  • Maggie pisze:

   Czy więc zmiana portek na spodniczki,
   bedzie nota za logarytm i rozniczki?
   … albo i jeszcze wiecej, jak sie trafi,
   ze sprawdzianu z historii i geografii?

 6. Magdalena pisze:

  Zakonnik do arcybiskupa: czyściec cię za to nie ominie
  Abp Marek Jędraszewski w 5. rocznicę katastrofy smoleńskiej mówił w homilii, że „niewytłumaczalne jest zawieszenie działania praw dynamiki Newtona”. Zakonnik o. Krzysztof Mądel odpowiedział mu w sieci: – Żyj nadal w swoim świecie, ale czyściec cię nie ominie.
  Hie­rar­cha w cza­sie po­przed­niej rocz­ni­cy rów­nież na­wią­zy­wał do 10 kwiet­nia 2010 r. W tym roku – w 5. rocz­ni­cę ka­ta­stro­fy – pod­wa­żał ofi­cjal­ne usta­le­nia ws. przy­czyn tra­ge­dii i w cza­sie ka­za­nia za­rzu­cił pol­skie­mu rzą­do­wi, że oddał Rosji śledz­two smo­leń­skie.

  O. Mądel za­re­ago­wał na te su­ge­stie ostro: – Czyli co? Ci moi zna­jo­mi z ko­mi­sji Mil­le­ra i eks­per­ci pro­ku­ra­tu­ry to ru­skie pie­ro­gi, nie Po­la­cy? A fe, Marku. Mia­łem do­bre­go nosa, re­zy­gnu­jąc z Two­ich wy­kła­dów i eg­za­mi­nu. Żyj nadal w swoim świe­cie, ale czy­ściec cię nie omi­nie – na­pi­sał, kry­ty­ku­jąc łódz­kie­go me­tro­po­li­tę za ka­za­nie.

  W pu­bli­ko­wa­nej choć­by przez „Nie­dzie­lę” ho­mi­lii abp. Ję­dra­szew­skie­go można prze­czy­tać, że hie­rar­cha sporo miej­sca po­świe­cił ka­ta­stro­fie smo­leń­skiej. – Od 5 lat trwa­ją za­cię­te dys­ku­sje nad przy­czy­na­mi tej tra­ge­dii. Praw­da z tru­dem prze­bi­ja się przez za­sie­ki kłamstw, które od sa­me­go po­cząt­ku były po­da­wa­ne do pu­blicz­nej wia­do­mo­ści – stwier­dził me­tro­po­li­ta.

  A w in­nych zda­niach pod­kre­ślał, że pre­zy­dent Lech Ka­czyń­ski nie na­ka­zał lą­do­wać w Smo­leń­sku, a gen. An­drzej Bła­sik nie był po spo­ży­ciu al­ko­ho­lu. Du­chow­ny o przy­czy­nach ka­ta­stro­fy, wska­za­nych przez ko­mi­sję Mil­le­ra, po­wie­dział tak: – Nie­wy­tłu­ma­czal­ne jest za­wie­sze­nie dzia­ła­nia praw dy­na­mi­ki New­to­na, bo prze­cież bez­po­śred­nie ude­rze­nie sa­mo­lo­tu w zie­mię mu­sia­ło­by skut­ko­wać ogrom­nym lejem, a tego leju nie było, mimo że grunt był dość mięk­ki.

  • mc2 pisze:

   Dodam od siebie : sprawdziłem na wikipedii daty urodzenia arcybiskup to 1949 r . a zakonnik to 1966 r > zatem arcybiskup jest starszy o 18 lat , a zakonnik mu jedzie na ,,ty”, pomimo starszeństwa wieku i hierarchii , przedrzeźnia stwierdzeniem ,,a fe ” i straszy go karami po śmierci .

  • mc2 pisze:

   Dodam jeszcze jedno : pracowałem kiedyś przez kilka lat w firmie zagranicznej w Polsce jako zwykły pionek… ale do dyrektorów , nawet takich którzy nadzorowali pracę tysiąca ludzi mówiło się po imieniu w rozmowach ( bez dyr. ), można było nawet wykazać im inne rozwiązanie w obecności kilku osób , bez negatywnych konsekwencji. Ale jeżeli ktoś w internecie krytykował dyrektora ( na blogu o nazwie firmy używając nicka ) a później się tym pochwalił ,,zaufanym ”kolegom to mógł liczyć na uciążliwości zmierzające do zwolnienia > Taka naprawdę jest postępowa demokracja w stylu zachodnim , jeżeli coś ci się nie podoba , to zgłoś to osobiście do przełożonego , jeżeli robisz to drogą okrężną próbując publicznie go ( przełożonego ) ośmieszyć to postępują z tobą bezwzględnie.

 7. kasiaJa pisze:

  Ks. Guz: Jak prawidłowo przyjmować Komunię świętą?

 8. Bogusia pisze:

  Oto ,do czego Kosciol dopuscil ! Walczymy o to, co nie powinno podlegac dyskusji…!!! Co z naszymi pokoleniami,ktore zmuszone beda zyc w” rozsypce” po calym swiecie( w roznych kulturach, bo Ojczyznie wygodniej „powyganiac „swoje wyksztalcone dzieci ,za chlebem…)?
  Skoro my =wychowani ,przyjmowac Pana Jezusa w postawie”na kleczaco i do ust”- „walczymy” niemalze z zaistniala sytuacja-co bedzie z mlodymi,ktorzy zmuszani sa do „szacunku” wzgledem nowych „wolnosciowych”programow szkolnych a postawa na kleczaco…i do ust ,kojarzy im sie z zupelnie inna sytuacja-holdujaca samego Diabla…?
  Modlitwy…modlitwy…trzeba modlitwy…!!!
  Szczesc Boze…!!!

  • mariaP pisze:

   a oto jeden z wiarygodnych swiadkow !

   ” … Pierwszy raz widziałam człowieka stojącego podczas podniesienia w kościele w Lublinie na samym początku okupacji: SS-man w mundurze (a jakże katolik – na pasie miał wybite przecież Gott mit uns). Stał sztywno na rozkraczonych nogach, a cały kościół klęczał. Potem, po wojnie umarł nasz kolega – przez wszystkich ceniony; na pogrzebowej Mszy św. koledzy po fachu, panowie doktorzy partyjni stali sztywno. Lojalnie przyszli na Mszę św., ale nie mogli się narazić klękaniem. I było to jak znak – wierzący wiedzą, co się dzieje, padają na kolana. Niewierzący grzecznie stoją, jak na uroczystości ludzkiej, nie rozumiejąc nic więcej.

   A teraz?
   (…)

   Upadnij na kolana / Wanda Półtawska
   http://wielodzietni.org/discussion/596/upadnij-na-kolana

 9. julia pisze:

  szkoda, że nie ma na yt całego filmu z mszy pogrzebowej W. Jaruzelskiego. NIe dziwiła mnie postawa Kwaśniewskiego podczas podniesienia, ale to , że Komorowski dumnie stał zdziwiło nie tylko mnie , ale i Wałęsę , ktory klęczał. Być może bolały go kolana, być może nogę miał usztywnioną jakąś chorobą. Trudno osądzać, ale przyjmowanie komunii kiedy mowi sie jednoczesnie o in vitro jako dobru i podpisywanie konwencji , ktora otworzy furtkę dla gender… to postawa rzeczywiście godna katolika. NIe dziwi nic….
  wydaje się, ze jedynym wyjściem jest modlitwa za te osoby, zeby spadła z ich oczu ta zasłona.

  • Sebro pisze:

   A jaką zasłonę na oczach ma ten, który świadomie działa na szkodę dusz? On wie co robi i w jakim celu. Naprawdę mam spore wątpliwości w funkcję pożytecznego idioty jeśli chodzi o Komorowskiego, Tuska i Kopacz. Oni mogą być mariinetkami pewnego lobby ale robią to świadomie i z premedytacją.

   • julia pisze:

    być może myślą , ze jest tylko życie doczesne 😦 .
    Mnie złości ich postawa, ale coraz częściej mi ich żal. Mam świadomość , ze to też dzieci boże a tak strasznie zagubione.
    Dobrze, że episkopat wyraźnie mówi co dobre a co złe i zajmuje stanowisko. Może do prezydenta coś dotrze.

  • Jack pisze:

   Proponuje calkowicie przestac ogladac telewizje:) przestac zagladac w wiadomosci w internecie, a nawet usunac facebooka itp. Latwiej sie skupic nad tym co jest najwazniejsze.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s