G. Amorth: „używając języka Biblii, jesteśmy w dniach ostatnich, a bestia szaleńczo się trudzi”

„Mówiąc językiem Biblii, jesteśmy w dniach ostatnich – szatan pracuje po prostu szaleńczo” – napisał o. Gabriel Amorth, odnosząc się do prześladowań chrześcijan na Bliskim Wschodzie.

Słynny rzymski egzorcysta ks. Gabriele Amorth jednoznacznie ocenia działalność Państwa Islamskiego. W swoim niedawnym wpisie na „Facebooku” kapłan napisał, że „Państwo Islamskie to szatan”. Skrytykował też brak reakcji Zachodu na zbrodnie, jakich dopuszczają się islamiści.

„ISIS to szatan. Wszystko wydarza się najpierw na poziomie duchowym, dopiero później urzeczywistniając się na tej ziemi. Są tylko dwa królestwa duchowe. Ducha świętego i ducha demonicznego” – napisał egzorcysta.

Stwierdził następnie, że demon wkracza w życie pod różnymi postaciami: „polityki, religii, kultury, ale ma jedno źródło inspiracji: diabła. Jako chrześcijanin najlepiej walczę duchowo” – stwierdził kapłan.

„Świat polityczny, któremu, jak się zdaje, nie ma dziś odpowiedzi w obliczu masakry chrześcijan, musi walczyć z ISIS i będzie to robił w inny [niż duchowy – red.] sposób” – napisał egzorcysta i zapytał jednak, co Zachód zrobił w tej sprawie w ciągu ostatnich lat.

Szatan „wciąż mówi, że świat jest w jego mocy – i to, co mówi, to prawda. Używając języka Biblii, jesteśmy w dniach ostatnich, a bestia szaleńczo się trudzi” – dodał kapłan.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

22 odpowiedzi na „G. Amorth: „używając języka Biblii, jesteśmy w dniach ostatnich, a bestia szaleńczo się trudzi”

 1. Maggie pisze:

  Jezu, Maryjo, Józefie, kocham Was, RATUJCIE dusze.

 2. Wojtek pisze:

  To nasi bracia. Jak to możliwe że zabijają, niszczą kościoły? Przecież to nasi bracia, kiedy wyobrażę sobie jak każdy z nich mógłby być obok mnie i podawać mi rękę, przecież to takie proste, oczywiste. Dlaczego jest inaczej? Błagam ojcze ratuj, bo serce tak boli!!!

  • Wojtek pisze:

   Chciałem Ojcze ach ten diabeł.

  • Anna pisze:

   To nasi bracia, ale oślepieni przez Szatana, dlatego i za nich należy się modlić. Oni naprawdę wierzą, że działają i imieniu Boga, a w rzeczywistości są narzędziem w rękach demona (co ciekawe, tradycja muzułmańska – sunna – również przytacza słowa Mahometa, który powiedział, że wczas ostatecznych umysły ludzi będą tak otumanione, że nie będą zdawać sobie sprawy z tego, co czynią). Kwestie Bliskiego Wschodu są mi szczególnie bliskie ze względów personalnych i zawodowych. Serce się kraje, kiedy słucham czy czytam o okropnościach popełnianych przez ISIS. Jeszcze większą grozą napełnia mnie fakt, że ludzie, którzy tak łatwo mordują i z dumą oddają własne życie w imię szatańskiej sprawy, ryzykują wieczne potępienie, a nie obiecany raj. Módlmy się, żeby Pan dał im łaskę opamiętania. Prośmy o orędownictwo św. Pawła – to własnie on, który „siał grozę i dyszał żądzą zabijania uczniów Pańskich” nawrócił się w drodze do Damaszku! Mamy zatem potężnego orędownika w Niebie. Czy nie ma w tym dziwnej paraleli? Módlmy się, bo stawką jest życie wieczne tylu otumanionych dusz…
   Niebo przez cały czas działa – w mediach coraz częściej można usłyszeć o nawróceniach dżihadystów. Jak niedawno informował dziennik Aleppo Herald, młody dżihadista nawrócił się po tym, jak – śmiertelnie ranny – przeżył śmierć kliniczną i trafił do piekła, gdzie był zmuszony od nowa przeżywać cierpienia i śmierć ludzi, którym ścinał głowy. Bóg w swym miłosierdziu dał mu wybór i szansę na nawrócenie.
   To wersja angielska tej historii :

   Jezus jest Panem!

  • Ola pisze:

   Podobnie,wzbudza to we mnie ból.Boli krzywda krzywdzonych i boli krzywda oszukanych przez demony.Fanatycy są przekonani,że działają słusznie.Podobnie jak swego czasu Szaweł gdy mordował chrześcijan.
   Ci,których męczą,zamęczają,to bohaterowie,żertwy ofiarne,które Bóg pocieszy i nagrodzi,tak ufam.
   Lecz ci,którzy są narzędziami demonów są zagrożeni potępieniem,a przecież za nich także oddał życie Jezus.Jaki ból dla Ojca,gdy Jego ukochane dzieci idą w przepaść.
   Jestem matką i w jakimś małym,ludzkim stopniu to sobie jestem w stanie wyobrazić,ale pewnie i tak niewiele rozumiem.
   Trzeba wiele modlitwy,jak prosi Królowa Pokoju,Ona to przepowiedziała i wciąż nas wzywa,by właśnie na tym duchowym polu działać-modlitwą,postem,ofiarą w łączności z Nią.

 3. Maggie pisze:

  Martwimy sie o Polske … nie zapominajmy, ze mamy wielu Oredownikow w Niebie. Chrystus i Maryja ukochali nasz kraj ale nie zapominajmy o sw.Andrzeju Boboli jak i sw. JPII : zwlaszcza przed i wczasie elekcji majowej.
  Jezus jest Panem!

 4. pielgrzym Mariusz pisze:

  Szczęść Boże
  Mogę zabrać kilka osób z Lublina i okolic do Ojca Daniela na Przeprośną Górkę na tą sobotę na spotkanie modlitewne
  ojciec.pio.2014@gmail.com

 5. pielgrzym Mariusz pisze:

  Jasne, jak trzeba poczeka !!
  pielgrzymuję do Przeprośnej Górki w sobotę , jedziesz? odpisz na priva

 6. dorota pisze:

  Módlmy się za nich, bo to ludzie również. Nie wiem czy to prawda, ale gdzieś kiedyś czytałam , że ISIS nie jest wcale kreacją muzułmanów, to twór amerykański, stworzony do wywołania konfliktu na tle religijnym. Ma to ułatwić pozbycie się i chrześcijan i muzułmanów. MOże dlatego świat niewiele robi dla mordowanych chrześcijan. To samo zresztą widzimy na Ukrainie. Ciągle jeżdzą, gadaja , nakładaja jakies smieszne sankcje , w efekcie jest jak bylo , a nawet gorzej.

  • Sylwia pisze:

   Doroto też czytałam o tym samym co ty , poza tym wielu Muzułmanów mówi że potępiają działanie ISIS , że oni nie chcą walk że chcą pokoju , ale to mówią ci co żyją przeciętnie i nie mają nic do gadania, niestety wielu ich przywódców może mieć inne zdanie , mówię że nie wszyscy. W każdym bądź razie szkoda mi każdego człowieka i tego co zginął z ich rąk i ich samych bo robią robotę dla piekła . .

  • Krzysztof pisze:

   ISIS to twór amerykańskożydowski (oczywiście sami muzułmanie go stworzyli) i który był popierany przez Europę. Europa entuzjastycznie reagowała na „Arabską Wiosnę”. Ponoć Amerykanie stworzyli Arabską Wiosnę, bo szykują się do wojny z Chinami, i muzułmanie mają im w tym jakoś pomóc. Natomiast Żydzi chcą, aby to chrześcijanie zabijali się z muzułmanami, a oni będą mogli nadal realizować swoje plany. Zgodnie z zasadą gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta. Trzeba pamiętać, że z perspektywy Izraela to muzułmanie i chrześcijanie są ich wrogami. Bardzo możliwe, że chcą wojny po to aby w pełni pozbyć się Palestyńczyków, zniszczyć ich świątynie i zacząć odbudowywać swoją świątynię, do budowy są już gotowi.

   ISIS jednak wymknęło się im z kontroli, głównie dzięki pieniądzom, które ISIS ma z pól naftowych oraz z handlu chrześcijanami. Sprzedają żywych czy „martwych” dla organów na przeszczepy, ponoć sprzedają nawet chrześcijańską krew, która w Arabii Saudyjskiej jest bardzo cenna, Arabowie myją się tą krwią.
   Prawdopodobnie w tym lub następnym roku wybuchnie wojna między ISIS a Izraelem. Co bardzo wpłynie na Europę, przede wszystkim poprzez wzrost ceny za ropę, która będzie trudno dostępna i którą Europa będzie zmuszona kupować od Rosji. Nie wiadomo jak zareagują na to muzułmanie żyjący w Europie, jak i państwa Europejskie. Prawdopodobnie ze względu na krach ekonomiczny w Europie wybuchną zamieszki i wojny domowe. Natomiast w Polsce może nastąpić kolejny rozbiór Polski. Z jednej strony zachód Polski zajmą Niemcy, a z drugiej Rosjanie, o ile Niemcy nie zajmą całej Polski.

   Na destabilizacji Ukrainy zależało wielu państwom Amerykanom, Niemcom, Polakom jak i samym Ukraińcom, głównie oligarchom. Od momentu przejęcia Krymu, Ukraina popełniła tyle błędów, że aż dziw, że separatyści nie zajęli Kijowa i Odessy. Sama Ukraina jest podzielona. Dziesięć lat temu byłem kilka razy na Ukrainie, w tym w Odessie i sami Odessanie nazywali się Rosjanami, nawet niechętnie mówili po Ukraińsku, woleli mówić po Rosyjsku. Nie dziwie mnie więc, że jak pojawiła się możliwość przeszli na stronę rosyjską.
   Oczywiście wszystko to może się nie wydarzyć, gdyż cały świat jest w rękach Bożych i tylko Bóg zna przyszłość i nasze modlitwy mogą ubłagać Boga o łagodne napomnienie ludzkości.

   • Maggie pisze:

    Ktos steruje tak aby prześladowania dotknęły głownie chrześcijan – to nie ulega wątpliwości.
    Prawda tez jest, ze oprócz Watykanu nikt, na szczeblu panstwowym, nie woła o tych przesladowaniach i okrucienstwach – ale Watykan to tylko Watykan dla rządzących.

    Nie przesadzajmy jednak z obwinianiem Amerykanów. Wszyscy wyciągają do nich rękę, jak do dobrego wujaszka, i wszystkim sie nalezy, a potem pluja. Jest mnóstwo pomocy, o której sie nawet nie mówi,

    Podobny obraz to z ta inspiracja Amerykanów .. jak z Polaków gdy przychodzi ich winić za decyzje pozwalające na grabierze Polski. Trzeba sie najpierw zastanowić kto to tak naprawdę rządzi, a to niebezpiecznie: by otworzyć usta aby wypowiedzieć głośno.
    Wina zaś pośrednia: w tym kogo sie poparło, albo bezwiednie dopuściło, aby zasiadł na „wielkoksiążecym tronie”.

    Odwiedzając USA spotkałam sie z niezwykła uprzejmoscia i pomocą spotkanych Amerykanów, wsród których są przedstawiciele wszystkich nacji i religii, ktorzy czuja sie Amerykanami – ale to nie naród. Obok wielkich fortun mnóstwo średniaków i biedy – tak jak teraz mamy to w Polsce.
    Ludzie, na świecie, nie zdają sobie sprawy z tego ile biedy w Ameryce, ilu straciło prace, domy etc. bo krąży mit, a wokół tego mitu gromadzi sie zazdrość … a za nią nawet nienawiść. Obama osłabił Amerykę ale nie tylko on.

   • Krzysztof pisze:

    W swojej wypowiedzi pisząc Amerykanie miałem namyśli państwo nie ludzi, którzy tam żyją. Chodź oni też nie są całkiem bez winy…

 7. Monika pisze:

  Dlaczego nie będzie debaty Komorowski – Duda?
  „Komorowski trzy razy wolniej czyta, niż Duda mówi. Może być również problem krzesła – Duda usiądzie, a Komorowski będzie na krześle stał.” – pisze Janusz Wojciechowski.
  http://wpolityce.pl/polityka/241055-dlaczego-nie-bedzie-debaty-komorowski-duda-bo-komorowski-trzy-razy-wolniej-czyta-niz-duda-mowi

  • wobroniewiary pisze:

   Dziś on zawita w Chełmie, ale mu z o. Jerzym Gardą przygotowaliśmy transparenty, ale opublikuję dopiero u nas ok. 16-00, coby on i jego POplecznicy zawczasu nie widzieli. O. Jerzy jest po prostu niesamowity
   Będzie m.in. zdjęcie jak ten przyjmuje Pana Jezusa i napis NON POSSUMUS

 8. pielgrzym Mariusz pisze:

  http://niezalezna.pl/66123-kim-jest-specjalista-od-kur-przemowienie-komorowskiego-przejdzie-do-historii
  Tu wizyta w moim Lublinie, i dziś idzie w świat z Lublina czerwony dziad !!!
  czekam na Chełm

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s