O. Jerzy Garda na dzisiejszym spotkaniu wyborczym: Non possumus dla Eucharystii przez prezydenta Komorowskiego

Na powitanie Bronisława Komorowskiego podczas jego podróży w ramach kampanii wyborczej ojciec Jerzy Garda  przygotował na dziś m.in. takie oto transparenty:

transparent 1

i drugi transparent:

transparent 2

Reszta po zakończeniu  spotkania i nadesłaniu mi zdjęć (gdyż z powodu choroby nie mogę wziąć osobistego udziału, ale mogłam włożyć swój udział w zaprojektowanie tych transparentów)

O. Jerzy jest znany z obrony Radia Maryja i TV TRWAM a dziś w obronie Eucharystii przed ekskomunikowanym prezydentem:

Przypomnijmy:
1) O. Jerzy Garda – Stanowcze „NIE” dla instrumentalnego traktowania Eucharystii przez ludzi, których ewidentnym przykładem jest pan prezydent RP
2) więcej: kliknij

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

 

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

75 odpowiedzi na „O. Jerzy Garda na dzisiejszym spotkaniu wyborczym: Non possumus dla Eucharystii przez prezydenta Komorowskiego

 1. Magdalena pisze:

  Krzyki, gwizdy, czyli Komorowski w Lublinie. „Gdzie masz słownik”, „Precz z Lublina”
  http://niezalezna.pl/66115-krzyki-gwizdy-czyli-komorowski-w-lublinie-gdzie-masz-slownik-precz-z-lublina

 2. Jerzy pisze:

  O baczności na siebie – takim tytułem opatrzył św. Ignacy dzisiejsze maksymy, dając takie motto: „Apostoł niechaj pamięta, że ma nie ze złotem, ale z błotem do czynienia i uwagę na siebie niechaj zdwoi, aby sam nie nabawił się choroby, z której innych usiłuje wybawić”.

  Któż się dzisiaj kryje pod słowem „Apostoł”? Przeczytajmy do końca z uwagą resztę maksym, może nam się coś wyjaśni:

  „Nie zdrowym potrzeba lekarza, ale chorym – napisał Ewangelista Łukasz (5, 41). Gdzie zepsucie większe, zaraza silniejsza, tam niechaj spieszy pierwszy zarówno ciał, jak i duszy biegły lekarz, z całą jednak ostrożnością, aby się sam nie nabawił choroby.
  Jeśli łowca pereł topi się, jeśli lekarz ginie uzdrawiając chorego, to nie jest to pływanie ani leczenie, a szaleństwo. To samo jest, jeśli ktoś swoją duszę plami, w czasie gdy inną oczyszcza.

  Niezwykłej cnoty być winien, kto chce pracę swoją na nawracanie grzeszników poświęcić. Wielka to rzecz, którą podejmuje i niebezpieczna. Potrzeba, żeby był silnie w dobru ugruntowany, inaczej zamiast zmniejszyć zło swoimi staraniami, powiększy tylko liczbę występnych.

  Jeśli w karbach swoich namiętności nie trzymasz, to lękaj się upadku. do którego i przykład cię otaczających pociąga i własna natura pobudza. Łatwo jest spaść do piekła.

  Tyle św. Ignacy, a ja dopowiem: a kto dzisiaj w piekło wierzy? Jeśli już na coś liczy, to tylko na nieskończone miłosierdzie. Jak sam tytuł mówi, baczność mamy mieć na siebie i wierząc w miłosierdzie nie zapominać o piekle, to zrozumiałe. Ale czy tylko sobie chcielibyśmy przypisać te mądre maksymy. Skoro wpis jest przed wyborczy, a zadedykowałbym go zarówno wybieranym jak i wybierającym. Wybieranym wszystkim bez wyjątku, a wybierającym z dodatkową przestrogą: z jakim przestajesz (to zn. na kogo głosujesz), takim się stajesz (do takiego się upodobniasz). Uważaj byś wybierając nie tylko w błoto, ale w g …. nie wpadł. Nie głosując już siedzisz w bagnie, którego nie zamierzasz opuścić.
  Króluj nam Chryste!

 3. O. Jerzy Garda – cała przedwyborcza prawda: o (nie)rządzie, zabójczych ideologiach, o zabójstwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

  Link do wpisu:
  https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2014/10/19/o-jerzy-garda-cala-przedwyborcza-prawda-o-nierzadzie-zabojczych-ideologiach-o-zabojstwie-bl-ks-jerzego-popieluszki-nowe-wazne-fakty/

 4. kasiaJa pisze:

  Uniwersytet prowadzi badania… zabijając dzieci!
  Uczelnia na Hawajach rekrutuje dziewczęta w wieku od 14 lat wzwyż na potrzeby „badania”. „Badanie” zakłada zabicie dziecka, by testować na matce skuteczność środka na krwawienie…

  Uczelnia na Hawajach rekrutuje dziewczęta w wieku od 14 lat wzwyż na potrzeby „badania”. Chodzi tu o stwierdzenie, czy oksytocyna może doprowadzić do redukcji krwawienia kobiet po przeprowadzeniu aborcji. By to badanie wykonać, trzeba będzie zabijać dzieci – i właśnie do tego potrzebne są hawajskiej uczelni dziewczęta i kobiety w ciąży.

  Badanie jest prowadzone we współpracy Uniwersytetu Waszyngtonu w Seattle. Zarówno ta uczelnia, jak i uczelnia hawajska, są placówkami państwowymi.

  W „badaniu” uczestniczyć będą kobiety w drugim trymestrze ciąży. To oznacza, że ich dzieciom zostanie podany środek zatrzymujący pracę serca. Następnego dnia albo nastąpi poronienie, albo „lekarz” wydobędzie ciało dziecka z łona matki – po kawałku.

  Badanie obejmie dzieci w wieku od 18 do 24 tygodni. Tymczasem dzieci najprawdopodobniej już od 20 tygodnia czują ból. Szereg badań na ten temat wykazał, że dzieci reagowały na bolesne impulsy. Oczywiście to poboczna kwestia, bo tak naprawdę nie ma znaczenia dla stwierdzenia, czy aborcja jest moralna.

  To, do czego ma dojść na hawajskiej uczelni, jest niezbitym dowodem na głęboką degenerację zachodniej cywilizacji. Powodowanie śmierci u istot ludzkich tylko po to, by przeprowadzić badania, musi przywoływać skojarzenia z medyczną praktyką „lekarzy” w III Rzeszy. Mamy do czynienia z dokładnie tą samą, skrajnie głęboką pogardą dla istot ludzkich. Jedyna różnica polega na tym, że dziś nie uważa się nienarodzonych dzieci za „podludzi”, ale po prostu radykalnie odmawia im się jakiegokolwiek człowieczeństwa.
  http://www.fronda.pl/a/uniwersytet-prowadzi-badania-zabijajac-dzieci,50123.html

 5. Maria Magdalena pisze:

  Jeden swego czasu pierniczył „Sabo nie idź tą drogą” (pijany Kwaśniewski) a drugi dziś darł się „nie chcemy specjalistów od kur” (naćpany czy na kacu?)
  O co mu chodzi?

 6. Maria Magdalena pisze:

 7. Marek pisze:

  Kim jest specjalista od kur? To przemówienie Komorowskiego przejdzie do historii!

  Bronisław Komorowski gościł dziś z Bronkobusem w Lublinie. Prezydent został wygwizdany i wyśmiany, a w jego słowach wciąż przewijał się tajemniczy wątek „specjalisty od kur”. Skrócona wersja wystąpienia Komorowskiego robi furorę w internecie – powstają już memy i dowcipy. No i wszyscy pytają: kim jest specjalista od kur?

  Oto dwuminutowy skrót lubelskiego wystąpienia Komorowskiego. Każe ono poważnie zastanowić się nad stanem umysłowym prezydenta: http://niezalezna.pl/66123-kim-jest-specjalista-od-kur-przemowienie-komorowskiego-przejdzie-do-historii

 8. Maria Magdalena pisze:

  SKANDAL! Sąd uznał że można nawoływać do zabicia Jarosława Kaczyńskiego
  „Nie jest czynem zabronionym nawoływanie do zabicia i wypatroszenia Jarosława Kaczyńskiego przez posła Palikota. Należy, to traktować jako dobry żart” – tak mówi sąd!

  W dniu dzisiejszym, tj. 16.04.2015 r. Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa, XIV Wydział Karny, sygnatura akt XIV Kp 543/15 (ul. Ogrodowa 51 a) postanowił:

  odrzucić zażalenie Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocy na postanowienie Prokuratury Rejonowej Warszawa Mokotów w sprawie odmowy wszczęcia śledztwa w sprawie nawoływania do zabicia Jarosława Kaczyńskiego przez posła Janusza Palikota.
  Sąd uznał, że słowa Palikota nie zalicza się do czynów zabronionych i należy je traktować jako dobry żart
  apowiedzi zabicia byłego premiera RP Jarosława Kaczyńskiego przez posła Janusza Palikota.

  Dowodem na to jest film na YouTube pod tytułem:

  „Zastrzelimy Kaczyńskiego”.

  Link do powyższego filmu jest następujący:

  Powyższy film pokazuje wypowiedź posła Janusza Palikota dla przedstawicieli mediów.

  Janusz Palikot wypowiedział szokujące słowa, cytuję: „…Zastrzelimy Jarosława Kaczyńskiego. Wypatroszymy i jego skórę wystawimy na sprzedaż w Europie”.

  Powyższa wypowiedz była publikowana w wielu mediach i spotkała się z bardzo ostrą krytyką wielu osób.

 9. wobroniewiary pisze:

  Jałowiczor: Krętactwa Brauna, Węgrzyna i Nocne Wilki
  Wiktor Węgrzyn spotkał jakichś motocyklistów w Petersburgu, ale nie wie, czy to były „Nocne Wilki”. Nie wie też, czy poznał ich szefa, Alekandra Załdostanowa. Jednak pisze w ich obronie do polskiego MSZ.

  Komandor Rajdu Katyńskiego Wiktor Węgrzyn obstaje przy swoim. Zamierza przywitać w Polsce rosyjskich motocyklistów z grupy „Nocne Wilki”. Ma przy tym oficjalne poparcie Grzegorza Brauna, którego kampanię prezydencką prowadzi. Po pierwszych deklaracjach w obronie „Wilków” można się było zastanawiać, czy Węgrzyn zdaje sobie sprawę, co robi. Moje wątpliwości czwartkowa konferencja z udziałem Brauna i Węgrzyna niestety całkowicie rozwiała.
  http://www.fronda.pl/a/jalowiczor-kretactwa-brauna-wegrzyna-i-nocne-wilki,50141.html

  • Krzysztof pisze:

   Nie wiem dla czego te sprawę tak upolityczniono. Jeśli jakaś grupa motocyklistów chce sobie jechać, niech sobie jedzie. Polscy motorzyści też jeżdżą po całym świecie i jakoś nikt z tego polityki nie robi.
   Nie rozumiem całej tej afery.

   • wobroniewiary pisze:

    Poczytaj o nocnych wilkach, o tym jak czczą Stalina i innych komunistycznych zbrodniarzy, o ich udziale w zajęciu przez Rosję części Ukrainy a będziesz wiedział dlaczego się o nich mówi. Gdyby to byli zwykli motocykliści (turyści) nie miałbym i ja nic przeciw ich przejazdowi ale oni przyjeżdżają czcić zbrodniarzy którzy zamordowali tysiące Polaków, żołnierzy AK, mają złożyć kwiaty pod pomnikiem sowieckiego zbrodniarza, pomnikiem którego nie powinno u nas w ogóle być, chyba że tylko na zasadzie pamięci o jego zbrodniach dokonanych na AK-owcach.
    Pozwalałbyś na to gdyby ktoś przed twoim domem stawiał pomnik komuś, kto dokonał morderstwa w twojej rodzinie, a po latach czciciele tego mordercy składali by pod jago pomnikiem kwiaty? ja nie, ja bym chciał by tu stał pomnik ofiar nie katów.

   • Adminka pisze:

    Nie mogę zrozumieć jak nagle Patriotom i Polakom nie przeszkadzają „nocne wilki”.
    Jako owieczka Boża wystrzegam się tej watahy
    Nie przeszkadzają, tylko dlatego, że pan Braun jest w tle?
    Przecież trzeba być politycznie chorym by pisać, że nic się nie stało!!
    Oby pan Braun nie okazał się drugim koniem trojańskim prawicy jak swego czasu Giertych, na którego też niestety swego czasu głosowałam bo był taki poprawny religijnie i politycznie, ba, był taki och i ach a teraz wyszło szydło z worka

   • Krzysztof pisze:

    To, że takie pomniki u nas są, jest tylko oznaką naszej słabości, nie potrafimy u siebie zrobić porządków od wielu lat, to mamy.
    Powinniśmy się bić w pierś, bo to nasza wina.

    Niestety wielu Rosjan czci Stalina i komunistów. Obawiam się nawet, że wielu Polaków wychwala jeszcze komunę. Ostatnio jak BUSem jechałem to dwóch dziadków zachwalało jak to za komuny było pięknie i fajnie. Czy mam tym ludziom zabronić jeździć po Polsce? zamknąć ich pod kluczem, bo zachwalają komunę?

    Jadą uczcić swoich bohaterów, którzy dla nas są mordercami. Działa to w obydwie strony, my czcimy naszych bohaterów, którzy dla innych państw są mordercami. Jest to normalne, taka historia.
    Np. my czcimy husarię, która zdobyła Moskwę i ją spaliła i tutaj potrzeba nam wspólnego dialogu, a nie przepychanek.
    Dziwi mnie też fałszywość Polaków, którzy zachwalają i pomagają Ukraińcom hołdującym Banderowcom i innym mordercom i nie widzimy w tym problemu, natomiast u Rosjan problem widzimy, czy zachwalamy Niemców, zapominając ilu Polaków mają na sumieniu. Zagrożenia ze strony Niemców nie widzimy, chodź najazdy na Polskę to sport narodowy.

    Wydaje mi się, że lepiej jest pozwolić takim ludziom wjeżdżać do nas i ewangelizować ich oraz uczyć ich historii, niż wypinać się na nich. Co zwiększy tylko niechęć do Polaków wśród Rosjan, takie przepychanki tylko będą zaogniać nasze relacje. Co może w końcu doprowadzić do wojny. Nie wiem dla czego Polakom tak śpieszno do wojny? Co chcemy udowodnić, że jesteśmy lepsi od Rosjan? Powinniśmy się modlić za nich i ich ewangelizować, a nie szukać zaczepki.

    Nie rozumiem upolitycznienia, jeśli ci ludzie nie złamali Polskiego prawa mają wszelkie wymagane dokumenty, które pozwalają im wjechać na nasze terytorium to co mają do tego politycy? Jest to sprawa celników, bo muszą sprawdzić każdego, oraz policji, bo musi dopilnować porządku. I jeśli celnicy lub policja nie zgodzi się na wjazd tak licznej grupy to ok, mają do tego prawo. Nie widzę tutaj jednak miejsca dla polityków, co im do tego, że do Polski wjeżdża Rosjanin czczący komunę. Przecież tacy Rosjanie codziennie przekraczają naszą granicę, nagle politycy się obudzili. Znajomy Rosjanin od 30 lat przyjeżdża do mojego miasta handlować i dopiero teraz politykom przeszkadzają jego przekonania polityczne, dla czego?

    • wobroniewiary pisze:

     Mimo wszystko – proszę aby słowa Polak, Polka, Polska, Msza św. Komunia Św. Bóg, Jezus, Kościół (nie jako budynek ale jako organizacja) i Różaniec (jako modlitwa a nie przedmiot) zawsze pisać z wielkiej litery. Przez szacunek.
     Stąd dokonam edycji (zawsze to robię jak te słowa widzę z malej litery)

   • Krzysztof pisze:

    „Jako owieczka Boża wystrzegam się tej watahy” Ja wolę się modlić za nich i ich ewangelizować. Przykład biorę od Pana Jezusa, który pił i jadł z celnikami i prostytutkami, bo lekarza potrzebują nie ci co się dobrze mają.

    „Nie przeszkadzają, tylko dlatego, że pan Braun jest w tle?”
    Pan Brał nie ma tu nic do rzeczy, szukam po prostu prawdy. Co ma polityk do tego kto może wjechać, a kto nie, skoro i tak nie ma na to wpływu. Pani Premier Kopacz już się wypowiedziała, że nie chce tej grupy, ale co ona może? Jeśli celnicy ich wpuszczą, to i tak wjadą. Chyba, że sobie nie załatwią papierów, bo zdaje się, że mają z tym problemy.

    Cóż ty uważasz, że koniem trojańskim jest Braun, a ja że PiS mam prawo mieć takie przekonanie, przyglądam się tej partii od samego jej powstania. Natomiast PO nie ukrywa się ze swoimi antypolskimi i antychrześcijańskimi przekonaniami.
    Co do pana Giertycha to masz rację, to farbowany lis. Jego i Kaczyńskich poparł nawet o. Rydzyk, który dość mocno się pomylił. Błądzić jest rzeczą ludzką, szkoda tylko, że Polacy nie wyciągają wniosków i nie uczą się na błędach.

    Powiedzenie „mądry Polak po szkodzie” jest fałszywe, jesteśmy głupi przed jak i po szkodzie, ciągle robimy te same błędy i oczekujemy innych rezultatów.

    • wobroniewiary pisze:

     „Przykład biorę od Pana Jezusa, który pił i jadł z celnikami i prostytutkami, bo lekarza potrzebują nie ci co się dobrze mają.”

     Ale Pan Jezus mówił im „idź i nie grzesz więcej” !!!

   • Marek pisze:

    @Krzysztof, „szkoda tylko, że Polacy nie wyciągają wniosków i nie uczą się na błędach.”

    Uczą się uczą ale jak widać nie wszyscy, też kiedyś głosowałem na Giertycha, nie ukrywam tego że to był mój wielki błąd, ale drugi raz na drugiego farbowanego lisa Brauna nabrać się nie dam i to jest właśnie nauka i wyciąganie wniosków z błędów popełnionych w przeszłości.

   • Krzysztof pisze:

    @wobroniewiary – oczywiście, że mówił, żeby nie grzeszyli więcej. Najpierw jednak im przebaczał i nauczał. Czy my Polacy jesteśmy w stanie przebaczyć Rosji?
    Bez przebaczenia nie będzie pojednania.

    @Marek – każdy ma wolną wolę i będzie głosował na tego kogo chce. Ja jeszcze nie zdecydowałem na kogo oddam swój głos. Proszę Boga o to, aby mi wskazał na kogo mam głosować, jeśli nie usłyszę głosu Boga, to nie pójdę na wybory.

   • Krzysztof pisze:

    @Marku, a mogę ci zadać pytanie?, czy wiedząc, że:

    „Pan Jezus demokratycznie na śmierć skazany
    Historia uczy, że chrześcijaństwa nie da się pogodzić z demokracją. Prawdy tej wielokrotnie dowiedziono, dogłębnie ją zanalizowano, wnioski z tego płynące przez stulecia ogłaszano, a mimo to niesłabnąca armia „chrześcijańskich demokratów” usilnie dąży do zaślubienia owych dwóch organizmów nie bacząc, iż tworzy hybrydę – byt sztuczny, śmieszny i jałowy.”
    Cytat pochodzi z wpisu
    https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2015/04/02/swiete-triduum-paschalne/

    Wszyscy kandydaci oprócz chyba dwóch są demokratami. Czy pomimo wielowiekowego nauczania kościoła głosujesz na demokratów i jesteś za demokracją?
    Czy może z tego wiekowego nauczania wyciągnąłeś wnioski i głosujesz na monarchistę? bo chyba nie startuje teokrata?
    Czy partia, na którą głosowałeś ostatnio jest za demokracją?
    Czy kandydat na prezydenta, na którego będziesz głosował jest demokratą?

   • Marek pisze:

    Krzysztofie, myślę że nie zrozumiałeś o co chodzi z tym pogodzeniem demokracji i chrześcijaństwa, otóż w chrześcijaństwie i w Kościele demokracji być nie może to jest jasne, nie będziemy przecież rozpisywać powszechnych wyborów na papieża gdzie każdy by mógł kandydować, ani też nie poddamy głosowaniu czy przestrzegać wszystkie Przykazania Dekalogu czy tylko te które się komuś podobają, chodzi o to, że wiara chrześcijańska powinna być widoczna w demokratycznym ustanawianiu praw cywilnych np. praca w niedzielę, programy nauczania w szkole i wiele, wiele innych dziedzin naszego codziennego życia. Chrześcijanin nie może być chrześcijaninem tylko w domu po pracy (np. w sejmie) czy podczas „odwiedzenia” kościoła bo wszyscy idą, chrześcijanin musi być nim zawsze i wszędzie także podczas podejmowania demokratycznych wyborów.
    Nie głosowałem i nie będę głosował na monarchistów bo to tylko taka pusta nazwa, a w istocie wszyscy monarchiści to też demokraci.
    Król Belgii podpisał zbrodniczą ustawę, a to też monarchia i to jaka, pełną gębą, a co robi monarchista? podpisuje ustawę o rozszerzeniu eutanazji na nieletnich: http://www.pch24.pl/krol-belgii-podpisal-zbrodnicza-ustawe,21453,i.html
    Głosuję na ludzi którzy są demokratami ale nie mówią że nimi nie są, zaś do tej demokracji starają się wprowadzać chrześcijańskie wartości, w tych wyborach prezydenckich zagłosuję na dr. Andrzeja Dudę i jestem pewny że się nie zawiodę.
    A tak nawiasem, monarchista startuje w demokratycznych wyborach? co za obłuda, jak można być przeciwnikiem demokracji a jednocześnie korzystać z jednego z jej podstawowych narzędzi jakim są demokratyczne wybory.
    A jeśli wygra to co? wprowadzi tak silną monarchię która pozbawi nas jakichkolwiek demokratycznych wyborów, nawet takiej demokratycznej umowy międzyludzkiej gdzie z sąsiadem ustalimy szerokość drogi? to będzie to wtedy dyktatura nie monarchia.
    Do Kościoła demokracji wprowadzać nie można ale Kościół do demokracji, do naszych codziennych wyborów i naszych demokratycznych umów jak najbardziej tak.
    Przykładem takiej demokratycznej umowy może być program nauczania w szkole, treści z którymi się zgadzamy, przepuszczamy, ale treści którym nasza wiara, Kościół i Jego nauczanie mówi nie, demokratycznie blokujemy i już nasze dzieci nie będą uczone o rodzicu A i rodzicu B, po to właśnie jest demokracja, po to właśnie Kościół powinien brać czynny udział w demokracji i jej ustaleniach i wyborach.

    Krzysztof, kto powiedział: „nie róbmy polityki bez Chrystusa”?

   • Krzysztof pisze:

    @Marek „A tak nawiasem, monarchista startuje w demokratycznych wyborach? co za obłuda, jak można być przeciwnikiem demokracji a jednocześnie korzystać z jednego z jej podstawowych narzędzi jakim są demokratyczne wybory.”

    Nie obłuda, tylko jeśli w takim systemie żyjemy to musimy działać zgodnie z jego zasadami, inaczej można trafić do więzienia, chyba, że ma większą armię niż nasze państwo. Jestem przeciwny Podatkowi PIT i CIT uważam, że nie powinien istnieć bo łamie przykazanie Boże „nie kradnij” oraz jest grzechem wołającym o pomstę do nieba, ale już to widzę, że tego podatku nie zapłacę. Czy to znaczy, że jestem obłudny, bo działam zgodnie z systemem, który mi się nie podoba? Czy może, bo nie mam wyjścia? Poza tym uważam, że każdy kto głosuje na partię popierającą podatek dochodowy ma grzech ciężki, dla tego nie mogę z czystym sumieniem zagłosować na taką partię. Widzę, że tobie to nie przeszkadza.

    Dla czego nie da się stworzyć systemu podobnego jak w naszym Kościele?.
    Kościół udowodnił, że demokracja jest zła, ale ludzie zaczęli oddzielać Kościół od polityki. Ja jednak mam ogromny problem z oddzieleniem Kościoła od polityki. I jeśli nauczanie Kościoła mówi, że demokracja jest zła ,to dla mnie jest zła. I oddzielanie, że zła jest w Kościele ale u świeckich jest dobra, mnie nie przekonuje.

    Skoro zwykły Kowalski nie jest w stanie wybrać demokratycznie Papierza, to czy jest w stanie demokratycznie wybrać prezydenta?
    Słuchając wypowiedzi ludzi „dla czego głosują na swojego kandydata” (w filmie poniżej) nie jestem w stanie uwierzyć, że przeciętny Kowalski zna się na polityce, ekonomii, gospodarce, społeczeństwie, dyplomacji zagranicznej itp. aby mógł wybrać prezydenta i partię, która będzie decydować o losie kilkudziesięciu milionów ludzi.

    Nie jestem monarchistą prędzej można mnie nazwać teokratą, uważam też, że w Europie nie ma monarchy, który by, rządził swoim królestwem samodzielnie i tak jak chce, każdy król ma bardziej lub mniej ograniczone możliwości działania.
    Nie jestem demokratą, bo zbyt długo oglądam jak ludzie demokratycznie niszczą nasze państwo.

    Dzięki Marku za odpowiedz, w końcu jakaś dyskusja, przeczytam jeszcze raz to co napisałeś / napiszesz i mocno się nad tym zastanowię.
    Na pewno jeśli będziesz mieć czas chciałbym abyś odpowiedział mi też na pytanie dla czego głosujesz na socjalistów, skoro Kościół uznał, że socjalizm jest niezgodny z jego nauczaniem i że bycie Chrześcijaninem – socjalistą wyklucza się samo z siebie. Pisze o tym choćby Pius XI w encyklice Quadragesimo anno.

   • Marek pisze:

    Krzysztof, napisałem ci długi komentarz ale go wcięło, więc krótko,
    Popieram partię dla której sprawy socjalne to jedne z ważniejszych i pilniejszych spraw do naprawy w Polsce a jedną z pierwszych spraw jakie chce zmienić kandydat na prezydenta to naprawa to co zepsuł Komorowski, czyli obniżenie wieku emerytalnego tak jak było wcześniej bo to co jest teraz to chyba kpina z ludzi starszych.
    Można nas nazywać socjalistami, oszołomami czy moherami, jednak ci co tak mówią niech nie mieszają opieki socjalnej nad starszymi i chorymi z socjalizmem w wydaniu komunistycznym bo nie mają zielonego pojęcia o czym mówią.

 10. wobroniewiary pisze:

  http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/241146-to-ma-byc-nowy-wymiar-edukacji-kulturowej-przygotowana-na-zlecenie-msz-aplikacja-ma-inspirowac-pierdzaca-baba-i-smierdzacym-chlopem
  To ma być nowy wymiar edukacji kulturowej! Przygotowana na zlecenie MSZ aplikacja ma inspirować „pierdzącą babą” i „śmierdzącym chłopem”

  Polska Inspiruje” to aplikacja przygotowana na zlecenie MSZ dla polskich dzieci mieszkających za granicą.

  To podróż w czasie i spotkania z Polakami, których osiągnięcia zna cały świat. Dzięki atrakcyjnym i zabawnym treściom Twoje dziecko pozna kulturę polską, dziedzictwo narodowe i rozwinie mowę ojczystą.

  —czytamy w opisie gry na stronie rodziceprzyszlosci.pl.

  Czy rzeczywiście kulturę polska poznać można przez „pierdzącą babę” i „śmierdzącego chłopa”?

  • wobroniewiary pisze:

   Jedna z internautek pisze „a może za wzór posłużyła para prezydencka”?
   Nie dziwię się, komentarz rozłożył mnie na łopatki 😀

   • Maggie pisze:

    Możliwe, ze wzor,na obrazku, wzięty z samej góry,
    bo obok waniajacych: baby i chłopa, nie ma drobiu,
    wiec daja do myslenia, ze to: nie specjaliści od kury,
    Zaś salonowo-reprezentacyjne maniery,
    zarejestrowały niedawno w Japonii kamery..

   • Sylwia pisze:

    😀 😀

   • Maggie pisze:

    Po wizycie w Kazimierzu, wiadomo czemu baba wskazuje noge, ktora uniosła.
    Teraz wypada razem, z ta para, zaśpiewać:

    Miała baba koguta, koguta, koguta.
    Wsadzila go do buta, do buta – hej!
    Oj, mój miły kogucie, kogucie, kogucie,
    kogucie, kogucie
    czy ci dobrze w tym bucie, w tym bucie,
    w tym bucie, w tym bucie, w tym bucie?
    Hej!

   • Maggie pisze:

    Z kogutem, wpadka (!) – po raz ktory?
    bo czyż nie widza koniunktury,
    ci: co lubia prezydenckie „wice”,
    wszak indor lepszy .. na zagranicę!
    Pieczony taki, co jest na stole,
    nie zaś kogut, w jakimś rosole.
    Więc moze, zwrotka, ta o indorze,
    co siedzi, wsadzony (przez babę), w worze.

    Atrakcyjnoscia ten poster słaby,
    moze by dodać doń..chłopo-baby?
    – a zaraz, szybko, jak na komendę,
    poparcie doda wiadomy gender.
    Za wzór maja ta z parlamenta,
    no i jest cacy, sprawa zamknięta.
    To zaproszenie jeszcze skorzysta,
    gdy u chłopo-baby wyborna czysta.

  • Maria z Warszawy pisze:

   Rzeczywiście kultura na najwyższym poziomie. Widać, że urzędnicy MSZ tylko to zapamiętali jako swoje korzenie. No cóż………….

   • Maggie pisze:

    @Maria z Warszawy:
    To nie ich urzednicze korzenie
    lecz nawykowe w stołki (sorry) pier…..e.
    Nic przecież złego, gdy ze wsi pochodzi,
    ale ze stołek zajmuje i … tylko smrodzi.
    Czy jak u tych z MEN, tutaj, z MSZ-eta
    był to roboty cel, plon, i zaleta?
    Aby wydajność odróżnić od zera,
    patrzeć jak wsadza wnet i gendera.

 11. Maria Magdalena pisze:

 12. Monika pisze:

  „Dziś krzyczano pręzydętowi „na Mazury macać kury”, a więc to Komorowski jest tym specjalistą od kur. Krzyczał, ze czas specjalistów od kur już minął. Czyli co? Koniec jego rządów” jak Ewa pisze na fb

  • wobroniewiary pisze:

   😀 😀 😀
   Nie wiem który przedrostek tu bardziej pasuje -on jest (na) czy (po)rąbany 😀

   • Maria z Warszawy pisze:

    Ewo sądzę, że on jest nie tylko solidnie „narąbany” jak i „porąbany” osobiście wolałabym aby był również „po zażyciu”
    Życzę Ci zdrowia bo sama od dłuższego czasu mam poważne problemy ze zdrowiem

   • Maggie pisze:

    Jeśli ma kaca, to i kury maca,
    choc zastrzegł sie z góry,
    ze w niełaskach u niego
    jest ..specjalista od kury.

    Takie wychodzą mu gafy i bzdurki,
    jakby pociągał go ktos …za sznurki.

 13. Sylwia pisze:

  Maggie mistrzostwo sama to ułożyłaś ? 😀 to tak trafne że nic nie trzeba dodawać .

 14. wobroniewiary pisze:

  Jestem politycznym barbarzyńcą 😀
  Tak wczoraj Komorowski nazwał u nas w mieście tych, którzy wyśmiewają i obrażają głowę państwa

 15. Jurek pisze:

  Wczoraj do Chełma zawitały dwa autokary, w jednym Komorowski a w drugim publika przywieziona z Lublina. Oni wiedzą, że poparcie słabnie i dlatego wożą swoją publikę. Gdy jeden z mieszkańców zapytał strażników miejskich czy autokar ma zezwolenie na wjazd do zamkniętej dla ruchu strefy, został spisany a telefon, którym to nagrywał, skonfiskowano mu.
  Ojciec Garda też to widział, rozmawialiśmy o tym tam na miejscu i nie kryliśmy swego oburzenia

  • wobroniewiary pisze:

   Tak, wiem o tym. To chora i bolesna prawda.

  • Krzysztof pisze:

   Ze swoją publiką jeżdżą wszystkie partie, które pobierają pieniądze z podatków na swoje utrzymanie. Mój szwagier był członkiem PiS i zawsze miał zapewniony autokar i wyżywienie za darmo, a nawet płacono jemu, aby tylko pojechał. Jak sam mówił, zawsze to opłaca się jemu wziąć urlop i pojechać, kilka godzin postać, bo miał z tego pieniądze i możliwości awansu.
   To normalna praktyka każdej partii, która ma pieniądze z budżetu. Jedynie odcięcie partii od tych pieniędzy może spowodować, że jeździć będą ci, którym na tym zależy.

   • wobroniewiary pisze:

    O. Jerzy Garda nie pobiera żadnej kasy a jeździ gdzie trzeba, i mówi zawsze to samo.
    Nie będę z Tobą dyskutować tylko w Panu Jezusie poprawie wyżej pana z wielkiej, bo wciąż nie słuchasz co się mówi i prosi.

   • Krzysztof pisze:

    Ciesze się ze o. Jerzy Garda robi co trzeba, popieram jego działanie i gdybym mieszkał w Lublinie przyłączyłbym się do niego. Tak samo jak wy uważam, że PO i Komorowski bardzo nam szkodzi, smuci się moje serce jak widzę co robią.

    Co do tego, że napisałem coś z małej litery, przepraszam, niestety często robię takie błędy, nie jest to jednak specjalnie, po prostu mylę się. Proszę o wybaczenie.

 16. Krzysztof pisze:

  Oj, strzelam dziś gafę za gafą 😀
  Tak czy inaczej z Przemyśla mam wszędzie daleko 😀
  Może gdybym miał pieniądze byłbym bardziej mobilny, niestety od jakiegoś czasu ledwie wychodzę na swoje. Szkoda, bo z tego co widzę, to znowu nie będę miał pieniędzy na rekolekcje. Ale może to i lepiej bo trochę się boję, że mnie tam zamkniecie w jakiejś starej szafie 😉

 17. Alina pisze:

  Na portalu którego nie lubicie, więc nazwy nie podaję , przeczytałam fenomenalny komentarz i go wklejam
  A ja o naszych rządzących trochę inaczej. Też swego czasu pogardzałam naszymi obecnymi rządzącymi, aż przeczytałam w Nowym Testamencie w Liście do Rzymian 13 , 1… „Każdy niech będzie poddany władzom, sprawującym rządy nad innymi. Nie ma bowiem władzy, która nie pochodziłaby od Boga, a te, które są, zostały ustanowione przez Boga. Kto więc przeciwstawia się władzy- przeciwstawia się porządkowi Bożemu. Ci zaś, którzy się przeciwstawili, ściągną na siebie wyrok potępienia”. Kto chce niech przeczyta sam dalej.

  Na obecną chwilę, obecne władze traktuje jako karę Boga dla narodu Polskiego, za nasze grzechy. A nie łudźmy się, że jesteśmy święci. Zwłaszcza my, od wieków naród chrześcijański, jako jedyny mający Maryję za Królową powinniśmy dawać świadectwo wiary innym. A co się dzieje wystarczy rozejrzeć się dookoła. Jezus od lat prosi o Akt Intronizacji w Polsce. Bądźmy szczerzy, czy jest on możliwy na obecną chwilę? Nigdy. Będzie tak jak było z intronizacją Maryi. Tutaj zacytuje ks. Natanka:” dopiero gdy królowi portki paliły się na dupie, ustanowił Maryję Królową Polski”. Niestety z Jezusem będzie podobnie. Dopiero wizja zagłady narodu i strach o własne dupska spowoduje, że ten akt zostanie dokonany. Jezus zresztą powiedział, że Polska w ostatniej godzinie wskoczy do właściwego pociągu. I te słowa są dla mnie jedyną nadzieją.
  Tak więc przestałam potępiać nasze władze. Ile ukradli, to ich sprawa. Nie zazdroszczę im żadnej ukradzionej złotówki. Jeśli wprowadzają bluźniercze prawa-tym bardziej mi ich żal. Życie szybko mija, a ja nie zamieniłabym się z nim nawet na te miliardy które ukradli, bo gdy staną przed Bogiem na sądzie … Już jakiś czas temu stwierdziłam, że wolę biedę z Bogiem, niż bogactwo z diabłem.
  Jest tylko jedyny sposób abyśmy mieli rządy prawych ludzi w Polsce. Tym sposobem jest modlitwa. Pokorna, cicha i ufna modlitwa.

 18. AnnaMaria pisze:

  @Alina pisze:Piszesz ze „Tak więc przestałam potępiać nasze władze. Ile ukradli, to ich sprawa.”

  Ale czy władza ktora wprowadziła takie straszne prawa, tyle nakradła i wepchneła wiekszosc narodu w biede, rozpacz z braku pracy, dostępu do leczenia dla onkologicznych lub rzadkich chorób, itd itp może naprawde pochodzic od Boga?
  Upodlili, wymordowali inteligencje i zdemoralizowali naród począwszy od końca II wojny światowej, bo to ciągle ta sama nacja przy władzy tylko nazwiska sie zmieniają i propaganda.
  Zdeptali i odebrali kolejnym generacjom podstawowe prawa do godnego życia jak człowiek, dane nam przez Boga.
  A teraz jeszcze zabijają zatrutą żywnoscią, lekarstwami ktore są trucizami, i wmawianiem kobietom że dziecko nienarodzone z wadami należy zabić, a najlepiej żeby używały środków poronnych już od nastolatek; więc zrobili dostepne w aptekach nawet małolatom.

  Długo by opowiadać tę straszliwą hstorię… o „władzy od Boga”….

  @Alina Myśle, że Bóg posługuje sie złem, dla swoich wiadomych celów ale to nie znaczy, że taka władza pochodzi od Boga bo to co ta władza zrobiła i robi jest całkowicie sprzeczne z jego przykazaniami.

  • Maggie pisze:

   Właśnie tak, zgadzam sie z Tobą AnnoMario: tam gdzie wprowadza sie prawa niezgodne z Bozymi Przykazaniam …i nie moze byc obojętności (!), bo to chodzi o wiecej niż o ziemskie majątki. Mówcie Tak, Tak albo Nie, Nie – nakazuje sam Jezus.

  • Maria z Warszawy pisze:

   AnnoMario historia lubi się powtarzać i to robi. Dzisiejsze czasy jako żywo przypominają mi „saskie ostatki”.

 19. em pisze:

  Czy wladza Napoleona , Lenina , Stalina , Hitlera , Mao czy Pol Pot’a , pochodzila od Boga ?
  Antychryst tez kiedys przejmie wladze..

 20. julia pisze:

  a co ma wspólnego z tym Pan Bóg ? jesli człowiek żyje w grzechu, Pan Bóg jedynie wycofuje się zostawiając takiego człowieka na pastwę tego co wybrał. Przecież to nie Pan Bóg wybrał Hitlera na przywódcę Niemiec, tylko sami ludzie, którzy opętani myślą NIetzschego, że Bóg umarł, znaleźli sobie nowego boga.
  Bardzo nie lubię jak się Boga oskarża za wszystko zło, kiedy on daje tylko dobro.
  Poza tym chodzi za mną taki obraz , że zło atakuje dobrych ludzi i dlatego oni cierpią. Bo zło nienawidzi dobra.

  • Maggie pisze:

   To prawda, ze zło nienawidzi dobra i często przekreca kota ogonem aby „cos” na tym zyskać i rosnac jak na drożdżach. Pycha jest wspaniała pozywka dla zła – ci wodzowie, wspomniani przez em są tego dowodem.

   Pare dni temu oglądałam film o Tremblince i stary Żyd, ktory przetrwał obozowa gehenne (a wykonywał tam „pomocnicze prace porządkowe”), pare razy powtórzył bluznierstwo, ze „Pan Bog nie istnieje, a jesli był, to chyba na urlopie” – i wrecz delektował sie tymi swoimi słowami, parokrotnie powtarzajac je przy paru okazjach. Zło z ktorym sie zetknął, a trafił przecież do piekła za zycia, odebrało mu rozum/oslepiło.
   Pomyślałam: nieszczesny, tys Go odrzucił i ukrzyzował i dlatego Go nie widzisz, a przecież to On cię uratował, gdy w strachu i trwodze ku Niemu sie zwracałes.

 21. Jerzy pisze:

  A czy diabeł, który kusił Jezusa pochodził od Boga?
  Jezus, Bóg – Człowiek rzekł mu paszoł won i nie kuś Pana Boga twego.
  I tak nam @Alino należy każdego dnia mówić.
  Im bardziej jesteśmy kuszeni biorąc przykład z Jezusa powtarzajmy: idź precz siło nieczysta.
  Króluj nam Chryste!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s