O. Antonello i o.Enrique: upadki w Duchu Świętym i jego owoce oraz skutki gaszenia Ducha Św.

PrzypominamyOjcowie Enrique i Antonello – Bóg objawia przez nich Swą moc . Słowa przepowiedni o Skrzatuszu potwierdza w Pile o. John Boshabora

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Pomoc duchowa i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

16 odpowiedzi na „O. Antonello i o.Enrique: upadki w Duchu Świętym i jego owoce oraz skutki gaszenia Ducha Św.

 1. Maggie pisze:

  Upadek a spoczynek to nie to samo, choć można spoczywać w upadku.

 2. katolik pisze:

  gdy demon opuści ciało opętanego stworzenia ono upada i leży w bezruchu ,,dochodząc do siebie ,, jesteście sługami demona głoszącymi herezję poganie

  • Marek pisze:

   Widzę „katoliku” że ty też upadłeś ale jeszcze nie doszedłeś do siebie, ale wiesz co, Pan Bóg jest dobry i miłosierny i na pewno ciebie też podniesie z upadku. Życzę ci tego.

 3. Bartek Łopieński pisze:

  Nasi ojcowie to bardzo mądrzy ludzie, warto ich słuchać.

 4. Adamo pisze:

  oto numer do Matki Boże z Medugorie 226789114 orędzie, dzwoniłem i jest z 25 Marca 2015r 🙂

 5. Monika pisze:

  Nick Vujicic przyjedzie do Polski.
  Spotkanie z Nickiem odbędzie się 30 kwietnia w Poznaniu
  pod hasłem: ” Życie bez ograniczeń”.
  Jeden z filmików: Nick Vujicic – Bez rąk, bez nóg, bez zmartwień – [Lektor PL] https://www.youtube.com/watch?v=mX5JfQgQcOU

 6. ks. Adam Skwarczyński pisze:

  Proszę wszystkich Czytelników dobrej woli o modlitwę w intencji mojej znajomej i jej rodziny, zwłaszcza o opamiętanie i nawrócenie dla jej męża i synów: Anatola, Pawła, Tomasza

 7. Sylwia pisze:

  Dziękuję za ten artykuł właśnie dziś tego potrzebowałam 🙂
  Widać że Duch Święty działa niesamowicie po przez tych kapłanów , oby ludzie zrozumieli że Duch Święty działa ,że jest on w każdym człowieku tylko trzeba go zaprosić do serca i powierzyć się mu całkowicie . Tak wielu ludzi nie rozumie tego , zagłuszają wszystko po przez inne uciechy a o Bożym Duchu nic nie wiedzą . Jednak muszę stwierdzić że też że coraz to więcej wspólnot zaczyna działać i bardzo się z tego cieszę , oby mi się kiedyś samej udało do takiej wejść !

  przedtem próbowałam zamieścić ten komentarz i internet zwariował ..

 8. BKCD pisze:

  Modlitwa uwielbienia czyni nas płodnymi. W ten sposób Papież skomentował taniec króla Dawida przed Arką Bożą, o którym słyszymy w dzisiejszym pierwszym czytaniu liturgicznym. Jak zaznaczył w homilii, ten ekstatyczny taniec był prawdziwą modlitwą uwielbienia i radości. Podobnie tańczyła Sara po narodzinach Izaaka. Franciszek zwrócił przy tym uwagę, że wprawdzie dość łatwo wyobrażamy sobie modlitwę prośby czy dziękczynienia, a nawet adoracji. Jednak nie jest to takie oczywiste w przypadku oddania chwały Bogu, czyli modlitwy uwielbienia.

  „Wielu mówi: «O, to jest dla tych z Odnowy w Duchu Świętym, nie dla wszystkich chrześcijan!» – mówił Papież. – Nie, modlitwa uwielbienia to modlitwa chrześcijańska dla nas wszystkich! Podczas Mszy, każdego dnia, gdy śpiewamy Święty, święty… To właśnie jest modlitwa uwielbienia: chwalimy Boga, bo jest wielki. I mówimy Mu piękne rzeczy, bo tak to czujemy. Ktoś powie: «A ja tak nie mogę. Ja muszę…». No dobra, umiesz krzyczeć, gdy twoja drużyna strzeli gola, a nie umiesz wyśpiewać chwały Panu? Nie umiesz trochę rozluźnić swojej powściągliwości, by to wyśpiewać? Wychwalanie Pana jest całkowicie bezinteresowne! Nie prosimy, nie dziękujemy: wielbimy!”.

  Jak zaznaczył Ojciec Święty, ta modlitwa z całego serca jest także „aktem sprawiedliwości wobec Boga, który jest naszym wielkim Bogiem”. Dlatego właśnie Dawid przed powracającą Arką Bożą radował się nie tylko duszą i sercem, ale także ciałem.

  „Tu możemy sobie postawić dobre pytanie: Jaka jest moja modlitwa uwielbienia? – kontynuował Franciszek. – Czy umiem wychwalać Pana? Umiem chwalić Pana, czy też odmawiam Chwała na wysokości albo Święty, święty jedynie ustami, a nie całym sercem? Co mówi mi tańczący Dawid czy Sara pląsająca z radości? Gdy Dawid wkracza do miasta, zaczyna się coś nowego: święto!”

  Papież ostrzegł zarazem przed powściągliwym formalizmem w modlitwie. Taką postawę zaprezentowała córka Saula Mikal, która wzgardziła swoim mężem Dawidem za jego taniec przed Arką Bożą.

  „Zadaję sobie pytanie, ileż razy my pogardzamy w sercu ludźmi dobrymi, którzy chwalą Boga jak umieją, spontanicznie, bo nie są wykształceni, nie przestrzegają formalnych zasad? – mówił dalej Ojciec Święty. – I spotykają się ze wzgardą. A Biblia mówi, że Mikal pozostała przez całe życie bezdzietna przez to. Co chce tutaj powiedzieć Słowo Boże? Że radość, modlitwa uwielbienia czyni nas płodnymi! Sara tańczyła w wielkim momencie swojej płodności w wieku dziewięćdziesięciu lat! Płodność, którą daje wychwalanie Pana, i bezinteresowność uwielbiania Pana. Ten mężczyzna czy ta kobieta, którzy wielbią Pana, którzy modlą się chwaląc Pana, którzy czują radość gdy odmawiają Chwała na wysokości, którzy radują się gdy śpiewają Święty, święty podczas Mszy, to mężczyzna czy kobieta płodni”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s