Śp. ks. kard. Francis George: „Ja umrę w łóżku, mój następca w więzieniu, a jego następca umrze jako męczennik na rynku”

„Ja umrę w łóżku, mój następca w więzieniu, a jego następca umrze jako męczennik na rynku. Kolejny sukcesor pozbiera skorupy z ruin społeczeństwa i pomoże odbudować cywilizację, tak jak Kościół często robił w historii.”

kard. FrancisNie żyje kardynał Francis George. Wielki przyjaciel Polonii w USA

W wieku 78 lat zmarł w piątek po długiej chorobie emerytowany arcybiskup Chicago kardynał Francis George. Jako metropolita tego miasta przez 17 lat związany był z liczną chicagowską Polonią i współpracował z polskimi księżmi. Odwiedzał także Polskę.

Arcybiskupem wielkiej diecezji Chicago, liczącej ponad 2 mln wiernych, został z nominacji Jana Pawła II w 1997 roku. Rok później polski papież mianował go kardynałem.

W 2001 roku kardynał George wygłosił rekolekcje wielkopostne dla Jana Pawła II i Kurii Rzymskiej.

W 2007 roku został przewodniczącym Konferencji Episkopatu Stanów Zjednoczonych. Funkcję tę pełnił przez 3 lata. Arcybiskupem Chicago był do 2014 roku.

W 209 r. został odznaczony Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej.

„Amerykański Ratzinger”
Kardynał Francis George nazywany był „amerykańskim Ratzingerem” , gdyż uważano go za największego intelektualistę wśród amerykańskich hierarchów. Zajmował zawsze bardzo kategoryczne stanowisko w kwestiach nauczania Kościoła i był, jak przypominają watykaniści, zawsze bardzo uważnie słuchany i szanowany zarówno przez wiernych, jak i przeciwników. Cieszył się wielkim autorytetem i był strategiem batalii amerykańskich biskupów z administracją prezydenta Baracka Obamy w takich kwestiach, jak antykoncepcja i aborcja.

Amerykańscy watykaniści podkreślają, że kardynał George będzie wspominany jako reprezentant linii zerowej tolerancji wobec pedofilii w Kościele, ale również jako ten dostojnik, który sam z opóźnieniem zareagował na sygnały dotyczące głośnego przypadku księdza, sprawcy wykorzystywania nieletnich. Potem złożył w jego sprawie zeznania.

******
Światowa wojna z chrześcijaństwem

…brutalne i krwawe prześladowanie chrześcijan od zjawiska nasilającego się w krajach Zachodu, które bywa nazywane „christianofobią”. Owszem, na Zachodzie narasta klimat niechęci wobec obecności religii, zwłaszcza chrześcijaństwa, a szczególnie katolicyzmu, w życiu publicznym. Wierzącym odmawia się coraz częściej pełnienia publicznych funkcji zgodnie ze swoim sumieniem. Znane jest powiedzenie kard. Francisa George’a z Chicago: Ja umrę w łóżku, mój następca w więzieniu, a jego następca umrze jako męczennik na rynku”. (Rzadziej cytuje się pointę: „Kolejny sukcesor pozbiera skorupy z ruin społeczeństwa i pomoże odbudować cywilizację, tak jak Kościół często robił w historii”).

Dlaczego przemoc wobec chrześcijan na niespotykaną w historii skalę nie znajduje w przestrzeni publicznej, tak wyczulonej na prawa człowieka, adekwatnego rezonansu? Dlaczego milczą mainstreamowe media? Odpowiedź jest dość prosta. Po pierwsze dlatego, że są one w rękach ludzi albo obojętnych religijnie, albo wrogo nastawionych do religii, szczególnie chrześcijaństwa. Są oni zainteresowani raczej tym, by chrześcijan pokazywać jako agresorów, a nie ofiary. Z obsesyjnym uporem utrwalają obraz chrześcijaństwa jako opresyjnej siły społecznej zagrażającej postępowi ludzkości. Dlatego powtarzają w nieskończoność opowieści (zresztą przekłamane historycznie) o krucjatach, inkwizycji, paleniu czarownic i Giordana Bruna. W obliczu twardych faktów najwyższa już pora, by zachodnie elity przestały karmić się „Kodem Leonarda da Vinci”… (kliknij )

*******
Człowiek niesamowitego cierpienia

„Człowiek pokoju, wytrwałości i odwagi został powołany do domu Pana”, powiedział arcybiskup Cupich w piątek po południu przypominając, że zmarły był „człowiekiem o wielkiej odwadze, który przezwyciężył wiele przeszkód, aby zostać księdzem”.

Francis George urodził się 16 stycznia 1937 roku. W wieku 13 lat zachorował na polio, co na trwałe uszkodziło jego nogi.
Zmarłego wspomina Anne Burke, sędzina Sądu Najwyższego Illinois, która dobrze znała kardynała.
„Wstawał wcześnie rano, a później, przez cały dzień, dopóki nie poszedł spać, cierpiał z powodu ogromnego bólu. To nie jest łatwa rzecz, gdy człowiek stara się normalnie funkcjonować i mieć uśmiech na twarzy przez cały dzień. Dawał z siebie wszystko”, mówi Anne Burke.

Pomódlmy się dziś w intencji śp. kardynała Francis’a George’a

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

14 odpowiedzi na „Śp. ks. kard. Francis George: „Ja umrę w łóżku, mój następca w więzieniu, a jego następca umrze jako męczennik na rynku”

 1. wobroniewiary pisze:

  Trwa Msza św. – Spotkanie dla wszystkich 18.04.2015 Wspólnota MiMJ
  Dołączmy do modlitwy

 2. wobroniewiary pisze:

  ❤ Alicja "ŚWIADECTWO" cz. III Niedz. 18.01.1987, godz. 11.00

  – Jaki powinien być ten dzień?
  † Święty. Wypełniony obcowaniem ze Mną w pełnej świadomości i oddaniu się Mojej woli. Wszystko, cokolwiek czynię w twoim życiu, jest dla twojego dobra. Ufaj więc i bądź poddana. Nie analizuj, tylko czyń to, co poddaje ci Moja wola. Bądź jej posłuszna i z radością przyjmuj swoją codzienność. Jeśli zgodna jest z Moją wolą – święta jest i ty w niej.

 3. wobroniewiary pisze:

  AKT ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU Z 1862 R

  Adoruję Cię, Jezu, Boże miłości, prawdziwie obecny w Boskiej Eucharystii. Adoruje Cię, który przyszedłeś do swoich, a swoi Cię nie przyjęli.
  Adoruję Cię, którego większość ludzi nie zna i którym pogardza.
  Adoruję Cię, którego bezbożni nie przestają znieważać przez swoje świętokradztwa i bluźnierstwa.
  Adoruję Cię, dla którego tak wielu chrześcijan żywi tylko obojętność i chłód. Adoruję Cię, o dobroci nieskończona, która dokonałaś cudów, by nam objawić Twoją miłość.
  Adoruję Cię ze wszystkimi aniołami i Świętymi, i z tymi wybranymi duszami, które już są „błogosławionymi Ojca Twojego” i które płoną, dla Ciebie tak gorącą miłością.
  Adoruję Cię, o Jezu, ze wszystkimi Twoimi przyjaciółmi, i z nimi rzucam się do stóp Twych ołtarzy, aby złożyć moje obowiązki, przyjąć pouczenia i prosić o łaski. O, jak dobrze mi być tutaj! Jak słodko jest słyszeć głos mojego Oblubieńca! Na ołtarzu, jak na Kalwarii, Ofiaro Miłości, jeden krzyk wyrywa się z Twojego Serca, a jest to krzyk miłości: „Pragnę! Powiedzcie to swoim dzieciom: pragnę waszej miłości! Przyjdźcie wszyscy, których kocham tak, jak Ojciec mnie umiłował, przyjdźcie ugasić trawiące mnie pragnienie!” Panie Jezu, oto jestem: małe jest moje serce, ale całe należy do Ciebie. Jesteś więźniem tabernakulum, o Panie nad panami, ale to miłość Cię tam więzi! Wychodzisz stamtąd jedynie, aby przyjść do nas, aby się oddać wiernej duszy i sprawić, żeby zakrólowała w niej Twoja Boska miłość. O Królu Miłości! Przyjdź, żyj i króluj we mnie! Nie chcę innego prawa, jak tylko prawa Twojej miłości. Nic, nie chcę już świata, ani tego co jest na świecie. Nie chcę już nawet samej siebie. Miłość, tylko miłość jest moją władczynią na wieki. O Jezu, spraw, aby tak się stało. Rozerwij wszystkie moje kajdany, oddziel mnie od tego, co nie jest Tobą, i niech Twoja miłość, będąc na ziemi moim życiem, stanie się moim spełnieniem w wieczności. Amen.

  Akt adoracji zatwierdzony przez Biskupa Troyes (Francja) 8.12.1862r.
  Tego aktu adoracji używała Założycielka Sióstr Klarysek od Wieczystej Adoracji.

 4. Małgosia pisze:

  Spotkanie z nawróconym homoseksualistą
  Andrew Comiskey, opowie o swojej drodze do Boga i stworzonym przez niego programie wsparcia – Strumienie Życia. Zwykle na spotkania z byłym homoseksualistą przychodzą tłumy mężczyzn.

  Obecnie grupy Strumieni Życia funkcjonują na pięciu kontynentach i w ponad 30 krajach.
  „Strumienie są też w Polsce, a ja jestem wdzięczny Bogu za polski Kościół katolicki, za miłość Polaków do Jezusa. Polski Kościół jest darem dla świata. Darem był też i nadal jest św. Jan Paweł II, a szczególnie jego wspaniała teologia ciała” – mówi Andrew i zaprasza na spotkanie.
  Spotkanie odbędzie się 19 kwietnia o godz. 15 w parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia ul. Bonifacego 9 w Warszawie.

  Wstęp wolny. Organizatorzy proszą o zgłaszanie swojej obecności przez formularz http://cadr.redemptor.pl/blog/ku-pelni-tozsamosci

 5. Małgosia pisze:

  Bóg opuścił Rosję. W obecności Putina zgasł Święty Ogień!
  W czasie transmitowanej na całą Rosję uroczystości prawosławnego święta Zmartwychwstania Pańskiego, nagle zgasły świece trzymane przez Cyryla I. Wszystko stało się w obecności Putina.

  Na uroczystościach prawosławnego Zmartwychwstania obecni byli prezydent Władimir Putin i premier Dmitrij Miedwiediew. Patriarcha Cyryl zapalił świece od błogosławionego, świętego Ognia przywiezionego z Betlejem. Wtem wszystkie zapalone świece zgasły. Nastała ciemność.
  Rosyjscy prawosławni i nie tylko oni, jednym głosem zawołali: Znak z nieba. „Pan Bóg opuścił Rosję i zgasił światło” – piszą internauci rosyjscy. Inny pisze: „Myślę że to znak, że Putin odstąpił od Boga albo już wkrótce przeniesie się na tamten świat”.

  „Według Kościoła prawosławnego, Święty Ogień to to samo światło, które po zmartwychwstaniu Chrystusa towarzyszyło ukazaniu się anioła trzem Mariom. Jego pojawienie się nazywane jest przez wiernych największym cudem chrześcijańskim, dowodzącym ponadto, że to prawosławie prawidłowo wyznacza datę Wielkanocy”. Zjawisku temu towarzyszy niepokojące proroctwo – jeśli niezwykły płomień nie zstąpi do wiernych, należy oczekiwać końca świata.

  Czy to naprawdę znak z nieba?
  http://www.fronda.pl/a/bog-opuscil-rosje-w-obecnosci-putina-zgasl-swiety-ogien,50203.html

 6. Maggie pisze:

  Ogarnia żal i trwoga, gdy dobrzy Kapłani odchodzą do Boga – wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a Swiatlosc Wiekuista niechaj mu świeci, w szczesliwosci wiecznej z Tobą Boże, na wiek wieków, Amen.

  Modlmy sie, tez za żyjących kapłanów, aby nie ulegli modzie jedni, a wrócili do nieskazonej Tradycji drudzy i wszyscy razem przy Panu trwali, prowadząc owieczki do Dobrego Pasterza.
  +++

 7. lukasz845 pisze:

  Szogun dał popis w Lublinie, jak ludzie mogą go jeszcze popierać…

  • AnnaSawa pisze:

   „Zgoda i bezpieczeństwo” …pewnego dnia miałam wielką ochotę dopisać na tym billbordzie np.
   „zgoda i uroda”, „bezpieczeństwo i miłość”, „zgoda, bezpieczeństwo i dobre POkrewieństwo”, „bezpieczeństwo, przytulność i koc z mikrofibry”…….trza czasem odreagować ;).

  • Bogusia pisze:

   TRAGEDIA…!!!
   Ile On wypil…- tyle co Kwasniewski u Putina…?
   Musial „wypic”, bo po alkoholu ,wychodzi prawdziwe” Ja”.
   W Polsce ,czlowiek ciezkiej pracy,tak wlasnie jest traktowany ,jak „…Pan od kur…”
   Pan Komorowski , przez opinie wyrazona dla hodowcy kur pokazal kazdemu z osobna kim jest i gdzie jest jego miejsce…!!!

 8. m-gosia pisze:

  Nie widziałam tutaj na stronie dlatego wklejam zaproszenie Krucjaty Różańcowej.

  http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl/?p=3072

  ZAPROSZENIE
  Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
  Serdecznie zapraszamy 2 maja 2015 roku na wielką uroczystość w wigilię święta Matki Boskiej Królowej Polski.
  Jako Dzieci Boże i Dzieci Narodu Polskiego, przygotowując się do rocznicy Chrztu Polski, zorganizujemy w dniu 02.05.2015, na Polach Elekcyjnych Królów Polski (na Woli w Warszawie), w wigilię Święta Matki Boskiej Królowej Polski – w ramach corocznej Pielgrzymki Patriotów – uroczystości, poprzez które poddamy się pod słodkie panowanie Jezusa Chrystusa.
  Czas najwyższy, by tron Polski ponownie objął w swe władanie – detronizowany przez współczesny świat – Jezus Chrystus i Jego słodkie prawo. Czas najwyższy by człowiek, który w pysze swojej zasiadł na tronie Bożym, ustąpił z tego miejsca i oddał Bogu to co Boskie!
  Tak jak nasi przodkowie „wolni od obcej przemocy nakazu”, zgodnie z prastarą tradycją i zasadą ELEKCJI VIRITIM, obowiązującą w czasach bezkrólewia, w wolnym i odpowiedzialnym akcie naszej woli, będziemy błagać Boga by powrócił na tron Polski.
  ZAPRASZAMY WSZYSTKIE WOLNE STANY,
  WSZYSTKICH WOLNYCH OBYWATELI,
  CAŁY NARÓD!
  Tego dnia wszyscy, którzy przybędą z całej Polski na miejsce elekcji polskich królów, dokonają UROCZYSTEJ, POKUTNEJ PROŚBY NARODU POLSKIEGO, BY NA TRONIE PAŃSTWA POLSKIEGO ZASIADŁ BÓG ZE SWYM DEKALOGIEM. NIECH W OJCZYŹNIE ZNÓW OBOWIĄZUJE POSŁUSZEŃSTWO I PODDANIE PRAWU BOŻEMU.
  ZANIESIEMY MODLITWĘ DO KRÓLOWEJ POLSKI, NAJŚWIĘTSZEJ MARII PANNY, ABY ZGODNIE Z JASNOGÓRSKIMI ŚLUBAMI NARODU „POLSKA STAŁA SIĘ PRAWDZIWYM KRÓLESTWEM MARYII I JEJ SYNA”.
  Sekretariat Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę
  Jadwiga Lepieszo

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s