Bp Oliver Dashe Doeme: Miałem wizję, Różaniec pokona islamistów

Oliver-Dashe-Doeme-300x200Biskup z Nigerii przekonuje, że miał wizję, w której zobaczył naszego Pana Jezusa Chrystusa. Jezus miał mu powiedzieć, że to różaniec jest bronią, która pokona islamskich ekstremistów z Boko Haram. Bp Oliver Dashe Doeme doświadczył wizji w kaplicy przed Najświętszym Sakramentem. Odmawiał tam różaniec i wówczas objawił mu się Jezus. Chrystus miał wyciągnąć miecz i skierować go w kierunki biskupa, tak, by ten mógł go wziąć. Gdy tylko to zrobił, miecz przemienił się w różaniec. Wtedy biskup usłyszał, jak Jezus mówi trzy razy: „Boko Haram już nie ma”.topic
„Nie potrzebuję proroka, by mi to wyjaśnił. To oczywiste, że dzięki różańcowi będzie możliwe wygnanie Boko Haram” – mówi biskup.
Hierarcha przekonuje, że początkowo nie chciał nikomu mówić o tej wizji. Doświadczył jej już pod koniec ubiegłego roku. Czuł jednak, że Duch Święty chce, by nie zachowywał tej tajemnicy dla siebie i ogłosił, że to właśnie różaniec jest najlepszą bronią przeciwko islamskim terrorystom.
„Ci terroryści myślą, że paląc nasze kościoły, paląc budynki, zniszczą chrześcijaństwo. Nigdy. Może to potrwa kilka miesięcy, kilka lat… ale Boko Haram nie będzie” – powiedział.
Na koniec stwierdził, że to „modlitwa, a zwłaszcza modlitwa różańcowa, jest tym, co wyzwoli nas ze szponów tego demona, demona terroryzmu. To oczywiste, to już działa” – mówił biskup w rozmowie z CNA.
Źródło: Frona.pl

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

13 odpowiedzi na „Bp Oliver Dashe Doeme: Miałem wizję, Różaniec pokona islamistów

 1. Monika pisze:

  Papież Franciszek też poleca misericordynę (od słowa “misericordia”, czyli “miłosierdzie”).
  Też od pewnego czasu mam takie silne przekonanie i coraz częściej tego doświadczam i jestem pewna, że nic tak nie działa i nie może działać skuteczniej niż modlitwa, zwłaszcza różańcowa, w pokonywaniu wszelkiego zła i dosłownie każde zło można tą metodą pokonać – to jest Boża metoda, nie karabin.
  Na pewno nie są to metody siłowe pokonywania zła, które nigdy się nie sprawdzały i świadczą o bezradności i niedojrzałości.
  Poza tym przemoc zawsze rodzi przemoc – kto z nas nie zna tego z życia?
  Papież Franciszek nawołuje i zachęca do użycia broni jaką jest różaniec, bo najlepiej wie jaką ma silę rażenia – a więc różańce w dłoń (najlepsze lekarstwo), a nie karabiny.
  Jezus jest Panem!

 2. Marek pisze:

  Kard. August Hlond:
  Z Maryją
  Ta odnowa moralna miała nie tylko odbudować państwo, ale miała również pokonać nowe niebezpieczeństwa. Była jednak możliwa tylko dzięki radykalnej przemianie stylu życia i dzięki przylgnięciu do Maryi. W swym notatniku ksiądz kardynał August Hlond zapisał, że to właśnie „dzięki wstawiennictwu Maryi zlituje się Bóg nad nieszczęśliwą ludzkością i zwiąże rozpętaną na ziemi moc szatańską”. To „Maryja obroni naród cały od zagłady zupełnej”, bo „Polska jest Jej narodem wybranym, który ma stanąć na czele maryjnego zjednoczenia narodów, na który Zachód oczyszczający się ze zgnilizny z podziwem patrzyć będzie”. „Polska nie zwycięży bronią, ale modlitwą, pokutą, wielką miłością bliźniego i różańcem”. W przemówieniu w czasie poświęcenia statuy Matki Bożej przed leżącą w zgliszczach katedrą wrocławską w 1948 r. powiedział: „Różaniec święty to zbroja duchowa dawnych i nowych czasów. Odbywajcie swoje nabożeństwa różańcowe (…) w każdej polskiej rodzinie – razem – ojciec i matka, i dzieci klękajcie wieczorem do pacierza, do różańca”. W swych notatkach pisał, że różaniec jest „jedyną bronią, której Polska używając, odniesie zwycięstwo. (…) On tylko uratuje Polskę od tych strasznych chwil, jakimi może narody będą karane za swą niewierność względem Boga. Maryja obroni świat od zagłady zupełnej. Całym sercem wszyscy niech się zwracają z prośbą do Matki Najświętszej o pomoc i opiekę pod Jej płaszczem”.
  To właśnie Maryja – jak był przekonany August Hlond – „kierunki nadawać będzie światu, Ona narody poprowadzi tą wszechmocą Bożą, której staje się na lata najbliższe Szafarką”.
  Kardynał Hlond był całkowicie przekonany, że czasy obecne Bóg oddał w ręce Maryi. Wierzył, że zwycięstwo może przyjść jedynie przez Nią – Tą, która doskonale wypełniła Bożą wolę i która jak nikt inny pragnie panowania Chrystusa w ludzkich dziejach i duszach. Dlatego właśnie Jej Najświętszemu Sercu ofiarował polski naród 8 IX 1946 r., a potem ponowił ten akt zawierzenia tuż przed swoją śmiercią.
  http://www.milujciesie.org.pl/nr/temat_numeru/dziedzictwo_kard_augusta_hlonda.html

  • Wojtek pisze:

   Obyśmy byli gotowi na przyjęcie Chrystusa. Chyba na prawdę nie wiele czasu już zostało. Ja wierzę że Bóg nas do tego nakłoni ale po co czekać ja już mam pewną(postanowioną) intencję do Nowenny Pompejańskiej. Za nawrócenie wszystkich Polaków i naszą gotowość do służby.

 3. Marek pisze:

  „Trzeba ufać i modlić się. Jedyna broń, której Polska używając odniesie zwycięstwo, to różaniec. On tylko uratuje Polskę od tych strasznych chwil, jakimi narody może będą karane za swą niewierność wobec Boga. Nie będzie totalnej zagłady, jeżeli potrafimy klęczeć i modlić się na różańcu” bo różaniec, to dar Matki do zmieniania świata” (ks.kardynał August Hlond SDB).

  http://rozaniec.maryjni.pl/wydruki/strona_00_67.html

 4. wobroniewiary pisze:

  „Ojciec Święty przypomniał też o „ukrytych męczennikach”, czyli wiernych, którzy „wsłuchani w głos Ducha starają się torować nowe drogi pomocy bliźnim i bardziej miłować Boga”. Ci również są często podejrzewani, zniesławiani, prześladowani przez „współczesne Sanhedryny, które uznają się za posiadaczy prawdy”
  „I jest tak wielu ukrytych męczenników, którzy cierpią ze względu na wierność swojej rodzinie. Nasz Kościół jest Kościołem męczenników. Za chwilę na naszą celebrację przybędzie pierwszy męczennik, pierwszy, który dał świadectwo i co więcej – zbawienie nam wszystkim. Zjednoczmy się z Jezusem w Eucharystii; zjednoczmy się z tylu naszymi braćmi i siostrami, którzy cierpią męczeństwo prześladowań, oszczerstw i zabijania za to, że są wierni jedynemu chlebowi, który nasyca, czyli Jezusowi” – powiedział Papież
  http://pl.radiovaticana.va/news/2015/04/21/papieska_msza_o_ko%C5%9Bciele_m%C4%99czennik%C3%B3w/1138523

 5. seba pisze:

  Ròżaniec jest zabòjczą bronią dla szatana.Każdy egzorcyzm nad osobą opętaną zaczyna się od ròżańca,dosłownie miażdży go i jest zmuszony do ucieczki.Ave Maryja!!!!!!!

 6. Sylwia pisze:

  Moc Różańca jest wielka pomaga w codziennym życiu tak samo koronka do Miłosierdzia Bożego , ukochałam tą modlitwę i nie umiem się z nią rozstać . Oby jak najwięcej ludzi sięgało po te modlitwy są niesamowitą pomocą która przychodzi w każdej chwili i daje nam orzeźwienie , nie ma innej drogi jak modlitwa . ❤

 7. seba pisze:

      Ale moc Maryi nad wszystkimi szatanami zabłyśnie przede wszystkim w czasach ostatecznych, kiedy to szatan czyhać będzie na Jej piętę, to znaczy na wierne Jej dzieci i pokorne Jej sługi, które Ona do walki z nim wzbudzi. W oczach świata będą oni mali i biedni, poniżeni, prześladowani i uciskani, podobnie jak pięta w porównaniu do reszty członków ciała. Lecz w zamian za to będą bogaci w łaski Boże, których im Maryja obficie udzieli; będą wielcy i możni przed Bogiem; w świętości zostaną wyniesieni ponad wszelkie stworzenie przez swą gorącą żarliwość, a Bóg tak potężnie podtrzymywać ich będzie swoją mocą, że wraz z Maryją głęboką swą pokorą miażdżyć będą głowę diabła i staną się sprawcami triumfu Jezusa Chrystusa.” -Ludwig Maria Grignion

 8. wobroniewiary pisze:

  Kochajcie Maryję i starajcie się, by Ją kochano. Odmawiajcie zawsze Jej różaniec i czyńcie dobro. Dzięki tej modlitwie szatan spudłuje swe ataki i będzie pokonany, i to zawsze. Jest to modlitwa do Tej, która odnosi triumf nad wszystkim i nad wszystkimi. – Ojciec Pio

  Różaniec z Ojcem Pio, refleksje i rozważania wprowadzające
  (do pobrania pdf) http://www.kapucyni.ofm.pl/informator/rozaniec.pdf

 9. wobroniewiary pisze:

  Wskazania Świętego Ojca Pio o Różańcu
  „A szatan tak lęka się Maryi, że kiedy człowiek wypowiada Jej imię, on pierwszy stawia się na jego wołanie, by uniemożliwić, przeszkodzić, wytrącić z ręki różaniec… A różaniec był ulubionym nabożeństwem błogosławionego kapucyna…” Z tą swoją bronią przeciwko atakom szatana nie rozstawał się nigdy. Różaniec był wielkim pocieszeniem w jego życiu ofiarowywanym wciąż za innych. Gdy jedno z jego duchowych dzieci zwróciło się z prośbą, by nauczył je modlitwy, która sprawi przyjemność Matce Najświętszej, Ojciec Pio odrzekł: „A czyż jest inna, piękniejsza i przyjemniejsza niż ta, której Ona sama nas nauczyła; piękniejsza od modlitwy różańcowej? Zawsze odmawiaj różaniec”.
  Za: http://krucjatarozancowa.pl/cenne-wskazowki/11-wskazania-witego-ojca-pio-o-roacu.html

 10. jola pisze:

  Bóg dopuścił,że widziałam twarz diabła.To było straszne, to miażdżące,pełne pogardy spojrzenie, które mówiło ,,nic nie jesteś warta i tak nic nie możesz już zrobić,,.Choć jestem osobą wierzącą i praktykującą, nie miałam siły wtedy modlić się, wypowiadałam tylko Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo i tak przez kilka godzin.Ok 3 w nocy odpuściła ta przerażająca wizja, mogłam odmawiać spokojnie różaniec.Następnego dnia dowiedziałam się, że powiesił się młody człowiek właśnie o tej godzinie, w której zobaczyłam tę twarz.Nie wiem do końca jak to tłumaczyć, ale od tamtej pory kocham Różaniec i często budząc się w nocy odmawiam go w intencjach Jezusa i Maryji, w nadziei, że komuś się przyda.Dodam tylko, że jestem póżniej bardziej wyspana, niż gdy śpię całą noc. Niech Bóg Was błogosławi.

 11. Pingback: Módlcie się do Ducha Świętego, aby On was przemienił | Serce Jezusa

 12. ircia pisze:

  Jestem swiadkiem,jak tylko na sam Rozaniec trzymany w reku,szatan natychmiast ucieka,ale musi byc to polaczone z ogromna wiara w moc naszej Maryi Matki i wielka miloscia do Niej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s