Ks Jan Pęzioł – grzeszących upominać! Modlitwa za niebezpieczną grupę sekciarską w Polsce – homilia z 25 kwietnia 2015 r.

Ks. Jan Pęzioł:  Powstaje bardzo niebezpieczna grupa w Polsce , która – jakbym powiedział niszczy niszczy drogę do tego, co Rozalia Celakówna przekazywała, przez pewną sekciarską- tak bym powiedział, działalność – aby Duch Święty dał tym ludziom mądrość i żeby to wygasło w porę – Ciebie prosimy, wysłuchaj nas Panie!
OD 21 min 45 s. – https://youtu.be/ffqO0wDifRg?t=21m45s

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Pomoc duchowa i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

24 odpowiedzi na „Ks Jan Pęzioł – grzeszących upominać! Modlitwa za niebezpieczną grupę sekciarską w Polsce – homilia z 25 kwietnia 2015 r.

 1. wobroniewiary pisze:

  Ks. Artur:
  Wydaje mi się, że dziś problem ludzi wierzących polega na tym, że nie zabieramy ze sobą Dobrego Pasterza do domu – niedzielna Msza i tyle.

  Owca, która idzie nad ,,wody spokojne” może czuć się bezpiecznie bo wilk wie, że musi się najpierw zmierzyć z Pasterzem: Pasterzem w konfesjonale, który niszczy działa diabła; Pasterzem w Słowie, w którym obecny jest sam Jezus i rozświetla nasze drogi; Pasterzem, który karmi nas w Komunii; Pasterzem, który jest obecny w naszej codziennej modlitwie (gdzie 2 lub 3 gromadzi się w moje Imię tam Ja jestem); Pasterzem w naszej codzienności (czy jecie czy pijecie wszystko na chwałę Bożą czyńcie). Jeżeli nie zabieramy ze sobą Dobrego Pasterza do domu, to co z nami będzie?

  Dzisiejsza Ewangelia: Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają, podobnie jak Mnie zna Ojciec, a Ja znam Ojca. Życie moje oddaję za owce.

 2. MM pisze:

  Kochany ksiądz Jan 🙂
  Znam to kazanie i w całych 100% popieram to, czego ks. uczy
  Pod koniec prosi jeszcze nas o modlitwę za pewną sektę w kościele, która nadinterpretuje i fałszuje nauki Rozalii Celak.
  Chodzi o ks. Natanka i jego grupę, chociaż ks. Pęzioł zachowuje stosowną kulturę i nie wali po nazwiskach
  Wiem ,że ks. Pęzioł jest za intronizacją, na stronie intronizacja.pl jest jego zdjęcie z bp Pylakiem z grupą osób, jak ks. Jan trzyma figurkę Chrystusa Króla, to były imieniny ks. Jana 🙂

  W dniu 27 grudnia 2011 r. o godz. 12.00, w Święto apostoła Jana Ewangelisty, w Bazylice w Wąwolnicy – parafia p.w. św. Wojciecha – będącej jednocześnie Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej – miała miejsce uroczysta Msza Święta w niezwykłej intencji.
  Otóż imieniny Swe obchodził, wraz z 80. rocznicą urodzin, wielce szacowny i zasłużony dla Sanktuarium wieloletni Jego kustosz – ks. Infułat Jan Pęzioł.
  Jest On także gorącym zwolennikiem Intronizacji Chrystusa Króla na Króla Polski – często w Swej posłudze kapłańskiej tą intencję podkreśla i wraz z wiernymi omadla. Ks. Infułat Jan Pęzioł cieszy się wielkim szacunkiem, jako gorliwy kapłan i pasterz przez Boga nam dany. Niezmordowanie pełni także posługę egzorcysty.
  Mszę Świętą – pod przewodnictwem biskupa seniora Bolesława Pylaka – koncelebrowało 8 księży z Lublina ,Wąwolnicy i okolic. Kazanie okolicznościowe wygłosił biskup senior, atmosfera była podniosła, a bazylika po brzegi wypełniona wiernymi.
  Pod koniec różne grupy parafialne składały życzenia szacownemu Jubilatowi. Przedstawiciele Rodziny Radia Maryja wraz z życzeniami, ofiarowali figurkę Jezusa Króla Polski. Ks. Jan wyraził swą radość słowem i gestem (zobacz zdjęcie z wręczenie figurki – na zdjęciu ks. Jubilat wraz z ks. biskupem seniorem w otoczeniu Rodziny Radia Maryja).

  Henryk z Wąwolnicy

  http://www.intronizacja.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=294:wawolnica&catid=35

  • Wojtek pisze:

   Nie wiem jak ale to kazanie po prostu wżyna się w serce. Nie ma w nim jakichś pięknych słów czy niewiarygodnych metafor ale jest idealnie trafne. Nie wiem mam takie wrażenie jak by mi się całe przesłanie zapisało w podświadomości. Myślę że ks. Jan Pęzioł jest natchniony ❤

  • Anna pisze:

   Jestem oburzona jakim prawem i na jakiej podstawie …
   /edycja\

 3. wobroniewiary pisze:

  A ja tę homilię dedykuję pewnej Valerii, może teraz otworzy oczy i nie powie, że jestem dziwna, hipokrytka, moherka, bo śmiem krytykowac Kukiza za jego chęć legalizacji i opodatkowania pornografii.
  Ks. Jan mówi wyraźnie, jak wielu ludzi nie zna Katechizmu KK i nie wie że należy grzesznych upominać. Podaje też konkretny przykłąd jak to w Chłopach Reymonta wyglądało, taczka pełna gnoju i na takiej taczce wywieziono Jagnę, która grzeszyła grzechem nieczystości.
  Jest tu też dużo o Patrycji Hurlak, o jej oddaniu się diabłu i nawróceniu

  A o bardzo niebezpiecznej grupie w Polsce od 21:45 sek!!!- warto posłuchać- niecała minuta!

 4. kasiaJa pisze:

  Proszę Was o modlitwę za zmarłego kapłana: W sobotę, 25 kwietnia podczas pielgrzymki do Medjugorje zmarł ksiądz Ryszard Dąbrowski, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze.

 5. wobroniewiary pisze:

  17 lat temu …też kwitły jabłonie. 17 lat temu poroniłam w 10 tyg. moją Karolinkę. Nikt mi jej nie pokazał, nie dal pochować. Potraktowano ją jak odpad medyczny.
  To był smutny dzień – któraś tam rocznica wprowadzenia przez władze PRL prawa do aborcji.
  Ale ja już wiem, że moja Karolinka jest w Niebie, od roku ponadto to dzień kanonizacji św. Jana Pawła II i św. Jana XXIII – wiem, że wraz z moją Karolinką wstawiają się za mną a ja mam 3-kę moich szczególnych Patronów, na podstawie dzisiejszej daty, Patronów przypisanych mi przez życie…

 6. Sebro pisze:

  Jest prośba o modlitwę za zdrowie malutkiej Liliany. Wykryto bakterie we krwi. Dziewczynka w szpitalu walczy o zdrowie.
  Bóg zapłać.

 7. Wojtek pisze:

  Bóg zapłać ❤

 8. kasiaJa pisze:

  Ksiądz Aleksander Posacki na swoim fb napisał:
  „Gdy słucham Grzegorza Brauna, podziwiam go za zdecydowanie i odwagę. Ale czasem mam wrażenie, że jest „Katolikiem”, ale nie Chrześcijaninem. Odwagi dodaje mu Złość, która kipi w nim i jest istotnym motorem jego desperackich działań. Ale Złość łatwo może się przerodzić w Nienawiść, która jest Zabójstwem. Gdzie jest Granica?.

  Braun chce panowania Chrystusa Króla, ale nie rozumie Jezusa Ewangelii, szczególnie Kazania na Górze. Kara śmierci, broń do ręki… to są symptomy..
  Jezus chce panować w naszych sercach. Nie chce Królowania, ale Naśladowania. Chce, byśmy przejęli Jego Mentalność, a szczególnie Jego Serce..”

  • Anna pisze:

   No to ….
   /edycja i uprzedzenie przed banem/

   • wobroniewiary pisze:

    prosiłam zero osobistych wycieczek. Nie było mnie od 15-00 w domu do tej pory, mam swoje życie obowiązki, kościół i inne sprawy, więc nie mogę siedzenie 24 h w necie.
    Nie pozwalam na takie chamskie osobiste wycieczki.
    Zejdź z KasiaJa, bo nic ci do niej – wyzywanie KasiJa od głupich i głupszych od Brauna oraz zachęta choćby ironiczna do głosowania na Komora – nie na tej stronie

  • Paweł pisze:

   Widzę, że Pani kompletnie nie zna nauczania Jezusa. Pan Braun jest prawdziwym chrześcijaninem. To co Pan Braun sobą reprezentuje Kościół reprezentował przez wieki, do momentu, w którym został zinfiltrowany przez komunistów – II Sobór Watykański.

 9. julia pisze:

  Anno , każdy z nas docenia Brauna i to co on robi ale on ma naprawdę niewiele szans na przebicie się. Taką agitację jaką prowadzisz trzeba było zacząć dużo wcześniej. NIe przekonasz do niego ludzi w ciągu tygodnia. Realną szansą na pozbycie się Komorowskiego jest głosowanie na Dude, a jak Duda sie nie sprawdzi to będziemy działać wsród innych takich własnie jak Braun czy Kowalski, czy Kukiz , czy inni. Ale najwazniejsze teraz jest odsunięcie tego bulu”” narodowego jakim jest Komorowski i PO. I szczerze mówiąc, bardzo mi sie nie podoba taka zaciętość jaką wykazujecie broniąc Brauna. Działacie na jego niekorzyść.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s