Wolna dyskusja – tematy polityczne i religijno-polityczne. Ostrzeżenie przed nową sektą wykorzystującą intronizację

Wątek ten jest potrzebny. Wklejam niektóre komentarze i niech dyskusja trwa. Tylko proszę o szacunek wzajemny i o siłę argumentu a nie „słowne argumenty siły” Pamiętajmy też, że Pan Jezus jest Bogiem a nie asem w rękawie czy kartą przetargową dla celów politycznych.

Matka Moher pisze:
Kochani moi , w obecnej sytuacji Polski jest jeden ratunek .Intronizacja Chrystusa Króla. Może ją przeprowadzić Prezydent i Prymas Polski . Nie trzeba żadnego glosowania w Sejmie i w Senacie. Jedynym kandydatem na Prezydenta RP ,który jest za tym Grzegorz Braun. Niestety PIS i Jarosław Kaczyński (były w tej sprawie rozmowy z J. Kaczyńskim i wypowiedział się jednoznacznie przeciw).
Nie pokladajcie nadziei w ludziach tylko w Jezusie Chrystusie. Polecam objawienia Sługi Bożej Rozalii Celakówny .
Nie należy kalkulowac co sie opłaca i kto ma szansę wygrać . Z każdego słowa rozliczy nas Pan Bóg i …z głosowania też.
Szczęść Boże.

Odpowiadamy:
Pan Jezus powiedział do Rozalii Celakówny „wy się módlcie a Ja sam tego dokonam”
Więc módlmy się, ale nie wbijaj noża w plecy panu Dudzie biorąc jakieś manipulacyjne info z wp.
Wpis niżej – ks. egzorcysta Jan Pęzioł mówi o nowo tworzącej się sekcie (i prosi o modlitwę za nich), pamiętaj, że sam jest za intronizacją.
(Dodaję, że ks. Jan Pęzioł codziennie modli się o intronizację przeprowadzoną właściwą drogą a nie drogą sekty. I prosi wszystkich o taką modlitwę i o codzienny Różaniec Święty).

A chodzi tu o o sektę „braunowsko-natankową”, gdzie Króla królów chce się zrównać z tendencjami monarchistycznymi i przy okazji intronizacji sobie tron postawić i na nim usiąść!
Dla jednego Duda be a dla drugiego Kościół be. Tylko oni są jedyni i niepowtarzalni, jeden jako prezydent a drugi jako Kościół.
Sorry ale tak to widać
A tu cytat, że słów nie zmyślam, sam Jezus to mówi abyśmy się modlili a ON SAM dokona intronizacji. Reszta jest nadinterpretacją, żenującym wykorzystywaniem intronizacji do swoich politycznych celów!!!

„Rozalia zdawała sobie sprawę, że to będzie trudne, skoro ciągle nie ma w narodzie nawrócenia. Ale Jezus zapowiedział jej: wy się o to módlcie, a Ja sam tego dokonam – relacjonuje ks. profesor
http://www.piotrskarga.pl/krol-rozi,2679,i.html?nrs=4

NO TO SIĘ MÓDLMY – O NAWRÓCENIE W NARODZIE!!! jak prosił sam JEZUS!
I tu najbardziej odpowiada na to wezwanie Krucjata Różańcowa, pamiętajmy, że zwycięstwo przyjdzie przez Maryję a łańcuchem, który zwiąże diabla – jest Różaniec Święty

KasiaJa pisze o G. Braunie:
A cóż to niby za hasło ma być; „wiara, honor, Ojczyzna’??? Wiara to określenie nic nie mówiące, czy słowo „Bóg” nie chce przejść przez gardło? Nie podoba mi się to…!

Ks. Jan Pęzioł o nowo powstającej niebezpiecznej sekcie (niecała minuta):

***

Sebro pisze:
Przeczytałem wszystkie komentarze , co w niektórych miejscach było nie lada wyzwaniem. Obraz wysnuwa się taki: ZABIĆ W IMIĘ BRAUNA. I to właśnie pięknie charakteryzuje kampanię jak i zwolenników owego osobnika. On nie chce zjednoczenia Polaków, ba on nie chce zjednoczenia prawicy. On chce władzy absolutnej dla siebie i do tego wykorzystuje każdy sposób. Ja się pytam gdzie miłość bliźniego? Gdzie pokora i szacunek dla innych. Jeśli tymi cechami nie charakteryzują się wypowiadający się tutaj zwolennicy p. Brauna, to jest tylko i wyłącznie wina tego kandydata, bo to on właśnie buduje taką atmosferę. Nie zauważyliście, że już przekroczyliście granicę ubóstwienia dla tego człowieka? A chyba nie o to chodzi? Ze strony zwolenników Dudy nie padło żadne oszczerstwo, czy manipulacja, zaś z drugiej strony aż cieknie syfem. Same oskarżenia, głównie pod adresem Adminów. Może zacznijcie ich namierzać i pikietować nocami. Zaczęło się to co pisałem wcześniej – kto nie za Braunem, ten przeciw Intronizacji; kto nie za Braunem ten marionetka; kto nie za Braunem ten pseudo-katolik. To ja Wam powiem tak – Braun mnie nie zbawi, i jeśli moja katolickość ma być określana na podstawie tego kogo będę się trzymał, to odpowiadam: będę się trzymał nauczania Papieża, bo tylko przy nim wytrwają ci, którym obiecana jest nagroda w niebie, a Papież naucza wyraźnie, powtarzając za Bogiem – NIE ZABIJAJ, chroń życie w każdej postaci.
Katechizm dopuszcza, ale kto będzie decydował o tym, że dany przypadek jest szczególnym przypadkiem? Pan Braun, czy mianowani przez niego sędziowie? To grozi stalinowskim „dajcie mi człowieka a paragraf się znajdzie”. O to Wam chodzi?
Tak czy siak, Braun zrobił swoje, jak rasowa marionetka. Podzielił głosy prawicy na drobne. Kukiz i Korwin nie zrobili takiego burdelu na prawicy jak zrobił to Braun. Majstersztyk.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

190 odpowiedzi na „Wolna dyskusja – tematy polityczne i religijno-polityczne. Ostrzeżenie przed nową sektą wykorzystującą intronizację

 1. wobroniewiary pisze:

  Andrzej Duda: Przez 8 lat budowano Polskę z dykty. Ale jeżeli udało się ją odbudować z ruin po II wojnie światowej, to da się i teraz. Trzeba tylko dobrej woli i uczciwej władzy.

  Przywrócenie poprzedniego wieku emerytalnego, przywrócenie Polski na drogę rozwoju, ochrona polskiej ziemi, powrót do polityki zagranicznej Lecha Kaczyńskiego, podwyższenie kwoty wolnej od podatku – takie priorytety swojej prezydentury zapowiedział Andrzej Duda
  Całość:
  http://wpolityce.pl/m/polityka/242459-andrzej-duda-przez-8-lat-budowano-polske-z-dykty-ale-jezeli-udalo-sie-ja-odbudowac-z-ruin-po-ii-wojnie-swiatowej-to-da-sie-i-teraz-trzeba-tylko-dobrej-woli-i-uczciwej-wladzy

  • Maggie pisze:

   Wczoraj przeczytałam kawał:

   Obok Sejmu przechodzi dwóch facetów, ktorzy słyszą wydzierajace sie głosy: sto lat, sto lat!
   – Jeden: a cóż, to celebruja tam jakie urodziny?
   – Drugi: NIE. Ustalają wiek emerytalny.

 2. wobroniewiary pisze:

  Przeklejamy komentarz @MM

  Kochany ksiądz Jan 🙂
  Znam to kazanie i w całych 100% popieram to, czego ks. uczy
  Pod koniec prosi jeszcze nas o modlitwę za pewną sektę w kościele, która nadinterpretuje i fałszuje nauki Rozalii Celak.
  Chodzi o ks. Natanka i jego grupę, chociaż ks. Pęzioł zachowuje stosowną kulturę i nie wali po nazwiskach
  Wiem ,że ks. Pęzioł jest za intronizacją, na stronie intronizacja.pl jest jego zdjęcie z bp Pylakiem z grupą osób, jak ks. Jan trzyma figurkę Chrystusa Króla, to były imieniny ks. Jana 🙂

  W dniu 27 grudnia 2011 r. o godz. 12.00, w Święto apostoła Jana Ewangelisty, w Bazylice w Wąwolnicy – parafia p.w. św. Wojciecha – będącej jednocześnie Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej – miała miejsce uroczysta Msza Święta w niezwykłej intencji.
  Otóż imieniny Swe obchodził, wraz z 80. rocznicą urodzin, wielce szacowny i zasłużony dla Sanktuarium wieloletni Jego kustosz – ks. Infułat Jan Pęzioł.
  Jest On także gorącym zwolennikiem Intronizacji Chrystusa Króla na Króla Polski – często w Swej posłudze kapłańskiej tą intencję podkreśla i wraz z wiernymi omadla. Ks. Infułat Jan Pęzioł cieszy się wielkim szacunkiem, jako gorliwy kapłan i pasterz przez Boga nam dany. Niezmordowanie pełni także posługę egzorcysty.
  Mszę Świętą – pod przewodnictwem biskupa seniora Bolesława Pylaka – koncelebrowało 8 księży z Lublina ,Wąwolnicy i okolic. Kazanie okolicznościowe wygłosił biskup senior, atmosfera była podniosła, a bazylika po brzegi wypełniona wiernymi.
  Pod koniec różne grupy parafialne składały życzenia szacownemu Jubilatowi. Przedstawiciele Rodziny Radia Maryja wraz z życzeniami, ofiarowali figurkę Jezusa Króla Polski. Ks. Jan wyraził swą radość słowem i gestem (zobacz zdjęcie z wręczenie figurki – na zdjęciu ks. Jubilat wraz z ks. biskupem seniorem w otoczeniu Rodziny Radia Maryja).

  Henryk z Wąwolnicy

  http://www.intronizacja.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=294:wawolnica&catid=35

 3. Jerzy pisze:

  „Nie pozwólcie,
  aby synowie tego świata z większym staraniem
  i troskliwością zabiegali o rzeczy doczesne,
  niż wy o wieczne.
  Dziwne zaprawdę usposobienie nasze.
  Ku temu co szkodzi zawsze się przechylamy,
  razem z chorymi tego najusilniej pożądamy,
  co pogarsza naszą chorobę,
  a przed tym stronimy,
  co by wielkim było naszym pożytkiem.
  Pracę wszelką mamy za przyjemną,
  z wyjątkiem tej, którą by podjąć należało dla osiągnięcia cnoty.
  Zabiegi kupców, niebezpieczeństwa żołnierzy, mozoły uczących się,
  słowem rzeczy małej wagi jednają nas sobie i sprawiają,
  że ziemskie zyski przenosimy nad niebieskie, cień nad rzecz.
  Łatwiej by było często niebo otrzymać, niż je stracić.
  Mniej trudów wymaga od nas cnota, niż występek.
  Jarzmo Chrystusa wdzięczniejszym
  i ciężar jego lżejszym jest, niż nasze żądze (Mt 11, 30).
  A jednak my na to nie zważamy
  i wszystkie trudy na swą zgubę obracamy.
  Jeśli by dziesiąta część trudów i czasu,
  którą chciwiec na zyski doczesne poświęca,
  byłaby poświęcana na wieczne,
  o jakże byśmy wielkie postępy robili w cnocie,
  jak łatwo stawali się Świętymi.”

  To co powyżej to maksymy św. Ignacego na dzień dzisiejszy, a to co poniżej, to do odsłuchania spot reklamowy pana Grzegorza Brauna: http://gloria.tv/media/XoEuUCzVJVK
  Mnie interesuje tylko jedno, który z tej dwójki kandydatów ma szansę poprowadzić was, mnie i całą Polskę drogą do Świętości, który z nich się deklaruje, że chce być narzędziem w rękach Pana.
  Króluj nam Chryste.

  • Marek pisze:

   Oglądałem do momentu „kara śmierci” – temu panu już dziękujemy. Życie musi być chronione od poczęcia do naturalnej śmierci – każde życie.
   Druga sprawa, powiązania z suspendowanym ks Natankiem, ks. Jan Pęzioł wyraźnie mówi bardzo niebezpieczna sekta, co tu jeszcze kombinować i po co promować.

  • Marek pisze:

   Z dr. Andrzejem Dudą, kandydatem PiS na prezydenta RP, rozmawia ks. Ireneusz Skubiś

   – Nie mogę nie poruszyć jeszcze jednego ważnego tematu: kwestii ochrony życia…
   – Zwłaszcza wobec ostatnich działań, takich jak wprowadzenie swobodnej sprzedaży prawie dzieciom pigułki wczesnoporonnej, trzeba jasno i zdecydowanie powiedzieć: w Polsce musi być wprowadzona absolutna ochrona życia, przede wszystkim tego bezbronnego – poczętego. Tego wymagają czasy i nie ma tu mowy o jakimkolwiek kompromisie (czego nie uznaje lewica), bo chodzi o życie polskiego społeczeństwa. Dla mnie element obrony polskości, obrony polskiej rodziny to także ochrona życia. Nie będzie Polski bez nowych pokoleń Polaków. Poza tym – każdy człowiek zasługuje na to, żeby móc się urodzić. Tutaj nie ma dyskusji. Jestem zdecydowanym zwolennikiem ochrony życia.
   Cały wywiad: http://www.niedziela.pl/artykul/117182/nd/Jezeli-Andrzej-Duda-zostanie-prezydentem

   • Piotr pisze:

    Ciekawe bo w Gościu Niedzielnym wypowiadał się inaczej względem aborcji.

    A co zrobiłby Pan z ustawą całkowicie zakazującą aborcji?


    Nie mam tu żadnych wątpliwości natury moralnej czy etycznej. Jestem sygnatariuszem Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej „Jeden z nas”, która ma na celu zwiększenie ochrony życia ludzkiego w ramach prawa i polityki budżetowej UE. Głosowałem w Sejmie za projektem ustawy rozszerzającej ochronę życia nienarodzonych, a swego czasu występowałem także w obronie ich prawa do życia na forum Rady Ministrów Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych UE. Mój osobisty pogląd w tej sprawie jest więc jednoznaczny. Roztropny i przewidujący polityk musi jednak brać pod uwagę również niebezpieczeństwo, że zmiana obowiązującej ustawy zaostrzy walkę o całkowitą liberalizację, a w przyszłości, w przypadku wyborczego zwycięstwa liberalnej lewicy, czego przecież wykluczyć nie można, doprowadzi do przyjęcia nowych regulacji przez zwolenników tzw. aborcji z przyczyn społecznych. Środowiska skrajnie lewicowe wciąż tego typu postulaty podnoszą i są przy tym niezwykle agresywne i ekspansywne. Dla nas, ludzi wierzących, to poważny problem, a dla katolickiego polityka to wielkie i trudne wyzwanie.


    http://gosc.pl/doc/2276434.Bronimy-demokracji/3

   • Marek pisze:

    Piotrze, a co tu innego mówił? jest za liberalizacją przepisów aborcyjnych? ja nic takiego nie widzę, mówi że trzeba być roztropnym i brać pod uwagę niebezpieczeństwo dojścia do władzy lewicy która chciałaby zalegalizować aborcję, ale nigdzie nie mówi że aby temu zapobiec to on zliberalizuje prawo aborcyjne, nic takiego nie ma. Roztropność to coś złego? Myślę że źle zinterpretowałeś jego słowa.

   • Maggie pisze:

    Pamiętać trzeba, ze kandydaci chcą pozyskać jak najwiecej glosow wyborczych, więc wiele spraw moze byc w dyplomatyczny sposób wypowiedzianych.
    Myśle, ze wszyscy byście sie zdziwili, słysząc ilu jest zwiedzonych katolików i jest za aborcja i eutanazja oraz in vitro. Ich głosy tez są ważne jak kropla, ktora dopełnia kielicha. Spojrzcie na przyjmujących Komunie Św. na ręce, podobnie jest z ochrona zycia ludzkiego.

    Obrazowo: Zeby wycofać, czy zmienić cos, co sie zasiedzialo, trzeba czasu – podobnie jak w przypadku chwastow, ktore uparcie powracają do ogródka, wylać saganu chemii nie można, bo zniszczy sie wszystko, a wielu chwastom i chemia nie szkodzi, bo odrosna.
    Od zwycięzcy można domagać sie wiele, ale najpierw trzeba wygrać.

   • Piotr pisze:

    @Marek Nie podzielam Twojego optymizmu, że lewica będzie honorowa i w przypadku objęcia władzy nie będzie dążyć do większej liberalizacji aborcji. Na moje oko powiedział tak, bo takie jest stanowisko PiSu. Może jestem idealistą, ale nie jestem za kalkulowaniem jak zareagują inni, czy jakiś pogląd będzie nieakceptowany przez część wyborców, tylko za tym, by podążać według zasad.

   • Marek pisze:

    @Piotrze, nie zrozumiałeś mnie, ja nie mówię że lewica będzie honorową, ja mówię że lewica (SLD PO i inne Palikoty) będą chcieć liberalizacji i dlatego właśnie p. Duda mówi że trzeba być roztropnym i uważnym bo ze strony lewicy jest takie właśnie niebezpieczeństwo.

   • Piotr pisze:

    @Marek Z wypowiedzi z Gościa Niedzielnego wynika, że Andrzej Duda nie opowiedział się za działaniami zmierzającymi do zmiany obecnego kompromisu aborcyjnego, do zaostrzenia przepisów aborcyjnych, a nawet stwierdził, że walka o to będzie mieć negatywne skutki. Dlatego na podstawie tego nie można stwierdzić, że Duda w razie czego opowiedziałby się za całkowitym zakazem aborcji. Dopiero w Niedzieli wypowiedział się inaczej.

 4. julia pisze:

  z tego co pamiętam, to Lech Kaczyński oparł swoją zgodę na intronizację na zgodzie episkopatu. Na tamten moment episkopat nie był gotów. Ale może się mylę …
  tak, czy owak, nie można patrzeć na kandydatów jako tych, którzy mają przeprowadzić intronizację, bo mozna się bolesnie przejechać na takim mysleniu. Pamiętamy, że Wałęsa też chodził z Matką Bożą w klapie a potem zjadła go pycha. Komorowski też miał niedawno Matkę Bożą u siebie w pałacu i brał udział w mszy świętej. Jak dla mnie takie ostentacyjne pokazywanie się z modlitwą na ustach to też trochę zagrywka poniżej pasa, bo wielu wierzących taka postawa zwiedzie. A wydaje mi się, że niektórzy kandydaci są świadomi, że Polska jest katolicka, więc będą tę część elektoratu chcieli sobie urobić.
  Patrzmy lepiej na to co sobą reprezentują, co chcą zrobić ( czy im sie uda to przeciez tez wielka niewiadoma) jaką kulturę osobistą prezentują, bo będą nas reprezentować na arenie międzynarodowej i da się też zauważyć postawę wobec sacrum.
  Z moich obserwacji; ( choć mogę sie mylić , prawdę zna tylko Bóg)
  – Komorowski to taki katolik , jak większość , msza, komunia tak, a czyny swoją drogą, przeciwko kościolowi
  – Duda – jak był w Częstochowie , był też pomodlić się u Matki Bożej, nie zauważyłam ostentacji w jego zachowaniu. Ostatnio zdjecia na necie, ze dzwonił w kościele, on sam wyjasnia, ze owszem dzwonił , ale nie było to podczas mszy jak twierdzi ks Sowa.
  – Braun – modli się dużo, powołuje się na Boga m wita sie bożym pozdrowieniem … no niby wszystko ok… ale obejrzałam ostatnio kilka jego wypowiedzi w tv , widać, że albo ma żal , ze jest jako kandydat lekceważony przez media, albo atakuje tym, by ugrać coś postawą oskarżania mediów. Jest dość ordynarny w tych atakach. Nie podoba mi się to.
  – Kukiz , przykro mi, ale ktoś kto powołuje się na Boga, a nasmiewa się w swoich utworach z pieśni kościelnych , mnie się to nie podoba. Tym bardziej, że pamiętam, że jak byłam nastolatką to wpływ tej piosenki na melodię Pan Jezus juz się zbliża…. na młodzież był ogromny. Pomijam, że kiedyś był wielbicielem Po , więc jakoś tak po prostu mu nie ufam. Dużo młodych chce na niego głosować, ale nie zdają sobie sprawy, że jego poglądy są dość anarchistyczne. Zburzyć system, owszem ale co w zamian?
  – Korwin- poza tym,że powołuje się na Biblię i katolicyzm to chyba niewiele z tego katolicyzmu rozumie. Widziałam jego wypowiedz, że msza owszem, ale przyjmowania Jezusa pod postacią chleba nie rozumie, uważa , ze to tylko taka tradycja , która nie ma nic wspolnego z uzyskaniem biletu do zycia wiecznego.
  – M. Ogórek , jest zbyt enigmatyczna, tajemnicza, poza tym wspólny front z sld , to te same prawa co u Palikota. Kompletnie odpada.
  Takie jest moje zdanie.
  Ja zaufałam Dudzie. Intuicyjnie czuję, że to mądry, kulturalny człowiek.
  Komorowski choćby chciał uchodzić za opanowanego niestety ma na koncie tyle gaf politycznych, tyle dziwnych wypowiedzi ( jak ta ze specjalistą od kur ), że wstyd że mamy takiego prezydenta. Tudzież prezydent jako głowa narodu powinien jednak umieć się wypowiadac w ojczystym języku, również jego żona. ( nie wiem co to za tendencja u Polaków na szczeblach rządowych, by mówić „tutej” zamiast tutaj ale bardzo mnie to razi).

  • Maggie pisze:

   Julio, myśle, ze dobrze uchwycilas sedno sprawy.
   Do tego wszystkiego, dochodzi aspekt rozbicia na 11 kandydatów. Nie tak dawno widziałam na Internecie, ze chyba to magazyn Time przewiduje glorie Komorowskiego.

 5. Piotr pisze:

  „A chodzi tu o o sektę „braunowsko-natankową””
  Dlaczego kojarzycie Grzegorza Brauna z Natankiem? Gdzie Grzegorz Braun aprobował Natanka? Poza tym z tego, co zauważyłem Grzegorz Braun ma tendencje do niechęci do konfliktowania się z kimś dlatego, że ktoś ma jakieś „odchyły” w jakimś złym kierunku.

  „Króla królów chce się zrównać z tendencjami monarchistycznymi i przy okazji intronizacji sobie tron postawić i na nim usiąść!”
  Kompletna nieprawda. Dlaczego jeśli ktoś jest monarchistą to od razu chce być królem? Grzegorz Braun mówi, że chce umierać jako poddany, nie jako obywatel. Polska jako monarchia katolicka i sprawa Intronizacji to dwie różne kwestie i nie należy tego mieszać.

  „A cóż to niby za hasło ma być; „wiara, honor, Ojczyzna’??? Wiara to określenie nic nie mówiące, czy słowo „Bóg” nie chce przejść przez gardło? Nie podoba mi się to…!”
  No niestety, wyrabianie opinii na temat polityka tylko na podstawie jego spotu reklamowego jest złym pomysłem. Zawsze podkreślał, że chodzi o Tradycję rzymsko-katolicką. Czy „Bóg” nie może mu przejść przez gardło? Zawsze jak zaczyna rozmowę, mówi „Sczęść Boże” do prowadzącego. Widzę dla niektórych to obłudne afiszowanie się wiarą, dla innych brak wypowiedzenia słowa „Bóg” jest złym świadectwem dla niego.

  • Maggie pisze:

   Jezus powiedział: królestwo Moje nie z tego swiata pochodzi.

   Dlatego Intronizacja nie moze: byc przetargiem wyborczym! – bo to co najmniej wyglada podejrzanie, gdyz wywołuje wiele niepożądanych emocji i sporów i podział, ktory jest na rękę wprowadzajacych, kuchenymi drzwiami politykę gender etc.

   • Mariusz pisze:

    Nie cytuj wyrwanych z kontekstu, niepełnych wypowiedzi samego Boga, jak faryzeusze czy świadkowie Jehowy!

    Odpowiedział Jezus: «Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom. +++Teraz +++ zaś królestwo moje nie jest stąd». 37 Piłat zatem powiedział do Niego: «A więc jesteś królem?» Odpowiedział Jezus: «+++Tak, jestem królem+++. Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie14. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu»

    +++TERAZ+++ nie jest, ale będzie w pełni, gdy nastanie koniec zła i gdy wypełnią się wszelkie proroctwa zawarte W Biblii!

    Na świecie było [Słowo],
    a świat stał się przez Nie,
    lecz świat Go nie poznał.
    +++Przyszło do swojej własności, +++
    a swoi Go nie przyjęli.

    I dalej nie przyjmują!
    Wszyscy macie problem z czytaniem ze zrozumieniem, włącznie z Biskupami?
    Czy ks Pęzioł i inni, włączając twórców tej strony, są nieomylni?

    NIE SĄ!!!
    JUŻ ZA PÓŹNO NA DYSKUSJE, POZOSTAŁA TYLKO MODLITWA, POST I OFIARA!
    POWIERZCIE INTRONIZACJĘ I UFNOŚĆ W BOGU, BO ŻADEN CZŁOWIEK CZY PREZYDENT NIC SAM NIE DOKONA

   • Andrzej pisze:

    Odpowiedział Jezus: «Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom. Teraz zaś królestwo moje nie jest stąd». J.18.36.
    Droga Maggie, to jest pełny cytat wypowiedzi Pana Jezusa. Proszę zwróć uwagę na ostatnie zdanie, które pominęli w swoim liście do wiernych również nasi biskupi. Znajduje się tam ważne stwierdzenie „TERAZ zaś”, czyli w tym momencie, aktualnie, obecnie. Mówiąc inaczej w tej chwili nie ma Mojego Królestwa na tym świecie, jest jednak w tym zdaniu coś z proroctwa. Teraz nie Mam Królestwa na ziemi, ale nie znaczy to, że sprawa się nie zmieni. O zmianie sytuacji, a być może o jej dojrzeniu, mówią orędzia skierowane do Rozalii Celak, w których Pan Jezus domaga się Intronizacji. Chce mieć Swoje Królestwo, a nawet zapowiada, że na ziemi zostaną tylko te państwa i narody, które uznają Go za Króla.

  • kasiaJa pisze:

   „No niestety, wyrabianie opinii na temat polityka tylko na podstawie jego spotu reklamowego jest złym pomysłem. Zawsze podkreślał, że chodzi o Tradycję rzymsko-katolicką. Czy „Bóg” nie może mu przejść przez gardło? Zawsze jak zaczyna rozmowę, mówi „Sczęść Boże” do prowadzącego. Widzę dla niektórych to obłudne afiszowanie się wiarą, dla innych brak wypowiedzenia słowa „Bóg” jest złym świadectwem dla niego.”

   – Tu nie chodzi o „brak wypowiedzenia słowa Bóg” – jeśli kandydat obiera sobie hasło wyborcze, to przecież utożsamia się z nim!
   Poza tym, jeśli opowiada się za karą śmierci, to albo kompletnie nie zna Dekalogu, albo wylazło szydło z worka. Głosi, że jest wolnościowcem… monarchistą…. i kim jeszcze? Niestety, dla mnie to nie jest klarowny kandydat. Zbyt dużo niejasności – czy oby katolik? Jest sprytny, bije od niego pychą i jest w nim coś niepokojącego.
   Módlmy się także za niego. Panie nasz, Boże obdarz tego człowieka Swoimi łaskami, wejrzyj na niego i ulituj się.

   • kasiaJa pisze:

    Aż trudno uwierzyć, że niektórzy chrześcijanie pojmują królowanie Chrystusa tak, jak to pojmował m in. Herod :/

   • Piotr pisze:

    Przykazanie V Nie Zabijaj nie oznacza, że nigdy w żadnym przypadku nie wolno pozbawić życia drugiego człowieka. Kościół nie naucza, że katolik nie powinien brać udziału w wojnie, gdzie się zabija.
    KKK tak mówi o karze śmierci: „KKK 2267 Kiedy tożsamość i odpowiedzialność winowajcy są w pełni udowodnione, tradycyjne nauczanie Kościoła nie wyklucza zastosowania kary śmierci, jeśli jest ona jedynym dostępnym sposobem skutecznej ochrony ludzkiego życia przed niesprawiedliwym napastnikiem. Jeżeli jednak środki bezkrwawe wystarczą do obrony i zachowania bezpieczeństwa osób przed napastnikiem, władza powinna ograniczyć się do tych środków, ponieważ są bardziej zgodne z konkretnymi uwarunkowaniami dobra wspólnego i bardziej odpowiadają godności osoby ludzkiej.

    Istotnie dzisiaj, biorąc pod uwagę możliwości, jakimi dysponuje państwo, aby skutecznie ukarać zbrodnię i unieszkodliwić tego, kto ją popełnił, nie odbierając mu ostatecznie możliwości skruchy, przypadki absolutnej konieczności usunięcia winowajcy „są bardzo rzadkie, a być może już nie zdarzają się wcale”.”
    Też w sumie jestem ciekaw jak Grzegorz Braun uzasadnia karę śmierci, ale czy państwo może być bezpieczne jeśli nie unieszkodliwia się jednoznacznie zdrajców stanu, szpiegów? Dezerter w obliczu wroga naraża innych na poniesienie śmierci.

   • Marek pisze:

    „tradycyjne nauczanie Kościoła nie wyklucza zastosowania kary śmierci, jeśli jest ona jedynym dostępnym sposobem skutecznej ochrony ludzkiego życia przed niesprawiedliwym napastnikiem.”

    Aby się obronić wcale nie muszę kogoś zabić tym bardziej jeśli ten ktoś jest już za kratkami, wystarczy że będzieo on skutecznie izolowany od społeczeństwa. A tradycyjne nie wykluczanie kary śmieści niech zamieni się na Tradycję Miłosierdzia, mamy przecież Rok Bożego Miłosierdzia nie zapominajmy o tym.

   • kasiaJa pisze:

    No to jeszcze tego brakowało, żeby teraz ktoś próbował ustalać , o co „tak naprawdę” Panu Bogu chodzi w V Przykazaniu !!! Jest wyraźne „NIE ZABIJAJ” , żaden człowiek nie ma prawa odbierać życia drugiemu człowiekowi! Na pierwszym miejscu Przykazania Boże.

   • Piotr pisze:

    @kasiaJa: Może ująłem to zbyt paradoksalnie i zbyt otwarcie na nadinterpretacje. Myślę, że tu jest dobrze wyjaśnione, jeśli chodzi o wojnę: http://mateusz.pl/pow/060502.htm

 6. Sebro pisze:

  Mnie zastanawia tylko pewna kwestia jeśli chodzi o wszelkie obietnice – jakkolwiek pieknie one brzmią. Czy to z ust p. Dudy, czy Brauna, czy innych. Otóż co owi potencjalni prezydenci będa w stanie zrobić realnie? Ano nic. Nie mają żadnej władzy ustawodawczej. Podpisują jedynie ustawy podsunięte z Sejmu. Ktoś powie, że zawsze może zawetować – owszem, ale jeśli się nie mylę to po ponownym rozpatrzeniu podpis prezydenta jest zbędny, wystarczy, że Senat zagłosuje odpowiednio.
  Chcę przez to powiedzieć, że zwycięstwo Dudy będzie jedynie napisaniem literki „i”. Natomiast tak ważną i potrzebna kropką bedzie wygrana „naszych” w jesiennych wyborach parlamentarnych. Niemniej jednak zmiany trzeba zacząć teraz i uważam, że pan Duda jest najlepszym do tego kandydatem, mówi jak jest i jakie wysiłki podejmie, by to zmienić. Nie gra na uczuciach religijnych i wzniosłych hasłach.
  Z całego serca pragnę Intronizacji Chrystusa na Króla Polski ale uważam też, że Polacy jako naród jeszcze chyba za mało po dupie dostali w ostatnich czasach by siegnąć po ten zbawienny środek. Dlatego zgodnie z zaleceniem samego Jezusa musimy sie o to modlić.
  Braun wali hasłowo. W tej chwili jest popularny, bo w mediach mówi inaczej, odwaznie, mówi o tym, o czym jest zakaz mówienia – i dobrze. Może wielu osobom otworzy to oczy, ale realnie to wszystko ma na celu poszatkowanie głosów i jeszcze większy podział na prawicy. A potem usłyszy się hasło: kto nie za Braunem ten przeciw Intronizacji. Sorry ale ku temu idzie. I za takie dzielenie mojego głosu nie dostanie.
  Dodam jeszcze, że niedawno podobną popularnośc zyskała sobie pani Dykiel waląc prosto z mostu w miłościwie na panującego. A przecież ona jest zapaloną lewaczką i morderczynią cudzych dzieci poczętych. A nie o taką popularność chyba chodzi.

  • wobroniewiary pisze:

   Sebro, oto właśnie chodzi, że środowiska „obronytradycjiiwiary” (zmieniona kolejność) wychwalają p. Brauna i p. Dykiel a nie widzą tego że ona popiera aborcję (nasze prawo do naszych brzuchów) a on dzieli, że jak nie jesteś za nim, to nie jesteś za intronizacją.
   Dziękuję Bogu za ks. Pęzioła – on pokazał że jest inaczej., można nie być za Braunem i Natankiem, a można być za intronizacją i normalnością (Bożą)

  • wobroniewiary pisze:

   To jest właśnie najlepszy czas na zmiany na scenie politycznej, teraz piszemy literkę a jesienią dorabiamy kropeczkę i mamy całą kadencję gdzie nikt nikogo nie będzie blokował, bo prezydent i mam nadzieję większość sejmowa będzie z jednej opcji politycznej, trzeba tylko chcieć tych zmian.
   To Admin 😉

 7. as pisze:

  Jestem zniesmaczona tymi komentarzami, opiniami zwłaszcza, że lubię Waszą str. Budujmy jedność, bo to jest w tej chwili Kościołowi i Polsce potrzebne, nie szukajmy tego co dzieli ale co łączy. Zostawmy osądzanie Bogu. Poszukajcie co na ten temat mówi o. Witko, równie mądry i święty kapłan co ks. Pęzioł. On nie podejmuje się osądzania mówiąc, „A co jeśli go skrytykuję(ks.Natanka) a po jakimś czasie okaże się, że to on miał rację a nie ja?” To jest odp. kapłana pokornego. Drogi Boga nie są drogami naszymi, a Jego wyroki są niezbadane. Ku przypomnieniu Kaczyński też opowiadał się za zaostrzeniem kodeksu karnego i karą śmierci , ale po medialnej nagonce wycofał się z tego. Argumentami, który polityk jest lepszy można przerzucać się w nieskończoność, tylko w jakim celu? Cenię obydwu i cieszę się, że mamy taki wybór. Pan Braun nie jest związany partyjnymi strukturami i nie boi się mówić w jakiej rzeczywistości żyjemy. P. Duda ma w sobie takt, kulturę, miłą aparycje. Dzięki Ci Panie, za ich obu, bo nic nie dzieje bez Twojej Woli.

  • wobroniewiary pisze:

   Jak ks Natankowi zdejmą suspensę – to zapewniam Cię, że pojawią się tu jego kazania i nauki 😉

  • roza pisze:

   Nie próbuj siać podziału między Ojcem Witko a księdzem Pęziołem, bo wszyscy pobłądzimy i zamiast zająć się wyborami zaczniemy osadzać kapłanów.

 8. roza pisze:

  Świadome obrzucanie błotem Dudy ma tylko jeden ce l- dodać głosy Komorowskiemu. Nie dajmy się zwieść RODACY:)

  • Piotr pisze:

   Grzegorz Braun nie obrzuca błotem Andrzeja Dudy. Grzegorz Braun mówi, że w przypadku, gdyby został prezydentem wziąłby Dudę do swojej kancelarii jako pracownika. Myślę, że Braun bardziej stanowczo atakuje obecny układ i Komorowskiego niż Duda.

   • wobroniewiary pisze:

    Ciszej będziesz, dalej zajedziesz.
    Atakowanie Komorowskiego nie jest najważniejsze, lepiej skupić się na pozytywnej kampanii i zastanowić się nad tym jak naprawić to co Komorowski zepsuł pohukiwania i krzyki do niczego dobrego nie prowadzą.

   • julia pisze:

    bo Braun jako niezależny kandydat nie musi się obawiać, że oskarżą go o sianie nienawiści. Gdyby Duda mówił ostrzej oberwałoby się pisowi, że stosuje mowę nienawiści i podziału Polaków. Myślę, że jak jest każdy widzi, nie potrzeba wielkich ataków na Komorowskiego, a niebawem wybory parlamentarne i media juz odpowiednio bedą manipulowac wypowiedziami zeby wyszło, ze pis to sama nienawisc.
    Ja nie mam nic do pana Brauna, był czas, że byłam skłonna na niego głosować, ale rozdrabnianie głosów ( przecież wiadomo, ze szanse ma raczej małe) przysłuzy się tylko Komorowskiemu.

   • Piotr pisze:

    @wobroniewiary To dlatego, że Grzegorz Braun traktuje tę kampanię przede wszystkim jako sposób zakomunikowania w jakim stanie znajduje się nasze państwo i do czego zmierza „rząd warszawski”, niezależnie czy będzie to miłe czy nie. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tragicznego stanu państwa polskiego, a w mediach mainstreamowych powiedzenie prawdy o takich rzeczach wydaje mi się dla sprawy polskiej ważniejsze niż pozytywny program.

    @julia Ja jednak uważam, że to nie media gadzinowe powinny ustalać co wolno a co nie wolno. Młody jestem to nie pamiętam, ale za PRLu też siano propagandę o faszystach, karłów reakcji, wrogów narodu i czy dlatego nie należało się angażować w walkę o wolność?
    Szanse ma małe, ale to głównie dlatego, że jest jednym z najbardziej przemilczanym kandydatem. Sądzę, że gdyby media rzetelniej i uczciwiej informowały o wszystkich kandydatach, było więcej debat (nie tylko kilka dni przed wyborami 90 minutowa, kilka minut dla każdego), gdyby ludzie chłodnie oceniając wybieraliby najlepszego kandydata szanse miałby dużo większe.

 9. myślący pisze:

  Do Piotr – bracie tutaj nikt nie wyrabia sobie zdania o panu Braunie zdania na podst. spotu tylko trzeba dostrzec jego niestety „dziwne” zachowania np. kto jest w jego sztabie wyborczym – szef rajdu motocyklistów nazywanego niestety „Rajdem Katyńskim” który wspiera putinowskich rosyjskich motocyklistów „nocne wilki”, którzy są awangardą dyktatora i mordercy.
  Nie można być trochę za i trochę przeciw. „nocne wilki” chcą uczcić w naszym kraju okupantów którzy przybyli tu z czerwoną gwiazdą. NA TO ZGODY NIE MA !!!

  • roza pisze:

   Cieszę się,że ktoś otworzył oczy:)

   • AnnaMaria pisze:

    A o to jak to jest na prawde;

    Dodać trzeba jeszcze, że te “samorządowe” mafie są podstawowymi organami wykorzystywanymi do fałszowania każdych wyborów. To “samorządowcy” i ich urzędnicy zasiadają (tak o sobie mówią!) we wszystkich komisjach wyborczych. To oni, wspierani przez lokalnych nauczycieli liczą głosy. To oni wiedzą, kto z mieszkańców na pewno nie przyjdzie “głosować” i bez żadnego ryzyka dopisują głosy.

    Wystarczy przegląd wyprzedawanych przez “samorządy” nieruchomości, w które za marne grosze zaopatrują się radni i urzędnicy, ich rodziny i kolesie. I nie ma tu żadnych różnic partyjniackich. Partie w “samorządach” są jak krawaty: po dostaniu się do rady, czy na urząd krawaty się rozluźnia – dla wygody.

    http://3obieg.pl/hulaj-dusza-piekla-nie-ma-2

    • wobroniewiary pisze:

     AnnoMario nie osądzaj i nie posądzaj wszystkich komisji wyborczych o oszustwa, u mnie nic takiego nie ma miejsca. Jeśli widzisz coś takiego u siebie to zostań mężem zaufania i dopilnuj by tak się nie działo, to bardzo proste, więcej własnego czynu a mniej o czynach innych.

  • Marek pisze:

   „Podczas odczekiwania na niedoszły wjazd Nocnych WIlków do Polski w Terespolu miały miejsce kuriozalne sceny. Lider Rajdu Katyńskiego kłóci się z sekretarzem partii „Zmiana” o to, która z tych organizacji ma większe prawa do „Nocnych Wilków”.
   „Pan grozi mi przemocą” – powiedział sekretarz partii „Zmiana”. Lider Rajdu Katyńskiego chciał, by odjechał on z miejsca zdarzenia.”
   http://www.fronda.pl/a/targi-i-klotnie-targowiczan-na-granicy-w-terespolu-4,50686.html

  • Piotr pisze:

   „tutaj nikt nie wyrabia sobie zdania o panu Braunie zdania na podst. spotu ”
   Ok, tamten komentarz sprawiał takie wrażenie, że ktoś niewiele wiedział o Grzegorzu Braunie.

   Co do Nocnych Wilków zauważ, że w poprzednich latach nikt histerii nie robił. Na pewno to jest prowokacja, ale zamachu stanu to oni nie przeprowadzą 🙂 Węgrzyn działa trochę emocjonalnie i boi się o to, że w przyszłości go nie wpuszczą na Rajd katyński. Posłuchaj co Grzegorz Braun mówi o przyjeździe Nocnych Wilków do Polski: https://www.youtube.com/watch?v=M4iGHx_0C80

   • wobroniewiary pisze:

    Co do nocnych wilków nie rozpatrujemy tego w kategorii wpusczą czy nie wpusczą rajd Katyński.
    Sprawa jest o wiele poważniejsza niż się może wydawać, musimy wiedzieć kim są owe nocne Wilki. To że czczą Stalina jest wystarczającym powodem by ich do nas nie wpuszczać. A rajd Katyński no cóż z p. Węgrzynem na czele…? po tym wszystkim co się ostatnio dzieje mam wątpliwość czy chodziło o rzeczywiste uczczenie pomordowanych w Katyniu Polaków, czy tylko o przejażdżkę i fajną imprezę.

   • Piotr pisze:

    W poprzednich latach nic złego nie zrobiły, myślę że media szczególnie te sprzyjające PiSowi za bardzo się przejęły tą sprawą a to może mieć gorsze skutki, jeśli miałoby dość do jakiś ataków na motocyklistów. Wtedy Rosja miałaby silniejszy pretekst do traktowania nas za wrogów.

 10. piotr pisze:

  mam nadzieje wzdycham o to by okazało ” się że ten kraj do końca nie jest tak bardzo chory ” – cytat z kapeli buldog i że nie jesteśmy dziećmi specjalnej troski my Polacy co najwyżej ubodzy w duchu i patronuje nam papież ubogich w duchu i błogosławieństwo Jezusa

  • julia pisze:

   Piotrze, tylko widzisz, co możemy zrobić zeby media były prawdomówne?
   propaganda była , jest i będzie. Dla mnie przykre sa to ustawki z osobami popierającymi danego kandydata. Szanuję niektóych aktorów , ale dlaczego swoją twarzą firmują Komorowskiego? czy ze strachu, że straca apanaże? czy tak im rzeczywiście dobrze, ze nie widza ruiny Polski?

 11. Basia pisze:

  Kochani trzeba nam pamietac kto wydal wyrok na Pana Jezusa ludzie bladzili i beda bladzic bez Ducha Bozego, dlatego nie spieszmy sie z osadzaniem i wskazywaniem na niebezpiecznych kaplanow. Pismo Swiete mowi wyraznie POZNACIE ICH PO OWOCACH. Musimy byc pokorni i cierpliwi, nie tracmy czasu siegnijmy po rozance ofiarujmy Matce Bozej posty Ona nas poprowadzi.

 12. Marta pisze:

  Krytykujecie Państwo wjazd „Nocnych wilków” ale gdyby mieli flagi izraelskie nie było by problemu.Pan Grzegorz Braun to ostatnia nasza szansa innej możemy od Pana Boga nie dostać.Pan duda nie zmieni konstytucji z odniesieniem do Boga nie obroni życia tak trochę tylko wypłaci renty potomkom żydowski niby za holokaust wypaci im odszkodowanie 65 mld.Ma poparcie Żydowskiego Instytutu Historycznego czy to nic nie znaczy.Żona żydówka nie macie tego dość?Można wiele pisać ale pewnie Admin wytnie.

  • wobroniewiary pisze:

   A dlaczego nazwisko Duda z małej litery?????

  • julia pisze:

   A żyd to nie człowiek? ja wiem, że w apokalipsie jest zapis, że są żydzi, którzy żydami się nazywają, ale nimi nie są… ale na litość, nie prześwietlicie historii rodu każdego Żyda, żeby wiedziec, czy on chazarski, czy askenazyjski , czy prawdziwy. W Biblii jest tez zapis, że Bóg zawsze będzie chronił swój narod wybrany i kto przeciwko temu narodowi, ten przeciwko Bogu działa.
   A swoją drogą , patrząc na nazwiska Polaków, patrząc na historię żydów w Polsce przez stulecia to kto wie, czy sami nie mamy takich korzeni. Kto wie, może twoi przodkowie, lub moi byli pochodzenia żydowskiego…
   Ludzie powinni się kochać , niezaleznie od tego z jakiej rasy pochodzą…

   i Uważam, że zbędne jest obrzucanie się faktami, tylko modlitwa i post a Maryja poprowadzi. Ja postanowiłam w miesiącu maju ( a zaczęłam już od kilku dni) jedną dziesiątkę ofiarowac w jej intencjach , ja się pomodlę, a Ona wymodli u Boga to czego potrzeba światu.

   • wobroniewiary pisze:

    Św. Jan Paweł II pokazał jaki powinniśmy mieć stosunek do Żydów i do żydów – bez względu na narodowość czy wyznanie. Kochał ich i przyjaźnił się z nimi.

  • kasiaJa pisze:

   Na marginesie – wytyka się pochodzenie żydowskie małżonki p. Dudy, to w takim razie, czy nazwisko Braun brzmi rdzennie polsko? (Bardzo przepraszam, ale tu mi coś ” nie gra”). Proszę bardzo:
   „Nazwiska pochodzenia żydowskiego (…)
   Przykłady nazwisk pochodzenia żydowskiego: Abrahamowicz, Abramczyk, Abramek, Abramowicz, Adelsztajn, Adler, Akerman, Aszkenazy, Baruch, Bergajm, Berman, Blat, Bornsztajn, Bram, Braun, Chajek, Chajes, Chajman, Chajmowicz, Chelman, Cherszenberg, Cychtynger, Cymerman, Dawidowicz, Duszejkin, Edelman, Elmer, Ejdszyc, Eksztajn, Fajnmeser, Fajtliowicz, Finkelsztajn, Fogler, Frajman, Frydman, Fróg, Garcsztark, Gelman, Gerszenowicz, Ginsberg, Glater, Glaser, Goldberg, Goldsztajn, Gros, Grosman, Grynszpan, Grynsztajn, Hadad, Izraelowicz, Jakubowicz, Jejlenberg, Joachimowicz, Josipowicz, Kafman, Kalmanowicz, Kamelgarn, Kaufman, Kempner, Kerszenbaum, Kirszbaum, Klajner, Klajnplac, Koller, Kochen, Koperwasser, Kryger, Kranz, Kwasner, Lajbcyger, Lajpcynger, Lichtensztajn, Likerman, Litman, Majcher, Majzner, Mandel, Mendelman, Milsztajn, Mojsiewicz, Mojsewicz, Mozes, Nirenberg, Nusman, Ofenbach, Pelman, Plicer, Rajchbard, Rajsbaum, Rojtkop, Rotenberg, Rozenbaum, Rozencwajg, Rozensztajn, Rubinstein, Safir, Sagan, Sajfert, Salamończyk, Sandler, Segal, Silbersztajn, Simenowicz, Szajncholc, Szapocznik, Szczech, Szmajser, Szmul, Szpigel, Sztajnchaujer, Sztalander, Sztencel, Szymchowicz, Tafilowicz, Tempel, Trejtel, Urbach, Wajchman, Wermand, Wolkensztajn, Zajdensztadt, Zalcer, Zalmanowicz, Zemel, Zilber, Zilberman”.
   http://pl.wikipedia.org/wiki/Polskie_nazwiska

   • Helena pisze:

    Żona Dudy jest żydówką,a to co wypisujesz to już czysta paranoja.

   • Anna pisze:

    Zostaw kobieto Grzegorza Brauna w spokoju,on powiedzial WIARA RODZINA i WLASNOSC nie Wiara Honor Ojczyzna.Nie wiem gdzie mieszkasz czy w Polsce czy na emigracji ale nie masz zielonego pojecia jak wiekszosc Polakow w Polsce kim jest Grzegorz Braun poszperaj sobie troche na you tube to moze cie sie troche rozjasni.

 13. AnnaMaria pisze:

  Podpisuje sie obiema rękami !!!!

 14. Maria pisze:

  Jestem zdziwiona, tak łatwo osądzacie pana Brauna, manipulujecie…ale to dobrze, bo teraz wszystko staje się klarowne…

 15. Marta pisze:

  Tak tylko zapytam szanownych wpisujących się tutaj proszę poszukać w wikipedi co to jest sekta.Tak łatwo bluzgać na kogoś.Może trzeba posłuchać co mówi ks.Natanek czy coś przeciw KK czy przeciw Papieżowi a że prawda boli to nic nie poradzimy.Czy może stroje komuś przeszkadzają to ja się pytam a jak kobieta przyjdzie do kościoła jak na plażę to jest ok.jak się klaszcze w kościele tańce uprawia to też ok?I jakoś nikt szat nie rozrywa.Nikt kto posłucha tego czcigodnego kapłana będący normalnym chrześcijaninem nie będzie Go krytykował.A że góral i ma swój styl mowy to też ubogaca.Dalej polecam głosowanie na Pana Brauna żeby potem nie było „miałeś chamie złoty róg”.

  • Sebro pisze:

   Prosta weryfikacja – posłuszeństwo. Kapłan, który nie jest posłuszny swojemu zwierzchnikowi dostaje karę i koniec. Sztandarowy przykład o. Pio – też karany i zawsze w posłuszeństwie poddawał się karom.
   Z ks. Natankiem sprawa jest bardziej skomplikowana przez sławetną Agnieszkę i jej rzekome orędzia, propagowaniu których ks. Natanek poświęcił się bez reszty. Czytałem trochę i szczerze powiem, że bzdury w nich jak u Mieci.

 16. Marta pisze:

  Skoro mnie Admin nie wyciął ośmielę się jeszcze dopowiedzieć że „Nocne wilki” nie jadą pierwszy raz i gdyby nie to że w komitecie wyborczym Pana Brauna nie był Pan Węgrzyn nasze władze nie wystraszyłyby się 30 motocyklistów.Odnośnie Intronizacji to jeżeli inicjatywa nie wyjdzie od głowy Państwa to nasze władze kościelne dalej będą kazały schować wszystko do serduszka albo zgodnie z linią RM intronizować serce o ironio.

  • Maggie pisze:

   „Królestwo moje nie z tego swiata pochodzi” – Jezus
   Intronizacja to nie ironizacja, moja droga…. taka ironia nie od Boga pochodzi. Przypomnę, ze w kościele obowiązuje pokora ale i hierarchia.

   Wszystkie takie zagrania i reakcje, są przeanalizowane/zaaranzowane przez strategow=specow od ludzkiej psychiki, ktorzy od lat pracują i jak sie przypatrzyc to dobrze popracowali nie tylko na wybory 2010 r. Ileż razy to słyszałam, nie narzekają, co ciebie to obchodzi, głosują to tak widocznie im odpowiada, a glos emigranta to tylko pro forma….

   Jezus jest Panem!

  • Maria pisze:

   słusznie

 17. Alicja pisze:

  Prezydent powinien być osobą niezależną (od żadnej partii) i dbać o dobro wszystkich Polaków. Nie jest najważniejsze: Jego takt, kultura ogłada czy wykształcenie ale czy potrafi ocenić realne zagrożenie w jakim znajduje się naród i państwo polskie i wskazać drogę wyjścia z zapaści w jakiej się znajdujemy. Za G.Braunem przemawia Jego dorobek filmowy, wiedza historyczna oraz konkretny program wyborczy i to stawia Go na pierwszym miejscu wśród kandydatów. Główną zaś wadą Andrzeja Dudy jest to, że jest zależny od PIS-u i będzie realizował politykę tej partii ( już zmienił zdanie w sprawie in vitro i związkach partnerskich),.

  • wobroniewiary pisze:

   Pan Braun jest za wprowadzeniem kary śmierci a to dyskwalifikuje go całkowicie.
   Katolik powinien znać Przykazania Boże z których jedno brzmi NIE ZABIJAJ.
   Co z tego że powie Szczęść Boże wchodząc do gabinetu skoro chwilę potem podpisze ustawę dopuszczającą karę śmierci.
   Papież Franciszek mówi dzień dobry ale jest za obroną życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Za obroną życia powinien być każdy katolik, nie wolno zabijać nikogo.
   Jeśli wykona się wyrok śmierci na kimś, odbiera mu się możliwość nawrócenia które mogło by nastąpić np. po jakimś czasie odizolowania danego przestępcy, każdy kto jest za wprowadzeniem kary śmierci nie tylko popełnia grzech łamiąc piąte przykazanie ale ingeruje też w plan Boży wobec danego człowieka i bierze na siebie za to odpowiedzialność, to tak jakby ktoś na łożu śmierci prosił o kapłana a ty mu to uniemożliwiasz.

   • Jerzy pisze:

    Ludzie nie powinni być zabijani rękami innych, lecz umierać tak jak moja Ewa na rękach najbliższych.
    Ale katolik powinien znać także nauczanie swego kościoła KKK pkt 2266 i 2267. „Ochrona wspólnego dobra społeczeństwa domaga się unieszkodliwienia napastnika. Z tej racji tradycyjne nauczanie Kościoła uznało za uzasadnione prawo i obowiązek (podkreślam obowiązek) prawowitej władzy publicznej do wymierzania kar odpowiednich do ciężaru przestępstwa, nie wyłączając kary śmierci w przypadkach najwyższej wagi. Z analogicznych racji sprawujący władzę mają prawo użycia broni w celu odparcia napastników zagrażających państwu, za które ponoszą odpowiedzialność. …”
    Tu mowa o odparciu napastników, a nie o wysyłaniu Polaków na Ukrainę, na wojnę z Rosją nieomal na pewną śmierć (o czym mówi zarówno PO jak i PiS, a czemu jest przeciwny p. Grzegorz Braun)

    W materii kary śmierci wypowiedział się także św. Jan Paweł II w „Evangelium vitae” Odebranie życia przestępcy jest środkiem nadzwyczajnym, po który państwo powinno sięgać wyłącznie „w przypadkach absolutnej konieczności”. Taka konieczność zachodzi wtedy, gdy nie można w inny sposób ochronić społeczeństwa, jak tylko przez zabicie winowajcy. Ale takie przypadki, mówi papież „są bardzo sporadyczne, jeśli w ogóle istnieją” (św. JP II St. Louis, 27.01.1999).

    Polska praktyka wykonywania kary śmierci na zbrodniarzach wojennych dowodzi, że skazany np. Hans Frank przed wykonaniem wyroku śmierci wyspowiadał się i przyjął Komunię św.
    Króluj nam Chryste!

   • Marek pisze:

    @Jerzy
    „tradycyjne nauczanie Kościoła uznało za uzasadnione prawo i obowiązek (podkreślam obowiązek) prawowitej władzy publicznej do wymierzania kar odpowiednich do ciężaru przestępstwa, nie wyłączając kary śmierci w przypadkach najwyższej wagi”

    To już dawno w KKK zostało zmienione.
    odszukaj wspomniane przez ciebie punkty
    2266.
    2267.
    http://www.katechizm.opoka.org.pl/rkkkIII-2-2.htm

   • Piotr pisze:

    Zadałem takie pytanie do Grzegorz Brauna na Żelaznej logice (http://www.zelaznalogika.net/czytelnicy-zelaznej-logiki-pytaja-grzegorz-braun/)
    „Dla wielu ortodoksyjnych katolików Pana podejście do kary śmierci będzie pewnie trudne do zaakceptowania, ze względu na przekonanie, że przykazanie V Nie Zabijaj domaga się ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci i wyklucza karę śmierci. Jan Paweł II tłumaczył, że kara śmierci nie jest dzisiaj koniecznością ze względu na współczesne skuteczniejsze metody unieszkodliwiania przestępców. Papież Benedykt XVI i papież Franciszek też dążyli do eliminacji kary śmierci. Czy współcześni papieże nie mają asystencji Ducha Świętego w tych sprawach? Jak Pan odniesie swoje poparcie dla kary śmierci w stosunku do jego „katolickości”.”

    Jakby ktoś chciał coś dodać to mogę zmienić.

   • jax pisze:

    Czy Jezus protestował przeciwko karze śmierci ? Czy wyraził oburzenie z powodu tej kary ?
    Zawsze zajmował postawę wobec faktu manipulacji jakiej dopuszczali się żydzi lecz nie walczył z tą karą. Kara śmierci była prawem ustanowionym przez Boga. Tak na marginesie gdyby kamienowanie stosować w sposób biblijny to miasta świata błyskawicznie wyludniłyby się. Nie tylko z powodu rozwiązłości stosowano ukamienowanie .
    Jezus PODDAŁ się karze śmierci Jezus PRZYJĄŁ na siebie karę śmierci. Z punktu widzenia prawa jest to FAKTYCZNE a nie jakieś idealistyczne UZNANIE tego środka. Bez oceny jego słuszności czy też nie.
    Można skazać , można sądzić i można uniewinnić , można też ułaskawić i od wymierzenia kary odstąpić . LECZ FAKT UZNANIA tego środka jest bezsporny.

   • rysik pisze:

    Czy przypominasz sobie @jax wydarzenie opisane na kartach Pisma Świętego, kiedy to Pan Jezus nie przyłożył kamieniem w nierządnicę, ale spowodował, że nikt jej nie skrzywdził a tym samym ocalił jej życie i odpuścił grzechy, mówiąc aby już nie grzeszyła?
    Ja nie wiem Jax, co bierzesz, ale radzę odstawić.

   • Anna pisze:

    Kiedy i gdzie Grzegorz Braun powiedzial ze jest za kara smierci?

   • Marek pisze:

    @Anno
    wiele razy, choćby tu: http://youtu.be/VXAaux0Wvek
    Gdzie mówi że państwo gwarantuje zbrodniarzom życie,
    a prawda jest taka że państwo powinno gwarantować życie KAŻDEMU a zbrodniarzy izolować, natomiast p. Braun chce wprowadzić karę śmierci po to by państwo nie musiało utrzymywać takich więźniów, a potem na kim jeszcze państwo „oszczędzi” na umysłowo chorych? wszak ci też kosztują budżet i to nie mało.

   • sasha pisze:

    Hej adminie, myslalam, ze nie bedziesz jednastronna / stronny i pozwolisz ludziom zostawiac swoje opinnie na powyzszy temat , ale najwyrazniej moje dwa posty nie przypadly Tobie do gustu!

    • wobroniewiary pisze:

     Człowieku chcesz abyśmy takie pomyje wpuszczali na Kościół przy okazji obrony ks Natanka? Nigdy!

     Oto cytat:
     Z tego co pamietam to Pan Jezus zostal skazany na smierc przez wielkich kaplanow i uczonych w pismie, powod -byl im nie posluszny wedlug ich pojmowania!”

   • Maggie pisze:

    Oj, @Sasha nie wiele pamięta, a co gorsze nie wie co naprawdę jest w Piśmie Swietym. Podany cytat jak nienawistna paranoja, nie mająca nic wspólnego z Jezusem i Jego Kościołem.

    • wobroniewiary pisze:

     Temat powinnam zamknąć, omodlę to podczas dzisiejszej Eucharystii. Ja nie mam funduszy jak kandydaci na obronę, na wynajęcie ochroniarzy a nienawiść czytelników innych stron jest porażająca.
     Inwektywy to nic, gorsze są groźby, a znają moje dane!

     Chorzy z nienawiści pragnący kary śmierci przedsoborowi „katolicy”
     Popatrzyłam na ich strony, wielbiciele faszysty Mussoliniego, wielbiciele kary śmierci i zniszczenia wszystkiego co ma związek z Uwielbieniem z Odnową i z mszami św. o uzdrowienie duszy i ciała.

     .

 18. Alicja pisze:

  http://gloria.tv/media/sXmBmCnyvBa – wypowiedź G Brauna w sprawie kary śmierci.

 19. Andrzej pisze:

  Proszę sie zapoznać z tym tekstem na pewno poszerzy pole widzenia.

  http://fides-et-ratio.pl/index.php/2013/12/prof-anna-razny-pis-czyli-falszywa-chrzescijanska-aksjologia/

  Prof. Anna Raźny: PiS czyli fałszywa chrześcijańska aksjologia

  Lech Kaczyński i jego partia nie tylko stracili okazję, aby uczynić z Polski bastion chrześcijaństwa w Europie XXI wieku, ale przyczynili się walnie do jej przekształcenia cywilizacyjnego – w kierunku perspektywy ateistycznej.
  Parafrazując najbardziej znane hasło, jakie podał w pierwszej polskiej encyklopedii – Nowych Atenach – Benedykt Chmielowski, można powiedzieć: PiS jaki jest, każdy widzi. Jednakże jego wielomilionowy katolicki elektorat nie chce widzieć podwójnej, fałszywej aksjologii tej partii i podwójnych jej standardów, co ma poważne konsekwencje nie tylko w sferze polityki i moralności, ale również cywilizacji. Z podwójności owej wynika bowiem brak perspektywy cywilizacyjnej, fundamentalnej dla przyszłości nie tylko Polski, ale również Europy. Jest on widoczny zarówno w programie tej partii, jak i – nade wszystko – w jej działaniach. Z jednej strony widzimy w sferze retoryki-teorii częste odniesienia do cywilizacji łacińskiej, wartości chrześcijańskich, tradycji polskiego katolicyzmu, nauczania Jana Pawła II, z drugiej – brak ich w praktyce politycznej, szeroko pojętym działaniu – nade wszystko w sferze ustawodawstwa. Jest to brak rażący w zestawieniu z aspiracjami tej partii, odwołującej się – nie tylko w swej nazwie, ale także w różnych swoich programach – do prawa jako fundamentu współczesnego państwa.

 20. AnnaMaria pisze:

  @ wobroniewiary napisało; „zostań mężem zaufania i dopilnuj by tak się nie działo, to bardzo proste, więcej własnego czynu..”
  U mnie nie ma szans na to bo tam nie przyjmą nikogo spoza kliki!
  Zawsze sa te same osoby w komisji az do śmierci…. A jak sie wzbogaciły i ich rodziny!!!!
  Zyć nie umierać!!!! U ich nie ma bezrobotnych i jeżdżą super samochodami, ciuchy najwyższej półki, tylko firmy ich wygrywają przetargi… i tak można by wyliczać.
  I mam moralne prawo o tym mówić bo nam odebrano podstawowe prawa do pracy i godnego życia i zostaliśmy zepchnięci do roli niewolników-przygłupów którymi można manipulowć dowolnie!

 21. AnnaMaria pisze:

  Polityka to domena diabła i jeszcze kosciół wmawia żeby na niego głosować bo to niby „od ciebie zależy wszystko”, w sytuacji gdy nic nie zależy i nie masz na nic wpływu!
  Wierutne kłamstwo i straszliwa manipulacja na upodlonych i przygiętych do ziemi biednych ludziach i niewolnikach!

  I to właśnie jest nasz prawdziwy wkład: upodlenie, cierpienie (brak pracy,maleńkie zarobki z których nie da sie wyżyć itd.) plus modlitwa i to oddaje Panu Jezusowi w zamian za kartke do urny!
  Mam swoją godność daną mi od Boga i swój rozum i nikt nigdy więcej nie będzie mną manipulował!!!!!!! Ani masoński kosciół ani marionetki polityczne!
  Mam totalną wolność wewnetrzną od nich wszystkich!!!!

 22. Marek pisze:

  Braun przegrywa z „Gazetą Polską”, a wygrywa z „Wyborczą”

  „Kandydat na prezydenta Grzegorz Braun pozwał czasopisma w trybie wyborczym. „Wyborcza” będzie musiała przeprosić Brauna. „Gazeta Polska” z nim wygrała i przepraszać nie musi. ”

  „Także dziś odbyła się rozprawa przeciw tygodnikowi „Gazeta Polska” i portalowi Niezależna.pl. Sprawa dotyczyła artykułu Piotra Lisiewicza pt. „Pomocne wilki” dotyczącego planowanego przyjazdu do Polski rosyjskiego gangu motocyklowego „Nocne Wilki” i reakcji Polaków na ten fakt. „Braun chciał przeprosin od GP za prezentowanie go jako ‚agenta obcego mocarstwa oraz sympatyka totalitaryzmu w wydaniu sowieckim’ ” – tłumaczył na twitterze Samuel Pereira z portalu Niezależna.pl. Sąd przyznał jednak rację prawicowemu tygodnikowi.”
  Cały tekst: http://www.fronda.pl/a/braun-przegrywa-z-gazeta-polska-a-wygrywa-z-wyborcza,50703.html

 23. Marek pisze:

  ” Konstytucja Polski mówi, że na terenie Rzeczpospolitej nie można propagować idei i symboli komunistycznych oraz faszystowskich”
  ————————————————————————
  „Skoro Putin poprzez „Nocne Wilki” bezczelnie prowokuje Polskę i stara się ją poniżyć, to nasza odpowiedź musi być twarda. Nie można ulegać naciskom Moskwy i bandytom trzeba powiedzieć precz!
  Lider „Nocnych Wilków” Aleksander Załdostanow zapowiada, że w stronę polskiej granicy jedzie już kolejnych stu motocyklistów. Gang Putina zamierza ponownie prowokować Polskę i pokazać, że nic nie robi sobie z decyzji polskich władz.”

  „Portal Fronda.pl: Dobrze się stało, że polskie władze nie zgodziły się na przejazd „Nocnych Wilków” przez Polskę?

  Jarosław Sellin, PiS: Tak, stało się dobrze, taka właśnie decyzja powinna zostać podjęta. Szkoda jednak, że Polska nie okazała się całkowicie szczelna, bo niektórym rosyjskim motocyklistom, zapewne z grupy „Nocnych Wilków”, przejechać się udało. Moim zdaniem Polska powinna była po prostu podjąć decyzję, że między 26 kwietnia a 8 maja żaden obywatel rosyjski podróżujący motocyklem nie ma prawa wjechać na nasze terytorium. Rosja jest w stanie, by tak powiedzieć, zimnej wojny z całym Zachodem; obłożyliśmy się wzajemnie sankcjami za agresję Rosji na Ukrainę i za aneksję Krymu. Tymczasem klub rosyjskich motocyklistów zwany gangiem Putina, „Nocne Wilki”, tę agresywną politykę popierał. I to nie tylko słowem, ale i czynem, bo na Krymie demonstrował radość ze złamania prawa międzynarodowego i nielegalnego zajęcia półwyspu. Są też informacje, że członkowie tego gangu czynnie wspierali w Donbasie rosyjskich separatystów.
  Uważam – i powiedziałem to w sejmowym przemówieniu, odnosząc się do ministra Schetyny – że Polska powinna była już ponad pół roku temu uznać Doniecką i Ługańską Republiki Ludowe za organizacje o charakterze terrorystycznym. Powinniśmy byli też zachęcać inne kraje Zachodu do zrobienia tego samego, zwłaszcza po zestrzeleniu malezyjskiego samolotu nad terenem Ukrainy. Wówczas każdy związek z taką organizacją terrorystyczną byłby obciążający, co dotyczyłoby także „Nocnych Wilków”. Dzięki temu mielibyśmy kolejny powód do niewpuszczenia tego gangu na terytorium Rzeczpospolitej, ze względu na powiązania z organizacjami terrorystycznymi.
  Dochodzi do tego jedna jeszcze rzecz. Konstytucja Polski mówi, że na terenie Rzeczpospolitej nie można propagować idei i symboli komunistycznych oraz faszystowskich. Członkowie tego motocyklowego gangu bardzo często paradują z sierpami i młotami, na swoich motocyklach mają czerwone, ewidentnie bolszewickie gwiazdy. Pokazują sztandary z portretami Stalina. To wystarczający powód, by zakazać im wjazdu na terytorium Polski.”
  Cały tekst: http://www.fronda.pl/a/niech-nocne-wilki-jada-przez-ukraine,50701.html

 24. julia pisze:

  AnnaMaria rozumiem twój żal ..ja również mogłabym włączyć tzw. tumiwisizm” i nie interesować się polityką, ani tym co się dzieje na świecie. Owszem to daje wolność, ale nie sprawia, ze jest lepiej. I gdyby tylko o mnie chodziło, to bym odpusciła, bo tak jak piszesz , człowiek też ma swa godność i nie chce być ciągle oszukiwany. Ale chodzi o los przyszłych pokoleń, o los naszych dzieci. I serce boli, bo 18 letni chłopcy w powstaniach o wolnosc ojczyzny oddawali życie , ich krew wsiąkała w tę ziemię….a teraz po tej ziemi, po tej krwi chodzą tacy, co kpią z ich ofiary i chcą do konca zniszczyc naród, odbierając mu tożsamość narodową. Bo do tego dązy obecny rząd. Czy takich rządów chcemy?

  • AnnaMaria pisze:

   @ julia ; Ja nie mam żalu bo rozumiem że żyje w czasach początków kary Bożej, którą Pan dopuszcza na ludzkość za jej straszne grzechy!
   Akceptuje to i nie sprzeciwiam sie Bogu, więc nie jest to tumiwisizm jak określasz!

   • julia pisze:

    AnnaMaria przepraszam za to określenie, wybacz mi,
    losy Polski leżą mi bardzo na sercu i chociaż rozumiem zmęczenie polityka i wyborami to męczy mnie to, że ktoś moze dobrowolnie wycofywać swój głos w tak waznej sprawie. Polska jest wystawiona na ukrzyzowanie, bądzmy jak Św. Jan , do konca pod krzyżem.

 25. Małgosia pisze:

  Ja głosuję na Pana Dudę który chce sprawiedliwej Polski i z jego oczu bije troska a nie bezczelna buta!

  • Marek pisze:

   Pierwsza tura dla Dudy!

   Komorowski boi się debaty bo to byłaby dla niego kompletna klapa a jakby kartki zapomniał to już koniec 🙂

 26. myślący pisze:

  Marto!
  Tak pomniki komunistyczne rozbierać, nazwy ulic na koszt państwa zmieniać np. ulica Kunickiego, na Pileckiego, lub Zapory/Dekutowskiego w moim mieście.
  A prowokatorów od putina (małą litera świadomie) czy innego wroga gonić na każdym kroku, nie można budować Polski w oparciu o radziecki sorry rosyjski model przyjaźni to już mieliśmy. Zaznaczam, że filmy i 90% przekonań pana Brauna jest mi bliska, ale te 10% jest nie bardzo, tak delikatnie mówiąc. Pan Braun powinien budować swoje środowisko polityczne, bo mówiąc wprost prezydentura to za wysokie progi.
  A ks. Natanek – posłuszeństwo i pokora – patrz ŚW.OJCIEC PIO. /Tyle i aż tyle

 27. duszyczka pisze:

  Co sądzicie o tej wypowiedzi pana Brauna?
  Osobiście jestem przeciwniczką wolnego dostępu do broni, jak po świeże bułeczki.
  Przez chwilę byłam za tym człowiekiem, ale teraz jego niektóre wypowiedzi mnie przerażają.

  W wielu moich prelekcjach, wywiadach i innych formach wystąpień publicznych dzieliłem się przekonaniem, że prawo do posiadania i noszenia broni uważam za fundamentalnie istotne dla perspektyw odzyskania i zabezpieczenia przez moich rodaków pełni praw politycznych i ludzkich. Pytany o to, wiele razy tłumaczyłem, że uczęszczanie na strzelnicę to coś znacznie poważniejszego, niż tylko szczególna forma rozrywki, czy rodzaj rzemiosła. Dzieliłem się wziętym z życia przykładem: tak jak nauka kaligrafii sprawia, że młodzież szkolna ma lepsze wyniki w przedmiotach ścisłych – tak i umiejętność obchodzenia się z bronią palną korzystnie wpływa na rozwój psycho-fizyczny osobowości, kształci zdolność koncentracji, koordynację ruchów, a także dojrzałość w podejmowaniu potencjalnie brzemiennych w skutki decyzji. Zalecałem zatem sztukę celnego strzelania jako swego rodzaju „kaligrafię patriotyczną”. Proponowałem traktowanie strzelnic jako lokalnych centrów polskiego życia – miejsc otwartych dla międzypokoleniowych i międzyśrodowiskowych spotkań, sposobnych do poważnej rozmowy o przeszłości i przyszłości Polski.

  Piszę o tym, niejako legitymując się Państwu jako zdeklarowany (nie tylko na czas kampanii wyborczej) zwolennik praw, o które i Państwo zabiegacie – za co wyrażam Wam z mojej strony uznanie i osobistą wdzięczność. Dopiero w tym kontekście w pełni zrozumiała będzie, mam nadzieję, moja odpowiedź na zadane przez Państwa pytanie. Mimo bowiem pełnego zrozumienia Państwa intencji, jest to odpowiedź przecząca – Waszego projektu, z całym szacunkiem, nie popieram, ponieważ moim zdaniem nie idzie on dostatecznie daleko i mimo najszczerszych chęci chybia istoty problemu. W moim przekonaniu prawo do posiadania i noszenia broni powinno być pojmowane i praktykowane jako prawo naturalne – a nie jako przywilej nadawany przez władzę. Nie pochwalam i nie popieram zatem żadnych rozwiązań ustawowych, które nakazują Polakowi ubiegać się o czyjąkolwiek zgodę w tej sprawie. Tylko sąd powinien być uprawniony do podjęcia decyzji o tym, by ograniczyć, lub w wyjątkowych wypadkach odebrać nam prawo do zapewniania bezpieczeństwa sobie, własnej rodzinie i domostwu w sposób, jaki uznamy za stosowny. Ostateczną decyzję powinien więc podejmować sędzia – a nie urzędnik, policjant, czy biegły medyk. Znów odwołam się do przykładu: powszechnie rozumiane i praktykowane jest u nas prawo do wolności osobistej, zastrzegające możliwość uwięzienia do decyzji sądu – i chwalić Boga, Korona Polska wcześniej niż inni proklamowała tę zasadę przywilejem „Neminem captivabimus” z pierwszej połowy XV wieku. Podobnie tylko sąd powienien być władnym, by wolnego Polaka rozbroić. Warto wspomnieć inną lekcję historii: odbieranie wolnym kmieciom prawa do noszenia miecza było jednym z decydujących kroków na drodze do odebrania im wolności osobistej.

  http://grzegorzbraun.pl/

 28. AnnaMaria pisze:

  Koszmar ta jego swoista „kaligrafia patriotyczna” pisana bronią!
  Po prostu robi ludziom wode z mózgu i dąży do uzbrojenia co w psychiatrycznej Polsce szybko zaowocuje masowymi morderstwami a tylko o to tu chodzi! Za dużo nas i ciężko manipulowac, Trzeba zredukować nalepiej dająć im broń i sami sie szybko wykończą! I po ptokach tj.Polsce…

 29. jax pisze:

  Braun Umęczony wśród swoich
  Dzięki waszym wpisom zainspirowała mnie kwestia prorockiej postawy jaką prezentuje Braun i adekwatnego odzewu jaki wywołują skupione przeciwko jego osobie media.
  Bo przecież to raczej manipulujące media tak jak dzisiaj przy tym wpisie . Kapłan powiedział o sekcie , powiedział oględnie , z dużą niepewnością, ogólnikowo. Ale manipulacją tego portalu było wstawienie akurat odniesienia do nazwiska Pana Grzegorza.
  Poświęcę temu zagadnienie nieco więcej czasu na wrogim portalu neon24.pl na którym pisuję / jax /
  Ciekawe, że nikt nie zwraca uwagi na takie aspekty jak prześladowanie Brauna od wielu lat za pomocą systemu represji sądowniczej za materiały, które z odwagą i godnością prezentuje .
  Pewnie NIE znacie filmu NIE o Mary Wagner z portalu gloria.tv w ten temat zaangażowany jest Grzegorz Braun .
  Zapewne nie wiecie o czemu hierarchia atakuje wspaniałego Polaka i kapłana Stanisława Małkowskiego . Ten szlachetny i bohaterski kapłan ma odwagę i udzielił wsparcia Grzegorzowi Braunowi. Proszę sprawdzić na stronie.
  Nie poświęciliście czasu na konferencję z udziałem Ks. Śniadocha i właśnie Grzegorza Brauna.
  Nie mam Wam tego za złe gdyż swoją wiarę i modlitwę opieracie na Dudzie czyli w praktyce na Pisie. Wynika ona jedynie z manipulacji medialnej więc to nie wasza wina.
  Poznanie Brauna wymagało poszukiwań znacznie wcześniej i więcej pracy , gdyż media / wszelkie / unikają go jak ognia a jeśli już to piszą agresywnie i złośliwie.

  • wobroniewiary pisze:

   I ja jestem morderczynią, która umęczyła Brauna?
   Szokkkkkkkkkkk!

   • jax pisze:

    Zmanipulowałaś treść wypowiedzi prostodusznego kapłana, wycięłaś maleńki fragment nawet nie samego kazania. Postąpiłaś źle więc Ciebie UPOMINAM .

    • wobroniewiary pisze:

     Zajrzyj trzy wpisy niżej 😀 😀 😀
     Grzeszących upominać więc cię upominam – nie kłam, nic nie wycinałam!Nagranie całe, tu jest modlitwa wiernych a całość jest 2 czy 3 wpisy niżej 🙂
     Idź się prześpij albo zmień dilera:)

   • Marek pisze:

    @jax
    zamiast sięgać po kłamstwo i posądzanie o manipulację, sięgnij po nagrania ze strony Sanktuarium w Wąwolnicy, wysłuchaj a dowiesz się czy to całość czy nie.
    http://www.sanktuarium-wawolnica.pl/audio.html

   • jax pisze:

    Ja kłamię ?
    To raczej jest wycięte z kontekstu a na pewno z całości SAMA to pokazujesz
    //////////////
    Ks. Jan Pęzioł o nowo powstającej niebezpiecznej sekcie (niecała minuta):
    ///////////////////////
    Całość jest wcześniej więc poświęciłem czas na wysłuchanie dobrej treści lecz to co wycięłaś i zestawiłaś zakładając ten temat to MANIPULACJA nieuzasadniona niczym sugestia i oczywiście INDOKTRYNACJA POLITYCZNA na rzecz PiS

    Wdzięczny jestem jednak za inspirację w kierunku odkrycia znamion prorockich Brauna i jego przestróg zainspirowanych wspaniałymi kazaniami Piotra Skargi , których orędownikiem jest zarówno Grzegorz Braun jak fenomenalny polski filozof i ks.prof. Tadeusz Guz

   • jax pisze:

    Brzydko postępujesz usuwając moje wpisy przecież nie obrażam Ciebie ale wykazuję fakty
    Powtarzam tu jest wstawiony fragment który odpala się od 21,58 min czyli trwa jedną minutkę
    Nie ma on wiele wspólnego z całością dobrego kazania . Jest to wycięcie z kontekstu i całości . Nie neguję że całe kazanie jest wcześniej lecz tu w celu politycznym postąpiono w taki , co najmniej nieczytelny sposób

    Czy może chodzi o usunięcie Twojego wpisu gdzie zarzucasz mi kłamstwo bo już tego nie widzę ?

    • wobroniewiary pisze:

     Z tobą rozmowa o Braunie, o manipulacjach jest taka sama jak wszelkie inne tematy. Słuchasz tylko swego głosu i koniec. Wiesz swoje a fakty leżą odłogiem
     Nic nie usuwałam. Wpis niżej jest, kazanie jest zgrane całe, a dwa wpisy niżej również całe się odpala.
     Ale ciebie nie przekonam, chociaż jak zjedziesz mijając wpis z ks. Glasem to zobaczysz całość nagrania. Umiem odróżnić homilię od modlitwy wiernych, po łacinie też 🙂

  • Marek pisze:

   Braun grając takiego umęczonego chce na tym jak najwięcej ugrać, pamiętam pewnego kandydata sprzed lat który również mówił że jest dyskryminowany przez media, miał nawet czarną teczkę z dokumentami na wszystkich polityków od prawa do lewa, i co kandydata niema teczka okazała się być pusta.

   • jax pisze:

    Jak mogę rozmawiać skoro usuwacie moje wpisy ?
    Skoro nie postępujecie w duchu prawdy to w jakim duchu działacie ?

    Prawda nas wyzwoli… ocali

    • wobroniewiary pisze:

     Które? choć jeden usunięty?
     Twoje wpisy za każdym razem oczekują na moderację – nie wiem, systemowi nie podoba się coś w mailu? muszę każdy zatwierdzać ręcznie!

  • rysik pisze:

   Potrzebujemy takiego prezydenta…

  • jax pisze:

   Tak na marginesie Manipulacji to i ten ten tekst jest wybrany by wprowadzić w błąd więc mogę uznać , że admini taki mieli cel.
   ///////////
   A cóż to niby za hasło ma być; „wiara, honor, Ojczyzna’??? Wiara to określenie nic nie mówiące, czy słowo „Bóg” nie chce przejść przez gardło? Nie podoba mi się to…!
   ////////////////
   Ta treść też nie jest prawdziwa lecz stanowi manipulację.
   Hasło Brauna to WIARA , RODZINA , WŁASNOŚĆ
   To jego oryginalne wezwanie , jeżeli tak będziemy działać do zaraz okaże się , że dojdzie nam coś o madagaskarze albo Ufo.

   Pewnie i tak ten wpis pojawi się gdzieś w środku więc zapewniam , że tyle mojego na dzisiaj :)) Nie jestem wielbłądem choć mam brzemię i udowadniać nic nie muszę .

   Niech się stanie jak dobry kapłan wezwał w modlitwie , którą pragnęliście tu wykorzystać
   Pozostańcie z Duchem Świętym i cieszcie się pełnią łaski Jego darów , Cieszmy się nimi wspólnie 😉

   • wobroniewiary pisze:

    Admini mieli cel?
    Czy to komentarz nas, Adminów?
    Jaxie, bój się Boga 🙂
    Pozostań z Bogiem w Prawdzie!

   • Maria pisze:

    JAX zgadzam się z Tobą, a stronę w obronie wiary i tradycji najwyraźniej prowadzą ludzie, którzy myślą, że wszyscy Polacy dadzą się zmanipulować tylko dlatego, że mają Matkę Bożą na obrazku

   • Maggie pisze:

    @Maria:
    Swoim komentarzem Mario pokazujesz „klase” i jak wiele potrzeba aby dojrzeć nie tylko do dyskusji.

    Czytałam pełny wywiad z p.Braunem, jeszcze nim oficjalnie został jednym z kandydatów, przed kampania wyborcza, w ktorym sie jawil jako monarchista i fantazjował o wskrzeszeniu monarchii. Mowa o Intronizacji Chrystusa była tam zdawkowa i na dalszym planie, nie dotyczyła ludzkich rządów. Padły słowa, ktore przypominały mi utopijna dyktature, albo despotyzm – ktore wywołały u mnie zdziwienie. Nie myslalam, ze czlowiek ten bedzie kandydowal w wyborach, bo wywiad dotyczyl bardziej jego wizji jako filmowca i patrioty.

    Nikt nie zarzuca p.Braunowi braku patriotyzmu ale patriotyzm polega na tym by w sposob dojrzaly sluzyc Ojczyznie. Polski patriotyzm, w historii wyrażał sie w czynie i słowach: Bog, Honor, Ojczyzna, a nie od komplikujacych sprawę słów wiara ….
    Pojawia sie on jako osoba, ktora rozbija prawicę, z Chrystusem jako: PRZETARG !
    Zwolennicy zaś p.Brauna, im gorecej sie robi … karę śmierci zastosowaliby … chyba wobec wszystkich przeciwników czyli wobec osób mających inne zdanie … i nie widza, ze są przez ta złość, jak marionetki, pociągane za sznurki przez … lewicę … a więc: namacalnie nie wie prawica co robi lewica. Zwolennicy ci, swoją postawa wiecej przynoszą szkody o.Braunowi aniżeli korzyści, a do tego raduja obóz p.Komorowskiego.

    Na zakończenie dodam tyle, ze jakoś DZIWNIE NIE pasuje PRO-LIFE do KARY ŚMIERCI.
    Jezus jest Panem!

   • Marek pisze:

    @Maggie
    cos w tym jest co piszesz, przeciwnika łatwo uznać za zdrajcę a ze zdrajcami wiadomo co, sąd wyrok i kara… wiadomo jaka.

 30. Olga pisze:

  Przyglądam się tej dyskusji i postanowiłam dorzucić swoje trzy grosze. Kocham Chrystusa Króla i jestem za Intronizacją wypływającą z miłości do Boga i do ludzi, których Bóg nota bene stworzył z miłości oraz na swój obraz i podobieństwo. Z MIŁOŚCI!
  A jak obserwuję tu zwolenników p. Brauna którego Bóg kocha tak samo jak pana Dudę i widzę waszą antymiłość, wylewającą się po obu bokach i dodam do tego tę hardość i chęć zabijania przez p. Brauna, to wiem na kogo jako katoliczka mam głosować.
  Jezus nie chce być królem tych, którzy nienawidzą i wroga utopiliby w łyżce wody

  • jax pisze:

   Mylisz fakty lub korygujesz Prawo Boże . Kara śmierci pochodzi od Boga i przez Boga w Jezusie prawo to zostało utwierdzone, umocowane.

   • Olga pisze:

    Cooo proszę??????

   • kasiaJa pisze:

    Wolnego! No to już herezje!

   • jax pisze:

    Wybaczcie ale dla was zamieszczam ponownie / jest wyżej /

    Czy Jezus protestował przeciwko karze śmierci ? Czy wyraził oburzenie z powodu tej kary ?
    Zawsze zajmował postawę wobec faktu manipulacji jakiej dopuszczali się żydzi lecz nie walczył z tą karą. Kara śmierci była prawem ustanowionym przez Boga. Tak na marginesie gdyby kamienowanie stosować w sposób biblijny to miasta świata błyskawicznie wyludniłyby się. Nie tylko z powodu rozwiązłości stosowano ukamienowanie .
    Jezus PODDAŁ się karze śmierci Jezus PRZYJĄŁ na siebie karę śmierci. Z punktu widzenia prawa jest to FAKTYCZNE a nie jakieś idealistyczne UZNANIE tego środka. Bez oceny jego słuszności czy też nie.
    Można skazać , można sądzić i można uniewinnić , można też ułaskawić i od wymierzenia kary odstąpić . LECZ FAKT UZNANIA tego środka jest bezsporny.

   • Sebro pisze:

    Pojechałeś teraz jax po całości. Najpierw było „Nie zabijaj”. Dopiero potem Mojżesz ustanowił mnóstwo dodatkowych praw łącznie z kamienowaniem. Jezus wyjaśnił to żydom dokładnie – „przez zatwardziałość serc waszych zostały ustanowione”.

   • Marek pisze:

    @jax
    Ks. Aleksander Posacki:
    Gdy słucham Grzegorza Brauna, podziwiam go za zdecydowanie i odwagę. Ale czasem mam wrażenie, że jest „Katolikiem”, ale nie Chrześcijaninem. Odwagi dodaje mu Złość, która kipi w nim i jest istotnym motorem jego desperackich działań. Ale Złość łatwo może się przerodzić w Nienawiść, która jest Zabójstwem. Gdzie jest Granica?.

    Braun chce panowania Chrystusa Króla, ale nie rozumie Jezusa Ewangelii, szczególnie Kazania na Górze. Kara śmierci, broń do ręki… to są symptomy..
    Jezus chce panować w naszych sercach. Nie chce Królowania, ale Naśladowania. Chce, byśmy przejęli Jego Mentalność, a szczególnie Jego Serce..

   • jax pisze:

    SREBRO

    Piszesz o rozwodzie nie o karze śmierci . Lecz naród wybrany zabijał i wytracał NAJPIERW pogańskie narody razem z ich dobytkiem obłożonym klątwą. Czy to było pierwsze jeszcze wcześniejsze prawo – nakaz ?
    Jeżeli sądzisz że 10 przykazań nie ma się nijak do kary śmierci to zobacz jak skończyli bezpośrednio czciciele złotego cielca w czasie gdy powstało 10 przykazań.
    Jak rozprawiał się prorok Eliasz z czcicielami Baala
    Ponadto powtarzam , że nie sposób z punktu widzenia prawa nie dostrzec uznania , usankcjonowania kary śmierci w postawie Jezusa BOGA właśnie wobec kary śmierci.

    Nie bronię kary śmierci , analizuję aspekt prawa i uznania prawa.
    Braun odnosi się do zniesienia kary śmierci wobec szpiegów , zdrajców i dezerterów w obliczu wroga , a to właśnie znosi prawo B.Komorowskiego
    Może obecny prezydent ma przesłanki by komuś w Polsce desperacko ratować skórę ?

   • jax pisze:

    MAREK
    Czy ks. Podsadzki wobec zamieszania we własnej duszy / wiesz o czym mówię lub nie to nie istotne bo nie rozwinę tematu jego osobistych dramatów/ wie co tkwi w duszy drugiego człowieka ? Jak można , jakim cudem pozbawić kogoś godności chrześcijanina pozostawiając mu prawo do bycia katolikiem ? A może chodzi o szansę dla katolików by postępować zgodnie KKK który nie jest już tak lapidarnie beztroski w sprawach samoobrony życia i kary śmierci ?

    Co do sercowej intronizacji to czy w sakramentach Kościoła od setek lat /by nie pisać że od 2000/ lat jej nie było ? DO czego więc te dziwne w takim razie i w istocie zbyteczne intronizacyjne wezwania ?

    Mylisz się ograniczając Boga do własnego serca.

    Pozostań z Duchem Świętym

   • Marek pisze:

    @jax
    A co ty wiesz o zamieszaniu w duszy ks. Posackiego i jego dramatach,
    dlaczego piszesz takie rzeczy o kapłanie?

   • rysik pisze:

    @Jax , w jakiego boga (celowo z małej litery) Ty wierzysz, człowieku? Bóg jest Miłością, ukochał nas odwieczną miłością! Jak możesz tak ranić i obrażać Go ? Chrystus PRZYJĄŁ na siebie mękę i śmierć na krzyżu z miłości, pokazując nam na czym ma polegać bezgraniczne ufanie Bogu i wypełnianie Jego woli z miłością. Wypełnił wolę Ojca. Powiedział o sobie, że jest Jedyną Drogą do Ojca i mamy Go naśladować. Ilu ludzi ma wykrzywiony obraz Boga! Czy Ty wierzysz w Boga ze strachu , czy z miłości do Niego?

    • wobroniewiary pisze:

     A jak ktoś kocha prawdziwie to przykazania zachowuje nie ze strachu ale właśnie z Miłości. Nie grzeszy nie dlatego, że się boi dostać w tyłek, ale dlatego, by Abba-Tatusiowi nie sprawić przykrości

 31. Piotr pisze:

  Grzegorz Braun w TVP: https://vimeo.com/126152247

 32. . pisze:

  „Ojcze Kochany, coś dziwnego dzieje się w mej duszy, czuję przeogromne pragnienie, by wszystko uczynić i przecierpieć, by Jezus mógł swobodnie panować w naszej ukochanej Ojczyźnie, a przez Polskę, by zawładnął całym światem. Śmiem to twierdzić stanowczo, że Polska będzie silną potęgą, najsilniejszą nie tylko w Europie, ale na całym świecie, jeśli usłucha wezwania Pana Jezusa, a jeśli nie, to zginie. To nie są moje myśli i słowa (…). To mi pokazał Pan Bóg”
  …”jeśli Polska chce ocalić siebie, musi uznać Jezusa swym Królem w całym tego słowa znaczeniu poprzez Akt Intronizacji. Ma być on dokonany przez cały Naród, a w szczególności przez władze państwowe i kościelne, które w imieniu Narodu mają wspólnie dokonać w sposób uroczysty tego Aktu. W następstwie za przykładem Polski pójdą inne narody i także one dokonają Aktu Intronizacji Jezusa na swego Króla. Wszystkie narody, które nie uznają Jezusa swym Królem, zginą. . . Tak się, dziecko, stanie, jeśli ludzkość nie zwróci się do Boga. Nie trzeba zaniedbywać sprawy przyspieszenia chwili intronizacji w Polsce”.

  I znowu głos mówił mej duszy: Powiedz, dziecko, ojcu, by napisał do Prymasa Polski przez Ojca Generała, by wszystko uczynił dla przyśpieszenia intronizacji.
  Może to jest ten moment, że nasze modlitwy i czyny zostają wysłuchane. Bo co z tego, że się modlimy, jeśliby nie byłoby „przyzwolenia” w narodzie, a szczególnie przez władze państwowe i kościelne. Który z kandydatów mówi o Intronizacji?
  Rozalia zdawała sobie sprawę, że to będzie trudne, skoro ciągle nie ma w narodzie nawrócenia. Ale Jezus zapowiedział jej: wy się o to módlcie, a Ja sam tego dokonam. Gdy pierwszy raz, wiele lat temu, przeczytałam ten tekst, odczytałam go w ten sposób, że to właśnie Intronizacja da Jezusowi możność do dokonania nawróceń w narodzie i narodach, bo to” nie siłą, nie wolą naszą lecz mocą Ducha Świętego”. Jaka przeogromna odpowiedzialność dla nas, Polaków, skoro poprzez ten akt UZNANIA, ON będzie mógł, zawładnąć całym światem.
  Skoro szatan manifestuje coraz bardziej zuchwale swoje królestwo, to tym gorliwiej powinniśmy zabiegać o Królestwo Jezusa Chrystusa. Dlatego też Dobry Pasterzu, nie odrzucaj naszej troski o Wiarę i Ojczyznę naszą.

 33. Olga pisze:

  Czy nie dostrzegacie tego, jak ludzie są teraz pochłonięci walką obozów : p. Braun – p. Duda , że tym samym oddają niejako przysługę p. Komorowskiemu?

  • jax pisze:

   Mylisz się …tu chodzi wyłącznie o intronizację :))) Widzisz politykę ? Patrz sercem

   • Maggie pisze:

    @Jax: widzę p, ze jestes zacietrzewiony i piejesz jak głuszec, ktory nie słyszy innych glosow i argumentów.
    Nikt tu p.Brauna nie obraza.
    Jestes w błędzie i mam nadzieje, ze to kiedyś zrozumiesz.
    Jezus powiedział: królestwo moje nie z tego swiata jest.

    Wywijanie hasłem Intronizacji jest nie bardzo stosowne, bo ona nie tylko i wyłącznie od p.Brauna zależy, a osoby z którymi tutaj „dyskutujesz” a raczej biczujesz, nie są przeciwnikami Intronizacji Chrystusa. Przestudiuj dogłębnie słowa jakie Celakowna usłyszała i jak ma wyglądać Intronizacja.
    Do tego, w spokoju, zajrzyj do Pisma Świętego, bo nie rozumiesz Istoty Odkupienia, kiedy mówisz o śmierci. Ojcze jeśli to możliwe, oddal ode mnie ten kielich – to tak w lakonicznym skrócie.

    Czy nie widzisz, ze o to chodziło specom od strategii wyborczej, aby osłabić najsilniejszego i wyrezyserowali taka sytuacje, w ktorej manipulacja doprowadza do sklocenia, podziałów i utraty siły przebicia najsilniejszemu i, ze moze bezwiednie, znacząca wg tego scenariusza odgrywa p.Braun?
    Napisałam wiecej na ten temat, ale w chwili publikacji był biały ekran i wszystko znikło. Muszę już kończyć, bo czas na sen i za pare minut 2 nad ranem.

    Pomysl o tym co zrobiła Hillary Clinton i rozważ: wiedząc, ze ma zbyt mało glosow i ze Obamie brakuje glosow do zwycięstwa … oddała jemu swe głosy, a on po zwycięstwie dał jej reprezentować swój rząd.
    Jeśli na wybory stawi sie znow tylko ok 30% uprawnionych, to jaki % potrzebny aby z tych 30% mieć wymagana większość? – zwłaszcza jeśli prawica rozbije sie na małe, poniekad pyszałkowate grupki… Złoty róg, o ktorym pisałes … został wsadzony za pazuche: przy okrągłym stole, więc i tu sie mylisz.

    Wiem, ze chcesz jak najlepiej dla Polski, ale zadnej innej nacji: nie zależy aby Polska była silna, a ludzie żyli dostatnio w milosci Boga i bliźniego … wręcz przeciwnie i to tak sie ciągnie od wieków (stad były rozbioru etc czy obojętność a raczej cicha akceptacja Smolenska na arenie międzynarodowej). Dlatego nas dziela, robią w balona z użyciem metody kija i marchewki. Czasem trzeba dodać trochę kalkulacji, nie tyle z wyrachowania ale z przezornosci.
    Dobranoc, a raczej dzień dobry.

    Jezus jest Panem!

   • Maggie pisze:

    IPad połknał pare wyrazów i zmienił m.in. pare koncowek na swoje, ale nie mam nad tym kontroli, zwłaszcza ze jestem spiaca.

    @Jax:
    Chciałam tylko dodać, ze pisze z wielkim spokojem/opanowaniem i nie unosze sie, ani tez NIE czuje złości: ani do Ciebie ani do kogo innego (ani to tych z listy wyborczej)… bo na tym polega patrzenie sercem. Wiem, ze muru głowa nie przebije, a nadzieja można zyc i działać.
    Zeby Polska była polska.
    Jezus jest Panem!

 34. rysik pisze:

  Bzdura, nie chodzi o Intronizację Chrystusa Króla, ale raczej o posadzenie własnego tyłka na tronie Jemu należnym. Tyle w temacie. Patrz oczyma, słuchaj, korzystaj z rozumu, módl się i czuwaj, bo szatan jak lew ryczący krąży, by nas pożreć.

 35. Sebro pisze:

  Przeczytałem wszystkie komentarze , co w niektórych miejscach było nie lada wyzwaniem. Obraz wysnuwa się taki: ZABIĆ W IMIĘ BRAUNA. I to właśnie pięknie charakteryzuje kampanię jak i zwolenników owego osobnika. On nie chce zjednoczenia Polaków, ba on nie chce zjednoczenia prawicy. On chce władzy absolutnej dla siebie i do tego wykorzystuje każdy sposób. Ja się pytam gdzie miłość bliźniego? Gdzie pokora i szacunek dla innych. Jeśli tymi cechami nie charakteryzują się wypowiadający się tutaj zwolennicy p. Brauna, to jest tylko i wyłącznie wina tego kandydata, bo to on właśnie buduje taką atmosferę. Nie zauważyliście, że już przekroczyliście granicę ubóstwienia dla tego człowieka? A chyba nie o to chodzi? Ze strony zwolenników Dudy nie padło żadne oszczerstwo, czy manipulacja, zaś z drugiej strony aż cieknie syfem. Same oskarżenia, głównie pod adresem Adminów. Może zacznijcie ich namierzać i pikietować nocami. Zaczęło się to co pisałem wcześniej – kto nie za Braunem, ten przeciw Intronizacji; kto nie za Braunem ten marionetka; kto nie za Braunem ten pseudo-katolik. To ja Wam powiem tak – Braun mnie nie zbawi, i jeśli moja katolickość ma być określana na podstawie tego kogo będę się trzymał, to odpowiadam: będę się trzymał nauczania Papieża, bo tylko przy nim wytrwają ci, którym obiecana jest nagroda w niebie, a Papież naucza wyraźnie, powtarzając za Bogiem – NIE ZABIJAJ, chroń życie w każdej postaci.
  Katechizm dopuszcza, ale kto będzie decydował o tym, że dany przypadek jest szczególnym przypadkiem? Pan Braun, czy mianowani przez niego sędziowie? To grozi stalinowskim „dajcie mi człowieka a paragraf się znajdzie”. O to Wam chodzi?
  Tak czy siak, Braun zrobił swoje, jak rasowa marionetka. Podzielił głosy prawicy na drobne. Kukiz i Korwin nie zrobili takiego burdelu na prawicy jak zrobił to Braun. Majstersztyk.

  • wobroniewiary pisze:

   Sebro, Twój koment dodaję do głównego wpisu!

  • kasiaJa pisze:

   Święte słowa @Sebro !

  • jax pisze:

   SREBRO
   Czy możesz szczerze napisać jakiego kandydata politycznego na prezydenta Ty popierasz ?

   Bo ta przemowa o dzieleniu prawicy może być w mojej ocenie zawoalowanym wytłumaczeniem da własnych preferencji.

   Dobrze że się określasz ale wydaje mi się że w ferworze pozornej walki przyjąłeś postawę , którą pozornie potępiasz.

   Ja mam inne stanowisko
   Dzisiaj to widzę wyraźnie
   Pakt Okrągłe stołu podpisano krwią ks. Jerzego Popiełuszki a wszyscy którzy brali w tym udział okazali się zdrajcami. Przebiegłymi , zmyślnymi grającymi na emocjach ale wszyscy byli zdrajcami.

   Prawda nas wyzwoli …określi

   • Sebro pisze:

    Sebro, nie Srebro to po pierwsze.
    Określałem się tu niejednokrotnie. Ale ktoś kto wpada tu tylko „na zadymę” może tego nie wiedzieć.
    Nie podoba mi się ta cała akcja Duda vs Braun, bo z prawej strony powinien wyjść jeden kandydat. Ale tradycyjnie powstaje pytanie: kto jest najlepszy.
    Braun podoba mi się z tego względu, że mówi głośno jak jest. Ale ma rządzenie nie ma szans, bo tu już przejawiają się jego monarchiczne ambicje.
    Duda z kolei może mówi zbyt łagodnie, ale należy pamiętać, że oni już uwalili serie wyborów właśnie przez ostrą retorykę. W tej kampanii PO wraz z – uwaga – bezpartyjnym kandydatem Komorowskim robią dobrą robotę Dudzie, bo ich działania są raz po raz strzałem w kolano. Dzięki temu Duda ma konkrety w rekach. Moim zdaniem jest to jedyny realny kandydat prawicy, który do jesieni mógłby na tyle przekonać Polaków, by zagłosowali dobrze w wyborach parlamentarnych.
    I jak pisałem wcześniej – Polska nie dojrzała jeszcze do poprawy sytuacji, Polska nie nawraca się dlatego lepiej nie bedzie. A Braun nie nawróci nikogo na siłę, bo tak się nie da. W tym momencie owy akt Intronizacji byłby pustym gestem, bo pan prezydent kazał.

   • Maggie pisze:

    @Sebro:
    Zgadzam sie z Twoja opinia. Bardzo dojrzała i wyważona. Tez zwróciłam uwagę aby @Jax dobrze przestudiowal jak powinna wyglądać Intronizacja – bo to ma byc Intronizacja z prawdziwego zdarzenia, a nie słowa czy swistek papieru.
    Jezus jest Panem!
    No idę spać, bo blisko 3am.

  • Maria pisze:

   Sebro…jesteś anty Polakiem i tyle

   • Marek pisze:

    To zadziwiające jak dużo jest agresji i nienawiści do bliźnich wśród zwolenników p. Brauna, skąd się to bierze? bo przecież nie z nauczania Pana Jezusa. Czy naprawdę zwolennicy p. Brauna nie potraficie rozmawiać bez wyzwisk i obrażania kogoś?
    „jesteś anty Polakiem” – takie słowa nie przystoją komuś uważającemu się za katolika, pragniesz Mario Intronizacji, ale czy w twoim sercu króluje Chrystus.

   • Sebro pisze:

    Jesteś Mario sztandarowym przykładem tego co pisałem wyżej. Zostałem oskarżony i osądzony. Czekam na karę.
    Z Wami po prostu nie da się normalnie dyskutować. Zacietrzewienie jest wręcz porażające. A wieczorkiem zapewne z dumą do Komunii. Smutne to.

    • wobroniewiary pisze:

     Przecież wiem, jak całym sercem popierasz Sebro intronizację, ja zresztą też.
     Ksiądz do którego jeździsz stale na rekolekcje jest całym sercem za intronizacją i udziela Komunii św. tylko na klęcząco.
     Odmówiłeś „zaszczytu” bycia szafarzem, bo wiesz, że to się Panu Jezusowi nie podoba – ale sam widzisz…nie zagłosujesz na pana Brauna, więc na szafot „antypolaku”! Mnie też… smutne to. Ale spoko dadzą nam się wyspowiadać przed śmiercią bo w spamie siedzi jeden który pisze (jak przez II soborem, na szafot ale spowiedź macie przedtem zapewnioną)

 36. Małgosia pisze:

  Pan Braun: Ciekawy kandydat. Powołuje się na Kościół, a jednoczesnie sprzeciwia sie nauce Kościoła

  • jax pisze:

   Proponuję zapoznać się poważniej z KKK a później powoływać się na naukę kościoła.

   • kasiaJa pisze:

    Bardzo proszę:
    KKK2 196 Na pytanie, jakie jest pierwsze przykazanie, Jezus odpowiada: „Pierwsze jest: Słuchaj, Izraelu, Pan Bóg nasz, Pan jest jeden. Będziesz miłował Pana, Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całym swoim umysłem i całą swoją mocą. Drugie jest to: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. Nie ma innego przykazania większego od tych” (Mk 12, 29-31).
    Święty Paweł Apostoł przypomina o tym: „Kto… miłuje bliźniego, wypełnił Prawo. Albowiem przykazania: Nie cudzołóż, nie zabijaj, nie kradnij, nie pożądaj, i wszystkie inne – streszczają się w tym nakazie: Miłuj bliźniego swego jak siebie samego! Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa” (Rz 13, 8-10).

   • kasiaJa pisze:

    Dalej: KKK
    Nie będziesz zabijał (Wj 20,13).

    Słyszeliście, że powiedziano przodkom: Nie zabijaj!; a kto by się dopuścił zabójstwa, podlega sądowi. A Ja wam powiadam: Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi (Mt 5, 21-22).

    2258 „Życie ludzkie jest święte, ponieważ od samego początku domaga się <> i pozostaje na zawsze w specjalnym odniesieniu do Stwórcy, jedynego swego celu. Sam Bóg jest Panem życia, od jego początku aż do końca. Nikt, w żadnej sytuacji, nie może rościć sobie prawa do bezpośredniego niszczenia niewinnej istoty ludzkiej” 30 .

   • kasiaJa pisze:

    KKK 2259 Pismo święte w opisie zabójstwa Abla przez jego brata Kaina 31 ukazuje od początku historii ludzkości obecność w człowieku gniewu i pożądliwości, skutków grzechu pierworodnego. Człowiek stał się nieprzyjacielem swego bliźniego. Bóg osądza zbrodniczość tego bratobójstwa: „Cóżeś uczynił? Krew brata twego głośno woła ku Mnie… Bądź więc teraz przeklęty na tej roli, która rozwarła swą paszczę, aby wchłonąć krew brata twego, przelaną przez ciebie” (Rdz 4,10-11).

   • kasiaJa pisze:

    KKK 2261 Pismo święte określa szczegółowo zakaz zawarty w piątym przykazaniu: „Nie wydasz wyroku śmierci na niewinnego i sprawiedliwego” (Wj 23, 7). Zamierzone zabójstwo niewinnego człowieka pozostaje w poważnej sprzeczności z godnością osoby ludzkiej, ze „złotą zasadą” i ze świętością Stwórcy. Prawo, które tego zakazuje, jest prawem powszechnie obowiązującym: obowiązuje wszystkich i każdego, zawsze i wszędzie.

    2262 W Kazaniu na Górze Pan przypomina przykazanie: „Nie zabijaj!” (Mt 5, 21) i dodaje do niego zakaz gniewu, nienawiści i odwetu. Co więcej, Chrystus żąda od swojego ucznia nadstawiania drugiego policzka 33 , miłowania nieprzyjaciół 34 . On sam nie bronił się i kazał Piotrowi schować miecz do pochwy 35 .

   • kasiaJa pisze:

    Uprawniona obrona

    KKK 2263 Uprawniona obrona osób i społeczności nie jest wyjątkiem od zakazu zabijania niewinnego człowieka, czyli dobrowolnego zabójstwa. „Z samoobrony… może wyniknąć dwojaki skutek: zachowanie własnego życia oraz zabójstwo napastnika… Pierwszy zamierzony, a drugi nie zamierzony 36 .

    KKK 2264 Miłość samego siebie pozostaje podstawową zasadą moralności. Jest zatem uprawnione domaganie się przestrzegania własnego prawa do życia. Kto broni swojego życia, nie jest winny zabójstwa, nawet jeśli jest zmuszony zadać swemu napastnikowi śmiertelny cios:

    Jeśli ktoś w obronie własnego życia używa większej siły, niż potrzeba, będzie to niegodziwe. Dozwolona jest natomiast samoobrona, w której ktoś w sposób umiarkowany odpiera przemoc… Nie jest natomiast konieczne do zbawienia, by ktoś celem uniknięcia śmierci napastnika zaniechał czynności potrzebnej do należnej samoobrony, gdyż człowiek powinien bardziej troszczyć się o własne życie niż o życie cudze 37 .

    KKK 2265 Uprawniona obrona może być nie tylko prawem, ale poważnym obowiązkiem tego, kto jest odpowiedzialny za życie drugiej osoby, za wspólne dobro rodziny lub państwa. Obrona dobra wspólnego wymaga, aby niesprawiedliwy napastnik został pozbawiony możliwości wyrządzania szkody. Z tej racji prawowita władza ma obowiązek uciec się nawet do broni, aby odeprzeć napadających na wspólnotę cywilną powierzoną jej odpowiedzialności.

    KKK 2266 Ochrona wspólnego dobra społeczeństwa domaga się unieszkodliwienia napastnika. Z tej racji tradycyjne nauczanie Kościoła uznało za uzasadnione prawo i obowiązek prawowitej władzy publicznej do wymierzania kar odpowiednich do ciężaru przestępstwa, nie wykluczając kary śmierci w przypadkach najwyższej wagi. Z analogicznych racji sprawujący władzę mają prawo użycia broni w celu odparcia napastników zagrażających państwu, za które ponoszą odpowiedzialność. Wysiłek państwa, aby nie dopuścić do rozprzestrzeniania się zachowań, które łamią prawa człowieka i podstawowe zasady obywatelskiego życia wspólnego, odpowiada wymaganiu ochrony dobra wspólnego. Prawowita władza publiczna ma prawo i obowiązek wymierzania kar proporcjonalnych do wagi przestępstwa.
    Pierwszym celem kary jest naprawienie nieporządku wywołanego przez wykroczenie. Gdy kara jest dobrowolnie przyjęta przez winowajcę, ma wartość zadośćuczynienia. Ponadto, kara ma na celu ochronę Poza ochroną porządku publicznego i bezpieczeństwa osób. Wreszcie, kara ma wartość leczniczą; powinna w miarę możliwości – przyczynić się do poprawy winowajcy 38 .

    KKK 2267 Kiedy tożsamość i odpowiedzialność winowajcy są w pełni udowodnione, tradycyjne nauczanie Kościoła nie wyklucza zastosowania kary śmierci, jeśli jest ona jedynym dostępnym sposobem skutecznej ochrony ludzkiego życia przed niesprawiedliwym napastnikiem.
    Jeśli Jeżeli jednak środki bezkrwawe wystarczają do obrony życia ludzkiego wystarczą do obrony i zachowania bezpieczeństwa osób przed napastnikiem i do ochrony porządku publicznego oraz bezpieczeństwa osób, władza powinna stosować te środki, gdyż ograniczyć się do tych środków, ponieważ są bardziej zgodne z konkretnymi uwarunkowaniami dobra wspólnego i bardziej odpowiadają godności osoby ludzkiej.
    Istotnie dzisiaj, biorąc pod uwagę możliwości, jakimi dysponuje państwo, aby skutecznie ukarać zbrodnię i unieszkodliwić tego, kto ją popełnił, nie odbierając mu ostatecznie możliwości skruchy, przypadki absolutnej konieczności usunięcia winowajcy „są bardzo rzadkie, a być może już nie zdarzają się wcale”.

    Zabójstwo zamierzone

    KKK 2268 Piąte przykazanie zakazuje pod grzechem ciężkim zabójstwa bezpośredniego i zamierzonego. Zabójca i ci, którzy dobrowolnie współdziałają w zabójstwie, popełniają grzech, który woła o pomstę do nieba 39 .

    Dzieciobójstwo 40 , bratobójstwo, zabójstwo rodziców i zabójstwo współmałżonka są szczególnie ciężkimi przestępstwami z powodu naruszenia więzi naturalnych. Względy eugeniczne lub higiena społeczna nie mogą usprawiedliwić żadnego zabójstwa, choćby było nakazane przez władze publiczne.

    KKK 2269 Piąte przykazanie zakazuje także podejmowania jakichkolwiek działań z intencją spowodowania pośrednio śmierci osoby. Prawo moralne zakazuje narażania kogoś bez ważnego powodu na śmiertelne ryzyko oraz odmówienia pomocy osobie będącej w niebezpieczeństwie.

    Zgoda społeczności ludzkiej na klęski głodu bez prób zaradzenia im jest skandaliczną niesprawiedliwością i poważną winą. Przez lichwiarstwo i chęć zarobku, powodujące głód i śmierć swoich współbraci, spekulanci pośrednio popełniają zabójstwo, za które są odpowiedzialni 41 .

    Zabójstwo niezamierzone nie pociąga odpowiedzialności moralnej. Nie jest się jednak wolnym od poważnej winy, jeśli bez uzasadnionych powodów działało się w sposób, który spowodował śmierć, nawet bez intencji jej zadania.

   • Maggie pisze:

    @KasiaJa: a moze @Jax powołuje sie na cos innego niż Katechizm Kościoła Katolickiego?
    Nie myślałam, ze moze myśli on o statucie pewnej okrutnej organizacji … o identycznym trzyliterowym skrócie?

   • Maggie pisze:

    Napisałam „Pomyślałam”, a IPad zmienił w chwili publikacji na Nie myślałam

  • Małgosia pisze:

   Ja może nie znam dobrze KKK ale cytowałam znanego na fb księdza i jestem przekonana że on zna KKK bardzo dobrze
   To zakonnik z Ameryki Południowej 🙂

 37. Marek pisze:

  Wojewódzki apeluje o poparcie dla Kukiza: „Głosujcie na Pawła w I turze!”

  Gwiazdor TVN-u Jakub Wojewódzki, który słynął ze swojej życzliwości dla obecnej władzy zaapelował do swoich widzów, aby w wyborach prezydenckich głosowali na Pawła Kukiza.
  Poza programem Kuba to bardzo dobry chłopak, zdyscyplinowany chłopak
  — powiedział na początku programu Kukiz.
  Cały tekst: http://wpolityce.pl/polityka/242601-wojewodzki-apeluje-o-poparcie-dla-kukiza-glosujcie-na-pawla-w-i-turze

 38. Marek pisze:

  Rosja oficjalnie domaga się „wyczerpujących wyjaśnień” od Polski. Chodzi o odmowę wjazdu dla „Nocny Wilków”
  http://wpolityce.pl/swiat/242593-rosja-oficjalnie-domaga-sie-wyczerpujacych-wyjasnien-od-polski-chodzi-o-odmowe-wjazdu-dla-nocny-wilkow

  • wobroniewiary pisze:

   Rosja domaga się „wyczerpujących wyjaśnień” ? Oto one 🙂
   „Dlatego, że ponieważ”

   A teraz dobranoc wszystkim 🙂

   • Sebro pisze:

    Jeśli się nie mylę, to my też domagamy się kilku wyjaśnień. Czarne skrzynki, wrak, Obława Augustowska i wiele wiele innych. Machniom?

 39. Sławomir pisze:

  To co napiszę poniżej jest tylko ogólnym porównaniem, ale tak to widzę.
  Andrzej Duda jest jak dzisiejszy Kościół Katolicki w Polsce: bez wyrazu, gładki w deklaracjach i tchórzliwy w czynach. Jest letni…
  Grzegorz Braun jest jak Kościół przed II Soborem Watykańskim: klarowny TAK-TAK, NIE-NIE, odważny i spójny w deklaracji i czynie. Jest gorący…
  Dlatego tak bardzo boli ten dysonans. Jest wyrzutem sumienia.
  Gładki i płynący z prądem i konfiturami Duda i bezkompromisowy jeśli chodzi o pryncypia Braun który zamiast konfitur i apanaży urzędniczych jest prześladowany właśnie przez urzędników i ignorowany przez hierarchów Kościoła Katolickiego.
  Z co ? Bo powiedział ostre ale prawdziwe słowa o jednym z nich biskupie Życińskim (nich dobry Pan Bóg się nad nim zmiłuje).
  Bóg chce abyśmy byli gorący lub zimni, letnich nas wypluje ze swoich ust.
  Jest posiadaczem broni palnej. Uczę strzelać moich synów.
  Nie po to żeby mordować , ale po to aby umieli bronić Ojczyzny i Wiary Katolickiej.
  Może zasłużą w przyszłości król Sobieski na tytuł Fidei Defensor.
  Jestem za karą śmierci. Tak jak przed soborem. Spowiedź przed egzekucją gwarantowana !
  Pewnie jestem sekciarzem i psycholem ?
  To świetnie ! Katolicy przed „reformą” soborową tacy byli. Jestem więc w doborowym towarzystwie.
  Z Bogiem.

  • kasiaJa pisze:

   Według tej dziwnej i schizofrenicznej dywagacji można by oczekiwać, że za chwilę stwierdzisz, że Jezus był letni (?) bo nie wymachiwał mieczem, nie szkolił żołnierzy, nie formował wojska… zabraniał sięgania po miecz swoim uczniom. CZŁOWIEKU, EFFATHA!!!

 40. Lech pisze:

  Julio a możesz mi wskazać te nagranie z Korwinem gdzie wypowiada się o mszy.
  Chętnie bym to zobaczył.

  • julia pisze:

   Lechu poszukam tego artykułu wieczorem , to nie było nagranie, tylko wywiad. jeśli znajdę to wstawię link.

 41. AnnaMaria pisze:

  julia pisze:
  28 Kwiecień 2015 o 22:55
  AnnaMaria przepraszam za to określenie, wybacz mi,
  losy Polski leżą mi bardzo na sercu i chociaż rozumiem zmęczenie polityka i wyborami to męczy mnie to, że ktoś moze dobrowolnie wycofywać swój głos w tak waznej sprawie. Polska jest wystawiona na ukrzyzowanie, bądzmy jak Św. Jan , do konca pod krzyżem.

  My nie jesteśmy pod krzyżem tylko ten krzyż dzwigamy już bo jesteśmy pod okupacją strasznych sił masońskich (globaliści) a oni nie pozwolą na to aby był kandydat niezależny i pro-polski.
  To co widzisz i słyszysz to propaganda, ktora rowniez była podobna przed wyborami poprzednimi a wszyscy tak wtedy bardzo pro-ojczyżniani i patriotyczni rodacy (tj.sejm,senat i prezydent) jak dorwali sie do władzy wprowadzili najgorsze ustawy i prawodawstwo, totalnie szatańskie i niszczące naród! Bez mrugnięcia okiem niemal, za co są sowicie wynagradzani!!!! Judasze!!!!
  Julia nie rozumiesz chyba do końca jak sie sprawy mają i dajesz się mamić, że jedyny wspaniały kandydat pan D uratuje kraj i wszystko inne….!
  Nasz głos nie liczy sie i twój też bo my dla nich to tylko niewolnicy którym trzeba dać „szopke wyborczą” aby poszlii do wyborów i w ten sposób zalegalizowali ich okupacje… a ty sie mamisz, że robisz coś dla zbawienia kraju i twoich dzieci….
  Rozumiem twoje dobre intencje ale teraz one sie nie licza i potrzeba tutaj ofiary, cierpienia i modlitwy z postem. Nie głosowaniem! Przestań być pionkiem do manipulacji przez straszne siły, które niszczą kraj za krajem i nie tylko w Europie!

  • julia pisze:

   ale ja sobie zdaję sprawę jak to wygląda, nie mamię się niczym , tylko realnie oceniam szanse kandydatów. Głosowac zamierzam nawet jesli to nic nie zmieni. Bóg mi wczoraj dał dość optymistyczny psalm w odpowiedzi na pytanie o ojczyzne, wiec jestem mysli, ze cokolwiek i ktokolwiek to bedzie to jego wola.

 42. Matka Moher pisze:

  A tutaj opinia o panu Dudzie Instytutu ŻYDOWSKIEGO :

  „Izabela Swijas; W Instytucie Żydowskim w Warszawie podjęto następującą uchwałę, której przytaczam wybrane fragmenty (cały tekst na stronie Instytutu) bez komentarza:
  „Zgromadzeni zdecydowanie popierają pana Andrzeja Dudę jako kandydata na Prezydenta RP […] dr Andrzej Duda reprezentuje wartości, które są bliskie całej społeczności żydowskiej w Polsce. Mamy nadzieję, że jako Prezydent będzie realizował politykę, mającą na celu zapewnienie Żydom mieszkającym w Polsce, odpowiednich warunków funkcjonowania i rozwoju we wszystkich dziedzinach życia politycznego, społecznego, gospodarczego oraz wspierania kultury i wielowiekowej tradycji żydowskiej. […] Jest to najlepszy kandydat na Prezydenta dla Polaków i dlatego apelujemy o głosowanie na Andrzeja Dudę w najbliższych wyborach. Ze swej strony podejmiemy wszelkie możliwe działania, by wynik wyborów był zgodny z naszymi oczekiwaniami” (Wirtualna Polonia)”

  Jesli ten Kandydat jest idealny dla Izraela to juz nie dobry dla Polski.
  Przypominam ,że Andzrej Duda jak i cały PIS głosował za odszkodowaniami dla ŻYDÓW . chodzi O DODATEK OK.100 EUR dla obywateli Izraela i ich potomków . Szkoda ,że nasi emeryci nie mogą liczyć na taka chojność.

 43. Adminka pisze:

  Kochani, prosiłam wczoraj o kulturę wypowiedzi i szacunek wzajemny – ale gdzie tam!
  Każdy kto nie jest za panem Braunem w tym sensie, że nie odda na Niego głosu – jest uważany za agenta, zdrajcę, heretyka, manipulatora, niewiernego, któremu należy ściąć głowę, itp. itd. (połowa takich życzeń dla nas siedzi w spamie)

  Ja nie jestem przeciw Panu Braunowi. Byłabym zakłamaną hipokrytką, gdybym nie umiała docenić jego działalności reżyserskiej w obronie prawdy – film Eugenika!
  W dziedzinie obrony nienarodzonych – organizowanie pogrzebów dla nienarodzonych.
  W dziedzinie intronizacji – jest nam potrzebna, ale najpierw musimy modlić się o nawrócenie serc Polaków (vide: pisma Rozalii Celak), bo samo posadzenie Jezusa na tronie nic się zda, jak na tronie ziemskim siedzą barany i wilki w owczej skórze a owieczki cierpią

  Popieram 95% myśli pana Brauna.
  Pozostaje 5 procent z ową karą śmierci na czele (V NIE ZABIJAJ – nie darmo niedawno widziałam te tablice w kieleckiej kadzielni) oraz fakt, że jest to dzielenie głosów na prawicy.
  Dobrze, że zaistniał w przestrzeni publicznej taki kandydat, że głośno mówi o czym inni isę boją, że nawet naraża się na spore niebezpieczeństwo (jak my wszyscy broniący prawdy, piszący, tworzący strony w necie, które przeciwstawiają się obecnemu totalitaryzmowi)
  Dobrze, że jest, niech działa, – najlepiej niech działa razem z panem Dudą

  Ale Was wszystkich proszę: nie dzielcie głosów aby nie zacierał rąk z uciechy pan Komorowski i jego świta, ze „gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta” i nie wyzywajcie nas katolików od heretyków, bo popieramy pana Dudę.

  Każdy komentarz godzący w imię któregoś z Czytelników, obrażający nas – będzie do razu banowany, więc dyskutujmy – jako Polacy, Patrioci, Katolicy!
  Albo zamykam wątek…

  • Sebro pisze:

   Dodaj, że obrażający kogokolwiek – nie ważne za kim by się opowiadał.
   To co tu zaistniało mogłoby posłużyć jako niezły materiał na niejedną pracę doktorską z socjologii. Szkoda, bo miała być konstruktywna dyskusja, a niektórzy za cel wzięli sobie destrukcję innych. Ale co my heretycy posoborowi, antypolacy i manipulanci możemy wiedzieć.

   • wobroniewiary pisze:

    Coraz bardziej rozumiem słowa ks. Jana Pęzioła – rodzi się nowa niebezpieczna- jakbym to nazwał -sekta….
    On ma ponad 80 lat, codziennie po kilka godzin ma do czynienia ze złem, który się go boi i którego xxxx razy wygonił do piekła. On wie, o czym mówi, wie więcej niż my, nawet ci, którzy kilka razy byli tam na egzo, to słyszeli 1/100000000000000 tego co diabeł w swej pysze wypowiada, czym się przechwala.
    Ufam temu kapłanowi, i to jego słowa postawiły mi kropkę nad i – co mam robić

    • wobroniewiary pisze:

     Wchodze na pocztę a tam artykuł pisującego tu Andrzeja – dam tylko jedno zdanie z tego artykułu z e-prudnika. I zapytam, po co te inwektywy

     Najpierw kaczory teraz PiSklaki – to się podoba Panu Jezusowi????
     Sami sobie odpowiedzcie!

     „Dlaczego bez sensu? „PiSklaki” wymyśliły sobie, że inni kandydaci „zabierają głosy Dudzie”. „

   • Marek pisze:

    Od dawna zauważam że przedsoborowi są bardzo nerwowi w rozmowach z posoborowymi i nie przemawiają do nich żadne argumenty, szkoda bo powinniśmy być jedno.

  • Maggie pisze:

   Jestem tego samego zdania od samego poczatku.
   Roznica w tym, ze nie wszyscy widza jako przeciwnika p.Komorowskiego, ale jego oponentow jako zagrożenie … intryga z rodzaju majstersztyk.

   Do tego ten brak kultury przez, ktory przebija mnóstwo nienawisci …
   Zamiast solidarności,
   mnóstwo wściekłości,
   przy jednoczesnym …. sztandarowym afiszowaniu sie byciem chrześcijaninem ….

   Jezus jest Panem!

 44. .jagoda pisze:

  Pana Grzegorza Brauna „poznałam” dzięki internetowi, gdy nawet nie myślał o tym aby ubiegać się o tę służbę. To Polacy i Polonia amerykańska zwrócii się do Grzegorza Brauna aby kandydował na stanowisko Prezydenta. Gdy dowiedziałam się, że wyraził zgodę, ucieszyłam się. Wiedziałam, że to może być człowiek, który nie zawiedzie. Nikt wtedy nic nie mówił o Intronizacji (jestem za nią całym sercem i czynem) i nagle dowiaduję się, że za swoje poglądy zostałam podciągnięta do sekty i że Sebro; Obraz wysnuwa się taki: ZABIĆ W IMIĘ BRAUNA
  R.C.„Ojcze Kochany, coś dziwnego dzieje się w mej duszy, czuję przeogromne pragnienie, by wszystko uczynić i przecierpieć, by Jezus mógł swobodnie panować w naszej ukochanej Ojczyźnie, a przez Polskę, by zawładnął całym światem. Śmiem to twierdzić stanowczo, że Polska będzie silną potęgą, najsilniejszą nie tylko w Europie, ale na całym świecie, jeśli usłucha wezwania Pana Jezusa, a jeśli nie, to zginie. To nie są moje myśli i słowa (…). To mi pokazał Pan Bóg”
  R.C.…”jeśli Polska chce ocalić siebie, musi uznać Jezusa swym Królem w całym tego słowa znaczeniu poprzez Akt Intronizacji. Ma być on dokonany przez cały Naród, a w szczególności przez władze państwowe i kościelne, które w imieniu Narodu mają wspólnie dokonać w sposób uroczysty tego Aktu. W następstwie za przykładem Polski pójdą inne narody i także one dokonają Aktu Intronizacji Jezusa na swego Króla. Wszystkie narody, które nie uznają Jezusa swym Królem, zginą. . . Tak się, dziecko, stanie, jeśli ludzkość nie zwróci się do Boga. Nie trzeba zaniedbywać sprawy przyspieszenia chwili intronizacji w Polsce”.
  R.C.I znowu głos mówił mej duszy: Powiedz, dziecko, ojcu, by napisał do Prymasa Polski przez Ojca Generała, by wszystko uczynił dla przyśpieszenia intronizacji.
  Ja.Może to jest ten moment, że nasze modlitwy i czyny zostają wysłuchane. Bo co z tego, że się modlimy, jeśliby nie byłoby „przyzwolenia” w narodzie, a szczególnie przez władze państwowe i kościelne. Który z kandydatów mówi o Intronizacji?
  Rozalia zdawała sobie sprawę, że to będzie trudne, skoro ciągle nie ma w narodzie nawrócenia. Ale Jezus zapowiedział jej: wy się o to módlcie, a Ja sam tego dokonam. Gdy pierwszy raz, wiele lat temu, przeczytałam ten tekst, odczytałam go w ten sposób, że to właśnie Intronizacja da Jezusowi możność do dokonania nawróceń w narodzie i narodach, bo to” nie siłą, nie wolą naszą lecz mocą Ducha Świętego”. Jaka przeogromna odpowiedzialność dla nas, Polaków, skoro poprzez ten akt UZNANIA, ON będzie mógł, zawładnąć całym światem.
  Skoro szatan manifestuje coraz bardziej zuchwale swoje królestwo, to tym gorliwiej powinniśmy zabiegać o Królestwo Jezusa Chrystusa. Dlatego też Dobry Pasterzu, nie odrzucaj naszej troski o Wiarę i Ojczyznę naszą.

  • Maggie pisze:

   Cała Polonia ? …. dziwne, nie słyszałam ….
   Za to zastanawia jak pro-life zgadza sie z kara śmierci …

   W USA ostatnio zwolniono od zarzutów człowieka, ktory czekał wiecej niż pól swego zycia, na wykonanie … kary śmierci. Oglądałam serie programów, gdzie niewinni trafili do kazni, czy pośmiertna rehabilitacja dużo wynagrodzi? W naszym kraju wiecej można znaleźć takich przykładów – znana „łączka”, na ktorej pracują teraz specjaliści to tylko wierzchołek góry lodowej na przestrzeni dziejów (bo były tez oficjalne egzekucje).

 45. Marek pisze:

  My, naród… sprawców!
  Polacy, naród ofiar bywał także sprawcą… pamiętajmy o tych słowach Bronisława Komorowskiego 10 maja!
  Gdyby Bronisława Komorowskiego zaprosili, tak jak niegdyś Wałęsę, do wystąpienia przed połączonymi izbami Kongresu Stanów Zjednoczonych (na szczęście nie zapraszają), to by pewnie zaczął swoje przemówienie słowami – My, naród …sprawców!
  Nie ma już Kalabińskiego, więc kto inny by to pięknie przetłumaczył – We, the people of the culprits…
  Dopiero zebrałby oklaski!

  Naród polski bywał także sprawcą… – nie, tych słów, wyrażonych przez polskiego prezydenta, nie wolno wybaczyć.
  Francuzi mają za uszami bardzo wiele. Mieli kolaboracyjny rząd w Vichy, mieli administracje i policję, która zajmowała się wyłapywaniem Żydów i transportem do gazu. Czy ktoś sobie jednak wyobraża, żeby kiedyś de Gaulle, czy teraz Hollande, stanął i powiedział o Francuzach – my, naród sprawców?
  Kolaborowali z Niemcami Węgrzy, Rumuni, Słowacy, mieli własne państwa, biorące aktywny udział w Holocauście. Nigdy wszak nie było słychać, żeby jakiś przywódca węgierski, rumuński czy słowacki nazwał swój naród narodem sprawców.
  Co tam Węgrzy, Słowacy… – a Niemcy? Naród sprawców? Ależ skąd? Biedne ofiary nazizmu, a potem wielkiego wypędzenia. Prezydent Gauck, czy to w spacyfikowanej przez Niemców wiosce Lingiades w Grecji, czy w liście na 70-tą rocznice wyzwolenia Auschwitz, nie użył nigdzie zwrotu o Niemcach jako narodzie sprawców. Nazistowscy sprawcy, czasem nawet Niemcy, ale indywidualni, nie naród!
  A patrząc w inną stronę – Rosja… czy ktoś sobie wyobraża Putina, czy innego Miedwiediewa, że staje i przeprasza za rosyjski naród, że od czasu do czasu bywał sprawcą? W życiu!
  Rosjanie to naród chronicznych wyzwolicieli, żadnych sprawców!
  O Ukraińcach nawet nie wspominam, bo ci są po prostu dumni ze swoich sprawców i pomniki im stawiają.
  I tylko my, Polacy, zostaliśmy na wieki narodem sprawców. Świat ma to na piśmie, poświadczone podpisem polskiego prezydenta.
  Pamiętajmy o tym 10 maja…
  Janusz Wojciechowski http://www.fronda.pl/a/my-narod-sprawcow,50737.html

 46. Marek pisze:

  Duda będzie albo prezydentem, albo premierem?

  Andrzej Duda ma ogromną szansę na zwycięstwo w wyborach prezydenckich. Jeśli jednak minimalnie by przegrał, to może zostać po wyborach do parlamentu premierem – podaje „Rzeczpospolita”.
  Politycy Prawa i Sprawiedliwości przekonują, że nawet jeśli wygrają wybory parlamentarne, to Jarosław Kaczyński wcale nie musi być premierem. Według „Rzeczpospolitej” bardzo poważnie rozważany jest scenariusz, w którym stery rządu trafiły by w ręce Andrzeja Dudy. Sprawa jest prosta: chodzi o poparcie. Jeżeli Andrzej Duda przeszedłby do drugiej tury, ale nie zwyciężyłby z Bronisławem Komorowskim, zyskując jednak około 45 proc., to byłby dobrym kandydatem na premiera. Mógłby bowiem przyciągnąć do PiS tych wyborców, którzy na partię jeszcze nie głosują.
  Jest jednak bardzo prawdopodobne, że Andrzej Duda wybory prezydenckie jednak wygra. Według jednego z rozmówców Rzeczpospolitej „ostatnio odżyła nadzieja” na zwycięstwo Dudy. Anonimowy poseł PiS przekonuje, że „sondaże są optymistyczne”, a przy „wsparciu Pawła Kukiza i ewentualnie Janusza Korwin-Mikkego pokonanie Bronisława Komorowskiego jest bardzo realne”.
  Jeżeli jednak nie wygra, to mogą rozpocząć się przygotowania do kampanii parlamentarnej, w której to właśnie Duda byłby kandydatem na premiera. Autorem takiej koncepcji ma być według rozmówców „Rzeczpospolitej” sam Jarosław Kaczyński.
  „Jeśli prezes ogłosi, że to on jest kandydatem, to nikt z tym dyskutować nie będzie. Ale z przyczyn wizerunkowych może się zdecydować na mechanizm z Dudą. Byłby on wtedy kandydatem zmiany, nie tylko państwa, ale też pokoleniowej i jakościowej. W starciu z nim Ewa Kopacz nie miałaby szans” – dodaje jeden z posłów PiS.
  http://www.fronda.pl/a/duda-bedzie-albo-prezydentem-albo-premierem,50727.html

  • Maggie pisze:

   Przy wsparciu Kukiz’a i Korwina’a-Mikkiego … czemu nie Brauna? No, ciekawa ta Rzeczypospolita, ktora rozdziela już posadki i rozmawia po kątach i … Komorowski na byc góra.

   W tym całym rozgardiaszu, nie można wykluczać p.Brauna jako sprzymierzeńcy. Czyż nie jest to dowód, ze chodzi o to aby p.Braun pozabieral głosy p.Dudzie i oboje przegrali?
   Bez mrzonek m.in, o karze śmierci, gdyby p. Braun wsparł p.Dude, tak jak Hillary Clinton wsparła Obamę, byłoby to korzystne dla obu kandydatów i Polski.

 47. Matka Moher pisze:

  Ewo ,
  Dyskusja merytoryczna jest jak najbardziej wskazana. Można sie wiele dowiedzieć cennego.
  Interes narodowy polski jest inny niż niemiecki , rosyjski czy żydowski. Opinia publiczna w Polsce jest manipulowana przez media ,które dawno juz nie sa polskie . Powiem więcej sa nam wrogie.
  Jakie są tego owoce to chyba każdy widzi . Jesli chodzi o PIS to broni on racji polskiej przed Rosją , Niemcami , ale nie przed Izraelem . Dlaczego? Nie wiem . Ta postawa mnie niepokoi .Sytuacja geopolityczna jest arcytrudna. Co robi nasz „niby sojusznik ” USA to chyba każdy widzi. Nie wypowiedział wojny Iranowi jak chciał Izrael to musi mu coś dać w zamian . Co da ? A no Polskę.
  Kto ma uszy niechaj słucha.
  Z Bogiem!

  • Marek pisze:

   Ja tam wolę trzymać z USA niż z Rosją, gdyby nie USA a zwłaszcza wiele lat temu prezydent Reagan już dawno językiem urzędowym byłby u nas język Rosyjski.
   ——————————————————-
   Raport ABW: Rosyjski wywiad działa aktywnie w Polsce. Kreml koncentruje się na sprawie Ukrainy
   W 2014 r. „na wysokim poziomie” utrzymywała się aktywność rosyjskich służb wywiadowczych dotycząca Polski – wynika z raportu ABW, do którego dotarła PAP. Według autorów opracowania chodziło głównie o dyskredytację stanowiska Polski i innych członków NATO ws. kryzysu ukraińskiego.
   Z raportu wynika m.in., że w 2014 r. ABW zatrzymała pod zarzutem szpiegostwa obywatela Polski, narodowości rosyjskiej; jest on podejrzany o współpracę z wywiadem wojskowym Federacji Rosyjskiej – GRU. Z kolei dwóch rosyjskich dyplomatów zostało uznanych za persona non grata, bo mieli prowadzić działania niezgodne ze statusem dyplomatycznym.
   Ważnym elementem rosyjskiej aktywności było uwypuklania i niekiedy także kreowanie podziałów wśród państw UE oraz NATO. Eksponowano wszelkie antyunijne i antyamerykańskie wypowiedzi zwłaszcza eurosceptycznych polityków z poszczególnych państw członkowskich oraz głosy krytykujące możliwości zaostrzenia polityki wobec Federacji Rosyjskiej
   — zaznaczono w raporcie dotyczącym działalności ABW, w tym kontrwywiadu ABW w 2014 r.
   Cały tekst tutaj: http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/242648-raport-abw-rosyjski-wywiad-dziala-aktywnie-w-polsce-kreml-koncentruje-sie-na-sprawie-ukrainy

 48. Franek pisze:

  Wracając do realiów (bez intencji obrażania kogokolwiek i z uszanowaniem osobistych wyborów!)
  mamy prawo mówić o zaistniałej sytuacji, prawda!?
  Ja sie pytam co zmieniły wybory na które chodziłeś po 89 roku??
  Gdzie jest gwarancja dla wyborców na realizację programu wyborczego?
  Dlaczego wyborca nie ma prawa do odwoływania swojego przedstawiciela w radzie, sejmie, senacie??
  Dlaczego chociaż wszyscy byli tacy patriotyczni kandydaci nigdy nie dopuscili do zmiany ordynacji wyborczej, do wprowadzenia obligatoryjnych referendów oraz wprowadzenia gwarancji dla wyborców w postaci prawa do odwoływania posłów i senatorów w trakcie trwania kadencji ?

  Oraz (z czego niewiele osób zdaje sobie sprawę) , że diety polskich posłów są wolne od podatku dochodowego do wysokości 27 360 zł w skali roku!!!
  DLACZEGO????
  Reszta polskiego społeczeństwa musi się zadowolić kwotą wolną od podatku, która jest blisko 9-razy niższa i wynosi zaledwie 3.091 zł.
  Polski sejm pod wodzą PO i PSL odrzucił projekt ustawy, która podwyższałaby próg dochodu wolnego od podatku.

  BRAWO POSŁOWIE i Panie PREZYDENCIE!!!.

  Tworzycie prawo dla narodu (niewolników!) ale odrębne dla SIEBIE i swoich żołądków!!!!!

  A dla porównania: oznacza to, że osoby na progu skrajnego ubóstwa, którzy miesięcznie zarabiają w Polsce tylko powyżej 257 zł, muszą część tej kwoty zwrócić państwu. Tymczasem w Kambodży, jednym z najbiedniejszych państw świata, kwotę wolną od podatku podniesiono. W tym azjatyckim państwie dochód narodowy na jednego mieszkańca w 2013 roku wyniósł ok.1 tys. dol. .W Polsce PKB jest 14 razy większe (dokładnie to 13.648/dol. na osobę)
  A ileż innych podobnych strasznych niewolniczych praw ???

  Udział w wyborach to legalizacja tego systemu władzy z nadania w Magdalence z błogosławieństwem KK !!!!

  • wobroniewiary pisze:

   ???????? „Udział w wyborach to legalizacja tego systemu władzy z nadania w Magdalence z błogosławieństwem KK !!!” ??????

   Franek, który udziela się na blogach antywowitowych -jakżeś tu zawitał z obrońców tradycji by walić w Kościół katolicki. Szok!
   Wg ciebie Kościół błogosławi systemowi z Magdalenki? I Ty jesteś katolik?
   Zauważ, że nie używamy inwektyw ale bardzo się dziwimy.
   Oto pokłosie czytania i pisania na stronach „tradsów i new-age’owców”

   • Franek pisze:

    Nie udzielam sie na na stronach „tradsów i new-age’owców”!!!
    Nie interesują mnie kompletenie tak samo jak i blogi antywowitowe!
    Nawet ich nie znam i nie szukam!

    A prawdę trzeba mówić!!! A nie zasłaniać!!!
    Jeżeli pan Duda wygra i zmienii prawo w Polsce i nasze warunki życia będę 1-szy który tu wróci i pogratuluje wam dobrego wyboru!!!
    Oby nam Pan Jezus pobłogosławił Dobrym Prezydentem Dudą, który zawalczy o humanitarne prawa Polaków do bezpiecznego życia i godnego, tak jak obiecuje!!!
    A wszystkim wam życzę godnego i bezpiecznego życia w kraju oraz pracy,dobrej opieki medycznej i koscioła, który mówi prawde i pozwala na przyjmowanie Pana Jezusa na klęcząco i z szacunkiem mu należnym!!!
    Do zobaczenia we wspaniałej Polsce Pana dr Dudy!!!
    Niech nas Pan Bóg pobłogosławii i wspomoże w naszym uciemiężeniu!!!

    Maryjo Królowo Polski módl sie i wstawiaj za nami!!!

    • wobroniewiary pisze:

     Aby dr. Duda miał szansę tych zmian dokonywać twój głos też jest potrzebny, nie można czekać na dobre owoce jeżeli nie zadbasz o sad.

  • Marek pisze:

   Duda proponuje „Godne życie w bezpiecznej Polsce”. „Tego chcą dziś Polacy, o tym mówi Andrzej Duda”

   Andrzej Duda w ostatnich dniach kampanii prezydenckiej będzie posługiwał się hasłem „Godne życie w bezpiecznej Polsce”. Sztab kandydata PiS na Prezydenta RP zaprezentował nowe hasło.
   To hasło jest wynikiem ponad ćwierć tysiąca spotkań w powiatach, wynikiem dziesiątek tysięcy uściśniętych dłoni. I tysięcy rozmów, które Andrzej duda w tej kampanii już odbył z Polakami. To hasło jest skierowane do Polaków i jest o Polakach
   — mówił Marcin Mastalerek, rzecznik PiS prezentując nowe hasło kandydata PiS na Prezydenta RP.
   Poseł PiS wskazał, że ostatnio ogłoszone hasło Bronisława Komorowskiego jest „hasłem o Bronisławie Komorowskim”.
   Jak inaczej powiedzieć o haśle „Rozstrzygnijmy wybory w I turze”? Sztab Bronisława Komorowskiego i sam prezydent skupia się na sobie samym. Przedstawił hasło, które dotyczy samego siebie. To jest jakaś kpina. Hasło, które będzie hasłem finału kampanii Andrzeja Dudy, mówi o Polakach, jest do Polaków, jest wynikiem ćwierć tysiąca powiatów, które odwiedził Andrzej Duda
   — dodał Mastalerek.
   Cały tekst: http://wpolityce.pl/polityka/242649-duda-proponuje-godne-zycie-w-bezpiecznej-polsce-tego-chca-dzis-polacy-o-tym-mowi-andrzej-duda

 49. piotr pisze:

  szkoda bo powinniśmy być jedno Amen

  ja głosuje na Andrzeja Dudę

Możliwość komentowania jest wyłączona.