Janusz Wojciechowski: Dlaczego Duda? 14 powodów

Janusz Wojciechowski przedstawia 14 powodów, dla których warto poprzeć w wyborach prezydenckich właśnie Andrzeja Dudę. Przeczytajcie sami!

Duda to energia i świeżość w polskiej polityce, Komorowski to zastój i nocna straż pod żyrandolem.

1. Duda to młody, dynamiczny człowiek. Komorowski to znużony starszy pan.

2. Duda to energia i świeżość w polskiej polityce. Komorowski to zastój i nocna straż pod żyrandolem

3. Duda to polityk, który, jako polityczny spadkobierca Lecha Kaczyńskiego, ma realna ocenę bezpieczeństwa Polski i jego zagrożenia. Komorowski to fantasta, który jako prezydent kompletnie się mylił w ocenie zagrożenia Polski, bagatelizował politykę Rosji, żartował, a teraz dopiero larum gra.

4. Duda to polityk gwarantujący obronę dobrego imienia Polski w świecie. Komorowski to polityk, który jak prezydent Polski, w odniesieniu do holocaustu  oświadczył, że Polacy bywali także narodem sprawców.

5. Duda to człowiek, który dotrzymuje słowa. Komorowski nie dotrzymał wyborcom żadnego słowa, miał nie podwyższać podatków, a podpisał 13 ustaw podwyższających podatki, miał nie podwyższać wieku emerytalnego, a podwyższył.

6. Duda to obrona wsi Komorowski to obrona WSI

7. Duda to wrażliwość na krzywdę ludzi,(choćby jego pomoc rodzinie Bajkowskich) Komorowski nie dał się poznać z takiej wrażliwości. Może ją ma, ale ukrywa.

8. Duda to kultura osobista, nienaganne maniery i zachowanie Komorowski to seria gaf – wchodzi na krzesło, siada, gdy goście stoją, stoi pod parasolem, gdy goście mokną, a o kobietach mówi – kaszaloty…

9. Duda to polityk przyjazny dla zwierząt, członek Zespołu Ochrony Zwierząt w Parlamencie Europejskim Komorowski to człowiek, który strzelał do zwierząt i radośnie fotografował się nad zabitymi zwierzętami, chadzał też na polowania, by się napawać widokiem śmierci zwierząt.

10. Duda to człowiek odpowiedzialny. Komorowski to człowiek naiwny, dał się prymitywnie oszukać finansowej piramidzie.

11. Duda to nienaganna polszczyzna, a do tego zna języki obce. Komorowski zna język polski, z którym miewa jednak kłopoty.

12. Duda umie czytać, pisać i porywająco mówić. Komorowski umie tylko czytać, niekiedy nawet ze zrozumieniem.

13. Duda to urząd aktywnej prezydentury Komorowski to urząd bezpieczeństwa (układów) i zgody (na korupcję i afery).

14. Duda to przyszłość, którą warto wybrać. Komorowski to przeszłość, której nie warto wybierać Źródło: Fronda

***

Miejcie nadzieję nie tę lichą marną…

Miejcie nadzieję!… Nie tę lichą, marną Co rdzeń spróchniały w wątły kwiat ubiera, Lecz tę niezłomną, która tkwi jak ziarno Przyszłych poświęceń w duszy bohatera.

Miejcie odwagę!… Nie tę jednodniową, Co w rozpaczliwym przedsięwzięciu pryska, Lecz tę, co wiecznie z podniesioną głową Nie da się zepchnąć ze swego stanowiska.

Miejcie odwagę… Nie tę tchnącą szałem, która na oślep leci bez oręża, Lecz tę, co sama niezdobytym wałem Przeciwne losy stałością zwycięża.

Przestańmy własną pieścić się boleścią, Przestańmy ciągłym lamentem się poić: Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystało w milczeniu się zbroić…

Lecz nie przestajmy czcić świętości swoje I przechowywać ideałów czystość; Do nas należy dać im moc i zbroję, By z kraju marzeń przeszły w rzeczywistość

Miejcie nadzieję!… Nie tę lichą, marną Co rdzeń spróchniały w wątły kwiat ubiera, Lecz tę niezłomną, która tkwi jak ziarno Przyszłych poświęceń w duszy bohatera.

A nadzieja zawieść nie może, ponieważ miłość Boża rozlana jest w sercach naszych przez Ducha Świętego, który został nam dany – Rz 5,5

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

14 odpowiedzi na „Janusz Wojciechowski: Dlaczego Duda? 14 powodów

 1. wobroniewiary pisze:

  Media sugerowały, że papież… pozwoli na aborcję!

  Niebywałe kłamstwa rozpowszechniały w ostatnim czasie światowe media. W kontekście ogłoszenia Roku Miłosierdzia twierdzono nawet, że Ojciec Święty chce przyzwolić na zabijanie nienarodzonych…
  Sprawę wyjaśnił kard. Valesio De Paolis, mówiąc, że medialne relacje to czysty absurd. Ojciec Święty Franciszek nie ma najmniejszego zamiaru przyzwalać na mordowanie dzieci nienarodzonych. Kardynała cytuje „Radio Watykańskie”.

  „Franciszek jest Papieżem miłosierdzia i chce pokazać łaskawość Kościoła wobec grzeszników, lecz na pewno nie jest jego zamiarem odwołanie grzechu aborcji” – to   słowa kard. Velasio De Paolis, cenionego znawcy prawa kościelnego, z wywiadu udzielonego włoskiemu portalowi Quotidianonet. Wywiad odnosi się do licznych, nierzetelnych informacji w mediach, które omawiały ogłoszenie przez Ojca Świętego Roku Miłosierdzia. Niektóre informacje sugerowały wręcz, że Papież chce rozluźnić dyscyplinę kościelną dotyczącą aborcji.

  „Nie rozumiem tego całego zgiełku w mediach” – powiedział kard. De Paolis i dodał, że na temat aborcji nie może być żadnych nieporozumień: jest to poważny grzech ciężki, który ściąga na każdego, który go popełnia karę ekskomuniki. Nieprawdą jest też, co sugerowały media, że misjonarze miłosierdzia, czyli kapłani wyznaczeni przez Ojca Świętego na czas Roku Jubileuszowego, będą mieli jakieś wyjątkowe prawo do odpuszczania grzechu aborcji, którego nie miał nikt wcześniej. Kardynał przypomniał, że w rzeczywistości takie prawo, jak również prawo zdjęcia ekskomuniki, ma każdy biskup, jak i kapłani, którym biskup takie prawo przekaże.

  Dla przykładu w diecezji warszawsko-praskiej takie prawo mają: proboszczowie, członkowie kapituły, kapłani zatrudnieni w kurii biskupiej, dziekani, kapłani spowiadający w katedrze i w kościołach, w których jest całodzienny dyżur w konfesjonale, przełożeni domów zakonnych. W wyjątkowych sytuacjach: podczas rekolekcji, misji, spowiedzi wielkanocnych, wizytacji biskupich, w czasie odpustów, spowiedzi narzeczonych przed ślubem, żołnierzy, więźniów, chorych w szpitalach i w domu oraz kobiet ciężarnych, z kary ekskomuniki mogą zwalniać wszyscy spowiednicy. Podobne zasady panują w innych polskich diecezjach.
  Źródło: http://www.fronda.pl/a/media-sugerowaly-ze-papiez-pozwoli-na-aborcje,51168.html

 2. Wojtek pisze:

  Ludzie chcieliby zabić dziecko a potem dostać sobie rozgrzeszenie a jak znowu będzie niechciane to ponownie zabić i dostać odpuszczenie tego grzechu. Co za wygodnictwo, trochę to dziwne i śmieszne, widać że to szatan działa.

 3. wobroniewiary pisze:

  UWAGA cisza wyborcza. Za jej naruszenie grożą surowe kary

  Od północy z 8 na 9 maja, do czasu zamknięcia lokali wyborczych 10 maja obowiązuje cisza wyborcza. Za jej naruszenie grożą surowe kary. Czytelnikom portalu niezalezna.pl wyjaśniamy, że to właśnie ze względu na ciszę wyborczą, do czasu jej zakończenia wyłączona została możliwość dodawania komentarzy pod artykułami oraz dodawanie wpisów na blogach.

  – Jak wynika z treści art. 107 § 1 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. — Kodeks wyborczy (Dz. U. Nr 21, poz. 112, z późn. zm.) w dniu głosowania oraz na 24 godziny przed tym dniem zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej, w tym zwoływanie zgromadzeń, organizowanie pochodów i manifestacji, wygłaszanie przemówień oraz rozpowszechnianie materiałów wyborczych, a także w inny sposób prowadzenie działalności agitacyjnej – informuje Państwowa Komisja Wyborcza.

  W czasie ciszy wyborczej zakazana jest jakakolwiek agitacja, rozdawanie ulotek, a zwłaszcza publikacja wyników sondaży.
   
  – Państwowa Komisja Wyborcza przypomina, że naruszenie zakazu prowadzenia agitacji wyborczej w okresie ciszy wyborczej stanowi wykroczenie, a naruszenie zakazu podawania do publicznej wiadomości wyników sondaży zachowań wyborczych i przewidywanych wyników wyborów — występek. Zatem ocena czy w danym przypadku doszło do naruszenia tego zakazu nie będzie należała do Państwowej Komisji Wyborczej, lecz do organów ścigania i sądów.
  Dlatego też, wszystkie przypadki naruszenia ciszy wyborczej należy zgłaszać Policji – czytamy w oficjalnym komunikacie PKW.  
   
  W związku z ciszą wyborczą pojawiało się sporo pytań o dozwolone formy informowania widzów i czytelników przez media. Zwłaszcza, jeśli chodzi o internet.
   
  – Wszystkie te materiały wyborcze, które zostały umieszczone w przestrzeni publicznej przed rozpoczęciem ciszy, nie muszą być usuwane. Wynika to m.in. z tego, że Kodeks wyborczy nakazuje usunięcie plakatów w ciągu 30 dni od dnia wyborów (…) Materiały umieszczone w sieci przed rozpoczęciem ciszy wyborczej mogą pozostać pod warunkiem, że w trakcie ciszy wyborczej nie są wprowadzane w nich zmiany – tłumaczy p.o. szef zespołu prawnego i organizacji wyborów w KBW Lech Gajzler.
  Źródło: http://niezalezna.pl/66851-uwaga-cisza-wyborcza-za-jej-naruszenie-groza-surowe-kary

 4. mariaP pisze:

  Transmisja Mszy św. ze spotkania dla młodych 09.05.2015 r.
  początek o godz 15.30
  http://mimj.pl/

 5. Sebro pisze:

  Niemiecki Kościół dokonał antychrystycznej liberalizacji prawa kościelnego, pozwalając publicznym cudzołożnikom na pracę w katolickich instytucjach i organizacjach. To tryumf herezji liberalizmu.

  http://www.fronda.pl/a/niemcy-wchodza-na-sciezke-schizmy,51170.html

 6. Marek pisze:

  Abp Depo: Uznajmy w Chrystusie naszego Pana

  „Duch Święty wzywa i nasze pokolenie do tej samej misji, aby ludzie poznawali prawdziwego Boga i uznali w Chrystusie swojego Pana i Zbawiciela, który daje uczestnictwo w życiu wiecznym” – mówił abp Depo.
  Abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, przewodniczył Eucharystii odprawionej podczas jednej z dużych, ogólnopolskich pielgrzymek na Jasną Górę. Tym razem sakntuarium odwiedzili po raz już 30. polscy bankowcy. Hierarcha mówił o rodzinie, której Królową jest Matka Boża.

  „Przychodzimy tutaj pod przewodnictwem Matki, którą przyzywamy jako Królową Rodzin, musimy to zapamiętać i przekazać naszym dzieciom, że ten tytuł w Litanii Loretańskiej został dołączony z polecenia św. Jana Pawła II, który przeżywając losy współczesnego nam świata zalecił ufną modlitwę Kościoła o dar pokoju i za rodziny. I zauważmy jak bardzo ta prośba wypowiedziana w 2003 r. jest dzisiaj nadzwyczaj aktualna w obliczu wojen, które się toczą, w obliczu ataku na rodziny” – powiedział abp Depo.

  „Męczennicy wszystkich czasów, przypominają nam, że godność osoby ludzkiej nie ma ceny, że tej godności nie wolno nigdy zbrukać, ani działać wbrew niej nawet w dobrej intencji i niezależnie od trudów. Stawiał nam pytanie św. Jan Paweł II w czasie pielgrzymki 1997 roku w Gorzowie – ‘Czyż godność sumienia nie jest ważniejsza od jakichkolwiek korzyści zewnętrznych?’ Cóż bowiem za korzyść stanowi dla człowieka świat, zyskać cały a swoją duszę zatracić” – kontynuował hierarcha.

  „To Chrystusowe pytanie powraca i będzie powracać jako miara naszej godności i naszego sądu, dlatego nasza wierność Chrystusowi i Jego drodze Bożych przykazań i prawd domaga się doniesienia tej wierności Bogu aż do śmierci, dopiero wówczas staje się ponad czasowym świadectwem” – dodał.

  „Duch Święty wzywa i nasze pokolenie do tej samej misji, aby ludzie poznawali prawdziwego Boga i uznali w Chrystusie swojego Pana i Zbawiciela, który niczego nam nie zabiera, a daje uczestnictwo w życiu wiecznym. Maryja, Jego Matka i Matka Kościoła jest najlepszym drogowskazem i przykładem spełnienia swojego człowieczeństwa w wypełnianiu woli Boga, dlatego prosimy Królowo Rodzin, Królowo Polski módl się za nami” – zakończył arcybiskup Depo.
  http://www.fronda.pl/a/abp-depo-uznajmy-w-chrystusie-naszego-pana,51174.html

 7. Adminka pisze:

  Kochani dziękuje Wam za modlitwy w intencji mojej córci i jej I-szej Komunii św.
  Dziękuję Janinie, która na dziś zamówiła Mszę św w intencji Ani w Ostrej Bramie
  Chcę się czymś z Wami podzielić – Bóg przemawia dziś do każdego z nas i na różne sposoby.
  Tak przemówił dziś do mnie i do Ani:

  I Komunia św.Ani – podczas homilii ks. proboszcza ryczałam jak bóbr, bo sam Jezus przemówił ustami kapłana. Z homilii ks. proboszcza:

  Papież (z wrażenia nie pamiętam który) przybył na I Komunię do pewnego kościoła i pewien bogaty tatuś jakiegoś dziecka zobaczył, że papież ma na ręku taki stary zegarek, podszedł do niego i powiedział „Ojcze Święty – nie przystoi, abyś nosił taki stary zniszczony zwykły zegarek, zdjął z ręki swój i chciał go wręczyć papieżowi ale ten odpowiedział „nie mogę przyjąć twego prezentu, bo to jest zegarek, który otrzymałem na I Komunię św. od mojej mamy”
  Wtedy poryczałam się – nie jestem bogata i nie w głowie mi drogie prezenty…Ja swojej córci kupiłam zwykły (nie elektroniczny) ….zegarek.

  Ta homilia pokazała mi, że sam Jezus ustami kapłana zwrócił się do mnie. Tak mi waliło serce, że myślałam, że nie wystoję, gdy w imieniu rodziców czytałam podziękowania do mikrofonu to chyba to walenie serca było słychać…
  Wiem, że ten prezent choć skromny to spodobał się Panu Jezusowi. Chciałam jej dać coś jako matka – od serca. Ta homilia nie była przypadkiem….

  • Maggie pisze:

   Ten zegarek napewno jest drozszy, niz kazdy inny, jak ten u tego papieza.

   Co wiecej elektroniczne zegarki (swiat zawalony chinszczyzna) potrzebuja baterii i zwalniaja stopniowo, w miare wyczerpywania sie baterii … no i w razie jakiej „burzy magnetycznej” wysiadaja.

   Mam jeszcze mechaniczne zegarki: jeden zrobiony w CCCP i jeden w NRD – antyki, ktore chodza, a z elektronicznych juz wiele skonczylo swoj zywot (nie tylko z powodu baterii).
   I-watch nawet nie zamierzam kupic, bo to glupota dla snobow, ktorzy beda zezowac przez lupe na to „jabluszkowe cudo”.

 8. julia pisze:

  Ewo, brawo:) takie podejście do tej uroczystości powinni mieć rodzice…
  twoja córcia patrząc na ten zegarek bedzie nie tylko myślała, że czas na ziemi jest ograniczony i nieuchronnie płynie, ale i zobaczy, że własnie dlatego nie warto mieć super wypasionych zegarków, bo i tak zostana na ziemi…a ten twój Ania weźmie ze sobą kiedyś do nieba, bo w tym prezencie cała Twoja miłość jest zawarta.

 9. Betula pisze:

  Dając zegarek jako prezent na I-szą Komunię radzę dopiszcie:

  „Żebyś zawsze miał(a) czas dla Pana Boga”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s