Abp Józef Michalik: Ojczyzna jest chora, bo chore są elity i chory jest cały naród

Bezrobociem i likwidacją polskich stoczni, kopalń i cukrowni nikt się nie przejmuje, samobójczą dla narodu emigrację ludzi młodych, wykształconych uważamy za sukces wolności. Trwa zapaść służby zdrowia. Ciągle bezradni jesteśmy wobec korupcji i braku kultury społecznej i politycznej. Polska znów stała się jak ten „postaw sukna”, z którego każdy kto ma dostęp, stara się dla siebie coś wykroić – mówił arcybiskup Józef Michalik podczas uroczystości św. Biskupa Stanisława.

Dziś w Krakowie odbyły się uroczystości ku czci św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej. Ich kulminacyjnym punktem była tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę, gdzie przy Ołtarzu Trzech Tysiącleci na Skałce została odprawiona Msza św. z udziałem Episkopatu Polski, pod przewodnictwem metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca. Homilię wygłosił abp Józef Michalik, metropolita przemyski.

„Polska, jeśli ma przetrwać, musi się nawrócić. Polska jest dziś chora, bo milcząc na zło, utraciła wolę życia. Jako naród dziś wymieramy. Realizujemy – chcąc nie chcąc, przewidywania Klubu Rzymskiego, który obliczał już dawno, że niebawem zredukujemy się do 13 milionów mieszkańców. Ojczyzna jest chora, bo chore są elity i chory jest cały naród” – mówił abp Michalik.

W dalszej części swojej homilii Metropolita Przemyski powiedział: „Uchwalane są dziś jedna po drugiej ustawy sprzeczne z prawem natury, a naród udaje, że go to nie obchodzi. Atak na rodzinę trwa, zagrabia się prawa do wychowania poprzez seksualizację dzieci, poczynając od przedszkola, bo takie są wskazania laickich organizacji międzynarodowych. Ideolodzy genderyzmu bezkarnie propagują i narzucają hasła godzące w prawa natury, promując małżeństwa jednopłciowe, mimo, że polska Konstytucja wyraźnie chroni małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Są wyraźne próby nękania i wzywania przed sądy biskupów i księży, którzy wbrew ideologiom libertynizmu ośmielają się bronić zdrowej moralności i przestrzegają przed relatywizmem moralnym. Bezrobociem i likwidacją polskich stoczni, kopalń i cukrowni nikt się nie przejmuje, samobójczą dla narodu emigrację ludzi młodych, wykształconych uważamy za sukces wolności. Trwa zapaść służby zdrowia. Ciągle bezradni jesteśmy wobec korupcji i braku kultury społecznej i politycznej. Polska znów stała się jak ten „postaw sukna”, z którego każdy kto ma dostęp, stara się dla siebie coś wykroić.

Zawsze, w każdych czasach potrzebne są głosy odważnie budzące sumienia, bo w trudzie naprawy Rzeczypospolitej nie wyręczy nas nikt, ani Ameryka, ani Rosja, ani żadna ideologia leseferyzmu czy genderyzmu. Trzeba też uświadomić sobie, że procesy inżynierii społecznej, pranie mózgów są bardzo zaawansowane. A za nimi stoją konkretni ludzie przygotowujący ustawy, programy edukacyjne, konwencje międzynarodowe.

Przed wielu laty wybitny przywódca Polski powiedział z niepokojem: Głównym powodem obecnego stanu rzeczy w Polsce – to jest nędzy, słabizny wewnętrznej i zewnętrznej – było złodziejstwo pozostające bezkarnie. Ponad wszystkim w Polsce zapanował interes jednostki i partii, zapanowała bezkarność za wszelkie nadużycia i zbrodnie. W odrodzonym państwie nie nastąpiło odrodzenie duszy narodu… rozwielmożniło się w Polsce znikczemnienie ludzi.

Może jednak miałby i dziś marszałek Józef Piłsudski i Prezydent Lech Kaczyński spoczywający na Wawelu wiele do powiedzenia Polsce i Polakom o bezkarności nadużyć, o interesie jednostek i partii, o naszym znikczemnieniu skoro w czasie wszystkich wyborów, jakie się dokonują w Polsce od 25 lat idzie tylko ok. 50 % Polaków, reszta zostawia innym decyzje o kształcie Ojczyzny. Co oznacza ten pasywizm? Czy my naprawdę dobrze rozumiemy, co dziś oznacza społeczna odpowiedzialność? Przede wszystkim odpowiedzialność za prawdę o nas samych, odpowiedzialność za prawdę historyczną, która formuje myślenie na dziś i jutro, a zatem mamy prawo do prawdy o Katyniu i Smoleńsku, tak samo jak mamy prawo do prawdy o Jedwabnem, Auschwitz i Dachau” – mówił abp. Michalik.

Źródło: Niezależna

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Homilia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

15 odpowiedzi na „Abp Józef Michalik: Ojczyzna jest chora, bo chore są elity i chory jest cały naród

 1. Bogusia pisze:

  DZIEKUJE Arcybiskupowi Jozefowi Michalikowi, za PRAWDZIWE slowa…!!! WZRUSZAJACE slowa…!!!
  Kiedy slyszy sie taka Homilie na obczyznie ( do ktorek zabralo sie dzieci),to serce sciska…!!!
  Jak mozna pozwolic na „wygnanie” wyksztalconych,zdolnych i pelnych dobrych uczuc serc ludzi,z Ojczyzny.Bo…, czym wylumaczyc jak nie „wygnaniem”-jezeli Polska rzadza osoby innego pochodzenia-ukladajac swoje zycie (pelne wygod) ,a Polak z „krwi i kosci” ,zmuszony utrzymac rodzine =NIE ma wyboru -sam decydije sie na emigracje ( posadzany pozniej o zdrade…, bo…gdzie „Bog …Honor…Ojczyzna…” skoro decyduje sie na zycie w innym kraju?
  SAMO sie tlumaczy…!
  Szczesc Boze…!

 2. wobroniewiary pisze:

  21:00. Znamy wyniki sondażu exit poll przygotowanego przez instytut Ipsos dla TVP Info, Polsat News i tvn24.

  Z badania wynika, że doszło do gigantycznej niespodzianki – I turę wyborów prezydenckich zwyciężył Andrzej Duda! Kandydat PiS uzyskał poparcie na poziomie 34,8 proc.
  Drugie miejsce zajął urzędujący prezydent Bronisław Komorowski. Na kandydata Platformy Obywatelskiej – wg exit poll – zagłosowało 32,2 proc. Polaków.
  Trzeci wynik uzyskał Paweł Kukiz, który zdobył 20,3 procent.
  Pozostali kandydaci uzyskali o wiele mniejsze poparcie. Na Janusza Korwin-Mikkego zagłosowało 4,4 proc.
  Pozostali kandydaci:
  Magdalena Ogórek – 2,4 proc.
  Adam Jarubas -1,6 proc.
  Janusz Palikot – 1,5 proc.
  Grzegorz Braun – 1,1 proc.
  Marian Kowalski – 0,8 proc.
  Jacek Wilk – 0,6 proc.
  Paweł Tanajno – 0,3 proc.
  Źródło: http://wpolityce.pl/m/polityka/243972-andrzej-duda-wygrywa-i-ture-wyborow-prezydenckich-wyniki-exit-poll-348322-dla-kandydata-pis-relacja-minuta-po-minucie

 3. Sebro pisze:

  I teraz wszystko rozbije się o głosy Kukiza. Niestety obawiam się, że w większości przejdą one na Komorowskiego. Na Kukiza głosowali młodzi jak niegdyś na Palikota. Teraz odbieram już sygnały, że jeśli Kukiz nie wszedł do II tury to oni się nie wybierają na wybory wcale. A wg mnie nieobecność na głosowaniu to oddanie głosu na Komorowskiego.

 4. Sebro pisze:

  Jest jeszcze jedna sprawa – katolicy za 2 tygodnie obchodzić będą Święto Zesłania Ducha Świętego – zatem rozjadą się na różne uroczystości. Dużej ilości osób nie będzie w miejscach swojego zameldowania i nie zagłosują, po prostu. Wszystko wykalkulowane.

  • wobroniewiary pisze:

   Sebro, więcej wiary że Bóg ponad wszystkim – to święto Ducha Świętego – już ON się o wszystko zatroszczy, dziś u mnie był odpust ku czci MB Łaskawej ❤

  • E. pisze:

   Ja bym w tak czarnych barwach nie patrzyła, lokale czynne do 21, a poniedziałek pracujący, więc też trzeba wrócić. Więcej wiary i zaufania, kochani.

 5. julia pisze:

  kochani mniej gadania kto wygra, kto nie wygra ale juz od dziś wzmocnijmy nasze modlitwy o wygrana Dudy. Modlitwa ma siłe ogromną i nie muszę was przekonywać, ale dodałabym do tego post 7 razy przez okres tych dwóch tygodni, kiedy kto może i jak może… tak jak siedem okrążen przy zdobywaniu Jerycha i zaufajmy Panu…
  a jeśli wolą Pana jest by nas nadal uciskano to też musimy przyjąc z pokorą ten kielich.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s