13 maja – rocznica objawień Matki Bożej z Fatimy

Najświętsza Maryja Panna Fatimska

W 1916 r. w niewielkiej portugalskiej miejscowości o nazwie Fatima trójce pobożnych dzieci: sześcioletniej Hiacyncie, jej o dwa lata starszemu bratu Franciszkowi oraz ich ciotecznej siostrze, dziewięcioletniej Łucji, ukazał się Anioł Pokoju. Miał on przygotować dzieci na przyjście Maryi. Pierwsze objawienie Matki Najświętszej dokonało się 13 maja 1917 r. Cudowna Pani powiedziała dzieciom: „Nie bójcie się, nic złego wam nie zrobię. Jestem z Nieba. Chcę was prosić, abyście tu przychodziły co miesiąc o tej samej porze. W październiku powiem wam, kim jestem i czego od was pragnę. Odmawiajcie codziennie Różaniec, aby wyprosić pokój dla świata”. Podczas drugiego objawienia, 13 czerwca, Maryja obiecała zabrać wkrótce do nieba Franciszka i Hiacyntę. Łucji powiedziała, że Pan Jezus pragnie posłużyć się jej osobą, by Maryja była więcej znana i kochana, by ustanowić nabożeństwo do Jej Niepokalanego Serca. Dusze, które ofiarują się Niepokalanemu Sercu Maryi, otrzymają ratunek, a Bóg obdarzy je szczególną łaską. Trzecie objawienie z 13 lipca przedstawiało wizję piekła i prośbę odmawiania Różańca. Następnego objawienia 13 sierpnia nie było z powodu aresztowania dzieci. Piąte objawienie 13 września było ponowieniem prośby o odmawianie Różańca. Ostatnie, szóste objawienie dokonało się 13 października. Mimo deszczu i zimna w dolinie zgromadziło się 70 tys. ludzi oczekujących na cud. Cudem słońca Matka Boża potwierdziła prawdziwość swoich objawień. Podczas tego objawienia powiedziała: „Przyszłam upomnieć ludzkość, aby zmieniała życie i nie zasmucała Boga ciężkimi grzechami. Niech ludzie codziennie odmawiają Różaniec i pokutują za grzechy”. Chociaż objawienia Matki Bożej z Fatimy, jak wszystkie objawienia prywatne, nie należą do depozytu wiary, są przez wielu wierzących otaczanych szczególnym szacunkiem. Zostały one uznane przez Kościół za zgodne z Objawieniem dokonanym przez Chrystusa. Dlatego możemy, chociaż nie musimy czerpać ze wskazówek i zachęt przekazanych nam przez Maryję. Z objawieniami w Fatimie wiążą się tzw. trzy tajemnice fatimskie. Pierwsze dwie ujawniono już kilkadziesiąt lat temu; ostatnią, trzecią tajemnicę, wokół której narosło wiele kontrowersji i legend, Jan Paweł II przedstawił światu dopiero podczas swojej wizyty w Fatimie w maju 2000 r. Sam Ojciec Święty wielokrotnie podkreślał, że właśnie opiece Matki Bożej z Fatimy zawdzięcza uratowanie podczas zamachu dokonanego na jego życie właśnie 13 maja 1981 r. na Placu Świętego Piotra w Rzymie. Dziś mija kolejna rocznica tego wydarzenia.

Szóste i ostatnie objawienie: 13 października 1917

ŁUCJA: Czego Pani sobie życzy ode mnie? MATKA BOŻA: Chcę ci powiedzieć, aby wybudowano tu kaplicę na moją cześć. Jestem Matką Boską Różańcową. Odmawiajcie w dalszym ciągu codziennie różaniec. Wojna się skończy, a żołnierze wkrótce wrócą do swoich domów. ŁUCJA: Miałam prosić Panią o wiele rzeczy, o uzdrowienie kilku chorych, nawrócenie niektórych grzeszników, etc. MATKA BOŻA: Jednych uzdrowię, innych nie. Trzeba, aby się poprawili i prosili o przebaczenie swoich grzechów. I ze smutnym wyrazem twarzy dodała: Niech nie obrażają więcej Boga naszego Pana, który już i tak jest bardzo obrażany. Następnie, rozchylając dłonie, Najświętsza Maryja Panna zaczęła odbijać się w słońcu, podczas gdy unosiła się, odbicie Jej światła cały czas padało na słońce. Wtedy to Łucja wykrzyknęła: Spójrzcie na słońce! Po tym jak Najświętsza Maryja Panna znikła w bezmiarze nieboskłonu, wizjonerzy byli świadkami trzech następujących scen: pierwsza z nich symbolizowała tajemnice radosne różańca, następna tajemnice bolesne, a ostatnia tajemnice chwalebne (tylko Łucja widziała te trzy sceny; Franciszek i Hiacynta widzieli tylko pierwszą z nich): Obok słońca zobaczyli pojawiającego się świętego Józefa z Dzieciątkiem Jezus oraz Matkę Boską Różańcową. Była to Święta Rodzina. Maryja była ubrana w białe szaty i w niebieski płaszcz. Święty Józef także był ubrany na biało, natomiast Dzieciątko Jezus miało okrycie w jasnoczerwonym kolorze. Święty Józef pobłogosławił tłum wykonując trzykrotnie znak krzyża. Dzieciątko Jezus uczyniło to samo. Następna była wizja Matki Boskiej Bolesnej i Chrystusa Pana obarczonego cierpieniem w drodze na Kalwarię. Jezus pobłogosławił lud czyniąc znak krzyża. Matka Boża nie miała w piersi miecza. Łucja widziała jedynie górną część ciała Pana Jezusa. Ostatnia była chwalebna wizja Matki Bożej Karmelitańskiej, ukoronowanej na Królową Nieba i Ziemi oraz trzymającej w swych ramionach Dzieciątko Jezus. za: http://www.fatima.pl/objawienia-fatimskie

W 1910 r., a więc siedem lat przed objawieniami Matki Bożej w Fatimie, władzę w Portugalii przejęła masoneria. Rządzący postanowili zniszczyć Kościół katolicki w ciągu dwóch pokoleń. Nowa, walcząca z Bogiem władza ogłosiła, że katolicyzm jest największym wrogiem ludzkości, opium dla ludu, i dlatego należy go jak najszybciej unicestwić.

Kiedy masoneria przejęła władzę w Portugalii, rozpoczęło się okrutne prześladowanie Kościoła, represjonowanie osób duchownych i świeckich; wiele z nich poniosło śmierć męczeńską. Prymasa Portugalii oraz najbardziej niewygodnych biskupów i kapłanów wypędzono z kraju. Lizbona została ogłoszona w 1915 r. ateistyczną stolicą świata. Rodzinę królewską wymordowano do ostatniego dziecka. I właśnie wtedy, gdy w Portugalii trwało wielkie prześladowanie ludzi wierzących, gdy cała Europa była terenem krwawych walk pierwszej wojny światowej, a władzę w Rosji przejmowali komuniści, Pan Bóg w nadzwyczajny sposób zaapelował do ludzkich sumień poprzez objawienia Matki Bożej w Fatimie. Maryja ukazywała się tam trojgu małym dzieciom: dziesięcioletniej Łucji, dziewięcioletniemu Franciszkowi i siedmioletniej Hiacyncie.

Ateistyczne władze, przestraszone rozwojem wydarzeń w Fatimie, zaaresztowały Hiacyntę, Franciszka i Łucję. Pod groźbą strasznych tortur starały się wymusić na nich zeznania, że nie ma żadnych objawień Matki Bożej. Dzieci pozostały jednak nieugięte i dlatego po kilku dniach wypuszczono je na wolność.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Modlitwa, objawienia uznane przez Kościół, Wydarzenia, Św. Jan Paweł II i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

17 odpowiedzi na „13 maja – rocznica objawień Matki Bożej z Fatimy

 1. pepe pisze:

  13 maj 1917 r . to była niedziela , niesamowite

 2. wobroniewiary pisze:

  Wołanie z Fatimy

  Lidia Dudkiewicz: – Od 13 maja 2009 r. trwa Wielka Nowenna Fatimska, która poprzedza przypadającą w 2017 r. setną rocznicę objawień fatimskich. Jest ona głośnym wołaniem skierowanym do każdego z nas…
  Ks. dr Krzysztof Czapla: – Jan Paweł II powiedział: „Dziś bardziej niż kiedykolwiek w przeszłości ludzkość stoi na rozdrożu”. W różnych decyzjach zbiorowych czy indywidualnych ważne jest, aby wybrać właściwą drogę prowadzącą do najważniejszego celu, którym jest Dom Ojca. To cel niełatwy do osiągnięcia, a człowiek w drodze potrzebuje pomocy. Współczesny świat proponuje drogi łatwe, przyjemne, wygodne. Wskazuje je filozofia liberalna i krzykliwie narzuca reklama. Głosi się, że nie istnieje prawda obiektywna, że każdy ma swoją prawdę, uzależnioną od okoliczności. To właśnie jest łatwe i wygodne. – Nie mówimy, że nie ma Boga – głoszą wolnomyśliciele – ale to wybór osobisty. Religia to sprawa prywatna, a nie publiczna demonstracja. Krzyż w miejscach publicznych narusza wolność innych. Niech zostanie w kościele, tam jest jego miejsce – takie opinie słyszymy coraz częściej, m.in. w mass mediach.
  Jeżeli nie ma prawdy, a Bóg jest niepotrzebny, to człowiek może żyć według własnych pomysłów, nie odwołując się do prawa naturalnego. W konsekwencji następuje instytucjonalizacja różnych dewiacji moralnych. Wymyśla się prawa stanowione dla różnych mniejszości, czego ostatnio jesteśmy coraz częściej świadkami. Liberalizm moralny i kulturowy stał się standardem życia w Europie, a także coraz lepiej czuje się w Polsce. Mamy do czynienia z ideologią głoszenia wolności bez granic, bez odpowiedzialności, czego wynikiem jest porzucenie wartości i ogólne zakłamanie. Ideologia konsumpcji i łatwego życia pociąga wielu nie tylko młodych ludzi. Płyną oni z nurtem strumienia, którego źródło stanowią komercyjne, laickie ośrodki. Ludzie porwani przez ten nurt nie pytają: Kim jestem i dokąd zmierzam?
  – Gdy zagłębimy się w treści przekazane w objawieniach fatimskich, słyszymy wezwanie o nawrócenie grzeszników…
  – W języku religijnym mówimy o grzechu indywidualnym i grzechu społecznym. Głos z Fatimy o „nawrócenie biednych grzeszników” staje się głosem Wielkiej Nowenny Fatimskiej. 13 maja 2010 r. Benedykt XVI powiedział: „Przybyłem do Fatimy, aby się modlić wraz z Maryją i tak licznie zgromadzonymi pielgrzymami za ludzkość przygniecioną udrękami i cierpieniem. (…) Za siedem lat powrócicie tutaj, aby obchodzić setną rocznicę pierwszej wizyty złożonej przez Panią przybyłą z Nieba”. Papież przypomniał, że misja Fatimy nie jest zakończona. Bóg nadal szuka ludzi gotowych ofiarować się za innych, by ratować świat. Wezwanie Matki Bożej pozostaje w dalszym ciągu aktualne i czeka na odpowiedź naszego serca, wyrażoną zadośćuczynieniem za innych, zwłaszcza za grzeszników.
  – 13 października 1917 r. miało miejsce ostatnie objawienie Pani Fatimskiej. Jakie ma ono znaczenie dla orędzia fatimskiego? Czy są zapisy świadków?
  – To Łucja poprosiła Matkę Bożą o uczynienie cudu, „aby inni mogli uwierzyć.” Maryja odpowiedziała: „W październiku uczynię cud, tak że wszyscy będą mogli zobaczyć i uwierzyć”. Ta wiadomość obiegła Portugalię. 13 października zgromadziło się w Cove da Iria prawie 100 tys. ludzi. W samo południe stał się „cud wirującego słońca”. Było wielu świadków tego wydarzenia, wśród nich znaleźli się również ci, którzy mieli wątpliwości, czy też niewierzący. Pozostały zapisy różnych świadków – ludzi prostych i uczonych. Jednym z nich jest Joseph Xavier, profesor uniwersytetu w Coimbra. O wydarzeniach pisała także ówczesna prasa lizbońska.
  Cud jest zawsze potwierdzeniem wydarzenia ponadnaturalnego. „Cud wirującego słońca” był potwierdzeniem niezwykłej obecności Maryi, która wzywała świat do nawrócenia, aby go uchronić od wojny i przemocy komunizmu. 7 listopada wybuchła w Rosji rewolucja, która niszczyła narody aż do czasu, gdy Jan Paweł II spełnił prośbę Maryi i oddał świat Jej Niepokalanemu Sercu. Był to początek przemian w Europie.
  Całość: http://www.niedziela.pl/artykul/93008/nd/Wolanie-z-Fatimy

 3. wobroniewiary pisze:

  To ona ujawniła tajemnice fatimskie

  Był rok 1917.
  Mała dziewczynka Łucja, z portugalskiego miasteczka Fatimy, miała wizję: biskup odziany w biel jawi się jako zabity.
  Dziś już wiadomo, że chodziło o Jana Pawła II.
  Znane są też wszystkie tajemnice fatimskie, które do niedawna znała jedynie s. Łucja.

  Z ziemi do nieba
  Zmarła w ubiegłym roku, 13 lutego o 17.25 – dokładnie w godzinie objawień fatimskich. Została pochowana w klasztorze karmelitańskim w Coimbrze w Portugalii. Teraz, 19 lutego, jej ciało powróci do Fatimy i spocznie obok Hiacynty i Franciszka – obecnie już błogosławionych.
  Gdy cała trójka była jeszcze dziećmi, ukazała im się Matka Boża. Hiacynta i Franciszek wkrótce potem zmarli, Łucja żyła 98 lat. Na krótko przed śmiercią Jan Paweł II wysłał fax do s. Łucji. Na wieść o jej śmierci Papież przerwał rekolekcje wielkopostne i modlił się w intencji Zmarłej. W liście na uroczystości pogrzebowe s. Łucji napisał: „Ze wzruszeniem wspominam różne spotkania z nią i więzy duchowej przyjaźni, które z biegiem czasu coraz bardziej się umacniały. Czułem się zawsze wspierany codziennym darem jej modlitwy, zwłaszcza w trudnych chwilach doświadczeń i cierpień. Niech Bóg szczodrze ją wynagrodzi za wielką przysługę, jaką w ukryciu oddawała Kościołowi. Miło mi pomyśleć, że siostrę Łucję w jej błogosławionym przejściu z ziemi do nieba przyjęła właśnie Ta, którą przed tylu laty widziała w Fatimie”.
  Całość : http://www.niedziela.pl/artykul/78636/nd/To-ona-ujawnila-tajemnice-fatimskie

  • Maggie pisze:

   Jutro sroda i 13 Maja, a wiec nie tylko rocznica Objawien, ale pamietnej, srodowej audiencjii i zamachu i … ocalenia sw.JPII.
   Nie przypadkiem:
   Kula omijala najwazniejsze arterie, choc cialo rwala straszliwie … i … smierci nie zadala (!). Lekarz/specjalista, mimo ulicznych korkow, dotarl w rekordowym czasie …. etc. Matka Najswietsza prowadzila innym torem pocisk i potem prowadzila reke chirurga.
   Nawet, rzadka, ujemna grupa krwi byla na miejscu.

   Pamietam ten szok i trwanie w modlitwie.
   Podobny szok przezylam 10 kwietnia, 5 lat temu – i modlitwa … w innym wymiarze.

 4. Elżbieta pisze:

  Święte Dzieci z Fatimy-módlcie się za nami

 5. Pingback: 13 maja – rocznica objawień Matki Bożej z Fatimy | Biały, bardzo biały

 6. Maria Magdalena pisze:

  DZIŚ ZAWIERZMY SIĘ MATCE BOŻEJ FATIMSKIEJ
  O Boże mój, wierzę w Ciebie
  uwielbiam Ciebie, ufam Tobie
  i miłuję Ciebie.
  Proszę Cię o przebaczenie dla tych,
  którzy w Ciebie nie wierzą,
  Ciebie nie uwielbiają,
  Tobie nie ufają i Ciebie nie miłują.
  Trójco Przenajświętsza,
  Ojcze, Synu i Duchu Święty.
  W najgłębszej pokorze cześć Ci oddaję
  i ofiaruję Tobie Przenajdroższe Ciało i Krew,
  Duszę i Bóstwo Jezusa Chrystusa
  obecnego na ołtarzach całego świata
  jako wynagrodzenie za zniewagi,
  świętokradztwa i obojętność,
  którymi jest On obrażany.
  Przez nieskończone zasługi
  Jego Najświętszego Serca,
  i przez przyczynę
  Niepokalanego Serca Maryi
  proszę Cię o łaskę nawrócenia
  biednych grzeszników.

 7. Maria Magdalena pisze:

  Matko Odkupiciela
  Gwiazdo morska, do nieba ścieżko najprościejsza,
  Tyś jest przechodnią bramą do raju wiecznego…
  racz podźwignąć, prosimy, lud upadający,
  w grzechach swych uwikłany,
  powstać z nich pragnący.
  Dziś, zgromadzeni u Twoich stóp,
  Matko Chrystusa i Matko Kościoła,
  raz jeszcze zwracamy się do ciebie,
  aby podziękować za wszystko
  coś uczyniła w ciągu tych trudnych lat
  dla Kościoła, dla każdego z nas
  i dla całej ludzkości.

  Powtarzamy: Dziękujemy Ci Pani Fatimska
  Matko Chrystusowa i Matko Kościoła – Dziś jesteśmy tutaj,
  aby dziękować, żeś zawsze nas wysłuchiwała, że okazywałaś się Matką.
  – Dziękujemy Ci Pani Fatimska

  Matko Misyjnego Kościoła – Idącego drogami ziemi ku trzeciemu
  milenium chrześcijaństwa, dziękujemy Ci za Twoją wędrówkę z nami.
  – Dziękujemy Ci Pani Fatimska

  Matko ludzi – dziękujemy Ci za nieustanną opiekę, która pozwoliła
  nam uniknąć katastrof i nieodwracalnych zniszczeń, umożliwiła postęp i osiągnięcie
  nowoczesnych zdobyczy społecznych.
  – Dziękujemy Ci Pani Fatimska

  Matko narodów – dziękujemy Ci za niespodziewane przemiany,
  które przywróciły wiarę w przyszłość narodom nazbyt już długo
  pozostającym w ucisku i upokorzeniu.
  – Dziękujemy Ci Pani Fatimska

  Matko życia – dziękujemy Ci za liczne znaki mówiące o tym,
  że jesteś z nami, że chronisz nas przed złem i przed mocami śmierci.
  – Dziękujemy Ci Pani Fatimska

  Matko życia – dziękujemy Ci Ta to, że byłaś w szczególny sposób 13 maja 1981 r
  przy Janie Pawle II, który czuł przy Sobie Twoją opiekuńczą obecność.
  – Dziękujemy Ci Pani Fatimska

  Matko każdego człowieka – walcząca o życie, które nie zna śmierci,
  dziękujemy Ci, że wspomagasz nas w tej walce.
  – Dziękujemy Ci Pani Fatimska

  Powtarzamy: Okaż, że jesteś Matką

  Matko ludzkości odkupionej Krwią Chrystusa.
  – Okaż, że jesteś Matką.

  Matko miłości doskonałej.
  – Okaż, że jesteś Matką.

  Matko Nadziei i pokoju.
  – Okaż, że jesteś Matką.

  Święta Matko Odkupiciela.
  – Okaż, że jesteś Matką.
  Nie przestawaj okazywać, żeś jest Matką wszystkich, świat bowiem potrzebuje Ciebie.
  – Okaż, że jesteś Matką.

  Nowa sytuacja narodów i Kościoła wciąż pozostaje chwiejna i niepewna.
  – Okaż, że jesteś Matką.

  Wciąż jeszcze istnieje niebezpieczeństwo, że miejsce marksizmu może
  zająć ateizm w innej postaci, który wychwalając wolność zmierza do
  zniszczenia samych korzeni moralności ludzkiej i chrześcijańskiej.
  – Okaż, że jesteś Matką.

  Powtarzamy: Bądź nam towarzyszką drogi

  Bądź towarzyszką drogi człowieka schyłku XX wieku.
  – Bądź nam towarzyszką drogi.

  Bądź towarzyszką drogi ludzi wszystkich kultur i ras.
  – Bądź nam towarzyszką drogi.

  Bądź towarzyszką drogi wszystkich stanów i każdego wieku.
  – Bądź nam towarzyszką drogi.

  Bądź towarzyszką narodów w ich dążeniu do solidarności i miłości wzajemnej.
  – Bądź nam towarzyszką drogi.

  Bądź z młodymi, bohaterami dni pokoju, które nadejdą.
  – Bądź nam towarzyszką drogi.

  Bądź towarzyszką drogi narodów, które niedawno odzyskały przestrzenie
  wolności i teraz budują swoją przyszłość.
  – Bądź nam towarzyszką drogi.

  Bądź towarzyszką drogi Europy, która od Zachodu po Wschód
  – nie zdoła odnaleźć swej prawdziwej tożsamości, jeżeli na nowo
  nie odkryje wspólnych korzeni.
  – Bądź nam towarzyszką drogi.

  Potrzebuje Ciebie świat, ażeby położyć kres tak wielu i tak gwałtownym
  konfliktom, które wciąż jeszcze są jego udręką.
  – Bądź nam towarzyszką drogi.

  Powtarzamy: Okaż, że jesteś Matką

  Tego, który umiera z głodu.
  – Okaż, że jesteś Matką.

  Tego, który jest śmiertelnie chory.
  – Okaż, że jesteś Matką.

  Tego, kogo spotkała krzywda i niesprawiedliwość.
  – Okaż, że jesteś Matką.

  Tego, kto nie znajduje pracy.
  – Okaż, że jesteś Matką.

  Tego, który bezdomny i nie ma gdzie się schronić.
  – Okaż, że jesteś Matką.

  Tego, kto znosi ucisk, jest wyzyskiwany.
  – Okaż, że jesteś Matką.

  Tego, kto z dala od Boga rozpaczliwie i daremnie szuka uciszenia.
  – Okaż, że jesteś Matką.

  Tych wszystkich, którzy bronią życia, które jest odbiciem miłości Boga,
  pomóż bronić go zawsze, od świtu aż po jego naturalny zachód.
  – Okaż, że jesteś Matką.

  Powtarzamy: Czuwaj na czekającej nas jeszcze drodze

  Niechaj nadejdzie kres przemocy, niesprawiedliwości wszędzie tam, gdzie one istnieją.
  – Czuwaj na czekającej nas jeszcze drodze.

  Niech w rodzinach zakwita jedność i zgoda.
  – Czuwaj na czekającej nas jeszcze drodze.

  Niechaj nadejdzie pomiędzy narodami zrozumienie i szacunek.
  – Czuwaj na czekającej nas jeszcze drodze.

  Niechaj prawdziwy pokój zapanuje na całym globie ziemskim.
  – Czuwaj na czekającej nas jeszcze drodze.

  Powtarzamy: Czuwaj Maryjo

  Na czekającej nas jeszcze drodze.
  – Czuwaj Maryjo.

  Nad ludźmi.
  – Czuwaj Maryjo.

  Nad narodami w nowej sytuacji, którym nadal zagraża widmo nowej wojny.
  – Czuwaj Maryjo.

  Nad odpowiedzialnymi za losy państw.
  – Czuwaj Maryjo.

  Nad tymi, co w swoich rękach mają przyszły los ludzkości.
  – Czuwaj Maryjo.

  Nad Kościołem, zawsze narażonym na zasadzki tego świata.
  – Czuwaj Maryjo.

  Na drodze nowej ewangelizacji Europy.
  – Czuwaj Maryjo.

  Nad posługą następcy Piotra, Jana Pawła II,
  który jest służbą Ewangelii i służbą ludziom i kieruj ją ku nowym
  horyzontom misyjnej działalności Kościoła.
  – Czuwaj Maryjo.

  Powtarzamy: Wszyscy powierzamy się Tobie z ufnością

  W kolegialnej jedności z pasterzami.
  – Wszyscy powierzamy się Tobie z ufnością.

  W komunii z całym ludem Bożym, rozsianym po świecie.
  – Wszyscy powierzamy się Tobie z ufnością.

  Odnawiając dziś przed Tobą synowskie zawierzenie rodzaju ludzkiego.
  – Wszyscy powierzamy się Tobie z ufnością.

  Powtarzamy: Wspomóż nas Maryjo

  Postanawiamy iść z Tobą za Chrystusem, Odkupicielem Człowieka.
  – Wspomóż nas Maryjo.

  Niechaj nie ciąży nam zmęczenie.
  – Wspomóż nas Maryjo.

  Niech trud nie opóźnia naszych kroków.
  – Wspomóż nas Maryjo.

  Przeszkody niech odwagi w nas nie gaszą, a smutek radości serca.
  – Wspomóż nas Maryjo.

  Maryjo, daj światu Chrystusa,
  który jest naszym pokojem.
  Niechaj narodów nie dzieli już
  nienawiść i pragnienie zemsty.
  Świat zaś niech nie ulegnie
  mirażom fałszywego dobrobytu,
  który zabija godność osoby
  i wystawia na nieustanne ryzyko
  całe stworzenie.

  Czuwaj Maryjo nad naszą wędrówką
  i spraw, byśmy w niebie pełni
  radości oglądali Twego Syna.

 8. eska pisze:

  Właśnie mi przyszło coś do głowy i postanowiłam się tym podzielić, zanim „coś” mnie zacznie do tego zniechęcać, żeto szalony pomysł. Może i szalony, ale może w tym szaleństwie jest metoda.

  MB Fatimska jest mi bardzo bliska i wielokrotnie w mym życiu dała mi o sobie znać. I właśnie dziś przyszła mi do głowy taka myśl, żeby się modlić o nawrócenie Polski nowenną pompejańską. Zobaczcie – potrafimy się modlić tą nowenną za JEDNĄ bliską nam osobę (o nawrócenie, o godne warunki życia itd.), a za ojczyznę trudno nam czasem odmówić jedną dziesiątkę dziennie. A przecież gdybyśmy położyli akcent na modlitwę o nawrócenie dla całej ojczyzny, to mieści się w tym tak wiele: i zmiany polityczne, i godziwe warunki życia, i wiele innych rzeczy, których nie sposób wymienić, a które przełożą się na życie nas wszystkich. No i jeszcze jedno: nowenna pompejańska jest nie do odparcia!

  Nowennę można podzielić na 3 osoby, gdzie każda odmawia jedną część różańca – jeśli całość to dla kogoś za dużo. Wtedy każdy odmawia modlitwy wstępne, 5 dziesiątek, modlitwę błagalną (dziękczynną) i końcowe „Pod Twoją obronę…” i „Krolowo różańca świętego…” x3

  Matka Boża prosiła: módlcie się o nawrócenie grzeszników, odmawiajcie codziennie różaniec. Nowenna Pompejańska „za nawrócenie Polski” spełnia obie prośby.

 9. Janek pisze:

  Opierając się na wspomnieniach najstarszej z dzieci Łucji Santos i na tysiącach świadectw naocznych świadków film „13-ty Dzień” w artystycznej postaci ukazuje prawdziwą historię trójki pastuszków, którzy doznali sześciu Objawień Najświętszej Maryi Panny, w okresie od maja do października 1917

 10. Pingback: Wołanie z Fatimy | Biały, bardzo biały

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s