Manipulacje gonią manipulacje – ataki medialne na Papieża, na Andrzeja Dudę, bo ci mają Boga na 1-szym miejscu

Publicysta z Argentyny Horacio Verbitsky, który publicznie oskarżał papieża Franciszka o współpracę z juntą w swoim kraju w drugiej połowie lat 70-tych, był na liście płac tego reżimu – ogłosili argentyńscy dziennikarze śledczy po 14 miesiącach analizy dokumentów.

Włoskie media cytują artykuł, który napisali Gabriel Levinas i Sergio Serrichio, zapowiadając swą ukazującą się niebawem w Argentynie książkę. Według ich ustaleń Verbitsky, który wielokrotnie mówił, że ksiądz Jorge Mario Bergoglio jako prowincjał jezuitów współpracował z wojskową juntą, sam był przez nią opłacany w latach 1978-1981.

W tekście „Verbitsky: z Bogiem i z diabłem” dziennikarze śledczy napisali, że ten lewicowy publicysta wraz z dwiema innymi osobami pisał przemówienia przedstawicielom sił zbrojnych, członkom ówczesnej junty, między innymi Omarowi Domingo Rubensowi Graffigni. Znaleziono kontrakt, jaki Verbitsky podpisał z jednym z wojskowych w sprawie płacy, jaką otrzymywał. Ponadto – twierdzą reporterzy – był jednym z autorów książki napisanej na zamówienie argentyńskich sił zbrojnych, opublikowanej w 1979 r.

Argentyńscy dziennikarze utrzymują, że Verbitsky zakończył tę współpracę po przegranej Argentyny w konflikcie z Wielką Brytanią o Falklandy w 1982 roku, który doprowadził też do upadku junty.

Później, przypomina się, zaczął pojawiać się w mediach jako reporter denuncjujący przypadki łamania praw człowieka za czasów dyktatury. W 2003 roku wydał głośną książkę, zarzucając Kościołowi argentyńskiemu milczenie wobec dyktatury, a arcybiskupa Buenos Aires, kardynała Jorge Bergoglio oskarżył o współpracę z reżimem w czasach, gdy był przełożonym jezuitów, i o to, że nie wstawił się za dwoma księżmi, później porwanymi i torturowanymi. Verbitsky powtórzył te zarzuty natychmiast po konklawe w 2013 roku, czyli po wyborze Franciszka.

Kardynał Bergoglio zawsze odpierał wszelkie zarzuty. Powtórzył to potem, zaraz po konklawe, także Watykan.

We Włoszech ukazała się następnie książka „Lista Bergoglio” Nello Scavo z relacjami na temat setek ludzi, opozycjonistów i działaczy związkowych, którym przyszły papież pomógł w czasach dyktatury.

Verbitsky – ujawnili autorzy artykułu – odmówił spotkania z nimi twarzą w twarz

********
(z naszego podwórka – K
omorowski skłamał podczas debaty!!!)

1) Ostry atak w pierwszej części debaty jaki przepuścił na Andrzeja Dudę Bronisław Komorowski oparty był na kłamstwie. Chodziło o socjotechniczny zabieg, pokazania ludziom zgromadzonym przed telewizorami dowodu w postaci kartki papieru zadrukowanej jakoby kłamstwami Dudy. Jak się okazuje to Komorowski skłamał!!! Publikujemy materiał na , który powołał się Komorowski!

Sztab Andrzeja Dudy powinien  natychmiast w trybie wyborczym pozwać Komorowskiego o kłamstwo i manipulację podczas debaty.
Oto dowód – zobacz i czytaj dalej: kliknij.

2) Wybory prezydenckie. Andrzej Duda jednak nie blokuje etatu na uniwersytecie – kliknij

*******

Dziś otrzymałam już kilka sms-ów o następującej treści i sama zachęcam do modlitwy:
ANDRZEJ DUDA (kandydat na prezydenta) PROSI O MODLITWĘ DO DUCHA ŚW. Pragnie służyć Ojczyźnie wg nauki św. Jana Pawła II: tak myśleć i żyć.*Proszę wyślij to do b. wielu osób

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

53 odpowiedzi na „Manipulacje gonią manipulacje – ataki medialne na Papieża, na Andrzeja Dudę, bo ci mają Boga na 1-szym miejscu

 1. Jeremiasz pisze:

  Dzięki Bogu za tydzień Zesłanie Ducha Świętego i dlatego warto się modlić w ten szczególny czas do Pana i Pocieszyciela naszego 🙂 Duchu Święty – powierzam Tobie nadchodzące wybory: niech się dzieje Twoja wola, nie moja. Amen

 2. Sebro pisze:

  Parę osób pytało mnie w rozmowie: „to czemu Duda od razu nie dementował tych zarzutów?”
  Szczerze mówiąc sam się nad tym zastanawiałem, aż przyszło nagle oświecenie. Gdy przeczytałem sprostowanie rzecznika UJ o rzekomym blokowaniu wakatu na uczelni przez pana Dudę naszła mnie taka myśl – Andrzej Duda celowo nie tracił czasu na wdawanie się w pyskówki. Na zasadzie „prawda sama się obroni”. Jaki byłby efekt, gdyby zaczął się tłumaczyć przed Komorowskim? Większość odczytałaby to jako próba tuszowania, krętactwo, a sam Duda stracił by kupę czasu. A tak niezawodni internauci oraz instytucje „wywołane do tablicy” sami sprostowali sprawy. I jak teraz wygląda Komorowski? Jeszcze bardziej skompromitowany niż do tej pory, kłamca i manipulant – oto oblicze obecnego prezydenta. Jego ekipa mało lepsza, która w ramach prowokacji pali budkę strażniczą przy ambasadzie Rosji, która blokuje we wszystkich prawie księgarniach książkę pana Sumlińskiego, itd itp.
  Szkoda tylko, że niektórzy są zbyt leniwi, bądź za głupi, by zajrzeć na inne strony internetowe, niż te napędzane przez rządową machinę.

  • ela pisze:

   A może warto szerzej spojrzeć…
   Mirosław Kokoszkiewicz: Który z kandydatów odważy się powiedzieć Polakom prawdę

   Posted by Włodek Kuliński – Wirtualna Polonia w dniu 2015-05-19

   Na placu boju pozostało już tylko dwóch kandydatów. Cieszę się, że Polacy wyraźnie dojrzewają do zburzenia gnijącego Systemu III RP. Cieszę się też, że popierając tak mocno Pawła Kukiza wykrzyczeli głośne WON niszczącemu nasza ojczyznę zaprzaństwu, złodziejstwu, partyjniactwu i lewactwu. Ale do rzeczy. Jest w końcu szansa by wymusić na obu pozostałych na placu boju politycznych rywalach odpowiedzi na bardzo ważne dla Polski pytania. Pytania, które dotyczą największego od przeszło dwudziestu lat tematu tabu.

   Oglądam sobie po raz kolejny spot wyborczy Andrzeja Dudy, a w nim dramatyczną scenę, w której szczęśliwa rodzinka podczas wycieczki rowerowej zbliża się do lasu. Mała dziewczynka nagle zsiada z rowerka i chcąc wbiegnąć między drzewa uderza buzią w metalową siatkę odgradzającą las. W tle słyszymy słowa: Według mediów zgadzał się (Komorowski, przyp. red.) na sprzedaż polskich lasów dla zdobycia środków na rekompensaty za powojenne wywłaszczenia. Polacy nie zgadzają się na to. Polskie lasy w polskich rękach.
   Po co ten ezopowy język? Dlaczego także PiS unika nazywania rzeczy po imieniu? Szczerze mówiąc wolałbym mieć wyłożoną kawę na ławę i móc usłyszeć, że te enigmatyczne „rekompensaty za powojenne wywłaszczenia” to 65 miliardów złotych, jakich bezprawnie od Polski domagają się środowiska skupiające żydowskich geszefciarzy od lat szantażujących nasz kraj. Najjaskrawszym przykładem tego planowanego rabunku i bezczelnego szantażu były te oto słowa Izraela Singera wypowiedziane 19 kwietnia 1996 roku podczas Światowego Kongresu Żydów: Będziemy nękać ich tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym.

   Od wypowiedzenia tych słów minęło już niemal dwadzieścia lat i wyraźnie widzimy, że owe żydowskie pogróżki nie były słowami rzucanymi na wiatr, a w proces upokarzania Polski zaangażowało się wiele państw na czele z Niemcami i USA. Niestety nie zbrakło i tu w Polsce miejscowych łajdaków, którzy do akacji szkalowania naszej ojczyzny na arenie międzynarodowej dołączyli. Nie wiadomo tylko na ile srebrników liczą z tej gigantycznej kwoty, którą planuje się nam ukraść?

   Ja, jako obywatel chciałbym otrzymać od obu kandydatów na urząd prezydenta jasną i jednoznaczną odpowiedzi na pytanie o ich stosunek do żydowskich bezczelnych roszczeń. Chce odpowiedzi jasnej i prostej w myśl biblijnego nakazu, Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi. (Mt 5:33-37). Wszak obaj kandydaci deklarują się, jako katolicy. Jednak do świetnie poinformowanego urzędującego prezydenta wywodzącego się z partii rządzącej miałbym kilka pytań dodatkowych.

   Podczas uroczystego otwarcia w Warszawie Muzeum Historii Żydów Polskich prezydent Izraela, Re’uwen Riwlin w wypowiedzi dla PAP odnoszącej się do żydowskich roszczeń majątkowych stwierdził, że pamięta „o złożonych obietnicach i podpisanych umowach”. Panie Komorowski, jako ubiegająca się o reelekcje głowa państwa proszę odpowiedzieć nam Polakom na pytanie, kto w tajemnicy przed narodem składał Żydom jakieś obietnice i podpisywał nieznane obywatelom umowy? Czy za plecami Polaków podjęliście jakieś zobowiązania i wyraziliście zgodę na ograbienie nas wszystkich z astronomicznej kwoty sięgającej przeszło 230 mld złotych? Nie ma takiej możliwości, żeby najwyższy urzędnik w państwie tego nie wiedział. Proszę, więc nie bredzić i nie serwować Polakom zdartej płyty złożonej z żałosnych i wyświechtanych komunałów, co stało się pańską specjalnością. Pytam w imieniu moich rodaków, jakie kwity podpisano, bo nie wierzę, że prezydent Izraela kłamał?

   I teraz druga sprawa, która jak pod szkłem powiększającym ukazuje nam tchórzostwo zaprzaństwo oraz zupełny upadek ukształtowanej po Magdalence zdradzieckiej szajki nazywanej polską klasą polityczną. Oto w ostatnich dniach byliśmy świadkami sensacyjnej i śmiało można powiedzieć przełomowej wypowiedzi, jakiej największemu niemieckiemu opiniotwórczemu dziennikowi „Sueddeutsche Zeitung” udzielił prezydent Niemiec, Joachim Gauck. Stwierdził on ni mniej ni więcej:Jesteśmy … potomkami ludzi, którzy zostawili za sobą ślady zniszczenia w Europie podczas drugiej wojny światowej – w Grecji i innych miejscach, o czym wiedzy nie dopuszczaliśmy do siebie żenująco długo …Słuszną rzeczą do zrobienia dla kraju świadomego historii jak nasz jest rozważyć, jakie mogą być możliwości reparacji.

   Prawnie dowiedziono, że strona Polska nigdy skutecznie nie zrzekła się prawa do reparacji wojennych i jak wyliczył doktor Grzegorz Kostrzewa-Zorbas należy nam się od Niemiec 845 mld dolarów. Tuż po wojnie specjalnie powołana komisja oszacowała nasze straty na 49 mld dolarów, a według Zarządu Rezerw Federalnych USA tej kwocie odpowiada dzisiaj już po uwzględnieniu tylko samej inflacji właśnie 845 mld zielonych i to bez oprocentowania należącego się za zwłokę. W przeliczeniu daje to prawie 3 biliony złotych.

   Dlaczego po sensacyjnych słowach Gaucka milczy nie tylko rząd, ale i obaj pozostali na polu walki kandydaci na urząd prezydenta? Dlaczego lekką ręką i potajemnie próbuje się zaspokoić bezprawne roszczenia „przedsiębiorstwa Holokaust” i jednocześnie tchórzliwie milczy się na temat gigantycznych pieniędzy, które mówiąc kolokwialnie należą nam się od Niemiec jak psu micha? Sam prezydent Gauck otworzył Polsce furtkę, a banda karłów podających się za władzę i elity milczy. Czy znajdzie się jakiś dziennikarz, który przed ostatecznym wyborczym rozstrzygnięciem zapyta wprost o te sprawy obu kandydatów? Dlaczego głosu na ten temat nie zabiera kandydat Andrzej Duda, który bezustannie twierdzi, że najważniejszy jest dla niego polski interes narodowy? Dlaczego nie o tym, ale o macaniu kur i nie umytych nogach pieprzy coś żałosny gajowy Bronek? Coś mi się wydaje, że dzisiejszy układ polityczny, do którego zaliczam również największą opozycyjną partię, może zagwarantować nam jedynie to, że wypłacimy Żydom bezczelnie wyłudzane 65 mld dolarów, a o te 845 mld dolarów od Niemiec nawet pies z kulawą nogą nigdy się nie upomni.

   Przez cale lata wmawiano nam, że Polska jest otoczona wielkim gronem przyjacielsko usposobionych do nas państw. Oby już wkrótce nie okazało się, że jak pisał Ignacy Krasicki:

   Gdy więc wszystkie sposoby ratunku upadły,
   Wśród serdecznych przyjaciół psy zająca zjadły

   Co najsmutniejsze wśród tych psów aż roi się od miejscowych skundlonych Burków.
   Panie Komorowski, Panie Duda. Polacy muszą poznać prawdę. Zgoda na zaspokojenie bezprawnych żydowskich roszczeń i tchórzliwa rezygnacja z należnych Polsce reparacji ze strony Niemiec jest zdradą polskiego narodowego interesu. Na to nie ma i nigdy nie będzie zgody.
   Czy przed decydującym wyborczym starciem Polacy otrzymają odpowiedź na postawione pytania? Szczerze mówiąc bardzo wątpię, bo kto niby miałby o to zapytać? Ta tchórzliwa dziennikarska psiarnia merdająca ogonami na widok władzy i możnych tego świata?

   Artykuł opublikowany w Warszawskiej Gazecie

   • Sebro pisze:

    Jak chcesz poznać prawdę to spójrz na wynik głosowania. Za wypłacaniem odszkodowań Żydom głosowali WSZYSCY – PiS również.

   • ela pisze:

    Za wypłacaniem odszkodowań Żydom głosowali WSZYSCY – PiS również. Otóż właśnie tak-WSZYSCY !!!
    To teraz zastanów się,czyj program będzie realizował Pan Duda,jeśli nie PIS ?

    • wobroniewiary pisze:

     Proponuję wyciszenie pani do wyborów. Straszenie PiS-em w obliczu takich łajdactw obecnego rządu – to jakieś globalne nieporozumienie.

   • Sebro pisze:

    Sęk w tym proszę pani, że w sejmie nie ma wiarygodnych ludzi. Ale nie mogę jako katolik dopuścić do tego, by głową państwa była osoba, która łamie wszelkie możliwe prawa moralne. Morduje dzieci nienarodzone, dopuszcza się świętokradztwa, manipuluje narodem, wykorzystuje media do prowadzenia niszczącej dla Polski polityki. Takiego prezydenta mieć nie chcę.
    Jeśli – nie daj Boże – pan Duda nie zmieni linii postępowania jako prezydent, to cóż, nic nie tracę, ale przynajmniej nie będę sobie pluł w brodę, że nie dałem mu szansy i jak rasowy leming postanowiłem nic nie zmieniać.
    Prawda jest taka, że jeśli Kukiz chce wprowadzić swoich ludzi jesienią do sejmu i coś działać, to Komorowski musi zostać wywieziony na taczce. Z Komorowskim na fotelu prezydenckim Kukiz g…o zdziała, bo ten będzie blokował każdą inicjatywę ustawodawczą Kukiza.

 3. Maria Magdalena pisze:

  Anita Gargas dla Fronda.pl: „Brudne chwyty Komorowskiego”
  Bronisław Komorowski przytaczał słowa Andrzeja Dudy, których ten nigdy nie wypowiedział, a pojawiły się na portalu, z którym związana jest córka prezydenta. Debatę komentuje dla frondy.pl Anita Gargas.

  „Ja oceniam tę debatę jako wygraną przez Andrzeja Dudę. Myślę, że Andrzej Duda osiągnął to, co sobie zakładał – mianowicie obnażył agresję prezydenta Komorowskiego. Bronisław Komorowski niestety nie wytrzymywał nerwowo, przerywał swojemu kontrrozmówcy i był bardzo niegrzeczny. Takie zachowanie nie przystoi głowie państwa. Pod tym względem założenie sztabu Dudy zostało zrealizowane. Dotychczas prezydent uchodził za człowieka bardzo spokojnego, kulturalnego, „dobrego wujka”, a okazało się, że w bezpośrednim starciu potrafi zachowywać się na pograniczu chamstwa. Natomiast Andrzej Duda okazał się zbyt spokojny w tej rozmowie. Nie potrafił wyegzekwować tego, by Komorowski trzymał się reguł ustalonych przez sztaby, a sam jest zbyt kulturalny, by – śladem prezydenta – je naruszać. Nie potrafił również wytknąć Bronisławowi Komorowskiemu, że wciąż wraca do wydarzeń z czasów rządu PiS-u, chociaż miały one miejsce 8 lat temu. Już ósmy rok rządzi Platforma Obywatelska, a więc wszystko to, co obserwujemy w tej chwili w Polsce to jest wyłączna zasługa tej formacji. Nie wypunktował wszystkich zaniechań lub błędnych decyzji, które aktualny prezydent ma koncie w ciągu 5 lat. Ja rozumiem, że w takiej formule programu było to trudne, zwłaszcza iż – w mojej opinii – Bronisław Komorowski sprawiał wrażenie bardzo konkretnie wyuczonego w odpowiedziach na poszczególne pytania dziennikarzy, ale nie niemożliwe.

  I jeszcze jedno spostrzeżenie – Komorowski miał czas odpowiedzi na pytania wyliczony co do sekundy, co byłoby raczej niemożliwe, gdyby nie znał wcześniej pytań. Andrzej Duda miał kłopoty z dokładnym wcelowaniem w czas.
  http://www.fronda.pl/a/anita-gargas-dla-frondapl-brudne-chwyty-komorowskiego,51566.html

  • Iza pisze:

   Ja zauważyłam jeszcze jedno – gdy p. Komorowski zaczynał udzielać odpowiedzi na poszczególne pytania, wstępy do tych odpowiedzi były w moim odczuciu sztucznymi formułkami, jakby wyuczonymi.

 4. Maria Magdalena pisze:

  Bronisław Komorowski powoływał się w debacie na … portal współtworzony przez córkę Prezydenta!
  Bronisław Komorowski podczas debaty powoływał się często na portal „Mamprawowiedziec.pl” na którym mają być obnażone kłamstwa Andrzeja Dudy. Problem tylko taki, że portal ten prowadzi córka Komorowskiego

  Powoływanie się na „obiektywne” źródła Komorowskiego, w rzeczywistości Prezydent Polski zrobił niezłą reklamę portalu własnej córki.

  Sprawę wyśledził gosc.pl: „W czasie debaty prezydenckiej Bronisław Komorowski zaatakował Andrzeja Dudę za pomocą danych, opublikowanych przez portal „Mamprawowiedziec.pl”. Na stronie „Stowarzyszenia 61” prowadzącego portal czytamy:

  „Stowarzyszenie 61 jest niezależną, apartyjną organizacją pozarządową, która stawia sobie za cel dostarczanie obywatelom informacji o osobach pełniących wybieralne funkcje publiczne”.

  Ale krótki research i oto co znaleziono: „we władzach stowarzyszenia, w Komisji Rewizyjnej, zasiada córka prezydenta, Zofia Komorowska. Dziś rano na stronie stowarzyszenia pojawiła się informacja, że Komorowska jest członkiem zawieszonym, jednak wcześniej takich danych nie było. Natomiast w KRS stowarzyszenia (nr 0000244561) wyraźnie Komorowska figuruje jako aktywny członek Komisji Rewizyjnej”.

  Ze sprawozdania finansowego za rok 2013 wynika, że organizacja dostała przeszło 125 tys. złz budżetu państwa. 52,4 tys. zł pochodziły z Ministerstwa Spraw Zagranicznych, a 72,8 tys. z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.
  http://www.fronda.pl/a/bronislaw-komorowski-powolywal-sie-w-debacie-na-portal-wspoltworzony-przez-corke-prezydenta,51541.html

  • Maggie pisze:

   Panna Komorowska moze nie tyle zawieszona,co uwieszona: na tatusiowej klamce … Chyba jest wiecej takich uwieszonych, a uwieszeni zas na klamce, sa specjalistami od wieszania psow na innych i na fabrykowaniu wiadomosci.

 5. wobroniewiary pisze:

  Sondaż: Komorowski wygrywa. Efekt nieuczciwej debaty?
  Przed czwartkową debatą TVN publikuje sondaż jaki zamówiła u Millward Brown SA, z którego wynika, że na Komorowskiego chce głosować 47 proc. Polaków, a na Dudę 44 proc.

  Debata oparta na straszeniu PiS, manipulacją i atakiem na katolickie wartości być może przyniosła efekt. Według sondażu Millward Brown dla Faktów „TVN” w drugiej turze wyborów zwyciężyłby Bronisław Komorowski. Poprzeć chce go obecnie 47 proc. ankietowanych. Duda ma cieszyć się poparciem 44 proc. wyborców. 9 proc. respondentów wciąż nie wie, na kogo oddać swój głos.

  Sondaż przeprowadzono jeszcze dzisiaj, może więc on odzwierciedlać wynik wczorajszej debaty prezydenckiej. Co by nie mówić o postawie Andrzeja Dudy w jej trakcie, która mogła być rzeczywiście bardziej dynamiczna, to fakty są nagie: Bronisław Komorowski w swojej retoryce posługiwał się manipulacjami i nieprawdą. Nieustannie atakował Dudę za to, że PiS „nie zrobiło tego i tamtego”. Komorowski zapomniał, że PiS rządziło przez dwa jedynie lata i to w bardzo trudnych warunkach, musząc współpracować z Giertychem i Lepperem.

  • Maggie pisze:

   Jeszcze przed pierwsza tura, czytalam o finalnym zwyciestwie (chyba na Internecie w Times) … zgroza.
   Nie tracmy nadzieji i rozance na szance oraz modlitwa do Ducha Swietego.

   A jakiez to osiagniecia ma pan prezydent ?- zabral krolowej Elbiecie II kieliszek, wspial sie na stolek parlamentarny w Japonii, podpisal tyle ustaw anty-katolickich i anty-polskich, ze spracowana reka go boli… Za swiadkow swej pracowitosci, moze wystawi paru zagraniczniakow ?

  • Wojtek pisze:

   Niech się dzieje wola Boża.

   Jeśli wygra Komor i będzie coraz gorzej na ulicę wyjdą ludzie i będzie majdan.
   Nie wiem czy te wybory nie są najważniejszymi w ogóle. Jeśli będziemy musieli żyć w upadającej Polsce i tak to przyjmiemy i będziemy się modlić, ale nie wiem jak źle albo dobrze musiało by być, żeby Polacy się zjednoczyli już na stałe i przyjęli Chrystusa jako Króla Polski, może to już pora? No dobra ja się w proroka bawił nie będę.

   Niech Bóg zdecyduje co bardziej Polsce pomoze.

   • julia pisze:

    WOJTKU ja też już wszystko zostawiam w rękach Boga..uznałam, że jesli wygra KOmorowski, to będzie znak od Boga, że Polska jeszcze musi w d.. dostać, bo zamiast jednoczyć się to się wciąz dzielimy..
    Ducha Swietego otrzymamy jak się zjednoczymy ( jak po smierci Jana Pawła II ).
    ostatnio na imieninach mamy ryczałam jak bóbr , że ta władza Polskę sprzedaje a ludzie tego nie widzą .. nie poradzę nic , że jestem ideowcem i kocham Polskę a najbardziej mnie boli, że nie chcemy pamiętać o tych co mieli po 20 lat i za nią ginęli..
    no ładnie się ogląda w kinie filmy typu katyn i o powstaniu warszawskim, ale ten brak empatii co ci ludzie czuli jest porażający.
    Zasmuciło mnie, że kultura i grzeczne przedstawianie argumentów zostało odebrane jako wygrana Komorowskiego.
    DLa mnie wygrał Duda, bo nie wstydzi się przyznać, ze idee JPII są dla niego istotne, że patriotyzm rozumie inaczej itd.
    Dał piekne świadectwo. MOże przynajmniej część ludzi otworzy szeroko oczy.

   • Wojtek pisze:

    Ja też jestem ideowcem o ile wiem co to dokładnie znaczy.
    Dziś kiedy byłem na uczelni rozgorzała między nami ostra ,,debata”, nie była to kłótnia ale raczej energiczna wymiana argumentów. Rozmowa trwała około 30 minut gdy czekaliśmy na profesorkę, z tego co wywnioskowałem 4 osoby za Komorowskim, bo uważały że wygrał debatę piąta osoba ,,bo nie głosuje na jeb….. katola” dwie osoby wstrzymały się od głosu 4 osoby razem ze mną na Dudę. ,,Komorowscy” byli za tym, że łuńja ełropejsko nam mnóstwo pomaga i daje pieniądze i jest to zasługą PO, a oni za Pis’em nie będą. Ja na koniec powiedziałem (podając kilka argumentów), jak obezna władza sprzedała Polskę a łuńja mydli nam oczy swoją pomocą, a tak na prawdę zarabia na nas wszystko nam sprzedając.

    Nie wiem czy to przyniosło efekt, ale wszyscy ucichli i był koniec rozmowy.
    Obiecałem że będę mówił o Bogu i nakierowywał na właściwy tor, ale tak na prawdę w całej rozmowie bo sporo też gadłem, nie wspomniałem o Bogu, a to na koniec to już ostatni krzyk z bólem serca.

    Nie wiem co robić, nic nie mogę na siłę wcisnąć zwłaszcza mówić o Bogu ludziom w śród których 70% w ogóle nie chce o Nim słyszeć a pozostałe osoby albo się wstydzą albo jest im On obojętny.

    To w skrócie tak przedstawia się w mojej grupie mały obraz poglądów młodego społeczeństwa.

   • Maggie pisze:

    Sprawa Intronizacji Chrystusa:
    Jesli wygra pan Duda,
    to moze Intronizacje uprosic sie uda.
    Nie dla Chrystusa, mysli o tronie p.Komorowski,
    mniemajac,ze to on sam, jest rozbrajaco-boski.

  • Andrzej pisze:

   Ten sondaż to MANIPULACJA, ma pokazać co się stało po debacie ,jakie cuda potrafi Bronek

   • julia pisze:

    Wojtku myślę, że jest czas i miejsce by mówić o Bogu…
    ja zauważyłam, że tam gdzie Boga nie chcą nie warto mówić o tym, bo efekt będzie odwrotny ( nie bedę głosował na katola…) trzeba mówić kto kłamie, kto jest uczciwy a poglądy teraz zostawić ( do nich będzie czas wrócić). Zobacz , że Komorowski własnie na haśle spokojnego sumienia próbuje ugrać wsród tych co średnio wierzą, wcale nie wierzą, są mdłymi katolikami…
    PaN Jezus był od Boga dany, by wyszły na jaw zamysły serc wielu….
    teraz w zestawieniu z Dudą sypią się wszyscy ci, którzy mają fałszywe serca…. a wysyp tak wielki jak grzyby po deszczu..
    kto uczciwe ma serce i nie prowadzi krętych interesów, to sie nie obawia pisu i Dudy.
    Ale my nie pomożemy Dudzie jesli będziemy się wsród niewierzących obnosić z hasłami bożymi…
    Ja osobiscie lepiej widziałabym scenariusz tego typu.. Duda wygrywa, dzieki pokazywaniu kłamstw PO przez nas, Duda wprowadza dobre reformy i zmiany..a wtedy my zaczynamy mówić hasła w stylu…Kto z Bogiem to i Bóg z nim… i wtedy można czynami udowodnić, że wiara jest wartoscią ogromna….
    NIestety wybór prezydenta to nie wybór Biskupa… to będzie prezydent wszystkich Polaków, dlatego sprawy sumienia i wiary nie powinny ( tak myślę) chyba być zbyc mocno akcentowane przez nas bo skutek bedzie odwrotny. NIe nawróci się niewierzący tylko dlatego, że Duda powie, że on wierzy w Boga. Ale dobre owoce jego rządów, mogą nawrócić wielu….

   • Maggie pisze:

    @Wojtek: Julia ma racje, musimy wskazywac na dobro kraju, ludzi i demokracje – tu klamstwa i manipulacje trzeba obnazac.

   • eska pisze:

    @Julia – popieram w stu procentach. Niewierzących lub mdłych w wierze mówienie o Bogu czasem za bardzo odstrasza. Lepiej zacząć inaczej. Świetnie to ujęłaś. 🙂

   • Wojtek pisze:

    Ale ja właśnie nie powiedziałem nic o Bogu i dlatego czułem się z tym źle. Ale skoro wy mówicie że tak jest najlepiej no to może być, a właściwie to właśnie dlatego nie mówiłem ponieważ uważałem, że to odstraszy i jeśli powołam się na Boga to wszystkie moje argumenty zostaną ,,zbojkotowane” .

 6. wobroniewiary pisze:

  Sami mają Hadacza „Andrzejka spod krzyża” a teraz czepiają się pani Bogusi, niepełnosprawnej, nad którą „pochylił się” Komorowski
  W końcu Hadacz sam opowiada, jak Nałęcz do niego dzwonił;

  Pani Bogusia chce pozwać sztab Komorowskiego do sądu
  http://www.fronda.pl/a/pani-bogusia-chce-pozwac-sztab-komorowskiego-do-sadu,51565.html

 7. Małgosia pisze:

  Komorowskiego wrobiła własna córka!
  Okazuje się, że we władzach portalu, na który podczas debaty powoływał się Bronisław Komorowski zasiada jego córka Zofia, obecnie „zawieszona” w sprawowanej funkcji. Co ciekawe, ten wspierany przez Fundację Batorego i zupełnie niewiarygodny, jak się okazało w trakcie debaty, portal jest z jakiegoś bliżej nieokreślonego powodu finansowany z publicznych pieniędzy. Miała być reklama, a wyszło dokładnie odwrotnie.

  Po ujawnieniu tego faktu ze strony internetowej portalu zniknęły wszystkie informacje na temat członków zarządu. Oficjalna przyczyna – atak hakerski, który w tajemniczych okolicznościach dotknął akurat tę część strony – pozostałe działają bez zarzutu
  http://www.prawy.pl/z-kraju/9389-komorowskiego-wrobila-wlasna-corka

 8. kasiaJa pisze:

  Zapowiada się międzynarodowy skandal – pogrom w ambasadzie Rosji urządził były szef MSW
  http://niezalezna.pl/67178-zapowiada-sie-miedzynarodowy-skandal-pogrom-w-ambasadzie-rosji-urzadzil-byly-szef-msw

 9. Adminka pisze:

  Mam prośbę do Czytelników, może ktoś ma nowszy program do odczytu excella i worda, dostałam tłumaczenie ale mój excell 2003 nie poradzi sobie z otworzeniem i nie mogę nic zrobić 😦

 10. Maggie pisze:

  U mnie od chyba 2tygodni You Tube nie dziala, jutro dzwonie do servera, bo wszedzie tylko informacja o reorganizacji i nic mi nie otwiera.

 11. Monika pisze:

  Wiele filmów dotyczących kompromitacji władzy i obnażania prawdy jest dość szybko usuwanych, jak ten, który przytoczyła kasiaJa, np. z You Tube znikły filmiki o tytułach: „Bronisław Komorowski – „Co robi przegrany?”” a także „Paweł Kukiz odsłania kim jest Komorowski film był blokowany w PL Na oginalnej stronie”.

 12. wobroniewiary pisze:

  Lis cytował fałszywe konto Kingi Dudy
  Tomasz Lis we wczorajszym programie telewizyjnym „Tomasz Lis na żywo” cytował wpisy z fałszywego konta Kingi Dudy na Twitterze. – Nikt rozsądny nie uznałby tych wpisów za autentyczne. Wszystkie służą ośmieszaniu Andrzeja Dudy – napisała w skardze do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji jej była członkini Barbara Bubula, domagając się usunięcia programu Lisa z telewizji publicznej.
  http://gosc.pl/doc/2490877.Lis-cytowal-falszywe-konto-Kingi-Dudy

 13. Monika pisze:

  To śmieszne i jednocześnie ciekawe co pan prezydent zrobił – posłuchajcie tej rozmowy.
  http://vod.gazetapolska.pl/10108-komorowski-lamie-prawo

  Redaktor pyta eksperta prawa prof. Mariusza Muszyńskiego o ocenę zmiany prawa zaproponowanej przez prezydenta:
  „Czy te propozycje zgłoszonego referendum są zgodne z prawem, z Konstytucją?
  Czy to jest sabotaż? Czy ktoś tego prezydenta do tego stopnia otumanił, że on już tak kompletnie nie styka z tą rzeczywistością?”

  „Służby prawne to mogłyby prezydentowi jednak powiedzieć, że tu jest granica i pan prezydent za nią wyjść nie może ale pan prezydent za nią wyszedł.”

  „Jak to jest możliwe, że taki błąd popełnia prezydent, który ma stać na straży tej Konstytucji?
  Prezydent zgodnie z artykułem 126 ustęp 2 Konstytucji jest strażnikiem Konstytucji a on zamiast pilnować tej Konstytucji, to swoimi działaniami ją łamie…Kto siedzi w tym całym zapleczu prezydenta, w tym biurze prawnym?
  To jest elementarna wiedza, jaką zdobywa się na prawie konstytucyjnym na pierwszym roku prawa.”

  „Czyli jest następny powód, żeby iść na te wybory 24 i zagłosować na Dudę i w ten sposób uchronić to biedne państwo przed zmianą w kupę kamieni, przed śmiesznością, bo to już kupa kamieni jest, a to jeszcze pusty śmiech na tek kupie kamieni nam został.”

 14. pielgrzym Mariusz pisze:

  Co do Kukiza to uważajmy na niego i jego poglądy bo to człowiek zmienny, poza tym lewak który opowiada o patriotyzmie laickim, a moim zdaniem takiego nie ma bo każda władza bez Boga wcześniej czy później kończy się draństwem.

  a teraz pytanie WIECIE JAK KOMOROWSKI WALCZYŁ Z KOMUNĄ?
  …. kłócił się z teściami !!

  głowa do góry w niedzielę Duch Święty pomoże Naszej Ojczyźnie my mamy się modlić gorąco, co też mam nadzieję czynimy

 15. julia pisze:

  muszę się z wami czymś podzielić…
  po tej niedzielnej debacie zrobiło mi się smutno, że Duda tak słabo walczył, takie było moje odczucie , że za grzeczny był ( odczucie niezależne od tego co potem gadali , bo wyłączyłam tv i nie słuchałam debat o debacie).
  Wczoraj prosiłam Boga by dał mi odpowiedź jak to wszystko rozumieć co się dzieje na polskiej scenie politycznej..
  Dostałam taki fragment ks. Daniela ;
  „17 Wtedy król wydał rozkaz, by sprowadzono Daniela i wrzucono do jaskini lwów. Król zwrócił się do Daniela i rzekł: «Twój Bóg, któremu tak wytrwale służysz, uratuje cię». 18 Przyniesiono kamień i zatoczono na otwór jaskini lwów. Król zapieczętował go swoją pieczęcią i pieczęcią swych możnowładców, aby nic nie uległo zmianie w sprawie Daniela. 19 Następnie król odszedł do swego pałacu i pościł przez noc, nie kazał wprowadzać do siebie nałożnic3, a sen odszedł od niego. 20 Król wstał o świcie4 i udał się spiesznie do jaskini lwów. 21 Gdy był blisko jaskini, wołał do Daniela głosem pełnym bólu5: «Danielu, sługo żyjącego Boga, czy Bóg, któremu służysz tak wytrwale, mógł cię wybawić od lwów?» 22 Wtedy Daniel odpowiedział królowi: «Królu, żyj wiecznie! 23 Mój Bóg posłał swego anioła i on zamknął paszczę lwom; nie wyrządziły mi one krzywdy, ponieważ On uznał mnie za niewinnego; a także wobec ciebie nie uczyniłem nic złego».
  24 Uradował się z tego król i rozkazał wydobyć Daniela z jaskini lwów; nie znaleziono na nim żadnej rany, bo zaufał swemu Bogu. 25 Na rozkaz króla przyprowadzono mężów, którzy oskarżyli Daniela, i wrzucono do jaskini lwów ich samych, ich dzieci i żony. Nim jeszcze wpadli na dno jaskini, pochwyciły ich lwy i zmiażdżyły ich kości.”
  królem w tym fragmencie jestem ja sama, która chciałabym żeby na Dudę nie spadały żadne pomówienia… i ten fragment w odpowiedzi na moje pytanie dał mi odpowiedz bożą, ze pokora i uczciwość zostaje przez Boga wynagrodzona… i nadzieję, że Duda jest obecnie jakby wrzucony do jaskini lwów…ale wyjdzie z niej cało.
  Człowiek, który w takiej chwili modli sie i innych prosi o modlitwę wyraźnie jest wybrancem Boga.

 16. pielgrzym Mariusz pisze:

  Do Wojtek tylko prawda was wyzwoli, a ja wolę najgorszą ale prawdę!!!

 17. kasiaJa pisze:

  Być może to temat „ku odwróceniu uwagi od spraw aktualnie najważniejszych, jednakże wrzucam – wiedzmy, co się wyrabia….

  „Nocne Wilki” chcą pozwać Polskę

  Członkowi sponsorowanego przez Władimira Putina gangu zamierzają złożyć wniosek przeciwko Rzeczpospolitej w polskim sądzie. Nie podoba im się, że nie wpuszczono ich na terytorium naszego kraju.
  Wniosek do końca tygodnia ma on trafić do jednego z warszawskich sądów – podaje radio RMF FM. Członkowie motocyklowego gangu, którym polska strona odmówiła przejazdu przez terytorium naszego kraju na drodze do Berlina, zapowiadają, że mają już skompletowane dokumenty i wybranych specjalistów, którzy będą ich reprezentować przed wymiarem sprawiedliwości. Rozważają też pozwanie Polski do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

  Na początku maja polski MSZ przekazał Rosji notę, w której odmówił udzielenia zgody na wjazd rajdu rosyjskich motocyklistów na terytorium naszego kraju. Podstawą decyzji był brak precyzyjnych informacji dotyczących harmonogramu pobytu grupy w Polsce. Członkowie „Nocnych Wilków” chcieli udać się do Berlina z okazji rocznicy zakończenia II wojny światowej. Po drodze zamierzali m.in. złożyć kwiaty pod pomnikiem gen. Iwana Czerniachowskiego, czerwonoarmisty, który likwidował Armię Krajową na Wileńszczyźnie.

  Motocykliści z klubu „Nocne Wilki” oficjalnie sympatyzujący z prezydentem Rosji Władimirem Putinem brali udział w aneksji Krymu. Amerykanie wciągnęli po tym zdarzeniu cały klub oraz osobiście jego szefa Aleksandra Załdostanowa na listę osób, którym odmawia się wstępu na terytorium USA. Klub jest częścią holdingu „Wilk” zarządzanego przez ludzi związanych z rosyjskim wojskiem i organizującego szkolenia paramilitarne w różnych krajach Europy.

  KJ/Onet.pl
  http://www.fronda.pl/a/nocne-wilki-chca-pozwac-polske,51608.html

 18. kasiaJa pisze:

  Platforma Obywatelska spieszy się z in vitro. Chce, by ustawę podpisał Komorowski. (!!!)

  Kierownictwo PO przyśpiesza prace nad ustawą w sprawie zapłodnienia pozaustrojowego. Ugrupowanie chce zdążyć przed zakończeniem kadencji prezydenckiej Bronisława Komorowskiego!

  „Pośpiech nie ma w tej sprawie żadnego uzasadnienia poza kalendarzem wyborczym. Prace nad rządowym projektem nabrały szybkiego tempa po ogłoszeniu wyników pierwszej tury wyborów prezydenckich” – informuje „Nasz Dziennik”.

  Kwestię in vitro sztabowcy Komorowskiego wykorzystali już w spocie wyborczym, wymierzonym przeciwko Andrzejowi Dudzie. W niedzielę młodzieżówka PO przeprowadziła „happening” w którym młodzi aktywiści… zamknęli się w metalowych klatkach. Prezentowali przy tym kartki z napisami, m.in. „Za in vitro”, „Za to, że nie słucham Radia Maryja”.

  Posłowie z sejmowej podkomisji zdrowia już w środę przyjęli projekt ustawy „o leczeniu niepłodności”. Całkowicie zlekceważyli uwagi opozycji i ekspertów, w tym prawnika z Instytutu Ordo Iuris.

  Źródło: „Nasz Dziennik”
  mat
  http://www.pch24.pl/Mobile/Informacje/informacja/id/35830

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s