Ks. Adam Skwarczyński: Andrzej Duda, przez swoje odważne odwoływanie się do nauczania Największego z Polaków – św. Jana Pawła II wskazuje nam, jak zwyciężać mamy

Zbliża się uroczystość Zesłania Ducha Świętego. To właśnie ona zgromadziła nas na Placu Zwycięstwa wokół Jana Pawła II i na Jego serdeczne wołanie zaczęło się odnawianie Polskiej Ziemi (i nie tylko).
Teraz Andrzej Duda, przez swoje odważne (choć w oczach wielu na pewno niemodne!) odwoływanie się do nauczania Największego z Polaków wskazuje nam, jak zwyciężać mamy.
Dziwi mnie więc wybrzydzanie się na tego kandydata i zniesławianie go przez niby-katolików, co otwiera drogę do zwycięstwa prezydentowi ekskomunikowanemu – wyłączonemu z Kościoła za swoje podpisy pod bezprawiem, m.in. pod aborcją oraz sztucznym zapładnianiem kobiet.
Co do mnie – mam swoje “ale” co do niektórych dotychczasowych posunięć PIS-u  oraz jego “wodzów”, lecz nie mam nawet cienia wątpliwości, że w obecnej sytuacji kto tylko żyw (jako patriota i jako dziecko Boże), powinien opowiedzieć się za Andrzejem Dudą.
Wspieram kandydata prawicy swoją modlitwą do Ducha Świętego (o którą sam prosi) i błogosławię na drogę pełnienia woli Bożej na naszej pięknej Polskiej Ziemi pod sztandarem z hasłem: BÓG – HONOR – OJCZYZNA.
ks. Adam Skwarczyński

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

178 odpowiedzi na „Ks. Adam Skwarczyński: Andrzej Duda, przez swoje odważne odwoływanie się do nauczania Największego z Polaków – św. Jana Pawła II wskazuje nam, jak zwyciężać mamy

 1. wobroniewiary pisze:

  Dodam od siebie, że ks. Adam jak wielu kapłanów (w tym i ks. M. Bałwas) w I turze głosował na p. Brauna!
  Ale teraz będzie glosować na p. A. Dudę
  Jeden mówi „szczęść Boże”, a drugi odwołuje się do nauczania Jana Pawła II.
  Dlatego tu nie może być między nami kłótni i ujadania na siebie nawzajem i na tych kandydatów!

  • Mahejo pisze:

   🙂

   • Matka Moher pisze:

    Ja tez w I turze glosowałam na Grzegorza Brauna . Teraz w II turze glosuję na Andrzeja Dudę tak jak pan Grzegorz Braun zalecił swoim zwolennikom.Bo tacy ludzie stawiają dobro Ojczyzny przed swoim interesem.

  • Alina pisze:

   TAK JEST !!! MAMY SIE JEDNOCZYC JAK W RODZINIE ZGODA BUDUJE A NIEZGODA JAK WIEMY RUJNUJE ! BOG ZAPLAC ! moim kandydatem tez byl pan G. Braun, bardzo cenie sobie pana Marka Jurka, ale niestety piekne szlachetne BOZE WARTOSCI sa jak diament nie w duzej ilosci 😉 BOG JEST MOCA ! AMEN !

   • ewa pisze:

    TAK moim kandydatem…..tez był ( i nadal jest ) p. Braun….. ale teraz zastanawiam sie czy nie pojsc na II ture wyborow, zaglosowac na ….Dude…tylko, dlatego, aby obecny prezydent po raz kolejny…nim nie zostal….

   • Maggie pisze:

    @Ewa: koniecznie idz na wybory. Teraz nie powinnas miec dylematu, na kogo glosowac. Pan Braun glosuje na p.Dude, ale niestety P.Braun mial ciut ponad 1% glosow, co bylo do przewidzenia. Kazdy glos na wage zlota, bo mala kropelka moze przelac czare.

 2. Pingback: Ks. Adam Skwarczyński: Andrzej Duda, przez swoje odważne odwoływanie się do nauczania Największego z Polaków – św. Jana Pawła II wskazuje nam, jak zwyciężać mamy | Biały, bardzo biały

 3. mer pisze:

  Tak jest. Dzięki, ja też. Duchu Święty, prowadź

 4. Daniel pisze:

  Oby się nie okazało, że naród musi upaść najpierw na kolana i błagać o przebaczenie, aby wygrał ktoś mądry!

 5. Maria Magdalena pisze:

 6. Maria Magdalena pisze:

  • Jeremiasz pisze:

   widać, że warto mieć dzisiaj facebooka 🙂

  • julia pisze:

   wypowiedz sztabu PO porażająca…wolność czyli nieuczciwość , tanie chwyty i łamanie etyki dziennikarskiej.
   No na taką wolność to ja nie zagłosuję…
   modlcie się, żeby moja teściowa, jej siostra i mój mąż nie poszli do urn… bo chcą na taką wolność głosować… nie idzie przetłumaczyć… nie idzie

 7. kasiaJa pisze:

  Nie dyskutuj z demonem. Nigdy!

  Bądź Bożym łobuzem! Tłucz się z demonem a pokusa odstąpi! O tę chwilę warto walczyć przez lata. Jednak nigdy, przenigdy nie wchodź z nim w dialog
  / za: http://www.stacja7.pl/article/6923/Nie+dyskutuj+z+demonem.+Nigdy!/104 /

 8. kasiaJa pisze:

  BOMBA! Państwowa Komisja Wyborcza wzywa do łamania prawa!!!

  Państwowa Komisja Wyborcza wzywa do łamania prawa!!! Zatem my ODMAWIAMY tworzenia protokołów elektronicznych!

  Chodzi o bardzo niebezpieczną sytuację! Wszystkie komputery działające w ramach sieci PKW, pracujące na ruskich serwerach, są tykającymi bombami zegarowymi zbliżającego się fałszerstwa wyborczego, wszystkie one zostały już „wyposażone” w loginy i hasła bezmyślnie udostępnione w dniu wyborów i pozostawione informatykom gminnym do ich wiadomości i wykorzystania!!!
  Otóż w całym Kraju – pomimo wyraźnego (choć zupełnie kuriozalnego) nakazu ze strony PKW by po zaakceptowaniu przez Okręgowe Komisje Wyborcze protokołów Przewodniczący oraz ich zastępcy natychmiast zniszczyli loginy i hasła oraz certyfikaty, za pomocą których wprowadzili dane do elektronicznych protokołów – nagle Państwowa Komisja Wyborcza wzywa by te same loginy i hasła były wykorzystane w II. turze wyborów. Te same loginy i hasła! Te które już są odtajnione! Te które wyraźnie są i były nazywane „jednorazowymi”. To te same loginy i hasła, które przewodniczący i ich zastępcy zamiast zatrzymać przy sobie lub zniszczyć bezmyślnie lub pod przymusem, wzywani do tego przez PKW (patrz pismo) ZDEPONOWALI w urzędach gmin i miast! Nie są one niczym zabezpieczone, niczym zasłonięte, wystarczy je po prostu skserować by się później nimi w dowolny sposób dalej posługiwać!

  Gdy zaś rzeczywiście przewodniczący zniszczą już w drugiej turze i hasła i loginy i certyfikaty wtedy nie będą mogli nawet udowodnić, że w chwili gdy wpisywali wyniki i posłużyli się takim to a takim loginem lub hasłem to wynik był zupełnie inny.
  Do energicznego protestu wzywamy po raz kolejny Komitet Wyborczy Andrzeja Dudy!
  Czy znów będzie milczenie wokół tego jawnego łamania prawa? Czy znów nie usłyszymy żadnych wyjaśnień od PKW w sprawie pytań jakie zadaliśmy podczas konferencji prasowej, którą zwołaliśmy pod siedzibą PKW w dniu

  Prosimy o zapoznanie się ze skanami poniżej. Najpierw jest to pismo PKW, w którym wyraźnie wzywa do działań przestępczych. Drugi skan to strona z Wytycznych PKW, gdzie wyraźnie w punkcie 17. jest mowa o tym, że (bez różnicy, czy chodzi o pierwszą czy drugą turę) loginy i hasła mają być pod groźbą sankcji karnych ZNISZCZONE!!!
  Dla Przewodniczących OKW i ich zastępców oznacza to jedno – albo muszą być w skali Kraju natychmiast wygenerowane nowe loginy, hasła i certyfikaty albo należy ten przypadek wykorzystać w skali całego Kraju by zgodnie z punktem 68 w rozdziale VI Wytycznych PKW protokół finalny sporządzić jedynie ręcznie gdyż „zachodzą przeszkody w wykorzystaniu systemu informatycznego”, jak to wyraźnie dopuszcza ów punkt 68, wskazując powstanie ręcznego protokołu końcowego, jako jedyne legalne rozwiązanie. (skany są lepiej czytelne na stronie oryginalnej http://www.stopfalszowaniuwyborow.pl/2015/05/panstwowa-komisja-wyborcza-wzywa-do.html#links )

  Dodaję także film z wystąpienia dr Targalskiego w Częstochowie z dnia 17.05 i trzy kolejne filmy z youtube ze sprawami szkoleniowymi przed II TURĄ – Jak skutecznie przeciwstawić się fałszerstwom w II TURZE – taktyka i strategia postępowania wobec wytycznych Państwowej Komisji Wyborczej umożliwiających fałszowanie wyborów (na podstawie najnowszych danych).
  Link: http://www.stopfalszowaniuwyborow.pl/2015/05/filmiki-szkoleniowe-z-1705-czestochowa.html

 9. rysik pisze:

  Skandal!!! TVP zawiesiła Pospieszalskiego!

 10. rysik pisze:

  Nowy sondaż: Duda – 52 %, Komorowski – 48 %

  Opublikowano wyniki nowego sondażu pracowni Estymator dla tygodnika Newsweek, które pokazują, że Andrzej Duda utrzymuje przewagę nad Bronisławem Komorowskim.
  W drugiej turze wyborów prezydenckich Duda mógłby liczyć na poparcie 52 proc. respondentów, a Komorowski – 48 proc. głosów.
  Frekwencja, wedle badania Estymatora, wyniesie 47 proc.
  Badanie przeprowadzono 18 maja 2015 na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1222 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. W badaniu nie uwzględniono niezdecydowanych.
  http://niezalezna.pl/67211-nowy-sondaz-duda-52-komorowski-48

  • Halina pisze:

   😀 😀 😀

  • Maggie pisze:

   Nie cieszmy sie i nie wierzmy, aby nie dac sie uspic. Czujnosc, modlitwa jak najbardziej wskazane. To jest walka, za ktora straszliwe sily sie kryja … skoro na obcych serwerach siedza i ponad 90% mas mediow sa w jednym reku.
   Mobilizujmy ludzi aby ruszyli do urn i glosowali na p.Dude, bo inaczej przegramy Polske. Patrzmy na rece tym co licza glosy i cokolwiek robia przy elekcji – dosyc czarnej magii.

   Jezu, Maryjo, Jozefie kocham Was, ufam Wam … ratujcie dusze.

 11. wobroniewiary pisze:

  Dzieci Żołnierzy Wyklętych popierają Andrzeja Dudę. „W nim upatrujemy obrońcy chrześcijańskich i patriotycznych wartości”

  Poniżej prezentujemy treść apelu:
  Apel

  Nasi Ojcowie zostali zamordowani przez komunistów lub siedzieli w więzieniach, często byli prześladowani i inwigilowani do ostatnich lat PRL. O ich cierpieniach pamiętał prof. Lech Kaczyński odsłaniając pomniki Żołnierzy Wyklętych, awansując lub nadając najwyższe odznaczenia Rzeczypospolitej Polskiej. W doktorze Andrzeju Dudzie widzimy jego współpracownika, wychowanka i następcę.

  Zwracamy się do wszystkich Polaków, którym droga jest niepodległa Polska, wierna Bogu i narodowym wartościom o to, aby nie popełnili grzechu zaniechania i aby 24 maja udali się do lokali wyborczych i poparli kandydaturę Andrzeja Dudy. Rodacy, jeżeli coś znaczy dla Was cierpienie naszych Ojców, jeżeli macie szacunek dla ich ofiary, jeżeli pamiętacie o Danucie Siedzikównie „Ince”, rotmistrzu Witoldzie Pileckim, generale Auguście Emilu Fieldorfie „Nilu” i tysiącach innych bohaterów, to nie wolno Wam pozostać w domach. To właśnie Andrzej Duda jako Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej z pewnością zadba o odnalezienie i godny pochówek wszystkich pomordowanych i poległych, w tym także tych spoczywających na powązkowskiej Łączce i w tylu innych miejscach, o wsparcie dla Muzeum Żołnierzy Wyklętych, o godne obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych i zatroszczy się o szacunek dla wartości, dla których nasi Ojcowie umierali i cierpieli.

  Dziękujemy za Wasz udział w marszach pamięci, za piękne patriotyczne oprawy na wydarzeniach sportowych oraz za liczny udział w pogrzebach i uroczystościach. Jednak teraz apelujemy do Waszych serc i umysłów. Nie ma ważniejszej sprawy dla pamięci naszych Ojców i przyszłości całego Narodu Polskiego, jak wybór Andrzeja Dudy na najwyższy urząd Najjaśniejszej Rzeczypospolitej. Polski, za którą nasi Ojcowie cierpieli, jeszcze nie ma. Taka Polska potrzebuje pomocy najlepszych swoich dzieci. W Andrzeju Dudzie pokładamy nadzieję, w nim upatrujemy obrońcy chrześcijańskich i patriotycznych wartości, z niego będziemy dumni. Nie dopuśćcie, aby Polska nadal była pośmiewiskiem, aby frymarczono jej narodowymi dobrami, aby kolejne tysiące młodych ludzi opuszczały swoich rodziców i najdroższą Ojczyznę, udając się na emigrację. Od Waszej mobilizacji zależą losy Polski i Polaków. Wierzymy, że nie zawiedziecie! Zostańcie z Bogiem!

  Wojciech Borzobohaty, syn gen. bryg. Wojciecha Borzobohatego ps. „Wojan”
  Adam Broński, syn kpt. Zdzisława Brońskiego ps. „Uskok”
  Krzysztof Bukowski, syn por. Edmunda Bukowskiego ps. „Edmund”
  Maciej Chojecki, syn chor. Antoniego Chojeckiego ps. „Ślepowron”
  Marek Franczak, syn sierż. Józefa Franczaka ps. „Laluś”
  Teresa Heda-Snopkiewicz, córka gen. bryg. Antoniego Hedy ps. „Szary”
  Kazimierz Jachimek, syn Józefa Jachimka ps. „Stalin”
  Wiktor Kania, syn por. Wiktora Kani ps. „Andrzej”
  Halina Kania-Wojtynek, córka por. Wiktora Kani ps. „Andrzej”
  Kazimierz Komoszyński ps. „Kajtek”, syn Bronisława Komoszyńskiego
  Zbigniew Kuraś, syn mjr. Józefa Kurasia ps. „Ogień”
  Stanisław Łukasik, syn kpt. Stanisława Łukasika ps. „Ryś”
  Zofia Pilecka-Optułowicz, córka rtm. Witolda Pileckiego
  Andrzej Pityński, syn por. Aleksandra Pityńskiego ps. „Kula”
  Tadeusz Płużański, syn prof. Tadeusza Płużańskiego ps. „Tadeusz Radwan”
  Aleksandra Przewoźnik, córka sierż. Tadeusza Przewoźnika ps. „Kuba”
  Henryka Przewoźnik, córka sierż. Tadeusza Przewoźnika ps. „Kuba”
  Magdalena Przewoźnik, córka sierż. Tadeusza Przewoźnika ps. „Kuba”
  Bożena Przybyłowska, córka por. Jana Przybyłowskiego ps. „Onufry”
  Romuald Rajs, syn kpt. Romualda Rajsa ps. „Bury”
  Stanisław Sojczyński, syn gen. bryg. Stanisława Sojczyńskiego ps. „Warszyc”
  Magdalena Zarzycka-Redwan, córka Władysława Zarzyckiego

  http://telewizjarepublika.pl/dzieci-zolnierzy-wykletych-popieraja-andrzeja-dude-quotw-nim-upatrujemy-obroncy-chrzescijanskich-i-patriotycznych-wartosciquot,20091.html

 12. Alina pisze:

  BOZE BLOGOSLAW ! BOG ZAPLAC ❤ Serdeczne Ksiedzu Adamowi zza piekne slowo i prawde iz tylko BOG HONOR OJCZYZNA sa filarem Bozej Prawdy i zycia tak naprawde w szczesciu po ludzku mowiac, byc Blogoslawionym gdyz TYLKO Z BOGIEM MOZNA BYC NAPRAWDE SZCZESLIWYM !
  Niestety ubolewam ze mieszkajac w Texasie nie moglam glosowac..wyznaczyli nam az..San Francisco..szok w Kaliforni..nie damy rady ale jedno jest pewne ze obluda wrod urzednikow polskich po PRL owskim zaklamaniu jeszcze jest..panoszy sie.. Wiem jak mieszkajac w Angli naprawde przy takiej ilosci Rodakow az bylo wstyd korzystac z Ambasady RP w Londynie, zenada obslugi..jak porownam iz naszego synka paszport amerykanski przyszedl po 3 tyg. zwykla poczta a polski do dzisiaj nie dotarl a zaplata zostala uiszczona..o wiele wieksza…skandaliczne zachowanie polskich urzednikow. DUCHU SWIETY PROWADZ PROWADZ NASZYCH RODAKOW ! KTOZ JAK BOG ! wiecej potrzeba nam modlitwy, rozmodlenia sie zza siebie wzajemnie a do 0 doslownie do ZERA slow przykrych obrazajacych, niestety jak slucham ilu Rodakow ulega kamuflarzom zlego…b smutne, ale coz jak mowi Ewangelia Wasz przeciwnik diabel jak lew ryczacy krazy ! tylko patrzy kogo by pozrec ! STAD MAMY ISC wg slow Sw. JANA PAWLA II, NIE LEKKAJCIE SIE WYPLYNCIE NA GLEBIE JEST Z WAMI CHRYSTUS ! SYN BOGA ZYWEGO ! AMEN ❤ Szczesc Boze Rodacy !!! NIE BOZA WOLA SIE DZIEJE ! a my wszyscy WSPOLPRACUJMY PROSZA DUCHA SWIETEGO O DARY !!! AMEN !!!

  • Alina pisze:

   NIECH SIE DZIEJE WOLA NIEBA Z NIA SIE ZAWSZE ZGADZAC TRZEBA ! ALLELUJA I DO PRZODU ! NIE LEKKAJMY SIE ALE BADZMY UFNI W BOZE MILOSIERDZIE ! AMEN !!!

 13. eska pisze:

  Cimoszewicz: „Duda? Tego człowieka ani ja, ani nikt nie zna”.
  Rzekł był człowiek popierający ugrupowanie, które wystawiło Magdę Ogórek.

  http://fakty.interia.pl/wywiady/news-cimoszewicz-komorowski-mocno-napompowane-kolo-duda-jakby-kto,nId,1736512

 14. wobroniewiary pisze:

  Duda o Komorowskim: Ta prezydentura jest sterowana
  „Chcę odbudowy polskiego przemysłu, inwestowania w nowoczesne technologie, budowania przemysłu opartego na wiedzy” – mówił Andrzej Duda w rozmowie z „DGP”.

  „Trudno sobie wyobrazić bardziej sterowaną prezydenturę niż tą, z którą mieliśmy do czynienia przez pięć lat. Świadczą o tym wymieniane wcześniej ustawy akceptowane przez prezydenta, jak choćby o wydłużeniu wieku emerytalnego, bo tak chciał rząd PO. Podwyższenie podatków, bo tak chciał rząd PO” – powiedział Andrzej Duda w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną”.
  http://www.fronda.pl/a/duda-o-komorowskim-ta-prezydentura-jest-sterowana,51631.html

 15. wobroniewiary pisze:

  Ks. prof. Bortkiewicz dla Fronda.pl: Ta władza jest wroga wobec narodu polskiego
  Wrogość wobec życia, jaką prezentuje obecna władza, oznacza wrogość wobec narodu polskiego, wobec przyszłości Polski. To wrogość wymierzona w konkretnego człowieka – mówi ks. prof. Bortkiewicz.

  Paweł Chmielewski, portal Fronda.pl: Dlaczego katolik nie może popierać in vitro?

  Ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr: Wypowiedzi Kościoła katolickiego i św. Jana Pawła II w zakresie in vitro są jednoznaczne. Oceniają zabieg produkcji człowieka w sposób całkowicie negatywny, argumentując w podwójny sposób. Po pierwsze chodzi o eliminację tak zwanych zarodków nadliczbowych, a więc poczętego życia ludzkiego. Po drugie, co jest argumentem dla wielu trudniejszym do zrozumienia, chodzi o oderwanie prokreacji od aktu małżeńskiego, a więc o manipulację człowiekiem w momencie człowieka, oddanie prymatu technologii nad miłością. Procedura in vitro zawsze pozostanie zła, niezależnie od tego, ile zarodków zostanie wyprodukowanych, a ile zostanie zabitych. Sama produkcja nie godzi się bowiem z pojęciem godności człowieka.

  Podczas ostatniej debaty prezydent Bronisław Komorowski wołał, że nie należy mieszać św. Jana Pawła II do debaty o in vitro. Miał rację?

  Nauczanie Jana Pawła II jest w tej sprawie jednoznaczne. W tej sytuacji przywoływanie przez prezydenta Bronisława Komorowskiego nauczania Jana Pawła II w różnych kontekstach jego dotychczasowej prezydentury jest albo cynizmem, albo jakąś ironią. Warto zauważyć, że pan Andrzej Duda w swojej wypowiedzi podczas debaty zwrócił uwagę, że jako katolik kieruje się właśnie nauczaniem Jana Pawła II…..
  całość: http://www.fronda.pl/a/ks-prof-bortkiewicz-dla-frondapl-ta-wladza-idzie-droga-wrogosci-wobec-zycia-i-narodu,51606.html

 16. Monika pisze:

  Prezydent Komorowski dużo mówi o zgodzie.Ale w Lublinie pokazał, że w kryzysowych sytuacjach zmienia się we wściekłego krzykacza. A jak w podobnej sytuacji radzi sobie Andrzej Duda? https://www.youtube.com/watch?v=b_sfLKFjDQ8

 17. Anna pisze:

  „Prezydent Komorowski dużo mówi o zgodzie”- czy Matka Przenajświętsza nie przypominała przypadkiem, że w czasach ostatecznych dużo będzie się mówiło o zgodzie i pokoju?
  No właśnie – mówiło. Tylko mówiło…

  Święta Rita – patronka od spraw beznadziejnych – miejmy w niej pokładanie 🙂

 18. Maria Magdalena pisze:

  Kukiz ujawnia szczegóły negocjacji w sprawie debaty: sztab Komorowskiego chce znać wszystkie pytania wcześniej!
  http://wpolityce.pl/polityka/245123-kukiz-ujawnia-szczegoly-negocjacji-w-sprawie-debaty-sztab-komorowskiego-chce-znac-wszystkie-pytania-wczesniej

  • Maggie pisze:

   Sztab reelekta chce znac pytania,
   w majstersztyku …mozgow prania.
   Jak wiec mozna sobie wyobrazic,
   by przeciwnika z dr porazic:
   – wielce glowi sie jakas przechera:
   jak ?…w TV ma wypasc bez suflera (?)
   Pracuja wiec nad tym pszczolki,
   z polit-biura pewnej szkolki,
   bo na zywo ta debata
   ma dac wladze znow na lata…
   temu, ktory siedzac na szczycie gorki:
   da pociagac sie za sznurki,
   a jak dobrze nakrecony
   na Polakow rzuca gromy,
   gdy sie plaszczac, wsrod nietaktow,
   nie zna historycznych faktow,
   i gdy siedzac przy pelnej zarcia misie
   kazdy traktat,nie mruzac oka,podpisze.

 19. Maria Magdalena pisze:

  Kukiz oburzony zdjęciem z anteny programu Pospieszalskiego: To już jest wojna! Tu chodzi o skalę Systemu w manipulacji rzeczywistością

  http://wpolityce.pl/polityka/245104-kukiz-oburzony-zdjeciem-z-anteny-programu-pospieszalskiego-to-juz-jest-wojna-tu-chodzi-o-skale-systemu-w-manipulacji-rzeczywistoscia

 20. Monika pisze:

  „Ta bonanza się kończy” – mówi Bogusław Wolniewicz
  „Temu antynarodowemu procederowi – bo tak tylko to można nazwać – 7 lat rządów PO w Polsce – proceder antynarodowy, na którego czele stał tandem Tusk – Komorowski – temu antynarodowemu procederowi głosowanie z 10 maja powiedziało koniec! Dość panowie i panie! Dość waszego używania! I dość waszego deptania naszych uczuć narodowych i Świętej Wiary Chrześcijańskiej!
  Idźcie precz! https://www.youtube.com/watch?v=Ds2m6Z190GI&spfreload=10

 21. rosa pisze:

  Nie korzystam z takich mediów jak fakt czy pudelek ale na fb trafiłam na szokujące info, które wszystko tłumaczy. Zło, nienawiść i agresję.
  Poczytajcie sobie lub wpiszcie w google słowo „fakt” i Komorowski korzysta z usług bioenergoterapeuty.
  Już wiem, skąd u niego takie zdiablenie

  • wobroniewiary pisze:

   Roso, wielkie dzięki że nie podajesz linków, tylko ogólnie informujesz 🙂
   Jak się pojawi na ludzkich mediach to wtedy zrobimy wpis. Szmatławe źródła zostawiamy dla ludzi tego właśnie pokroju, ja też widziałam to info i daję sobie na odczekanie na rzetelnych informatorów.
   Ale swoją drogą rzucenie takiego hasła jest jak najbardziej potrzebne, bo to wiele tłumaczy.

  • kasiaJa pisze:

   Prezydent Komorowski chodzi do bioenergoterapeuty (!!! :O)

   Jak donosi Fakt sztaby kandydatów na urząd prezydencki sięgają po różne środki, by ich kandydaci byli w dobrej formie. Tym razem Bronisław Komorowski korzystał z usług bioenergoterapeuty.

   Gazeta zastanawia się nad przyczyną korzystania przez pana Bronisława Komorowskiego z usług bioenergoterapeuty. Za powód uciekania się do takiej formy leczenia uznaje wyczerpującą kampanię wyborczą.

   Jak pamiętamy w grudniu 2013 roku prezydent Komorowski doznał na nartach urazu kolana, a wypadek uniemożliwił mu podróż na Litwę, która miała odbyć się miesiąc później. Prezydent chodził o kuli, leczenie kontuzji trwało kilka tygodni.

   Jednak uraz kolana może się odnawiać, a debata, w której kandydaci musieli stać, trwała prawie 1,5 godziny. Sztab Komorowskiego wybrał wobec tego medycynę alternatywną.

   Były wątpliwości, czy prezydent da radę wytrzymać 80 minut na nogach. Potrzebna była specjalistyczna pomoc i się przydała – mówi polityk PO.

   Ciekawe, czy prezydent sięga również po porady wróżki w sprawie najważniejszych kwestii dla państwa i, czy dostaje odpowiedź na temat propozycji chwytów, które powinien wykorzystać, by wygrać wybory.
   http://www.fronda.pl/a/prezydent-komorowski-leczy-sie-u-bioenergoterapeuty,51656.html

 22. Monika pisze:

  Chcecie wiedzieć co powiedział Henryk Sienkiewicz swojej żonie, gdy rozmawiali o tym gdzie chciałby być pochowany po śmierci? To posłuchajcie prof. dr hab. Piotr Jaroszyńskiego jak mówi czym jest Ojczyzna i jaką Polskę musimy odzyskać: https://www.youtube.com/watch?v=lt3WFleRAJU

 23. rosa pisze:

  Z fb:
  KRRiT wystosowała list specjalny do wszystkich stacji TV z nakazem manipulowania opinią publiczną w celu zdyskredytowania kontrkandydata obecnego prezydenta ze szczególnym ostrzeżeniem jakie skutki za sobą przyniesie dla obozu rządzącego i mediów „przejęcie władzy przez PiS”. Podpisali Dworak i Braun. Za wszelką cenę należy postarać się, aby Polacy nie wybrali A. Dudy.
  List jest opublikowany w 19 numerze W Sieci (11-17.05).

 24. kasiaJa pisze:

  „Władze TVP, zdejmując nam program z anteny i przepraszając za poprzedni odcinek, wyświadczyły chyba kandydatowi Bronisławowi Komorowskiemu niedźwiedzią przysługę.” – komentuje Jan Pospieszalski
  http://wpolityce.pl/polityka/245107-pospieszalski-o-skandalicznej-decyzji-tvp-nie-wolno-pytac-o-relacje-komorowskiego-z-ludzmi-wsi-szkolonymi-przez-gru-wideo

  • eska pisze:

   Tych niedźwiedzich przysług, to jest ostatnio całe zatrzęsienie. Cokolwiek chcą zrobić na korzyść PBK, to im to wychodzi na opak. Taki „pech”. Aczkolwiek dla mnie to nie „pech” ani „fart” (zależy z czyjej perspektywy), tylko efekt naszych modlitw. Ta ich piramidka zaczyna się sypać.

   • julia pisze:

    ja tez tak myślę… modlitwy nasze dają własnie owoce….
    Pan Bóg odbiera im rozum i trzeżwość myślenia…
    i to wygląda tak, ze cos tam uknują… a prawda nagle wychodzi na jaw…
    ( gdzies w Biblii jest taki fragment, ze na dachach będą trąbić prawdę i wszystko co zakryte było będzie odsłonięte)

   • Wojtek pisze:

    Ja też tak uważam. Myślę, że poza nami jeszcze sporo osób się modli. Te wszystkie wydarzenia, oszustwa, szykany i cała kupa kłamstw które wychodzą zmobilizowały za pewne sporą grupę ludzi a przynajmniej tych którzy głosowali na Dudę w pierwszej turze, a to już nie kilka set osób tylko kilka milionów ludzi.
    Modlitwa to silna broń i coraz bardziej jest to zauważalne (dosłownie każdego dnia).

   • Maggie pisze:

    @Wojtek: Oby te inne osoby nie tylko sie modlily, ale i z domow na wybory sie ruszyly i wlasnymi dlugopisami, stawiajac krzyzyk, krzyzykiem od szajchrastwa sie odzegnaly.
    Nie musza sie afiszowac, na kogo beda glosowac, byle dobrze zaglosowaly.

   • eska pisze:

    Maggie, jest jeszcze „plan B” – jeśli taka będzie Boża wola, to też paru osobom chcącym zagłosować niezgodnie z wolą Bożą może się w wyniku różnych „zbiegów okoliczności” nie udać dotrzeć na głosowanie. Trochę podobnie, jak z tą sypiącą się piramidką obecnej ekipy.
    Natomiast najważniejsze tak czy inaczej jest branie odpowiedzialności w swoje ręce i nie chcę, aby się wydawało, że myślę inaczej.

   • Maggie pisze:

    @eska: albo jesli zapomna okularow do czytania, czyli takich, ktore powiekszaja druk, odsuna na odleglosc i zobacza nawet to co miedzy wierszami scenariusza.

 25. kasiaJa pisze:

  Kto jeszcze do dziś mógł mieć złudzenia co do tego, że obóz władzy PO z Prezydentem Komorowskim na czele gwarantuje zgodę i bezpieczeństwo, dziś musiał się tych złudzeń pozbyć.

  Po opublikowaniu przez tygodnik „Do Rzeczy” pełnego nagrania rozmowy wicepremier i minister infrastruktury – Elżbiety Bieńkowskiej z Pawłem Wojtunikiem – szefem CBA, nie ma cienia wątpliwości, że prezydentura Komorowskiego i rządy PO to rozróba i chaos. Bo jak inaczej można myśleć po tym, jak szef CBA wyjawia, że to minister zleca funkcjonariuszom Policji podpalenie w czasie Marszu Niepodległości w 2013 r., budki wartowniczej, znajdującej się pod ambasadą rosyjską?

  Minister Bartłomiej Sienkiewicz najwyraźniej pozazdrościł bohaterom trylogii napisanej przez swojego pradziada i postanowił dokonać równie heroicznych czynów co oni. Niczym Kmicic w „Potopie”, który wysadził szwedzką kolubrynę minister postanowił… podpalić budkę pod rosyjską ambasadą. Oczywiście, minister w odróżnieniu od dzielnego Kmicica nie pofatygował się osobiście, lecz polecenie wydał przez telefon, bo jak twierdzi szef CBA, właśnie taką drogę wydawania rozkazów szefom podległych mu służb sobie upodobał.

  „Państwo istnieje tylko teoretycznie” -przekonywał minister Sienkiewicz w czasie kuluarowych spotkań z Prezesem NBP, tłumacząc się publicznie po wybuchu „afery podsłuchowej”, iż miał na myśli, że państwo nie istnieje, bo „poszczególne instytucje ze sobą nie współdziałają”.Ostatnio opublikowane nagranie pokazuje jednak, że państwo polskie – należące do Platformy Obywatelskiej, a nie do obywateli – istnieje i ma się świetnie, a nawet za dobrze. Ze słów Pawła Wojtunika wynika, że minister jednym telefonem może zarządzić spalenie posterunku pod ambasadą rosyjską, czy też zakazać patrolu śmigłowcom, dbającym o bezpieczeństwo w trakcie uroczystości z udziałem Baracka Obamy, a wszystkie służby natychmiast i bez zastrzeżeń wykonają jego rozkazy. Co warte zauważenia, gdyby nie podsłuchy, inne osoby piastujące szczególnie ważne funkcje w państwie byłyby zdolne zachować całkowitą dyskrecję. Idealna kooperacja. To może być sprawa nie tylko dla Prokuratury. Być może powinna zająć się tym sejmowa komisja śledcza bądź Trybunał Stanu…

  Od wielu lat próbuje się opinii publicznej wmówić, że PiS chce podpalić Polskę, a polityka tej partii prowadzi do konfrontacji z Rosją. Tymczasem prawda okazuje się diametralnie inna. Platforma już tę Polskę podpaliła. Najpierw w przenośni – strasząc PiS-em i dzieląc Polaków, a następnie dosłownie – prowokując zamieszki na ulicach.
  ***
  Na marginesie, Pan Prezydent Komorowski niedawno był na Śląsku. Wicepremier Bieńkowska na nagraniu o którym mowa wyżej mówi Pawłowi Wojtunikowi:

  „Ministerstwo gospodarki w d***e miało całe górnictwo przez całe siedem lat. Były pieniądze, a oni pili, lulki palili, swoich ludzi poobstawiali, sam wiesz ile zarabiali i nagle pierdyknęło”.

  Czy Prezydenta było stać na taką szczerość wobec górników, jak wicepremier w rozmowie z szefem CBA?

  Jacek Żalek/salon24.pl
  http://www.fronda.pl/a/zalek-zgoda-i-bezpieczenstwo-czy-ogniem-i-mieczem-w-rosyjska-ambasade,51627.html

  • eska pisze:

   Parafrazując słowa miło(m)ściwie nam panującego:
   Jaki Sienkiewicz, taka dywersja…

  • Wojtek pisze:

   Trybunał stanu też może już należeć do PO.
   Bóg nam pozostał jako jedyny niestronniczy sędzia, bo tylko Jego nie da się zastraszyć no i nas kocha.

 26. kasiaJa pisze:

  ALEŻ PANIKA! Wolta goni woltę! Komorowski: gotowy projekt ustawy wprowadzający emeryturę po 40 latach pracy!

  http://wpolityce.pl/polityka/245120-alez-panika-wolta-goni-wolte-komorowski-gotowy-projekt-ustawy-wprowadzajacy-emeryture-po-40-latach-pracy

 27. stokrotka pisze:

  Schetyna chce kupić Kukiza? „Możemy wprowadzić JOW”
  „Jeżeli Polacy chcą o tym rozmawiać, to rolą prezydenta, w ogóle klasy politycznej, jest umożliwienie tej rozmowy. Wprowadzimy JOW-y… Jeżeli będzie takie oczekiwanie społeczne” – mówi Schetyna.

  Grzegorz Schetyna pytany o referendum w sprawie jednomandatowych okręgów wyborczych i sposobu finansowania partii, stwierdził, że można mieć różne zdanie na ten temat, ale trudno kwestionować, że Polacy powinni się w tej sprawie wypowiedzieć. Przyznał, że warto prowadzić tę debatę poza kampanią. – Jeżeli Polacy chcą o tym rozmawiać, to rolą prezydenta, w ogóle klasy politycznej, jest umożliwienie tej rozmowy. Wprowadzimy JOW-y… Jeżeli będzie takie oczekiwanie społeczne, to wtedy jest rozmowa na temat zmiany konstytucji. Proces musi być zgodny z prawem i konstytucją – tłumaczył gość „Sygnałów dnia”.

  – Nie ma ostatecznej decyzji, są rozmowy na temat zasad, koncepcji piątkowego spotkania – stwierdził z kolei Grzegorz Schetyna, pytany o debatę zaproponowaną przez Pawła Kukiza. Zaznaczył przy tym, że pierwsza z debat była w niedzielę, a następna odbędzie w czwartek. – Wyczerpują one nasze zapotrzebowanie o wizji i charakterze kandydatów – ocenił minister spraw zagranicznych.

  Grzegorz Schetyna oświadczył, że Platformę Obywatelską czekają trudne wybory do parlamentu i od poniedziałku trzeba myśleć o podsumowaniu kampanii prezydenckiej i ostatnich miesięcy.

  Szef MSZ mówił również w audycji o tym, czego oczekuje od szczytu Partnerstwa Wschodniego w Rydze. Był też pytany o propozycję Fundacji Estera, która chce sfinansować sprowadzenie i utrzymanie 1500 chrześcijan, prześladowanych w Syrii.

  bjad/polskie radio
  http://www.fronda.pl/a/schetyna-chce-kupic-kukiza-mozemy-wprowadzic-jow,51633.html

  • eska pisze:

   „Co sprytniejsze stonki pozują na biedronki” – S.J.Lec 😉
   Sypnie im się to jak cała reszta piramidki. Szeptucha nie pomoże.

 28. rysik pisze:

  Duchu Święty, natchnij mnie,
  Miłości Boża, pochłoń mnie,
  na właściwą drogę zaprowadź mnie,
  z Jezusem błogosław mi.
  Od wszelkiego złego,
  od wszelkiego złudzenia,
  od wszelkiego niebezpieczeństwa
  zachowaj mnie.
  Amen.

  Modlitwy tej nauczył Duch Święty s. Marię od Jezusa Ukrzyżowanego (Małą Arabkę).
  Módlmy się do Ducha Świętego!

 29. Monika pisze:

  Prof. dr hab. Piotr Jaroszyński jak zwykle mówi prawdę, mówi mądrze o realnych podstawach niepodległości Polski.
  „My mamy swoją kulturę, my należymy do cywilizacji łacińskich, my mamy jako przewodnika Kościół Katolicki i tego nie możemy stracić. Ale, żeby tego nie stracić musimy bardzo mocno opierać się konkretnie na tej własności, która jest własnością naszego narodu i taką własnością ma pozostać. Ale, żeby to miało miejsce musimy wychowywać elity tak, żeby młode pokolenia nie uciekały z Polski, bo uciekają na zatracenie. Przyszłość Polski musi być przyszłością dla najmłodszego również pokolenia, dla każdego pokolenia, które wywodzi się z rodu Polaków a przynajmniej, które w kulturze Polskiej odczytuje sens swojego życia na ziemi.” https://www.youtube.com/watch?v=dcVT1DKdJJ8

 30. kasiaJa pisze:

  Obejrzałam na TVP INFO (trzeba poznać przeciwnika :D) papkę dezinformującą, bo inaczej tego nazwać nie można. Teraz PO oczernia Pana Andrzeja Dudę, podaje iż w trakcie urlopu na poratowanie zdrowia rzekomo pracował na jednej z uczelni prywatnych. Podnieśli to do rangi zdrady stanu – afera taśmowa i inne bezeceństwa to przecież niewinne sprawki (sarkazm)…

  • kasiaJa pisze:

   Dodam, że urlop na poratowanie zdrowia to nie jest to samo, co zwolnienie lekarskie.

   • julia pisze:

    zgadza się ale po pierwsze rzecznik UJ wypowiedział się, ze DUda był na urlopie bezpłatnym, tzn. cały czas jest, nie pobiera wynagrodzenia. A praca na uczelni prywatnej w tym czasie to umowa o dzieło.
    Sama , jeszcze, jestem pracownikiem uniwersyteckim i wiem, że zgoda rektora na drugi etat jest potrzebna jedynie w przypadku gdy pracować mam na cały etat/pól etatu.
    Jesli zas chodzi o godziny, o jakąs część etatu to umowy o dzieło nie trzeba zgłaszac do władz uniwersytetu.
    Tylko kto o tym wie ? najlepiej papke zrobic i puscic taka dezinformacje.
    MOniko oglądałam podsumowanie na konwencji… łza sie w oku kręciła… nie tylko mnie

   • Wojtek pisze:

    @julia na jakiej konwencji ?

   • eska pisze:

    Na tej, o której mówi Monika kilka wpisów niżej.
    Też bym chętnie obejrzała to cacko – mam nadzieję, że ktoś to nagrywał i wrzuci na youtube. 🙂
    Duda prosił o modlitwy do Ducha Świętego. Z tego, co mówicie – Duch Święty dopomógł.

   • Monika pisze:

    Doprawdy trudno było się nie popłakać na dzisiejszej konwencji. Chciałabym to jeszcze raz zobaczyć. TV Trwam relacjonowała na żywo – inne telewizje częściowo, fragmentarycznie.

  • Wojtek pisze:

   Jeśli znajdziecie to podrzućcie link do tej konwencji, bardzo chciałbym obejrzeć całą. Gdybym miał telewizor to bym włączył sobie trwam ale nie oglądam TV wiec po co mi pudło.

 31. kasiaJa pisze:

  „Gazeta Wyborcza” bierze w obronę „biedną i prześladowaną młodzież”. I donosi na katechetkę, która nie chciała uczyć nakładania prezerwatyw. Na zajęciach z wychowania do życia w rodzinie.
  http://www.fronda.pl/a/terlikowska-gazeta-wyborcza-na-tropie-skandalu,51622.html

 32. Monika pisze:

  Świetnie mówi o wyborach i kandydatach na prezydenta Jan Pietrzak.
  Polecam. https://www.youtube.com/watch?v=ckpB1c1z1ac

 33. Monika pisze:

  Ależ rozgromili właśnie Komorowskiego i ekipę obecnie rządzących – widzieliście?
  Jeszcze w życiu takiego pogromu nie widziałam. Autentycznie.
  I to w myśl zasady: zło dobrem zwyciężaj! Oglądaliście na żywo konwencję wyborczą Andrzeja Dudy? Coś pięknego. Aż chce się żyć.
  Komorowski jak to zobaczy, to się załamie – aż mi go szkoda – bo będzie już wiedział, że przegrał.

 34. Pingback: Serce Jezusa

 35. Monika pisze:

  Wiecie, ten numer z Kubą Wojewódzkim, który miał pomóc ratować sytuację Komorowskiego chyba na niewiele się zdał. Zauważyłam, że usunęli dwa filmiki (o różnej długości) ze spotkania Kuba – Bronisław Komorowski. Zdążyłam obejrzeć jeden i raczej nie pomógł podratować wizerunku.
  Zapewne miało być śmiesznie i wesoło, i na luzie albo przynajmniej nie nudno – a nie było.

 36. Monika pisze:

  Ludzie, co się wyrabia! Nie do uwierzenia!
  To naprawdę śmieszne, bo w sytuacji takiego nagłego wylewu niemal każdego dnia inicjatyw i pomysłów (referendum, projekty ustaw) prezydenta Komorowskiego, jak choćby ten dzisiejszy projekt ustawy (emerytury po 40 latach), to pomyślałam, że to paradoks, bo może skutkować tym, że jeszcze lewica poprze prawicę. Szok!!! 😀 😀 😀
  Słuchałam co mówił Leszek Miller a on wyraźnie powiedział, że nie można traktować tego poważnie co mówi dziś Komorowski, to działanie nie jest wiarygodne, bo jak mówi, to właśnie lewica już dawno taki projekt wysunęła i on leży i czeka zapomniany. A tu nagle prezydent z tym wyjeżdża dzisiaj.
  To wszystko ośmiesza prezydenta i naprawdę nie wiem czy w takiej sytuacji jeszcze lewica nie poprze czasem Andrzeja Dudy? Bo kto może wierzyć jeszcze takiemu prezydentowi?
  Zwłaszcza po dzisiejszej konwencji Andrzeja Dudy.

  Po raz kolejny widzimy, że to co niemożliwe okazało się możliwe. Forsa jest – jak mówi Komorowski – i nagle chęci się znalazły? To nie dodaje mu punktów ale raczej odejmuje.

 37. roza pisze:

  A wracając do debaty i do oskarżeń pana Komorowskiego pod adresem Polaków i zdarzeń w Jedwabnem. Oto wywiad z naocznym świadkiem tego NIEMIECKIEGO MORDU!

  http://replikatv.hvs.pl/prawda-o-mordzie-w-jedwabnem-replika-tv/

 38. Jerzy pisze:

  Gdy tydzień temu chciałem w parafii zamówić Msze święte „O łaskę intronizacji Eucharystycznego Jezusa Chrystusa w sercach parafian”, ku mojemu zaskoczeniu, dowiedziałem się, że muszę pisać po zgodę do Kurii. Na pytanie czy wiem co to jest intronizacja nic nie odpowiedziałem, tylko poprosiłem o taką zmianę, by parafianie przejrzeli i zagłosowali w 2 turze zgodnie z nauką Kościoła. Moja intencja została zmieniona na: „O łaskę panowania Eucharystycznego Jezusa Chrystusa w sercach parafian”. Przystałem z radością na tę propozycję. Gdy jednak została wpisana do księgi, po raz drugi ją zmieniono. Ostatecznie stanęło na tym, że zamówiłem 6 Mszy św. „O łaskę otwarcia się na Eucharystycznego Jezusa Chrystusa w naszej parafii.” Bóg sam najlepiej wie, czego ludziom potrzeba i w odpowiedniej chwili potrafi właściwe słowo podsunąć. Chciałem, aby wszystkie Msze Św. były przed drugą turą wyborów prezydenckich. Niestety będzie musiała wystarczyć jedna, we czwartek 21 maja o 18:30. A jest się o co modlić.

  W poniedziałkowej ewangelii Jezus mówi: (J 16, 32-33) Oto nadchodzi godzina, a nawet już nadeszła, że się rozproszycie – każdy w swoją stronę, a Mnie zostawicie samego. Ale Ja nie jestem sam, bo Ojciec jest ze Mną. To wam powiedziałem, abyście pokój we Mnie mieli. Na świecie doznacie ucisku, ale miejcie odwagę: Jam zwyciężył świat.

  Pan Jezus mi mówi: wszyscy cię zostawią, ale Ja cię Jerzy nie zostawię. Pokładaj całą ufność we Mnie. powtarzaj po wielokroć w ciągu dnia „Jezu ufam Tobie” Czyniąc to, jakikolwiek dramat osobisty (tragiczna śmierć Łukasza), czyjeś odejście (Ewy i inne) nie sprawią ci boleści. Bóg da ci na to miejsce kogoś, pomoże, załagodzi twój ból. On ma sposób. On wie co jest najlepsze dla twojej obecnej rzeczywistości. Tylko Bóg daje pokój. Doznacie ucisku na świecie ale miejcie odwagę, Jam zwyciężył świat. Dlatego bądźcie najspokojniejsi.

  Jeśli idzie o dzieło intronizacji, to prowadzi je Bóg. ONI TEGO NIE ZROBIĄ, A JEŚLI ZROBIĄ, TO W KIERUNKU MASOŃSKIM. ZAPAMIĘTAJ TO SOBIE.

  To, że popierasz intronizację – wolno ci. To że głosowałeś na Brauna – wolno ci. To że informujesz ludzi o uroczystościach pod Świebodzińskim Chrystusem Królem 22 listopada 2015 roku – wolno ci. To że zamówiłeś w każdym miesiącu Mszę św ;”O panowanie Chrystusa Króla w naszych rodzinach , w naszej parafii i w naszej Ojczyźnie” – wolno ci. Ale to nie jest sedno twojego działania. Jeśli Bóg oświeci, złamie i skruszy zrobią intronizację bez ciebie. Czy myślisz, że nie każe ci do Częstochowy jechać? Pojedziesz. Twój cel jest ukryty gdzie indziej Jerzy. To jest Świetlisty Krzyż Pojednań i twój blog Pojednanie. To jest twoje świadectwo, dzienniczek pisany na bieżąco z Placu Zmartwychwstania. W ekonomii Bożej intronizacja to jest jeden z punktów. Bardzo ważny, bardzo konkretny. Ona nakreśla miejsce Boga w społeczeństwie. Ale to, co tu piszesz, to jest główne twoje zadanie. Nie bój się. Miej odwagę. Jam twój Pan i Bóg zwyciężyłem świat. A ty podążaj ścieżką wskazaną przez Mnie. Pamiętaj: BÓG MA SWOJĄ EKONOMIĘ. Trzeba będzie potężnej mocy Ducha Świętego. Skupiaj się na formacji wnętrza, by pękało serce za sercem. Jeśli skupisz się na idei intronizacji, to na niej zostaniesz. Wiedz: idea nie jest Bogiem. Zostaw ich. Oni muszą coś tworzyć, mają ogromny nacisk społeczny, nie tylko te 123 tys głosów na Brauna. Po stronie intronizacji staje już cały szereg ludzi wezwanych. Wyznaczyli komisję i tworzą co mogą. W ostatnim komunikacie z 4 maja z Częstochowy wydali, że na intronizację Chrystusa na Króla Polski nie zgadza się teologia. Jakie to jest tłumaczenie? Usłyszałeś przed kilkoma tygodniami: tu mi kaktus wyrośnie jak Chrystus zostanie Królem Polski. To nie jest poziom do dysputy. Nie myślcie kochani, że bez Pana Boga cokolwiek zrobicie. Ja tylko patrzę na to, co się z wami dzieje?

  Co będą o mnie mówić, to jest mi zupełnie obojętne, bo Bóg to i tak w jednym dniu przekręci wszystko. Dlatego muszę uważać abym nie chciał Boga wyprzedzić podyktowaną inskrypcją: „Jezusowi Chrystusowi Zmartwychwstałemu, Eucharystycznemu Królowi Polski” Miejsce czekało 10 lat, poczeka kolejne lata, co ojciec nie zrobi, to syn dokończy. Dlatego jestem tak spokojny o intronizację. Nie miej tylko w sobie pychy Jerzy. Przyjdzie czas – zaproszą cię. Na razie jest czas izolacji, więc jest to super błogosławiony czas. Wy nie wiecie, co to jest być wolnym na swojej pustelni, w pełnej komitywie z Jezusem Miłosiernym, nie mając rąk powiązanych żadnymi układami. Dzwonisz „Pojednaniem” kiedy chcesz i komu chcesz.

  W Poznaniu na dniach ma być postawiona 5 metrowa figura Chrystusa Króla, w miejscu, gdzie stał przed wojną Pomnik Wolności, na obecnym placu Adama Mickiewicza. Ale wiecie jaki jest stan geopolityczny Poznania. Stanie na kilka dni, na czas wystawy, potem mają Chrystusa wywieźć. Dobrze by było, żeby od razu nad Maltę, w miejsce docelowe.

  We wrześniu 1939 roku gdy monument wysadzano esesman dał rozkaz żołnierzowi wermachtu, żeby podminował pomnik. Musiał to być katolik bo pomnik podminował, ale gdy odmówił wysadzenia w powietrze esesman go zastrzelił. Po dwóch, trzech dniach dostał depeszę z frontu, że tego samego dnia, o tej samej godzinie jego syn został zabity na froncie polskim na wschodzie Polski.

  Żebyście wiedzieli, że Panu Bogu się ta droga intronizacyjna podoba. Tylko nie rób Jerzy błędu i nie wysuwaj się do przodu. Jeśli by się ta droga Panu Bogu nie podobała, to wziąłby ciebie 5 lat temu spod Świebodzińskiego Chrystusa Króla ze świata, wziąłby i Ks. Piotra z tego świata. WIDZĘ JAK NIE WOLNO Z BOGIEM ŻARTOWAĆ I STAWIAĆ SPRAWY NA OSTRZU NOŻA. Przypominam: O co Boga prosiłem w nocy z ostatniego lutego na 1 marca br. otrzymałem, a teraz mnie życie ćwiczy z posłuszeństwa. Był: ks. Mikrut, żyje ?- nie. Był ks. Kiersztyn, żyje? – nie. Nikt na niego zamachu nie zrobił. Sam wjechał pod TIR-a. O własnych siłach po wypadku szedł do szpitala, nie chciał do karetki wsiadać i w progu szpitala zmarł. Jeśli nie pójdę drogą Boga, to samo mnie spotka.

  Bóg daje znaki, więc bądźcie spokojni. Cokolwiek się stanie, intronizację przeprowadzi Bóg.
  Pamiętacie ks. Natanka sprzed kilku laty? Dzisiaj to nie jest ten sam Natanek. Uzdrowił go Bóg. Tu bądźcie spokojni. Jam zwyciężył świat mówi Jezus. Daję ci słowo Moje, jako narzędzie, księże Piotrze ale to nie twoja własność. Przestrzegaj: Niech cię szatan nie zwodzi, że ty Jerzy potrafisz przeprowadzić intronizację i masz optykę. Nie bój się! Za nami idą czyny i idą ludzie. Bądź spokojny. Ogłoszą intronizację pojedziesz ze swoim dzwonem.

  Masz dokument episkopatu: popieramy kierunek intronizacji serca, nie oczekuj cudów, będą cię tylko zwodzić, wykonywać manewry. Zaskoczyłeś tym swoim Zmartwychwstałym Eucharystycznym Królem Polski. Nad tym muszą siąść teolodzy. Eucharystyczny Król Polski – tego jeszcze w historii nie było. Na obrazie w Częstochowie dało się Jezuskowi założyć koronę, ale uznać w białej konsekrowanej Hostii Króla Polski to już będzie pewno za wiele. Będą robić intronizację serca. Pojedziesz się modlić. Panie Boże daj łaskę otwarcia się, daj światło. Jak będzie trzeba damy napis: Jezus Chrystus Król Polski – każą nam go usunąć – bądź spokojny. To zrobi wszystko Bóg. Pamiętasz Jerzy dekorację jaką zrobiłeś z Ewą na Boże Ciało „Ja Jestem”. W Eucharystii uznać Króla, to oznacza paść przed Nim całą Polską na kolana. Tego dokonać tylko sam Jezus potrafi. Jak to zrobi? Nie wiem. Znacie jaka jest wola Matki Bożej. Prosi nas byśmy wykonali to co Syn chce. A On prosi, aby być Królem Polski. To jest wszystko jasne. A oni dyskutują zamiast wydać dekret, że na terenie Polski obowiązuje tylko jeden sposób przyjmowania Komunii św.: na kolanach i do ust, tak jak było przez cale tysiąc lat chrześcijaństwa. Ja to pojąłem do kwadratu i nie mam z klękaniem żadnego problemu. Jeśli ktoś podobnie myśli ręka do góry. Skoro Bóg tak chce On to poprowadzi. Jego dzieło odkupienia zaczęło się w najgorszych warunkach: w stajni, w zimnie, w gnoju, w pajęczynach. Czy stało się coś dzieciątku? Bóg to wszystko zrobi. Bydlęta klękały i trzej królowie padli na twarz oddając mu pokłon. Jeśli ty coś Jerzy zmierzasz planować nie uwzględniając mnie to koniec. Jeszcze raz ci Jerzy powtarzam intronizacja jest dziełem Boga. Bądź spokojny. Ja jestem, Jam zwyciężył świat.

  Króluj nam Chryste!

  • roza pisze:

   A ja pragnę ofiarować za mądre wybory moich rodaków to, że z powodu przeziębienia nie mogę uczestniczyć kilka dni w Najświętszej Eucharystii. I ból gardła i co tylko Pan zechce przyjąć. Możemy tak wiele Panu ofiarować, tylko zapominamy o tym.

  • wobroniewiary pisze:

   A ja wybrałam inny relaks (szatan nienawidzi języka aramejskiego, i dlatego spotkał mnie niebywały atak diabelski z tego powodu)

   Wieczór z instrumentami biblijnymi – Modlitwa „Ojcze nasz” po aramejsku i Ania w stroju chrześcijanki z Bliskiego Wschodu (nie tylko Arabowie tak chodzą ubrani) czyli wieczór u OO. Franciszkanów w Chełmie

   Na zdjęciu tekst Ojcze Nasz po aramejsku w naszym kościółku tuż przy św. Antonim

  • wobroniewiary pisze:

   To ten pan – Michał Kaczor koncertował 😉

  • mariaP pisze:

   zyczenia na dobranoc / 20 maj 2015

   *****
   POETA
   Po całym świecie
   możesz szukać Polski, panno młoda,
   i nigdzie jej nie najdziecie.

   PANNA MŁODA
   To może i szukać szkoda

   POETA
   A jest jedna mała klatka –
   o, niech tak Jagusia przymknie
   rękę pod pierś.

   PANNA MŁODA
   To zakładka
   gorseta, zeszyta trochę przyciaśnie.

   POETA
   – A tam puka?

   PANNA MŁODA
   I cóz za tako nauka?
   Serce – !–?

   POETA
   – A to Polska właśnie. / Stanisław Wyspiański, Wesele

   ***
   “ Miej serce i patrzaj w serce “ / A.Mickiewicz
   – o, to Polska wlasnie…

   ***
   “ Przykazania Boże.
   Dekalog.
   Znamy je dobrze.
   Umiemy na pamięć — i często powtarzamy.
   Przemawiają one do każdego człowieka bezpośrednią oczywistością prawdy w nich zawartej. Przykazania te nadał Bóg ludowi Starego Przymierza za pośrednictwem Mojżesza,
   ale równocześnie nawet i bez tego nadania
   są one wypisane „w sercu” człowieka.
   Nadanie tych przykazań ze strony Boga jest poniekąd potwierdzeniem ich obecności w świadomości moralnej człowieka.
   Zarazem wzmocnieniem mocy ich zobowiązywania w sumieniu każdego.
   W ten sposób znajdujemy się w samym centrum sprawy, której na imię: człowiek.
   Człowiek:
   każdy i każda z was… “ / Jan Pawel II /1987
   – oby tak Polska , wlasnie!

   ***
   Jeden z nas …

   piekne , prawda?
   – to tez Polska … wlasnie!

   ***
   Wiemy, że tu, na tym miejscu, na Westerplatte, we wrześniu 1939 roku, grupa młodych Polaków, żołnierzy, pod dowództwem majora Henryka Sucharskiego, trwała ze szlachetnym uporem, podejmując nierówną walkę z najeźdźcą.
   Walkę bohaterską.
   Pozostali w pamięci narodu jako wymowny symbol.
   Trzeba, ażeby ten symbol wciąż przemawiał, ażeby stanowił wyzwanie dla coraz nowych ludzi i pokoleń Polaków.
   Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje „Westerplatte”.
   Jakiś wymiar zadań, które musi podjąć i wypełnić.
   Jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć.
   Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić.
   Nie można „zdezerterować”.
   Wreszcie — jakiś porządek prawd i wartości, które trzeba „utrzymać” i „obronić”, tak jak to Westerplatte, w sobie i wokół siebie.
   Tak, obronić — dla siebie i dla innych. / Jan Pawel II /1987
   – czy tak Polska , wlasnie ?!

   ***
   POETA /
   Po całym świecie
   możesz
   szukać
   Polski …

 39. wobroniewiary pisze:

  A tu mamy Zdrowaś Maryjo po aramejsku 🙂

 40. Sebro pisze:

  Ehhh, jak trudno zaufać, zwłaszcza w obliczu tak wielkiego zagrożenia. W czasie gdy po wrogu można spodziewać się wszystkiego, szczególnie fałszerstwa wyborów. I jeszcze Duda pchający się w paszczę demona – myślę, że nie przebarwiam – zgadzając się na „debatę” w TVN. Prowadzący to słynne szczujnie prorządowe, Duda lezie w pułapkę i oby był tego świadom, bo jeśli liczy na uczciwą dyskusję to jest naiwnym głupkiem.
  Opuszczają mnie resztki nadziei, gdy wkoło słyszę jak nie wolno dopuścić PiSu do władzy. Po cichu jeszcze liczę na to, że idiotów w Polsce jest mniej. Na fb sztab Kukiza dał wyraźnie do zrozumienia, że Komorowskiego należy pognać więc może tu należy widzieć światełko w tunelu.
  Jeszcze nigdy walka o fotel prezydenta RP nie wywoływał u mnie tylu emocji.
  Może dlatego, że czuję iż będzie to dla naszego narodu ostateczne rzucenie w błoto, ostatnie doświadczenie gorsze niż wojna, bo na wojnie wróg jest jawny, a tu będzie nas dławił „swój”.
  Wiem, wiem – nowenny, Zesłanie Ducha Świętego itd, ale nie każdy potrafi latać pod chmurkami.
  Widzę co się dzieje, jak ludzie reagują i to mnie przeraża. Po I turze po jednej nocy na samej warszafce zbili przewagę Dudy do 1%. Strach pomyśleć jak będą teraz liczyć.
  Nadziejo, gdzieś Ty?

  • Wojtek pisze:

   Jeśli wydarzenia opisane w IIITJF już się spełniają i pozostało kilka lat do najgorszego to ja końca wojen nie dożyję.
   Ja mam arytmię, zbyt się denerwuję, wczoraj z powodu tych wyborów chodziłem jak otumaniony bo serce biło mi tak ciężko i powoli że nie mogłem złapać oddechu.
   Jeśli to co się teraz dzieje tak na mnie działa, to tego co ma się wydarzyć zwyczajnie nie przeżyję, nawet nie wiem czy chcę.

   • Maggie pisze:

    @Wojtek: nie histeryzuj (nerwice serca, wykazywana przez EKG,mialam juz w wieku 8 lat) … dbaj o zdrowie nie tylko duszy,ale i ciala. Przezylismy najazd szwedzki, radziecki … przezyjemy i kupiecki. Pamietaj abys mial nadzieje – ktos tu niedawno powiedzial, ze jesli teraz nie wyjdzie, to bedzie oznaka, ze jeszcze nie doroslismy.. Bedziesz, w takim wypadku, moze na tajnych kompletach uczyc i ustawiac swoje dzieci, a moze i wnuki, bo historia lubi sie powtarzac.

    Dopoki Polska katolicka to mamy szanse przetrwania.

    Kiedy teraz wdajesz sie w rozmowe z oponentem, najlepiej z ironia mowic, pytac o projekty „wyborowego” przeciwnika. Pytania takie jak o mozliwosci wypracowania 40-letniego stazu pracy, albo „wyksztalceniu” jakie sie dzieciom oferuje, o lasach bez lasow, gornictwIe bez kopalni, emeryturze bez pracy, czy o nowej konstytucji likwidujacej Konstytucje RP. Kpina mozna wiecej zdzialac niz dysputa z tymi, ktorzy maja klapki na oczach. Osmieszanie jest straszliwym narzedziem – ALE osmieszac trzeba bezpiecznie! np mozna wiedze dostojnika o II wojnie etc A NIGDY osobe jako (!) osobe … czyn, slowa tak.

    Forma a wiec otwieranie komus oczu w postaci pytania rowniez oslania (!) … przed represjami, bo pytac mozna. Nie ma glupich pytan, sa tylko glupie/niecne czyny inspirujace takie pytania i glupie odpowiedzi. Za pytanie NIE wsadza sie za kratki(!), bo odpowiedz, jakiej oczekujemy… ma rozjasnic nasza „niewiedze”.

    Mozna odpowiadac tez pytaniem na pytanie – jesli sie jest na „pytki” wzietym. Prawo tak dziala, ze kiedy powiesz „per swinia/ciemniak” … to jest na to kara, ale nie ukarza, jesli powiesz tej samej osobie, ze cos zrobila jak swinia/ciemniak czy po swinsku, badz to swinstwo robic tak i siak. Mysle, ze pochwycisz w lot to o czym napisalam.
    Nie rozpaczaj … przyslowie mowi: co ma wisiec nie utonie. Przed nami pare dni wzmozonej modlitwy, ale potem rowniez, bo nie mozna spoczywac na laurach.

    Jezus jest Panem!

  • K pisze:

   podzielam opinię. w czwartek debata, w piątek media będą wciskały nowe kłamstwa, a w sobotę cisza wyborcza i nie będzie szansy na ew. obronę. podziwiam odwagę ale nie rozumiem tego ruchu. niech Bóg ma go w swojej opiece, tak jak Daniela w jaskini lwów.
   pozdrawiam.

 41. Wiesław pisze:

  Duchu Święty Boże prowadź Naród Polski do zwycięstwa nad złem. Amen.

 42. mc2 pisze:

  Chciałem przekazać o dziwnych rzeczach na pewnym znanym portalu informacyjnym ( chyba 4 ty w popularności ) otóż był artykuł o przeprosinach wobec córki Pana Dudy i co oczywiste komentarze i ich punktacje ( łapka w górę lub dół ). Otóż komentarzy było 2 tys. Najwyżej punktowane były te atakujące P. Dudę i jego córkę z liczbą łapek w górę kilka tyś i a łapek w dół zaledwie kilkadziesiąt . Otóż kliknąłem na łapkę w dół do takiego komentarza obrażającego P. Dudę było 119 łapek na minus , ja dołożyłem 120 -estą ( łapek popierających opryskliwy komentarz było ponad 5 tysięcy ) a ponieważ ta dysproporcja była dla mnie dziwna odświeżyłem po kilku sek. stronę i wtedy okazało się że łapek minusujących ten opryskliwy komentarz ubyło do liczby 83 . Dziwne … po czym zapisałem stronę i ponownie odświeżyłem i wtedy okazało się że łapek minusujących w dół ten komentarz miał ponad 4 tysiące … Jakby ktoś się zainteresował głębiej tą dziwną dysproporcją to winę zrzucą na wadliwie działający system komputerowy zliczający punktacje. Ogólnie wszystkie komentarze atakujące P. Dudę miały przewagę punktacji od kilkunastu razy do kilkuset razy ….i właśnie przed chwilą wszedłem poprzez google na ten artykuł i nie ma już tych komentarzy atakujących P .Dudę i Pis z tysiącami łapek w górę . Zagadkowa sprawa .

 43. Wiesław pisze:

  „Patrz!-ha! to dziecię uszło-rośnie to obrońca!
  Wskrzesiciel narodu
  Z matki obcej; krew jego dawne bohatery
  A imię jego będzie czterdzieści i cztery.”
  Czy Ten o którym mowa nie rozpoczął lat 44?
  Szczęść Mu Boże.

  • Wojtek pisze:

   Może i tak ale była mowa o iskrze z narodu która została zinterpretowana tu jako GRUPA OSÓB. A 40 i 4 to może liczba tych iskier np. 40 004. Może pan Duda jest jedną z nich, a może jest jedyną iskrą. Bez względu na to Bóg sam postanowi, ale ja ufam Andrzejowi Dudzie i to on może dla mnie być tą iskrą która zapali ogień w sercach Polaków.

   Życzę tego i jemu i całej Polsce naszej kochanej.

  • eska pisze:

   Niestety istnieje też inna interpretacja – kabalistyczna:
   http://archiwum.wiz.pl/2000/00122300.asp
   http://svetomir.blox.pl/2007/07/Mickiewicz-Towianski-kabala-cz-I.html
   Kiedyś znalazłam więcej i dokładniej, ale obecnie nie mam czasu przekopywać internetu, żeby znów tego szukać.

  • Wojtek pisze:

   Czyli w skrócie Mickiewicz napisał zwyczajnie jakieś totalne bzdury pod wpływem działania sekty. Prorok 🙂

   Tak to jest prorokować, zamiast wymyślać totalne bzdury można poobserwować co się w koło dzieje i zorientować że już siedzimy w głębokim dole. Prorokiem być wcale nie trzeba żeby to pojąć i stwierdzić, że lepiej się robiło nie będzie tylko coraz gorzej, bo nie ma podstaw by sądzić, że świat w ogóle chce z tego dołu wyjść.

   A to że jeszcze wszystko nie upadło, to dzieło Boga który daje nam jeszcze czas choć, to już może ,,ostatnia pożyczka” .

   Niech się dzieje wola Boża.

   • Maggie pisze:

    @Wojtek: W komunizmie starano sie wszystko nam obrzydzic, a interpretacje sa tylko impretacjami i moga byc rozne, a nawet manipulacja.

    Jesli chodzi o poezje to kazdy moze inaczej ja czuc. Mickiewicza, Slowackiego i Krasinskiego rugowalo sie ze szkol w podobny sposob jak religie. Musimy pamietac, ze zyli i tworzyli oni w czasach, kiedy Polski nie bylo na mapach swiata, tak ze slowo musialo byc wywazone, a (zwlaszcza patriotyczna) tresc niekiedy ukryta lepiej niz w bajkach Ezopa. Na ich tworczosci, w ktorej dominowaly wartosci katolickie i hasla Bog, Honor, Ojczyzna wyrastali patrioci i myslacy obywatele.

    Jesli przeanalizujemy ile razy ukazaly sie ich wszystkie (!) dziela i to bez cenzury, okazac sie moze, ze w czasie niewoli narodowej, dostep byl wiekszy do nich niz w ostatnich latach i ze Polacy „zapominaja” o swych Trzech Wieszczach, nawet w programach szkolnych.
    Kiedy bylam w szkole podstawowej doszly do mnie, tylko jako jakies echa z szeptaniny na ten temat inscenizacji Dziadow zdjetej z warszawskiej sceny przez komune , bo takie byly media i niebezpieczne czasy.

    Przyjrzymy sie teraz lekturom w szkolach i promowaniu roznych Harry Potterow przy lansowaniu literatury i kreowaniu, nowego pokolenia Polakow, a wnioski beda zaskakujace.
    Rodzaj okalecznia, analfabetyzmem osob wyksztalconych, (bo jak inaczej zaszeregowac nieznajomosc klasyki i wlasnej patriotycznej literatury?), prowadzi do takich sytuacji, ze ludzie stajac przed wyborami zyciowymi, sa co najmniej niedojrzali. Sztuka czytania liter to nie to samo co czytanie i odczytywanie, a wlasnie we wspolczesnym szkolnictwie, juz tym podstawowym, nowe programy czynia spustoszenie.

    Zacytowales bardzo trudny cytat, ktory jak zauwazyles przypomina nam zagadke Iskry. Cytat ten nadal jest zagadka – rozne osoby w historii laczono z tym #44, ot chocby i naszego JPII. Jedno jest tu znamienne, ze podtrzymywal on i podtrzymuje iskierke nadzieji.
    Mysle, ze nie masz co sie wycofywac, ze swego odkrycia, o 44 roku zycia, bo to dodaje otuchy i kto wie co kryje sie za takim zbiegiem okolicznosci.

    Jezus jest Panem!

   • Wojtek pisze:

    Tzn. to właściwie @Wiesław przytoczył cytat i to jego interpretacją było 44lata jako związek z panem Dudą.

    Ja wolę myśleć że iskra to duża grupa ludzi która wymodli Polsce miłosierdzie i nawrócenie. Ja z resztą sam chciałbym coś dla naszego narodu zrobić tak więc świadomość bycia częścią takiej iskierki jest dla mnie priorytetem i być może jedyną szansą zrobienia czegoś dla naszej Ukochanej Ojczyzny.
    Tak więc, ja jednak wolę uznawać iskrę za grupę ludzi, jakąś wspólnotę ale jeśli Andrzej Duda miał by być tą iskrą i on sam z Bożą pomocą odrodzić nasz Naród to niech tak będzie i będę się za to modlił.

 44. Zygmunt pisze:

  Sebro uwierz nie jest tak żle „Polacy się budzą” sam jestem mile zaskoczony na jednej Uczelni Medycznej na Śląsku grono nauczycieli akademickich w rozmowach między sobą idą głosować na Andrzeja Dudę,a jeszcze niedawno nie chcieli o nim słyszeć. Drugi przykład: duża Przychodnia Lekarska dawniej obsługiwała tylko kolejarzy – lekarze na stażach i w wieku średnim, pielęgniarki idą głosować na Andrzeja Dudę. W rozmowach przeważa pogląd ,że Komorowski sprzeda lasy państwowe, będziemy musieli płacić odszkodowania za holokaust, itd. Jeżeli nie sfałszują wyborów nie powinno być tak żle.

 45. Anka pisze:

  Homozwiązki w sejmie tuż po wyborach
  Na przyszłotygodniowym posiedzeniu Sejmu dojdzie do głosowania nad projektami SLD dotyczącymi związków jednopłciowych. Posłowie będą głosować, czy w ogóle mają się zajmować tą sprawą.

 46. Anka pisze:

  Komorowski u bioenergoterapeuty a Zamachowska w duchowym szpitalu voo doo
  Celebrytkę Zamachowską wyleczą z Voodoo w szpitalu duchowym!
  http://www.fronda.pl/a/celebrytke-zamachowska-wylecza-z-voodoo-w-szpitalu-duchowym,51668.html

  • wobroniewiary pisze:

   Chodzi o szpital duchowy w Pińczowie (o. Józef Witko, Teodor Knapczyk i Pacyfik Iwaszko)
   I jeśli tak, to chwała Panu, że tam się zwróci a nie do szamanów!

  • eska pisze:

   A oto jeden z komentarzy pod zalinkowanym artykułem – i mów tu człowieku z taką „świadomą” inteligencją… 😦

   tia Maj 20, 2015, 9:09 po południu
   „Portal fronda.p przestrzega, z Voodoo nie ma żartów!”
   Z całym szacunkiem, pani Mario, ale w te brednie to wierzą niewykształcone elity slumsów. Inteligencja katolicka w te zabobonne brednie w ogóle nie wierzy. Zabobony z natury są złe, bo człowieka uwsteczniają i taką wiedzę należy szerzyć, a nie sugerować już w pierwszym zdaniu działania sił wyższych od ludzkich. Voodoo to taka sama prawda jak istnienie człekokształtnych liliputów łuskoskrzydłych, no chyba że wyobraża sobie je pani jako maciupeńkich pomocników demonów.
   Przepraszam za sarkazm, ale tego traktować poważnie po prostu nie można.

   • Sylwia pisze:

    Esko też czytałam ten komentarz i wiesz szkoda że ta osoba nie wierzy w działanie Voodoo oj szkoda , niestety skutki są ciężkie .. Wiem jedno że to nie zabobony a dzieje się to naprawdę , zły kombinuje na wszystkie sposoby ..

 47. wobroniewiary pisze:

  Nie wybierajcie śmieci!!!

  • Wojtek pisze:

   W końcu to WOJciech, imię zobowiązuje, a Cejrowski lubi walkę, więc prawdziwy z niego Wojciech, ja też walkę mam we krwi tylko brak odwagi.

 48. Monika pisze:

  Ci, którzy się jeszcze wahają pomyślcie: czy nie warto byłoby mieć takiego prezydenta?

  • Monika pisze:

   Filmiki ze zdjęciami – warto obejrzeć:
   1. Kim byli przodkowie Andrzeja Dudy: https://www.youtube.com/watch?v=hj3GR4lmcpg
   2. Wywiad z Janiną Milewską-Duda i Janem Dudą: https://www.youtube.com/watch?v=odsJuWvXeSM
   Warto znać historię przyszłego prezydenta, bo wierzę, że Andrzej Duda nim zostanie.

  • Wojtek pisze:

   Ja w zeszłym roku w maju albo pod koniec kwietnia jechałem rowerem lasem i nie wiedziałem że do tego lasu została wypuszczona wataha wilków. Ogólnie jakoś dziwnie się bałem kiedy sobie tak ten las przemierzałem. Potem zakopałem się w piasku rowerem i musiałem prowadzić, z dwa kilometry i tak miałem wrażenie że mnie coś śledzi. Na koniec kiedy kiedy byłem już około 500m od wyjazdu z tego lasu duże szare ,,psisko” wylazło mi na drogę. Trochę się przestraszyłem bo było dość duże, ale zacząłem jechać w jego kierunku szybko tak żeby je przegonić to uciekło.
   Potem kiedy rozmawiałem z moją ciocią która nie daleko mieszkała to powiedziała że gdyby wiedziała że chciałem tamtędy jechać to by mi zabroniła bo tam są WILKI, które już za atakowały co najmniej dwie osoby.

   Adrenalina była.

 49. Anna pisze:

  Wszyscy moi znajomi i rodzina oraz znajomi rodziny idą głosować naA. DDUDĘ.Mamy dość afer, oszustw, nicnierobienia i wstydu za zachowanie a raczej brak dobrego wychowanie jaśnie nam panującego. Do tego takie obrzydliwe fałszowanie historii np. W sprawie Jedwabnego. Dziękuję za udostępnienie filmu z panią która była świadkiem tych wydarzeń. Ciekawe co by było gdyby fragment chociaż był przedstawiony w wiadomościach tv. Niestety nie można powiedzieć, że media są obiektywne o czym najdobitniej świadczy program Lisa i zawieszenie Pośpieszalskiego. PBK już sam nie wie co obiecać aby nie oderwać się od tronu. Glosujmy na A . DUDĘ dość oszustw i krętactw!!!

 50. Ewa pisze:

  Nie rozumiem jednego. Jak katolicy mogą być za karą śmierci i legalizacją ostrej broni? Takie postulaty głosił przecież Braun. To się wyklucza.

  • julia pisze:

   a ja nie rozumiem jak katolicy moga głosować na Komorowskiego. Zostawcie Brauna w spokoju, teraz jest jedność narodu najważniejsza.
   Apostołowie zjednoczyli się jednego dnia i wtedy Duch Św. na nich zstapił….
   róbmy to samo zamiast dzielić się jeszcze wokół siebie

  • Jerzy pisze:

   @Ewa Zadaniem Kościoła jest doprowadzić dusze do Nieba. Przez XX wieków do 1998 roku Kościół Rzymsko – Katolicki w Polsce jako jedną z dróg prowadzących do tego celu, tak dla zbrodniarza jak i jako przestrogę dla ludu Bożego stosowaną w super rzadkich przypadkach i obwarowaną wieloma zastrzeżeniami uznawał karę śmierci – nie mylić z eutanazją, aborcją, tabletkami wczesnoporonnymi i t p. Czy 17 lat nie obowiązywania tego przepisu w polskim Katechiźmie Kościoła Katolickiego można nazwać Tradycją? Ja mając trochę po 50 tce, posiadając w biblioteczce Katechizm Kościoła Katolickiego wyd Pallottinum 1994 z Konstytucją Apostolską Fidei Depositum ogłoszoną z okazji publikacji Katechizmu Kościoła Katolickiego opracowanego po Soborze Powszechnym Watykańskim II, a rozpoczynającą się słowami: ” Jan Paweł II biskup Sługa Sług Bożych na wieczną rzeczy pamiątkę …. podpisaną 11 października 1992 roku w trzydziestą rocznicę rozpoczęcia Soboru i w czternastym roku pontyfikatu , nie sądziłem, że po 4 latach od wydania polskiego z katechizmu zniknie kara śmierci. Nie potrafię powiedzieć czy wydano drukiem nowszą wersję katechizmu, jest natomiast w internecie. O tym że kara śmierci nawet w szczególnych przypadkach została skreślona dowiedziałem się przy okazji głosowania na pana Brauna w I turze. Zrozumiałe i do przyjęcia są dla mnie setki wyroków śmierci wydane przez legalne władze Polski Podziemnej i wykonane przez specjalne oddziały AK w czasie 2 wojny światowej na jawnych zdrajcach narodu Polskiego, a także na hitlerowskich zbrodniarzach. Dzisiaj obowiązuje prawo cywilne, hulaj dusza, piekła nie ma? Problem nie leży w karze śmierci, a w intronizacji. Naród który intronizuje Chrystusa na swego Króla nie będzie potrzebował korzystać z kary śmierci choćby ją miał zapisaną w swoim prawie. Sam Chrystus to sprawi, nie ludzie.

   • wobroniewiary pisze:

    W czasie pokoju kara śmierci jest tylko zemstą, tak naprawdę niczego nie naprawi a w szczególności nie przyczyni się do poprawy samego skazanego.
    Dziś wykonanie kary śmierci na kimś złapanym i trzymanym w więzieniu jest jedynie wyrazem bezsilności państwa i chęcią zemsty, niczym więcej. Nie porównuj wyroków AK na bandytach z tym co jest teraz, bo wtedy nie było innej możliwości a teraz jest możliwość skutecznej izolacji skazanych co też mówi dzięki Bogu poprawiony Katechizm Kościoła Katolickiego w punktach:

    2266 – Wysiłek państwa, aby nie dopuścić do rozprzestrzeniania się zachowań, które łamią prawa człowieka i podstawowe zasady obywatelskiego życia wspólnego, odpowiada wymaganiu ochrony dobra wspólnego. Prawowita władza publiczna ma prawo i obowiązek wymierzania kar proporcjonalnych do wagi przestępstwa.
    Pierwszym celem kary jest naprawienie nieporządku wywołanego przez wykroczenie. Gdy kara jest dobrowolnie przyjęta przez winowajcę, ma wartość zadośćuczynienia.
    Poza ochroną porządku publicznego i bezpieczeństwa osób. Wreszcie, kara ma wartość leczniczą; powinna w miarę możliwości – przyczynić się do poprawy winowajcy 38 .

    2267 – Kiedy tożsamość i odpowiedzialność winowajcy są w pełni udowodnione, tradycyjne nauczanie Kościoła nie wyklucza zastosowania kary śmierci, jeśli jest ona jedynym dostępnym sposobem skutecznej ochrony ludzkiego życia przed niesprawiedliwym napastnikiem.
    Jeżeli jednak środki bezkrwawe wystarczą do obrony i zachowania bezpieczeństwa osób przed napastnikiem władza powinna ograniczyć się do tych środków, ponieważ są bardziej zgodne z konkretnymi uwarunkowaniami dobra wspólnego i bardziej odpowiadają godności osoby ludzkiej.
    Istotnie dzisiaj, biorąc pod uwagę możliwości, jakimi dysponuje państwo, aby skutecznie ukarać zbrodnię i unieszkodliwić tego, kto ją popełnił, nie odbierając mu ostatecznie możliwości skruchy, przypadki absolutnej konieczności usunięcia winowajcy „są bardzo rzadkie, a być może już nie zdarzają się wcale”.
    Źródło: http://www.katechizm.opoka.org.pl/rkkkIII-2-2.htm (w linku na czerwono treść wykreślona)

 51. wobroniewiary pisze:

  List Andrzeja Dudy do rolników i mieszkańców Śląska

  Andrzej Duda wystosował listy do rolników oraz do mieszkańców Śląska. Chce w ten sposób odkłamać to, co zarzucał mu Bronisław Komorowski w sprawach ważnych dla obu grup społecznych.

  Poseł Beata Szydło, szefowa sztabu wyborczego Andrzeja Dudy, powiedziała, że te ataki – podłe oszczerstwa – pokazują, w jaki sposób sztab urzędującego prezydenta chce wygrać.

  – Stosują chwyty poniżej pasa, posuną się do wszystkiego, a przede wszystkim stosują metody, które nie licują z powagą i godnością tych wyborów, które odbędą się w niedzielę. Dzisiaj chcemy odkłamać oszczerstwa, które zostały rzucone na Andrzeja Dudę. Wczoraj wydałam oświadczenie dotyczące kwestii zatrudnienia Andrzeja Dudy, ale warto, żeby Polacy usłyszeli i dowiedzieli się, jaka jest prawda o tym, o czym mówił i mówi przez cały czas – jeszcze jako poseł, europoseł, w tej chwili kandydat na prezydenta Rzeczypospolitej – Andrzej Duda, a jakie kłamstwa na jego temat i jego poglądów rzuca sztab Bronisława Komorowskiego – powiedziała Beata Szydło.

  Podczas I debaty telewizyjnej przed II turą wyborów Bronisław Komorowski zarzucił Andrzejowi Dudzie, że rzekomo popiera stopniowe odchodzenie od wspólnej polityki rolnej. Oskarżał go także o to, że opowiada się za bardziej restrykcyjnymi limitami emisji gazów cieplarnianych i pyłów. Wszystkim tym tezom kandydat PiS-u na prezydenta zaprzeczył.

  Dziś, w liście do mieszkańców polskiej wsi, Andrzej Duda przedstawia swoje postulaty dotyczące rolnictwa. Napisał o potrzebie m.in. obrony polskiej ziemi i lasów oraz wyrównania dopłat unijnych – poinformował europoseł Janusz Wojciechowski.

  – Polska wieś potrzebuje prezydenta, który będzie jej obrońcą. Prezydenta, który będzie myślał o wsi nie tylko podczas odbywających się raz do roku dożynek prezydenckich w Spale, ale zawsze – szczególnie wtedy, kiedy toczą się decydujące batalie o przyszłości wsi, zarówno w UE, jak i w kraju. Zwłaszcza w tych sprawach europejskich pole aktywności prezydenta jest naprawdę „wielkie”. Bronisław Komorowski niczego na tym polu nie zasiał, nic nie zrobił przez 5 lat dla polskich rolników. Mówię to z pełną odpowiedzialnością – podkreślił Janusz Wojciechowski.

  Poseł ziemi śląskiej Grzegorz Tobiszowski powiedział, że Andrzej Duda w liście podtrzymał gotowość do aktywnej prezydentury na rzecz woj. śląskiego.

  – Z wielką satysfakcją przyjmuję obecność i rozmowy, które prowadził kandydat na prezydenta Andrzej Duda. Z wielkim wyczuciem przygotowywał z ekspertami program i określił się co do pakietu klimatycznego, reindustrializacji, odbudowania przemysłu w Polsce, woj. śląskim. Docenił nas, mieszkańców woj. śląskiego, swoją obecnością na licznych spotkaniach. Mieszkańcy Śląska rzeczywiście widzą w osobie kandydata Andrzeja Dudy przyszłość. Tym bardziej z wielką satysfakcją przyjmuję ten osobisty list kierowany do naszych mieszkańców, podtrzymujący tę aktywną prezydenturę na rzecz uprzemysłowienia, rozwoju gospodarki i woj. śląskiego – zaznaczył Grzegorz Tobiszowski.
  Za: Radio Maryja

  • Wojtek pisze:

   Ciekawe dlaczego szatan nie lubi tak bardzo aramejskiego przecież to ładny język?
   Co on ma jakieś ,,urazy z dzieciństwa” czy co do tego języka, czy po prostu anioły w niebie śpiewają po aramejsku 🙂

   • eska pisze:

    O ile wiem, szatan nie lubi daru języków (glosolalii), bo to właśnie jest mowa Aniołów. Źle znosi także łacinę, dlatego skoro szukasz modlitw wkurzających złego, to może zamiast aramejskiego poucz się podstawowych modlitw właśnie po łacinie – powinno być łatwiej. :). A poza tym, jak sam zauważyłeś, diabeł panikuje przed różańcem (także po polsku). Kiedyś Ci zalinkowałam Projekt Róża, a Ty obawiałeś się w to wejść, bo nie wiesz, czy sobie poradzisz z trwałym zobowiązaniem. Wiesz, od kogo tego obawy? Mówi się „won ty szujo” – jak to już cudnie ująłeś gdzie indziej. 😉 A najlepiej dorzuć też zobowiązanie na dziesiątkę w ramach Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę. Bo Ojczyzna Cię wzywa! 🙂

   • Wojtek pisze:

    Bardzo spodobała mi się nowenna do Św. Rity i do Ducha Świętego wraz z Litanią do Ducha Świętego no i posty bez mięsa. I będę chyba kontynuował po wyborach też.
    I dziesiątek też dorzucę, grosz do grosza i się nazbiera.

    Każdy ma swoją misję, mi misja modlitewna się bardzo podoba i chyba przy niej już pozostanę, chyba że Bóg zechce jeszcze czegoś więcej.

    A poza tym przeczytałem już to co pod linkiem przez ciebie podanym było napisane i przyznam że już się sam tak bawiłem że starałem sobie wyobrazić np. miłość i nazwać ja dźwiękami które najbardziej mi się z miłością skojarzą które wyrażą sedno samo uczucie.
    Przyznam że nie wiedziałem że to jest dobre, raczej bałem się że powiem coś co by Boga obraziło.

   • Wojtek pisze:

    A to nie link sam poszukałem.

 52. Wojtek pisze:

  Nie wymaga komentarza. Mam nadzieję że ta cała nagonka na Dudę skończy się jednym wielkim ośmieszeniem telewizji i PBK.

  • Wojtek pisze:

   To było do @Monika do linku z ,,Kulisy manipulacji rewelacja!”

   • Monika pisze:

    Niezwykle ciekawy filmik – nie miałam pojęcia o takich tajemnicach, jak ta pod tym linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=1f5kW5LH_UM

    Wszystko ukryte i tajne. W telewizji się nie dowiecie o wielu tajemnicach tego mrocznego rządu i całego aparatu władzy. Już gubią się w swoich kłamstwach i aferach. Pogrążyliby się, dlatego nikt tego nie wyjaśnia, tych wszystkich afer i żadna nie została wyjaśniona – przeciwnie – dochodzą nowe. Wszystko się ukrywa przed ludźmi i dlatego jeszcze tak wiele osób oddało głosy w pierwszej turze na Komorowskiego.
    Jakiegoś rąbka tajemnicy można odsłonić właśnie dzięki internetowi, jednak jak wiele jest osób, które nie mają dostępu do netu – niestety. Poza tym są miejscowości (nawet całe gminy) gdzie praktycznie nie ma zasięgu i nie można korzystać z internetu (sama doświadczyłam), nie mówiąc już o szybkim LTE.

    Warto wiedzieć co ukrywa Komorowski – niektórzy dziennikarze czegoś się doszperali ale o tym się milczy w mediach – ciekawe dlaczego?
    Tak samo ewidentnie pomijane są tematy niewygodne, choćby jak sprzedaż lasów państwowych. Andrzej Duda nie wykorzystuje brudów swego przeciwnika (o których przecież musi wiedzieć) do walki z nim w przeciwieństwie do brudnej i nieuczciwej walki Komora.

    Nie wiedziałam ale okazuje się, że kiedyś można było polować dopiero po podpisaniu lojalki. Więc ukrywana jest skrzętnie informacja od kiedy Komorowski poluje. Jak się okazuje to informacja nie do wydobycia, chociaż każdy myśliwy chwali się swoim dorobkiem, trofeami, latami działalności w tym zakresie itd. Dziennikarze mają problemy by dotrzeć do tak zwyczajnych z pozoru informacji. Czy naprawdę nie ma nic do ukrycia?

    To długi filmik, bo prawie 37 minut ale to co w nim mówią jest szokujące!

   • Wojtek pisze:

    Co za łajza z Bronka. On polował w Lasach Janowskich czyli tam gdzie ja rowerem jeździłem i spotkałem tego wilka.
    W moich kochanych lubelskich lasach polował?
    Jak bym wiedział to bym go rowerem przejechał, WON OD LUBELSZCZYZNY hieno!!!!!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s