Nowenna do św. Rity – dzień dziewiąty oraz siódmy dzień nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego

Dziewiąty dzień
Twoja głęboka pokora, o święta Rito, wyjednała ci wielka chwałę w niebie, jaką teraz posiadasz. Dla tej pokory chciał twój Boski Oblubieniec wsławić cię także na ziemi. Toteż zaraz po twej śmierci zdziałał za twym pośrednictwem wiele cudów. Ludzie z daleka i bliska tłumnie cisnęli się do twego grobu, ogłaszając cię świętą. To pobożne mniemanie potwierdził także wyrok namiestnika Chrystusowego, który cię również świętą ogłosił. Odtąd chwała twoja szerzy się wśród wiernych po całym świecie i masz przywilej być zwana „Orędowniczką w sytuacjach beznadziejnych” i „Świętą do spraw trudnych”.
O pełna chwały Rito, zlituj się nad nami! Wyjednaj nam łaskę poznania tej prawdy, że prochem jesteśmy i nic sami nie możemy. Broń nas od wiecznego potępienia, które jest udziałem pysznych i zbuntowanych aniołów, i pomóż nam, abyśmy wraz z tobą w niebie cieszyli się chwała przyobiecana pokornym.
Uproś nam również łaskę… (wymieniamy ją).
Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu…
Antyfona: Obdarzyłeś, Panie, służebnicę Twoją Ritę znakiem miłości i męki Twojej. 
Módlmy się: Ojcze niebieski, Ty dałeś świętej Ricie udział w męce Chrystusa, udziel nam łaski i siły do znoszenia naszych cierpień, abyśmy mogli głębiej uczestniczyć w misterium paschalnym Twojego Syna. Który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.
Za: kliknij

*****
Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego – dzień siódmy

Duchu Święty, Boże, który w dniu narodzin Kościoła raczyłeś zstąpić widomie na apostołów, aby oświecić ich rozum, zapalić serca, utwierdzić w wierze i życie ich uświęcić, błagamy Cię najgoręcej w czasie tej nowenny, abyś również nam raczył udzielić tych samych darów dla naszego uświęcenia i wzrostu chwały Bożej. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Pismo święte poucza: „Postępujcie według ducha, a nie spełnicie pożądania ciała. Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie. Mając życie od Ducha, do Ducha się też stosujmy” (Gal 5,16.22.25).

Módlmy się: Panie, pomnóż w nas wiarę w Ciebie i zawsze nas oświecaj światłem Ducha Świętego, abyśmy postępowali według ducha i cieszyli się jego owocami. Amen.

Ojcze nasz…

Módlmy się: Boże, Ty otworzyłeś nam bramy życia wiecznego wywyższając Chrystusa i zsyłając nam Ducha Świętego, spraw, aby tak wielkie dary umocniły nasze oddanie się Tobie i pomnożyły naszą wiarę. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Litania do Ducha Świętego (kliknij) (do prywatnego odmawiania)
Źródło: Kliknij

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Modlitwa, Nowenna i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

8 odpowiedzi na „Nowenna do św. Rity – dzień dziewiąty oraz siódmy dzień nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego

 1. Paweł pisze:

  Dzisiaj jest czwartek, dzień eucharystyczny, więc oto kilka aktów strzelistych wziętych z dostępnych mi ksiązeczek:
  1.”Jezu w Najświętszym Sakramencie, zmiłuj się nad nami.” (300 dni odpustu). 2.”Niechaj będzie pochwalony i na wieki uwielbiony Przenajświętszy Sakrament.” (300 dni odpustu). 3.”Ty jesteś Chrystus, Syn Boga żywego.” – wobec Najświętszego Sakramentu, nawet w tabernaculum ukrytego (500 dni odpustu). 4.”O święta Uczto, na której spożywamy Chrystusa, odnawiamy pamięc Jego Męki, duszę napełniamy łaską i otrzymujemy zadatek przyszłej chwały.” – z Brewiarza rzymskiego (Odpust cząstkowy wg posoborowego Wykazu Odpustów – pozycja 40 w tym Wykazie). 5.”Przedwieczny Ojcze, ofiaruję Ci Krew Przenajświętszą Jezusa Chrystusa na spłacenie grzechów moich i za potrzeby Kościoła świętego.” (100 dni odpustu za każdy raz – Pius VII, 1817 r.).

  Przedwczoraj zacytowałem orzeczenia o odpustach wzięte z łacińskiego Brewiarza Rzymskiego wydanego w 1961 roku, dotyczące Litanii zatwierdzonych do odmawiania publicznego (po łacinie nazywają się one „Litaniae approbatae”) oraz Hymnu eucharystycznego „Przed tak wielkim Sakramentem” („Tantum ergo Sacramentum”), teraz zaś cytuję orzeczenie o odpuście dotyczące Hymnu eucharystycznego „Adoro Te devote” (po polsku tłumaczonego np. jako pieśń „Zbliżam się w pokorze i niskości swej…” albo tekstem zaczynającym się od słów „Uwielbiam Cię nabożnie, Bóstwo utajone…”):

  „RHYTHMUS S. THOMAE AQUINATIS – Indulgentia quinque annorum toties quoties; septem annorum, si rhythmus vei eiusdem postrema tantum stropha coram Ssmo Eucharistiae Sacramento recitatus fuerit; plenaria suetis condicionibus, cotidiana rhythmi recitatione in integrum mensem producta. – Pius Pp. XI, 12 martii 1936 et Pius Pp. XII, 12 iulii 1941”

  Oznacza to, że za każdorazowe odmówienie tego hymnu jest odpust 5 lat, a za odmówienie go (lub samej tylko ostatniej strofy) przed Najświętszym Sakramentem – odpust 7 lat; natomiast odpust zupełny pod zwykłymi warunkami jest za codzienne odmawianie tego hymnu przez cały miesiąc. Odpusty te nadali papieże: Pius XI, 12 marca 1936, oraz Pius XII, 12 lipca 1941.

 2. Jerzy pisze:

  O szczęściu ubogiego Prezydenta Komorowskiego

  Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.(Mt 5, 3)

  „Cudem naprawdę byłoby największym, jeśliby Bóg odmówił swej pomocy tym, którzy z miłości dla Niego opuścili wszystko co mieli.”
  Te słowa kieruje dzisiaj z rana św. Ignacy wprost do Pana Prezydenta Bronisława Komorowskiego. Stoi Pan, Panie Prezydencie przed życiową szansą: wystarczy zawierzyć Bogu i w czasie wieczornej debaty na TVN poprosić swoich wyborców, by oddali głos na pana Andrzeja Dudę. Było by to dla Polski najlepsze, co by Pan mógł zrobić, a miały Pan Boga z Jego pomocą po swojej stronie. Już raz na początku kadencji mógł Pan mieć Boga po swojej stronie, gdy zaproponowałem Panu ustawienie Świetlistego Krzyża Pojednań na pałacowym dziedzińcu. Wybrał Pan wtedy walkę z Krzyżem wstawiając w Obrońców Krzyża swojego człowieka i montując oprócz skromnej tablicy pamiątkowej na otarcie łez, stosowne kamery. Bowiem jak dalej pisze św. Ignacy:

  „Kto z wyboru, nie z konieczności jest ubogim, temu na koniecznych potrzebach nie zabraknie. Żyzną rolą jest Boża ręka, cokolwiek w nią złożysz, owoc wyda setny.”
  Boża oferta jest nieomal nie do odrzucenia. Wybór należy do Pana, Panie Bronisławie. Za trzy dni stanie się Pan ubogim z konieczności, a to będzie bardzo przykre dla Pana. Dzisiaj może zostać Pan ubogim z wyboru, zapewniając sobie i rodzinie, że nie zabraknie Panu środków na konieczne potrzeby. Wystarczy zaufać Bogu, a ręka Miłosiernego spocznie na Panu, dając obfite stokrotne błogosławieństwo. Bowiem jak wprost do Pana pisze św. Ignacy:

  „Więcej daje dobrowolne ubóstwo, niż los szczęśliwy dać może, a także niż chciwość nasza zapragnąć może. Daje bowiem NIEPOŻĄDANIE NICZEGO, to jest, daje rzecz największą, jaką mieć można.”
  Nie da się ukryć, że szczęśliwym losem objął Pan fotel prezydencki, dzisiaj trudno Pana o chciwość posądzać, ale niech mi Pan wierzy, no nie mnie, a św. Ignacemu, który napisał te słowa 500 lat temu, że NIEPORZĄDANIE NICZEGO to jest niesamowita rzecz, którą warto przeżyć jeszcze na tym świecie. To takie NIEBO na ziemi. Bóg sam wystarcza. Św. Ignacy ujął to tak:
  „Co innego jest być szczęśliwym, a co innego bogatym: szczęśliwym jest, kto nic nie pożąda, bogatym jest i majętnym, kto wiele ma. Czymś większym jest szczęście niż bogactwo. Bóg jest szczęśliwym, ale szczęśliwym nie dla tego, że ma wszystko, jak raczej dla tego, że nic nie pożąda. PATRZ JAK JEST BOSKĄ RZECZĄ UBÓSTWO.”
  Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie (Mt 5,3)

  Króluj nam Chryste!

 3. Klara pisze:

  Panie Jerzy ten pana wpis jest bardzo inspirujący, zresztą jak zwykle!
  Ale obawiam się, że osoba która się ekskomunikowała z KK i jest raczej na podwórku sił ciemnosci niż Boga !
  A te siły są „piekielnie niebezpieczne” oraz nigdy nie dają za wygraną tak jak i ich ziemscy agenci!
  Będąc realistką nie oczekuje raczej szybkiego cudu nawrócenia tej osoby ani tych strasznych jego mocodawców!
  Tylko modlitwą możemy osłabić ich „siłe rażenia” !

  • Wojtek pisze:

   Ja się boję bardziej co będzie gdy wygra Duda. Oni mu przecież spokoju nie dadzą, będą go gnębić, zastraszać, poniżać, oczerniać i pluć w całej prasie robiąc wszystko żeby mu zaszkodzić. Nasza modlitwa bardzo się panu Andrzejowi przyda.

  • Jerzy pisze:

   Pewno tak, po ludzku biorąc, ale zdarzają się cuda. Jedyne co mogłem zrobić to zamówiłem w mojej parafii, dzisiaj o 18:30 Mszę św. „O łaskę otwarcia się na Eucharystycznego Jezusa Chrystusa w naszej parafii.” Nic bardziej politycznego było nie do przeskoczenia, ale to nie wyklucza, że Bóg odczyta intencje, a Duch Święty na tyle natchnie parafian że proporcja z 1:3 na korzyść pana Bronisława, zmieni się choć na 1:2 na jego korzyść. Wystarczyło by, by wszyscy uczęszczający na niedzielne Msze św zagłosowali na p. Dudę, i gdyby tak się zdarzyło w całej Polsce to 2 turę wygrałby pan Andrzej. Tyle matematyka. Proszę zatem o wsparcie modlitewne!

  • eska pisze:

   A zatem pora przypomnieć silną modlitwę za naszych wrogów:
   https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2014/08/27/modlitwa-za-naszych-wrogow-kto-modli-sie-za-swoich-wrogow-odbiera-im-mozliwosc-wyrzadzania-szkody/

   Modlitwa za naszych wrogów
   odmawiana i polecana przez charyzmatycznego kapłana śp. ks. Jana Steckiewicza

   … kto modli się za swoich wrogów odbiera im możliwość wyrządzania szkody. (…) módlcie się w taki sposób:

   Ojcze niebieski, ześlij przez Twojego Syna Jezusa Chrystusa naszego Zbawiciela i Uświęciciela, swoją miłość ojcowską na wszelką ciemność, aby się w ten sposób nawróciła lub pozostała w obrębie swego królestwa.

   Ojcze, ześlij Twoją miłość Ojcowską, aby wszyscy, którzy nas prześladują, zdradzają, chcą wyrządzić zło, zostali przed tym powstrzymani przez Twoją święta obecność!

   Ojcze ześlij swój ogień miłości na wszystkich kłamców, oszczerców, szyderców, abyśmy w porę ich poznali i mogli się przed nimi ustrzec.

   Ojcze wylej swoją miłość na wszystkich przestępców, na wszystkie narzędzia przemocy, morderstwa ślepej żądzy, władzy, aby nie szkodzili nam i całej ludzkości.

   Ojcze pozwól, aby święta siła Twojej miłości, niby piorun, spadła na ziemię, kiedy mordercy będą szli przez ziemię przynosząc zgubę wszystkim narodom.

   Ojcze, bądź wtedy z nami, bądź naszym wybawcą, naszym Panem i naszym przywódcą. Bądź naszą osłoną, naszą siłą i mocą.

   Ojcze, daj, aby poznali niebezpieczeństwo czasu, spowodowane podstępem węża starodawnego.

   Ojcze, bądź władcą we wszystkich miejscach! Rozkaż ciemności, aby odeszła precz na miejsce swojej złośliwości i oszczędziła ludzi.

   Ojcze, najlepszy Ojcze, uczyń co Twoja miłość ojcowska uznaje we wszystkim za dobre, prawdziwe i święte! W to wierzymy i tego jesteśmy pewni. Amen.

   …To jest dla was kolejna kotwica na nadchodzące nieszczęścia.

 4. Paweł pisze:

  „SPOSÓB ODPRAWIANIA Nowenny do Ducha Świętego przed Zielonymi Świątkami
  stosownie do zalecenia Ojca Św. Leona XIII 1897 r. 9 Maja podany.

  Hymn do Ducha Świętego.

  Przyjdź Najświętszy Duchu Chwały.
  I spuśc z nieba na świat cały
  Promień światła Twego.
  Przyjdź ubogich Ojcze miły,
  Przyjdź rozdawco darów, siły,
  Przyjdź serca światłości.
  O pociecho zasmuconych,
  Słodki gościu dusz strapionych
  I błoga ochłodo.
  W pracy miłe wypocznienie,
  W skwarach lube ochłodzenie
  I w płaczu osłodo.
  O niebieska Ty słodkości,
  Racz napełnic serc wnętrzności
  Wiernych Twoich dzieci.
  Bez pomocy Twej, o Boże,
  Nic w człowieku byc nie może
  Jedno grzech i nędza.
  Obmyj wszystko co zbrudzone,
  Zroś i odwilż co spalone,
  Ulecz serca rany.
  To co twarde zmiękcz w łagodne,
  Ogrzej wszystko co jest chłodne,
  Sprostuj to co krzywe.
  Daj wierzącym co Cię znają
  W Tobie ufnośc pokładają
  Siedmiorakie dary.
  Daj obfitośc z zasług plonu,
  Daj szczęśliwą chwilę zgonu,
  Daj wieczne wesele. Amen.

  V. Wyślij Ducha Twego, a będą stworzone,
  R. I odnowisz oblicze ziemi.

  Módlmy się.
  Boże, który serca wiernych jasnością Ducha Świętego oświeciłeś, daj nam w tymże Duchu to co jest dobre zrozumiec i z Jego pocieszenia zawsze się weselic.
  Modły Kościoła Twojego racz przyjąc łaskawie, prosimy Cię, Panie, aby pokonawszy wszelkie przeciwności i błędy, w bezpiecznej służył Tobie wolności.
  Boże, wszystkich wiernych pasterzu i rządco, wejrzyj łaskawie na sługę Twego N., którego pasterzem Kościoła Twego postanowic raczyłeś, aby tym, którymi rządzi słowem i przykładem przyświecał i razem z trzodą sobie powierzoną przyszedł do żywota wiecznego.
  Wszechmogący wieczny Boże, który wszystkich zbawiasz i niczyjej zguby nie pragniesz, wejrzyj na dusze kłamstwem djabelskim omamione, aby serca błądzących upamiętały się i, porzuciwszy przewrotnośc kacerską, do jedności Twojej wiary wróciły.
  Boże, który błędne prostujesz i rozpuszczone zgromadzasz i zgromadzone zachowujesz, wylej łaskawie, prosimy Ciebie, na lud chrześcijański łaskę Twojej jedności, aby zaniechawszy rozdwojenia, zjednoczony z prawdziwym pasterzem Kościoła Twojego, godnie mógł służyc Tobie.
  Boże, ucieczko nasza i mocy, przybądź na pobożne modły Kościoła Twojego, któryś sam jest sprawcą pobożności, i daj, abyśmy to, co z wiarą prosimy, w skutku otrzymac mogli. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.
  7 razy OJCZE NASZ… ZDROWAŚ MARYA… CHWAŁA OJCU… ”

  [Zacytowane ze str. 167-169 książeczki do nabożeństwa „Zdrowaś Marya” wydanej w Wilnie w roku 1927 „nakładem i drukiem Józefa Zawadzkiego”, zaopatrzonej w kościelne pozwolenie druku:
  „Nihil obstat
  Wilno, 13. V. 1927 a.
  Dr. Albinus Jaroszewicz.
  Censor libr.

  IMPRIMATUR
  + Casimirus Michalkiewicz
  Episcopus Auxiliaris Vilnensis
  vic. gen.
  A. Mościcki
  pro Cancellario Curiae
  Vilnae, 13. V 1927 an.” ]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s