24 maja – Zesłanie Ducha Świętego oraz NMP Wspomożycielki Wiernych. „Zwycięstwo, gdy przyjdzie – przyjdzie przez Maryję”

Dzień wyborów to nie tylko Święto Zesłania Ducha Świętego ale też Święto NMP Wspomożycielki Wiernych.

A kto ma nam pomóc zwyciężyć jak nie NMP???
Przez kogo ma przyjść zwycięstwo?
Jaki łańcuch ma związać demona jak nie Różaniec Święty???
Odmawiajmy Różaniec do Oblubienicy Ducha Świętego!

Kard. August Hlond: „Zwycięstwo,  gdy przyjdzie – przyjdzie przez Maryję”

Ruszamy do boju!

7 października 1571 r. oręż chrześcijański odniósł decydujące zwycięstwo nad flotą turecką, która zagrażała bezpośrednio desantem Italii. Na pamiątkę tego zwycięstwa papież św. Pius V włączył do Litanii Loretańskiej nowe wezwanie „Wspomożenie wiernych, módl się za nami”.

12 września 1683 r. król Jan III Sobieski rozgromił pod Wiedniem Turków. Jako podziękowanie Matce Bożej za to zwycięstwo papież bł. Innocenty XI w roku 1684 zatwierdził w Monachium, przy kościele św. Piotra, bractwo Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, rychło podniesione do rangi arcybractwa.

W roku 1816 tytuł Matki Bożej Wspomożenia Wiernych wszedł do liturgii Kościoła, gdy papież Pius VII ustanowił święto Matki Bożej pod tym wezwaniem na dzień 24 maja jako podziękowanie Matce Bożej za to, że właśnie tego dnia, uwolniony z niewoli Napoleona, mógł szczęśliwie powrócić na osieroconą przez szereg lat stolicę rzymską.

Wielu świętych miało szczególne nabożeństwo do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Jej słynny wizerunek w Turynie został namalowany na zamówienie św. Jana Bosko, który oprócz salezjanów założył także zgromadzenie sióstr Córek Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.

Wielkim czcicielem Matki Bożej Wspomożycielki był salezjanin, prymas Polski, kardynał August Hlond.

Nie mniej żarliwym apostołem Maryi Wspomożycielki był jego następca, kardynał Stefan Wyszyński. 5 września 1958 roku dzięki jego staraniom Episkopat Polski wniósł do Stolicy Apostolskiej prośbę o wprowadzenie święta Maryi Wspomożycielki Wiernych w liturgicznym kalendarzu polskim.
Episkopat Polski chciał w ten sposób podkreślić, że naród polski nie tylko wyróżniał się wśród innych narodów wielkim nabożeństwem do Najświętszej Maryi Panny, ale że może wymienić wiele dat, kiedy doznał Jej szczególniejszej opieki
.
Polskie sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych zostało ustanowione w 2013 r. w salezjańskiej parafii w Rumii na Kaszubach.

„Zwycięstwo – gdy przyjdzie – przyjdzie przez Maryję”
Święta Maryjo Matko Boża – Oblubienico Ducha Św. módl się za nami!

19 VI 1983 r., podczas Apelu Jasnogórskiego papież Jana Paweł II odnowił akt zawierzenia się Maryi słowami:
„Przybyłem tutaj, aby Ci jeszcze raz powiedzieć »Totus Tuus: Jestem, o Matko, cały Twój i wszystko moje jest Twoim! Wszystko moje: a więc także – moja Ojczyzna, mój naród. (…) W dniu 13 maja minęło dwa lata od tego popołudnia, kiedy ocaliłaś mi życie. (…) Dziś pragnę tu, na Jasnej Górze, pozostawić jako wotum widomy znak tego wydarzenia, przestrzelony pas sutanny. Wielki Twój czciciel, kardynał August Hlond, prymas Polski, na łożu śmierci wypowiedział te słowa: Zwycięstwo – gdy przyjdzie – przyjdzie przez Maryję. Totus Tuus. I więcej już nic nie dodam«”…
Zwycięstwem Maryi był także późniejszy upadek komunizmu bez rozlewu krwi i wyzwolenie wielu narodów, w których ustały prześladowania na tle religijnym.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

67 odpowiedzi na „24 maja – Zesłanie Ducha Świętego oraz NMP Wspomożycielki Wiernych. „Zwycięstwo, gdy przyjdzie – przyjdzie przez Maryję”

 1. wobroniewiary pisze:

  Miałam nie robić żadnego nowego wpisu, wyłączyć komputer i iść spać. Na odchodne zajrzałam do …spamu…
  A tam taki wysyp bluźnierstw na naszą Mamusię. Ileż filmików, gdzie na obrazach z Jezusem Maryja…ma twarz…demona, jakie teksty zwolenników Marysi Irlandki. To mi kazało się zastanowić dlaczego taki atak, o co tu chodzi.. Po krótkiej modlitwie olśnienie i zaglądam na strony brewiarza. Mam 🙂
  Dzień wyborów to nie tylko Święto Zesłania Ducha Świętego ale też Święto NMP Wspomożycielki Wiernych
  A kto ma nam pomóc zwyciężyć jak nie NMP???
  Przez kogo ma przyjść zwycięstwo? Jaki łańcuch ma związać demona jak nie Różaniec Święty???
  Odmawiajmy Różaniec do Oblubienicy Ducha Świętego!

 2. kasiaJa pisze:

  Czy zwróciliście uwagę na słowa o. Bashobory z wczoraj w Pile o kościele w Skrzatuszu i przepowiedni dla Polski ? Powtórzył. że to miejsce jest bardzo ważne dla Polski a oto sama przepowiednia.
  “19 września 2013 Bóg dał mi widzenie: niech stąd popłynie źródło wody żywej dla całej Polski – powiedział o. Antonello Cadeddu do tysięcy wiernych zgromadzonych przed sanktuarium.
  https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2014/02/27/ojcowie-enrique-i-antonello-bog-objawia-przez-nich-swa-moc-slowa-przepowiedni-o-skrzatuszu-potwierdza-w-pile-o-john-boshabora/

 3. wobroniewiary pisze:

  Jan Hruszowiec
  Dziś ruszamy do boju!

 4. Anka pisze:

  Warto wiedzieć!!!
  Polska straci 55 mln euro, rząd nie reagował na nadużycia

  Komisja Europejska zdecydowała o nałożeniu na Polskę kolejnej kary, co będzie oznaczać utratę 55 mln euro. To efekt wyłudzania pieniędzy przez grupy producenckie, na co rząd słabo reagował.

  Polska straci ponad 55 milionów euro z Unii Europejskiej – podaje portal „Radio Maryja”. Przyczyną jest decyzja Komisji Europejskiej, która nałożyła na Warszawę karę za nieprawidłowości przy wypłacaniu środków rolniczym grupom producenckim. UE uważa, że wiele z tych grup za jedyny cel swojego powstania miało wyłudzenie pieniędzy. Rząd, choć był przez Brukselę upominany, nie zastosował się do uwag i teraz UE przygotowuje kolejne kary.

 5. Paweł pisze:

  AKT UCZCZENIA MATKI BOŻEJ WSPOMOŻENIA WIERNYCH:

  „Cześć Ci oddaję z całego serca, o Najświętsza Panno, Wspomożenie Wiernych, jako Córce Ojca Przedwiecznego i duszę moją ze wszystkimi jej władzami Tobie oddaję i poświęcam.
  Zdrowaś Maryjo…

  Cześć Ci oddaję z całego serca, o Najświętsza Panno, Wspomożenie Wiernych, jako Matce Jednorodzonego Syna Bożego i ciało swoje ze wszystkimi jego zmysłami Tobie oddaję i poświęcam.
  Zdrowaś Maryjo…

  Cześć Ci oddaję z całego serca, o Najświętsza Panno, Wspomożenie Wiernych, jako ukochanej Oblubienicy Ducha Świętego i serce swoje ze wszystkimi jego uczuciami Tobie oddaję i poświęcam.
  Zdrowaś Maryjo…

  Błagam Cię, o Najświętsza Panno, Wspomożenie Wiernych, byś raczyła mi wyjednać u Trójcy Przenajświętszej wszystkie środki do zbawienia, jako dziecku swemu, Tobie oddanemu i poświęconemu całą duszą i ciałem.
  Zdrowaś Maryjo…”

  [Zacytowane ze str. 471-472 „Modlitewnika Jasnogórskiego” wydanego w roku 1990 „za pozwoleniem Kurii Diecezjalnej w Częstochowie, L.864, dnia 17 kwietnia 1985 – Ks. Bp Tadeusz Szwagrzyk, Wikariusz Generalny, O. Paweł Kosiak ZP, cenzor”.]

 6. Paweł pisze:

  Każda niedziela jest dniem poświęconym Trójcy Przenajświętszej, a w przyszłą niedzielę jest ponadto uroczystość Trójcy Przenajświętszej: 1.”Trójco Święta, jedyny Boże, zmiłuj się nad nami.” (500 dni odpustu). 2.”W Ciebie wierzę, Tobie ufam, Ciebie uwielbiam, błogosławiona Trójco, jedyny Boże; zmiłuj się nade mną teraz i w godzinę śmierci mojej i zbaw mię.” (300 dni odpustu – Św. Penitencjaria Apostolska, 1921 r.). 3.”O Wszechmocności Boga Ojca, wesprzyj ułomność moją i wyrwij mnie z przepaści nędzy! O Mądrości Boga Syna, kieruj wszystkimi mymi myślami, słowami i uczynkami! O Miłości Ducha Świętego, bądź początkiem wszystkich czynności mej duszy, aby ciągle odpowiadały Twemu Boskiemu upodobaniu.” (200 dni odpustu raz na dzień za odmówienie sercem skruszonym. Odpust ten można ofiarować za dusze w czyśćcu cierpiące. – Leon XIII, 15 III 1890). 4.”Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu. Jak było na początku, teraz i zawsze i na
  wieki wieków. Amen.” (100 dni odpustu za odmówienie trzykrotnie – Pius VII, 1815 r.).

  5. NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OD TRZECH ZDROWAŚ MARYJO, zwana „NOWENNĄ SKUTECZNĄ”:

  Modlitwa pierwsza [o Potędze Matki Bożej pochodzącej od Ojca Przedwiecznego] : „O Maryjo, Panno można, dla której nie ma nic niepodobnego, przez ową władzę, jaką Cię obdarzył Ojciec Wszechmocny, błagam Cię, przybądź mi na pomoc w potrzebie, w jakiej się znajduję, a że możesz mi dopomóc, nie opuszczaj mnie i posłuchaj. Jeżeli więc to, o co błagam, zgodne jest z najmilszą i najświętszą wolą Bożą, proszę Cię, o Wszechmocy błagająca, wstaw się za mną do Twojego Syna, który Ci niczego odmówić nie może. Błagam Cię o tę łaskę w imię tej Potęgi bez granic, jakiej Ci Ojciec Niebieski udzielił, i dla której uczczenia wraz ze święt Mechtyldą, której objawiłaś tę zbawienną praktykę Trzech Zdrowaś Maryjo, wołam do Ciebie: Zdrowaś Maryjo i t. d.”

  Modlitwa druga [o Mądrości Matki Bożej pochodzącej od Syna Bożego]: „Dziewico Maryjo, któraś jest nazwana Stolicą Mądrości, gdyż Mądrość niestworzona, Słowo Boże mieszkało w Tobie… Ty, której Syn Twój czcigodny udzielił tyle ze swej wiedzy Boskiej, ile tylko stworzenie najdoskonalsze otrzymać może – Ty znasz mą wielką nędzę i wiesz, jak bardzo potrzebuję Twej pomocy… Ufny w Twą Mądrość, od Boga Ci daną, powierzam Ci się zupełnie prosząc, byś wszystko urządziła z mocą i słodyczą ku jak największej chwale Bożej i jak największemu dobru mej duszy. Racz mi dopomóc w sposób, jaki uważasz za najlepszy do osiągnięcia tego celu. O Maryjo, Matko Mądrości Bożej, racz proszę uzyskać dla mnie tę cenną łaskę, której się dopraszam; błagam Cię o nią w imię owej niezrównanej Mądrości, jaką Cię Słowo Przedwieczne, Syn Twój oświecił, a ku której uczczeniu wraz ze św. Antonim Padewskim i ze św. Leonardem de Portomaurizio, którzy tak gorliwie Trzy Zdrowaś Maryjo rozpowszechniali, wołam do Ciebie: Zdrowaś Maryjo i t. d.”

  Modlitwa trzecia [o Miłosierdziu Matki Bożej pochodzącym od Ducha Świętego]: „O dobra i litościwa Matko Miłosierdzia, któraś sama nazwała się ‚Matką Najmiłosierniejszą’ [objawiając się Esteli Faguette w Pellevoisin] – błagam Cię, byś mi okazała Twą dobroć pełną współczucia. Im większa jest moja nędza, tym bardziej pobudzi Cię do litości. Wiem, że bynajmniej nie zasługuję na tę łaskę, którą otrzymać pragnę, gdyż tak często Cię zasmucałem, obrażając Twego Boskiego Syna. Ale choć ciężko zawiniłem, żałuję szczerze, żem obraził Serce Jezusa i Twoje. Przeto przebacz mi moją dotychczasową niewdzięczność, a bacząc jedynie na Twoją dobroć, pełną miłosierdzia, i na chwałę, jaka stąd wyniknie dla Boga i dla Ciebie, uproś mi u Miłosierdzia Bożego łaskę, o którą błagam przez Twoje wstawiennictwo. O Ty, której nikt nigdy nie wzywał na próżno, ‚o łaskawa, o litościwa, o słodka Panno Maryjo’, racz mi dopomóc! Proszę Cię przez ową miłosierną dobroć, jaką Cię Duch Święty dla nas napełnił i ku której uczczeniu wraz ze św. Alfonsem Liguorim, Apostołem Twego Miłosierdzia i Nauczycielem Trzech Zdrowaś Maryjo, wołam do Ciebie: Zdrowaś Maryjo i t. d.”

  [Nowenna ta pochodzi z książeczki: Siostry Wizytki „Nabożeństwo Trzech Zdrowaś Maryja”, Kraków 1939 r. Książeczka ta została wznowiona w roku 2006 przez Wydawnictwo „Maria Vincit” z Wrocławia i posiada IMPRIMATUR +Adama Stefana Sapiehy, Księcia-Metropolity Krakowskiego, z dnia 7 listopada 1927 r. Istnieje też inna książeczka o tej tematyce: „Nabożeństwo Trzech Pozdrowień Anielskich” Alfonsa Alojzego Kaczyńskiego, wydana w roku 1993 przez Michalineum „za zgodą Kurii Diecezjalnej Warszawsko-Praskiej z dnia 28 I 1993 r.”].

  • Paweł pisze:

   KORONKA O TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ
   [z książeczki „Zdrowaś Marya”, Wilno 1927]

   OFIAROWANIE
   Pokornem sercem ofiarujemy Tobie, Trójco Przenajświętsza, Ojcze, Synu, Duchu Święty Boże, to nabożeństwo nasze, które łączymy z Aniołów i wszystkich Duchów niebieskich śpiewaniem i wychwalaniem Twego Boskiego Majestatu. Wraz z nimi chcemy Ciebie, Pana Przedwiecznego, chwalić i czcić, a błagać opieki i miłosierdzia Twojego dla nas i dla wszystkich naszych, dla Kościoła Świętego, dla kraju, w którym mieszkamy, oraz dla dusz w czyścu zostających. Amen.

   HYMN
   Bogu Ojcu i Synowi,
   I równemu im Duchowi,
   W trzech osobach jedynemu,
   Chwała Panu przedwiecznemu.
   O Najświętsza Trójco z nieba!
   Ty wiesz, czego nam potrzeba.
   Cokolwiek nam dasz z Swej ręki,
   Zawżdy chcemy nieść Ci dzięki.
   Chwała Ci na wieków wieki,
   Twojej błagamy opieki,
   Twego żebrzem zlitowania,
   Teraz i w chwilę skonania.

   W Imię Ojca +, i Syna +, i Ducha Świętego +. Amen.
   Ciebie Boga Ojca nierodzonego, Ciebie Syna jednorodzonego, Ciebie Ducha Świętego Pocieszyciela, Ciebie Świętą nierozdzielną Trójcę całem sercem i usty wyznawamy, chwalimy i błogosławimy, Tobie cześć, Tobie dziękowanie teraz i przez nieskończone wieki wieków.
   V. Błogosławmy Boga Ojca i Syna z Duchem Świętym.
   R. Chwalimy i wysławiamy Go na wieki.
   V. Boże! wejrzyj ku wspomożeniu memu.
   R. Panie, pośpiesz się ku ratunkowi memu.
   V. Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu.
   R. Jak była na początku, i teraz, i zawsze, i na wieki wieków. Amen.

   CZĘŚĆ PIERWSZA
   Na chwałę Boga Ojca, pierwszej Osoby Trójcy Przenajświętszej, ofiarować będziemy pieśń i pacierze za Kościół święty, za Ojca świętego Papieża i za wszystek stan duchowny, także z prośbą o miłosierdzie nad nami i nad krajem, w którym mieszkamy.

   HYMN
   Boże Ojcze wszechmogący,
   Swe stworzenia kochający!
   Wysłuchaj, przez Syna rany,
   Swój lud w Tobie zaufany.
   Tak nas, Ojcze, ukochałeś,
   Że Syna na mękę dałeś,
   Co, by zbawił ludzkie dusze,
   Najstraszniejsze zniósł katusze.
   Dla Syna Twego przyczyny,
   Odpuść Ojcze nasze winy.
   Niech Twa chwała, wieczny Panie,
   Śród nas nigdy nie ustanie.
   OJCZE NASZ i t. d. ZDROWAŚ MARYA i t. d.
   Święty, Święty, Święty Pan Bóg Zastępów, pełne są niebiosa i ziemia chwały Jego.
   V. Chwała Ojcu i Synowi, i t. d.

   ANTYFONA
   Błogosławiony Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa, Ojciec miłosierdzia i Bóg wszelkiego pocieszenia, któremu niech będzie pokłon, cześć i chwała od wszystkiego stworzenia teraz i na wieki wieków. Amen.
   V. Panie! wysłuchaj modlitwy nasze.
   R. A wołanie nasze niech przyjdzie do Ciebie.

   Módlmy się.
   Łaskawy i miłosierny, wszechmogący Boże Ojcze, pokornie Ciebie prosimy, przez Twą ku wszelkiemu stworzeniu miłość i Ojcowskie Imię Twoje, zlej na nas grzesznych miłosierdzie Twoje teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.

   CZĘŚĆ DRUGA
   Na chwałę Boga Syna, drugiej Osoby Trójcy Przenajświętszej, ofiarować będziemy pieśń i pacierze za chorych, konających, w niewoli jęczących, w grzechu śmiertelnym zostających, za podróżnych, za dobroczyńców i za dusze zmarłych, a także na podziękowanie za najdroższą mękę Jezusa Chrystusa i wszystkie Boskie dobrodziejstwa Krwią Jego nam darowane.

   HYMN
   Synu Boga narodzony,
   W Sakramencie utajony,
   Który dla nas zniosłeś wiernie
   Bicie, plwanie, wstyd i ciernie!
   Coś najdroższą Krwią Swą sprawił,
   Żeś od piekła nas wybawił
   I umarł na krzyżu męki!
   Tobie chwała, cześć i dzięki.
   Synu Boży, Jezu, Panie!
   Przyjm niegodnych sług wołanie,
   Byśmy, czcząc na ziemi Ciebie,
   Twe królestwo mieli w niebie.
   OJCZE NASZ i t. d. ZDROWAŚ MARYA i t. d.
   Święty, Święty, Święty Pan Bóg Zastępów, pełne są niebiosa i ziemia chwały Jego.
   V. Chwała Ojcu i Synowi, i t. d.

   ANTYFONA
   Błogosławiony Bóg Jezus Chrystus, Syn Ojca Przedwiecznego, Światłość ze Światłości, Bóg prawdziwy z Boga prawdziwego, Pan i Odkupiciel nasz, któremu niech będzie pokłon, cześć i chwała od wszystkiego stworzenia teraz i na wieki wieków. Amen.
   V. Panie, wysłuchaj modlitwy nasze.
   R. A wołanie nasze niech przyjdzie do Ciebie.

   Módlmy się.
   Jednorodzony Synu Ojca niebieskiego, prawdziwy w naturze ludzkiej Boże! pokornie Ciebie prosimy, przez miłość Twą, która Cię z nieba sprowadziła, i przez wszystkie trudy, prace i boleści całego życia Twego, przyjm w przenajświętszą łaskę Twą grzeszne dusze nasze teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.

   CZĘŚĆ TRZECIA
   Na chwałę Boga Ducha Świętego, trzeciej Osoby Trójcy Przenajświętszej, ofiarować będziemy pieśń i pacierze za zaspokojenie potrzeb naszych duchownych i doczesnych, za zgodę rządów chrześcijańskich i wszystkich narodów, za niewiernych i heretyków, za rozpaczających i pokutować niechcących; także na uproszenie nam samym miłości Boskiej i wszystkich cnót świętych, na opłakanie grzechów naszych, uchowanie nas od wszego złego, i ubłaganie sierotom i wszystkim opuszczonym pociechy Ducha Świętego.

   HYMN
   Duchu Święty! daj natchnienie,
   Weź nas w Swej łaski promienie,
   Zlej na nas Twe Boskie dary:
   Miłości, nadziei, wiary.
   Bądź pociechą dla cierpiących,
   Oświeceniem dla błądzących;
   Miej nas w skrzydłach Twej opieki
   Teraz, i przez wieków wieki.
   Bogu Ojcu i Synowi,
   I równemu Im Duchowi,
   Chwała Trójcy trzykroć Świętej,
   Niezbadanej, niepojętej.
   OJCZE NASZ i t. d. ZDROWAŚ MARYA i t. d.
   Święty, Święty, Święty Pan Bóg Zastępów, pełne są niebiosa i ziemia chwały Jego.
   V. Chwała Ojcu i Synowi, i t. d.

   ANTYFONA
   Błogosławiony Duch Święty, od Ojca i Syna pochodzący, Bóg prawdy i miłości, Pocieszyciel wszystkich strapionych i osieroconych, któremu niech będzie pokłon, cześć i chwała od wszystkiego stworzenia teraz i na wieki wieków. Amen.
   V. Panie, wysłuchaj modlitwy nasze.
   R. A wołanie nasze niech przyjdzie do Ciebie.

   Módlmy się.
   Duchu Święty Boże! Oświecicielu ludzi, Pocieszycielu wszystkich strapionych! przez nieskończone miłosierdzie i miłość Twą pokornie Ciebie prosimy, racz oświecić łaską Twoją zmysły i serce nasze, w potrzebach naszych racz nam być Wspomożycielem teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.
   WIERZĘ W BOGA OJCA WSZECHMOGĄCEGO i t. d.

   [Zacytowane ze str. 123-130 książeczki do nabożeństwa „Zdrowaś Marya” wydanej w Wilnie w roku 1927 „nakładem i drukiem Józefa Zawadzkiego”, zaopatrzonej w kościelne pozwolenie druku:
   „Nihil obstat
   Wilno, 13. V. 1927 a.
   Dr. Albinus Jaroszewicz.
   Censor libr.
   IMPRIMATUR
   + Casimirus Michalkiewicz
   Episcopus Auxiliaris Vilnensis
   vic. gen.
   A. Mościcki
   pro Cancellario Curiae
   Vilnae, 13. V 1927 an.” ]

 7. Sylwia pisze:

  Duchu Święty Cudownym wiatrem jesteś ! nie odchodź !

 8. ❤ Alicja "ŚWIADECTWO" cz. III pon. 9.02.1987, godz. 9.15
  † Czekałem aż zaczniesz rozmowę.
  – Ojcze, ja muszę najpierw uspokoić i poukładać wszystko w sobie.
  † Nie musisz. Będzie lepiej, jeśli staniesz z tym wszystkim przede Mną i Mnie powierzysz. Zrobię to lepiej i będę się cieszył twoją dziecięcą ufnością i bezradnością. Ja chcę kształtować wszystko, co ciebie dotyczy. Skoro oddałaś Mi siebie, dlaczego w tym przeszkadzasz? Czy z Moją własnością nie mogę uczynić sam, co zechcę? Przecież wiesz, kim jestem i wiesz, że cokolwiek uczynię, będzie najlepsze i najdoskonalsze. Powtarzaj swoje oddanie i urzeczywistniaj je w każdej chwili. Wtedy wszystko, zawsze będzie poukładane i uspokojone, bo Ja to uczynię.
  Sen, który miałaś jest zobrazowaniem tego, co powiedziałem.
  – Śniło mi się, że chcąc podtrzymać ogień, który przygasał, usiłowałam dmuchaniem rozżarzać węgle i wzbudzać płomień. Chwilami udawało się, ale w końcu węgle zaczęły przygasać. Wtedy dopiero domyśliłam się, że trzeba przynieść jakieś paliwo, aby miało co płonąć.
  † Rozdmuchiwaniem żaru są słowa – ale z nich ognia wielkiego nie będzie i nie na długo starczy. Paliwem jest urzeczywistnianie słów. To znaczy czyny miłosierdzia wobec drugich lub samodyscypliny wobec siebie oraz urzeczywistniania deklarowanych wobec Mnie obietnic. Ogniem jest Moje działanie, a ogniskiem twoja dusza. Jakość płomienia zależy od paliwa, jakiego dostarczysz i ile go dostarczysz.
  Żarem – węglem, który się żarzy – jest Moja żywa Miłość w twojej duszy.
  Zaniedbanie to popiół, który się nawarstwia i tłumi ogień. Błędy to wrzucanie do ogniska, czegoś co nie jest paliwem, co zajmuje miejsce, w którym powinno być paliwo i utrudnia palenie się. Grzech – to woda, którą gasisz.
  Łk 24, 31; 45 "Wtedy oczy im się otworzyły i poznali Go… I mówili nawzajem do siebie: «Czy serce nie pałało w nas, kiedy rozmawiał z nami w drodze i Pisma nam wyjaśniał?» … Wtedy oświecił ich umysły, aby rozumieli Pisma…"

 9. ❤ Alicja "POUCZENIA" EPILOG pt. 10.12.1999
  –…błogosławieni, którzy się smucą…
  † Dziecko moje, nagroda wielka czeka tych, którzy nie potrafią czerpać radości ze świata. Świat nie może być źródłem szczęścia, nie zaspokoi nigdy najgłębszych pragnień człowieczego serca. Serce ludzkie zrodzone jest z Miłości, z Boga i pragnie powrócić do Boga, zatopić się w Nim, żyć w Nim, jak poczęte dziecię w łonie matki. Ta tęsknota za powrotem do Źródła Życia jest bolesna, wyciska łzy i sprawia, że gdziekolwiek zwrócisz swoje serce, czujesz się obca – na ziemi wygnania. Dusza tak spragniona Boga będzie pocieszona stokroć więcej niż pragnie, będzie czerpać słodycz Miłości i będzie nią nasycana ciągle i coraz bardziej.
  Wzbudzaj w sobie to pragnienie, ten głód i przez łzy tęsknoty raduj się radością, jaka cię czeka, bo przecież twój Oblubieniec z utęsknieniem wypatruje chwili, by cię utulić i osuszyć łzy twego stęsknionego serca.
  † Jest jeszcze drugi rodzaj smutku – bardziej szlachetny, bo nie skierowany ku sobie. To smutek zrodzony z poczucia niewdzięczności, z tego, że za mało kochasz swego Boga, że nie potrafisz, że może nie dbasz o Miłość, której świat nie kocha. Świat nie kocha Miłości, która go stworzyła, i która powtórnie darowała mu istnienie przez Dzieło Odkupienia.
  To wielki ból, ból duszy wczuwającej się w cierpienie Boga – współcierpiącej z Nim. Dusza, która kocha tęskni i współcierpi, gotowa jest na wiele ofiar, na wiele trudów. Pragnie zanurzyć się w Ranach Ukrzyżowanego Oblubieńca i razem z Nim wznieść się na Krzyż. Dzielić ból ofiary Umiłowanego.
  I jest też trzeci rodzaj smutku świętego: ten, który rodzi cudzy grzech niosący zagładę światu i prowadzący dusze ludzkie na potępienie.
  Dzieci Boga idące w swej ślepocie w szpony szatana – jakże to bolesny widok. Dzieci odkupione Krwią Ofiary Krzyżowej pogardzające tą Ofiarą.
  Pocieszanie smucących się świętym smutkiem jest już zapoczątkowane tu na tym świecie, bo dusza tak bardzo kochająca czerpie swą miłość z Miłości wiecznej, trwa przy Źródle Miłości. I choć nie może jeszcze czerpać w pełni – jednak przecież poi się Miłością zapatrzona w Oblubieńca: On jest jej życiem, pokojem, radością.
  Błogosławieni, którzy płaczą w ramionach Oblubieńca.
  Błogosławiony jest ból rodzenia dla świętości dusz braci i duszy swojej.
  Świat pełen jest bólu, łez i cierpienia i oby było to cierpienie święte, zbawiające i wznoszące ku Niebu. Każde cierpienie i każda łza ofiarowane Mi są święte i rodzące radość.

 10. wobroniewiary pisze:

  Ks. Skrzypczak: Bóg będzie odmieniał oblicze naszej ojczyzny. Ważne, kto nami rządzi

  „I wołam, ja, syn polskiej ziemi, a zarazem ja: Jan Paweł II, papież, wołam z całej głębi tego tysiąclecia, wołam w przeddzień święta Zesłania, wołam wraz z wami wszystkimi: Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!” – mówił Jan Paweł II 2 czerwca 1979 r. na Placu Zwycięstwa w Warszawie. Czy w dzień wyborów nadal potrzebujemy Ducha Święteg? – o to portal niezalezna.pl zapytał ks. prof. Roberta Skrzypczaka, teologa.

  W niedzielę święto Zesłania Ducha Świętego i dzień wyboru prezydenta Polski. Czy my potrzebujemy Ducha Świętego, czy Jan Paweł II Go wezwał w 1979 roku i sprawę wolności naszej ojczyzny z Panem Bogiem „załatwił”?
  Chrystus zawsze coś nam daje i coś pozostawia w granicach obietnicy, spełniania się. W życiu indywidualnym i życiu naszej ojczyzny jesteśmy pomiędzy czymś, czego doznaliśmy i o czym nie wolno nam zapomnieć, że na oczach naszego pokolenia zawalił się komunizm. Mieliśmy Jana Pawła II jako papieża przez 27 lat. Mamy więc pewien zasiew. Jest jeszcze sfera niespełnionych obietnic Boga. Jest więc niedosyt. Z tym łaknieniem wchodzimy w kolejne Zesłanie Ducha Świętego.

  Na czym polega wyjątkowość tego dnia?
  To nie jest dzień magiczny, który ma być dniem większej łaski, ale jest punktem odniesienia, że nieustannie oczekujemy, że Pan Bóg będzie odmieniał oblicze tej ziemi, oblicze naszej ojczyzny, ale przede wszystkim będzie odmieniał nas. Ważne są zmiany, kto nami rządzi, ale to nie jeden czy drugi przywódca sam odmieni oblicze ziemi, ale taka będzie ojczyzna, jaki będzie stan nas samych.

  A jaki jest nasz stan?
  Mam wrażenie, że dzieje się nie najlepiej. Schodzimy w dół – począwszy od wiedzy, wykształcenia, kultury osobistej, a kończąc na wartościach. Idziemy coraz częściej w płytki indywidualizm, sceptycyzm, że się „nie uda”. Dobry lider to dobre inspiracje i zachęta.

  O co się powinniśmy modlić w Zesłanie Ducha Świętego? Czego nam, Polakom, potrzeba?
  Możemy się modlić tak jak Jan Paweł II 36 lat temu: „Niech zstąpi Duch twój i odnowi oblicze ziemi” i niech to zrobi jak najszybciej. Żadna odnowa, dar łaski nigdy nie jest dany na zawsze. To, co otrzymałem wczoraj – dziś mogę stracić. To, co mnie wczoraj orzeźwiało – dziś może być już rutyną. Potrzebujemy dobrej duchowości, zachęcania i napominania się, a także mądrości, którą powinniśmy czerpać również jedni od drugich. Potrzebujemy umiejętności padania na kolana przed Bogiem i odnowy wewnętrznej. Tutaj chodzi o sens życia i Chrystusa, który jest Panem przyszłości.
  Źródło: http://niezalezna.pl/67353-ks-skrzypczak-bog-bedzie-odmienial-oblicze-naszej-ojczyzny-wazne-kto-nami-rzadzi

 11. wobroniewiary pisze:

  Światem rządzi bóg-pieniądz

  Wolność, kreatywność, partycypacyjność i solidarność – te cechy pracy ludzkiej podkreślił Ojciec Święty, spotykając się z kilkoma tysiącami związkowców z Chrześcijańskich Stowarzyszeń Włoskich Pracowników (ACLI). Papież wskazał, że brak pracy odbiera ludziom godność i nadzieję na normalne życie.
  Chrześcijańskie Stowarzyszenie Włoskich Pracowników jest ruchem społecznym wykraczającym poza tradycyjną formułę związków zawodowych. Został utworzony w 1944 r. jako przeciwwaga dla dominujących we Włoszech lewicowych organizacji robotniczych. Aktywne polityczne ACLI są również obecne na polu kulturalnym, propagując zasady nauczania społecznego Kościoła.

  Przemawiając do przybyłych Franciszek zwrócił uwagę na współczesne problemy świata pracy związane z kryzysem gospodarczym. Należą do nich w pierwszym rzędzie nierówności społeczne oraz brak perspektyw zatrudnienia dla młodego pokolenia. Papież wskazał, że brak pracy odbiera ludziom godność i nadzieję na normalne życie, a co za tym idzie, wymaga podjęcia konkretnych kroków w celu zmiany obecnej sytuacji.

  „Trzeba natychmiastowej i energicznej reakcji na obecny światowy system gospodarczy, w którego centrum nie stoi człowiek, tylko bożek, bóg-pieniądz – stwierdził Ojciec Święty. – To on rządzi! I to ten bóg-pieniądz niszczy, wywołując kulturę wyrzucania na śmietnik: odrzuca się dzieci, ponieważ nie chce się ich rodzić, wykorzystuje się je lub zabija przed urodzeniem; odrzuca się starszych, ponieważ nie mają godnej opieki, brakuje im leków, żyją z głodowych emerytur… A teraz odrzuca się także ludzi młodych! Wyobraźcie sobie, że na tej naszej jakże hojnej ziemi co najmniej 40 proc. młodych mających mniej niż 25 lat pozbawionych jest pracy. Są odpadami do wyrzucenia; są jednocześnie ofiarą, jaką nasze społeczeństwo, skupione na doczesności i egoistyczne, składa bożkowi-pieniądzowi, który jest w centrum światowego systemu gospodarczego”.
  Źródło: http://gosc.pl/doc/2498884.Swiatem-rzadzi-bogpieniadz

 12. wobroniewiary pisze:

  Synod nie będzie rewolucją

  Prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów apeluje, by po październikowym zgromadzeniu Synodu Biskupów o rodzinie nie spodziewać się żadnych rewolucyjnych zmian w sprawie dopuszczania do komunii rozwodników żyjących w nowym związku, bo „nie można zmieniać Ewangelii”.
  Kard. Sarah, szef watykańskiej dykasterii odpowiedzialnej za liturgię i sakramenty wypowiedział się na ten temat podczas debaty o rodzinie na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim. Przyznał, że ludzie, słuchając papieża Franciszka, mogli nabrać nadziei na zasadnicze zmiany, ale takie zmiany nie są możliwe. Kard. Sarah ma żal do biskupów i kardynałów, którzy występują przeciwko słowom Chrystusa. Twierdząc, że nikt nie powinien być wykluczony od Eucharystii, traktują ją jak zwyczajny posiłek.

  „Podstawowym problemem – powiedział watykański purpurat – jest tu utrata wiary. Jeśli nie wiemy, co przyjmujemy w Eucharystii, to możemy dawać komunię również tym, którzy sprzeniewierzyli się przymierzu z Chrystusem, ale wtedy oszukujemy ludzi”. Kard. Sarah przypomniał, że rozbicie małżeństwa jest grzechem ciężkim i bez prawdziwej skruchy nie można przystępować do komunii. Jeśli to robimy, dopuszczamy się profanacji.

  Pochodzący z Ghany duchowny zauważył, że podziały wokół tej kwestii rodzą się przede wszystkim na Zachodzie. W innych krajach tego nie widać. „W mojej Afryce na przykład jesteśmy nieugięci, bo widzieliśmy misjonarzy umierających za wiarę” – wskazał kard. Sarah. Ma on nadzieję, że przyszłe zgromadzenie Synodu Biskupów przyczyni się do odbudowania jedności katolików również na Zachodzie. Podkreślił, że w pełni szanując współczesną mentalność, musimy jednak umieć iść pod prąd, świadomi, że rezygnacja z głoszenia Ewangelii będzie oznaczała koniec Kościoła.
  Źródło: http://gosc.pl/doc/2499247.Synod-nie-bedzie-rewolucja

 13. wobroniewiary pisze:

  Prof. Chazan: lekarz ma być adwokatem dziecka

  „Lekarz powinien być adwokatem dziecka, nawet wbrew woli rodziców, jeśli to konieczne” – mówił prof. Bogdan Chazan, który był gościem konferencji „Polska, Europa: o miejsce dla klauzuli sumienia”, która odbyła się dziś w Krakowie. Wystąpienie prof. Bogdana Chazana na krakowskiej konferencji poświęconej klauzuli sumienia zatytułowano „Co się wydarzyło w szpitalu św. Rodziny”.
  Całość: http://www.niedziela.pl/artykul/15918/Prof-Chazan-lekarz-ma-byc-adwokatem

 14. wobroniewiary pisze:

  Janie Pawle II, módl się w niebie za Polskę!

  Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi!
  Janie Pawle II módl się w niebie za Polskę!
  Wołaj Ducha Świętego, aby zstąpił i wciąż odnawiał oblicze tej ziemi!
  Wyproś nam wolność od lęku przed tym, co nowe, od strachu przed nieznanym.
  Ojcze Święty, ty wyprowadziłeś nas z kiedyś z niewoli,
  jak Mojżesz, który wyprowadził lud Pana z Egiptu.
  Wyprowadź teraz Egipt z naszej Ojczyzny, z serc nas, Polaków.
  Abyśmy umieli zostawić stare układy, wygodne przyzwyczajenia,
  Abyśmy nie tęsknili za lichą pracą na rzecz pałaców faraona,
  Abyśmy wylewali łzy nie nad kolejną porcją cebuli,
  ale nad utratą własnej tożsamości, pamięci i honoru.
  Uproś nam u Boga Ducha Prawdy,
  w krainie coraz większego kłamstwa i przewrotności.
  Wymódl nam ludzi, których władza będzie od Boga, a nie bez Boga,
  Takich, którzy chcą służyć, a nie panować,
  którzy w swoim sercu i na swoich ustach wyznają, że jedynym Panem jest Bóg.
  Źródło: http://www.niedziela.pl/artykul/15910/Janie-Pawle-II-modl-sie-w-niebie-za

 15. Adminka pisze:

  Czytam komentarze Admina i jakbym słyszała dzisiejszą homilię ks. Andrzeja, on nie przerwał ciszy wyborczej i nie wskazał imiennie na kogo głosować, ale nazwał rzeczy po imieniu, że nikt chyba nie odważy się zrobić tego, co niezgodne z Ewangelią i Nauką Kościoła
  Ks. najpierw nawiązał do wizji Ezechiela (doliny pełnej trupów, wizji), która daje nadzieję 🙂 A potem powiedział, że Polska dziś jest pełna duchowych trupów i była mowa o Irlandii i o referendum i o tym, że i u nas po niedzieli rząd chce to samo – związki homoseksualne forsować. Było o bożku pieniędzy i o wielkim proroku naszych czasów – św. Janie Pawle II
  Wzywaliśmy Ducha Św. i prosiliśmy, by odnowił naszą ziemię.
  A potem było przecudne uwielbienie i modlitwa wstawiennicza oraz chrzest w Duchu Świętym.
  Uwielbiam patrzeć jak moja mała Ania klęka przede mną a ks. Andrzej (wysoki że hohoho) z radością schyla się nisko, by udzielić jej Komunii św. na klęcząco 🙂

  Z Księgi Ezechiela 37, 1-14
  Ożywienie wysuszonych kości
  1 Potem spoczęła na mnie ręka Pana, i wyprowadził mnie On w duchu na zewnątrz, i postawił mnie pośród doliny. Była ona pełna kości. 2 I polecił mi, abym przeszedł dokoła nich, i oto było ich na obszarze doliny bardzo wiele. Były one zupełnie wyschłe. 3 I rzekł do mnie: „Synu człowieczy, czy kości te powrócą znowu do życia?” Odpowiedziałem: „Panie Boże, Ty to wiesz”. 4 Wtedy rzekł On do mnie: „Prorokuj nad tymi kośćmi i mów do nich: „Wyschłe kości, słuchajcie słowa Pana!” 5 Tak mówi Pan Bóg: Oto Ja wam daję ducha po to, abyście się stały żywe. 6 Chcę was otoczyć ścięgnami i sprawić, byście obrosły ciałem, i przybrać was w skórę, i dać wam ducha po to, abyście ożyły i poznały, że Ja jestem Pan”. 7 I prorokowałem, jak mi było polecone, a gdym prorokował, oto powstał szum i trzask, i kości jedna po drugiej zbliżały się do siebie. 8 I patrzyłem, a oto powróciły ścięgna i wyrosło ciało, a skóra pokryła je z wierzchu, ale jeszcze nie było w nich ducha. 9 I powiedział On do mnie: „Prorokuj do ducha, prorokuj, o synu człowieczy, i mów do ducha: Tak powiada Pan Bóg: Z czterech wiatrów przybądź, duchu, i powiej po tych pobitych, aby ożyli”. 10 Wtedy prorokowałem tak, jak mi nakazał, i duch wstąpił w nich, a ożyli i stanęli na nogach – wojsko bardzo, bardzo wielkie. 11 I rzekł do mnie: „Synu człowieczy, kości te to cały dom Izraela. Oto mówią oni: „Wyschły kości nasze, minęła nadzieja nasza, już po nas”. 12 Dlatego prorokuj i mów do nich: Tak mówi Pan Bóg: Oto otwieram wasze groby i wydobywam was z grobów, ludu mój, i wiodę was do kraju Izraela, 13 i poznacie, że Ja jestem Pan, gdy wasze groby otworzę i z grobów was wydobędę, ludu mój. 14 Udzielę wam mego ducha po to, byście ożyli, i powiodę was do kraju waszego, i poznacie, że Ja, Pan, to powiedziałem i wykonam” – wyrocznia Pana Boga.

 16. julia pisze:

  słuchając pieśni do Ducha Świętego.. i przeglądając net..trafiłam na to
  to tylko potwierdza moje przypuszczenia
  http://kontrowersje.net/ten_remigiusz_to_dominiak_a_grzegorz_schetyna_i_dlatego_by_y_prezydent_to_tylko_bronek

  • Anka pisze:

   „Remigiusz Dominiak w przeciwieństwie do kibiców, którzy za przyśpiewki i „faszystowskie race” siedzieli miesiącami w areszcie, już fruwa na wolności. Adwokata nie potrzebuje, bo żaden sąd nie uzna tej idiotycznej podstawy prawnej zarzutów.”

  • Jola pisze:

   Zachodnie elity i korporacje finansują rozkład polskiej kultury za pomocą seksualizacji (E.M.Jones)

  • mc2 pisze:

   Z tego co napisali w internecie to Irlandia jest 19 państwem na świecie która zalegalizowała jednopłciowe małżeństwa , oprócz tego 40 państw ma zalegalizowane związki partnerskie jednopłciowe. Lecz UWAGA : Irlandia stała się pierwszym krajem na świecie, w którym małżeństwa jednopłciowe zostały zalegalizowane w ogólnokrajowym referendum. W pozostałych 19 państwach legalizacji dokonały parlamenty , bo zapewne w referendach by się to nie udało . A Irlandii się powiodło … a podobno jeszcze 20 lat temu to był taki religijny i katolicki kraj …

  • Sylwia pisze:

   Kraj Katolicki tylko z nazwy jak widać ..

  • Maggie pisze:

   W Kanadzie, rzad liberalny Jean Chretien’a zaczal od …. zmiany definicji malzenstwa… jakby malzenstwo bylo tylko definicja,oraz zapominajac, ze Konstytucja gwarantuje zachowanie tradycji…
   Teraz jest juz prawo do adopcji dzieci, a kazdy sprzeciw moze byc potraktowany jako „homofobia”, mowa nienawisci, dyskryminacja etc no i karana.

   Politycy czy nawet zwykli radni miejscy mizdrza sie i afiszuja jako „wyzwoleni” od najmniejszego krytycyzmu.
   Pod pregierzem stawia sie Kosciol Katolicki…. a do szkol pani premier Ontario (lesbijka), ktora obiecywala, ze nic z racji swej orientacji, nie bedzie faworyzowac, wprowadza sexo-genderowa edukacje dzieci. Wielu rodzicow protestowalo (widzialo sie wsrod protestujacych muzulmanki) , mowiac, ze to za wczesnie i ze to oni maja decydowac co , gdzie i kiedy dzieciom bedzie wkladac sie do glow. Byl nawet protest polegajacy na tym, ze dzieci nie poslano do szkol … i slyszy sie tylko wykrety z „gory”. Zobaczymy co to bedzie we wrzesniu …
   Toronto (stolica prowincji Ontario) jest siedziba „sztabu” LGBTQ.

 17. Małgosia pisze:

  WSI zniszczyło mi życie – mówi Wojciech Sumliński. „Nie było takiej podłości, której by nie zrobili”
  Nie było takiej podłości, takiego draństwa, którego by ci ludzie z WSI i ABW wobec mnie nie zrobili – mówi w rozmowie z „Codzienną” Wojciech Sumliński. Z byłym dziennikarzem TVP, autorem książek, który od lat toczy sądową batalię z funkcjonariuszami Wojskowych Służb Informacyjnych, rozmawia Samuel Pereira.

  Czuje się Pan ofiarą działań WSI?
  Tak. Ludzie WSI oraz ABW – bo czuję się ofiarą skompilowanej akcji tych służb – próbowali zniszczyć mnie na wiele sposobów. Najpierw próbowali zrobić ze mnie wielokrotnego przestępcę, później wariata, a w efekcie zaszczuto mnie i moją rodzinę na tysiąc sposobów. Rozmaite mejle, anonimowe telefony do osób, które okazywały mi wsparcie i współczucie. To wszystko za moją pracę dziennikarską, opisywanie działań WSI. W reakcji spotkałem się z mnóstwem publikacji na mój temat, zakulisowych działań, gróźb i plotek, które powtarzane wielokrotnie tydzień po tygodniu, miesiąc po miesiącu, miały mnie zastraszyć. Jak walczyć z plotką? To tak jak rozerwać poduszkę na wietrze i próbować wyłapać całe pierze. To jest nierealne. Takimi zakulisowymi działaniami tworzono atmosferę zaszczucia.

  Do czego miały one doprowadzić?
  Nie zamierzam iść w jakąś martyrologię. Wiem, do czego doprowadziły – do całkowitego załamania i w konsekwencji próby samobójczej, do tego, że mojej żonie i dzieciom zniszczono kawał życia. Gdy po okresie załamania wyszedłem ze szpitala, ci ludzie mi nie odpuścili, wytaczali kolejne sprawy, nieustannie gościłem w sądach. Nie miałem chwili wytchnienia, w tygodniu po pięć rozpraw, każda dotycząca innej sprawy. W latach 2002–2004 w tygodniku „Wprost” i dzienniku „Życie” opisywałem działania firmy Megagaz, w której byli oficerowie Wojskowych Służb Informacyjnych, i nie było reakcji, zbywali moje teksty milczeniem. Nagle w 2008 r., cztery lata po ostatnich publikacjach, gdy w mediach pojawiła się informacja, że zabrano mi wszystkie dokumenty, laptopy, komputer – wytoczyli mi procesy karne i cywilne. Nie miałem żadnej szansy na obronę. Na szczęście moi informatorzy, którzy wcześniej chcieli zachowania anonimowości, pomogli mi, zeznawali publicznie i mnie uratowali.

  W lipcu 2008 r. próbował Pan targnąć się na życie. Jak do tego doszło?
  Nagonka na mnie, na moją rodzinę była nie do zniesienia. Dzieci były załamane, córka mówiła mi, że ma myśli samobójcze. Żona była na lekach psychotropowych, a czytała o mężu rzeczy, których nie było. Zobaczyłem wtedy, że na moich oczach moja rodzina umiera.
  http://niezalezna.pl/67349-wsi-zniszczylo-mi-zycie-mowi-wojciech-sumlinski-nie-bylo-takiej-podlosci-ktorej-nie-zrobili

 18. kasiaJa pisze:

  W nocy z piątku na sobotę zaatakowano mieszczącą się w centrum Warszawy księgarnie Warszawskiej Gazety – Polską Księgarnię Narodową – informuje WG. To już drugi atak na księgarnie w przeciągu kilku miesięcy.

  Jak informuje Warszawska Gazeta obecnie zniszczono szyby księgarni oraz zalano wnętrze księgarni.

  W wyniku ataku doszło do zniszczenia wielu książek, m.in. eksponowane książki Wojciecha Sumlińskiego, poświęcone WSI i powiązaniom prezydenta Komorowskiego.
  Policja zapewnia, że szuka sprawców.

  http://wpolityce.pl/polityka/245636-nieznani-sprawcy-zaatakowali-ksiegarnie-warszawskiej-gazety-zniszczono-min-ksiazki-sumlinskiego

 19. kasiaJa pisze:

  Sumliński o WSI: „Próbowali zrobić ze mnie wariata”

  „Ludzie z WSI oraz ABW próbowali zniszczyć mnie na wiele sposobów” – mówi w Gazecie Polskiej Codziennie Wojciech Sumliński, autor książki pt: „Niebezpieczne Związki Bronisława Komorowskiego.”
  http://www.fronda.pl/a/sumlinski-o-wsi-probowali-zrobic-ze-mnie-wariata,51802.html

 20. wobroniewiary pisze:

  Polski hymn na ulicach Edynburga. Posłuchaj Mazurka Dąbrowskiego granego na… dudach!
  W centrum Edynburga można spotkać szkockiego dudziarza, który na swym instrumencie gra m.in. polski hymn.

  Za: wPolityce.pl

 21. Małgosia pisze:

  Nigeryjski biskup opowiadał o wizji, w której Jezus Chrystus zapowiedział zwycięstwo nad Boko Haram dzięki modlitwie różańcowej. I po miesiącu od upublicznienia tej wizji terroryści ponoszą wielkie klęski!

  Różaniec to najpotężniejsza broń na działania diabła w świecie – i my sięgajmy po niego tym częściej, im przed większymi wyzwaniami staje nasza ojczyzna!

  http://www.fronda.pl/a/cud-maryjny-w-nigerii-boko-haram-w-odwrocie,51830.html

 22. Czester pisze:

  Wspaniale proporcje.

  • julia pisze:

   niedawno wróciłam z komunii św. dziecka mojej kuzynki,,, smutno mi było.. bo jakoś tak wszyscy z przekąsem o Dudzie…
   na głosowanie nie poszli bo..swietowanie wazniejsze, a to okolo 30 osób… mój mąż nie poszedł ( moze lepiej)..
   otworzyłam przed chwilą Biblię..moje oczy padły na tekst
   „ci co mnie kochają weselić się bedą
   pozostali zostaną ze swym smutkiem” to tak streszczając…

 23. wobroniewiary pisze:

  Zamknięcie na Ducha Świętego jest nie tylko brakiem wolności, ale także grzechem – powiedział Franciszek w homilii podczas Mszy św., jaką odprawił w bazylice św. Piotra w Watykanie w uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Działa On w wypełnionych Nim ludziach i wspólnotach: prowadzi do całej prawdy, odnawia ziemię oraz obdarza swymi owocami

  http://www.niedziela.pl/artykul/15938/Swiat-potrzebuje-ludzi-napelnionych

 24. Pingback: 24 maja – Zesłanie Ducha Świętego oraz NMP Wspomożycielki Wiernych. „Zwycięstwo, gdy przyjdzie – przyjdzie przez Maryję” | Biały, bardzo biały

 25. alutka pisze:

  Z bólem serca zauważam, że w czasie liturgii w wielu kościołach opuszcza się ostatnią, VII, a zarazem, moim zdaniem najważniejszą zwrotkę Hymnu do Ducha Świętego ;
  „Niech Bogu Ojcu chwała brzmi,
  Synowi, który zmartwychwstał,
  I Temu, co pociesza nas,
  Niech hołd wieczystych płynie chwał. Amen.”

  W brewiarzu w czasie Adwentu, Wielkiego Postu czy Okresu Wielkanocnego redukuje się do jednego lub dwóch wezwań ‚Chwała Ojcu…, powinny być trzy Tłumaczą, to w Radiu Maryja, że jeśli w psalmodiii czytany jest jeden psalm, to można omijać, no ale w zwykły okresie też bywa jeden psalm , a jednak Chwała Ojcu… jest trzy razy. Jednak na szczęście wielu wiernych , trwa i nie pomija tej podstawowej w naszej wierze modlitwy.

  Trzeba upominać się o Chwałę Trójcy Przenajświętszej nawet w takich pozornie nieistotnych sprawach.
  Lud milczał się, nie upominał się gdy wyrugowano z Godzinek zwrotkę o Panu Jezusie. Teraz już w internecie nawet nie można jej znaleźć, chyba , że w bardzo starych modlitewnikach..
  A przecież Panem Jest Jezus , jak jest w dzisiejszych czytaniach w I LIście do Koryntian (12,3)
  Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków . Amen.

 26. Maria Magdalena pisze:

  Nazwa mówi sama za siebie 😀 😀 😀

 27. Sebro pisze:

  Konsulat w Chicago opublikował na swojej stronie dokładne wyniki wyborów w II turze. Zdaniem PKW cisza nie została złamana, ale mimo tego po nagłośnieniu sprawy wyniki zdjęto ze strony.
  http://www.rmf24.pl/raport-wybory-prezydenckie2015/najnowsze-fakty/news-wybory-prezydenckie-2015-konsulat-w-chicago-opublikowal-wyni,nId,1810895

  Z tego co zdąrzyliśmy zerknąć na profilu Dominika Tarczyńskiego to miażdżące zwyciestwo odniósł ten co powinien 😉

 28. Papież Franciszek na Regina Caeli: Matka Kościół nikomu nie zamyka drzwi przed nosem

  O owocach jakie chrzest w Duchu Świętym przyniósł Kościołowi Papież mówił w rozważaniu przed południową modlitwą maryjną. Wskazał, że wydarzenie Pięćdziesiątnicy od razu odbiło się szerokim echem na zewnątrz Wieczernika.
  „Kościół nie powstaje wyizolowany, rodzi się jako powszechny, jeden, ​​katolicki, o jasno określonej, ale otwartej na wszystkich tożsamości, która obejmuje cały świat, nie wykluczając nikogo – mówił Franciszek. – Nikomu Matka Kościół nie zamyka drzwi przed nosem, nikomu! Nie zamyka ich nawet przed największym grzesznikiem, przed nikim. A to dzięki mocy, dzięki łasce Ducha Świętego. Matka Kościół otwiera na oścież swe drzwi dla wszystkich. Czyni to ponieważ jest Matką”.
  Franciszek przypomniał, że Duch Święty, który napełnił w dzień Pięćdziesiątnicy serca uczniów jest początkiem nowego okresu świadectwa i braterstwa.
  „Jest to czas, który zostaje dany z wysoka, od Boga, jak języki ognia, które zstępują na głowę każdego z uczniów. Był to płomień miłości, który spala wszelką gorycz; był to język Ewangelii, która przekracza wszelkie bariery dzielące ludzi i dotyka serc tłumów bez względu na język, rasę czy narodowość – mówił Ojciec Święty. – Podobnie jak w dniu Pięćdziesiątnicy, także i dziś Duch Święty zstępuje nieustannie na Kościół i na każdego z nas, abyśmy wyszli z naszej przeciętności, naszego zamknięcia i abyśmy przekazywali całemu światu miłosierną miłość Pana. To jest nasza misja! Także my otrzymujemy dar «języka» Ewangelii i «ogień» Ducha Świętego, byśmy głosząc Jezusa zmartwychwstałego, żywego i obecnego pośród nas, rozpalali nasze serca oraz serca ludów przybliżając wszystkich do Niego, drogi, prawdy i życia”.
  Źródło: http://pl.radiovaticana.va/news/2015/05/24/papie%C5%BC_matka_ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_nikomu_nie_zamyka_drzw/1146430

 29. Papież w Pięćdziesiątnicę: świat potrzebuje odwagi, nadziei i wiary uczniów Chrystusa

  „Świat potrzebuje odwagi, nadziei, wiary i wytrwałości uczniów Chrystusa” – mówił Franciszek podczas Eucharystii sprawowanej w bazylice watykańskiej w uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Podkreślił, że Jego dary zostały obficie udzielone każdemu z nas byśmy mogli rozsiewać ziarna pojednania i pokoju. Przestrzegł zarazem, że zamykanie się na Ducha Świętego prowadzi do przeżywania życia chrześcijańskiego nie jako służby, ale osobistego interesu. „Zwłaszcza dziś Duch Święty prowadzi nas do całej prawdy, odnawia ziemię i obdarza swymi owocami” – podkreślił Papież.
  „Apostołom, nie mogącym znieść zgorszenia męki swego Mistrza, Duch da nowy klucz do interpretacji, aby ich wprowadzić w prawdę i piękno wydarzenia zbawczego. Ci ludzie, początkowo przerażeni i zablokowani, zamknięci w Wieczerniku, aby uniknąć reperkusji Wielkiego Piątku, już się nie wstydzą, że są uczniami Chrystusa, już nie drżą przed trybunałami ludzkimi – mówił Papież. – Dzięki Duchowi Świętemu, którym są napełnieni, rozumieją «całą prawdę», to znaczy, że śmierć Jezusa nie jest Jego porażką, ale ostatecznym wyrazem Miłości Boga; Miłości, która w zmartwychwstaniu zwycięża śmierć i wywyższa Jezusa jako Żyjącego, Pana i Odkupiciela człowieka, historii i świata. A ta rzeczywistość, której są świadkami, staje się Dobrą Nowiną, którą trzeba głosić wszystkim”.
  Całość: http://pl.radiovaticana.va/news/2015/05/24/papie%C5%BC_w_pi%C4%99%C4%87dziesi%C4%85tnic%C4%99_%C5%9Bwiat_potrzebuje_odwagi_inadziei_/1146456

 30. wobroniewiary pisze:

  Koncerny wymusiły homomałżeństwa?

  Arcybiskup Dublina Diarmuid Martin uważa, że wynik referendum, w którym Irlandczycy opowiedzieli się za legalizacją małżeństw osób tej samej płci, wymaga głębokiej refleksji Kościoła nad rewolucją kulturową. Dodał, że nie wszyscy ludzie Kościoła ją dostrzegli.
  W wywiadzie dla włoskiego dziennika „La Stampa” w niedzielę abp Martin przyznał, że zwycięstwo zwolenników małżeństw homoseksualnych zapowiadała już sama bardzo wysoka frekwencja.
  Metropolita Dublina w reakcji na zarzuty katolickiej irlandzkiej prawicy, że zrobił zbyt mało, aby wesprzeć front przeciwników tego rozwiązania, odpowiedział, że skala poparcia dla małżeństw osób jednej płci zaskoczyła nawet inicjatorów referendum.
  „Kościół musi zastanowić się, kiedy zaczęła się ta rewolucja kulturowa i dlaczego niektórzy z tych, którzy w nim są, odmówili dostrzeżenia tych zmian” – oświadczył abp Diarmuid Martin.
  Według niego konieczne są też zmiany w duszpasterstwie młodzieży. To głosy młodych ludzi – przypomniał – zadecydowały o wyniku.

  „A 90 procent młodych ludzi, którzy głosowali na tak, chodziło do szkół katolickich” – zauważył.
  Całość: http://gosc.pl/doc/2501123.Koncerny-wymusily-homomalzenstwa

 31. wobroniewiary pisze:

  Cisza wyborcza przedłużona do 22:30!
  Jak tłumaczyli członkowie PKW, chodzi o komisję w… Kowalach, gdzie doszło do śmierci jednej z głosujących.

  • wobroniewiary pisze:

   Oto powód: 80-letnia kobieta, która przyszła zagłosować, zmarła w lokalu obwodowej komisji w miejscowości Kowale koło Skoczowa na Śląsku Cieszyńskim – poinformowała śląska policja. Przez blisko 1,5 godz. lokal był zamknięty. Głosowanie zostanie tam przedłużone.

   Rzecznik policji w Cieszynie Rafał Domagała powiedział, że kobieta zasłabła tuż po wejściu do lokalu, ok. godz. 17:30. Nie zdążyła zagłosować.

   „Udzielono jej pierwszej pomocy. Wezwano pogotowie. Mimo wysiłku lekarzy kobieta zmarła. Do godz. 19 trwały czynności policjantów i prokuratora” – powiedział rzecznik.

   Jak poinformował PAP szef bielskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego Andrzej Adamek, głosowanie w obwodowej komisji wyborczej gdzie doszło do tragicznego zdarzenia, będzie przedłużone o 1,5 godz. Lokal zostanie zamknięty o godz. 22:30.
   Za: http://gosc.pl/doc/2501265.PKW-Cisza-wyborcza-przedluzona

 32. rosa pisze:

  Ta cisza jest dziwna i podejrzana. Miejscowość liczy 630 osób, jak mówi Łukasz Warzecha.
  Po co im aż 1,5 godziny?
  Proszę wszystkich o modlitwę za Ojczyznę. Nie odtrąbiajmy zawczasu zwycięstwa

  • Marek pisze:

   Tyle ile był lokal wyborczy zamknięty (1.5 godz.) o tyle samo przedłużone jest głosowanie w tym lokalu a co za tym idzie również cisza wyborcza, to że jest tam tylko 630 wyborców nie ma żadnego znaczenia.
   Chodzi o czas w jakim musi być otwarty każdy lokal wyborczy nie zaś o liczbę uprawnionych do głosowania.

 33. julia pisze:

  w radio Maryja mówili, że ruch kontroli wyborów odkrył w niektórych obwodach nieprawidłowosci. Nie chcieli ich dopuscic do monitorowania wyborów, a i duzo kart dla bezdomnych niektóre obwody miały. Juz są sygnały o mozliwosci przekłamania wyników.

 34. Halina pisze:

  Zaczął się bul dupy XD Giertych na fejsie, później wyedytował, ale nic nie ginie. Tutaj całośc:

  Co zrobiliście Polsce koledzy sztabowcy z PO?

  Jest godzina 21 dnia 24.05 AD 2015. Pewnie przecieracie oczy ze zdziwienia. Oto kandydat PiS, który głosił Waszym zdaniem „średniowieczne poglądy” rozbił w puch Bronisława Komorowskiego, który przez 5 lat prezydentury cieszył się rekordowym poparciem społecznym.
  Nie będę tutaj mówił ” a nie mówiłem” i odsyłał Was do moich apeli i wołania od dwóch lat, abyście nie skręcali w lewo. Powtarzałem to w dziesiątkach wywiadów. Pamiętam nawet tytuł „Wielki alarm dla Tuska. Z PO może nic nie zostać”. Może tylko jeden cytat z wywiadu do „Głosu Wielkopolskiego” z 17 maja 2013. na pytanie dziennikarki dlaczego uważam, że Platforma przegra wybory powiedziałem: „Przegra, bo nie ma spójnej polityki medialnej, podejmuje tematy, które obchodzą promil społeczeństwa, jak np. związki partnerskie i nie potrafi sprzedać swoich sukcesów, których jest całkiem sporo.”
  Teraz przyjrzycie się proszę kampanii, którą właśnie przegraliście. Co było głównym tematem: in vitro, sprawa JOW i konwencja antyprzemocowa? Czy naprawdę myślicie, że tym żyje przeciętny Polak? Przecież wszystkie badania opinii publicznej pokazują, że polskie społeczeństwo jest coraz bardziej konserwatywne. A szczególnie dotyczy to młodzieży. Na Marszu Niepodległości macie 100 tysięcy skrajnie narodowej młodzieży. Na marszach lewicy po trzysta osób i to dlatego tak dużo, bo część przyjeżdża z Niemiec. Co zrobiła PO w ostatnich miesiącach: przegłosowała Konwencję Antyprzemocową. Czytałem ją i specjalnie złych rzeczy tam nie znalazłem (parę wątpliwości), ale przecież nie o to chodzi. Prezydent podpisał ją w siedzibie polskich feministek! Czy Jego sztabowcy upadli na głowę!!! A nie mógł jej podpisać w domu samotnej matki itp.?. Koledzy odrealniliście się zupełnie. Tym podpisem Prezydent wszedł na drogę konfrontacji z Kościołem i uwiarygodnił wszystkie ataki na siebie. Dotychczas jemu jako konserwatyście niczego złego nie można było przypisać. Po tym podpisie jego poparcie spadło w ciągu dwóch tygodni o 11 pkt!!! I to wam nic nie dało do myślenia??? Jeszcze tydzień przed I turą w wywiadzie do Onet.pl nawoływałem wręcz, aby Prezydent zrobił jakiś mocny gest do prawej strony bo inaczej przegra wybory. I co? Pozwoliliście się mu pokazać z Kwaśniewskim, pójść do Wojewódzkiego. Do Wojewódzkiego??? Do człowieka, który polską flagę wkładał do psiej kupy daliście Prezydenta RP? Bo chcieliście młodzież zyskać, a wiadomo, że młodzież (tak piszą liberalne media) jest przecież lewicowa. Tylko jeśli młodzież jest lewicowa to dlaczego głosuje na prawicę? Dlaczego w sondażach popiera życie konserwatywne, dlaczego tysiącami bierze udział w patriotycznych stowarzyszeniach, marszach etc. Czy wy w ogóle macie świadomość w jakim kraju żyjecie? Po co Prezydent atakował o sprawę „dwa lata więzienia za in vitro”? Przecież sami to proponujecie w projekcie rządowym za nielegalne in vitro? Przekonywaliście lewicę, a jej już dziś nie ma. A jak jest to i tak musiała głosować na Komorowskiego.
  Oddaliście najważniejszy Urząd w ręce PiS. Za parę miesięcy jeszcze poważniejsza próba. Jeżeli dalej będziecie prawić lewicowe farmazony to nie zdobędziecie 10 proc. Jesteście przecież partią chrześcijańsko-demokratyczną (wasza deklaracja).
  Jeżeli nie wrócicie do korzeni to jest po Was. A w październiku zobaczycie co to znaczy PiS bez osłony, którą dawali Wam PiS-u koalicjanci.
  Roman Giertych

  http://www.wykop.pl/wpis/12832099/zaczal-sie-bul-dupy-xd-giertych-na-fejsie-pozniej-/

 35. kasiaJa pisze:

  Expose Merkel: państwa UE muszą zaakceptować utratę suwerenności

  Angela Merkel podczas expose wygłoszonego w parlamencie, inaugurującego jej trzecią kadencję na stanowisku kanclerza podkreśliła, iż remedium na wszystkie bolączki Niemiec i UE będzie „więcej Europy w Europie”. Innymi słowy szefowa niemieckiego rządu opowiedziała się za oddelegowaniem przez rządy krajowe większej władzy do instytucji unijnych.
  -panstwa-ue-musza-zaakceptowac-utrate-suwerennosci-,19958,i.html#ixzz3b5ci4eNl

  http://www.pch24.pl/expose-merkel–panstwa-ue-musza-zaakceptowac-utrate-suwerennosci-,19958,i.html

 36. Anna pisze:

  Matko Święta, Duchu Święty dziekuję za wygraną A. DUDY!!!

 37. julia pisze:

  Duch Święty wygrał……….

 38. Sebro pisze:

  To teraz aby do jesieni. Za kilka miesięcy trzeba będzie Wiejską zaorać i zasiać na nowo.
  Chwała Ojcu i Synowi i DUCHOWI ŚWIĘTEMU…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s