Zwycięstwo przyszło przez Maryję Wspomożenie Wiernych i Matkę Kościoła, Oblubienicę Ducha Świętego

Andrzej Duda nowym prezydentem Polski! 53:47!

11295556_930095300347305_3202581560690610223_n

********

Pamiętajmy – teraz ocean modlitw bo wygraliśmy po to aby być wzorem dla innych narodów ale jako kraj broniący Bożych wartości mamy przeciwko sobie cały świat – całą zepsutą UE, Irlandię z jej przyjętymi wczoraj homozwiązkami i ogromne zdiablenie obyczajów całego świata!

Kardynał Augustyn Hlond:
„Polska nie zwycięży bronią, ale modlitwą, pokutą, wielką miłością bliźniego i Różańcem. Trzeba ufać i modlić się. Jedyną broń, której Polska używając odniesie zwycięstwo – jest Różaniec. On tylko uratuje Polskę od tych strasznych chwil, jakimi może narody będą karane za swą niewierność względem Boga. Polska będzie pierwsza, która dozna opieki Matki Bożej. Maryja obroni świat od zagłady zupełnej. Całym sercem wszyscy niech się zwracają z prośbą do Matki Najświętszej o pomoc i opiekę pod Jej płaszczem. Nastąpi wielki tryumf Serca Matki Bożej, po którym dopiero zakróluje Zbawiciel nad światem przez Polskę.”

„Nowa Polska będzie dostojna, mocna, wielka, a nawet atrakcyjna i przewodząca właśnie przez to, że szczerzej niż kiedykolwiek i konsekwentniej niż inni oprze swe życie i swą politykę na zasadach Chrystusowych.”

„Jesteśmy świadkami zaciętej walki między państwem Bożym a państwem szatana. Wprawdzie walka ta stale się toczy bez zawieszenia broni, walka najdłuższa i najpowszechniejsza, dziś jednak na oczach naszych toczy się ona tak zawzięcie jak nigdy. Z jednej strony odbywa się zdobywczy pochód Królestwa Chrystusowego, z drugiej zaś strony ciąży nad światem łapa szatana, tak zachłannie i perfidnie, jak to jeszcze nigdy nie bywało. Nowoczesne pogaństwo, opętane jakby kultem demona, odrzuciło wszelkie idee moralne, wymazało pojęcie człowieczeństwa. Upaja się wizją społeczeństwa, w którym już nie rozbrzmiewa imię Boże, a w którym pojęcie religii i moralności chrześcijańskiej są wytępione bezpowrotnie. Wynik tej rozgrywki pomiędzy państwem Bożym a państwem szatana nie nastręcza wątpliwości. Kościół ma zapewnione zwycięstwo: Bramy piekielne go nie przemogą. Chodzi tylko o to, by każdy człowiek rzucił na szalę tego zwycięstwa zasługę swego moralnego czynu. Od nas zależy, by godzinę triumfu przyspieszyć. Każdy z nas w tym boju ma wyznaczone stanowisko. Kto na swoim posterunku nie daje z siebie wszystkiego, jest zdrajcą sprawy Bożej i naraża na niebezpieczeństwo innych. Kto zaś z tej walki z wygodnictwa się usuwa, jest dezerterem z szeregów oficerskich Chrystusa.”

Siostra Łucja, wizjonerka z Fatimy:
” Naród polski przejdzie drogę odrodzenia. Po raz pierwszy odczyta i zrealizuje prawdziwe cele ludzkości. Od niego zależeć będzie przyszłość Europy (…). W Polsce rozpocznie się odrodzenie świata przez ustrój, który wytworzy nowe prawa.”

Niemiecka stygmatyczka Teresa Neumann:
„Wy, Polacy macie do nas, Niemców, żal, bośmy was skrzywdzili. Macie rację. Ale przez to wyście już wszystko odpokutowali. Na nas, Niemców, przyjdzie jeszcze pokuta.Wy możecie czuć się spokojni (…). Za wami wstawia się Czarna Madonna, która będzie chodzić po ziemiach polskich. Wam się już nic złego nie stanie.”

„W języku polskim będą głoszone najmądrzejsze prawa i najsprawiedliwsze ustawy.”

Ksiądz Luciano Guerra, rektor sanktuarium w Fatimie, zapowiedział, że Polskę czeka czas katakumb. Zapewniał jednak, że atak ten tylko umocni Kościół i oczyści go.

Matka Boża Bolesna do Mikołaja Sikatki w objawieniach licheńskich (1850 rok):
„Ku zdumieniu wszystkich narodów świata z Polski wyjdzie nadzieja udręczonej ludzkości.
Wtedy poruszą się wszystkie serca radością, jakiej nie było przez tysiąc lat. Jeśli naród polski się poprawi, będzie pocieszony, ocalony i wywyższony.”

Na podstawie książki W. Łaszewski, Proroctwo o Polsce – obietnica i krew, Szczecinek 2010

 

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

124 odpowiedzi na „Zwycięstwo przyszło przez Maryję Wspomożenie Wiernych i Matkę Kościoła, Oblubienicę Ducha Świętego

 1. Anna pisze:

  Niech Bóg błogosławi nowemu prezydentowi.

  • Maria z Warszawy pisze:

   A więc spełniło się „to ostatnia niedziela”. W Imię Boże pamiętajmy o jesiennych wyborach i nie przegapmy tej szansy

   • Maria z Warszawy pisze:

    Jezu, Maryjo my Naród polski dziękujemy z całego serca za Waszego człowieka na urzędzie Prezydenta Rzeczypospolitej. Duchu Św. Boże prosimy obdarz Prezydenta obfitością wszystkich Twoich darów aby podołał temu zadaniu. Amen.

   • Maggie pisze:

    CHAWALA PANU!!!

    @Maria z Warszawy: SLUSZNIE.
    Otaczajmy Prezydenta modlitwa, POniewaz nie jego stronnictwo, ma w tej chwili wiekszosc w Sejmie (ktory tez trzeba odnowic).

    Niebezpieczne, jak przewrot stanu (!), moze byc szykowane przez PO prawo na mocy, ktorego marszalek Sejmu, moze przejac (?!) wladze …poprzez oglosznie (?!?), ze prezydent ma kuku…. = ich veto i przeszkadzanie w robieniu porzadkow, moze prowadzic do skierowania prezydenta … „do Kulparkowa, Dziekanki, Tworek czy Kosciana” etc ?!!?!!. Nie dopusmy, i to za wczasu, aby takie bezprawie (!) stalo sie prawem. Czuwajmy.

    Jezus jest Panem! Kroluj nam Chryste!

   • Maria z Warszawy pisze:

    Maggie, kochana, masz rację. Możemy spodziewać się jeszcze nie jednego ze strony obozu władzy. Przecież to oni maja większość w sejmie , a senat przyklepie wszystko, ale wierzę, że dzięki Jezusowi i Maryi ten układ posypie się jak domek z kart.Amen

 2. Małgosia pisze:

  Hurrrraaaaaaa!
  Chwała Panu ❤

 3. sydonia pisze:

  Ave Maryja !!! 55 minut temu napisałam na profilu p.poseł Izabeli Kloc : Pozdrawiam serdecznie Pani Izabelo 🙂 czekam i wierzę w to, że prorocze słowa 2 wybitnych polaków właśnie zaczynają się wypełniać 🙂 Abp.Augusta Hlonda („Zwycięstwo gdy przyjdzie, przyjdzie przez Maryję”-a dzisiaj obchodzi je Maryja Wspomożenie Wiernych, czyli nas 😉 oraz Św.o.Jana Pawła 2 „Niech zstąpi Duch Twój….i odnowi oblicze ziemi” Będziemy świadkami wypełniania się Bożych Obietnic wypowiedzianych ustami współczesnych Proroków 🙂 CPWNP !!! 🙂

 4. Kasia pisze:

  Chwala Panu!!!! Yes yes yes 🙂

 5. julia pisze:

  przeciwnicy Dudy nie moga przełknąć…
  na forum kobiecym jedna z moich znajomych napisała , ze to nie Bóg wygrał, a głupota ludzka.

  • wobroniewiary pisze:

   Pamiętajmy – teraz ocean modlitw bo wygraliśmy po to aby być wzorem dla innych narodów ale jako kraj broniący Bożych wartości mamy przeciwko sobie cały świat – całą zepsutą UE Irlandię z jej homozwiązkami i całe zdiablenie obyczajów całego świata!

 6. Maria Magdalena pisze:

  Komorowski i obóz władzy porażką zapłacili za pychę, pogardę, tumanienie i oszukiwanie Polaków

  http://wpolityce.pl/polityka/245742-komorowski-i-oboz-wladzy-porazka-zaplacili-za-pyche-pogarde-tumanienie-i-oszukiwanie-polakow

 7. Monika pisze:

  Za chwilę:
  Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła

  „Kolejny raz przeżywamy wielkie świętowanie. W dniu wczorajszym Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, a dzisiejszy – drugi dzień Zielonych Świąt, poświęcony jest Maryi, Matce Kościoła. W dniu tym Kościół kieruje naszą uwagę na postać Dziewicy z Nazaretu i Jej zadanie jakie wyznaczył Jej Chrystus wobec odkupionej ludzkości.

  I nie bez znaczenia jest fakt, że Święto Matki Kościoła ustanowione zostało w liturgii zaraz po dniu Zielonych Świąt, kiedy to Duch Święty zstąpił na Apostołów dając początek widzialnemu Kościołowi. To przecież były narodziny Kościoła. A więc nie dziwi nas, że miejsce matki jest przy kołysce nowonarodzonego dziecka. Każdy człowiek to rozumie. A jeżeli my dziś stawiamy pytanie: kim będzie Maryja dla tej nowej powołanej przez Syna Bożego – Jezusa – społeczności, to odpowiedź może być tylko jedna: Matka Najświętsza pełnić będzie wobec Jezusowego Kościoła zadanie Matki. A matka rodzi dziecko, żywi je, strzeże, pielęgnuje, matka chroni bezpieczeństwa i szczęścia dziecka i otacza modlitwą. To jest powołanie i zadanie matki.

  …W Jej matczynym sercu są wszyscy ci, których Jej macierzyńskiej opiece powierzył Chrystus.”
  http://www.slowo.redemptor.pl/pl/45466/54805/Swieto_Najswietszej_Maryi_Panny_Matki_Kosciola.html

 8. mer pisze:

  Duda 448 229
  Komorowski 431 178
  nr komisji 1 2
  glosow nieważ 18 4
  Podałam dwie komisje o zmienionych numerach, aby zobaczyć, jak to wygladało „w robocie” na dołach
  Módlmy sie, aby przez noc te ogólnopolskie 6 % nie zmieniło sie na drugą stronę szalki wagi.

 9. Kasia pisze:

  Komorowski upokorzony przez wyborców w Chicago. Duda 11 211 głosów, a Komorowski 1 171

  Komorowski upokorzony przez wyborców w Chicago. Duda 11 211 głosów, a Komorowski 1 171
  Polski konsulat w Chicago opublikował dokładne dane dotyczące wyników głosowania w II turze wyborów prezydenckich w Wietrznym Mieście. Duda zdobył 11 211 głosów, a Komorowski 1 171. Głosowanie odbyło sie w 6 komisjach w rejonie Chicago.

  Konsulat Generalny RP w Chicago podał na swojej stronie wyniki II tury wyborów Prezydenta RP
  z okręgu placówki w Chicago:

  http://www.faktychicago.com/wiadomosci/komorowski-upokorzony-przez-wyborcow-w-chicago-duda-11-211-glosow-a-komorowski-1-171,news,13743.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

 10. kasiaJa pisze:

  Mamy Prezydenta!!! Wielka radość!!!
  Modlitwa uwielbienia i dziękczynienia:

 11. wobroniewiary pisze:

  Kardynał Augustyn Hlond:

  „Polska nie zwycięży bronią, ale modlitwą, pokutą, wielką miłością bliźniego i Różańcem. Trzeba ufać i modlić się. Jedyną broń, której Polska używając odniesie zwycięstwo – jest Różaniec. On tylko uratuje Polskę od tych strasznych chwil, jakimi może narody będą karane za swą niewierność względem Boga. Polska będzie pierwsza, która dozna opieki Matki Bożej. Maryja obroni świat od zagłady zupełnej. Całym sercem wszyscy niech się zwracają z prośbą do Matki Najświętszej o pomoc i opiekę pod Jej płaszczem. Nastąpi wielki tryumf Serca Matki Bożej, po którym dopiero zakróluje Zbawiciel nad światem przez Polskę.”

  „Nowa Polska będzie dostojna, mocna, wielka, a nawet atrakcyjna i przewodząca właśnie przez to, że szczerzej niż kiedykolwiek i konsekwentniej niż inni oprze swe życie i swą politykę na zasadach Chrystusowych.”

  „Jesteśmy świadkami zaciętej walki między państwem Bożym a państwem szatana. Wprawdzie walka ta stale się toczy bez zawieszenia broni, walka najdłuższa i najpowszechniejsza, dziś jednak na oczach naszych toczy się ona tak zawzięcie jak nigdy. …..

  • wobroniewiary pisze:

   Siostra Łucja, wizjonerka z Fatimy:

   ” Naród polski przejdzie drogę odrodzenia. Po raz pierwszy odczyta i zrealizuje prawdziwe cele ludzkości. Od niego zależeć będzie przyszłość Europy (…). W Polsce rozpocznie się odrodzenie świata przez ustrój, który wytworzy nowe prawa.”

   • szymon pisze:

    Oby to już i teraz nastąpiło.

   • mariaP pisze:

    25 maj 2015 Mediugorje \
    Drogie dzieci!
    Również dziś jestem z wami i z radością wszystkich was wzywam:
    módlcie się i wierzcie w siłę modlitwy.
    Dziatki, otwórzcie wasze serca, aby Bóg was wypełnił swoją miłością i będziecie radością dla innych [ludzi]. Wasze świadectwo będzie mocne i wszystko co uczynicie będzie przeplecione Bożą delikatnością.
    Jestem z wami i modlę się za was , o wasze nawrócenie, dopóki nie umieścicie Boga na pierwszym miejscu.
    Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.”

    http://medziugorje.blogspot.fr/

   • eska pisze:

    „módlcie się i WIERZCIE W SIŁĘ MODLITWY” – toteż i właśnie!

  • wobroniewiary pisze:

   Biskup Cieplak (1888 rok):

   „Anioł na gwiazdy pokazał i rzecze:
   Patrz, to wszechświata pisane są losy
   I ręką Bożą rzucone w kolei tak,
   Jak Bóg ułożył losy człowiecze.

   A tej, o którąś się modlił i płakał,
   Ojczyźnie twojej, Bóg wyznaczył dzieje.
   Lecz patrz, już dla niej lepsze jutro dnieje,
   Niedługo będzie jęczeć pod przemocą.

   Gdy od tej chwili ćwierć wieku przeminie,
   Świat się pożogą zrumieni i rzeka krwi się przeleje,
   A z łun tych pożarów Polska wyjdzie wolna
   Mąż ją wywiedzie, pomazaniec Boży,

   Na straży ziem tych swe serce położy.
   Lecz odrzuć radość i módl się w pokorze,
   Ciężko doświadczą was wyroki Boże.
   Nim się następne ćwierćwiecze przechyli

   Wilk z krwawą paszczą, wiecznie mordu głodny,
   Co się pod znakiem krzyża zawsze chowa
   Krzyż splugawiony znów weźmie za godło,
   Pocznie narody pożerać dokoła.

   Krwawe swe ślepia ku wschodowi zwróci
   Zastęp pancerny na kształt chmury ptactwa
   Całą potęgę na kraj twój rzuci.
   A drugi niedźwiedź zdradziecki, co młotem kościoły wali,
   Który prawo Boże wokół depta, nóż wam w plecy wrazi.

   Próżno dobywać będziecie oręża,
   Na ten raz w walce on zwycięża!
   Lecz zginie własnym jadem zatruty.
   Wicher z południa zawieje na państwa,
   Runie najeźdzca i przemoc tyrańska!

   Wilk z krwawą paszczą, zewsząd osaczony
   Choć wszystkim groził, dokoła ściśnięty,
   Próżno się miotać będzie jak szalony –
   W bitwie nad rzeką w pień będzie wycięty!

   Niedźwiedź, co dotąd zżerał własne dzieci
   Krwią się zachłyśnie własną i upadnie.
   Ten niby „olbrzym” przed karłem z północy
   Drugi cios straszny z południa otrzyma,
   A smok ze wschodu dobije olbrzyma.

   Wszechmocny Pan Bóg kartę dziejów zmieni.
   W stolicy Pańskiej tajne dokumenta
   Ze 113 papież wyjmie szafy,
   W Rzymie się pocznie odrodzenie świata.
   Bóg wstrząśnie ziemią, powalą się domy.
   Gdy zacznie mijać strasznie sroga zima,
   Od Boga danym będzie znak widomy.
   Od gór i stepów idzie wybawienie.

   Pokój się Boży ustali w Warszawie,
   Wielka w przymierzach, bogactwie i sławie
   Polska ku morzom granicami sięgnie.
   Dla tych co cierpią, przyjdzie dzień wesela,
   Dla tych co wątpią, dzień sądu i kary.

   Tak mówił Anioł i uleciał w gwiazdy
   A jam się ocknął na swoim klęczniku
   I jeszczem słyszał jak mówił z daleka:

   Niech się twój naród burzy nie ulęknie,
   Gdy Bogu ufa to w gromach nie pęknie.
   Ręka go Boża przywiedzie wśród nocy
   I zanim nadejdą dni lata gorące,
   W proch zetrze wrogów i wynijdzie słońce.”

   http://intronizacja.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=243%3Aproproctwa-o-polsce&catid=35&Itemid=162

  • Alina pisze:

   KTOZ JAK BOG ! AMEN !!!

 12. Sylwia pisze:

  Wierzę że to dziś Święto Zesłania Ducha Świętego miało w tym ogromne znaczenie , wierzę że Duch Święty i Maryja nam ludziom pomogli wybrać !
  Na nic się nie zdały zabiegi u celebrytów i szeptuchowe czary.
  Cieszę się i wierzę że Pan Duda będzie dobrym Prezydentem , wiem że potrzeba wiele modlitw ale w modlitwie potęga ! Chwała Panu!

  • julia pisze:

   ja pamiętam, że gdzieś ukazał się też artykuł że Jackowski, jasnowidz mówił, ze prezydentem będzie wybrany Komorowski. I tak myślałam sobie, wiem, ze jego przepowiadanie nie jest od Boga, tylko od sił nieczystych. I po tej przepowiedni widac wyraźnie, że zły chciał by jego plan się udał i by Komorowski został prezydentem. A jednak, Bóg miał swoje plany i tym razem zablokował te diabelskie.
   Chwała Panu…

   • Sylwia pisze:

    Julio otóż to ja już dawno wiedziałam że Pan Jackowski nie ma daru od Pana Boga nie pytaj dlaczego i skąd to wiem po po prostu wiem . Poza tym większość tego co mówi to brednie i tyle . Ale też i pewne sprawy rozwiązał ale na pewno nie z pomocą Bożą. A że Pan Duda wygra to czułam to sercem wiedziałam od samego początku że wygra 🙂

  • Flora pisze:

   Polska niebiesko-czerwona,zobaczcie,jak bardzo jestesmy podzieleni.Jest sie o co modlic

   • Maggie pisze:

    Wstyd za ten „po sasiedzku” niebieski kolor – prawie jak granice zaboru pruskiego.
    +++

   • Alina pisze:

    Boze Blogoslaw ! Duchu Swiety prowadz ! AMEN !

   • julia pisze:

    no niestety w Polsce jest dużo egoizmu. Jak komuś jest dobrze, to juz w nosie ma , że innemu jest źle. I te podziały to są własnie owoce PO.
    A dzisiejsza wypowiedz tej dziewczyny co z Dudą rozmawiała , żeby z Rydzykiem zrobił porządek ? powalające jak media kształtują świadomość…
    Nawet mój mąz podczas jazdy autem słucha czasem radio Maryja, nie przeszkadzają mu rozmowy i modlitwy , które tam są …a do koscioła nie chodzi. Naprawdę nie rozumiem , czego ludzie chcą od Rydzyka.

   • Monika pisze:

    Tu jeszcze raz mapka z tym samymi wynikami z wyraźniej widocznymi liczbami: http://www.fakt.pl/polityka/wybory-prezydenckie-2015-tak-glosowali-polacy-mapa,artykuly,547461.html

    Nie chcę się czepiać ale chciałabym zwrócić uwagę na pewien fakt – nie wiem czy Wy też zwróciliście na to uwagę na tej mapce – na fakt, że wynik wyborów nie jest zero jedynkowy – mam na myśli to, że ten wynik wyborów przedstawiony jest w sposób wyrazisty na mapie, co nie oznacza, że zero głosów dostał Komorowski po stronie prawej mapki a po lewej dostał jedynkę – to nie tak. Czyli ten podział nie jest tak oczywisty, choć jest właśnie tylko tak przedstawiony w sposób jaskrawy, by podkreślić podział, działając na wyobraźnię – to różnica.
    Tym bardziej, że w mikroregionach wyniki mogą znacznie odbiegać od danego makroregionu.
    Jak widzicie nie ma tam odcieni w tej statystyce, co przedstawiałoby bardziej stan faktyczny bliższy prawdzie, są tylko dwa kolory.

    Za przykład można podać wynik: 50,8 po prawej stronie (kolor niebieski) i 51,1 po stronie lewej mapy (kolor pomarańczowy) – dlatego zwracam uwagę i pytam – czy to jest WYRAŹNY podział?
    Dlatego też nie wiem czy akurat jest uprawnione mówienie, że wstydzić się mamy za Polaków mieszkających po jednej stronie mapki – po lewej?

   • Monika pisze:

    Jeśli mogę jeszcze coś dodać, to dwie liczby wyraźnie rzucają się w oczy:
    ten wynik najbardziej skrajny czyli dwa województwa – podkarpackie (70,4) i lubelskie (64,4), gdzie bieda i bezrobocie od dawna sięga szczytów.i tego chyba nie da się porównać z żadnym innym regionem Polski (może jeszcze z Podlasiem) a rządzący do tej pory, nie mają o tej biedzie bladego pojęcia.
    Niektórzy – można powiedzieć – nadal w desperacji trwają w tej nędzy, ogromnej biedzie, wciąż nie wyjeżdżając za granicę i ciągle wierząc, że coś się zmieni. Żyję akurat w tym regionie i widzę jak wiele jest tu rodzin, gdzie praktycznie całe te rodziny nie mają żadnego źródła utrzymania i spotykałam się nawet z tym, że dzieci głodne chodzą i żebrzą o jedzenie, proszą, że może chociaż pozamiatają schody i pozbierają wokół papierki, uprzątną teren, żeby zarobić 5 zł na jedzenie na dziś, bo są głodne – to nie rumuńskie dzieci jakby ktoś mógł przypuszczać.
    Są rodziny, gdzie np. ojciec z dziećmi potrafią chodzić i zbierać butelki i puszki, by z głodu nie umrzeć. Wiemy dobrze jak bardzo nasze państwo jest opiekuńcze – więc i od państwa tacy ludzie nic nie dostają a czasami bardzo niewielkie pieniądze, które na to, żeby przetrwać nie wystarczają.
    Od pewnego czasu już nie widać tych butelek po piwie i puszek, których dawniej było za trzęsienie za każdym rogiem ulicy, na trawnikach, pod śmietnikami, a to właśnie dlatego, że wieczorami były dokładnie wyzbierane. Sama widziałam jak całymi rodzinami biedni oczyszczali teren miasta, by z głodu nie umrzeć – teraz to nie uświadczysz butelki na ulicach – czy któryś z polityków to zauważył?
    To właśnie poseł Wojciechowski zwrócił uwagę, mówiąc: wiedzieliśmy o biedzie ale nie o jej skali, ale z momentem założenia punktu „Duda pomoc” politycy PIS-u zobaczyli to i zdali sobie sprawę z poziomu tej biedy, z jej ogromu. Miejmy nadzieję, że coś z tym zrobią.
    Ten podział to dla mnie podział, który zaznacza wyraźniej miejsca gdzie jest większa bieda.

   • Monika pisze:

    Malutki przykład, że nawet w Polsce zachodniej ta pomoc państwa bywa większa i bardziej zauważalna: ostatnio pokazano w mediach, jak biednym rodzinom gdzieś w Wielkopolsce rozdano po kilka sztuk młodych gąsek do hodowli, traktując taką pomoc biednym jednocześnie jako inwestycję dla nich i także jako reklamę.
    Czy ktoś widział, żeby tu na biednym wschodzie była tego typu pomoc?
    To może drobiazg ale dla niejednego miałby znaczenie.

   • julia pisze:

    adminko streszczałam wypowiedź , ale na przyszłość będę pamiętać o Ojcu;) dla mnie jest to pozytywna postać, nie wiem dlaczego ludziska tak na niego psioczą.

  • MagdaB pisze:

   A i w tym niebieskim morzu znajdą się czerwone wysepki. 🙂

   Niech będzie Bóg uwielbiony za to zwycięstwo.

   Zmieniając temat, jeśli mogę prosić Was o modlitwę za córkę mojej kuzynki – Lilianę. Dziś kończy 5 lat i otrzyma pierwszą dawkę chemii. 😦
   Z góry ogromne Bóg zapłać.

 13. Pingback: Zwycięstwo przyszło przez Maryję Wspomożenie Wiernych i Matkę Kościoła, Oblubienicę Ducha Świętego | Biały, bardzo biały

 14. Pingback: Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła-25 maj 2015 | Biały, bardzo biały

 15. Czester pisze:

  Swiety Michale Archaniele! Chron o kazdej porze dnia i nocy nowego Prezydenta Pana A. Dude.

 16. Wiesław pisze:

  Panu Bogu Niech Będą Dzięki za ten wybór który się dokonał.
  A teraz Duchu Święty prowadź Polskę, aby naprawiła zło jakie się w Niej dokonało i kroczyła Twoją Drogą.
  Szczęść nam Panie Boże.
  Matko Najświętsza Orędowniczko nasza i Królowo Polski módl się za nami.

  • Wojtek pisze:

   +++

   • eska pisze:

    O nie. Tak być nie może, jak dawniej bywało
    Kiedy się niby chwilę polatało
    I trzeba było jasne pióra zrzucić
    I do pełzania pokornie powrócić
    O nie. Tak być nie może…I tak już nie będzie
    Żebyśmy się nie mogli inaczej utrzymać
    Jak tylko klęcząc. Jeśli ludzie wszędzie
    Podniosą się, to dźwigną Ojczyznę do lotu
    I chociaż nikt z nas nie ma tej siły olbrzyma
    To do pełzania już nie ma powrotu
    I my musimy lecieć. Choć tak bardzo bolą
    Skrzydła, chociaż przed nami ciemność i zmęczenie
    Bo inaczej nam pełzać nawet nie pozwolą
    A nasza mowa zmieni się w milczenie.
    Przyjdzie czas kiedy ludzie tak niby garbaci
    Tak nisko przyduszeni grzbiety rozprostują
    I zamiast garbu skrzydła na plecach poczują
    I choć samotni nagle znajdą braci
    Ernest Bryll

  • eska pisze:

   A ja powtórzę moją propozycję, którą już tu raz pisałam, abyśmy się wzięli za Nowennę Pompejańską na rzecz Ojczyzny. Zwycięstwo przychodzi przez Maryję, ale wymodlenie prezydenta (jednego człowieka), a wymodlenie sejmu oraz „zabezpieczenie” prezydentury, aby zło nie miało wystarczającej mocy do szkodzenia – to już inny kaliber.
   Nie umiem sformułować zgrabnej intencji w powyższych kwestiach, ale może ktoś z was coś podpowie. I szukam dwóch chętnych do tej nowenny, żebyśmy się podzielili każdy po jednej części. Sama na razie nie dam rady odmawiać całości, bo już mam dużo zobowiązań modlitewnych przez jakiś czas.
   No to jak? Kto do mnie dołączy?

   • Monika pisze:

    Różaniec to broń nie do odparcia i powiedziałabym, że to nasz obowiązek.
    W takiej sytuacji nie mamy wyboru, mobilizujmy się więc, bo to nie koniec walki.
    Twoje wpisy eska wg mnie zawsze wypływają z głębokiej mądrości i wiedzy, i oczywiście podzielam Twoje opinie.
    Ta mobilizacja jest tym bardziej potrzebna, bo widzimy, że media są w ich rękach i to się nie zmieniło, nawet teraz jeszcze wyraźniej to widać i tu będą manipulować, wciskać nieprawdę, sterować po swojemu społeczeństwem, dopiero się budzącym ale jeszcze nie do końca świadomym.
    PO będzie robić wszystko, by w wyborach jesiennych wygrać i nie odpuszczą tak łatwo.
    Ta władza – media mogą jeszcze wiele namieszać zmanipulowanym przez siebie Polakom. Dużą część stanowi elektorat chwiejny.
    Jedyną pewność daje Maryja i jej pomoc. Więc działajmy.
    Napisz eska, proszę, która część Różańca jest wolna? Trzeba też jakoś sformułować intencję, żeby była jedność i jednomyślność.

   • eska pisze:

    Monika, dziękuję za miłe słowa i poparcie. Na razie jesteśmy dwie. Ja wezmę taką część, jaka zostanie, a pozostałym osobom zostawiam wybór. Więc wybierz, którą chcesz. Oprócz cz. Światła – chyba, że znajdzie się ktoś czwarty; ale może znajdzie się więcej osób, to lepiej, żeby była kolejna „pompejanka”. Zostawmy trochę czasu i zobaczmy, czy jeszcze się ktoś zgłosi. Potem zdecydujemy i może ktoś przy okazji pomoże ze sformułowaniem intencji. Bez paniki – Pan Bóg działa poza czasem, jak zaczniemy kilka dni później, to się świat nie zawali 😉 A lepiej rozeznać, ile nas jest. „Co nagle, to po diable”.
    No to rekrutujemy do Armii Matki Bożej Pompejańskiej. 😉 Kto następny?

   • Monika pisze:

    Może komuś leży na sercu los Ojczyzny i chciałby coś dla Niej zrobić a nie ma pomysłu co może dać od siebie. Damy radę. 🙂 ❤

   • Monika pisze:

    Jeśli można to Część Radosna bardzo mi pasuje. 🙂

   • eska pisze:

    Adminko, masz dostęp do księży – czy możnaby prosić o pomoc w ułożeniu intencji?
    Monika – cz. Radosna 🙂
    No pewnie, że damy radę – Pan Bóg wspiera Bożych szaleńców 🙂
    Kiedyś ktoś mi podarował taką świeczkę w słoiku. Na naklejce na słoiku jest napis: „Believe. All things are possible” czyli „Miej wiarę – wszystko jest możliwe.”
    W ostatnią sobotę było czytanie z księgi Ezechiela 37,1-14 o ożywieniu wysuszonych kości – czy ono tego nie potwierdza?

    • wobroniewiary pisze:

     Spytam, ale wieczorem albo jutro, chociaż mi chodzi po głowie intencja Krucjaty Różańcowej – Za Ojczyznę, wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii

     Ps. A tu coś do refleksji: Łukasz Kachnowicz

     Breaking news z Polski. TVN donosi o horrorze dziejącym się w Polsce: Tysiące żołnierzy strzela do niewinnych obywateli. A każdy z tych żołnierzy ma twarz Kaczyńskiego. Sądy pracują pełną parą wydając wyrok za wyrokiem. Ludzie czekają w kolejkach przed sądami w oczekiwaniu na wyrok skazujący. Tysiące niewinnych obywateli wsadzają do więzienia. A każdy sędzia ma twarz Macierewicza. Zamiast prokuratorów są księża. Przepytują z pacierza, kto się choć lekko zająknie idzie na dożywocie. CBŚ już sprawdza kto ile dał na tacę w ostatnim roku. Jeśli hajs się nie będzie zgadzał, to nie ma przeproś, dożywocie. Ponoć mają w każdym województwie jedno miasto przerobić na wielkie więzienie, żeby pomieścić tych wszystkich niewinnie skazanych obywateli. Co za horror. Uff, to tylko się śniło dzisiaj w nocy Monice Olejnik, Tomaszowi Lisowi i Adamowi Michnikowi.

   • Monika pisze:


    Dzisiaj prezydent elekt Andrzej Duda powiedział, że odchodzi z PIS-u, nie może być partyjnym prezydentem, związanym tylko z jedną partią, bowiem chce być prezydentem wszystkich Polaków, tak jak to obiecał, chce być arbitrem niezależnym. Chce dotrzymać słowa – tak, jak mówił w kampanii wyborczej, że koniec z podziałami, z dzieleniem Polaków (choćby przez media). Polska jest jedna.

    Jeśli mamy być przykładem dla innych narodów, to powinniśmy być Jednością.

 17. Rybka pisze:

  A zaprzysiężenie nowego Prezydenta w dniu 6 sierpnia – w święto Przemienienia Pańskiego!

 18. wobroniewiary pisze:

  Andrzej Duda taki sam jak w kampanii. O siódmej rano rozdawał dziś Warszawiakom kawę. Prezydent elekt, w przeciwieństwie do swoich przeciwników politycznych, chętnie spotyka się ze zwykłymi Polakami!

  Andrzej Duda taki sam jak w kampanii. O siódmej rano rozdawał dziś Warszawiakom kawę. Prezydent elekt, w przeciwieństwie do swoich przeciwników politycznych, nie ma w sobie żadnej arogancji i chętnie spotyka się ze zwykłymi ludźmi.
  http://www.fronda.pl/a/duda-o-7-rano-rozdawal-w-centrum-warszawy-kawe,51864.html

 19. wobroniewiary pisze:

  Czarzasty do Nałęcza i Szejnfelda: „Skorzystajcie z rady pani Komorowskiej: emigracja jest szansą!”

  A na koniec, żeby rozładować atmosferę: panu Nałęczowi i Szejneldowi chciałem powiedzieć: skorzystajcie z rady pani Komorowskiej: emigracja jest szansą!

  — podsumował polityk lewicy.

  Prof. Nałęcz próbował ripostować, ale wówczas znów zaczął Czarzasty:

  Ja nie marzę o tym, by przejść do pana Dudy na sekretarza stanu, tak jak pan. Naprawdę – niech pan uwierzy, że są tacy ludzie, którzy nie są przyspawani do stołka! Wie pan, że istnieje taki świat? Bez stołka, bez mediów codziennie? Niech pan zacznie uczyć historii!

  — zakończył.
  http://wpolityce.pl/polityka/245759-czarzasty-do-nalecza-i-szejnfelda-skorzystajcie-z-rady-pani-komorowskiej-emigracja-jest-szansa

  • Maggie pisze:

   A czemuz to ten pan Czarzasty ze swoimi, tak nie zwinie zaglow i … wyemigruje ? Nie bedzie musial tam propagowac gender i martwic sie, ze POLSKIE dzieci jeszcze nie praktykuja w zlobkach tego czy owego…. i ze jeszcze cos wiedza o historii i kulturze Ojczyzny.

 20. J pisze:

  Chwala Panu na Wysokosciach. Chwala Panu. To historyczny moment dla Polski i Swiata. Bog zaplac wszystkim za modlitwe i post. Bog Milosierny wysluchal. ;-)To prawdziwe Swieto Ducha Sw. dla Polski i Swiata calego. Ale kochani apeluje do wszystkich. establishment jest bardzo niebezpieczny dlatego nie ustawajmy w modlitwie. Trzeba zawierzyc te prezydenture Matce Naszej Niepokalanej i Czestochowskiej. Zawierzac Wszystkim Swietym i modlic sie. Zebysmy nie mieli drugiego Smolenska. Establishment jest zdolny do wszystkiego (jak widzieliscie nawet nie mozna powolac komisji a zadne miedzynarodowe umowy sie nie licza), oni maja miedzynarodowe poparcie, sady oraz media. Oni nie zawachaja sie nawet nad zyciem ludzkim. Ale my mamy Boga. Szczesc Panie Boze wszystkim 🙂

 21. Halina pisze:

  @Julio ja do o. Tadeusza Rydzyka mam tylko jedną uwagę i modlę się w tej sprawie.
  ten czas można poświecić na dziękowanie Bogu i na uwielbianie Boga
  Mam nadzieję, że to zostanie odebrane pozytywnie. Bo jak ma do wyboru spotkanie Rodziny Radia Maryja i Uwielbienie Boga to wybieram to drugie bo Bóg na I miejscu

 22. Joan pisze:

  Moi Kochani, modlmy sie, nie ma oficjalnych wynikow, przewaga nagle sie zmniejszyla do 2 %, nie ma oficjalnych wynikow ze wszystkich okregow. Ich stac na wszystko. Europa Zachodnia jest w szoku. Prosze wszystkich do rozanca za ludzi uczestniczacych w tych dziwnych liczeniach i uczestniczacych w fabryce falszerstw. Tylko modlitwa moze temu zaradzic. Ojcze Nasz ….

 23. Admin pisze:

  Powiat Tarnowski
  Andrzej Duda 75,20%
  Komorowski 24,80%
  A u mnie odpowiednio 86 do 14%

 24. wobroniewiary pisze:

  Dominik Tarczyński: Polsat informuje, że Belwederu wynoszone są obrazy..

 25. Czester pisze:

  Ja od wczoraj podjelam modlitwe Rozaniec Egzorcyzm, za wstawiennictwem J P II. Zaczelam czesc Radosna przez miesiac, potem zmiana czesci ,moze ktos chce przylaczyc sie. Dwa Rozance Pompejanski i Egzorcyzm, beda silniejsze od wszelkiego ” ZLA”
  Zapraszam chetnych do wspolnej modlitwy, czym wiecej nas tym lepiej.

  POKOJ I DOBRO !

  • eska pisze:

   W jakim sensie Różaniec Egzorcyzm? W sensie rozważań tajemnic wg ks. Skwarczyńskiego? http://www.porady-duchowe.siedlce.opoka.org.pl/Rozan-egzorc.htm
   Te same rozważania możemy „użyć” przy naszej Nowennie Pompejańskiej i szczerze mówiąc ja tak sama dla siebie zamierzałam zrobić.
   Jeśli odmawiasz dziennie jedną część różańca w intencji Ojczyzny, to może dołączysz tą częścią do naszej nowenny, a rozważania pozostawisz właśnie te, o których mowa?
   Chyba, że Ty masz na myśli jakiś inny Różaniec Egzorcyzm, z którym ja się nie spotkałam. W każdym razie cieszę się, że są ludzie chętni do modlitwy i popieram – im nas więcej, tym lepiej.

 26. Czester pisze:

  Podoba mi sie intencja ” eski”.

 27. myślący pisze:

  Ładnie 86 do 14 na jesieni żeby tak było w całym kraju PIS – Po

 28. eska pisze:

  Całkiem ciekawe są wyniki wyborów w woj. Mazowieckim:

  Andrzej Duda w okręgu warszawskim uzyskał 45,8 proc. głosów, w ciechanowskim obejmującym północno-zachodnie powiaty woj. mazowieckiego 61,93 proc., w okręgu ostrołęckim w północno-wschodniej części regionu 68,37 proc., w okręgu płockim 59,6 proc., radomskim obejmującym południową część województwa 65,63 proc., i siedleckim na wschodzie Mazowsza 67,39 proc.
  Bronisław Komorowski w okręgu warszawskim uzyskał 54,19 proc. poparcia, w ciechanowskim 38,07 proc., ostrołęckim 31,63 proc., płockim 40,4 proc., radomskim 34,37 proc. i siedleckim 32,61 proc.

  Komorowskiego wsparła tylko „warszafka”. Przy ostatnich wyborach samorządowych czytałam, że urządnicy instytucji państwowych stolicy żeby nie wylecieć z pracy mieli „prikaz” dostarczyć fotkę z tego, jak głosowali – musieli udowodnić, że głosowali „właściwie”. Jak tak patrzę na te wyniki teraz, to zaczynam to brać jako całkiem wiarygodne…

 29. Czester pisze:

  Tak esko, o ten Rozaniec mi chodzi. Rozaniec Pompejanski trwa 54 dni i duzo ludzi modli sie we wlasnych intencjach, a ten bedzie staly,tylko kazdy by co miesiac zmienialby swoje czesci. Dlatego uwazam ,ze mozna odmawiac dwa, komu jaki pasuje. Krucjate odmawiam,ale tylko dziesiatke i rowniez co miesiac zmieniam.Mysle ,ze nic by nie szkodzilo odmawiac dwa.

  • eska pisze:

   Czester – nie wiem, czy doczytałaś moją propozycję powyżej, ale ja proponowałam NP w podziale na 3 osoby – każdy po jednej części. Bo tak też można, a nie każdy ma możliwości czasowe, żeby odmawiać cały różaniec.
   Dużo ludzi modli się we własnych intencjach – racja. Na przykład Iksiński modli się o pracę. A jakby tak wymodlić dobre rządy, to nie tylko on miałby pracę, ale znacznie więcej ludzi – dlatego już kilka dni temu mówiłam tu na forum, że skoro umiemy się „szarpnąć” na odmawianie różańca w swojej własnej intencji, na której zyskam tylko „ja sam” (lub jedna inna osoba), to dlaczego by nie popatrzeć mniej „egoistycznie” i nie pomyśleć o reszcie rodaków?
   Pierwszą trójkę do NP już mamy: Monika, Joan i ja.

   • Sylwia pisze:

    A można by tak np. dołączyć swoje intencje tak przy okazji czy tylko iw wyłącznie w tej ? jak coś to ja dołączam Tajemnica Światła też ?

   • eska pisze:

    Sylwio – nie wiem, czy pytasz mnie o Nowennę Pompejańską czy Czester o jej propozycję. W NP jest zasada, że można odmawiać tylko w jednej intencji. A tu jest cały wątek wraz z rozwijaniem się pomysłu i kolejnymi uściśleniami: https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2015/05/24/zwyciestwo-przyszlo-przez-maryje-wspomozenie-wiernych-i-matke-kosciola-oblubienice-ducha-swietego/#comment-110413

   • Sylwia pisze:

    Tak ja pytałam o Nowennę Pompejańską 🙂 a czyli każdy z nas po jednej części dobrze rozumiem ? jeżeli tak to ja też się dołączam 🙂

   • eska pisze:

    Jutro się przypomnę z tą inicjatywą w jakimś nowszym wpisie (i wszystko usystematyzuję), bo to się już tu pogubiło. Zbieramy drugi komplet – ty jesteś pierwsza z kolejnych trzech osób. Wybierz sobie, czy wolisz cz. Radosną, Bolesną, czy Chwalebną. (No chyba, że się już nikt nie dołączy, to wejdziesz z Tajemnicami Światła do naszej dotychczasowej trójki). 🙂

   • Monika pisze:

    Eska, czy mam rozumieć, że dzisiaj zaczynamy NP? Jeśli tak to jaka ostatecznie będzie intencja? Czy raczej czekamy co najmniej do jutra w celu ustalenia intencji?

   • Monika pisze:

    „…dopóki nie umieścicie Boga na pierwszym miejscu.” – a może to ma być ta intencja i tymi słowami Matka Boża sama podpowiedziała intencję?

   • Sylwia pisze:

    Esko jak będzie następna grupa wybieram tajemnicę Bolesną a jak nie to będę przy tajemnicy Światła 🙂 daj jutro znać co i jak 🙂

   • eska pisze:

    Moniko, poczekajmy, bo Joan się nie odezwała i nie wiem, jaką część wybiera ani czy by już dziś zaczęła. Adminka Ewa miałam też zapytać księży o intencję – też warto poczekać.
    A gdybyśmy zaczęły w czwartek 28.05 lub jeszcze lepiej w niedzielę 31.05, to miałybyśmy dobrych „patronów” do tej modlitwy. Zaczynając w niedzielę, kończyłybyśmy ponadto w dzień św. Brygidy, patronki Europy – też nieźle 🙂

    28.05. – Jezusa Chrystusa najwyższego i wiecznego kapłana
    31.05. – Trójcy Przenajświętszej oraz Nawiedzenie NMP

    PROPOZYCJE INTENCJI:
    1. Aby władza w Polsce na wszystkich szczeblach znalazła się w rękach osób, którymi będzie kierował Duch Święty.
    2. „…dopóki nie umieścicie Boga na pierwszym miejscu.” – trzeba by to jakoś doformułować. (W sumie Duch Święty jest Bogiem – czy więc to się poniekąd nie pokrywa?)

   • Joan pisze:

    Chetnie wezme tajemnice Bolesna ale kazda dobra. Juz dzis zaczelam. 🙂

   • Monika pisze:

    Poczekajmy więc.
    Może być w niedzielę. Akurat będę w niedzielę na odpuście w parafii w Dubience (nad Bugiem), gdzie w ciągu roku mają aż trzy odpusty. Nie wiem czy jest jeszcze gdzieś taka parafia, która ma aż 3 odpusty w roku: Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, MB Szkaplerznej i MB Różańcowej.

   • Monika pisze:

    Dajcie znać jaka będzie wybrana intencja.

   • eska pisze:

    @Joan, zaczekaj proszę na nas 🙂 Ja wczoraj nie wiedziałam, jaką część mi zostawiasz, a więc nie mogłam odmówić. Musimy także mieć tę samą intencję. 🙂
    @Moniko, przychylam się do pomysłu, aby zacząć w niedzielę. Zastanawiałam się nad naszymi dwiema intencjami i tak mi się wydaje, że jeśli rządzący będą pytali Ducha Świętego o radę, to właśnie będą stawiali Boga na pierwszym miejscu, więc jakaś spójność w obu intencjach jest. Nie umiałam doformułować Twojej intencji, więc na razie zaproponowałam tą moją, ale się nie upieram!!! Jest jeszcze czas, żeby to zmienić.
    @Sylwio, poczekamy do niedzieli. Jeśli się nikt nie znajdzie do drugiej trójki, zaczniesz z nami cz. Światła.

    Szczegóły wspólnego odmawiania nowenny umieściłam tutaj:
    https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2015/05/25/prezydent-elekt-andrzej-duda-na-jasnej-gorze-i-na-wawelu/#comment-110564

 30. qwerty pisze:

  Tak jak przewidziałem, wygrał. No cóż, więc radujmy się, i bądźmy dobrej myśli. 🙂

 31. Czester pisze:

  eska – nie ma sprawy ,niech tak bedzie jak chcesz, . Ja nie mysle egoistycznie tylkotak samo jak Ty ,chce modlic sie za wszystkich i o wszystko, myslalam,ze wspolnotowo wieksz sila,ale jesli uwazasz ,zeto stanowi jakis problem, bede kontynuowala sama modlitwe R E.

  • eska pisze:

   Czester, ale to nie było do Ciebie – i nie o to mi chodziło. Tak jak wyżej napisałam – popieram każdą inicjatywę. Ja to samo wpisałam ileś czasu temu jako refleksję, że czasem trudno ludziom wysilić się na jedną dziesiątkę za ojczyznę (Krucjatę odmawia niecałe 121 tys osób w ponad 30-milionowym narodzie – czyli nawet nie 1%) i to było w takim kontekście, że warto pomyśleć, że modlitwą za ojczyznę możnaby wymodlić wiele z tych intencji, za które modlą się ludzie prywatnie – bo by i warunki krajowe były lepsze po temu, aby spełnić ich prośby. Raczej chciałam przypomnieć swoją wcześniejszą refleksję, ale widać wyszło nie tak, jak chciałam. I moja wypowiedź nie była skierowana do osób, które chcą się modlić za ojczyznę, tylko raczej w kierunku tych, których trzeba do tego zmotywować.
   A Ciebie osobiście szczerze przepraszam – wyraziłam się nie tak jasno, jak chciałam i wyszło na opak.

 32. wobroniewiary pisze:

  Prezydent Andrzej Duda jest już na Jasnej Górze gdzie weźmie udział w dzisiejszym Apelu Jasnogórskim.

  • Maria z Warszawy pisze:

   Chciałabym aby wzorem wszystkich polskich władców (poza jednym niechlubnym wyjątkiem), właśnie na Jasnej Górze zawierzył Polskę i swoją Prezydenturę Królowej Korony Polskiej.

  • julia pisze:

   pięknie:) widać, że ma świadomość, ze jego wygrana , nie jest wygraną tylko jego, ale mocą bożą wygrał…
   pokora rodzi dobre owoce, umiec podziękować Bogu to cnota jak najbardziej mile widziana u prezydenta Polski.

 33. Czester pisze:

  Eska – ja sie nie gniewam, duzo jest intencji i duzo modlitw ,ktorzy oto samo walczymy i tego samego chcemy. Chodzilo mi o to, ze juz ktos modli sie w swoj intencji R P,to za Ojczyzne i za caly swiat,za nawrocenie bladzacych i o sile dla noworzadzacych moglby modlic sie R E. Chodzilo mi o to , zeby kazdy mial wybor , komu jaki rozaniec by pasowal.
  Wszystkie modlitwy Bogu sa mile, dobrze,ze wogole modlimy sie.Pozdrawiam cieplutko.

 34. wobroniewiary pisze:

  Andrzej Duda – prezydentem! PKW podała oficjalne wyniki głosowania.
  W II turze na Andrzeja Dudę głosowało:51,55 proc. wyborców.
  Bronisława Komorowskiego poparło 48,45 proc. głosujących.
  Frekwencja wyniosła 55,34 proc.
  Oddano 16 993 169 głosów, w tym ważnych było 16 742 938 (98,53 proc.), a nieważnych 250 231 (1,47 proc.)
  Uroczystość wręczenia Andrzejowi Dudzie aktu wyboru na prezydenta odbędzie się 29 maja. Jak wcześniej zapowiadano, ma się ona odbyć w Pałacu w Wilanowie.
  Andrzej Duda urząd prezydenta obejmie 6 sierpnia po złożeniu przysięgi przed Zgromadzeniem Narodowym. Do tego momentu będzie prezydentem-elektem.
  http://wpolityce.pl/m/polityka/245873-pkw-potwierdza-andrzej-duda-wygral-wybory-prezydenckie

  • Maggie pisze:

   To co napisalam … ucieklo mi spod rak, wiec jeszcze raz:
   Zastanawiam sie jak mozna nie umiec, umiescic tylko (!) jednego krzyzyka w kratce nan przeznaczonej … hmmm.. czyzby ktos podwojnie widzial ?

   • Monika pisze:

    Będąc niejednokrotnie w składzie Komisji wdziałam karty do głosowania, w których krzyżyk postawiono przy dwóch kandydatach ale też i takie, gdzie dwie linie nie przecinają się w kratce tylko poza nią – takie głosy dość często się zdarzają, co nam się wydaje dziwne. Mimo wszystko wytyczne o tym mówią i to jest ważne gdzie ten krzyżyk jest postawiony. A jest on czasem stawiany też za nazwiskiem kandydata a nie w pustej kratce. Są nawet dopisywane różne słowa, bywa, że są skreślani kandydaci.
    Dlatego ważne jest by zawsze pytać, jeśli się nie wie jak głosować a chce się oddać ważny głos.

    Mieliśmy tego przykład niedawno, przy poprzednich wyborach, gdzie było bardzo dużo głosów nieważnych, o ile pamiętacie.
    Pisałam już o tym wtedy, że członkowie Komisji sami wychodzili z inicjatywą tłumaczenia wielu osobom w jaki sposób należy głosować, by głos był ważny a mimo to na niewiele się to zdało, bo i tak głosów nieważnych było sporo.- niestety nie do wszystkich dotarliśmy, a były i takie osoby, które mówiły, że wiedziały jak głosować a potem i tak przychodziły do nas z pytaniami jak ten głos poprawnie oddać.
    A ile było takich osób, które nie pytały i nie słuchały co się do nich mówi?
    Do każdego wyborcy się nie dotrze z tłumaczeniem, zwłaszcza, gdy w lokalu jest naraz wiele osób i nie każdy usłyszy.

    Wiem, że w wielu Komisjach nikt nie tłumaczył wtedy z własnej inicjatywy, przewidując scenariusz (który był wtedy absolutnie do przewidzenia) – nikt nie tłumaczył każdemu wyborcy, tzn. gdy nie pytano wyraźnie o to, bo po prostu nie ma takiego obowiązku informować wszystkich.
    Gdy pytano, to wtedy owszem ale o to chodzi, że właśnie nie pytano, bo wielu osobom wydawało się, że wiedzą jak głosować.

   • Jerzy pisze:

    Mnie spodobały się najbardziej dwa serduszka po jednym w każdej kratce i dodatkowa kratka z dopiskiem dla mnie schaboszczak z frytkami i surówką z dostawą do domu, więcej tego typu ciekawostek na moim blogu. O wynikach nie piszę bo po zakładach karnych z poparciem 80,92% dla Komorowskiego pobiliśmy chyba rekord Polski przy frekwencji 78,6%. i 1 (słownie jednym) głosie na Brauna w 1 turze. Tu szatan skutecznie potrafi walczyć o każdą duszę.
    Króluj nam Chryste
    Jerzy z Placu Zmartwychwstania.

 35. Monika pisze:

  Teraz zobaczcie mapę – są różne odcienie a środek Polski jest rozmyty (rozjaśnione barwy).
  Wklejam jeszcze raz, bo tu mapka jest większa /wyraźniejsza.
  http://prezydent2015.pkw.gov.pl/325_Ponowne_glosowanie

 36. Monika pisze:

  Zobaczycie teraz jak błyskawicznie ta koalicja rządząca zacznie ogłaszać zmiany, skoro hasło „zmiany” okazało się tak skuteczne.

  • eska pisze:

   A pierwszą zmianą, którą będą chcieli wprowadzić będzie zmiana konstytucji, aby można było prezydenta ogłosić „czubkiem” i przejąć za niego władzę. :/
   Ale skoro Bóg z nami – to któż przeciw nam?

 37. wobroniewiary pisze:

  Podzielę się radością 🙂
  Dostałam dziś paczuszkę z Krakowa od znajomej zakonnicy s. Agnieszki, a w niej Balsam Miłosierdzia i specjalną dłuższą niż tu w załączeniu modlitwę
  Balsamem namaszcza się:
  – czoło
  – oczy
  – uszy
  – usta
  – dłonie
  – stopy
  – serca

  Balsam Miłosierdzia
  „Radzę ci nabyć u mnie złota w ogniu oczyszczonego, abyś się wzbogacił, i białe szaty, abyś się przyodział, i by nie ujawniła się haniebna twa nagość, oraz balsamu do namaszczenia twych oczu, byś widział” (Ap 3, 18).

  Zbawcze owoce męki i zmartwychwstania Jezus Miłosierny przekazuje swoim wiernym poprzez święte sakramenty. W sakramencie miłosierdzia Zbawiciel uwalnia nasze serca z niewoli grzechów, napełnia je swoją przebaczającą miłością i tak bardzo upragnionym pokojem.

  Do wyleczenia duchowych ran, jakie pozostają po grzechu, potrzeba czasu, cierpliwości i stałej współpracy z Bożą łaską. Ojciec święty Franciszek mówiąc o tajemnicy Miłosierdzia, często wspomina o olejku miłosierdzia, który napełnia serce radością i nadzieją.

  „Balsam Miłosierdzia” pobłogosławiony uroczyście w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach, gdzie św. Jan Paweł II zawierzył cały świat Bożemu Miłosierdziu, ma być dla wiernych przypomnieniem doznanej od Boga łaski i wezwaniem do stałego wysiłku, by nasze oczy, usta, dłonie i serca były coraz bardziej miłosierne.

  Korzystanie z „Balsamu Miłosierdzia” połączone jest z ufną modlitwą, która oparta jest na słowach św. Siostry Faustyny:

  „Dopomóż mi do tego, o Panie, aby oczy moje były miłosierne, bym nigdy nie podejrzewała i nie sądziła według zewnętrznych pozorów, ale upatrywała to, co piękne w duszach bliźnich, i przychodziła im z pomocą.

  Dopomóż mi, aby słuch mój był miłosierny, bym skłaniała się do potrzeb bliźnich, by uszy moje nie były obojętne na bóle i jęki bliźnich.

  Dopomóż mi, Panie, aby język mój był miłosierny, bym nigdy nie mówiła ujemnie o bliźnich, ale dla każdego miała słowo pociechy i przebaczenia.

  Dopomóż mi, Panie, aby ręce moje były miłosierne i pełne dobrych uczynków, bym tylko umiała czynić dobrze bliźniemu, na siebie przyjmować cięższe, mozolniejsze prace.

  Dopomóż mi, aby nogi moje były miłosierne, bym zawsze śpieszyła z pomocą bliźnim, opanowując swoje własne znużenie i zmęczenie. Prawdziwe moje odpocznienie jest w usłużności bliźnim.

  Dopomóż mi, Panie, aby serce moje było miłosierne, bym czuła ze wszystkimi cierpieniami bliźnich. Nikomu nie odmówię serca swego. Obcować będę szczerze nawet z tymi, o których wiem, że nadużywać będą dobroci mojej, a sama zamknę się w najmiłosierniejszym Sercu Jezusa. O własnych cierpieniach będę milczeć. Niech odpocznie miłosierdzie Twoje we mnie, o Panie mój.” (Dz. 163)
  http://www.milosierdzie.pl/lagiewniki/index.php/pl/balsam-milosierdzia.html

  • eska pisze:

   Piękna modlitwa. Przypomina modlitwę św. Franciszka z Asyżu:

   Panie, uczyń mnie narzędziem Twojego pokoju
   Bym tam, gdzie jest nienawiść, niósł miłość
   Tam, gdzie jest zniewaga, bym niósł przebaczenie
   Tam, gdzie jest niezgoda – jedność
   Tam, gdzie jest zakłamanie, bym niósł prawdę
   Tam, gdzie jest zwątpienie, przynosił wiarę
   Tam, gdzie jest rozpacz, abym niósł nadzieję
   Tam, gdzie są ciemności, niech przynoszę światło
   Tam, gdzie smutek – radość

   O Panie spraw, abym pragnął
   nie tyle być pocieszanym, co pocieszać
   nie tyle być zrozumianym, co rozumieć
   nie tyle być kochanym, co kochać
   ponieważ to dając siebie – otrzymujemy,
   przebaczając – otrzymujemy przebaczenie
   umierając – zmartwychwstajemy do życia.

 38. Sebro pisze:

  Andrzej Duda zdecydowanie wygrał za granicą. Komorowski wygrał w Niemczech i Belgii – co daje do myślenia. Pogratulować należy Kanadzie i USA za piękną postawę Polonii.

  http://fakty.interia.pl/raporty/raport-wybory-prezydenckie-2015/aktualnosci/news-wyniki-wyborow-prezydenckich-za-granica-wygral-andrzej-duda,nId,1824567

 39. piotr pisze:

  papież Franciszek papieżem ubogich w duchu

 40. Czester pisze:

  Dziekuje esko,ze wspomnialas rowniez o R E, wy zaczynacie w niedziele,do R E ,moze ktos sie znajdzie chetny, to moze dolaczyc w kazdej chwili. Pozdrawiam.

 41. Czester pisze:

  Ja modle sie w intencji: prosze o Laske Ducha Swietego o oswiecenie serc i umyslow ( wsystki rzadzacym) w mojej Ojczyznie i na calym swiecie o nawrocenie wszystkich bladzacych,ktorzy oddalili sie od Boga. Taka jest moja prosba.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s