Andrzej Duda podniósł hostię, którą porwał wiatr… bo Duch Św. wieje kędy chce…

Symptomatyczna sytuacja. Wiatr porwał hostię z ołtarza. Podniósł ją Andrzej Duda..

Podczas Mszy świętej na uroczystych obchodach VIII Święta Dziękczynienia na Polach Wilanowskich w Warszawie wiatr porwał Hostię. Z ziemi podniósł ją prezydent – elekt. Ten obrazek mówi więcej niż słowa:

Wszędzie czytamy: „wiatr porwał” …. a wiatr jest synonimem DUCHA ŚWIĘTEGO – więc sam Duch powiał, kędy chciał!
Pamiętajmy że św. Faustyna była osobą konsekrowaną, ale kobietą, a Pan Jezus też spoczął na jej rękach.

Ku przypomnieniu:
„W pewnej chwili powiedział mi Jezus: opuszczę ten dom . . . ponieważ są w nim rzeczy, które mi się nie podobają. I wyszła Hostia z Tabernakulum i spoczęła na rękach moich, a ja z radością włożyłam ją do Tabernakulum. Powtórzyło się to drugi raz, a ja `uczyniłam z nią to samo, jednak powtórzyło się to trzeci raz, ale Hostia przemieniła się w żywego Pana Jezusa i rzekł do mnie Jezus: Ja dłużej tu nie zostanę, a w duszy mojej nagle obudziła się moc miłości ku Jezusowi i powiedziałam – a ja nie puszczę Cię, Jezu, z domu tego. I znowu znikł Jezus, a Hostia spoczęła na rękach moich. Znów włożyłam ją do kielicha i zamknęłam w Tabernakulum. I pozostał z nami Jezus. Starałam się trzy dni odprawić adoracje wynagradzającą.” (Dz 44)

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

17 odpowiedzi na „Andrzej Duda podniósł hostię, którą porwał wiatr… bo Duch Św. wieje kędy chce…

 1. alutka pisze:

  Przypomniałam sobie , że i mnie się coś podobnego spotkało. Było to około dziesięciu lat temu. Weszłam do kościoła w dzień powszedni , gdy już kończyła się Komunia.Święta i usiadłam na początku w bocznej ławeczce. Nagle patrzę i oczom nie wierzę. na posadzce leży Hostia. Zamurowało mnie, nie wiedziałam co robić, natłok myśli, może kto inny zobaczy i powie, , nie ja? Ale kto, w pobliżu nikogo nie ma.? Serce waliło jak młot. Potrzeba mi było dużo determinacji i odwagi w tym czasie, bo omal nie stchórzyłam. .Ale nagle Bóg mi dał tyle siły, że podeszłam do balasek uklękłam i wołam do kapłana, który w tym czasie chował kielich z Hostiami do Tabernakulum; ” Proszę ojca, tu na posadzce leży Pan Jezus” i wskazuję miejsce. Kapłan pospiesznie podszedł wziął Hostię umieścił w kielichu poniósł do Tabernakulum. Pewnie podczas rozdawania wziął dwie ,
  jedna upadła komuś na pierś, a po powstaniu tej osoby , spadła na posadzkę. Takie rzeczy niestety się czasami zdarzają, jednak powinniśmy za nie wynagradzać,

 2. Paul pisze:

  Wiadomo że hostii nie wolno nam brać do rąk ale w takiej sytuacji 🙂
  Z pełnym szacunkiem oczywiście 🙂

  • alutka pisze:

   W przypadku prezydenta- elekta to był stan wyższej konieczności.Przypomina mi się analogiczna zdarzenie z Biblii ,kiedy król Dawid brał do ręki chleby pokładne, zarezerwowane dla kapłanów żeby nakarmić głodnych żołnierzy.

 3. Maria Magdalena pisze:

  Czy to znak odrodzenia katolicyzmu w Polsce?
  Symboliczne jest uratowanie Chrystusa w hostii przed profanacją przed prezydenta-elekta Andrzeja Dudę. Czy można to wydarzenie odczytywać jako znak odrodzenia naszego kraju?

  Najwyraźniej Polska nie potrzebuje więcej ucisku ze strony władzy. Gdyby tak było – prezydentem na kolejną kadencję zostałby Bronisław Komorowski, który deklarując się jako katolik, wprowadzał zgorszenie pośród wierzących Polaków, opowiadając się za in vitro i podpisując anty-rodzinną konwencję ws. przemocy.

  Tymczasem w uroczystość Zesłania Ducha Świętego został wybrany Andrzej Duda, który zawierzył się Matce Bożej, a swoją funkcję rozpatruje w kategoriach poświęcenia i służby.

  W Święto Dziękczynienia, uczestnicząc w Eucharystii w Świątyni Opatrzności Bożej, prezydent zobaczył porwaną przez wiatr hostię, złapał ją i odniósł z szacunkiem celebransowi, którym był kardynał Nycz.

  Ten znak można odczytać w sposób optymistyczny. Czy oznacza to odrodzenie katolicyzmu w ojczyźnie? Czy rodaków czekają zmiany na lepsze? Czy władza będzie posłuszna nauce Chrystusa?

  Jestem przekonany, że w takich kategoriach należy to odczytywać.
  W przeszłości dochodziło do wielu takich symbolicznych wydarzeń. W 1963 r. w święto Matki Bożej Zielnej w Ludźmierzu, podczas mszy św. koncelebrowanej przez prymasa Stefana Wyszyńskiego, wypadło berło z figury Matki Bożej Ludźmierskiej, które złapał bp Karol Wojtyła. „Karolu, Matka Boża przekazuje ci władzę” – powiedział Wyszyński. Istotnie, wkrótce Wojtyła został papieżem, a później – świętym.

  Miejmy nadzieję, że prezydentura Andrzeja Dudy będzie nową jakością w polskiej polityce. Czy znaki i symbole przełożą się na konkretne działanie, będziemy mieli okazję przekonać się jeszcze w tym roku.

  Tomasz Teluk
  http://www.fronda.pl/a/czy-to-znak-odrodzenia-katolicyzmu-w-polsce,52460.html

  • Czekajacy pisze:

   To wspaniały ZNAK, dla mnie porównywalny z zamknięciem Biblii podczas pogrzebu św. Jana Pawła II.

   To był naturalny odruch SERCA! Tam nie było czasu na myślenie, kalkulowanie, zastanawianie się.

   Módlmy się, aby tak jak Duch Św. pozwolił Prezydentowi „przekazać” Jezusa w ręce Biskupa – tak by Prezydent poprowadził następnie Naród Polski ponownie do Biskupów – tym razem w ramach Intronizacji.

   PS:
   nie wiem, czy pokazali to w TV: kiedy Prezydent elekt pojawił się – zapanował wielki entuzjazm oraz głośne brawa. Chwilę po nim nadeszła HGW – cisza, dalej cisza, wciąż cisza, po jakiejś chwili, krótkie i ciche brawa. Zgodnie z powagą, nie było gwizdów, ale w powietrzu wisiało pytanie – „Co ta pani tu robi”…

   PPS:
   Tego już na pewno nie pokazali – Prezydent elekt – uśmiechnięty, wchodząc przed Mszą Św. od tyłu, od strony Zakrystii – opuścił na chwilę ochronę i przywitał się z radością ze służbą* w albach, która na jego widok zareagowała wielkim entuzjazmem i głośnymi brawami!

   *co ciekawe – ta służba to byli również niosący Jezusa Eucharystycznego, do wiernych, szafarze nadzwyczajni (których grupa na prośbę Biskupa niosła wcześniej Kopię Cudownego Obrazu Jasnogórskiej Pani z Placu Piłsudskiego).

  • KR... pisze:

   I ja też od razu jak o tym wydarzeniu przeczytałem skojarzylem z naszym Karolem Wojtyła jeszcze wtedy biskupem tam był znak Matki Bożej której swoje życie zawierzył pozniejszy Jan Paweł II a tu PAN JEZUS pyta namaszczonego (chyba nie za duże słowo) ,,czy mnie miłujesz?” A Polaków czy i wy chcecie odejść? Do kogoz pojdziemy PANIE TY masz SŁOWA ŻYCIA WIECZNEGO!

 4. Maria Magdalena pisze:

  Andrzej Duda udał się do protestujących rolników
  „Jestem tu po to, aby podziękować za wsparcie”-powiedział prezydent elekt Andrzej Duda, który odwiedził rolników protestujących już ponad 100 dni w tzw. zielonym miasteczku pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów

  Andrzej Duda powiedział, że będzie walczył o interesy polskiej wsi:

  Wierzę w to, że wszystkie te moje zamierzenia, które sprowadzają się do tego, żeby w Polsce wreszcie można było żyć łatwo, normalnie, żeby młodzi ludzie – ci, którzy dzisiaj z Polski wyjeżdżają, bo takie właśnie normalne życie znajdują gdzieś na zachodzie Europy – żeby takie życie możliwe było w Polsce. Żeby po prostu nie było u nas głodnych dzieci. A dziś jest ich najwięcej właśnie na polskiej wsi

  • Czekajacy pisze:

   Podczas rannej procesji różańcowej – odprowadzającej wizerunek Matki Bożej do Świątyni Opatrzności – procesja również zatrzymała się na chwilę przed miasteczkiem, a obraz został skierowany w stronę rolników.
   Ich reprezentant powiedział kilka słów, po czym na kolanach odmówił wraz z uczestniczącymi w procesji – „Pod Twoją obronę”.

 5. Joan pisze:

  Dla mnie to piekne wydarzenie. To jest znak Bozy ze czlowiek jest wybrany i przez Niebo namaszczony. U Boga Ojca naszego nie ma przypadku. Juz nawet Einstain powiedzial: Bog nie rzuca kostka. Mozecie odnalezdz przyklady ze Sokolce towarzyszly podobne znaki kiedy dluzej sie zastanawiali albo mieli watpliwosci. To naprawde jest Wielki Bozy Znak ze ten czlowiek ma aprobate Nieba i ze Bog Ojciec jest z nami w tych zmaganiach o Boza i Chrystusowa Polske, o Polske Prawdy i Sprawiedliwosci ktora pociagnie ludzkosc ku zmianom. Warunek jest jeden: musimy pozostac wierni nauce Chrystusa. Teraz media lubia przekecac i mowic nauka Kosciola. Kosciol tylko intepretuje. To jest nauka, przylazania, Pismo Swiete Boga Ojca i biada temu ktory chce z ta nauka walczyc bo to tak jakby chcial walczyc z samym Bogiem. Tylko szatan bedzie Bogu sie przeciwstawial i jego slugusy.
  Chwala Panu za ten znak. Ja mam radosc w sercu i wielka nadzieje ze damy rade. To jest naprawde piekny znak samego Chrystusa. Jestesmy na poczatku dobrej drogi.
  Kroluj nam Chryste zawsze i wszedzie. :-)))

 6. Iwona pisze:

  Żona marszałka Radosława Sikorskiego – Anne Applebaum – będzie reprezentowała Polskę w rozpoczynającym się w czwartek posiedzeniu Grupy Bilderberg. Jet to tajemnicza i wpływowa grupa, uważana przez niektórych za ponadnarodową organizację próbującą tworzyć rząd światowy.
  Jeżeli to prawda, że to masońska, niezwykle wpływowa grupa, to może … może ktoś jeszcze zadeklaruje w czwartek koronkę?

  • wobroniewiary pisze:

   U mnie będzie procesja z Najświętszym Sakramentem ulicami miasta z Krzyżem św. Damiana – odmówię Koronkę (albo po Krwi albo do Najśw. Sakramentu)

  • Maggie pisze:

   Wylazlo szydlo z worka.
   Czytalam na Internecie, ze kiedys w takim zebraniu, brala udzial inna polska celebrytka – ktora „odstawila” prof.Hazana do „lamusa”.
   Wnioski same sie nasuwaja, bo wystarczy informacja.

   Matko Pomocy Nieustajacej, pros Boga za nami ..

   Jezus jest Panem!

 7. Anka pisze:

  Duda uratował hostię. Kuźniar wystraszony. W mainstreamowych mediach drwiny i mowa nienawiści
  „Czy to są czasy kościelne już tak mocno?” – pyta Jarosław Kuźniar, prezenter TVN24. „Mamy nowego świętego?” – drwi posłanka PO Ligia Krajewska. Tak przeciwnicy prezydenta elekta komentowali fragment nagrania, na którym widać, jak Andrzej Duda z wielkim szacunkiem podnosi z ziemi konsekrowaną hostię porwaną przez wiatr.
  http://niezalezna.pl/67832-duda-uratowal-hostie-kuzniar-wystraszony-w-mainstreamowych-mediach-drwiny-i-mowa-nienawisci

  • Sylwia pisze:

   niestety w tvn panuje mowa nienawiści od dawna ,szkoda się już nawet na tym skupiać .. Niestety takie drwiny tvn są na porządku dziennym ,jad jest i będzie u nich . A ja jestem dumna że Pan Prezydent tak postąpił ,co innego jak by nie wstał nie zareagował . . to nie oznacza u niego świętości lecz wydaje mi się że to oznaka poszanowania Ciała Świętego i Jego wrażliwości . Nie wiemy jakim prezydentem będzie ,ale bardzo podoba mi się jego postawa .

  • Maggie pisze:

   Przypuszczam, ze TVN z checia by pokazala ta oslawiana „Golgote”, bo protesty przed profanacja zignorowala.

   POslanka Ligia Krajewska, ma tylko wspolne imie z bohaterka, nagrodzonej Noblem chrzescijanskiej powiesci, ale moze warto ja zapytac „quo vadis pani Ligio?”- bo serce sie kraje.

 8. beatta pisze:

  Moze Pan Duda jak obejmie stanowisko prezydenta wraz z Biskupami moze Zawierzyc Polske
  Krolowaniu Chrystusa Krola Polski szansa na Intronizacje? moze ostatnia …..zawierzmy to Milosierdziu Bozemu!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s